Winst en verlies voor hockeydames „Leusden" Green Giants net niet kampioen Open dagen de Hohorst KPO Achterveld sloot seizoen af Provitek/t lensden known KPO-dames bezochten musea Heuvelcrossers in de slag Jan Roos voorzitter Gouden Klomp Klaveet voetbalt tegen De Berken Gereformeerd vormings centrum in beroep tegen afwijzing Zestien auto's onafgesloten Enquête voor woningbouwprogramma Uitvoering balletschool in Korf Ben je wel goed bij? Provitekst helpt je! In promotiecompetitie Opbrengst collecte Hartstichting Collectanten gevraagd voor Rode Kruis Retsendief betrapt op heterdaad Bromfietser gewond serviceburo met een professionele visie op tekstverwerking! plaatselijk nieuws DINSDAG 15 MEI 1984 LEUSDEN - De promotiecom petitie die afgelopen weekend van start ging, is voor de dames van de Mixed Hockey Club Leus den wisselvallig begonnen. Za terdag slaagden de hockeysters erin om op eigen bodem Tempo uit Bergen op Zoom met 2-0 te kloppen. Maar zondag gingen de dames in Den Helder tegen Her mes met dezelfde cijfers onder uit. Voorlopig is de promotie naar de 2e klasse nog ver weg, omdat Hermes met vier punten ongeslagen aan de leiding gaat voor Leusden (2 uit 2) en Bergen op Zoom. Evergreen uit Maas sluis is met nul punten al bij voorbaat kansloos. Zaterdag kwam Leusden uitste kend uit de startblokken tegen de geroutineerde damesformatie van Tempo uit Bergen op Zoom In de eerste minuut forceerde ze reeds een strafcorner die nog onbenut werd gelaten. Maar een minuut later lag de bal reeds in het Tempo- doel nadat Marjan van de Belt, de gehele wedstrijd uitstekend op dreef, op rechts haar tegenstand ster handig omzeilde en de bal in de cirkel plaatste. Mirjam van Sant- voort was ter plekke om de bal in het doel te deponeren: 1 -0. Daarna gaf Leusden het spel op het mid denveld uit handen hetgeen de defensie onder aanvoering van de jeugdige Karin Reurslag handen vol werk bezorgde. Verder dan een schot voorlangs kwamen de Tempo-dames niet. Trainer Peter Kipp wisselde de geblesseerde Esther Evers voor Isabel Roelofsen om de middenli nie weer op volle oorlogssterkte te brengen Veel maakte het niet uit omdat Tempo het spel bleef dicte ren. Het was aan keepster Simone Fokkema te danken dat Tempo niet langszij kwam. Schitterend weerde de Leusdense doelvrouwe een kei harde inzet uit haar doel. Via coun- ACHTERVELD - Door de KPO da mes werd weer het jaarlijkse reisje gemaakt Vanaf Achterveld ging het via Terschuur over de Veluwe naar Hattum. Tijdens deze rit werd volop genoten van de mooie natuur. In Hattum werd een broodmuseum bezocht. Bij aankomst werden de dames door de eigenaressen getracterd op een kopje koffie met een krakeling uit eigen bakkerij. Tijdens de rondgang werd het een en ander uitgelegd. Het betref fende echtpaar had het gebouw van de gemeente gekocht en het ingericht als museum. Alles was ingericht naar de tijd van vroeger Er waren veel oude voorwerpen die in de vroegere jaren met de hand werden gebruikt voor het bakken van brood. Er was ook nog een oude molen aanwezig waarin eenmaal per week graan werd gemalen Ook worden er za terdags in een zelf gebouwde ou derwetse oven nog 38 broden ge bakken op de stenen ovenvloer. De oven wordt nog met takkebos- sen warm gestookt. Verder waren er nog een groot aantal oude attributen aanwezig voor het maken van wafels, bon bons, chocoladeletters enz. Ook waren er een groot aantal attribu ten afkomstig uit het buitenland te zien. Na het bezichtigen van dit alles werd de reis voortgezet en ging via Zwolle naar Schutsloot waar de koffietafel klaar stond. Via Giethoorn ging het hierna naar Frederiksoord naar het klokken museum. Hier kreeg men een rondleiding langs de klokken en horloges vanaf het