nderhandelingen met NS beslissend stadium I Nog geen verkeerslichten nodig bij Hertenhoeve en Smoussesteeg Handtas met harttabletten ontvreemd Inzameling schadelijke stoffen Vandaag in de Leusder Krant Tuinvuilaktie is ten einde r afkoopsom spoorwegovergang Maanweg cranfc ege van B W in notitie aan Planadviesgroep BDU m }=H n i Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant l— Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwartaal Uitgave BDU BV Laatste officiële paal Tweede Fase pag. 3 Vrouwenraad sprak met Omroeppag. 3 Mininatuurtjepag. 3 HSG-direktrice Verbeek over de verpleeg opleiding pag. 5 Elke dag aktivlteit in Vredesweek pag. 5 Mario en Jaap werken in speelzaal pag. 5 Sport pag. 6 en 7 Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Moe wordt een mens van dat gezeur over kruisraketten ja, dan wel nee. Laten we nu gezamenlijk en eendrachtig besluiten tot plaatsing van tuinplanten van Stuivenberg over te gaan. De vrede zal dan in uwe tuin beginnen en werkt aanstekelijker dan het geschreeuw en gelieder op straat, waar alleen twist en onenigheid door zal ontstaan. Vierzinnen 1, Scherpenzeel, achter Nieuwstraat 62. LEUSOEN - De voorjaars-tuln- vuilaktie van de gemeente Leusden is afgelopen. Op di verse plaatsen in de gemeente mag nu geen tuinvuil meer wor den gestort. Wel bestaat de mo gelijkheid om door de weeks op werkdagen het tuinvuil te bren gen op de gemeentewerf, Ha- mersveldsweg 105, van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Ook kunt u daar terecht op zaterdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur. De gemeente doet een dringend beroep op haar inwoners ook wer kelijk geen tuinvuil meer te storten op plaatsen waar dat tijdens de tuinvuilaktie wel mocht In het najaar zal opnieuw een der gelijke aktie worden gehouden krant DINSDAG 15 MEI 1984 16e JAARGANG NO. 5 betering van de verkeerssitua tie aldaar. in onzer verslaggevers) EN - De gemeente hoopt kort de onderhandelin- it de Nederlandse Spoor- af te ronden over het af- van de onderhoudskos- een nieuwe spoorweg- ng in de Maanweg, bij de iting met de Groene De nieuwe spoortoeg- ng in het Pon-lijntje moet lan uitmaken van de ver- Op dit moment betaalt Leusden jaarlijks een paar duizend gulden voor onderhoud en vernieuwing van de huidige spoorwegover gang. Na de reconstructie wordt de overgang echter beveiligd met automatische halve spoorbomen Daarmee stijgen de door de NS geëiste kosten enorm. Leusden zou dan voor de spoorwegover gang een bedrag van circa 80 dui zend gulden per jaar (geïndex eerd) moeten gaan betalen Dat zou betekenen dat de gemeente in het jaar 2009 bij een inflatie van 3% bijna 180 duizend en bij een inflatie van 6% circa 370 duizend gulden moet overmaken naar de NS Daarom heeft Leusden de Spoorwegen gevraagd te bereke nen hoe hoog een afkoopsom moet zijn om van de jaarbetalin- gen voor onderhoud af te zijn. In LEUSDEN - De harttabletten in een zwarte handtas, die zaterdag uit een auto in Leusden werd ge stolen, zijn nog niet terecht. Bij onoordeelkundig gebruik van de tabletten kan de werking ervan dodelijk zijn. Zondagavond werd in een politiebericht op de radio eerste instantie werd een bedrag van anderhalf miljoen gulden ge noemd. De gemeente is echter blijven on derhandelen en heeft een aantal voorstellen gedaan waardoor het onderhoud aan de nieuwe, nog te realiseren, overgang aanzienlijk goedkoper wordt. Daarmee daalt de afkoopsom die Leusden aan de NS dient te betalen. Eén van de voorstellen die de gemeente heeft gedaan is het plaatsen van verkeerslichten, na de reconstruc tie, op de kruisingen van Groene Zoom/Zuidersinslag en Groene Zoom/Maanweg. De verkeerslich ten worden dan niet gebruikt om het verkeer te regelen maar die nen dan als zogenaamde vóór- waarschuwingslichten op het mo ment dat de spoorbomen dicht gaan. Volgens de gemeente is de redenatie als volgt beide kruis punten moeten in de toekomst toch beveiligd worden met ver keerslichten en als we ze nu in stalleren kunnen ze tot die tijd dienst doen als vóór-waarschu- wingslichten voor de NS Tegen de tijd dat de verkeerslichten op de kruispunten nodig zijn kan met het rode licht het verkeer tot staan worden gebracht wanneer de spoorbomen naar beneden gaan Het niet plaatsen van