Informatie over „Open School" Van der Hart verlaat rijkspolitie Achterveld Planadviesgroep eens met verlengen dienst verband Geut-beheerder Alleen f 85.000 en aarmee is kous af' orstelijke giften voor gelfonds van LOF '84 Achterveldse leerlingen slaagden voor EHBO-examen Postweg wordt wat leusder k Nog geen stoplichten op Randweg/ Zwarteweg or volkstuinencomplex Asschatterweg PJGU- dansavond Extra vergadering over verkeer Opbrengst collecte u u ONDERDAG 17 MEI 1984 plaatselijk nieuws - Deze luchtfoto toont onderin rechts het kruispunt Zwarteweg/Randweg. Pas wanneer de Randweg is aangesloten op de Rijksweg zijn er stoplichten nodig, vindt de raadscommissie (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De raadscommis sie „Openbare Werken en Ruim telijke Ordening" is het met wet houder Jan Wagenaar (VVD) eens, dat er dit moment nog geen verkeerslichtinstallatie no dig is op het kruispunt Randweg/ Zwarteweg. Wel zou er, met na me ter beveiliging van het lang zaam verkeer, misschien iets aan de aanduiding van het kruis punt verbeterd kunnen worden. Dat bleek dinsdagavond tijdens de vergadering van de raadscom missie die geheel gewijd was aan verkeersonderwerpen. De raadsle den stemden in het ambtelijk ad vies, dat een verkeerslichtinstalla- tie op het kruispunt pas nodig is, wanneer de Randweg is aangeslo ten op de Rijksweg 28. Zoals be kend is het nog volstrekt onzeker, wanneer die lang gekosterde Leus- dense wens in vervulling zou gaan. Op dit moment is de verkeersinten siteit op Zwarteweg en Randweg niet zodanig, dat er nu al stoplich ten nodig zijn. Wel bracht wethouder Wage naar, die de commissie voorziet, naar voren, dat aan de markering van het kruispunt misschien iets verbeterd zou kunnen worden. Wa genaar: „Vooral voor de veiligheid van de fietsers, die van het fietspad langs Zwarteweg en Horsterweg gebruik maken. Jarenlang hebben we er aan gewerkt om dat fietspad er te krijgen Nu het er is moeten we toch constateren, dat de oversteek van de Randweg een onvolkomen heid er in is." De wethouder herinnerde aan het ongeluk, dat kort na de opening van het fietspad plaatsvond, daar bij kwam een wielrijdster om het leven. Om dergelijke ernstige on gevallen in de toekomst te voorko men zou er iets aan de kruising gedaan moeten worden Bekeken moet nog worden, wat het beste zou zijn. LEUSDEN - In de bibliotheek in Leusden-centrum wordt woensdag 23 mei een infor matieavond gehouden over „Open School". Deelnemers hieraan, begeleidsters en leden van Werkgroep Volwassenen Educatie lichten dan belangstel lenden In over hun ervaringen met de Open School In Leusden. Op deze avond Is er tevens een tentoonstelling over deze vorm van onderwijs. Ook zal een vi deoband worden gedraald die een Indruk geeft van de werkwij ze op de Open School. Deze school is bedoeld voor mensen die vroeger weinig kans hebben gehad om verder te leren. Op de Open School kunnen zij hun kennis ophalen, kontakten leggen met anderen, brieven leren schrij ven en zelfstandig informatie leren verzamelen. In september aan staande wil de werkgroep met een nieuwe cursus Open School star ten in de leeszaal van de biblio theek. Op de informatieavond woensdag kan men zich opgeven. Dat kan ook bij Els Vink, telefoon 946551 of bij Ineke Jansen, tele foon 944849. ACHTERVELD - De gehouden collecte voor de Nederlandse Hartstichting, gehouden in Ach terveld en Stoutenburg heeft een bedrag van 2495,75 opge bracht. Dit is ruim 200, u meer dan vorig jaar. ACHTER VELD - Op de Achter- veldse lagere scholen St. Jozef, j Het Startblok en Regenboog werden vorige week jeugdexa- mens afgenomen voor het EH- BO-diploma A. In totaal deden 58 leerlingen aan het examen mee. Zij slaagden allen. De EHBO-examens werden af genomen door de plaatselijke huisartsen. Mevrouw Kleinveld testte de leerlingen op hun kennis van de theorie De dames Van Eist en Teunissen beoordeelden de praktijkexamens De geslaagden zijn: