1 nH X Nadruk op herstel werkgelegenheid bij de dokter Ernstig gewond na auto ongeluk ,Even hadden we schoon enoeg van de Rockers" 9 6 6 6 .1 .9 .9 Mag jij jokken, Joke? Sociaal-economisch beleid provincie: Botsing met lichtmast, auto en lichtmast Raad vergadert Vandaag in de Leusder Krant leusder krant BDU m J=H 444 44 4 JL Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden I. ethouder bij opening nieuw clubhuis: Collecte Auto vernield hui^ut 0T0-K0PIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant TUINPLANTEN? STUIVENBERG Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DINSDAG 22 MEI 1984 16e JAARGANG NO. 7 (van een onzer verslaggevers) JSDEN - Dokter Lantink heeft een riante tuin om zijn woning 'Klem Hamersveld' Maar zelfs die grote tuin zaterdagmorgen bij lange na niet groot genoeg om alle belangstellenden te herbergen tijdens het Qinbaar spreekur' ter gelegenheid van het zilveren jubileum van Lantink als huisarts in Leusden Naar attmg zo'n 1500 mensen kwamen de dokter complimenteren met zijn jubileum. Het verslag staat, samen nog meer foto 's, op pagina 3. UTRECHT - Innovatie kan een belangrijke bijdrage leveren aan het herstel van het Utrechtse bedrijfsleven en daarmee aan herstel van de werkgelegen heid. Weliswaar kan technologi sche vernieuwing op korte ter mijn enig verlies aan arbeids plaatsen veroorzaken - zeker in een provincie als Utrecht, waar de dienstensector sterk is ont wikkeld -op wat langere termijn kan de prcduktie van nieuwe goederen en diensten een posi tief effect hebben op de werk gelegenheid. Dit staat in de deze week versche nen ontwerp-nota sociaal-econo misch beleid 1984 van de provin cie Utrecht Gedeputeerde Sta ten, het dagelijks bestuur van de provincie, hebben de nota inmid dels om kommentaar toegezon den aan de gemeenten en het georganiseerde bedrijfsleven in Utrecht. Om nog maar enkele jaren gele den was de werkgelegenheidssi tuatie in Utrecht gunstig in verge lijking met die in de rest van Ne derland. Het verlies aan werkgele genheid in de industrie werd ge compenseerd door de groei in de dienstensector Ook deze kreeg echter vanaf 1980 sterk te lijden van de economische teruggang; bezuinigingsmaatregelen van de regering troffen bovendien de (semi-) overheidsinstellingen, die in Utrecht naar verhouding sterk zijn vertegenwoordigd. De relatief gunstige positie van Utrecht brok kelde daardoor snel af - nu is de werkloosheid er vrijwel op het zelfde niveau als in Nederland als geheel Het provinciaal sociaal-econo misch beleid is gericht op bestrij ding van de werkloosheid en het leveren van een bijdrage aan her stel van de welvaart. Het rijk zal daaraan volgens g.s. een bijdrage moeten leveren door de nadruk sterker dan voorheen te leggen op economisch herstel ook in de Randstad, en niet alleen in de achterstandsregio's. In de rijks nota Regionaal Sociaal-Econo misch Beleid 1981-1985 toont de rijksoverheid zich voor dit pleidooi enigszins gevoelig door een zo geheten ontwikkelingsbeleid voor alle regio's te introduceren. In dit kader krijgt Utrecht jaarlijks ca vier miljoen gulden; geld dat wordt gebruikt om concrete knel punten (bijvoorbeeld slechte toe gankelijkheid van een bedrijfster rein) op te lossen. De nu versche nen provinciale nota zal overigens aan de minister van economische zaken worden toegezonden, die er gebruik van maakt voor de rijksnota RSEB 1986-1990, die volgend jaar zal verschijnen. Voor tijdelijke aanvullende werkgele genheid stelt de provincie zelf jaarlijks ca. 1 miljoen beschik baar. Een half miljoen trekt zij uit voor het in dienst nemen van een aantal schoolverlaters voor de pe riode van één jaar. Nieuwe markten liggen volgens G.S. vooral op het gebied van in formatieverwerking en