Aktiviteiten Vredesplatform in kader landelijke aktieweek leu sder kraan Is Rommelmarkt Kinderland- school werd een succes IUSDEN Afsluiting Langesteeg Uitslagen volksfeest koninginnedag Grote opkomst kaartwedstrijd feestcomité Avondvier daagse A'veld r[ Reekalf USDEN Auto-inbraak DINSDAG 8 MEI 1984 plaatselijk nieuws Het is weer de tijd dat de reekalfjes worden gebo ren en het gebeurt nog ieder jaar dat wandelaars een "van de moeder ver laten jong" vinden. Dit hardnekkig misverstand blijkt, niettegenstaande alle voorlichting, nog steeds te bestaan. Het is voor de reeëmoeder, de zogenaamde reegeit, vol komen normaal om haar kalfje op een verdekt plaatsje te verstoppen. Af te leggen, zeggen de boswachters. De lichte vlekken van het jonge dier geven het een prachtige camouflage. De reegeit is nooit ver uit de buurt en zal bij drei gend gevaar, met doods verachting, haar kroost verdedigen tegen vos, das, havik, boommarter en hermelijn. Alleen mensen, die haar kinde ren belagen, durft ze niet aan te vallen en zo komt het dat er ieder jaar weer reekalfjes, met de beste bedoelingen, in een kistje of mandje, jammer lijk omkomen. Het kan natuurlijk voor komen dat het nodig is om te proberen een ree kalf groot te brengen, als bijvoorbeeld de moeder is omgekomen. Ga dan nooit zelf dokteren maar laat het over aan de vak mensen. Het is namelijk voor een leek onmogelijk en voor deskundigen, zoals boswachters, heel moeilijk. De enige melk die voor het kalfje de no dige afweerstoffen be vat, is reeëmelk en die is niet verkrijgbaar in de su permarkt. De eerste week al gaan ze knabbe len aan grassen en krui den. Dat is niet bedoeld als voeding, maar is no dig om de darmflora op gang te brengen, die nu eenmaal nodig is om het eten te verteren. Met het zelfde doel eten ze ook wel keuteltjes van de moeder, om de bacteriën uit haar ingewanden naar binnen te krijgen. Mocht het al gelukt zijn een kalfje groot te bren gen, dan komt nog de moeilijkheid het terug te zetten in de natuur. Het kalfje moet, tijdens de opfokperiode, zo min mogelijk met mensen in aanraking komen om zijn schuwheid niet te verlie zen. Dat is onlangs nog gebleken toen iemand een grootgebrachte bok in de bossen losliet. Het beest was niet bang voor mensen en viel wande laars aan, tot er iemand flink werd toegetakeld. Met een geweer kwam toen een einde aan de geschiedenis. Dan is er nog zo'n baker praatje dat de wereld uit moet. Je hoort vaak be weren dat een reegeit haar kalfje in de steek laat als er een mensen- lucht aan zit. In de prak tijk is het tegendeel be wezen, er zijn zelfs ree geiten geweest die hun kalf uit gevangenschap trachtten te bevrijden. Dat is natuurlijk geen vrijbrief om een gevon den reekalfje maar eens lekker te knuffelen. Af blijven en wegwezen; reeën houden niet van verstoring. Het is dus het beste om een kalfje, dat iemand heeft meegeno men, zo spoedig moge lijk terug te brengen naar de plek waar het is ge vonden. De moeder zal namelijk, bij vermissing, nog enige tijd de omge ving blijven afzoeken. G.van L. zich op een zogeheten 'Vredes- markt' Deelnemers zijn IKV. Pax Christi, Vrouwen voor Vrede, Vrouwen tegen kernwapens/ PvdA. basisgroep De Keerkring. Stop de N-bom/FNV, Kaïros, We reldwinkel en het Toerustingscen