an voor verkeerslichten op aanweg/Arnhemseweg mag orden uitgewerkt van commissie oetpad vooral oor kinderen Rossenberg i£ GS: Positief niet dankzij, maar ondanks Boete voor veizet bij aanhouding wonertal 24.494 Vormgeving weg wel van invloed Aanrijding tussen auto en fietsertje Autodiefstal verijdeld BDU m ?=H c Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden -fh Antwoord op vragen manege Buurtweg FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redaklie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DONDERDAG 17 MEI 1984 16e JAARGANG NO. 6 een onzer verslagge- USDEN - De commissie nbare Werken en Ruim- e Ordening" gaat er mee ord, dat er een plan uitgewerkt voor een serslichtinstallatie op [ruispunt Maanweg/Arn- seweg. Daarmee staat it nog niet vast, dat die serslichten er ook zullen jn. Wanneer er een uit- rkt plan is, zal worden ken of er binnen de fi- Iële mogelijkheden prio- moet worden gegeven de uitvoering er van. is dinsdagavond besloten in rgadering van de raadscom- „Openbare Werken en elijke Ordening", die geheel tewijd aan verkeersaangele- den. Een meerderheid van mmissieleden was het met issievoorzitter wethouder /agenaar (WD) eens, dat er inde argumenten zijn om een oor een verkeerslichtinstalla- het kruispunt nader uit te in Jaarlijks gebeuren er zo'n ongevallen per jaar, waarbij ame fietsers op het fietspad de Arnhemseweg het slacht offer worden van aanrijdingen met auto's, die de Maanweg op draai en. Een tweede argument is de slechte oversteekbaarheid van de Arnhemseweg ter hoogte van de Maanweg. De weg is breed en door de bocht onoverzichtelijk, terwijl er in de spits zo'n 2000 auto's met tamelijk hoge snelheid passeren. Op het kruispunt moeten nog al eens wat mensen oversteken, zo als de bewoners van Bavoort en degenen die gebruik maken van de nabij gelegen bushaltes. Een derde argument voor een verkeerslichtinstallatie op het kruis punt bij het politieburo is het feit, dat het vaak moeilijk is om vanaf de Maanweg met de auto de Arnhem seweg op te rijden. Vooral wanneer men in de richting van Woudenberg wil rijden, moet men soms lang wachten voor men de weg op kan. Veel automobilisten gaan dan ook naar alternatieven zoeken en rijden bijvoorbeeld door de woonstraten van Leusden-Zuid om bij de N H. kerk de Arnhemseweg op te gaan. Een andere „sluiproute" is de Ha- mersveldseweg. Men gaat dan bij restaurant „De Mof" de Arnhemse weg op. Die routes zijn echter niet bedoeld voor dat soort autover keer. De vertegenwóordigers van CDA, WD, PvdA en D'66 zagen in 55 (Van een onzer verslaggevers) HSDEN - Er komt een voetpad aan de oostzijde van de Burge ter van der Postlaan tussen de Hertenhoeve en de Noorderin- In het verlengde daarvan zal een oversteekplaats over de Noor slag komen, waarvoor de verkeerslichtinstallatie aldaar zal en worden aangepast. Met dat Idee van wethouder Jan Wage- (VVD) heeft de raadscommissie „Openbare Werken en Rulmte- Irdenlng" dinsdagavond tijdens een speciaal aan verkeersaan- enheden gewijde vergadering Ingestemd. De wethouder hield Itvoerig pleidooi voor dat voetpad en die oversteekplaats, over als hij kennelijk Is van de argumenten van het schoolbestuur oudercommissie van de Rossenbergschool. Die hebben de luder namelijk meerdere malen kenbaar gemaakt, dat zij het eer op prijs zouden stellen. Volgens oudercommissie en be- zijn er nog al wat bewoners van de Tweede Fase - met name de n Akkerhoeve en Noordwljck - die hun kinderen wel op de enbergschool zouden willen doen, maar de oversteek over de ierinslag voor hun kroost