Regenboogschool: H. van Dijk, J. Peters, J. van Drie, H. v.d. Kraats. H. van Ginkel. A Eijgenraam, S. v.d. Akker, J. Bosch en F. v.d. Glind 't Startblok: H. van Es. H. Spruit, H Nieuwenhuis, J. Brouwer, G. v. Bohemen, T Riemersma, I. Bos. V. Rozendaal. S Brouwer. R. Plij- naar.H. Hessels, L.Valkonet.S de Gier, H. de Vaal, R. Landman, S. Smink, V. Voltman. St. Jozefschool: J. Boersen. R. v.d. Wetering, K. van Houten, Sandra van Dijk, H. Steenbeek, B Tolboom, C. v d. Breemer, B. van Burgsteden, G. Bomers, J. van Dij en, B Steenbeek, J Tolboom, H. de Groot, R Steenkamp. E Boer- sema, R. Duits, J. van Nimwegen, J. v. Dijk. H Rutte, L. Nabuurs, A. Smit, J. Houtveen. H. Jansen. K. van Dijk, H Voskuilen, D. van Dijk, H. Smal, A. Ruitenbeek. S Mein- ten, P. Prinsen, B. Timmer en P. v d. Hengel Praktijkexamen op de St. Jozefschool. ACHTERVELD-In verband met het bereiken van de 60- jarige leeftijd gaat de in Achter veld gestationeerde Rijkspoli tieman B. J. van der Hart met functioneel leeftijdsontslag. De heer Van der Hart is ruim ne gen jaar in Achterveld als poli tieman werkzaam geweest. Hij kwam vanuit Krommenie naar het heel wat rustiger Achter veld. Met ingang van 1 juni is hij geen politieman meer. In ver band met het opnemen van vrije dagen en vakantiedagen doet hij nu al geen dienst meer. Een vertrouwd figuur die men regelmatig in Achterveld kon aantreffen is nu uit het dorps beeld verdwenen. Donderdag 10 mei werd door hem af scheid genomen van zijn colle ga's van de groep Rijkspolitie Leusden waar onder Achter veld, Woudenberg en Rens- woude ressorteren. Tijdens deze bijeenkomst werd hij toe- trouwd beeld in Achterveld. gesproken door de districts commandant, kolonel Lanting, burgemeester J W M Rade- maker. groepscommandant R v Doorn en de Rayoncom mandant van Achterveld, de heer Dooyewaard Door de sprekers werd stil gestaan bij de 40-jange periode die de scheidende politieman in over heidsdienst had doorgebracht Tot zijn grote verrassing werd Van der Hart in verband met het feit dat hij ruim 40 jaar werkzaam in overheidsdienst is geweest Koninklijk onder scheiden met de Orde van Oranje Nassau in zilver. Na nog geruime tijd gezellig bijeen te zijn geweest dankte Van der Hart iedereen en toon de hij zich erkentelijk voor de hem toegekende onderschei ding Ook de collega's dankte hij voor de prettige samenwer king. een onzer verslaggevers) USDEN - „De gemeente zal een bedrag van ruim 85 fid gulden in de nieuwe ulnen steken en daarmee ous af. Voor de rest betaalt neente niets meer. De jaar- moeten kostendekkend Dit verzekerde wethouder Ummels maandagavond ^adscommissie financiën. opmerking van de wethouder openlijk in twijfel getrokken )orn Verduin (PvdA). Zij ver- dat de realisatie van het evolkstuinencomplexaande atterweg de gemeente in de mst nog meer gaat kosten 85 duizend gulden die er nu :ijn. Verduin. „Voorde volks- a,is een verkeerde, ongunstig Ile en lokatie uitgekozen. Daar af jjn er op dit moment al extra iemngen noodzakelijk zoals i(j, chtwal en een uitrit. Wie weet voorzieningen in de toe- nog getroffen dienen te wor- Het PvdA-raadslid vindt het g van 85 duizend gulden vi Sjk te hoog, met name de Ri i opgenomen kosten van ont- a; ng van het stuk grond aan de :ei atterweg. „Een bedrag van 3li izend gulden is niet niks. De >die dit geld krijgt is al eens door Leusden ontpacht. Dat dure familie voor de ge- MJ', aldus Verduin. "fin Offereins (GPV/SGP) wil de wethouder weten of zijn ela Jan Wagenaar nog bij hem mgeklopt met voorstellen om ee nlegkosten van de 114 volks tuinen te verlagen. Wagenaar had vorige week aangekondigd pogin gen daartoe met Ummels te be spreken. De wethouder van finan ciën liet de raadscommissie weten dat Wagenaar door zijn vier weken vakantie niet helemaal op de hoog te was van het standpunt van de overige collegeleden toen hij vori ge week beloofde met Ummels te gaan praten. Ummels: „Het college van B W heeft