Kantongerecht Amersfoort VOORJAARS GROENTE VOORDEEL: sia 2kroppen 2 KOMKOMMERS 139 RADIJS per lias 59 Bttttu allemaal hup naar de Spar! 2 GROENE PAPRIKA 'S 239 o I79 49 745 SAUNA... rnmm WORTELTJES OAQ CHAMPIGNONS -1 JONGE BIETJES H GRANNY SMITH QQO LEKKERSTUKJE VLEES VOOR BIJ DE VERSE GROENTEN. Schouder Karbonade kilo Varkensfilet /*qc Rollade kiio 1J Magere Runder Braadlappen 1 /I95 Runder Gehakt kilo 995 Slagers Achterham 185 Gekookte Gelderse Worst aan het stuk 250 gram 198 Ring Leverworst DE BESTE SUPERMARKT IN DE BUURT DEELT NU 'N VERSCHRIKKELIJKE PRIJSKLAP UIT! Spar Appelmoes 109 Carlton Slagroom Moorkoppen All Wasmiddel 7?5 Appelsientje-Goudappeltje- Fruitdruifje ^99 Melkunie Magere Yoghurt 109 Hols Donatin Diner 5? Boerenwitbrood 198 Spar Chocolade Hagel 259 Spar gec. Afwasmiddel Spar Tissue Keukenrol 1? Spar Jong Belegen KaaS vacuum verpakt per 500 gram 495 Chocomel X99 Rioja Bodala Vino Tinto Honig Kippesoep -g 93 De Klaveet wint voetbaltoernooi voor Zonnebloem Tt"re""korting VaD 1 DINSDAG 22 MEI 1984 LEUSDER KRANT AMERSFOORT - Verwijten in de richting van de politie kan men regelmatig horen op de strafzit tingen van het kantongerecht. De leerlingen van een politie school, die op donderdagmor gen 10 mei als toehoorders op een zitting aanwezig waren, hadden dan ook een instruc tieve ochtend. „Onsportiviteit" verweet de heer L. zijn verbali santen, die hem in de gemeente Barneveld staande hadden ge houden, omdat hij met een snel heid van 110 km een afstand van 5 meter had bewaard tot zijn voorganger. ,,Het is ook niet juist vervolgde hij, „ik reed veel harder, maar toen ik ze zag aankomen heb ik m'n auto laten uitlopen, maar niet geremd. Dus ik heb ook geen verkeer in gevaar gebracht Wie was er nou eigenlijk onspor tief, vroeg de kantonrechter zich af, een verbalisant die zijn werk doet of iemand die langzaam gaat rijden omdat hij politie ziet aanko men? Dat je bovendien het ver keer wel in gevaar brengt door een te korte afstand tot je voor ganger brengt door een aan te houden, was verdachte niet aan het verstand te brengen. ,.U wekt mijn emoties wel op. een kantonrechter is ook maar een mens!" en de boete werd f 50. - hoger dan de eis van de officier, f 200,-. STOPSTREEP ..Heeft de politie niets anders te doen? Ik vind dit geen helden daad1" had een inwoner van Bar neveld boos gezegd toen hij aan gehouden werd op het moment dat hij met zijn auto niet voor de stopstreep van een voorrangsweg gestopt zou zijn .Ik ben trouwens wel gestopt", vertelde hij op de zitting, ..rnaar bij het stopbord. Bij de streep in derdaad niet meer, maar ik ben stapvoets en links en rechts kij kend overgestoken" De officier vond het kinderachtig om woor den te gebruiken als ..geen hel dendaad" en eiste de normale boete f 60, - De kantonrechter deed er de helft af, omdat hij reke ning wilde houden met de om standigheid dat er wel gestopt was, zij het niet op de goede plaats. Ook een jonge motorrijder liet het woord "onsportief" vallen aan het adres van de politie. ,,lk reed op een zaterdagmiddag met mijn Honda met een lekker gangetje, zo'n 80 km Ik had geen haast, ik kwam van mijn oma vandaan. Op eens is daar een zwarte Opel Manta, die een spelletje begint. Hij haalt me in, is dan spoorloos verdwenen Vervolgens haal ik in, hij zwaait, ik zwaai terug. En zo gaat dat even door Opeens laat hij me stoppen en dan is het poli tie' Ja en toen reed ik inmiddels 155'" ,.U voelde zich dus opge jaagd", begreep de kantonrech ter ,,Ja." beaamde verdachte gretig. ,,Nou. laat u zich in het vervolg dan niet opjagen en blijf rustig rij den, dan is er niks aan de hand. U bent 1500 meter lang gevolgd, er zijn foto's die er niet om liegen. dus is er geen reden om van de eis van de officier af te wijken: f 250.