SB Schoolzwemmen wordt weer gratis Kosten aanleg volks tuinen zijn f 85.300.- wallenen herdacht Bouwrijpmaken Ruige Veld in september a.s. Vergoeding gebruik sportvelden naar 50 procent onderhoudskosten iderbijdrage mag niet van staatssecretaris Commissie ABZ vergadert Boeken- en platenmarkt levert A.I f 4000.- op Isl hui^ut Plantenaktie Antilopen Vandaag in de Leusder Krant Sportstichting stelt in ontwerp-tariefregeling m Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden dinsdag 8 mei 1984 16e jaargang no. 3 eussler krant FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant Geen krant ontvangen? Hoofdr.edakteur: MARNIX KREIJNS Redaklie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.gg. (0^420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwartaal Uitgave BDU BV •fr krnnt wam één onzer medewerkers) itaatssecretaris van onderwijs en wetenschappen vindt niet goed dat de gemeente Leusden aan de ouders een tege vraagt voor het schoolzwemmen. Het schoolzwem- moet voor de deelnemers gratis zijn, zo heeft de tssecretaris laten weten. Met ingang van het nieuwe poljaar kunnen de leerlingen van de tweede tot en met de Ie klas van de lagere school dan ook weer voor niets loen aan het schoolzwemmen. Het enige wat betaald •t worden is een bijdrage in de kosten van vervoer. Deze ge werd vroeger ook door de ouders betaald. kosten van het school- imen te drukken is de ge- ite Leusden twee jaar gele- estart met het vragen van ijdrage in de kosten van het olzwemmen. In de praktijk de regeling veel problemen •leverd. De heffing van de age levert ook op dit mo- nog steeds problemen op, er daar het standpunt van de staatssecretaris bij veel ou ders en leerkrachten al langer bekend was. De inspecteur van het lager- en kleuteronderwijs heeft vorig jaar september een enquête gehouden op alle Leus- dense scholen. Hieruit kwam naar voren dat 10% van alle Leusdense schoolkinderen die in aanmerking kwamen voor het schoolzwemmen, niet meede den. Hun ouders konden of wil den de bijdrage voor het school zwemmen niet betalen. GEEN NUT Wel is uit de enquête naar voren gekomen dat vooral vierdeklas leerlingen niet meedoen met schoolzwemmen De meeste kin deren hebben dan al hun zwemdi ploma's op zak. Het ziet er naar uit dat ouders het om die reden een nutteloze zaak vinden dat hun kind nog meedoet aan het schoolzwem men. De gemeente Leusden denkt er dan ook over om de leeftijd waar mee begonnen wordt met school zwemmen te verlagen Er wordt overwogen om al in de eerste klas van de lagere school te starten met het schoolzwemmen. In onderwijskringen is men overi gens zeer verdeeld over de vraag of al in de eerste klas kan worden begonnen met schoolzwemmen. Een andere mogelijkheid om kos ten te besparen zou kunnen zijn het zwemmen voor de vierdeklassers maar helemaal af te schaffen. De gemeente is dan verplicht er voor te zorgen dat de vierde klas een extra uur .droog" kan gymen. Met de huidige lokaalbezetting van de gymzalen is dat op dit moment echter niet mogelijk. WEL VERVOERSBIJDRAGE Het feit dat de staatssecretaris verbiedt een bijdrage te vragen voor het schoolzwemmen, bete kent niet dat het schoolzwemmen helemaal gratis wordt. Net als vroeger het geval was blijft de gemeente een bijdrage vragen om de vervoerskosten te kunnen dekken. Op dit moment bedragen die kosten voor de ouders vijf kwartjes per keer zwemmen. De gemeente is er echter in geslaagd om met de VAD tot een gunstiger regeling te komen Het komt er op neer dat er voor het vervoer voor taan één gulden betaald moet wor den. Het is echter nog de vraag wie die gulden per keer moet innen Vroe ger zorgde de school er voor dat de gulden per kind binnen kwam. Toen het bedrag echter veel groter werd omdat er ook een bijdrage moest komen voor het zwemmen zelf, bedankten de meeste leer krachten voor de eer. Met ingang van het schooljaar '83/ '84 werd de bijdrage geind door het zwembad. Het zwembad is bereid om ook in de toekomst het geld te innen dat de gemeente vraagt voor de kosten van vervoer. De zwembadstichting heeft de gemeente wel laten weten in dat geval een kwartje extra te vragen voor de extra kosten die zij moet maken om één en ander mogelijk te maken. JAMMER De wethouder van onderwijs, de heer Van Woudenberg liet maan dagavond tijdens de vergade ring van de commissie welzijn en onderwijs duidelijk blijken dat hij de gang van zaken betreurt. „Ik vind het persoonlijk erg jammer dat de ouders niet willen betalen voor het schoolzwemmen", al dus de