automati sering en op het gebied van de energie- en mileutechnieken. Be drijven die op deze terreinen ak- tief zijn vinden in Utrecht een goede vestigingsplaats; voorde len van de provincie zijn de cen trale ligging en de goede verbin dingen, de aanwezigheid van een groot aantal dienstverlenende be drijven, voldoende en goed geou tilleerde bedrijfsterreinen en het opleidingsniveau van de bevol king. Deze faktoren maken Utrecht bij uitstek geschikt voor hoogwaardige commerciële dienstverlening, industrie en dien sten op het gebied van lucht- en waterbehandeling, klimaatbe heersing en regeltechniek, medi sche en optische industrie; auto matiseringsapparatuur; beurzen en congressen Het provinciebe stuur zal zijn wervende beleid dan ook vooral op bedrijven in deze sectoren richten. Grote aandacht krijgen ook de mogelijkheden op het gebied van toerisme en re creatie. In het onlangs gepubli ceerde Toeristische Recreatief Ontwikkelings Plan voor de pro vincie Utrecht wordt een reeks projecten genoemd die bij realise ring een belangrijke impuls voor de werkgelegenheid zou beteke nen. Het sinds april van dit jaar funktio- nerende Provinciaal Ontwikke lings Instituut heeft daarbij tot taak om bedrijven die belangstel ling tonen voor vestiging in de provincie Utrecht wegwijs te ma ken in de ambtelijke wereld Zo wordt onnodige vertraging in de afhandeling van aanvragen voor vergunningen, subsidies e d. ver meden Door gerichte advisering verleent het instituut ook bemid- deling aan bedrijven in moeilijkhe den, waar werkgelegenheid verlo- ren gaat of dreigt te gaan De be hoeften en problemen die het be- j drijfsleven heeft zullen in samen- I hang met het provinciale beleid I aan de orde kunnen komen in het provinciaal overleg- en adviesor- gaan. Over de instelling van dit orgaan hebben g.s. begin dit jaar in beginsel overeenstemming be reikt met de sociale partners in de regio. Nog deze maand zullen g.s. de ontwerp-nota sociaal-econo misch beleid 1984 voorleggen aan de statencommissie econo mische zaken en werkgelegen heid. In juni volgen informa tieve overlegronden met ge meentebesturen en georgani seerd bedrijfsleven. Nadat deze hebben gereageerd, komt de nota voor de tweede maal in de statencommissie aan de orde. Naar verwachting kan hij eind 1984 door provinciale staten worden behandeld. Veel belangstelling voor uitvoering balletschool Bakker pag. 3 Jubileum dr. Lantink groeide uit tot dorpsfeestpag. 5 LEUSDEN - Een inwoner van Amersfoort raakte zaterdag ernstig gewond door een auto-ongeluk op de Arnhemseweg. in de scherpe bocht bij de Vlieweg De Amersfoorter was volgens de rijkspolitie in de bocht te veel naar links uitgeweken en in botsing ge komen met de auto van een man uit Woudenberg Deze automobilist kwam er zonder noemenswaardige verwondingen af Beide wagens werden total loss afgevoerd. .één onzer medewerkers) ISDEN - Zonder al te veel htplegingen en uiterlijk ver ft is het nieuwe clubhuis van lockers zaterdagmiddag of- tel door wethouder Gijs van idenberg geopend. De Roc- Rmoesten hun oude onder in aan de Clarenburg verla- omdat daar een streek- )l wordt gebouwd. Het clubhuis brandde overi- 8 sin de nacht van vrijdag op rdag tot de grond toe af. vijftigtal Rockers, jongeren in •eftijd van circa zestien tot vijf- intig jaar, zal gebruik maken het uit hout opgetrokken club- op de hoek van de Valleilaan Middenweg. De Rockers fnen in het nieuws rond 1977. aantal jongeren, met een voorliefde voor motoren en and Rollmuziek, zocht een boven het hoofd In de be nde jongerencentra voelde de P zich niet thuis. Uiteindelijk en de Rockers, met steun van emeente, hun zin. Men kreeg «schikking over een eigen huis. Als gevolg van de is voortschrijdende woning- kwam het