te gevaarlijk vinden. Door het voet- n de aanpassing van de oversteekplaats zou die situatie aan- jk verbeterd worden. raadscommissie had tegen een en ander geen bezwaar, vooral t Wagenaar toezegde de uitvoering zo sober mogelijk te hou- JSDEN - De gemeente den telde op 1 april jongst leden 24.494 Inwoners. Dat zijn er 93 meer dan die maand er voor. In Leusden vestigden zich In maart 148 mensen terwijl er 85 naar elders verhuisden. Door ge boorten kwamen er 46 inwoners die maand bij, terwijl er 16 overleden. Het aantal inwoners per 1 januari 1984 bedroeg 24.174. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. familieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm), losse nummers 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage rs van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten die argumenten voldoende aanlei ding om een plan nader uit te werken. Maar er waren ook twijfels aan het nut van een verkeerslicht installatie. Die werden niet alleen geuit door een omwonende vanaf de publieke tribune, maar ook door Harm Offereins (GPV/SGP) Offe- reins wees er op, dat in het verle den al eens met Rijkswaterstaat over dit onderwerp is gesproken en dat het de gemeente toen is afgera den om stoplichten op het kruispunt te plaatsen. Offereins: „Waterstaat wees er toen op. dat de verkeers stroom door de stoplichten bij de Hertekop en de Ooievaarshorster- weg regelmatig onderbroken wordt Ook is er toen gesproken over de ongelukkige ligging van het kruispunt, waardoor het door een verkeerslichtinstallatie eerder ge vaarlijker dan veiliger zou worden." Die andere kant van de medaille zal ongetwijfeld ook ter sprake ko men bij de gesprekken, die ambte naren van de gemeente Leusden over dit onderwerp zullen gaan voeren met hun collega's van Rijks waterstaat. De Arnhemseweg is namelijk eigendom van Rijkswater staat. Wanneer het uitgewerkte plan is doorgenomen met Rijkswa terstaat - ook op zijn financiële konsekwenties - zal het weer aan de orde worden gesteld In de raadscommissie. Sjef ten Berge (WD) drong er op aan om bij de uitwerking van het plan ook de aanleg van een nieuwe bruggetje In de Oude Rijksweg mee te nemen. Dat zou voor het langzaam verkeer van en naar Bavoort een verbetering zijn, maar de aanwonenden van het stukje Oude Rijksweg zijn er op tegen. Wethouder Wagenaar: „Ik ben er van overtuigd, dat we niet op de medewerking van de aanwonenden kunnen rekenen. De aanleg van een nieuw brug getje zouden we moeten afdwin gen." Sjef ten Berge: „We heb ben inwoners van Leusden-Zuid wel vaker duidelijk moeten ma ken, dat het algemeen belang soms zwaarder weegt dan een particulier belang." Het kruispunt Arnhemseweg/Maanweg vanuit de lucht. (van een onzer verslagge vers) LEUSDEN - De snelheid van het autoverkeer wordt nauwelijks beïnvloed door het al of niet werken van verkeerslichten. Wel is de vormgeving van een weg van duidelijke invloed op de snelheid, waarmee automo bilisten door de bebouwde kom gaan. Dat mag worden geconclu deerd uit snelheidsmetingen, die deze maand door de dienst Gemeentewerken op verschil lende punten in Leusden- Centrum zijn gehouden, de metingen werden zowel ver- ncht op momenten, dat de verkeerslichten in werking wa ren als op momenten dat ze op knipperen stonden. Alleen de metingen op de Noorderinslag ter hoogte van de Rossenberg laan leverden een duidelijk verschil op: op het moment dat de stoplichten knipperden werd er gemiddeld zeven kilo meter harder per uur gereden dan op het moment dat de verkeerslichten volledig in wer