'Tuinplanten vanhebikioudaar 117 LTV Leusden puntloos Ton Hilhorst Kantlijn Programma Achterveld irvolg op ikkeldraad Leusden op Hongaarse televisie Bij ons vindt u vast een verrassing voor moeder. KOMfösr rJSO ■iCnNAASCe, GRASZODEN ^IS&kÖRTiNSÜ \j7^ tuincentrum Hongaren (2) Til zoekt gewone man of vrouw WD en PvdA hadden even wat samen Nu pas echt opheffen DONDERDAG 10 MEI 1984 Loep op Leusden iktle: Caspar van Loo age: Frits van Breda deze rubriek meldden wij e week dat Pvd A-er Gert de dtheterg„buurt- onvriendelijk'' vindt dat bij de nieuwe keet van Jongerengroep De Rockers prikkeldraadversperringen liggen. Hij deelde dat mee in de raadsvergadering van eind april, waarna zich een klein debat ontspon in de raad over de funktie van prikkeldraadafrasteringen bij de keet. In de vergadering van de commissie openbare werken en ruimtelijke ordening, dinsdag jongstleden, kwam er een vervolg op het prikkeldraad- debatje. Directeur- gemeentewerken Marius Pais vond de aandacht die is besteed aan de afrastering bij de Rockers nogal erg overdreven. Hij zei ook dat prikkeldraad niet als „buurt- onvriendelijk" moet worden bestempeld. Pais: „Het prikkeldraad is zeker niet onvriendelijker dan de buurt rond de Rockers-keet." Deze iermotten' ziet bederf waar men zich keert of wendt rood gebroed laat zich steeds luider horen, •an voor ons de vrede niet verstoren. is, na de klap. resteert maar vier procent. rordt haast tijd. dat men zo n A-bom zendt, an het tuig mooi met zijn fall-out smoren en W, gaan daarbij niet verloren. \ekomst is ons zonneklaar bekend. rustig gaan wij schuilen in de kelder, tang en spel wordt fluks de tijd gekort. roede vad'ren. schouwen klaar en helder iddestoel, die 't dorp tot zegen wordt, ink zij ons. de Ouden en de Wijzen, eusden heerlijk uit zijn as herrijzen! •cellio scaber IISTERIE VAN VERKEER EN ITERSTAAT, RIJKSWATERSTAAT CTIE UTRECHT. Iwerp-verzoek vaststelling hogere nswaarden geluidszones: iet bestemmingsplan „Den Treek", dat rekking heeft op het gebied globaal be- fisd door de provinciale weg S9, de bweg Amersfoort, de Stichtse rotonde de grenzen van de gemeenten Amers- Leusden en Woudenberg, zijn onder r geluidsgevoelige bestemmingen op- omen. bestemmingen zijn gelegen binnen ïluidszones, die zich op grond v^n arti- 4 van'de Wet geluidhinder'BWlfiflé'n is de in aanleg zijnde rijksweg nr. 28 en te reconstrueren gedeelte van de aande rijksweg nr. 28 en de provincia- reg S9. rband hiermede wordt aan het College Gedeputeerde Staten van Utrecht ver- it hogere (in het verzoek genoemde) rden voor de geluidsbelasting vast te len. ontwerp van het verzoek - met de bijbe- inde stukken - ligt met ingang van 14 1984 op werkdagen tussen 9.00 en 0 uur op kamer 209 van het gemeente van Leusden en tussen 9.00 en 16.00 in de informatiewinkel in het gemeen- lis van Amersfoort voor een ieder ter in- ieder is gedurende een maand vanaf ngenoemde datum van de ter inzage- ing in de gelegenheid schriftelijk op- lingen ten aanzien van het ontwerp- lek te maken. Deze opmerkingen die- te worden gericht aan de dingenieur-directeur van de Rijkswa- aat in de directie Utrecht, Postbus E, 3502 LA Utrecht. ndien zal op 13 juni 1984 van 16.00 tot luur in de Korfzaal van het aktivitei- entrum „De Korf" in Leusden een ibare zitting worden gehouden, waarin een ieder de gelegenheid wordt gege- ipmerkingen te maken omtrent het ge lde ontwerp-verzoek. loofdingenieur-directeur, voornoemd, K. F. Boswinkel. DK) DRIEENHUIZEN BV M!l4 Amersfoort Tel 033-11512. (Vrl|dag koopavond.) U BENT VREEMD IN LEUSDEN?? Dan zoekt u dichtbij een vertrouwd adres. WIJ leveren tegen ZEER scherpe prijzen: 0.a. B&O, Philips, Arlstona, Erres, Saba, Bosch, Ruton, Zanker. LET OP! 1. Bij aankoop van uw wasautomaat, KTV, radio of video, wordt deze GRATIS aangesloten op de bestaande installatie. 