vóór-waar- schuwingslichten scheelt de NS heel wat geld. Een andere besparing in het on derhoud is gevonden door een ge pland fietspad over de westzijde van de spoorwegovergang te la ten vervallen. Er is een fietspad aan de andere kant en die moet volgens de gemeente dan vol doende zijn. Hoeveel het Leusden scheelt in de afkoopsom als de NS ingaat op de voorstellen, wordt niet bekend gemaakt maar het schijnt om een aanzienlijk be drag te gaan Op advies van raadslid Harm Of fereins (GPV/SGP) zal er nog gestudeerd worden op de vraag of het uit oogpunt van verkeers veiligheid niet beter is het ge plande fietspad wèl aan te leg gen. Offereins vermoedt dat fietsers, en met name jonge, na de reconstructie kris-kras de Groene Zoom zullen oversteken en op het voetpad langs de Ba- voortseweg zullen gaan rijden om het Burg. Buiningpark te be reiken. gewezen op de gestolen medicij nen en de werking ervan. Zaterdagmiddag werd de auto van een inwoonster«van Leusden bij begraafplaats Rusthof openge broken Uit de wagen verdween een zwarte handtas met daarin de harttabletten (Isotim, 40 milligram) De gele pilletjes zijn verpakt in een strip. Wie deze medicijnen vindt, dient ze zo spoedig mogelijk in te leveren bij de rijkspolitie in Leus den. Overigens werd de auto van de Leusdense in de nacht van zater dag op zondag gestolen. Het be treft een blauwe Renolt 14. ijwprwegovergang in de Maanweg De gemeente is reeds met de voorbereidingen van de reconstructie (wen, ofschoon de onderhandelingen met NS over de afkoopsom van het onderhoud van de overgang u ft zijn afgerond Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- amilieberichten en losse advertenties 40 cent per mm j kontrakten belangrijke korting Hjsderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) 'sse nummers 75 cent per stuk peningstijden van ons kantoor is kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- s van 9.00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend lerdags gesloten. n onzer verslaggevers) )EN - Het college van rieester en wethou- s overstag gegaan voor k van buitenaf om de :der van open jeugd- gerencentrum De Geut n jaar in dienst te hou- at blijkt uit een notitie w naar de Planadvies- hebben gestuurd voor In het stuk stelt het e dat uiteindelijk het n moet zijn het jonge- itrum te laten draaien en grote groep vrijwil- Tot die tijd kunnen zij in op een beheerder, hoeve van de continuï- i de aktiviteiten. h, jgustus van het vorig jaar Geut-beheerder, Roy Rob- I, voor twaalf maanden in fan de gemeente in het ka de zogenaamde Werkge- üdsverruimende Maatre- !M). Op grond van deze re- )etaalt het Gewestelijk Ar beidsbureau gedurende dat jaar grotendeels zijn salaris. De be heerder/begeleider van het jonge rencentrum werd aangesteld om De Geut nieuw leven in te blazen na een periode van kwakkelen en zorgelijke tijden. Onder leiding van Robbemond en een grote groep vrijwilligers wist het jeugd- en jongerencentrum op te bloeien. Dit was de reden dat poli tiek Leusden als ook de Planad viesgroep het college van B&W vroegen de beheerder op 1 autus- tus aanstaande niet op straat te zetten, maar zijn dienstverband te verlengen Aanvankelijk voelde het college daar niks voor, maar is blijkens de nu verschenen notitie van mening veranderd. ,.Wij zijn beducht voor de gevolgen die het wegvallen op dit moment van de beroepskracht voor het functione ren van het centrum zou heb ben", aldus B&W in hun notitie Het college erkent het nut van de Geut-beheerder: ,,Met het be stuur van het jongerencentrum zijn wij van mening dat proble men, met name door de aanwe zigheid van de beheerder, als be heersbaar kunnen worden geken- Open jeugd- en jongerencentrum De Geut aan de Zwarteweg. schetst" Tot de taken van de be heerder rekent het college het be geleiden van de vrijwilligers, het optuigen van de organisatie, het signaleren van leemten in het ak- tiviteitenaanbod en het verwijzen van problemen. ..Geconstateerd kan worden", zo menen B&W, ,,dat het takenpakket van de be roepskracht bepaald niet licht is te noemen". HULP In de notitie wordt verder heel dui delijk gesteld dat Roy Robbe mond ook de helpende hand moet bieden aan andere initiatieven in het jeugd- en jongerenwerk. ,,ln Leusden heeft zich een aantal nieuwe