nieuw! eirahuixM Wegwijzer hield spelletjesavond Natuurbeheer kan werk opleveren Portrait" in De Korf Leusdenear handelde uit noodweer: vrijspraak Oud papier voor Palet Vrijwilligers voor vakantie gevraagd Speelgoed maken bij TussenTijds Vallei- school bestaat 10 jaar AVO-collec WAT HEET EKSKLUSIEF jfffij SPORTHUIS Demonstratie van Impala Middagconcert muziekschool Ons Genoegen Gastgezinnen voor „Tour de Junior" 17.50 Geen eetavond Schrijfavond Amnesty I. Jeugddienst Ideaal voor uw hi Exclusief van Ind Nu bij Passe Part Passé Partout OlympiaHigh van 169.-voor 99.J Variospeed van 145-voor 99. Trainingspak Elite van 219.-voor 79.j Joggingpakvan 199- voor 99. Trainingspak Boreal van 229.-voor 149.-I „MICKEY MOUSE SHIRTS" DONDERDAG 17 MEI 1984 LEUSDER KRANT Een van de zestien spelletjes die gespeeld kon worden LEUSDEN - In de klassen van scholenkoppel De Wegwijzer was het vrijdagavond een drukte van belang. Jong en oud amu seerde zich namelijk met zestien verschillende spelaktiviteiten. Deze spelletjesavond was de af sluiting van een project over ..Spelen en Speelgoed Twee weken eerder was het pro ject op een ludieke wijze van start gegaan met een „levend" ganzen bord. Zo konden de leerlingen er getuige van zijn dat de leerkrach ten. die verkleed waren als figuren uit allerlei gezelschapsspelen, op weg naar de finish in vele netelige situaties verzeild raakten. Zo kwam doker Bibber in het ziekenbed, de gans in de put, de boef in de gevan genis en won de joker uiteindelijk het spel Na deze start van het project werd in vele lessen op school het onderwerp „Spelen en Speelgoed" van allerlei kanten belicht. Leuk en interessant vonden kind en volwas sene de tentoonstelling op school over lievelingsspeelgoed en speel tjes van vroeger. Bij de eerste cate- gone was Lego duidelijk favoriet, terwijl bij het speelgoed van vroe ger de antiek houten spullen, oude poppen en een van de eerste elek trische treinen ruime belangstelling kregen UTRECHT - De provincie bevordert momenteel de werk gelegenheid in de sfeer van na tuur- en landschapsbehoud door aanvullende subsidies te verlenen voor kortlopende pro- jekten van de Stichting Het Utrechts Landschap en het Stlchts Landschapsbeheer. Maar het effect op de werkgele genheid zou nog gunstiger zijn als de provincie medewerking zou verlenen aan meerjarige pro- jekten. Dit staat in de nota „Veiligstel- lingsbeleid natuur en landschap" De nota geeft een globaal beeld van de situatie van natuur en land schap in de provincie Utrecht. Ver der worden er de middelen in opge somd die bescherming en beheer van natuurgebieden, landgoede ren en waardevolle agrarische cul tuurlandschappen mogeli|k maken. Pas als van die middelen (subsidie regelingen. wetten, provinciale ver ordeningen) onvoldoende be scherming valt te verwachten zou aankoop van een gebied door de provincie moeten worden overwo gen, zo staat in de nota. Door vertraging in de uitvoering van een aantal wegenprojekten blijft er van het geld dat in 1984 voor dit doel was bestemd een bedrag over. Provinciale staten zullen zich nu moeten uitspreken over een voorstel dat geld te bestemmen voor projekten die oorspronkelijk pas in 1985 zouden worden aange pakt, waaronder de rekonstruktie van het kruispunt Quatre Bras on der Woudenberg. LEUSDEN - De Nederlandse