-." EIGENAAR Een fabrikant uit Nijkerk moest zich van een raadsman laten ver gezellen omdat hij dacht dat zijn rijbewijs gevaar liep. De vorige snelheidsovertredingen uit zijn dossier waren begaan door perso neelsleden die in zijn auto hadden gereden. De kantonrechter waar schuwde voor deze methode. Als niet te achterhalen is wie er in een auto gereden heeft, dan komen bekeuringen op naam van de ei genaar Op die manier kan men zijn rijbewijs kwijt raken zonder ooit zelf een fout gemaakt te heb ben. Gelukkig liep het nu nog niet zo'n vaart en kwam verdachte er met een boete van f 400, - af. Een jonge inwoonster van Amers foort, die zonder treinkaartje ge reisd zou hebben, voelde zich het slachtoffer van een computerfout. Er was een verkeerde datum op haar abonnement gestempeld, zodat het ongeldig leek, terwijl ze het net gekocht had. Een tele foontje naar Utrecht zou de zaak rechtzetten, was haar verzekerd. maar dat computerfouten moeilijk te herstellen zijn bleek ook nu weer. want inmiddels had ze toch een dagvaarding gekregen. Ge lukkig geloofde de officier haar op haar woord en eiste hij ontslag van rechtsvervolging Een varkens- mester uit Renswoude kwam tot zijn verontwaardiging met justi tie in aanraking toen ambtena ren van de inspectie een flesje verboden entstof bij hem ont dekten. "Ik betrek alle medicij nen via de dierenarts en ik wist niet dat ik deze entstof niet in huis mocht hebben", vertelde hij de kantonrechter op de straf zitting van 17 mei. "En toen bent u heel boos geworden op die ambtenaren en daar heeft u duidelijk uiting aan gegeven", begreep de kantonrechter uit het proces-verbaal. Verdachte gaf toe dat hij wat dat betreft fout geweest was. De officier vroeg wat begrip voor ambtenaren die hun werk doen en soms voor duizenden guldens verboden medicijnen aantreffen, die via de zwarte markt aange schaft zijn i.p.v. via de dierenarts. gons»-. •v-1*'-- 'C.r! 4V per bos 1 bakje 250 gram per bos 1 1/2 kilo 0v70 Tenzij anders vermeld gelden de aanbiedingen t/m zaterdag 26 mei 1984. Vers vlees geldig van donderdag i/m zaterdag. Bericht aan alle Nederlanders die nog met het idee rondlopen dat Spar 'n dure zaak zou zijn kilo 100 gram Stegeman, 500 gram WORDEN! Zó herkent u de lage prijzen in uw Spar super. -Nieuwe, spetterende stickers in fel rode kleur laten u in één oogopslag zien waar de laagst geprijsde artikelen te vinden zijn. Kijk dus goed uit. Ook naar die produkten, die u vroeger ergens anders kocht. Ze zijn NU bij Spar nèt zo goedkoop of zelfs nóg goedkoper. 1/1 blik Spar Augurken /ocuuuc pol liter Rambol mei hooi of peper pakje 12? «ram 1!' 3* Spar IJslollies doot 12 >iuk> Y? Iglo Boerensoepgroente diept riet -a CO pakje 200 gram1» 10 Picnic Puntjes Eierkoeken pak 10 stuks diepvries, 4 stuks pak 2 kilo 3 pakjes 0.2 liter A» dagvers, literpak zak 2 Vi kilo 800 gram melk of puur pak 400 gram 1 met groenzegel -| 49 flakon 500ml J.« pak 2 stuks literfles rood of wil ^50 6 bordenpak2 pak "Maar ik begrijp het allemaal wel en u zult wel wijs geworden zijn. Ik vind het dan ook voldoende om een geheel voorwaardelijke boete te eisen van f 250,-, zodat u niets hoeft te betalen als u niet in her haling vervalt. En inbeslagname van de entstof, anders blijven we met restjes van dat rommelige flesje zitten" Uitspraak conform de eis. ZWARTRIJDERS Tientallen mensen waren gedag vaard wegens het rijden zonder treinkaartje en verschenen niet op de zitting. "De vaste kring van zwartrijders" noemde de officier deze groep, die boetes krijgt van f 150,- of meer. Tot f 500,- kan het tegenwoordig zelfs oplopen Van de twee mensen die wel ver schenen, werd zonder meer aan genomen dat ze alleen al om die reden niet tot de vaste groep zwartrijders hoorden, wat mati ging rechtvaardigde: f 35,-. Aan drie mensen die zonder W.A.- verzekering gereden hadden, werd de bijzondere voorwaarde opgelegd om binnen drie maan den f 350,- in het waarborgfonds te storten. Als ze zich niet aan deze voorwaarde houden, dan moet een hogere boete volgen die met de sterke arm kan afgedwon gen worden. Het waarborgfonds is een fonds dat een uitkering kan verstrekken aan verkeersslachtof fers die wegens het niet-verze- kerd zijn van hun tegenpartij de dupe dreigen te worden. SNIJMES De heer O. uit Soest had al een paar maanden geleden op een zit ting moeten verschijnen om zich te verantwoorden voor het in bezit hebben van een mes dat volgens de tenlastelegging onder de Wa penwet zou vallen. Hij bestreed dit ten stelligste en om een eind aan de onzekerheid te maken was de zaak aangehouden