x CDA hikt tegen kosten volkstuinencomplex aan oename autoverkeer blijft chter bij bevolkingsgroei Isl Flats Ruige Veld krijgen maar vier verdiepingen Vier miljoen geluid wering langs rijksweg 28 meente neemt plan onder de loep Vergit gestrooid om)fietsverkeer stijgt wel evenredig Zware straf voor weigeren bloedproef m Vandaag in de Leusder Krant College van B&W schrapt vijfde etage r=H 444 4 ra i Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden trant: Geen krant ontvangen? Europa's tophypnotiseur Griezelen met mr. Black top-discjockey Albert Nieuwenhuys FOTO-KOPIE FOTOKOPIE NODIG? Leusder Krant Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaklie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.15 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DONDERDAG 10 MEI 1984 - 15e JAARGANG NO. 4 leu r huisarts in Leusden „Het is belachelijk n huisarts op een voetstuk te plaatsen' pag. 5 Voetbalvereniging Roda '46 grossiert in titels Overig sportnieuws pag- pag. 7 7 Rechtsafstrook nodig bij kruising Heiligenbergerweg- GroeneZoom pag. 3 Loep op Leusden pag 9 Filmpagina Servicepagina pag pag 10 11 Interview op donderdag: dokter Jan Hendrik La n ^jntys2^aa^^ DOKTERSDIENST: 03425-1222 néén onzer verslaggevers) EUSDEN - Wethouder Wagenaar zal proberen r maandag enkele voor- len te doen aan zijn colle- *an financiën, Fons Um- s, die kunnen leiden tot re kosten voor de aanleg een tweede volkstuinen- iplex in Leusden. Met na- het CDA hikt nog al erg tegen de ruim 85 duizend len die nodig zijn voor de salie van de volkstuinen de Asschatterweg. Maan- vergadert de raadscom- iie financiën, die het stel over het volkstui- complex zal behandelen, gemeente heeft zoals bekend lan om aan de noordoostzijde Ie Asschatterweg, tegenover bestaande volkstuinencom- ruimte te scheppen voor 114 tuinen. Voor de huur van deze >s is volop belangstelling. Eris enteel een wachtlijst van 130 en. In de kosten (85 duizend n) voor de aanleg van het Ie complex zijn de kosten van chting van de grond inbegre pen Die bedragen circa 40 duizend gulden. De rest van het bedrag wordt gevormd door de kosten die de dienst gemeentewerken moet maken voor de uitvoering en voor de aanleg van een zogenaamde zichtwal (om het zicht op de tuintjes vanaf de openbare weg te ontne men). Dinsdagavond in de vergadering van de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening liet wethouder Jan Wagenaar weten, dat er misschien op de post .kos ten gemeentewerken" nog wat be knibbeld kan worden. Hij merkte ook op dat wellicht door „zelfwerk zaamheid" van de huurders van de nieuwe volkstuinen de kosten ge drukt kunnen worden Een en ander verklaarde Wage naar, nadat Evelien Bloem van de CDA-fractie in de commissie drei gende taal had gesproken. Zij liet weten dat een meerderheid van haar fractie nog vóór het voorstel is, maar dat dit standpunt kan om slaan in een tégen gezien de hoge kosten die gemoeid zijn met de aanleg van de volkstuinen Pikant detail is, dat Evelien Blom als fractievoorzitter van de CDA-fractie zelf al tegen het voorstel is, omdat zij de plaats waar de 114 volkstuin tjes moeten komen een zeer slech te vindt. „Ik ben bang voor andere stadsrandactiviteiten daar in de buurt als we toestaan dat er nu volkstuinen komen," aldus Blom. Mocht het CDA zich tegen het voorstel keren, dan is in de ge meenteraad er géén meerder heid voor te vinden. PvdA, D'66 en GPV/SGP hebben al hun nee uitgesproken. Deze fracties zijn niet tegen de volkstuinen an UTRECHT/LEUSDEN - De Utrectse politierechter, mr. H. van Doorn, heeft een 54-jarige inwoner van Leusden veroor deeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee we ken, drieduizend gulden boete en een ontzegging van de rijbe voegdheid van zes maanden ge durende de weekeinden. De man kreeg deze straf omdat hij in juni vorig jaar weigerde een bloed proef te ondergaan. sich, als wel tegen de gekozen lokatie. GPV/SGP heeft daarbij ook nog haar bedenkingen over de hoge kosten voor de aanleg van de volkstuinen. BEZWAARSCHRIFTEN Tegen de voorgenomen aanleg van het tweede complex zijn al bezwaarschriften ingediend van De Leusdenaar werd toen in zijn auto in Amersfoort aangehouden, omdat de politie vermoedde dat de man te veel gedronken had. „Ik weigerde de bloedproef omdat ik wilde wachten op mijn advocaat", verklaarde de Leusdenaar tegen de politierechter Mr Van Doorn maakte hem duidelijk dat een advo caat niets te maken heeft met het