2. Tijdens de garantieperiode GEEN voorrijdkosten. 3. Reparatie aan uw wasautomaat of KTV (Indien mogelijk) aan huis. 4. Lage reparatiekosten. 5. Service binnen 24.00 uur. 6. Is uw apparaat bij ons gekocht??? dan komen wij na de garantietijd voor slechts 1 7,50 voorrijden. Dus graag tot ziens. Joost De Hongaarse tv-ploeg in aktie in Claverenblad/Wildenburg opmerking had tot gevolg dat PvdA'er Gert de Weerdt, die woonachtig is in bedoelde buurt (de Wetering), witheet van woede werd. Dat is zeer ongewoon voor Gert, want die wordt niet gauw in het openbaar witheet. „De opmerking van Pais wil ik genotuleerd hebben," fulmineerde het PvdA-raadslid die daarbij heftig met zijn vinger in de richting van de notulist wees. Het werd heel even stil in de commissiekamer, terwijl Marius Pais zenuwachtig lachte. Harm Offereins (GPV/SGP) suste uiteindelijk een dreigende rel door op te merken dat Pais „ongetwijfeld een grapje heeft willen maken." Laten we het daar maar op houden. De namen Katalin Kutvolgyl, Judlt Osskó en Zoltan Zsoka zullen u niets zeggen. Dit trio is namelijk werkzaam bij de Hongaarse televisie. Het was afgelopen dinsdagmiddag op lokatie in Leusden. De filmploeg kwam hier een aantal woningbouwprojecten bekijken én filmen. De drie Hongaren werken aan een reportage over de sociale woningbouw in Nederland en waren door het ministerie van Volksgezondheid, Ruimtelijke Ook dit jaar weer heel veel leuke kadootjes. VELE PLANTEN, BLOEMEN, BLOEMSTUKJES, PLANTEN BAKJES, VAZEN, POTTEN, leuke witte AARDEWERKFIGUREN enz Natuurlijk allemaal SCHERPE PRIJZEN. DELFTS WITTE VAAS al vanaf 6.50 PLANTENBAKJES vanaf 7.50. Volop PERKPLANTEN o a petunia's, lobelia's, afrikanen, alyssun, geraniums. Vele PLANTENBAKKEN voor het terras. Geraniums vanaf 2.00. «os VÖ0f2s t&r M2. (wee QesvejjeM) OPAUe wcrMfflSCi«©si (©HALVE AANSePlNöeN) toft anten VASlE SANTEN santen ax sa ONS VINDT U Aov/tesservice, WMnew Ordening en Milieuhygiëne geadviseerd ook eens in Leusden te kijken naar premie- en woningwetwoningen. Katalin, Judit en Zoltan (de maar," aldus de Hongaarse televisiemensen. Na de vragenronde maakten ze met de auto een tour door Leusden die was uitgezet door de afdeling voorlichting van de gemeente. Ze werden gevoerd langs projecten in de sociale woningbouw, van Hamersveld tot en met Claverenblad/ Wildenburg. Op deze manier kon de filmploeg zelf bepalen wat ze wilde filmen. De dames en de heer kozen lokaties In Rossenberg, Hamershof, Zwanenburg en Claverenblad/ Wildenburg. Met name over de wijken Zwanenburg en de Hamershof was de Hongaarse tv-ploeg zeer enthousiast. Behalve een reportage over de sociale woningbouw in Nederland (naast Leusden zijn ook Nieuwegein, Almere en Goes bezocht), maken de Hongaren ook een filmportret van Nederland met daarin tevens aandacht voor architect Polgar, een Hongaar van origine die in Nederland met meneer Treffers veel ontwerpen maakt in de sociale en scholenbouw. De tv- ploeg maakt daarnaast een documentaire over de stadsvernieuwing in Rotterdam, Amsterdam en Den Haag. Van het weekend keren de Hongaren terug naar hun land. URSULINEWEG 5 - LEUSDEN-C. 033-940593 Marius Pais spreekt de Hongaren toe in zijn beste Duits. technische man) kwamen dinsdagmiddag omstreeks kwart voor twee in een Opel met chauffeur, beschikbaar gesteld door het ministerie, bij het gemeentehuis in Leusden aan. Verrukt van de vormgeving van het gemeentehuis werd het Hongaarse trio opgewacht door de burgemeester, directeur gemeentewerken Pais en de voorlichters Hermans en Van de Brink. Een verrassing diende zich meteen aan. Terwijl de Leusdende deputatie