en een ge- tuige-deskundige opgeroepen. Deze was nu op de zitting van 17 mei aanwezig en haalde onder de belangstellende aandacht van kantonrechter, officier en ver dachte het gewraakte mes uit zijn verpakking om het volgens aan een nauwkeurig onderzoek te on derwerpen. Zijn uitspraak was duidelijk: dit mes was gemaakt om mee te snijden en niet om er mee te steken. "Dat zou je er anders wel prima mee kunnen doen", meende de officier. "Dat kun je met een aard appelmesje ook. Maar dit mes is niet twee-snijdend en de punt zit niet in de as en dat zijn de essi tiële kenmerken" De officier et op grond van deze uitspraak v spraak en vroeg de kantonrech om schriftelijk vonnis te wijj zodat de wat magere documen tie op dit punt aangevuld kan v.i den met een duidelijke uitspa en bijbehorende foto's. PARKEREN "Je reinste ambtenarij, gooi rotzooi maar in de prullenman* waren de woorden van de hee- N uit Amersfoort geweest toen door de politie telefonisch bei derd werd over zijn parkeerov treding in de Hellestraat. "Ik h wel betaald, maar ik was ind daad te laat", legde hij uit op zitting. "Maar ik had een verga; ring op het stadhuis in het bela van de gemeenschap. Die ver; dering liep uit en als dank kree een bekeuring. Nu loopt het li ook weer uit en straks heb ikn eens een bekeuring. Mijn tijd k geld". "De onze ook", knikte de k tonrechter. De officier vroeg zich af waai iemand agressief wordt als hijz fouten maakt. "De gemeensch heeft een parkeergarage neer: zet op een paar minuten loop stand van de plaats waar u mo zijn. Daar kunnen bonnetjes i verlopen. Waarom ruzie mal met een parkeerwachter die woon zijn werk doet? Als ik parkeerwachter was gewei dan had ik niet eens meer transactie aangeboden, m meteen gedagvaard" "Ik geen ruzie gemaakt met een p keerwachter. Die heb ik niet et gesproken. Ik ben later gebeld moet uw woorden zorgvuldig wegen, daar bent u officier voo- "Dank u voor uw terechtwijzii* Toen hij tenslotte de norm boete van f 50,- kreeg opgele constateerde de heer v.N. dai beter parkeermeters in elk kunt slaan: "Dat is recht in Na land". Na afloop van de zitting w8 de kantonrechter graag ki dat het hem dwars zat dat heer v.N. als een gefrustr* mens de zaal verlaten had. voegde er aan toe dat parke wachters aan heel wat schi partijen en nog wel erger bl staan, terwijl deze mensen n! anders doen dan hun werk. sprak de hoop uit dat er een sitieve werking van uitgaat hier in de pers eens aanda aan besteed zou worden. ACHTERVELD - Woensdag avond werd op het terrein van de S.V. De Glind een voetbal wedstrijd gespeeld tussen het personeel van De Klaveet en het personeel van De Berken. De opbrengst van deze avond was bestemd voor de Achterveldse Zonnebloem afdeling. Het werd een zeer leuke wedstrijd met een vrij talrijk publiek. Het doel van De Berken werd verdedigd door Jan van de Wetering en het doel van De Klaveet door Jan Goedegebuure. Reeds kort na de aftrap die werd gedaan door Ab Hofstee wist De Berken een voorsprong te beha len van 2-0. De Klaveet liet dit niet op zich zitten en wist de achter stand spoedig in te halen. Hoewel Jan van de Wetering enkele su blieme reddingen deed kon het mei worden voorkomen dal Berken de wedstrijd met 6-11 loor. Tijdens de rust werd dotf muziekvereniging D.W.S i muzikale rondgang over hel rein gemaakt. Tijdens deze gang werd met de pet rond gaan. Na de rust kwam heil veet elftal als dames verkleed het veld. Na afloop van dev strijd kregen alle spelers eenb metje uitgereikt. De Willem K( ijs beker werd door Ab Hol aan het winnende team uitgers Deze beker was beschikbaar steld door Willem Koudijs, naar van de disco Black Power Leersum, die ook vaak de mu: verzorgt in De Klaveet. De opbrengst waaronder ooki bedrag van twee weddensc! pen werd overhandigd aan heer Meinten, voorzitter van Achterveldse Zonnebloem a ling. een warme opfrisser. Hoera! De sauna in Lunteren is weer open vanaf 21 mei m 14 HO tot 2.1.00 uur. Hoera! De sauna in Lunteren is weer opei dagelijks van 14.00 tot 23.00 uur. Woensdag-Damesdag. Zondags gesloten. 1 Knip dexe advertentie mt en ge D^eaanbiedingge^1'^1984' en ga naar J

Leusder Krant | 1984 | | pagina 4