jaar 1500 tot het jaar 1900, de tijd van zonne wijzer tot de elektronica. Via een hele mooie route ging men naar Elburg waar de dag werd afgeslo ten met een heerlijk diner. LEUSDEN - Afgelopen weekend werden in Apeldoorn de eerste wedstrijden verreden die mee tellen voor het Nederlands Kam pioenschap. De experts waren zaterdag aan de beurt terwijl de powder puffs zondag hun beste beentje moesten voorzetten. De volgende resultaten wisten de deelnemers van Fiets Cross Ver eniging de Heuvelcrossers uit het vuur te slepen. Zaterdag: A-finaleplaats: IgorGlattli Michael Noordam B-finaleplaats: Thijs Visser 1/4 finale-Alexander Spek- plaats: snijder Olav Glattli Zondag: A-finaleplaats: Karin Leggers Thijs Borsten B-finaleplaats: Bea Maarseveen Eliane Noordam In Woerden kwamen zondag en kele junioren aan de start. Met vier prijzen gingen de Leusdena- ren naar huis Prijswinnaars: Danny Mosterd 2e Mark Mutsers 3e Dick Hoogland 2e MinkodeNooy 1e LEUSDEN - De Leusdense car navalsvereniging De Gouden Klomp heeft een nieuwe voor zitter. Tijdens de afgelopen week gehouden ledenvergade ring werd Jan Roos, nu nog se cretaris, tot voorzitter gekozen. Hij volgt daarmee Rob van der Werve op, die het laatste jaar als waarnemend voorzitter heeft gefungeerd. Het bestuur van De Gouden Klomp is tot zes man uitgebreid Gerard Pasker werd benoemd tot penningmeester, Ria van Bent- hum was aftredend en werd her kozen. Nieuw in het bestuur zijn Willem van de Bedum en Bert van Ree. Tijdens de jaarvergadering werd ook gesproken over de feesten voor komend jaar. In grote lijnen blijft het programma, alsmede de sociale feesten, hetzelfde. Alleen voor het boerekielenbal en voor het halfvastenbal, twee feesten die wat minder bezocht werden, zoekt men een nieuwe formule. ters probeerde Leusden zich aan de druk te ontworstelen waaruit kort voor rust Leusdens tweede doelpunt resulteerde. In eerste in stantie werd de inzet door de Tempo-keepster van een Leusden se voorhoedespeelster gekeerd maar op de rebound van de grillige Marjet van Linschoten had ze geen enkele kijk: 2-0. Een perfect doel punt dat de rust in de eigen gelede ren deed terugkeren. Zonder pro blemen speelde Leusden de eerste helft verder uit. Na de pauze nam Tempo weder om het heft in handen. Kordaat ingrijpen van keepster Simone Fokkema voorkwam dat Tempo de aansluiting zou krijgen. Echt ge vaarlijk werd de geroutineerde Tempo-ploeg nauwelijks. Leusden daarentegen was over de flanken een paar keer levensgevaarlijk weg De koelbloedigheid ontbrak om Tempo naar een ruime neder laag te spelen. ACHTERVELD - Woensdag avond zal er op het voetbalveld in De Glind een spectaculaire voetbalwedstrijd worden ge speeld. Deze avond zullen een elftal van de Klaveet en een elf tal van cafetaria De Berken een wedstrijd tegen elkaar spelen. De aanvang is om 19.00 uur en de aftrap zal worden gedaan door AB Hofstee. In de rust krijgt men een speciaal optre den van de muziekvereniging D(at) W(ordt) S(ensatie). De opbrengst van deze avond is bestemd voor de Achterveldse af deling van de Zonnebloem. De or ganisatoren hopen dat er deze avond een flinke belangstelling zal zijn zodat een mooi bedrag zal kunnen worden overhandigd. LEUSDEN - Een surveillance dienst van de rijkspolitie wist het afgelopen weekend een fietsendief op heterdaad te betrappen. De da der, een Leusdenaar, probeerde in de buurt van de kermis een rijwiel te ontvreemden, Tijdens de kermisdagen kwa men bij de politie drie aangiften bin nen van diefstal van een fiets en één van een bromfiets. Deze twee- wielers waren in de omgeving van de kermis achtergelaten LEUSDEN - De collecte van de Nederlandse Hartstichting heeft in Leusder. 