Lookhorst lijdt eerste nederlaag chterveld redt het niet cepsis over voorgestelde tarieven )or gebruik sportaccommodaties oetbalcompetitie in cijfers Geslaagd veteranen- toernooi SV Achterveld Lentetoernooi groot succes Snelschaken op het Burg. Buiningpark Uitslag dames schieten wel bij binnen- als buitensportclubs Uitslag Leusden Troef Jeu de boules DINSDAG 15 MEI 1984 LEUSDEN - De tennlsformatie van LTV Lockhorst is zondag in de wedstrijd tegen Hilverheide 2 tegen de eerste nederlaag van het seizoen opgelopen. Na een gelijkspel en een overwinning moesten de Leusdenaren dit maal het onderspit delven. Met 3 uit 3 moet Lockhorst voorlopig even een pas op de plaats ma ken. Met Frank Vissers op de plaats van de afwezige Michel Vial ging Lockhorst op pad in de hoop de ongeslagen status te kunnen hand haven De nederlagen van de he ren in hun single zette Lockhorst echter vrij snel op een 2-0 achter stand Rob Vial ging in twee sets (6-1, 7-6) onderuit, terwijl invaller Frank Vissers met 6-4 en 6-3 er niet aan te pas kwam. Gisela Bolk gaf Lockhorst weer een sprankje hoop door haar opponente met twee keer 4-6 te verslaan. Gré Markennk on de ploegen weer op gelijke hoogte brengen. Maar nadat ze in de tie-break de 1e set net uit handen moest geven (7-6). was ze in de 2e set niet meer in staat om enige weerstand te bieden. (6-1), zodat de tussenstand op 3-1 in het voordeel van de thuisploeg kwam. De damesdubbel liep weer als vanouds en werd door Lockhorst vrij gemakkelijk gewonnen: (2-6, 4-6). De heren deden wat er in hun vermogen lag en wisten in de tweede set lang bij te blijven. Maar ook nu had Hilverheide de langste adem en greep via de tie-break de overwinning: (6-3, 7-6). De mixed- dubbels moesten gewonnen wor den om een gelijkspel weg te sle pen. Zowel het duo Bolk/Vial als Markerink/Vissers vocht voor wat het waard was. Drie sets waren nodig om de partijen te beslissen. In de 3e set kwamen de dames en heren van Lockhorst koelbloedig heid te kort om 't tij alsnog te doen keren. Bolk/Vial verloor met 7-6, 2-6 en 6-2 en het koppel Markennk/ Vissers met 3-6, 7-5 en 6-3 UITSLAGEN LOCKHORST Zaterdag: Lockhorst A-ULTCIdunaB 3-2 't Laer B - Lockhorst B 3-2 Lockhorst - Soest C 5-0 't Laer C - Lockhorst D 5-0 Heren: Heren A - De Kamp A 3-3 Heren B - Maarssenbroek E 6-0 De Nienhof - Heren D 2-4 Jeugd: Junioren B - Groenvliet B 1 -4 Veteranen: Blaricum A - Lockhorst A 4-1 Zondag: Hilverheide 2 - Lockhorst 1 6-2 Lockhorst 2 - Meyenhage 2 1-7 Heren: Heren 1 - Ludenti 1 6-0 DeGeeren2-Heren2 1-5 Heren 3 - Nijkerk 3 2-4 Jeugd: Nijkerk - Junioren 1 0-6 ACHTERVELD - Door negen da mes van de damesschietclub werd deelgenomen aan de onder linge schietwedstrijd Het was An Voskuilen die de eerste plaats be haalde met 86 punten. De overige uitslagen waren: 2. Ria Vos 80 pnt. 3. Iny Kok 79 pnt. 4. Jeannette Vos 77 pnt. 5. Nel Tijmensen 75 pnt. 6. Mien v.d. Burgwal 74 pnt. 7. Annelies Huurdeman 68 pnt. 8. LindaSmink 64 pnt. 9 Liesbeth Suermondt 61 pnt ITERVELD - Het had zo kunnen zijn voor de Sport jging Achterveld. Naast de behaalde promotie had het oenschap het perfecte luk van een voortreffelijk moeten worden. Het voor Achterveld in de be- igswedstrijd om het kam- schap van de 2e