gezegd: de aanleg en uitvoering van de volkstuinen moet door deskundige handen ge beuren om avonturen te voorko men. Daarnaast is een beperkte zelfwerkzaamheid van de volks- tuinders mogelijk. Als je kiest voor professionele uitvoering dan kost dat geld". In verband met de uit spraken van wethouder Wagenaar drukte Ummels de raadsleden op het hart om alleen in de commissie financiën over financiële zaken te praten. „In de andere commissies moet u terughoudendheid betrach ten ten aanzien van financiën. Dit om misverstanden te voorkomen", meende de wethouder. INFORMATIE Zoals we in de krant van dinsdag meldden liet het CDA bij monde van Bram Vroon maandagavond weten de aanvankelijk gerezen be zwaren tegen de hoogte van het bedrag van 85 duizend gulden te hebben ingetrokken. De CDA- fractie was van koers veranderd, nadat nadere informatie uit stukken en inlichtingen door Stichting Volkstuinen Complexen Leusden de christen-democraten hadden bereikt „Het bedrag blijft natuurlijk hoog, maar in vergelijking met bij voorbeeld de subsidies die sport verenigingen krijgen valt de hoogte nogal mee", aldus Vroon. Alrich Parson van de VVD-fractie beaam de dat er meer inzicht was gegeven in de samenstelling van de aanleg- kosten. Die informatie was overi gens overbodig voor de liberalen omdat ze op voorhand al voor het tweede volkstuinencomplex wa ren. Over de haag die om het terrein geplant zal worden ter ver sluiering van de volkstuinen zei Parson nog: „Je kunt ook zeggen dat die haag er komt om nieuwsgie rige mensen te weren van het complex!" D'66 raadslid Ep Oostra merkte op erg geschrokken te zijn van de hoogte van het gevraagde bedrag. Hij liet weten de ontpach- tingssom bijzonder fors te vinden en verlangde inzage in het taxatie rapport. De heer De Kooter van Stich ting Volkstuinen Complexen, die de grond voor 50 gulden per vierkante meter gaat huren van de gemeente die op haar beurt de grond weer huurt van Stich ting De Boom, mocht de raads commissieleden vertellen dat zijn nu vijf jaar bestaande stich ting „zich geen schoner kado wenst dan het tweede volkstui nencomplex". Hij vertelde ver der het niet zo goed te begrijpen dat sommige fracties problemen hebben met die 85 duizend gul den. De Kooter: „Zonder blikken of blozen trekt de raad wel veel geld uit voor een groepje jonge lieden die een nieuw onderko men nodig heeft". JSDEN - Het gaat beter met hoofdzaak komen uit de verkoop ie van LOF'84. De helft van van de loten. Werkgroep LOF'84 lalve ton voor een hele maakt een fonds voor de restau- Is bereikt. Met nog ruim ratle van het orgel In de Leus- reken actie voor de boeg dense St. Jozefkerk. Ide dank zij enkele wel zeer Zoals wij al eerder berichtten liep illjke giften, de stand van het niet storm tijdens de concerten 00,- bereikt. De rest van die de werkgroep LOF de atgelo- tnodlgde bedrag moet In pen weekeinden had georgani- vi ai afhankelijk N'euwsblad voor de gemeente Leusden. schijnt elke dh.sdag en donderdag. eli rï Tofdredakteur: mix Kreyns ><i! daktle: üdewina de Boer spar van Loo pis ca vering kopij en advertenties: 3SS het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, pt hel donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur ide pe aktie en administratie: doe oor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum Op Jagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot velffuur. Telefoon. 033-941495 il innementsgeld: 60per|aar. 80 per half jaar. .15 per kwarlaal ihten bezorging: jgj tionnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag 18 30 en 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u aki opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 1, toestel 44. ikt s af BESTELLEN FOTO'S: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij uitbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met telijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, glijli waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per "plaar (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 cm), unt ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Wen-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- |tu de gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- itenkombinatie te Barneveld. 