trum van de Gereformeerrde ker ken. Onder het motto 'Knutselen voor de vrede kan worden mee gedaan aan een knutselwedstrijd, waarmee een vredesvlag te win nen is Een creatieve vormgeving van uw vredesideaal kunt u deze week inleveren bij Loes Burger. Houtvester 38 of vrijdagavond aan de kraam van het Vredesplat- form. ifhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. rschijnt elke dinsdag en donderdag. tofdredakteur: tmix Kreyns ledaktie: udewina de Boer tspar van Loo svering kopij en advertenties: Pr het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, hel donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur daktie en administratie: 'oor Leusder Krant. Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op klagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tol Duur Telefoon 033-941495 Kinnementsgeld: 1,60 per iaar. 80 per half jaar; .15 per kwartaal chten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 0 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan aki op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag an 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bi| geen gehoor kunt u aki opnemen met onze inspekteur bezorging, overdaq 03420- '1, toestel 44 BESTELLEN FOTO'S: e meeste in de Leusder krant gepubliceerde toto's kunt u «tellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij «betaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met klljke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, ia waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per Waar (formaat 13x 18cm)enf 10,-voor luchtfoto's (formaat 20 cm). ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9. *kn-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- vu de gewenste foto('s) thuis. EEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- Nenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De rommelmarkt die afgelopen zaterdag werd ge houden door de Kinderland- school is een succes geworden. De werkgroep die zich bezig houdt met de voorbereidingen van het 10-jarig bestaan van de school heeft hiermee een goed begin gemaakt om dit heuglijke feit te vieren. De belangstelling rond het rad van avontuur was zo groot dat al snel alle prijzen uitgereikt waren. Het te raden aantal capucijners in de glazen pot bedroeg 3127, een hoeveelheid die Igor Lackin het dichtst benaderde. Tweede en der de werden Marian Raaijmaakers en Elly de Vries Het te raden aantal speldjes op het dienblad bedroeg 587. David Egberts bleek de beste gok gewaagd te hebben Op de tweede en derde plaats eindigen respektievelijk Gert Fokker en Joke Jans. Degenen die hun prijzen nog niet hebben afgehaald kunnen hiervoor terecht op de Kinderlandschool, Hoefijzer 18 of bij mevrouw G van de Bremer, Hamerveldsweg 127. Telefoon: 941234 dag 8 mei 20.00 uur: Dia- Waarheid op recept", jrHakhorst. Waarden 25a dag 8 mei 20.00 uur: Verga- OW/RO, commissiekamer entehuis, 't Erf 1 dag 8 mei 20.00 uur: Bijeen komst NCVB-Zuid, 't Trefpunt. Arn- hemseweg 75. Woensdag 9 mei 20.00 uur: KKN- aktie CDA-Kamerleden brieven sturen De Kom, Hamerveldsweg 55. Donderdag 10 mei 20.00 uur: Vergadering ABZ, Gemeentehuis, "t Erf 1 Donderdag 10 mei 20.00 uur: Forumdiscussie Vredesplatform, Schuur Hakhorst, Waarden 25a Vrijdag 11 mei 19.00-21.00 uur: Vredesmarkt, 't Erf. Vrijdag 11 mei 20.00 uur: Afslui ting KPO-seizoen, De Til. Hamer veldsweg 30. LEUSDEN - Uitslagen kinder spelen op Volksfeest Koningin nedag 3 jaar Bas de Greef, Kon Julia- nalaan 71 4 jaar: Laura Polman, Landweg 203 5 jaar: 1. Paul Scheuter. Kon Ju- lianalaan 67, 2 Robert Marissing, Viltroos 3, 3. Barbera v. Ingen, Landweg 267. 