groep "PORTRAIT" komt op vrij dag 18 mei a.s. naar Leusden om een concert te geven in de grote zaal van de KORF. Het concert begint om 20.30 uur en de toe gang is vrij De organisatie van het gebeuren is in handen van Relicon. "PORTRAIT" is een zesmans for matie met een afwisselend reper toire. Zo kan men tijdens optre dens van de uit Velp (Gld.) afkom stige groep o.a popsongs en bal lades verwachten en soms rock muziek. Belangrijkste kenmerk van "Portrait" is echter het ac cent op de teksten van de diverse songs die men ten gehore brengt. Teksten over relaties, (hoop voor) de toekomst, over de kerk van vandaag en bijvoorbeeld over ge loven Teksten ook die een "por tret" moeten schilderen van de mens van vandaag en die be doeld zijn om mogelijkheden aan te geven voor een oplossing van de vele vragen en problemen waarmee ieder mens geconfron teerd wordt. Wie daaruit overi gens de conclusie zou trekken dat een optreden van "PORTRAIT" maar een saaie gebeurtenis zou zijn, heeft het helemaal mis Want de muziek van de groep is fris en onderhoudend, nu eens feestelijk, dan weer ingetogen en tot naden ken stemmend "PORTRAIT" bestaat uit zes "MAN" (vier jongens en twee meisjes), die gebruik maken van slagwerk (bediend door vrouwelijk talent), basgitaar, leadgitaar, per cussion, saxofoon en synthesi zers. Het repertoire wordt over het algemeen door leden van de groep zelf geschreven. LEUSDEN - Gymnastiekvereni ging Impala verzorgt dinsdag 22 mei een demonstratie voor de be woners van bejaardenhuis 't Ha- mersveld. Deze uitvoering begint om half acht 's avonds. Eerder gaven de leden van Impala een staaltje van hun kunnen weg in Lisidunahof. Onlangs gaf Impala een demonstratie in Lisidunahof. LEUSDEN - Een 28-jarige Leusdenaar die er van werd ver dacht op 29 maart van het vorig jaar een buurtbewoner te heb ben mishandeld, is maandag door de Utrechtse politierechter mr. H.W. van Doorn vrijgespro ken. De politierechter achtte be wezen dat de man uit noodweer heeft gehandel. Op de bewuste dag kregen ver dachte en een andere inwoner van Leusden ruzie over de honden van de verdachte. De buurtbewoner zou de Leusdenaar hebben bevo len zijn honden aan te lijnen Toen de laatste niet op zijn bevel inging, heeft hij hem met een steltloper enkele malen op de rug en de armen geslagen De verdachte ver klaarde dat hij de Leusdenaar op zijn beurt in het gezicht had ge stompt om hem met slaan te doen ophouden De zaak, die al eerder van dit jaar op 20 februari voorkwam, werd toen aangehouden om de verkla ringen van de verdachte die zou den wijzen op een noodweer- verweer nader te onderzoeken Op de zitting bleek echter dat door het Openbaar Ministerie geen op dracht tot een aanvullend onder zoek was gegeven Officier van justitie, mr H.D. Bergkotte, om schreef het uitblijven van een nader onderzoek als „slordig". Hij achtte het noodweer-verweer bewezen en vroeg vrijspraak SPORTSPLINTIRS SPORTSTICHTING - De heer Wessels van LTV de Eemelaar uit Achterveld wordt voorgedragen als opvolger van Henk Huizinga in het bestuur van de Sportstichting Leusden Wessels werd donder dagavond met ruime meerderheid door de Raad van Advies voor de voordracht gekozen De twee an dere kandidaten waren de heer Spaargaren van de hockeyclub Leusden en de heer Costa van korfbalvereniging