initiatieven aangediend, of dient zich aan, op het terrein van het jeugd- en jongerenwerk. Te denken valt aan JUID en "de Moespot" Het is de vraag of der- lijke initiatieven voldoende tot ont- plooiiing kunnen komen zonder dat er zo nu en dan de helpende hand bij de concrete realisatie er van kan worden geboden. Wij vin den dat de beroepskracht in toe nemende mate ook aan andere zich ontwikkelde initiatieven con crete hulp moet bieden", aldus B&W in hun notitie aan de Planad viesgroep. Leusden had tot vorig jaar augustus een jeugd- en jon gerenwerker in dienst, maar die werd onder het mom van bezuini gingsoverwegingen door een meerderheid van de gemeente raad ontslagen Als de raad vindt dat de beheer der van De Geut nog een jaar moet blijven - die kans is erg groot omdat de VVD en de PvdA reeds hebben laten doorsche meren er vóór te zijn - moet een bedrag van 70 duizend gulden vrijgemaakt worden om het sa laris en bijkomende kosten van de beheerder te betalen. In de vergadering van de Planadvies groep van vanavond wordt de notitie van B&W behandeld al vorens het naar de betreffende raadscommissies wordt ge stuurd. De vergadering van de Planadviesgroep begint om 20.00 uur en wordt gehouden in De Geut aan de Zwarteweg 29. Rozendaallaan 9 Leusden-c. LEUSDEN - In Leusden wordt op woensdag 17 mei en donderdag 18 mei een inzameling gehou den van landbouwbestrijdings- mlddelen en diergeneesmidde len. De schadelijke stoffen kun nen gebracht worden op de Ge meentewerf, Hamersveldseweg 105, 's morgens van 9.00 tot 12.00 uur en 's middags van 13.00 tot 15.00 uur. Het gaat bij deze inzameling om' niet meer bruikbare of toegestane landbouwbestrijdingsmiddelen die hoofdzakelijk bij agrarische bedrijven voorkomen, maar ook bij aanverwante bedrijven of in particuliere huishoudens. De in gezamelde schadelijke stoffen zullen op een verantwoorde mi lieuvriendelijke wijze opnieuw worden verwerkt Dat staat in een notitie, die het college gisteren heeft doen toeko men aan de leden van de raads commissie 'Openbare Werken en Ruimtelijk Ordening' De leden van deze commissie komen van avond (20.30 uur. commissieka mer, gemeentehuis, 't Erf 1) bij een voor een vergadering, die ge heel aan verkeersonderwerpen gewijd zal zijn. Wethouder Jan Wagenaar (VVD), die voorzitter van de commissie is. wil met de commissieleden over verkeers lichten op deze twee punten langs de Burgemeester van der Post- laan van gedachten wisselen Be halve overwegingen vanuit ver keersveiligheid spelen namelijk ook andere argumenten een rol Zo bestaat er bij veel mensen de verwachting dat de kruispunten met verkeerslichten beveiligd gaan worden en zijn er ook nog (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Er zijn op de punten Smoussesteeg/Burgemeester van der Postlaan en Hertenhoe ve/Smidse/Burgemeester van der Postlaan op dit moment uit oogpunt van verkeersveiligheid geen verkeerslichten nodig. Over één a twee jaar zal dat het geval zijn op het laatstge noemde kruispunt. Na plaatsing van een verkeerslichtinstallalie aldaar zou bekeken kunnen worden of een oversteekinstal- latie bij Smoussesteeg/Burge meester van der Postlaan ook nog nodig is. 'subjectieve gevoelens van onvei ligheid' bij de mensen die de kruispunten moeten oversteken. Die verwachtingen zijn gebaseerd op de Tweede Fase-plannen, waarin altijd rekening is gehou den met beveiliging van de krui singen Bovendien is dat ook vast gelegd in het verkeersplan. Nooit is echter concreet aangegeven, wanneer de verkeerslichtinstal- laties geplaatst zouden moeten worden Volgens B en W is het nu in ieder geval nog niet nodig. In de notitie staat daar over. ,,Uit verkeersstelllingen van eind vorig jaar is gebleken, dat de verkeers intensiteit nog zodanig laag is dat in termen van oversteekbaarheid de situatie op dit moment nog goed is Ook de vormgeving en ongevallencijfers geven geen aanleiding om nu al de installatie te realiseren Wanneer de' verkeersintensiteit op de Brug. Van der Postlaan ver der toeneemt - en dat zal gebeu ren door de verdere afbouw van de Tweede Fase en de realisering van een warenhuis - dan is een verkeerslichtinstallatie wel nodig Naar B en W verwachten zal het over één, twee jaar zo ver zijn.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1