afnemen van de bloedproef. Offi cier van justitie mr. E. Wesselius vond het weigeren van de bloed- Evelien Blom (CDA): Moeite met lokatie, terwijl rest fractie tegen kosten volkstuinen aanhikt omwonenden Wethouder Gijs van Woudenberg liet dit maandag avond weten in de vergadering van de raadscommissie welzijn en on derwijs. proef „een misdrijf waar het Open baar Ministerie zwaar aan tilt". Hij eiste tweeduizend gulden boete, een voorwaardelijke gevangenis straf en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor zes maanden De rechter hield er in zijn vonnis rekening mee dat de Leusdenaar moet autorijden voor zijn werk, waardoor hij het komende half jaar alleen in de weekeinden niet achter het stuur mag. ten Stoutenburg om, of realisering van een aansluiting Randweg-A28^ dan wel aanleg door verbinding Randweg over A28 heen aangeslo ten op Heiligenbergerweg, zal een zekere hoeveelheid verkeer, circa 1200 1500 m v t/etmaal, op de Horsterweg te Stoutenburg aanwe zig blijven. Dit verkeer gaat en komt van Hessenweg-oostelijke richting Daarnaast zullen er ongeveer 3000 m.v.t per etmaal een door gaande rit over de Hessenweg te Stoutenburg blijven maken. Het autoverkeer op de Noorderin slag tussen Groene Zoom en Burg. v.d. Postlaan blijkt de afgelopen 6 jaar met 11 te zijn teruggelopen STOUTENBURG - Rond ze ventien eikebomen langs de Hessenweg in Stoutenburg is zeer vermoedelijk vergif of een chemische stof gestrooid met de bedoeling de eikebomen te ver nietigen. De rijkspolitie meldt dat een en ander aan het licht is gekomen toen al het gras rond de bomen plotseling afstierf. Om welke stof het gaat is niet I bekend. Een grondmonster is opgestuurd naar het laborato rium. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Rijkswater staat is van plan circa 4 mil joen gulden uit te trekken voor geluidwerende voorzie ningen langs de rijksweg 28, ter hoogte van Leusden en Amersfoort. Het gaat om het bestaande tracé bij Oud- leusden en het nieuwe stuk richting Soesterberg waar aan momenteel wordt ge werkt. Rijkswaterstaat wil hier en daar langs de rijks weg geluidweringen realise ren, dat wil zeggen op de plaatsen waar zich bebou wing of een begraafplaats langs de snelweg bevindt. De plannen van Rijkswater staat zullen van half mei ge durende een maand ter inzage liggen in de gemeentehuizen van Leusden en Amersfoort. Op 13 juni aanstaande is een hoorzitting vastgesteld voor de mensen die in de buurt van de rijksweg wonen en dus te maken krijgen met de geluid- werende voorzieningen. Als de betrokkenen zijn gehoord dient het college van Gede puteerde Staten uiterlijk na vier maanden een besluit te nemen over de geluidwering langs rijksweg 28. De minis ter van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieuhygiëne moet dit besluit al dan niet bekrachtigen. Deze lange procedure is nodig omdat Rijkswaterstaat ontheffing nodig heeft op de bepalingen van de wet Ge luidhinder voor de aanleg van de geplande geluidwe rende voorzieningen. Zou Rijkswaterstaat zich houden aan de normen, opgenomen in de wet, dan is een bedrag van ruim 7 miljoen gulden nodig voor het tegengaan van autolawaai van de snel weg. Zoals het er nu naar uitziet kan in 1986 het nieuwe tracé van rijksweg 28, tussen Leusden/Amersfoort en Utrecht, worden openge steld. Wanneer de ingebruik name een feit is zal het op de Doornseweg en de rest van de S9 aanmerkelijk rustiger worden. den gevraagd het bestemmings plan 't Ruige Veld vast te stellen In september aanstaande wordt begonnen met het bouw rijp maken van de grond in 't Ruige Veld. Voorafgaande aan deze werkzaamheden gaat de dienst gemeentewerken onder zoeken of er sprake is van bo demverontreiniging in het ge bied. Enkele jaren geleden werd in verband met de aanleg van de Randweg een voormalige stort plaats opgeruimd. Het vermoe den bestaat dat ten tijde van het gebruik van de stortplaats enke le sloten in 't Ruige Veld ge dempt zijn met (bedrijfs)vuil. Het onderzoek gaat circa zesdui zend gulden kosten, terwijl voor het eventueel opruimen van verontreinigde grond een be drag van 15 duizend gulden no dig is. Deze kosten zijn reeds geraamd in het krediet van ruim zeven miljoen gulden dat nodig is voor het bouwrijp maken van de grond in 't Ruige Veld. eén onzer verslaggevers) USDEN - Ofschoon het verkeer in Leusden- um de afgelopen zeven absolute zin met twin- ocent is toegenomen, e2e stijging circa twintig lnt lager dan de