Antilopen SPORTZAAL - Aan het eind van deze maand wordt het resultaat van het zogenaamde haalbaar heidsonderzoek voor een sport zaal in Achterveld verwacht. De Nederlandse Sportfederatie legt momenteel de laatste hand aan het onderzoek. HOCKEY - De Mixed Hockeyclub Leusden houdt op donderdag 24 mei een extra ledenvergadering De ontwikkelingen rond het kunst grasveld zal door het bestuur uit voering uit de doeken gedaan wor den en vormt derhalve het belang rijkste punt op de agenda. Om 20.00 uur zal de vergadering in het clubhuis aan 't Sluisje beginnen. ANTILOPEN - De rommelmarkt die voor 26 mei op de agenda stond gaat vooralsnog nog niet door Voorlopig is de datum van de fancy fair tot na de zomervakantie ver schoven. De exacte datum is nog niet vastgesteld Wel zeker is de datum waarop de Jaarlijkse Alge mene Vergadering zal worden ge houden. Woensdag 6 juni komen de korfballers voor hun jaarlijkse praatavond bijeen. Niet minder dan 19 punten staan er op de agenda. C.O.V.S. - Scheidsrechtersvereni- ging Amersfoort en Omstreken sluit zaterdag 19 mei het seizoen met een feestavond af. In het clubhuis van v v. VVZ'49 in Soest komen de arbiters voor het laatst bijeen. Een showorkest zorgt voor de muzikale noot. Het nieuwste speelgoed videogames. LEUSDEN - Bij lagere school 't Palet in Leusden-Zuid staat maan dag 21 mei van 8 00 tot 14.00 uur weer een papiercontainer De op brengst van het oud papier komt ten goede aan de school. LEUSDEN - De eerder aange kondigde eetavond In het Leus- dens vrouwencafé op maandag 21 mei gaat niet door. Het café is wel, zoals gebruikelijk, vanaf half negen 's avonds open. ACHTERVELD - Maandag avond 21 mei zal in Achterveld weer een schrijfavond voor Am nesty International worden ge houden. Vanaf 19.30 uur kan men hiervoor terecht bij Nel Schwagermann aan de Verjaag de Ruiterweg. Ook nu kan er weer geschreven worden naar de autoriteiten van landen waar de mensenrechten worden geschonden. Deze avond kan geschreven worde naar de au toriteiten van Sri Lanka, Uruguay, Spanje en Syrië. Men behoeft de brieven niet zelf op te stellen. Er zijn voorbeeld-brieven aanwezig die zo overgeschreven kunnen worden voor postzegels, enveloppen en briefpapier wordt gezorgd. LEUSDEN - Bij de Vrijwilligers Vacaturebank Leusden worden op dit moment 10 vrijwilligers gevraagd om een vakantieweek mogelijk te maken voor lichame lijk gehandicapten. Het gaat om de week van 7-14 juli. Plaats: F.D. Roosevelthuis te Doorn. Organi satie: Prov. kerkelijk buro der Ned. Herv. Kerk. Reis- en verblijf kosten vrij. Vervolgens vraagt Scouting Ne derland een vrijwilliger voor voor lichting en Public Relations, terwijl er ook zo iemand gevraagd wordt door de Ned. Ver voor Medische Polemologie, regio A'foort. Die funktie omvat tevens secretariéle werkzaamheden. De MVMP houdt zich bezig met de bestudering van de medische aspekten m.b.l. de vraagstukken van oorlog en vrede. Dit is slechts een kleine greep uit de tientallen mogelijkheden van de VVB Leusden waar men op dinsdag- woensdag- en donder dagochtenden in het gebouw van Tussen Tijds aan de Stijgbeugel terecht kan. LEUSDEN - In de Marcuskerk is zondag 20 mei om 10.30 uur we derom een jeugddienst. Het thema is „Stenen voor je eigen huis" Ds. M. Boeschoten uit Bunnik zal dit thema-onderwerp