king waren. Op de andere meetpunten konden dergelijke verschillen niet worden vast gesteld. De snelheidsmetingen wer den gehouden in het kader van een onderzoek naar de mees te gewenst werkingstijden van de verkeerslichten in Leusden. Zoals bekend staan die al ge ruime tijd ter discussie. De metingen werden begin deze maand gehouden op de Noor derinslag ter hoogte van de Rossenberglaan en ter hoogte van de Torenakkerweg; op de Middenweg ter hoogte van de Geode; en op de Burgemees ter Van der Postlaan ter hoogte van de Smoussesteeg. De hoogste gemiddelde snelhe den werden gemeten op de Noorderinslag ter hoogte van de Rossenberglaan en op de Middenweg: 57 kilometer per uur. Op het moment, dat de stoplichten op de Noorderin slag buiten werking waren, kwam de gemiddelde snelheid ter hoogte van de Rossenberg laan ruim boven de 60 kilome ter per uur Op de Middenweg had het al dan niet werken van de verkeerslichten - op het kruispunt Asschaterweg/ Randweg/middenweg - geen meetbare invloed op de snel heid van het autoverkeer. Evenmin was dat het geval bij de metingen op de Noorde rinslag ter hoogte van de Tore nakkerweg - de gemiddelde snelheid bleef daar 53 kilome ter per uur - en op de Burge meester Van der Postlaan. Bij de metingen op dat laatste punt was het opvallend dat de gemiddelde snelheid op alle tijdstippen van de dag behoor lijk lager lag dan op andere punten Op de Burgemeester Van der Postlaan ter hoogte van de Smoussesteeg wordt altijd gemiddeld 50 kilometer per uur gereden. Volgens de deskundigen van de dienst Gemeentewerken is dat vooral te danken aan de vormgeving van deze weg De Burgemees ter van der Postlaan is niet alleen bochtig, maar heeft ook een minder breedprofiel dan bijvoorbeeld Noorderinslag en Middenweg Dat remt de snel heid van het autoverkeer dui delijk af. Dat blijkt ook ut de maximum-snelheden, die wer den geregistreerd. Op de Bur gemeester Van der Postlaan was die 68 kilometer per uur. Op de andere meetpunten lag die rond de 82 kilometer per uur. Voor een uitschieter zorg de de automobilist die op een avond begin deze maand met een snelheid van niet minder dan honderd kilometer per uur over de kruising Noorderin slag/Rossenberglaan vloog. AKTIVITEITEN REN KINDE- Ondertussen zijn medewer kers van de dienst Gemeente werken ook een inventarisatie aan het maken van aktiviteiten die doorgaans door kinderen tot twaalf jaar worden be zocht. Ook dat gebeurt in het kader van het onderzoek naar de meest wenselijke werkings tijden van verkeerslichten. Er is een inventarisatie gemaakt van alle sportclubs, jeugd- en clubhuizen, bibliotheken en dergelijke, die regelmatig door kinderen worden bezocht Vooral is gekeken naar de tijdstippen, waarop kinderen van die faciliteiten gebruik ma ken en of deze in overeen stemming lijken met de wer kingstijden van de stoplichten. Het onderzoek is nog niet afgerond Onderzoch moet bij voorbeeld nog worden, waar de kinderen vandaan komen, of ze zelfstandig of begeleid door ouderen de geïnventari seerde aktiviteiten bezoeken en of er wellicht alternatieve routes naar toe zijn. Het is de bedoeling dat de resultaten van alle onder zoeken in de maand januari van het volgend jaar worden geëvalueerd en dat er dan conclusies worden getrok ken. De raadscommissie „Openbare Werken en Ruim telijke Ordening" kan begin volgend jaar een uitvoerige rapportage over dit onder werp tegemoet zien. LEUSDEN - Een 6-jarig jon getje, R.W. uit Leusden, raakte woensdag aan het hoofd ge wond na een aanrijding met een auto. W. reed op zijn flets plotse