11.805,62 opge bracht. Hiervan bracht Leusden- Zuid 2.095,50 bij elkaar. Het collecte comité Leusden dankt een ieder, gevers en collectan ten, die hieraan hebben meege werkt. i Marjet van Linschoten haalt aan HERMES - LEUSDEN Met een overwinning op zak vertrokken de dames in alle vroeg te naar Den Helder om tegen Her mes aan te treden. Vol goede moed ging Leusden op het winderige complex van Herres aan de slag. Gedurende de hele eerste helft domineerde Leusden hetgeen in diverse kansen resulteerden. De voorhoede stond helaas niet op scherp om het ovenwicht in doel punten uit te drukken. Hermes kwam er in deze fase van de strijd nauwelijks aan te pas en was bijzonder blij dat de rust met 0-0 aanbrak. In de tweede helft liet Peter Kipp Mieke van Hassel voor Mirjam van Santvoort opdraven Langzaam maar zeker werd het spel aan de zijde van Leusden rommeliger waardoor Hermes vaker de aanval kon opzoeken. In de 12e minuut kwam een Hermes-dame op de kop van de cirkel vrij en pushte de bal via de paal onhoudbaar langs Simone Fokkema in het Leusden- doel 1-0. Direkt schakelde Leus den op aanval over. Te doorzichtig werden de aanvallen opgezet om het Hermes echt lastig te maken. Strafcorners kregen de Leusdena- ren wel maar het vizier stond niet op scherp. In de 25e minuut moest Pascal Toutenhoofd wegens pra ten het veld voor 5 minuten verla ten. Slim maakte Hermes van de meerderheidssituatie gebruik, door middels de tweede treffer de wed strijd kort voor tijd te beslissen. (van een onzer verslaggevers) AMERSFOORT/LEUSDEN - Het Gereformeerd Vormingscen trum in Amersfoort heeft bij het college van B. en W. van Leus den beroep aangetekend tegen de afwijzing van een subsidie verzoek van het vormingscen trum door de Leusdense ge meenteraad. In de raadsverga dering van april jongstleden wees de gemeenteraad een der gelijk verzoek van de hand. Het Gereformeerd Vormingscen trum vroeg subsidie voor enkele Leusdense jongeren, die aan het instituut een cursus wilden vol gen. De gemeente Amersfoort wilde in dit geval niet een deel van de kosten voor zijn rekening ne men. Daarom klopte het vor mingscentrum aan bij het ge meentebestuur van de woon plaats van de cursisten De raad wees het verzoek van de hand onder verwijzing naar de subsidieverordening van de ge meente Leusden. Daarin is vast gelegd dat geen gemeentegeld moet worden gestoken in activitei ten, die een duidelijk politiek, godsdienstig of anderszins le vensbeschouwelijk stempel dra gen Bij de cursussen van het Ge reformeerd Vormingscentrum is dat volgens de gemeenteraad dui delijk wel het geval, In de vergadering van de raads commissie 'Algemene Bestuurs zaken' (ABZ) meldde burgemees ter mr. J. W. M. Rademaker don derdagavond, dat het Gerefor meerd Vormingscentrum zich bij dit raadsbesluit niet neerlegt. Bin nen de daarvoor gestelde termijn heeft het bestuur van het vor mingscentrum beroep aangete kend bij het college van Burge meester en Wethouders. Op een later stadium zal men het beroep met argumenten onderbouwen. Dat kan in ieder geval tijdens de hoorzitting, die de commissie 'Be roep- en Bezwaarschriften' voor deze gelegenheid gaat inhouden. Deze door raadsleden gevormde commissie adviseert het college van B. en W inzake beroep- en bezwaarschriften. De hoorzitting zal vermoedelijk ergens in de maand juni gehouden worden. ACHTERVELD - In Achterveld werden vorige week tijdens één nacht zestien auto's onafgeslo ten aangetroffen door de rijks politie. In totaal werden 250 wa gens gecontroleerd. In de niet- afgesloten auto's legde de rijks politie een waarschuwings briefje neer. LEUSDEN - De jongens kadet- ten van basketbalvereniging de Green Giants zijn er niet in ge slaagd om de kroon op hun werk te zetten. De beslissingswed strijd tegen BVH