zich instelde op een conversatie in het Engels, bleken de Hongaren te beschikken over een goede Duitse woordenschat. De Engelse taal beheersten ze niet zo goed, werd excuserend meegedeeld. Deze tegenvaller betekende dat directeur gemeentewerken zijn inleiding - zorgvuldig voorbereid in het Engels - übersetzen moest in de taal van onze oosterburen. Pais moest dat uit het blote hoofd doen en Duits is niet zijn sterkste taal. „Ich spreche nicht so gut Deutsch", verduidelijkte Pals- overigens foutloos - tegenover de Hongaarse televisiemensen die op hun beurt verrast waren door de aanwezigheid van twee „Zeitungen" die ieder ook nog eens een Pressefotograaf hadden laten opdraven. Een geluk was dat chef- voorlichter Hans Hermans over een meer dan redelijke kennis van de Duitse taal beschikt, waardoor de conversatie met de Hongaren in ieder geval niet afdaalde naar het nivo van het „boerenkool-Duits"wir haben vele Wohnungen in Leusden und alles geht gut. Slechts één woord bleek moeilijkheden op te leveren in het Duits en dat is „woningwetwoning". Wohnungsetszwohnung kwam niet in aanmerking, waarna het begrip werd uitgelegd aan de Hongaren die zich gelukkig snel van geest toonden. Nadat directeur-gemeentewerken zijn inleiding over de sociale woningbouw in Leusden had voltooid, en de Hongaarse tv- ploeg te kennen had gegeven haast te hebben, wist de Presse toch nog even een paar vragen te stellen aan het trio, althans aan twee ervan omdat Katalin en Judit antwoord gaven en Zoltan zwijgend toekeek. De Hongaarse dames ver telden de verzamelde pers onder meer dat er In Hongarije geen leegstand van woningen is, de vormgeving van de huizen zeer monotoon Is en dat de staat daar weinig geld heeft voor sociale woningbouw. T ussen 1960 en 1970 was dat anders en werd er veel aan sociale woningbouw gedaan door de Hongaarse overheid. Daarna heeft de particuliere bouw zoetjes aan het heft in handen genomen. „Maar als je van west naar oost rijdt in Hongarije zie je steeds weer dezelfde woningen. Een architect bij ons ontwerpt dan ook niet een huis volgens de wensen van de klant, maar zegt: dit en dit ontwerp heb ik, kies De commissie die in jongerencentrum De Til elke maand de tieneravond op touw zet is op zoek naar de „gewone man of vrouw". Uit de tieners die a.s. vrijdagavond de Til bezoeken zal de meest gewone man of vrouw gekozen worden. Hij of zij die het „gewoonst" is kan rekenen op een aardig prijsje. De tieneravonden in de Til mogen zich elke maand in een goede belangstelling verheugen. Veel tieners weten de weg naar het jongerencentrum te vinden als daar speciaal voor hun leeftijdsgroep iets wordt georganiseerd. Er wordt naar gestreefd om elke avond iets speciaals te bedenken voor de jeugd. Vrijdag 11 mei is dat dus de verkiezing van de „gewone man" of „gewone vrouw". Verder wordt er gewoontegetrouw tijdens de avond veel discomuziek gedraaid. De tieneravond begint vrijdag om 19.00 uur, de avond is afgelopen om 20.30 uur. De tieneravonden zijn bedoeld voor de jeugd van zon tien tot veertien jaar. Iets jongere kinderen, maar ook iets ouderen zijn natuurlijk ook van harte welkom. De toegangsprijs is nog altijd ongewoon laag. Kinderen betalen slechts éen gulden entree. Ook de prijzen van de consumpties zijn tijdens de tieneravonden altijd aangepast aan het gewoonlijk niet al te hoge zakgeld van de jongeren. Bijna leek er iets moois geboren te zijn tussen de VVD en de PvdA in Leusden. Bijna leek het er op dat de vinnigheden tussen de liberalen en sociaal- demokraten hier ter plaatse tot het verleden zouden gaan behoren. Wat is er voorgevallen? Gert de Weerdt (PvdA) en Sjef ten Berge (WD) lieten in de commissie openbare werken en ruimtelijke ordening