klasse A m het Hilversumse Olympia ven anders uit. Ondanks to uim veldoverwicht gedu- de gehele wedstrijd slaag- 5 oranje-hemden er niet in (kroon op het netwerk te Kort voor tijd sloeg het >3 Dt toe. Nadat Achterveld gelijkmaker op het score- gebracht had (1-1) velde in de slotfase via twee het definitieve vonnis, 'ftfkile ingrediënten om er een leuke pot van te maken waren op het Limvio-terrein in Baarn voor handen. Veel publiek, prima grasmat en uitstekend voetbal- weer zorgden voor een goede ambiance. Achterveld, opererend in de sterkste formatie, zocht na het eer ste fluitsignaal van de arbiter met een de aanval op. Olympia moest terug of het wilde of niet. Met lange halen en een aantal overtredingen probeerde Olympia zich aan de druk te ontworstelen. Maar als zo vaak viel de eerste treffer toch aan de andere kant. Na een enorme doelworsteling in het strafschop van Achterveld beroerde een Achterveld-speler de bal ongeluk kig met de hand. Strafschop beslis te de neutrale scheidsrechter ge decideerd. Doelman Kok koos de goede hoek maar kwam enige cen timeters te kort om het leder te keren en zijn ploeg vor de onver diende achterstand te besparen. 0-1 Snel was Achterveld over de tegenvaller heen en dicteerde Olympia wederom het spel. Kan sen kwamen er voldoende maar de anders zo schotvaardig voorhoede had het geluk niet mee Eenmaal lag de bal bij Olympia in het net. Wegens buitenspel werd de gelijk maker van Achterveld afgekeurd. Verder kwam de Achterveld voorhoede bestaande uit C Horst en A. Tolboom vooralsnog niet. Tot de rust bleef het 0-1 voor Olympia. OVERWICHT Na de thee bleef Achterveld het heft in handen houden en kansen creëren. De Olympia-defensie stond op instorten. Onder het mom van weg is weg knalden de Hilver summers de ballen zonder na te denken de ,,wef in Tot een kwar tier voor tijd hield Olympia stand. Het schot van invaller K. Voorburg kon de Olympia-keeper niet onder controle krijgen. A. Tolboom was er als de kippen bij om het leder tot grote vreugde van de aanhang het laatste tikje te geven en in de touwen te deponeren. De stand was gelijk (1-1) en de strijd weer open. Achterveld wilde meer en wilde persé in de slotfase het kar wei klaren. Aanval na aanval teis terde de Olympia-defensie maar keer op keer wisten de oranje hemden met de kansen geen raad. Olympia daarentegen had slechts twee kansen nodig om de genade klap uit te delen. Uit een vrije trap schoot een Olympia-speler par does: raak. (1-2) Op slag van tijd, nadat Achterveld met man en macht de zaak probeerde te red den om een verlenging te forceren, was het definitief gebeurd toen Olympia de marge tot twee doel punten vergrootte (1-3) Wat Ach terveld ook nog probeerde het wil de niet meer lukken. Desalniettemin kunnen de Achter- velders en trainer Pierre Kisters op een goed seizoen terugblikken Want dat Achterveld er werkelijk in zou slagen binnen een jaar weer het verloren gegane terrein te hero veren had niemand vooraf durven zeggen Vanuit dat oogpunt gezien kon het seizoen al lang niet meer stuk. UIS ekt. van 1, E. 423 DEN/ACHTERVELD - De gebruiksvergoeding die de clubs in Leusden en Achterveld voor de diverse ac- lodaties volgens het "ontwerp tariefregeling", vanaf moeten