techtsafstrook nodig bij kruising <eiligenbergerweg- Groene Zoom Intocht bij kampioen schap Achterveld emeente zoekt direkteuren oor toekomstige basisschool Rampbestrijdings- oefening gehouden in Amersfoort leus—en krant Him over Zuid-Afrika Vrouwen spraken over vrouwen en vrede isauto met dronken structeur tegen auto Schrijfavond Amnesty Int. Harry Vossebeld schaak kampioen Open week bij alle peuter speelzalen Gedeelte Postweg afgesloten Verkeers zaken in 0W/R0 Tentoonstelling in bibliotheken NCVB Leusden C Jaarvergadering Solidariteits- winkel Leusden plaatselijk nieuws DONDERDAG 10 MEI 1984 fan een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Volgens het colle- van B. en W. is er in de iligenbergerweg bij de stop pen voor de kruising met de oene Zoom een strook nodig orrechtsafslaand verkeer. De- strook is nodig, omdat zich bij rechtsafslaan van verkeer, komt vanuit de richting lersfoort, steeds vaker pro ven voordoen, die ook het chtdoorgaand verkeer belem- iren. Een andere instelling van verkeerslichten op het kruis- zou geen bevredigende op ging bieden. Dat meldt het college van B. en meen voorstel aan de gemeen- •ad, dat aanstaande dinsdag ter rake komt in de geheel aan tèersonderwerpen gewijde ver- ienng van de raadscommissie penbare Werken en Ruimtelijke lening". Er zijn voor het college redenen om de raad voor te Het kruispunt Groene Zoom/Heiligenbergerweg/Noorderinslag vanuit de lucht. B. en W. willen in de Heiligenbergerweg voorde verkeerslichten een rechtsafstrook aanleggen. Daardoor kan zowel het rechtsafslaand verkeer als het recht doorgaand verkeer makkelijker worden afgewikkeld. stellen om de situatie bij het kruis punt te veranderen. Ten eerste zijn dat de fietsers, die in steeds grotere getale aan de zuidzijde van de Noorderinslag de Groene Zoom in beide richtingen oversteken Dat komt doordat daar de fietscross- baan en de ijsbaan liggen en bo vendien de oude Bavoortseweg een prima fietsroute naar het Burg. Buiningpark. Ten tweede heeft in september vorig jaar een verkeersonderzoek uitgewezen dat de kruising in zijn huidige vorm in het avondspitsuur aan zijn maximum-capaciteit toe is. Omdat verwacht mag worden dat de afbouw van de wijken Claveren- blad en Wildenburg vermoedelijk zal zorgen voor nog meer rechts afslaand verkeer vanaf Noorderin slag de Groene Zoom op, is ook dit een reden het kruispunt aan te pakken. Het college-voorstel geeft op dit moment niet aan, wat de kosten van de aanleg van een rechtsaf strook zouden zijn. In de speciale verkeersvergade- ring van de raadscommissie wordt verder ook nog gesproken over het aanleggen van een verkeerslich- teninstallatie op het kruispunt Maanweg/Arnhemseweg. De vergadering van de commis sie, die openbaar is, wordt gehou den in de commissiekamer van het gemeentehuis, 't Erf 1 en begint dinsdagavond (15 mei) om 20.30 uur. LEUSDEN - Het Steunfonds Zwarte Zuidafrikaan Leusden or ganiseert een film/ discussieavond op donderdag 17 mei om 20.00 uur in de Mar- cuskerk, Asschatterweg 23. De toegang is gratis. De film die vertoond zal worden heeft de titel „Woza Albert". De strekking van de film is de reaktie van Jezus op de apartheid, wanneer Hij nü zou terugkeren in Johannesburg. Enige zwarte Zuid- afrikaanse predikanten die in Ne derland hun studie theologie vol tooien zullen een toelichting ver zorgen. Naf afloop is er gelegen heid tot nabespreking en/of discus sie over hetgeen er vertoond is. Belangstellenden zijn welkom. LEUSDEN - Zondag 13 mei speelt Achterveld 1 op het ter rein van de beslissingswedstrijd tegen Olympia uit Hilversum om het kampioenschap van de twee de klasse. Omdat de vorige wed strijd gelijk eindigde moet er nu overgespeeld worden. Als alles meezit en Achterveld wordt kam pioen dan volgt om 17.30 uur een rondgang door het dorp vooraf gegaan door het korps van DWS. De tocht zal gaan richting kantine op het Kerstenssportpark. Hier wordt open huis gegeven voor ie dereen die de Achterveld kampioe nen willen gelukwensen Er zullen bloemen overhandigd worden, aangeboden door Jan van Dijk. De wedstrijd vindt plaats op het terrein van Limvio in Baarn. Jeugdleden onder de veertien jaar hebben vrij entree. néén onzer medewerkers) .EUSDEN - De gemeente isden hoopt nog dit jaar klaar zijn met de hele