weten sémen iets ontdekt te hebben dat niet klopt. En dat wilden ze samen even onder de aandacht brengen van wethouder Jan Wagenaar. „Is er een samenwerking tussen VVD en PvdA in de kiem?", probeerde Harm Offereins van de GPV/ SGP-fractie enigszins hoopvol. Nadat De Weerdt en Ten Berge eendrachtig hadden verteld wat ze ontdekt hadden - geen maatvaste tekening van een woningbouwplan op het voormalige terrein van Van de Berg-verklaarde ieder raadslid afzonderlijk dat uit het een en ander niks mag worden afgeleid over de politieke toekomst van de PvdA en de VVD. De Weerdt: „Er is géén begin van een nauwe samenwerking tussen beide partijen". Ten Berge: „Men moet het zo zien: we zitten beiden in dezelfde commissie en krijgen beiden dezelfde stukken onder ogen". Helaas, geen politieke primeur. Sinds een jaar of twee bestaat de werkgroep Verkeersaangelegenheden niet meer. Omdat het nut van deze adviserende werkgroep door de gemeente werd betwijfeld, ging men er toe over haar functioneren stop te zetten. Nu, anno 1984, komt de gemeente erachter dat er nog nooit een officieel raadsbesluit is genomen waarmee de opheffing van de werkgroep Verkeersaangelegenheden is bekrachtigd. „Een en ander schept onduidelijkheid inzake de te volgen procedure rond het nemen van verkeersmaatregelen", aldus burgemeester en wethouders onduidelijk in hun voorstel de werkgroep officieel op te heffen. Bij raadsbesluit van 25 oktober 1979 werd de werkgroep verkeer in het leven geroepen met het doel in te spelen op verkeersmaatregelen die de gemeente van plan was te nemen. Dat ging een hele tijd goed, totdat Leusden een Verkeersplan vaststelde en het functioneren van de werkgroep een weinig overbodig werd. B. en W.: „Omdat in de praktijk blijkt dat voor de meest voorkomende eenvoudige verkeersmaatregelen (zoals het aanbrengen van de meeste verkeersborden) een procedure, waarbij een werkgroep moet worden gehoord alvorens besluiten kunnen worden genomen, wel wat zwaar is". Bij het beëindigen van de werkzaamheden van de werkgroep verkeer werd gezegd dat de raadscommissie openbare werken en ruimtelijke ordening, die met enkele raadsleden en wethouder Jan Wagenaar was vertegenwoordigd in de werkgroep, zelf In aparte vergaderingen over verkeerszaken zou gaan praten. Dat gaat nu voor het eerst in twee jaar gebeuren en wel komende dinsdagavond. Voorafgaande aan de vergadering zal afscheid worden genomen van de ex- werkgroep verkeer. Voor deze informele bijeenkomst is een half uurtje uitgetrokken. 'oi 0£,8 nsv LEUSDEN - Het eerste mixed team van de LTV Leusden is er ook afgelopen zondag niet in geslaagd om tegen Vleuten/De Meern het eerste competitiepunt te veroveren. Na drie volle ron den in de 3e klasse staat Leus den als debutant nog altijd met lege handen. Er zullen gauw punten gepakt moeten gaan wor-1 den, willen de Leusdenaren hun I verblijf in deze klasse met een i jaar verlengen. Zelfs de verster king in de persoon van Ton Schuur, die als derde heer aan het standaardteam was toege voegd, bracht niet de ommekeer waar de Leusdenaren steevast op gerekend hadden. Het zette voor alsnog weinig zoden aan de dijk. Alleen Constance Ploeg wist haar single winnend af te sluiten. In drie sets (4-6, 7-5 en 6-2) bleef ze als enige aan de positieve kant van de score. Betty Klave, Rien van Blerk en Paul Wesseling verloren hun partijen in twee sets. De da- mesdubbel leek een keerpunt on danks het feit dat de 1 e set met 6-4 verloren ging. De 2e set wonnen de Leusdense dames met 6-3 en le ken hun draai gevonden te hebben Maar deze setwinst had blijkbaar zoveel van de krachten gevergd dat in de beslissende 3e set de dames niet meer vooruit te branden waren Kansloos gingen ze met 0-6 