gaan betalen, heeft op de vorige week gehou- ergadering van de Raad van Advies van de Sportstich- oldoende gespreksstof opgeleverd. Tot middernacht uitvoerig over de notitie van het Sportstichtingsbe- gediscussieerd. De meningen lagen nogal uiteen, de buitensporters vonden de nieuwe tarieven voor de n onaanvaardbaar hoog, terwijl de specifieke binnen- lubs de nodige scepsis hadden over de (relatief) forse gingen voor de gymzalen en sportzaal de Meent zoals het rapport vermeld staan. Slechts een paar clubs m zich met het ontwerp verenigen, maar daar moet Idellijk aan toegevoegd worden dat deze verenigingen ngs met de nieuwe tarieven te maken hebben. it de discussie losbarstte. Sportstichting-voorzitter uiteen waarom de vergoe- omhoog moeten. De ge- Leusden moet de ko- jaren drastisch bezuini gen (2,5 miljoen per jaar). Daar aan moet ook de Sportstichting zijn steentje bijdragen. Minimaal 5% maar het liefst meer op de to tale jaarrekening (t/m 20P/b) is de opdracht die we hebben gekregen van de gemeentelijke werkgroep die zich met de bezuinigingsope ratie bezighoudt" De nieuwe ta riefregeling levert alvast 3% van bezuinigingen op. Wordt daarbij de overdracht van het clubhuis op Burg Buiningpark (TTCL en Anti lopen) en het eventuele kunst grasveld voor de hockeyclub ge voerd, beide goed voor 1%, dan zijn de eerste 5% reeds binnen, rekende de praeses de vergade ring voor Bestuurslid John ter Weyden ging dieper op de materie in. ,,De uit gangspunten die we in 1979 aan het rapport toekenden zijn precies dezelfde gebleven", stelde de heer Ter Weyden vooraf vast. ,,De drie beginselen (objectief subsi die-systeem, profijtbeginsel en solidariteitsbeginsel) en de bere keningen op grond van de direkte onderhoudskosten (sportvelden) hebben we wederom gehanteerd 'EN/ACHTERVELD - Ter ng van het voetbalsei- 83-'84 is het aardig om de ties van de Leusdense ardformaties eens op tje te zetten en in cijfers rukken. zaterdag heeft van 22 jden, 14 ontmoetingen <J afgesloten, 4 gelijk ge en 4 verloren. In totaal ver- 'en de zaterdagheren 32 en werden kampioen 11 8 1 2 17 (24-12) 11 6 3 2 15 (19-8) 22 14 4 4 32 (43-20) elpunten werden gemaakt Ronald de Haas (13), Ton s (5), Wilfred v.d. Pas (4), Huygens (4), Ruud Huy- t). Ruud Stoelhorst (4), H. *r9 (4). Coen v. Dijk (3). Vaartjes (3) en Fokko van torst (3). totaal werden in de 1e A 392 doelpunten ge- (132 duels) Roda-doel- ifry Buunk was met 20 tref- rninst gepasseerde keeper Hoda samen met Barne- veld het schotvaardigste was (43 x) De Roda-zondag speelde eveneens 22 wedstrijden 8 duels werden gewonnen. 6 gelijke spe len en 8 nederlagen. In totaal pak ten de Roda-zondag 22 punten en eindigde op de zevende plaats van de ranglijst. Thuis 11 6 1 4 13 (21-16) Uit 11 2 5 4 9 (11-13) Totaal 22 8 6 8 22 (32-29) De doelpunten kwamen op naam van: Hans Heymen (13), Bas Pe ters (4), Jan van Eyden (3), John Janssen (3), Hans Vrijhoef (2), Erik Jan Sleeking (2), Ben Witten berg (1), Peter Knijff (1), Eef van Dongen (1) terwijl een tegenstan der zo vriendelijk was om in eigen doel te scoren. Tezamen scoor den de ploegen in de 1e klasse A 438 doelpunten (132 duels). Kam pioen APWC nam 65 treffers voor zijn rekening. De keeper van Bar- neveld werd het minst gepas seerd (25) Keeper Gert Osna- brugge stond met 29 tegentreffers op een gedeelte tweede plaats. In de 2e klasse behaalde Achter veld uit 20 wedstrijden 28 punten. 