uit Hoevelaken, noodzakelijk omdat beide teams met evenveel punten de compe titie hadden afgesloten, ging in sporthal Rustenburg in Amers foort voor de Leusdenaren met 35-47 verloren. Het in groten getale aanwezige publiek zorgde voor een uilsteken- de sfeer en schreeuwde fanatiek zijn favorieten toe. Beide ploegen begonnen uiterst voorzichtig aan de wedstrijd om een snelle achter stand Ie voorkomen In de beginfa se kreeg BVH een kleine voor sprong maar na 10 minuten kwam Leusden sterk terug en nam de leiding. BVH liet zich echter niet van de wijs brengen. Technisch waren ze de Leusdenaren echter duidelijk de baas hetgeen in een 23-20 voorsprong bij rust resulteer de Na de pauze liep BVH iets verder weg alhoewel de Leusdena ren hun opponent geen moment uit het oog verloren. Diverse uitste kend uitgevoerde breaks brachten Green Giants terug in de race tot enthousiasme van het Leusdense publiek. Tegen het slotoftensief van BVH waren de kadetten helaas niet meer opgewassen Zonder problemen speelde BVH tenslotte de wedstrijd uit Green Giants zag derhalve het kampioenschap aan de neus voorbij gaan maar kan ondanks deze nederlaag op een ijzersterk seizoen terugblikken. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Leusdenaren, die zich vorig jaar In de ge meente vestigden hebben van het gemeentebestuur een enquêteformulier gekre gen waarin vragen staan over de vorige woonplaats en woning. Leusden werkt namelijk aan een onderzoek over de herkomst van haar Inwoners en wil daarbij we ten wat voor soort woning zij vroeger bewoonden. De afdeling voorlichting van de gemeente zegt des gevraagd dat het onderzoek een tweeledig doel heeft. Enerzijds zullen de resulta ten van de enquête vergele ken worden met het woning bouwprogramma voor de toekomstige wijk 't Ruige Veld. Anderzijds moet het onderzoek gezien worden als het afleggen van verant woording over de „versnel ling van de Tweede fase" waarom de provincie ge vraagd had. Het onderzoek kan laten zien wat voor soort woning door wie In Leusden bewoond Is. Met die gege vens kunnen aanvragen voor woningbouwsubsidies (contingenten) door Leus- den onderbouwd worden. LEUSDEN - Evenals voor gaande jaren worden ook dit jaar weer open dagen georganiseerd door Internaat „de Hohorst". Dit zal plaatsvinden op 19 en 20 mei van 10.00 tot 16.00 uur op het terrein van het internaat, gele gen aan de Heiligerbergerweg 5. Het doel van deze open dagen is om belangstellenden op de hoog ste te stellen omtrent de werkwijze en akkommodatie van de Hohorst. Er zullen een aantal rondleidingen gegeven worden en er zijn een diapresentatie en een fototento stelling te bezichtigen. Tev wordt uitgelegd hoe de Hol* omgaat met de door het over) opgelegde bezuinigingen in jeugdhulpverlening. Om zo mo lijk geld over te houden om n mogelijkheden te creëren voot vrijetijdsbesteding van de inwor de meisjes zijn er een fancy far een rommelmarkt georganisee ACHTERVELD - Het seizoen 1983 - 1984 van de KPO is vo rige week met een gezellige bij eenkomst afgesloten in D'Oude Peerdestal. Voordat men met de bingo be gon werden er eerst wat huis houdelijke zaken afgehandeld waaronder de bestuursverkie zing. In verband met het feit dat vol gend jaar de voorzitster mevr. Van den Berg en de penning- meesteresse mevr. Van Dijk zul len aftreden was door het bestuur besloten het bestuur tijdelijk met twee nieuwe bestuursleden uit te LEUSDEN - De balletschool van llonka Bakker geeft zaterdag 19 mei een uitvoering in de grote zaal van activiteitencentrum De Korf. Deze balletvoorstelling begint om 20.00 uur. De leerlingen van de school, die nu drie jaar in Leusden bestaat, brengen zowel klassieke dansen als caractère. Bovendien wordt die avond een