clubhuis steeds er bij de bebouwing te lig- Eind van het liedje was dat lubhuis helemaal moest ver- ien Op zich niet zo erg, want fouten gebouwtje was inmid- aardig in verval geraakt, dagmiddag voerde de voor- ;e president van de Rockers ferste in hun geschiedenis), iaam JeeWee, het woord omdat zijn broer Arnie als gevolg van een recente kaakoperatie niet veel kon zeggen. Arme had het woord moeten doen omdat hij op dat moment „president" van de Rockers was. Staande op een oude Citroen GS lichtte JeeWee de gang van zaken bij de Rockers toe „De Rockers houden zich niet bezig met politiek. Zij zien po litiek als een noodzakelijk kwaad om de gemeenschap draaiende te houden. De Rockers zelf kennen geen dictator, maar zijn ook niet democratisch geoganiseerd. le dereen heeft binnen de Rockers zo zijn eigen taak. ledereen kent Blijde gezichten bij de Rockers af gelopen zaterdagmiddag. die taak Er bestaat geen twijfel over wie er president moet zijn Ben je eenmaal president dan zul je je voor de volle 100% voor de Rockersgemeenschap moeten in zetten. Mijn broer doet dat nog maar voor 99%. Daarom moet er nu een nieuwe president komen. Vanzelfsprekend wordt Charlie dat, de Rocker die zich voor de volle 100% heeft ingezet voor de bouw van het nieuwe clubhuis", aldus de toelichting van de ex- Rockerspresident De opening van net nieuwe club huis was een feit toen wethouder Gijs van Woudenberg met een fors zakmes een lint doorsneed. In alle drukte daarna kreeg wet houder Van Woudenberg toch nog even gelegenheid om zijn woordje te doen. De wethouder was daarbij heel openhartig. „We hebben samen al heel wat mee gemaakt", zo begon de wethou der zijn korte toespraak. „Het hele Rockergebeuren is bijna ten einde geweest. We hadden dat trouwens misschien ook wel een beetje gehoopt." gaf de heer Van Woudenberg eerlijk toe „Er is even een moment geweest dat we schoon genoeg hadden van het hele kluppie". zo bekende Gijs van Woudenberg. Toch consta teerde de wethouder dat er ken nelijk een tweede generatie Roc kers was ontstaan die er best wat van wil maken. „Hou het fijn Hou het leuk", zo besloot de wethou der van jeugdzaken zijn toe spraak. Het nieuwe onderkomen van de Wethouder Van Woudenberg verrichtte de openingshandeling van het Rockersgebouw Rockers heeft de gemeente zo n 35 duizend gulden gekost. De Rockers zelf hebben veel zelf werkzaamheid aan de dag gelegd Vrijdagnacht brandde het oude onderkomen van de Rockers tot de grond toe af. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. familieberichten en losse advertenties 40 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting, leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage rs van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN - Automobilist W uit Leusden maakte vrijdag de nodige brokken op de Asschatterweg Toen hij vanaf Gironde de Asschat terweg opdraaide raakte hij een lichtmast Vervolgens reed W. achteruit en botste tegen een auto, waarna hij vooruit schoot en weer tegen de lichtmast reed Bij de laatste manoeuvre vloog de Leus- denaar met zijn hoofd door de voorruit van zijn auto en moest hij in LEUSDEN - De collecte voor het Astmafonds heeft in Leusden f 7915,-opgebracht. In Leusden- centrum en Stoutenbeg werd f 6320,- opgehaald, in Leusden- Zuid f 521,- en in Achterveld f 1074. Het Astmafonds dankt de collec tanten en alle goede gevers zeer hartelijk. het ziekenhuis worden behandeld Volgens de rijkspolitie was er geen drank in het spel. maar was de man niet in staat geweest de wagen te besturen LEUSDEN - Een geparkeerde auto op de Van Boetzelaerlaan in Leusden-Zuid werd het afgelo pen weekeinde vernield. De an tenne van de wagen werd afge broken en de bedrading van de mistlampen doorgeknipt. Op