toelichten. Muzi kale medewerking verleent het koor Reformation uit Leusden. LEUSDEN - Muziekschool Leusden verzorgt zondag 20 mei een middagconcert In „de Hak- horst" aan Waarden 25a. Docen ten zullen met behulp van dwars fluit, cello, gitaar en piano werken uitvoeren van Vivaldi, Weiss, Monpou en Barrios. Het concert begint om 15.00 uur. De entree Is vrij. LEUSDEN - Houten speelgoed en spelletjes maken wordt vaak gezien als mannenwerk. Bij Tus senTijds wordt er echter een cur sus gegeven op dit gebied door Rita de Vos. Ze nodigt ook vrouwen en moeders uit om er aan mee te doen. Daarom vindt de cursus plaats op drie achtereenvolgende woensdagochtenden, van 9.00 - 11.30 uur in het trefcentrum aan de Stijgbeugel. Daardoor kunnen ook vrouwen met schoolgaande kinde ren gemakkelijk meedoen. Data: 23 mei, 30 mei en 6 juni. Kosten 2,50 per keer, ex. materiaal. Voor af opgeven (i.v.m. materiaalaan- schaf). Dinsdag 22 mei vindt u bij TussenTijds een groot aantal voor beelden waaruit een keuze ge maakt kan wordeneend op wielen, auto'tje, trekpoppen, puzzels, spel letjes, e.d. LEUSDEN - In de week v t/m 25 mei viert kleuter- en li school De Vallei het tier bestaan, leder dag staan week voor de kindere activit gepland. Aan het eind v» week, vrijdag 25 mei, is ei drie uur 's middags tot negei 's avonds een groot slot georganiseerd. Om het het staan er non-stop backshows van de kindere het programma, 's Middags half vier tot half zes laten sa ge kinderen zich van de ere ve kant zien. Verder, is er een feestrr waarin van alles valt le bet broodbakken, poffertjes sminken, speelgoed kopen, i dansen, spookhuis, luchtkus en nog heel veel meer Mei van meer dan 70 ouders hooj school er een leuk feesi vj maken. Oud-leerlingen en ai belangstellenden zijn welkom De opbrengst van deze 4 bestemd voor de opzet van dierenweide bij de school LEUSDEN - In de periode 21 tot en met 27 mei word gecollecteerd voor Nederland, een vereniging die landelijk inzet voor de bela- van gehandicapten LEUSDEN - Coffeeshop/bar..Sfinx' aan De Komenij in winkelcentrum De Hamershof is in een nieuw jasje gestoken. Daarom heropenden Henk Dalmulder en Eduard W.J. Booms afgelopen zaterdag hun horeca-zaak. In verband met de heropening hadden zij twee kamelen gecharterd waarop het winkelend publiek plaats kon nemen om zich vervolgens te laten fotograferen. Het nieuwe interieur van Sfinx". Nymphelle-een gloednieuwe, frisgeure bleurbehandeling die wekenlang hou maakt uw natuurlijke haarkleur mooier maske beginnend grijs haar wast niet weg groeit m uit verschiet niet verdwijnt na verloop van tij langzaam vanzelf. een nieuwe specialiteit van Amersfoort, Muurhuizen 205 (bij 't Havik), tel. 632168 Soest. Dorresteinweg 8. tel. 16966 Leusden. Prinses Irenelaan 19. tel. 941153 Nijkerk, Hoefslag 65 (winkelcentr Paasbos). tel. 56700 óók maandags geopend - ACHTERVELD - Bij de onder linge wedstrijd van Ons Genoe gen voor de senioren schutters waren slechts vier leden aanwe zig. In verband hiermede Is geen uitslag doorgegeven. De junio ren schutters werkten twee se ries af. In de eerste serie werd Tlmo van Valkengoed eerste met 62 punten. De overige uitslagen waren: 2. Rolf van Druten 58; 3. Laurens van der Ven 55; 3. Gert Daatselaar 55; 5 Leo van Ruitenbeek 50; 6. Jerry van Nimwegen 46; 7. Arnoud Vlug 45; 8. Michlel Peters 43.9 Willem Jan Jansen 42, 10. Fred Steenbeek 41; 11. Bert Schimmel 26; 11Rudy van Daatselaar 26; 13. Richard Voskuilen 11; In de tweede serie werd Rolf van Druten eer ste met 68 punten. De overige uitslagen waren. 