6 jaar: 1 Gido Dassautos, Beerze- wijk 17, 2 Emile Derksen. Land- ACHTERVELD - In verband met het feest van bevrijdingsdag werd door het Achterveldse feestcomité zaterdagavond in Ons Gebouw een kaartwedstrijd georganiseerd. Er kon geschut- en geklaverjast worden. Er was een grote opkomst met 104 deelnemers. Er waren 72 klaver jassers en 32 schutjassers. weg 187, 3. Frank Thuys, Waar den 30. 7 jaar 1Marthijs Vos, Gildenburg 26, 2 Benne Holwerda, Dashorst 8. 3 Toni Oosterboer, Vloos- wijkse weg 10, 4 Nienke öu- denhuysen, Lindelaan 18. 5. El- dois Dorland, Zilverreiger 31 8 jaar: 1Thijs v. Oostveen, Goud- plevier 41, 2. Selina Bunnik, Landweg 165, 3. Koos v. Empel, Asschatterweg 29, 4. Hans Ro nald Snabel, Grienden 31, 5 Ro- selinde Barneveld, Augustijnen- hove 43, 6. Simone Kuiter, Bever hoeve 3, 7 Mirjam Spronk, Spin nerij 2, 8 Laqulien Jonkers, Ber- kelwijk 8. 9 jaar iRoel Koekoek, Landweg 173, 2. Denis Andriesen. Brasem 3, 3 Shirly Manusama, Brinkhorst 18, 4 Michel Besseling. Salaman der 20. 5 Floortje Beaumont, Gi- ronde 32, 6 Mathilde Lawata, Wanmolen 20, 7 Jeanette Wig- Er werden in totaal drie ronden gespeeld waarbij bij elke ronde van maat werd verwisseld Bij deze kaartavond waren de Stou- tenburgers ook goed vertegen woordigd. De hele avond heerste er een heel gezellige sfeer Er wa ren een aantal mooie en prakti sche prijzen te winnen De prijs winnaars waren schutjassen 1 Jan Voskuilen 2. mevr. Kok-Verhoef 3. mevr. T. Voorburg 4 Harrie van Ruitenbeek 5 G.J. Voorburg 6. Annie Tolboom 7. mevr. v d Bedum-Kuijer 8 Wim van Middelaar 9 G Prinsen Jz. 10. K. Prinsen Jz De poedelprijs was voor Doris van den Hengel met 57 punten klaverjassen aantal punten 1Kees Voorburg 5666 2 Co de Groot 5256 3 Wim Wittebrood 5212 4 G. Boutens 5106 5 Kitty van Hamersveld 5095 Zaterdag (12 mei): omsingeling vliegbasis Soesterberg De landelijke aktieweek wordt af gesloten door een symbolische omsingeling van de vliegbasis Soesterberg Aan deze demon stratie zal ook door een aantal Leusdenaren worden deelgeno men. Het verzamelpunt voor de Leusdense demonstranten is ge legen aan de Paltzerweg in Soes terberg. Wie er op de fiets heen wil gaan kan zich aansluiten bij de groep, die vanaf de Marcuskerk aan de Asschatterweg in Leus den-Centrum om 11.30 uur ver trekt Om 11.45 uur kan men zich aansluiten in Leusden-Zuid bij het politieburo aan de Arnhemseweg hiiik, r-umufsipoort 13, 8. Ninke Voskuilen, Wildenburg 179, Su- sana Jeulink, Boswachter 6 10 jaar: 1 Marieke Kuipers, Ko renschoof 14, 2. Jessica vd. Brink. Beverhoeve 33. 3. Niels Terwey. Landweg 18. 4. Riak v Breda, Asschatterweg 63, 5. Ro- bib Cooiman. Karakiet 10, 6. Han- neke Peters, Diakenhove 20. 