wethouder. De gemeente moet nu zien waar zij voor volgend jaar de 40.000,- vandaan haalt die zij tot nu toe van de ouders ontving. De nieuwe regeling voor het schoolzwemmen gaat in op het moment dat de kinderen in het nieuwe schooljaar weer naar school gaan. - A i 111 en rouw legt een tulp bij het graf van een Russische militair. (van een onzer verslaggevers DEN/AMERSFOORT - Ook in Leusden en Amersfoort zijn Heden vrijdag (4 mei) de gevallenen uit de Tweede Wereld- n herdacht, 's Morgens was er de kranslegging bij het monu- ter nagedachtenis aan de Russische gevallenen op de be- )laats Rusthof, 's Avonds namen honderden mensen deel aan He tocht. plechtigheid 's morgéns op Rusthof waren naast de burge- lers van Amersfoort en Leusden ook officiële vertegenwoor- van de regeringen van verschillende Oostblok-landen aan- Onder hen de Russische ambassadeur in Nederland. Bij de en van de verschillende naties werden, evenals bij het Russi- monument, kransen gelegd. igavond om zeven uur liep de Commissaris der Koningin in de ncie Utrecht, mr. P. van Dijke, vooraan in de stille tocht op de van Amersfoort en Leusden. Naast vertegenwoordigers van meentebesturen van Amersfoort en Leusden liepen honder- lensen op persoonlijke titel of als vertegenwoordiger van een dere organisatie de tocht mee. Nadat bij het monument 'De nMan' op het voormalig concentratiekamp Amersfoort bloe waren gelegd, liep men in stilte over de Laan 1914 en de Dode- naar de begraafplaats Rusthof. Tussen de graven van de ge elde geallieerde militairen werden daar de twee minuten In acht genomen. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Voor de realise ring van het tweede volkstui nencomplex in Leusden in 85.300 gulden nodig. Dit be drag wordt gevormd door de kosten van ontpachting van het stuk grond waar de volkstuinen moete komen en door de kosten die de dienst gemeentewerken zal maken bij de aanleg. Eén en ander blijkt uit een voorstel van burgemeester en wethou ders. Zoals bekend is de gemeente van plan een tweede volkstuinencom plex aan de Asschatterweg aan te leggen. Volgens de gemeente en Stichting Volkstuinen Complexen Leusden is er grote behoefte aan nieuwe volkstuinen Momenteel is er een wachtlijst van 130 perso nen. Het tweede complex beslaat 1.7 hectare en moet plaats bieden aan 114 volkstuinen. Met de eige naresse van de grond waar de tui nen zijn gepland. Stichting De Boom. heeft de gemeente over eenstemming bereikt over de huur van de qrond Verder heeft da gemeente met de pachters van de grond, de gebroeders De Kruijff. een akkoord gesloten over de ontpachting en de daaraan ge koppelde afkoopsom Het is de bedoeling dat de ge meente de grond gaat onderver huren aan Stichting Volkstuinen Complexen a 50 gulden per jaar per volkstuin. Me de opnrengst (5700 gulden) kan de gemeente de jaarlijkse lasten dekken. LEUSDEN - Deze week vooraf gaand aan moederdag, houdt korfbalclub Antilopen de ge bruikelijke plantenactie. Huis aan huis zullen planten te koop worden aangeboden. De op brengst is voor de clubkas van de korfballers. Donderdag avond vindt de verkoop plaats in Leusden-Centrum, tussen 18.00 en 21.00 uur. Zaterdag morgen, tussen 10.00 en 12.00 uur gaat Antilopen op pad in Leusden-Zuid. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De raadscommissie Algemene Bestuurszaken (ABZ) komt aanstaande donderdag (10 mei) voor de maandelijkse vergadering bijeen. Vanaf 20.00 uur wordt in de commissieka mer van het gemeentehuis, 't Erf 1onder voorzitterschap van burgemeester mr. j.w.m. Rade maker vergaderd. De agenda vermeldt de volgende punten Brandweer wint zeskamp psg. 3 Mininatuurtje pag. 3 Aktiviteiten Vredes- platform pag. 3 Hockeyers degraderen ondanks winst pag. 5 Overig sport nieuws pag. 5 Dak „De Til" aan vervanging toe pag. 6 1 Opening en inventarisatie van vragen; 2 Mededelingen en ingekomen stukken. 3 Verslag van de vergadering van 12 april 1984; 4 Reactie op de CDA-notitie in zake personeelsplan; 5. Wijziging gemeenschappelijke regeling Recreatieschap Utrechtse Heuvelrug en Valleige- bied. 6 Verordening tot vijfde wijziging van de verordening geldelijke voorzieningen raads- en commis sieleden. 7. Behandeling verkeersaangele- genheden. 8 Inspraaknotitie; 9 Rondvraag. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente is van plan in september te beginnen met het bouwrijp maken van de (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Volgens de Leus dense Sportstichting is het aan vaardbaar dat in de toekomst de zogenaamde gebruiksvergoe- ding voor gemeentelijke voetbal en hockeyvelden groeit naar 50 procent van de direkte onder houdskosten van die velden. Dit stelt de Sportstichting in de „ontwerp-tariefregeling sportac commodaties". Voor 1984 be draagt de gebruiksvergoeding voor voetbal- en hockeyvelden nog 35 procent. Voor de korfbal- velden is reeds een fifty- fiftyregeling van toepassing. De Sportstichting is niet de me ning toegedaan dat de direkte on derhoudskosten van de velden ge heel voor rekening van de vereni gingen moeten komen Voetbalver eniging Roda zou in een dergelijke situatie 86 duizend gulden aan gebruiksvergoeding moeten beta len, terwijl de hockeyclub op 91 duizend gulden zou uitkomen. Om gerekend per lid zou dat respectie velijk bedragen opleveren van 119 en 117 gulden. ..Hoewel we eerder hebben kunnen constateren", al dus de Sportstichting..dat dergelij ke bedragen per lid voor bepaalde binnensportverenigingen nu reeds ..normaal" zijn. zou het naar onze mening onaanvaardbaar zijn om tot dergelijke zeer drastische maatre gelen over te gaan". De Sportstich ting legt uit dat in vergelijking met omliggende gemeenten een volle dig scheef beeld zou ontstaan waardoor de kans bestaat dat Leusdense sporters hun heil elders gaan zoeken. Wat de vergoeding van het ge bruik van binnensportaccommoda ties betreft stelt de Leusdense sportstichting dat de verenigingen het volledige uurtarief in rekening gebracht dient te worden. Deze tarievering dient in 1986 geëffec tueerd te worden. Dat betekent dat voor een gemeentelijke gymzaal volgend jaar 15 gulden per uur wordt gerekend en in 1986 16,50 gulden Het huidige tanef ligt op 13.10 gulden per uur. De sportzaal Groenhouten gaat volgens het voorstel van de Sportstichting vol gend jaar 19 gulden en het jaar daarop 21 gulden per uur kosten Het uurtarief van De Korf hoeft niet te worden aangepast De „ontwerp-tariefregeling sportaccommodaties" wordt donderdag 10 mei behandeld in de vergadering van de Raad van Advies van de Sportstichting. Deze openbare bijeenkomst be gint om 20.00 uur en wordt ge houden in de kantine van het gemeentehuis. grond in het gebied 't Ruige Veld. Het is de bedoeling in 1985 te starten met de woning bouw in dat gebied. Leusden gaat in 't Ruige Veld bouwen voor de eigen behoefte. Ge pland zijn 600 a 700 woningen. In verband met het bouwrijp ma ken van de grond is een werkkre- diet van ruim zeven miljoen gul den nodig. De gemeenteraad wordt gevraagd dit krediet be schikbaar te stellen. Vanavond komt dit voorstel van burgemeester en wethouders aan de orde in de vergadering van de raadscommissie openbare wer ken en ruimtelijke ordening. In deze vergadering wordt ook het verkavelingsplan van 't Ruige Veld behandeld (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De boeken- en pla- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBOUI erschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- en. amilieberichten en losse advertenties 40 cent per mm !|I kontrakten belangrijke korting susderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). °sse nummers; 75 cent per stuk. f ipeningstijden van ons kantoor fis kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- 'Svan 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend, lerdags gesloten NU BIJOE BOEKHANDEL BIJ AANKOOP VAN EEN VAN OE PRACHTIGE NATUURGIOSEN UIT OEZE SERIE EEN T SHIRT OF EEN GROOT NATUURBOEK GRATISI tenmarkt, die de afdeling Leus den van Amnesty International zaterdag in 'De Til' organi seerde, is een groot succes ge worden. Vele honderden Leus- denaren kwamen tussen 10.00 en 16.00 uur tussen de boeken en platen snuffelen. Te zamen zorgden zij voor een opbrengst van bijna f 4000,-. De boeken- en platenmarkt werd gehouden in het kader van de vie ring van het tienjarig bestaan van de afdeling Leusden van Amnesty International. De organisatoren waren er in geslaagd om een grote hoeveelheid tweedehands boeken, platen en tijdschriften bij een te krijgen. Die werden zater dag in één van de zalen van 'De Til' op een overzichtelijke wijze aan de belangstellenden gepre senteerd. Met name in de och tenduren was de belangstelling zeergroot. Belangstelling voor de boeken- en platenmarkt ten bate van Amnesty International Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. TE HUUR: Gereedschappen - materialen en nog veel meer AMERSFOORT Induslrlelerrein de Issell Vanadiumweg 19 Tel. (033) 633182 HILVERSUM Tel. (035) 41375 I

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1