tenonder. Gelijktijdig werd de he- rendubbel afgewerkt. Ook deze partij zag er na de 1e setwinst gunstig uit (6-4). Helaas ging de 2e set in tie-break met 7-5 verloren zodat ook de heren een 3e set nodig hadden. Toch leek er niets meer bij een 5-1 voorsprong en 40-15 in Leusdens voordeel mis te kunnen gaan. Slechts eén punt waren Rien van Blerk en Ton Schuur van de zege af en zouden de deur naar een gelijk spel op een kier houden. Niets van dit alles In een enerverende slotfase lieten ze de set (7-5) en de partij aan hun neus voorbij gaan. Dat deze for tuinlijke nederlaag niet erg motive rend was voor de rest van de ontmoeting bleek snel Alleen Rien van Blerk en Constance Ploeg waren in hun mixed nog in staat om de gasten uit Vleuten/De Meern een punt afhandig te maken en de stand een dragelijker aanzien te geven. Desondanks kwam de 2-6 nederlaag in het kamp van LTV Leusden hard aan. Een half miljoen voor een hockey-kunst-stof- veld Dat levert natuurlijk weer heel wat stof voor diskussie op. Het zal een kunst worden om dat veld ongeschonden te hou den ,.Een halve ton vooreen toon'' leverde voorlopig een disso nant op ..Schoolzwemmen moet weer gratis van de staats secretaris.'' Ik begrijp dat de gemeente wat al teveel de vrije slag heeft beoefend Kunnen de ouders nu de bij drage van die twee jaar terug verwachten? Ach. de gemeente voelt zich natuurlijk net als zo n te grote kavelbezitter Die hoefde ook niets terug te betalen Ben nog even wezen kijken voor alle zekerheid, maar 'k heb op 5 mei geen enkele Leusdense ambtenaar zien werken. Hoe zit dat? Idee voor 5 mei volgend jaar: een tweekamp tussen ICTO en IKV in het kleiduiven- schieten Foei Kantlijner! Met de vrede spot je niet! Oké. maar van al dat gekakel over de vrede zou je bijna agressief worden Begin september wordt het Ruige Veld minder ruig Konijntje in de Wetering: ..Be tekent dat. dat ik straks mijn sappige veldjes kwijtraak?" B W overwegen een ver- voersverbod voor priktollen in te stellen Gelezen ..Voor duizenden guldens aan paardenzadels gestolen bij manége Van Heugten. Tja, dat krijg je na zóveel recla me. Kop: ,.B W bereid 430 000- in kunststof- hockeyveld te steken Als ik B W was zou ik dat ..steken" maar nalaten INGEZONDEN Twee mannen Twee mannen zag ik op het dak. Met bezem en schop gewapend gingen zij de dakgoot te lijf. Ik verbaasde me er over, omdat daar zoveel vogels aan het broeden zijn Terwijl ik sta te kijken, zie ik hoe de dakpannen omhoog worden ge schoven en één voor één drie nestjes van de dakrand worden losgetrokken. Even later vliegen de nestjes en de naakte vogellijfjes door de lucht, om beneden tussen de struiken te blijven liggen. Mijn kwaadheid kent geen grens en ik heb de mannen dan ook enkele minder fraaie woorden toegeroe pen. Hun antwoord was gelach en enige opmerkingen in mijn richting In de hoop nog iets te kunnen redden ben ik naar de telefoon gevlogen en belde vervolgens poli tie. asiel, plantsoenendienst, huiseigenaar enzovoorts. Veel be grip, maar niemand die er iets aan zei te kunnen doen. Vanmorgen werd een vozend huizenblok van een nieuwe dak goot voorzien. Het is stil in de buurt, een eenzame vogel zit op de nok van het dak. En ik schaam me omdat ik mens ben. M. Pieterse-Smits, Ruiterhorst 7, Leusden. Achterveld A2 naar Lunteren v 14.00 Achterveld B1 naar Lunteren v 14 00 Achterveld C comb naar Lunteren v. 13 00 Achterveld D1 naar Lunteren v. 12.15 Achterveld D2 naar Lunteren v. 13.15 Achterveld E1 naar Lunteren v. 12.15 Achterveld D3 naar Stroe v 11.00 Achterveld F1 naar KVVA v. 9.00 Achterveld F2 naar Stroe v.8.00 20 mei 1984 Achterveld A1 naar toernooi Actif (Hilversum) vertrek 10.00 uur.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 9