balletdemonstratie gegeven. De uitvoering wordt een week later herhaald in het vereni gingsgebouw te Woudenberg. De entree voor de balletvoorstel ling bedraagt 7,50 per persoon. Kinderen tot en met 12 jaar mo gen voor 5 gulden naar binnen. breiden. Deze bestuursleden kun nen dan vast bekendheid krijgen met de werkzaamheden. Ook voor het bestuurslid Joke Eggen- kamp die periodiek aftredend was en zich niet meer herkiesbaar stelde, moest een nieuw be stuurslid worden gekozen. Even eens periodiek aftredend was mevr. Joke Boersen, die zich wel herkiesbaar stelde. Door het bestuur werden als nieuwe kandidaten voorgesteld Rita Kooloos, Riek Petersen en Bep Voskuilen. Er waren door de leden geen tegenkandidaten in gebracht zodat er niet gestemd behoefde te worden. Ook voor Joke Boersen waren geen tegen kandidaten ingebracht zodat ook zij weer werd benoemd. Het bestuur bestaat momenteel uit mevr. Van den Berg - voorzit ster, mevr. Van Dijk - penning- meesteresse, mevr. Boersen - se cretaresse, mevr. Soesbergen - wnd. secretaresse en de dames Kooloos, Petersen en Voskuilen, leden. Daar het aftredende bestuurslid mevr. Eggenkamp niet aanwezig was zal haar door het bestuur een LEUSDEN - Een jongen uit Woudenberg raakte zaterdag op de Arnhemseweg gewond toen hij op zijn bromfiets werd aange reden door een auto, bestuurd door een Leusdenaar. Deze wil de vanaf de Arnhemseweg het terrein van stichting De Boom opdraaien maar zag daarbij de bromfietser over het hoofd. De jongen moest met een gebroken been in het ziekenhuis worden opgenomen. attentie thuis worden bezorgd dank voor haar inzet en werk zij als bestuurslid voor de KPO deling heeft gedaan. Het voorgelezen jaarverslag zonder op- of aanmerkin goedgekeurd. Uit het finant verslag bleek dat men aardigi had kunnen komen en uit dei cijfers had kunnen blijven. Na dit officiële gedeelte werd der leiding van Kees Bothof m pauze bingo gespeeld. Alle mes hadden een prijsje mei bracht. De opbrengst van i bingo is bestemd voor dek! van de onkosten van het a s. jarig bestaan van deze KPO-j ling. LEUSDEN - Van 28 mei ti juni wordt de collecte van Nederlandse Rode Kruis gel den. Er zijn al heel veel colli ten bereid gevonden om dit te verrichten. De uitbreiding van Leusde nog wat sneller gegaan dan me beschikbare medewerksters medewerkers kan worden bezo En vooral ook de buitengebi kunnen nog niet geheel be» worden. Vandaar dat de af* Leusden van het Rode Kruis een aantal collectanten zoekt langstellenden kunnen zich den bij mevrouw G. A. G. va» Laan-Kruse, Bottelroos 1, 944026 of de heer G. W. E Lottum, Hakhorst 11tel. 9423 Judith, Ria, Jacqueline, J Janny, Monique, Carla, Henny, Gerda, Yvonne, rPaula, Truus, Linda, Corry, Anneke, Janine, Karin, Els, Marja, Dorien, Esther, Jet, Herma, Petra, Wil, Nicole, Lies, Trudy, Marloes, Simone, Annet, Tineke, Diny, Greetje, Ans en alle anderen die een leuke kantoorbaan hebben of aan het solliciteren zijn Daar bedoelen wij niets vervelends mee, het gaat er alleen om of je alle ontwikkelingen hebt bijgehouden op het gebied van tekstverwerkings- apparatuur. Als je nu nog achter de gewone typemachine zit dan doe je er goed aan om zo snel mogelijk je kennis te vergroten. Zorg dat je bijblijft of-sterker nog... ..voorop loopt. Een opleiding van 24 weken, gedurende 1 avond per week, betekent zonder meer het behoud van je baan. En als je een kantoorbaan wilt hebben dan heb je wel even meer kans om die te krijgen ook Interesse? Bel even, wij sturen je per omgaande alle informatie. En je kunt altijd even een afspraak maken voor een nader gesprek. Molenstraat 112a Postbus 8134, 6710 AC EDE Telefoon; 08380 -1 9118 Pascal Toutenhoofd stijlvol irr actie. -

Leusder Krant | 1984 | | pagina 6