2. Timo van Valkengoed 67; 3. Leo van Ruitenbeek 63; 4 Arnoud Vlug 62; 5. Laurens v d. Ven 55.6. Rudy van Daatselaar 53; 7 Fred Steenbeek 518 Michiel Peters 46; 9 Willem Jan Jansen 40; 10 Bert Schimmel 31,11. Jerry van Nimwegen 21 WIELRENNEN - De ronde van Leusden staat dit jaar voor 13 juni op de wielerkalender. Recreanten, liefhebbers, veteranen en junioren komen aan de start. FIETSCROSS - Voor de tweede maal wordt er op de fietscrossbaan van FCV de Heuvelcrossers een KNWU-afdelingswedstrijd gehou den, die meetelt voor het junioren kampioenschap Om 12.00 uur wordt het eerste startschot gelost. ZWEMMEN - De maand juni zal bij LZ PC de Haaien in het teken staan van de clubkampioenschap pen 1984. Zaterdag 19 mei bijten de niet-startvergunninghouders (12 15 uur) de spits af, terwijl op woensdag 23 mei (18.15 uur) de leden met een startvergunning in het water komen Zaterdag 26 mei vindt de finale plaats. (12.15 uur) VOLLEYBAL - De dames van Leos werden afgelopen zaterdag in sportzaal de Meent tegen DFC uit Enkhuizen uit de strijd om de natio nale volleybalbeker geknikkerd Zonder de gezusters De Wild (ver trekken naar Vollkei in Amersfoort) werd het team van coach Van Woensel gemakkelijk naar een ne derlaag gespeeld Met 9-15, 7-15 en 6-15 werd Leos door DFC (1e divisie) verslagen en is derhalve uitgebekerd. ACHTERVELO - Van 30 ju li t/m 4 augustus zal voor de 27ste maal weer het Interna tionale jeugdwielerfestijn „Tour de Junior" In Achter veld plaatsvinden. Hieraan zullen dit jaar weer zo'n 130 rennertjes en renstertjes deelnemen, zowel uit ons land als uit het buitenland. Om dit te kunnen verwe zenlijken is het van belang om aan de meesten van de deelnemers en deelneem sters onderdak te kunnen bieden in „Tourgastgezin nen". Degenen die reeds eerder medewerking ver leenden hebben inmiddels een kaart ontvangen. De huisvestingscommissie ver zoekt de aangehechte ant woordkaart te willen terug zenden. Op deze kaart kun nen eventuele wensen ken baar gemaakt worden. In dien er geen speciale wen sen zijn wordt aangenomen dat men het op prijs stelt het zelfde rennertje van het af gelopen jaar weer gastvrij heid te willen verlenen. Kan men door bepaalde omstan digheden geen rennertje tij dens de Tourweek huisves ten, dan wordt men verzocht dit te willen berichten. Ook nieuwe gastgezinnen zijn van harte welkom. Zij die gastvrijheid willen verlenen aan een rennertje kunnen dit opgeven bij Joh. Ossendrij ver, Marterhoeve 22,3831 TA te Leusden, tel. 946125. Als blijk van waardering zal in de Tourweek als tegemoetko ming In de onkosten een waardebon van 35,- wor den aangeboden, te beste den bij de Achterveldse mid denstand. Tevens zal ook dit jaar weer de traditionele „Tourkoffie" gedronken worden door de Tourgastge- zinmoeders. en wel op 2 au gustus In D'Ouwe Peer- destal vanaf 10.00 uur. Ook wij hebben beslag gelegd op een partij „Le Coq Sportif' -artikelea tegen zéér scherpe prijzen; zoals: MiCa van 99.95 voor 69i' P.S.: De originele zijn ook bl| ons te koop v.a

Leusder Krant | 1984 | | pagina 8