bevol- igroei in Leusden- um. De toename van het n)fietsverkeer is gelijk ile groei van de bevol en ander blijkt uit het ver- nderzoek dat de gemeente orig jaar heeft gehouden. Me dinsdag wordt dit onder en de orde gesteld in de ommissie openbare werken ntelijke ordening, die haar eradering aan verkeersza- spenderen «t verkeersonderzoek blijkt "d van het huidige verkeers- fijkt dat het autoverkeer eind area 30% lager zal liggen m maart 1977 uitgebrachte Wegverkeersbelasting op Mfdwegennet van de ge meente Leusden omstreeks 1985 na realisering van de 2e fase" aangeeft. De intensiteit van het bromfietsver- keer is sterk gedaald. De bevolking te Leusden-C maakt 50% minder gebruik van de bromfiets dan 6 jaar geleden. Het autoverkeer van Leusden-C blijkt thans voor: 60 a 60 geo riënteerd te zijn op Amersfoort, 28 op gebieden oostelijk, zuidelijk en zuidwestelijk van Leusden-C en 12 22 op gebieden welke bereikt worden via de A28. Het verkeer op de Asschatter weg binnen de bebouwde kom is door de aanleg van de Valleilaan en Randweg aanzienlijk teruggelo pen. Het verkeer op de Hamersveld- seweg en Zwarteweg is niet in overeenstemming met het karakter van de weg en de bebouwing Ter plaatse van de Hamershof maakt nog minimaal 20% van het au toverkeer een doorgaande noord zuid-rit over de Hamersveldseweg. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI "schijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- sn. "nilieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. I kontrakten belangrijke korting ^derheitjes 1 29 per regel (43 cent per mm). *se nummers 75 cent per stuk. 'ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: s kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- s van 9.00 tot 12 .00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend lerdags gesloten Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel, 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. PANNEKOEKEN- RESTAURANT ,,'T JAGERSHUYS" voor de lekkerste pannekoeken Woudenbergseweg 15 Zeist-Tel. 03404-13013' Geopend: di. t/m zo., van 12.00-20.00 uur. Zaterdag 12 mei: mag u absoluut niet missen. Vanaf 1 mei de Hilversumse Coninckstraat 4, Amersfoort. Het autoverkeer blijft achter bij de bevolkingsgroei in Leusden (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De zes flatgebouwen in de toekomstige wijk 't Ruige Veld krijgen niet vijf verdiepingen, zoals aanvankelijk was gepland, maar slechts vier. Dit hebben burgemeester en wethouders besloten, nadat uit de gemeenteraad én van de kant van omwonenden van 't Ruige Veld bedenkingen waren gerezen tegen de hoogte van de flats. Wethouder Jan Wagenaar deelde het besluit van b. en w. dinsdagavond mee in de vergadering van de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening. Het schrappen van totaal zes verdiepingen van elk drie drieka merwoningen betekent dus een verlies van 18 woningen. Door een aantal aanpassingen van het plan hoe de wijk 't Ruige Veld er uit moet gaan zien, heeft de gemeente dat verlies ruimschoots kunnen com penseren De afdeling stadsont wikkeling is er zelfs in geslaagd het aantal geplande woningen te ver groten van 700 naar 725 De flatge bouwen zullen in plaats van drieka merwoningen gaan bestaan uit twee-kamerwoningen en een ge biedje met twee-onder-een-kap woningen is vervangen door rijtjes huizen. Het is de bedoeling in 1985 te starten met woningbouw in 't Ruige Veld, dat in het noorden van Leus den ligt en begrensd wordt door Randweg, Zwarteweg en Eiken laan De woningen worden gereali seerd naar gelang de behoefte van de Leusdenaren Langs de kant van de Randweg is een aarden geluidwerende wal geprojecteerd Deze wal zal een hoogte van twee- ëneenhalve meter krijgen met keerringen van hout en beton. Nog dit jaar zal de gemeenteraad wor- Rozendaallaan 9 Leusden-C. Het autoverkeer op de Hamers veldseweg t.p.v de gemeentewerf is de afgelopen 6 jaar met 50% toegenomen tot 3800 m.v.t. per etmaal Door de maatregelen te Leusden-Z is het doorgaande ver keer door Leusden-Z uitgeweken naar Hamersveldseweg- Leusbroekerweg en niet zoals ver wacht werd via de Maanweg. Bij aanleg van de Horsterweg bui- Op de Lockhorsterweg is de daling voor het autoverkeer zelfs 20%. Het (brom-) fietsverkeer op de Lockhorsterweg is met 40% gestegen. De omvang van liet (brom)fietsverkeer is op die weg niet in overeenstemming met de breedte van de weg

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1