10 keer kwamen de Achtervelders zegevierend uit de strijd. 8 remi ses en slechts 2 nederlagen. Ach terveld eindigde op een gedeelde 1e plaats. Thuis 10 7 3 0 17 (25- 8) Uit 10 3 5 2 11 (20-20) Totaal 20 10 8 2 28 (45-28) De doelpunten werden gescoord door: Cor Horst (14), A. Tolboom (14). Marcel Boonen (5). Henk Ruitenbeek (4), J Hak (3). H v.d. Heuvel (2), B v.d Velden (1). E. d. Jong (1). Een treffer kreeg Ach terveld van de tegenpartij kado In de 2e klasse A werden 330 doel punten gemaakt (uit 109 duels) Achterveld maakte met 45 treffers de meeste goals. Topscorerslijst Leusden: 1Cor Horst 14 (Achterveld) 2. Albert Tolboom 14 (Achter veld) 3 Ronald de Haas 13 (Roda-zat) 4. Hans Heymen 13 (Roda-zon) 5 Marcel Boonen 5 (Achterveld) 6. Ton Kaspers 5 (Roda-zat) 7 Henk Ruitenbeek 4 (Achterveld) 8. Wilfred v.d Pas 4 (Roda-zat) 9 Ruud Huygens 4 (Roda-zat) 10. Hans Ruiterberg 4 (Roda-zat) 11Ruud Stoelhorst 4 (Roda-zat) 12. Bas Peters 4 (Roda-zon) We zagen geen aanleiding om hierin verandering te brengen", verklaarde het bestuurslid. „Ver der hebben we als voorwaarde gesteld dat de sport in Leusden niet onbetaalbaar mag worden waardoor het voortbestaan en/of het ontplooien van sportactivitei ten in gevaar komt Indien de clubs de totale direkte onderhoudskosten voor hun reke ning zouden nemen, zou dit tot te hoge tarieven leiden Daarom stelt de sportstichting om diverse redenen voor om de vergoedin gen stapsgewijs tot 50% van de onderhoudskosten te verhogen. Momenteel betaalt Roda'46 f 3500 (31%) voor een veld, ter wijl Antilopen voor f 5000 (45%) wordt aangeslagen. ONVREDE Een merkwaardig verschil, liet de woordvoerder van Antilopen we ten: ,,Het onderhoud van een voetbal- en een korfbalveld kost toch evenveel?" Wel is het zo dat in 1988 volgens het rapport Roda evenveel betaalt als Antilopen f 5600) maar het blijft een feit dat Antilopen al die jaren bedui dend meer op tafel heeft gelegd dan buurman Roda. Toch gingen ook de voetbalclubs niet met het ontwerp akkoord. Achterveld liet bij monde van de afgevaardigde weten dat er vergevorderde plan nen bestaan om het onderhoud van de velden in eigen beheer te nemen, hetgeen een enorme be sparing zal opleveren De Sport stichting staat niet onwelwillend tegen over deze suggestie alhoe wel voorzitter Boehlé stelde dat het zelf onderhouden van sport velden nooit en te nimmer mag leiden tot vermindering van kwali teit. John ter Weyden voegde daaraan toe dat er bij de ge meente ook geen ontslagen mo gen vallen door dat clubs het heft in eigen handen gaan nemen Voetbalvereniging Roda'46 had nog geen plannen in die richting (zelf onderhoud) maar voorzag wel bij het doorvoeren van deze tariefverhogingen een leegloop naar "goedkopere" clubs in de naaste omgeving ..Hogere tarie ven zullen tot hogere contributies leiden", aldus de Roda-woord- voerder De binnensporters konden ook nog weinig waardering voor de plannen opbrengen De woord voerder van BVO'79 meende dat de kleinere zalen in de gemeente Leusden in de toekomst steeds onaantrekkelijker worden voor