ling Wierickewijck op richting Lumshoeve. Op dat moment na derde een auto die weliswaar langzaam reed maar een botsing met het fietsertje niet meer kon voorkomen. Het jongentje moest naar het ziekenhuis voor het laten hechten van een gat in zijn hoofd. Volkstuinen kosten niet meer dan 85 duizend guldenpag. Politiek bemoeit zich te weinig met kamperen pag. 5 Sport pag. 7 Loep op Leusden pag. 9 Servicepagina pag. 11 (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN/UTRECHT - Onze uiteindelijke positieve beslis sing hebben wij niet genomen dankzij, doch ondanks de Incor recte handelswijze van de eige naar. Van aanvang af hebben wij ons ook tegenover het gemeen tebestuur op het standpunt ge steld dat de (ver)bouw van de manege op zichzelf bezien, aan vaardbaar moet worden geacht". Dit antwoorden Gedeputeerde Stalen op een vraag van Statenlid Jaap Roodenburg (PvdA/PPR- fractie) die hij onlangs mei nog drie andere vragen stelde aan het colle ge van GS. Het geciteerde anl- LEUSDEN - Een inwoonster van Leusden-zuld wist maan dagnacht de diefstal van haar auto te verijdelen. Zij bemerkte rond een uur of één dat drie jongens haar wagen uit de straat aan het duwen waren. Toen zij naar buiten rende, sloeg het trio autodieven op de vlucht. LEUSDEN - Wegens verzet tegen zijn aanhouding door de politie is een 18-jarige inwoner van Leusden door de Utrechtse politierechter, mr. K.S. Bieger, veroordeeld tot een boete van duizend gulden. De Leusdenaar zat in de nacht van 21 op 22 oktober van het vorig jaar in een recreatiecentrum in Zeist. Hij had behoorlijk wat ge dronken en zou een deur hebben vernield. De politie werd gewaar schuwd en wilde hem arresteren, maar dat ging niet eenvoudig. De politierechter maakte uit het proces-verbaal op, dat hij als een wildeman tekeer was gegaan. De verdachte had een ruitje van de politiewagen vernield en had zich los weten te rukken. Na een achter volging was hij alsnog overmees terd en een nacht in de cel gezet Op de zitting betuigde hij spijt van het gebeuren Door zijn dronken schap wist hij zich niet alles meer zo goed te herinneren. Officier van justitie, mr. T. van Dijk, eiste, omdat het het eerste contact met justitie van de Leusde naar is, ƒ750,- boete en een voor waardelijke gevangeniistraf van zes weken. Mr. Bieger legde alleen een boete op. omdat hij van mening is dat de man in zijn dronkenschap wild om zich heen heeft geslagen, maar niet de opzet heeft gehad de agenten letsel toe te brengen. Ze waren ongedeerd gebleven. woord kwam op de vraag of GS de genomen beslissing tot het afge ven van de verklaring van geen bezwaar voor de verbouw van een schuur tot manege aan de Buurt weg in Leusden niet onrechtvaar dig vindt ten opzichte van hen die wel correcte en formele procedures volgen. De verbouwing van de schuur van Van Heugten was reeds in kannen en kruiken terwijl er door de provincie nog geen officiële toestemming was gege ven. GS gaven uiteindeliijk hun goedkeuring (de verklaring van geen bezwaar om de illegale situa tie aan de Buurtweg - de manege past niet in het bestemmingsplan - op te heffen. Het zou ook kunnen gebeuren door een wijziging van het geldende bestemmingsplan, maar dat duur GS te lang waardoor de illegale situatie nog een tijd gehandhaafd zou blijven. PANNEKOEKEN- RESTAURANT ,,'T JAGERSHUYS" voor de lekkerste pannekoeken Woudenbergseweg 15 Zeist-Tel. 03404-13013 Geopend: di. t/mzo., van 12.00-20.00 uur. l— Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. I

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1