11 jaar: 1. Miranda v.d Bedem. Rossenberglaan 8, 2 Angela Bunnik, Landweg 165, 3. Alderik v Westering, Korenschoof 2, 4. John Zonneveld Marterhoeve 52, 5 Carmen v.d Biezenbos, Auge- steinenhove 71, 6 Rob v. Wegen Grifthorst 3 12 jaar 1 Ans Jonkers, Berkel- wijk 8, 2. Dick Hoogland, Fahren- heitstraat 5, 3. Marco de Kluyfer. Kornoelje 20, 4. Richard v. Dorp, Kornoelje 49. 13 jaar 1. Sabina Zijlstra, Ei kenlaan 39 6. Jan van Rossum 5093 7 Gerard van Dijk 5059 8. Corrie Prinsen 4996 9 Rita Prinsen 4986 10. Mien v.d Hengel 4980 11 Alice Andriessen 12 Ronald de Vette 13 Peter Kok 14. Bertus Herder 15. Alie Bokkers De poedelprijs was voor mevr. Boutens. Zowel bij de schutjas sers als bij de laatste vijf prijswin naars van het klaverjassen waren geen punten vermeld. De bekers en de wisselbekers werden geno men door Jan Voskuilen en Kees Voorburg, LEUSDEN - Opnieuw is een geparkeerde wagen bij begraaf plaats Rusthof in Leusden doel wit geworden van inbraak. Afge lopen zondag werd een wagen opengebroken en verdween er uit een pólstasje met rijbewijs, kentekenbewijzen, paspoort en andere papieren. LEUSDEN - De Langesteeg wordt donderdag 10 mei na 9 00 uur voor alle verkeer afgesloten Op de Horsterweg kan het verkeer tussen 9.00 en 12.00 uur slechts van één rijstrook gebruik maken. Een en ander is het gevolg van werkzaamheden door Provinciale Waterstaat langs het Valleika naal. Het verkeer dat donderdag over de Langesteeg moet, wordt via borden omgeleid. ACHTERVELD - Door de plaat selijke commissie zal ook dit jaar in Achterveld weer een avondvierdaagse gehouden worden. Dit zal zijn op 2122, 23 en 24 mei. Er kan worden deel genomen aan wandeltochten van 5, 10 en 15 kilometer. Aan de 5 km mag worden deelgeno men in de leeftijd van 5 tot en met 7 jaar, de 10 km van 8 tot en met 13 jaar en 15 km vanaf 14 jaar en ouder. Gezien de leeftijd mag men echter wel deelnemen aan een kortere afstand, maar niet aan de langere. Van 14 jaar en ouder kan men dus deelne men aan de 5 en 10 km. Deelname aan deze avondvier daagse staat open voor indivi duele wandelaars(sters) en ver- enigmg/groep of korps Om als groep te kunnen worden aange merkt moet deze bestaan uit ten minste 11 personen, leider/leid ster inbegrepen. De leiders(sters) moeten 18 jaar of ouder zijn. Door de organiserende commis sie wordt er wel op gewezen dat men tijdens de wandelingen de geldende verkeersvoorschriften in acht dient te nemen De starttijden op de eerder ge noemde data zijn tussen 18.00 en 18.30 uur vanuit Ons Gebouw Inschrijven voor deelname is op dinsdag 15 en donderdag 17 mei 1984 van 19.30-21.00 uur in de Regenboogschool aan de Jan van Arkelweg De laatste avond zal na afloop weer een défilé worden gehou den De route is als volgt: start Kerstensportpark - Klettersteeg - Hessenweg - Voor Huize St -Jo seph langs - Hessenweg - Ver jaagde Ruiterweg - Walter van Amersfoortstraat - Pater Storm- straat - Jan van Arkelweg - Hes senweg, ontbinden bij Ons Ge bouw LEUSDEN - In het kader van de door het Komitee Kruisra ketten Nee georganiseerde landelijke aktieweek, vindt er deze week in Leusden ook het een en ander plaats. Het Vredesplatform Leusden heeft een programma geor ganiseerd, dat voor de rest van deze week nog de vol gende onderdelen omvat: Dinsdag (8 mei), 20 00 uur, eet café 'De Hakhorst', Waarden 25a Avond over de medisch-polemolo- gische kant van de kernwapen- problematiek. De Amersfoortse huisarts Berger, die