de clubs. Een gevaar dat het bestuur van de Sportstichting enigszins onderkende, ondanks het feit dat de vraag naar uren nog steeds groter is dan het aanbod. Op de vraag van de handbalclub-afge- vaardigde, de jongste telg van de sportstichting, waarom het hand- balveld ineens zoveel duurder moet worden (van f 885,- naar f 1000) antwoordde secretaris de heer Slager: ,,Het huidige tarief is destijds een gok geweest maar ligt zoals nu blijkt duidelijk bene den de werkelijke onderhouds kosten Om dit oneffenheidje glad te strijken stellen we voor om m.i.v. 1985 de zaak ineens recht te trekken De Leos-vertegenwoordiger wilde weieens exact weten of het wel zo reghtvaardig js om de zaken zo voor te stellen als ze in het rapport vermeld staan Het geldelijk ver schil per lid tussen een binnen- en een buitensporter is nogal wat. Moet ik daarvoor zoveel solidari teit opbrengen, vroeg hij zich af? Echte concrete besluiten werden er door de vergadering niet geno men. Dat hoefde ook niet. De clubs hebben tot 30 juni de tijd om hun mening schriftelijk aan de Sportstichting kenbaar te maken, terwijl ze tot eind september in de gelegenheid zijn om ideeën te op peren die de broodnodige bezui nigingen zouden kunnen opleve ren. Maar dat er nog een lange weg te gaan is voordat de clubs op één lijn zitten en met de plan nen van de Sportstichting ak koord gaan, is zo klaar als een klontje. MEDEDELINGEN Aan het begin van de vergadering had de voorzitter een paar mede delingen in petto en vond er een verkiezing plaats. Namens de georganiseerde sport neemt de heer Van Dijk (FCV Heuvelcros sers) in de plangroep "rekreatie" zitting. De heer Gressie zal de on georganiseerde sporters verte genwoordigen. Het bestuur heeft informeel contact gehad met de leiding van de SBBO-school of de mogelijkheid bestaat dat clubs in de toekomst van haar sportzaal gebruik mogen maken. In het na jaar zal er nader over gesproken worden, ..rnaar de kans dat het zal lukken achten we gering", al dus de praeses van de Sportstich ting. ACHTERVELD - Zaterdag werd op het Kerstenssportpark een veteranenvoetbaltoernooi ge houden. De organisatie hiervan was in handen van het zesde elftal. Daar dit elftal wordt ge sponsord door Piet van Uhm werd aan dit toernooi de naam gegeven het Roskam toernooi. Het ligt in de bedoeling om in het vervolg elk jaar een derge lijk veteranen-toernooi te hou den. Aan dit toernooi werd deel genomen door de veteranen-elf tallen van Achterveld, Rens- woude, Veensche Boys, Roda en Hooglanderveen. Het werd een mooi toernooi waarin goed en sportief spel was te zien. net toernooi wero aigesioten met een gezellige avond in D'Ouwe Peerdestal Na een gezellig dansje kon volop worden genoten van een koud buffet. Tijdens dit koud buffet werden de prijzen uit gereikt. Het bleek dat Renswoude als eerste was geëindigd met 7 punten. Tweede werden de Veen sche Boys ook met 7 punten Daar hetzelfde doelgemiddelde was oenaaiu, muesi uesnsi wor den door penalty's. Achterveld eindigde als derde en Roda als vierde elk met 5 punten. Bij deze twee teams had het doelgemid delde de beslissing gebracht. Als vijfde eindigde Hooglanderveen met 1 punt. Dit team kreeg tevens de prijs voor de sportiefste ploeg. Na de