procedure d de benoeming van zes di- leuren voor de toekomstige isscholen die Leusden ks zal tellen. Zoals bekend den de huidige kleuterscho- met de lagere scholen sa- igevoegd tot een geheel w schooltype, de basis ooi. De funktie van school ed van de lagere school of hoofd van de kleuterschool komt te vervallen. Daarvoor in de plaats zal er één direkteur of direktrice benoemd worden. Volgens het spreidingsplan voor de basisscholen zoals dat in Leus den is vastgesteld, telt Leusden in augustus 1985 zes openbare ba sisscholen. Vier basisscholen in Leusden-centrum, één in Leusden- Zuid en één in Achterveld. Alleen in Achterveld zal de benoeming van een direkteur geen problemen op leveren. Vooruitlopend op de defi nitieve start van de basisschool in Nederland draait er in Achterveld al enkele jaren een experiment op de openbare lagere school Het Start blok. Als hoofd van de basisschool is daar de heer Hulshof al be noemd. De afdeling onderwijs van de gemeente Leusden heeft alle schoolhoofden al een jaar geleden gevraagd binnen het eigen team overleg op gang te brengen over het toekomstige direkteurschap. De wet schrijft namelijk voor dat alleen het hoofd van de kleuter school of van de lagere school in principe in aanmerking komt voor de baan van direkteur Waarschijn lijk wordt de wet zodanig veranderd dat het mogelijk is op alle Leusden- se openbare scholen ook een waarnemend direkteur of direktrice te benoemen Volgens de wethouder van On derwijs, de heer Van Woudenberg hebben de inleidende gesprekken op alle scholen ,,min of meer" plaatsgevonden. Ook hebben alle gegadigden voor het direkteur schap inmiddels een persoonlijk gesprek gehad met de onderwijs wethouder. Het college van B. en W. zal nu zijn standpunt moeten bepalen. Het is niet uitgesloten dat er daarna nog een nieuwe ge spreksronde volgt. In ieder geval kan de gemeente Leusden niet te lang wachten met de hele benoe mingsprocedure, wil men op tijd klaar zijn. LEUSDEN - Vredesdlskussie, ook een vrouwenzaak! Dat was de unanieme mening van een grote groep Leusdense vrou wen, die op maandag 7 mei naar het Vrouwencafé in de Hakhorst waren gekomen, waar door Ted Janssen en Mena Perdok een avond over vrouwen en vrede N. USDEN - Op de Arnhemse- is woensdagmiddag een ito tegen een tegenligger itst. De rijschoolhouder, een ner van Hoogland, bleek ken te zijn. Zijn klant zat pas de derde keer achter het lesauto reed vanaf de Treek- weg de Arnhemseweg op, maar kwam op de verkeerde rijbaan te recht. Op dat moment botste een wagen, bestuurd door een Amers- foorter, frontaal op de lesauto. Nie mand werd gewond, maar beide auto's raakten zwaar beschadigd De rijschoolhouder zal zich voor de rechter moeten verantwoorden. ^afhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. irschijnt elke dinsdag en donderdag. >ofdredakteur: ynix Kreyns Waktie: kidewina de Boer spar van Loo fevering kopij en advertenties: het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur daktie en administratie: oor Leusder Krant. Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op Jagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot Quur Telefoon: 033-941495. •nnementsgeld: 60 per jaar, per halfjaar, '15 per kwartaal. toten bezorging: ionnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond iour te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u 'opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- toestel 44 orraad ^STELLEN FOTO'S: meeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij ^betaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met H'|ke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, 13 waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per 'P'aar (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 W ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, ^o-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- u de gewenste foto('s) thuis. eusder krant is een uitgave van de BDU- 'nkombinatie te Barneveld. AMERSFOORT - Op het ter rein van de hoofdwerkplaats van de Nederlandse Spoorwegen in Amersfoort is woensdagavond een rampbestrijdingsoefening gehouden. Aan deze oefening werd deelgenomen door circa 800 mensen van wie er 200 voor „slachtoffer" speelden. Van de kant van hulpverleningsinsta- ties