bekend is van zijn 'kernwapenspreekuur'. ver leent zijn medewerking, evenals Philip Engelen, filmmaker voor onder meer de IKON. Engelen zal een diaserie vertonen over de hulpverlening aan een meisje, dat ternauwernood ontsnapte aan de campingramp destijds in Spanje Met name werkers in de gezond heidszorg zijn door het Vredes platform uitgenodigd, maar ook andere belangstellenden zijn van harte welkom Woensdag (9 mei), 20 00 uur, 'De Kom', Hamersveldseweg (naast R K. kerk): Gelegenheid tot het schrijven van brieven aan Tweede-Kamerleden van het CDA, die hun standpunt ten aanzien van het al of niet plaatsen van kruisraketten in Ne derland nog niet definitief bepaald hebben. Donderdag (10 mei), 20.00 uur, eetcafé 'De Hakhorst', Waarden 25A Forumavond over achtergronden en motieven van de kernwapen- problematiek. In het forum heb ben zitting de polemoloog Her man Fontijn, de kernenergie-des- kundige Eric Jan Tuininga, het PvdA-gemeenteraadslid Corri Verduin, Hans Bakker van 'Kerk en Vrede' en een vertegenwoordi ger van 'Vrouwen voor Vrede' Vrijdag (11 mei), 19.00 tot 21.00 uur, 't Erf: Vredesgroepen en maatschappe lijke bewegingen presenteren van de zeskamp hielden de deelnemende ploegen een défilé voor de toeschouwers - Een ploeg van brandweer beslag weten te leggen eeerste plaats tijdens de amp op Bevrijdingsdag lopen zaterdag. De Iweerlieden wisten de gen van muziekvereni- Lisiduna en gospel- Reformation achter te houden. |zeskamp was georganiseerd plaatselijke Oranjevereni- n het kader van de nationale g van de bevrijding op 5 mei Het evenement, dat met door Joop Boersen, Mieke Burgt, Ab Verschuur en I de Greef was voorbereid, I gehouden op 't Erf in De Jrshof. Zaterdagavond even If zeven startte het sportieve treffen, nadat muziekvereniging Li- siduna een muzikale show ten bes ten had gegeven voor een redelijk aantal toeschouwers De organisa tie moest achteraf helaas constate ren dat de publieke belangstelling voor de zeskamp minder was dan vorig jaar. Onder de leiding van de scheids rechters Annie en Ben Holsbeeke en Anneke Bastiaans werd in een strijd zonderincidenten'" en via de microfoon begeleid door Cees Leyenaar jr. de zeskamp afqe- werkt. Spektakel leverde de zeep- helling in het zogenaamde rode draad-spel op. Menig deelnemer wist de glibberige helling niet te bedwingen en haalde tot hilariteit van de toeschouwers de meest merkwaardige capriolen uit Na afloop mocht Gradus van den Hengel, voorzitter van de Oranje vereniging Leusden, de prijzen uit reiken Iedere ploeg kreeg een beker De grootste was uiteraard voor de brandweerploeg, die met 50 punten de eerste plaats in de wacht sleepte De rest van de uitslag luidde: 2. Lisiduna 44 pnt 3. Reformation 40 pnt.; 4. Rijkspoli tie 37 pnt 5. gedeeld door Antilo pen. PJGU en EHBO 33 pnt.; 6. KPO 29 pnt.; 7 de Til 15 pnt. Op het programma van de Oranjevereniging staat nog eén evenement. Dat is een zang- en muziekavond van „het Leusder- spul" onder leiding van Gerard Wijnands. Dit concert wordt op zaterdag 26 mei gegeven in het kader van de herdenking van de 400ste sterfdag van Willem van Oranje. De zang- en muziek avond wordt gehouden in de St. Jozefkerk en begint om 20.30 uur. f

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3