de Schutterhoeflaan wer den auto's opengebroken. Slechts éen autoradio werd mee genomen. om het clubhuis in een behoorlijke staat te krijgen Zaterdagmorgen is het vroe gere clubhuis van de Rockers in alle vroegte afgebrand. Het ligt nogal voor de hand dat de Roc kers zelf het eerst verdacht wer den van brandstichting. Een woordvoerder van de Rockers gaf toe dat er binnen Rockers kringen wel gedacht is aan het in de fik steken van het verlaten clubhuis. „We vonden het ech ter niet verstandig om dat te doen vlak voor de opening van het nieuwe clubhuis", aldus de Rockerswoordvoerder. Ook brandweercommandant Upper- man is er van overtuigd dat de brandstichters niet in kringen van de Rockers gezocht moeten worden. Het verlaten clubhuis was eigendom van de gemeente Leusden. Er waren juist ge sprekken op gang gekomen met een aannemer die het gebouw tje als bouwkeet kon gebruiken en daar wel wat geld voor wilde neertellen. Of het gebouw te gen brandschade verzekerd was kon wethouder van finan ciën, Ummels, die ook aanwezig was bij de opening van het nieuwe clubhuis, niet vertellen. LEUSDEN - De gemeenteraad van Leusden komt donderdag 24 mei in vergadering bijeen. Deze raadsconferentie begint zoals gebruikelijk om 19.30 uur en wordt gehouden in het ge meentehuis. Op de agenda staan de volgende zaken: 1 Opening 2 Mededelingen 3. Notulen 4. Ingekomen stukken 5. Wijziging gemeenschappe lijke regeling recreatieschap Utrechtse Heuvelrug 6 Verordening tot 5e wijziging van de Verordening geldelijke voorzieningen raads- en com missieleden 7 Aanvrage ex artikel 50 van de Kleuter-onderwijswet ten be hoeve van P C.-kleuterschool „De Holm" (huisvestiging derde kleutergroep) 8. Aanvrage ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 voor P.C-scholen „Groen- horst" en „De Holm" (fietsenstalling) 9. Aanvrage ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 ten behoeve van R-K. lagere school „De Rossenberg" (stencilmachine) 10. Diverse onderwijsvoorzienin gen ex artikel 50 van de Kleu teronderwijswet en ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 11 Extra krediet voor openbare basisschool „Het Startblok" 12 Vaststelling exploitatiever goeding ingevolge artikel 75 lid 3 der Kleuteronderwijswel over 1983 13a. Verhoging bedrag ter be strijding van de administratie kosten ex artikel 101, achtste lid van de Lager-onderwijswet 1920 over 1983. b Vaststelling exploitatiever goeding gewoon lager onder wijs 1983 ex artikel 101 van de Lager-onderwijswet 1920 14 Schoolzwemmen 1984/1985 15 Realisatie zandkunststofveld MHC „Leusden" 16 Realisering 2e volkstuincom plex aan de Asschatterweg 17. Renovatie dak van „de Til" en de gymnastiekzaal aan de Lijsterbeslaan 18 Voorbereidingsbesluit ge deelte „Princenhof" 19. Garantie-geldlening KC „An tilopen" 20. Garantie-geldlening Tafelten nisclub „Leusden" 21. Deflectiemetingen 22. Verkoop bouwgrond te Ach terveld 23 Verkoop vrije sector kavel in het deelplan Claeverenblad/ Wildenburg 24 Verkoop van grond gelegen nabij de Noorderinslag/Ha- mersveldseweg te Leusden 25. Ruiling van grond met de Dr. Willem de Jongstichting 26 Werkkrediet bouwrijpmaken ,,'t Ruige Veld" 27. Rondvraag 28 Sluiting TE HUUR: Gare«c!achapp«n - materialen en nog veel meer AMERSFOORT Industrieterrein de Issell Vanadiumweg 19 Tel. (033) 633182 HILVERSUM Tel (035) 41375 Rozendaallaan 9 Leusden-C. Haast u, Kwekerij Vierzinnen 1 Scherpenzeel Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Zeg je vorige week tegen mij dat ze bij Texshop geen witte mode kennen. Nou, ik werd er bleek van, zo'n keus als er was. Ik wist niet, dat wit me zo mooi staat. Kom maar 'ns gauw kijken, lieve jokkebrok! Gerard. 1 I

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1