werd er meegedaan door de regionale brandweer, waaronder het korps van Leusden, de poli tie, de GGD en het Rode Kruis. Ook de opleidingsschool voor politie, De Boskamp uit Leus den, was vertegenwoordigd. In scène was een ramp gezet, waarbij een ketelwagen was geëx plodeerd waardoor er brokstukken waren neergedaald op de wagen werkplaats van de NS. Hierdoor werd een personentreinstel zwaar beschadigd en ontstonden in de omgeving ervan branden Ook twee goederenwagons gingen in vlammen op. waardoor een giftige gaswolk vrijkwam en richting Soest dreef Om de oefening zo realistisch mogelijk te maken, had men de beschikking over oude, voor de sloop bestemde treinstellen van de spoorwegen was georganiseerd. Dit in het kader van de landelijke aktie- week tegen de nieuwe kernwa pens. Het was een gevarieerde groep vrouwen. Jonge en oude re vrouwen, aktief en strijdbaar. Vrouwen die ieder op haar eigen manier zich inzetten voor de vrede. En ook vrouwen die in de Tweede Wereldoorlog in het ver zet hadden gezeten en die het - naar haar eigen zeggen - een goede ervaring vonden op deze avond met andere vrouwen te kunnen praten over het thema oorlog en vrede. In haar inleiding „Feminisme en kwesties van oorlog en vrede" gaf Ted Janssen een schets van de Nederlandse vredesbeweging, waarbij zij aangaf dat vrouwen zich in de loop van de geschiedenis wel degelijk met het vredeswerk heb ben beziggehouden, maar doordat vredesbewegingen meestal door mannen worden gepresenteerd, is de rol en inzet van vrouwen minder zichtbaar. In vijf diskussiegroepen werd hierna doorgepraat over wat vrede voor ieder betekent. Veel instem ming was er over de uitspraak van de Duitse theologe Dorothee Sölle: „Voor de vrede werken betekent werken aan de eigen bevrijding en omgekeerd In de plenaire diskus- sie bleek dat het onderwerp van deze avond te veelomvattend is om er op een avond over uitgepraat te raken. Twee berichten zijn ook hierom van belang: in het komend najaar gaat er een groep Leusden se „Vrouwen voor vrede" van start (inlichtingen: Ria Rosman, tel 940135) en zal er een kursus vre- desopvoeding (vier gespreksavon- den) gehouden worden, waarover het Vredesplatform Leusden ter zijnertijd de mogelijkheden tot deel name bekend zal maken LEUSDEN - Op maandag 14 mei zal weer geschreven kunnen worden naar autoriteiten van di verse landen waar de mensen rechten worden geschonden. Het gaat In alle gevallen om mensen die onrechtmatig ge vangen worden gehouden en/of gemarteld. Deze maand wordt geschreven naar de autoriteiten van Sri Lanka, Uruguay, Spanje en Syrië. Men behoeft de brieven niet zelf op te stellen; ze worden namelijk door de Schrijfgroep Leusden voor bereid, zodat men deze kan over schrijven. Briefpapier, enveloppen en postzegels zijn aanwezig Am nesty voert een campagne tegen martelen. Het schrijven van brieven vormt een belangrijk onderdeel. De Schrijfgroep Leusden hoopt daar om vele (nieuwe) belangstellenden te mogen begroeten op 14 mei tussen 19.30 en 21.30 uur in de Hamersveldschool, Lijsterbeslaan 64 LEUSDEN - De clubtitel van de Schaak Vereniging Leusden kan Harry Vossebeld één ronde voor het einde van de winterhuiscom petitie niet meer ontgaan. Zijn gedegen overwinning op R. Berg enerzijds en de verrassende ne derlagen van zijn naaste bela gers (B. Uneken, C.Vos) ander zijds, zorgden ervoor dat hij zich nu al titelhouder mag noemen. De uitslagen waren: H Vossebeld - R Berg 1-0 H. Voskamp-B. Uneken 1-0 C.v. Hoorn-C.Vos 1-0 P Sonder-E Halkes 1-0 J.v.d. Linde-J v. Santen 0-1 T. Zijlstra-D.v Ooik 1-0 H. Bekius-C. Kerkhof 1-0 P. v.d. Harst- E. Moed Vfe-Vfe H. Kroes-W. Schouten 1-0 L. Boogaard - M Roozenburg 1 -0 P de Jager-A. Valkenburg Vz-Vz H. Mus- A. Wisman 1-0 N. v.d. Meel - W v.d Wetering 1/2-y2 J. Gerrits-C. Veenendaal 0-1 H. Struiwig-L. Buurlage 1-0 J.v.d.Tang-H. v. Dalen 1-0 T. Arts-Pd. Jong 1-0 K. Linse-J. Boot Vfe-Vfe LEUSDEN - Onder de titel „Kij ken, luisteren, lezen" stelt de bibliotheek materialen ten toon die gebruikt kunnen worden door en voor geestelijk gehandicap ten. De kollektie bevat een verza meling van boeken en plaatma teriaal waarmee voor een groot deel gewerkt is met jongere en oudere geestelijk gehandicap ten. Te zien zijn boeken om voor te lezen en om zelf te lezen, bundels