'N HALVE TON VOOR 'N HELE TOON seerd. Reden voer de organisato ren om het conced, dat was ge pland voor zondag 20 mei af te ge lasten Voorlopig dus geen Vocal Group Amersfoort en Irene Allan mei hel Velvet Swingiet in de SI. Jozefkerk. Wellicht krijgen zij in hel najaar een herkansing. Wat wel doorgaat is een fiets tocht voor de gehele familie op zon dag 27 mei. De afstand bedraagt ca. 20 km. De start is bij de Til aan de Hamersveldseweg, lussen 13.00 en 14.00 uur. Voor iedere deelnemer is er een leuke herinne ring en er zijn prijzen te winnen. Hel inschrijfgeld kost 4,50 voor vol wassenen en f 2,50 voor kinderen tot 12 jaar. LEUSDEN - De Planadvies groep vindt het een goede zaak als de beroepskracht in open jeugd- en jongeren centrum De Geut in ieder ge val nog één jaar kan blijven. Tijdens deze periode zal er een evaluatie moeten plaats vinden zodat een advies aan het college van B&W ten aan zien van het beleid in De Geut na dit jaar, tijdig gegeven kan worden. Verder pleit de Pla nadviesgroep voor een goe de financiële begeleiding van gemeentezijde, aldus bleek dinsdagavond in de vergade ring van dit adviesorgaan. Vanuit de planadviesgroep is de eerste aanzet gegeven de moge lijkheden te onderzoeken het dienstverband van de beroeps kracht te verlengen Mede naar aanleiding hiervan is door het colle ge van B&W een discussienota opgesteld, waarin wordt geopperd de Geut-beheerder nog een jaar Ie houden. Het is de bedoeling dat een raadsvoorstel van ongeveer gelijke strekking in juni de commis sie en de Raad bereikt. De planadviesgroep was wel blij met de discussienota maar plaat ste toch enkel kanttekeningen bij het ondersteunen door de beroeps kracht van andere jongerenaktivi- teiten in Leusden Hel begeleiden van andere aktiviteiten, vond men. mag niet ten koste gaan van aktivi teiten in De Geut Marcel Pellikaan. ambtenaar van de afdeling welzijn, verduidelijkt het gemeentestand punt door uit te leggen dat wanneer steeds meer aktiviteiten in het ko mende jaar in het jongerencentrum door vrijwilligers wordt overgeno men. de beroepskracht tijd kan vrij maken om ervaringen uit te wisse lenen ondersteuning te verlenen bij andere initiatieven in het plaatselijk jeugd- en jongerenwerk LEUSDEN - In café-restaurant De Mot aan de Arnhemseweg wordt zaterdag 19 mei een dans avond georganiseerd door de PJGU (Plattelands Jongeren Ge west Utrecht) De muziek wordt verzorgd door liteband De Valley's De dansavond begint om 20.00 uur. De entree is voor leden 5 gul den. terwijl niet-leden f 7.50 moe ten betalen. een om over verkeersaangele- genheden te praten. Deze extra vergadering is nodig geworden doordat de raadscommissie er dinsdagavond bij lange na niet in slaagde om de agenda af te werken. Om 22.45 uur was men niet verder gekomen dan het vijfde punt op de agenda, die in totaal 13 punten omvatte. Com missievoorzitter wethouder J. Wagenaar (VVD) besloot toen maar een nieuwe bijeenkomst te plannen. Deze zal op dinsdag 19 juni om 20.00 uur in de commis siekamer van het gemeentehuis worden gehouden. ACHTERVELD - Nadat eind 1982 het eerste gedeelte van de Postweg in Achterveld aanzienlijk werd verbeterd is men nu bezig het tweede gedeelte, tussen Moorsterweg en de Glind, op te poetsen. De klinken/erharding wordt opgeruimd en vervangen door een gladde asfaltlaag. De werkzaamheden duren tot eind juni. Tot die tijd is de Postweg voor alle verkeer afgesloten. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De raadscommis sie „Openbare Werken en Ruim telijke Ordening" komt vóór de grote vakantie nog een keer blj-

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3