prijsuitreiking bleef men nog tot in de kleine uurtjes heel gezellig bijeen LEUSDEN - Het Lente-toernooi van de Leusdense jeu de boule- club De Hakhorst Is een groot succes geworden. Maar liefst achttien doublettes waren de gehele dag onder goede weers omstandigheden actief op de banen naast De Hakhorst. Het toernooi werd een zege voor het doublette Hans en Marjolein Jacobs, die in de finale Roelof en Rudolf de Groot met 15-9 versloegen. In de eerste uren werden drie poules verwerkt. Mieke en Kees Bokhorst toonden zich met vijf overwinningen in poule C het sterkst. In poule A was het dou blette Tiny en Ruud Dam (vier overwinningen) het succesvolst. In poule B won doublette De Groot, eveneens met vier over winningen. In hun poule versloeg doublette De Groot het duo Hans en Marjolein Jacobs met 13-7 Bij de laatste vier kwam het dou blette Hans en Marjolein Jacobs, die als sterkste tweede (ook vier overwinningen) was geëindigd In de eerste kruisfinale was dou blette Jacobs met 13-5 te sterk voor Mieke en Kees Bokhorst, in de andere wees doublette De Groot doublette Dam met 13-8 te rug. De derde plaats was voor doublette Dam via een 15-13 zege op Mieke en Kees Bokhorst In de finale tenslotte namen Hans en Marjolein Jacobs revanche voor de eerder geleden nederlaag tegen Roelof en Rudolf de Groot. De poedelprijs was voor het dou blette Manuel-Van der Werve, dat ditmaal weinig geluk had. Uit han den van voorzitter Jacobs kreeg dit outsiders-duo de fraaie poedel prijs. Uitslag: 1. Hans en Marjolein Ja cobs, 2. Rudolf en Roelof de Groot, 3. Ruud en Tiny Dam, 4 Mieke en Kees Bokhorst, 5. Coen Bisschop en Thieu Stienen, 6 Henk en Bauke Bokhorst, 7. Ro bin Kennedy en Joost Jacobs, 8. Niko en Harry Vossebeld. LEUSDEN - Voor de tiende maal organiseert de Schaak Ver eniging Leusden volgende week het overbekende „5 minuten snelschaaktoernool". Dit jaar vindt het schaakevenement in de schaakkantine op het Burge meester Buiningpark plaats. Het toernooi zal gehouden worden op vrijdag 18 mei en zal precies om 19.00 uur beginnen. In groepen van vier (alfabetisch) worden de deelnemers in de eerste ronde ingedeeld. Na elke ronde vindt er een herindeling plaats. In totaal zullen er drie voorronden (9 partijen) gespeeld worden voordat op grond van de behaalde resulta ten de snelschakers in de groepen A, B en C ondergebracht worden Tenslotte volgen er nog twee ron den waarna de eindrangschikking opgemaakt wordt Voor alle deel nemers is een prijs weggelegd (in natural). Degene die zich voor dit unieke schaakgebeuren in Leusden wil aanmelden, kunnen contact opne men met J. v. Santen, Wilgenlaan 1, tel 941332 Snelle opgave strekt tot aanbe veling aangezien dit toernooi regio nale bekendheid geniet Het in- schri|fgeld bedraagt voor de jeugd tot en met 18 laar slechts 2,- en senioren 4,-. LEUSDEN - De uitslagen van de kaartavond van Leusden Troef is als volgt 1 Mevr Bolt 5420 2 Mevr Mensink 3 Mevr. Becks 4 Hr Moor 5 Mevr Buhrer 5208 5161 5054 4825 6 Mevr v.d. Heiden 7 Hr Mensink STAND 1 Mevr. Grimberg 4821 4728 28466 2 Hr. Popma 3 Mevr. Huyskes 4 Mevr. Nijhuis 5 Hr. Knol 6 Mevr. Buhrer 7 Mevr Becks 28363 28086 28060 27789 27774 27581

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7