met versjes en gedichten, informa tieve boeken en series die speciaal voor hen geschreven zijn, zoals „Zelf Doen" en „De leeslift". Ook is er een keuze gemaakt uit materiaal voor ouders, verzorgers en andere belangstellenden Keuzelijsten van boeken en audiovisueel materiaal mogen meegenomen worden. De tentoonstelling is te zien tijdens de openingsuren in de bibliotheek te Leusden-Zuid van 9 tot en met 19 mei. in Leusden-centrum van 22 mei tot en met 2 juni LEUSDEN - De NCVB, afdeling Leusden centrum, houdt 14 mei een ledenvergadering Het echt paar Miedema uit Driebergen zal er vertellen over hun leven en werken op het eiland Soemba. Belangstel lenden voor deze bijeenkomst wor den om 19.45 uur verwacht in het Dienstencentrum Gereformeerde Kerken, de Beaufortweg 18 LEUSDEN - Stichting Solidari- teitswinkel Leusden manifesteert zich maandelijks met een verkoop stand in het winkelcentrum „Ha mershof". De stichting stelt zich ten doel: de verkoop van produkten uit ontwikkelingslanden en het ver schaffen van informatie over de producenten daarvan. Naast de maandelijkse standplaats is er in Leusden en Achterveld ook door- de-week gelegenheid tot aankoop van kunstnijverheid en levensmid delen uit de Derde Wereld. Dinsdag 15 mei houdt Stichting Solidariteitswinkel Leusden haar jaarvergadering. Deze wordt ge houden in het gemeenschapscen trum „De Kom", Hamersveldse- weg 51 (Naast de St. Jozefkerk) Aanvang 20.00 uur. Na de gebrui kelijke behandeling van de be- stuursstukken zal G Ketel, regio naal medewerker van de Landelij ke Vereniging van Wereldwinkels, een inleiding verzorgen over de doelstellingen en organisatie van genoemde vereniging. Belangstellenden, klanten, me dewerkers en vrienden van de Soli dariteitswinkel worden uitgenodigd voorh et bijwonen van de jaarver gadering. LEUSDEN - Ook nu weer orga- niseert de Stichting Kindercen- i tra Leusden een open week in alle peuterspeelzalen in Leus- I den. Ouders worden dan in de gelegenheid gesteld een kijkje te nemen en eventueel hun peuters j op te geven. Na de zomervakan- tie komen er overal weer plaat- sen vrij. Tussen 9.30 en 11.00 uur kunt u op de volgende dagen i terecht bij: Treeklopertjes - dins- dag 15 mei. Blijhof I - woensdag 16 mei. Blijhof II: Nijntje; Pinkel- tje - donderdag 17 mei. I Bij Klein Duimpje bent u zowel I dinsdag, donderdag als vrijdag van harte welkom. Tot ziens. Men staat u graag te woord bij een kopje koffie. ACHTERVELD - Het gedeelte van de Postweg tussen Moor- sterweg en de Glind wordt van maandag 14 mei tot en met vrij dag 29 juni afgesloten voor alle verkeer. Gedurende deze perio de wordt de weg voorzien van een asfaltlaag. Het eerste ge deelte van de Postweg is reeds gereconstrueerd. Voor de aanwonenden van de Postweg blijft het mogelijk tijdens de werkzaamheden de woning met de auto te bereiken. Het doorgaan de verkeer wordt via de Asschatter weg, Hessenweg en Helweg om geleid. Het fietspad langs de Horsterweg is morgen slechts beperkt berijdbaar. In verband met CAI- werkzaamheden kunnen de fiet sers van maar één rijstrook ge bruik maken. LEUSDEN - De raadscommis sie Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening vergadert dins dag 15 mei, aanvang 20.30 uur in de commissiekamer van het ge meentehuis, 't Erf 1Voorafgaan de (om 20.00 uur) aan deze ver gadering zal, ter afsluiting van de werkzaamheden van de oude werkgroep verkeer, een infor meel samenzijn met de leden van deze werkgroep plaatsvinden. De agenda voor de vergadering bevat de volgende punten 1. Opening 2. Mededelingen 3. Plaatsing verkeerslichten Maanweg/Arnhemseweg 4. Aanpassing verkeerslichten 5 Werkingstijden verkeerslich ten (tussentijdse stand van zaken met betrekking tot eva luatie) 6 Rapportage verkeerstellingen 7. Onttrekking aan het openbaar verkeer van de wegen Appel weg en Vlooswijkseweg 8. Vragen met betrekking tot ver keerssituaties (brief VAC brief gemeente) 9. Aanleg rechtsaf-strook op de Heiligenbergerweg ter plaatse van het kruispunt Heiligenbergerweg/Groene Zoom/Noorderinslag 10. Parkeervoorzieningen Achter veld (onder voorbehoud) 11 Verkeersmaatregel Kanaalweg/Asschatterweg 12 Voorstel inzake behandeling van verkeersaangelegenhe- den 13 Rondvraag 14. Sluiting

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3