Openbaar spreekuur" groeide uit tot waar dorpsfeest Uitslagen bowling MHC bordje ontvreemd Bedrijfs- competitie voetbal ckhorst nslag filerende dokter Lantink ontving 1500 mensen AMBC puzzelrit Teveel typewerk? KI/l/IEK plaatselijk nieuws DINSDAG 22 MEI 1984fcl (van een onzer medewerkers LEUSDEN - Niemand had dit voor mogelijk gehouden. Zo wel de organisatoren als jubilaris Lantink zelf werden zater dagmorgen volledig verrast door de enorme belangstelling voor het "openbaar spreekuur" dat werd gehouden in de tuin van het statige doktershuis aan de Burgemeester De Beaufortweg. Lang niet iedereen kon een plaatsje vinden in de toch zeker niet kleine tuin. Een deel van de ruim 1500 belangstellenden moest genoegen nemen met een staan plaats op het trottoir en rijwielpad voor het huis. Het werd zaterdagmorgen een unieke gebeurtenis in de tuin van huisarts Lan tink. Ondanks het grote aantal bezoekers kan toch gesproken worden van een happening die een intiem dorpskarakter had. Op zich niet zo verwonderlijk als men Wdenkt dat de heer Lantink met zijn gezin naar deze streken kwam in een tijd dat de naam Leusden nog niet was uitgevonden voor deze gemeente. Het merendeel van de aanwezi gen in en om de tuin van dokter Lantink stamt dan ook uit het oude Hamers- veld of heeft daar nog enige relatie mee. Dokter Lantink en zijn gezin hadden nauwelijks enig idee van wat hen zaterdagmorgen te wachten stond Het enige dat bekend was, was het feit dat een aantal mensen een receptie op touw hadden ge zet in de vorm van een "openbaar spreekuur" waarop dokter Lantink moest verschijnen. Toen Lantink, na het luiden van een bel, in zijn eigen tuin verscheen raakte hij zichtbaar geëmotioneerd door het grote aantal mensen dat hem luid zingend be groette. In de daarop vol gende anderhalf uur kon ie dereen een goede indruk krij gen van het wel en wee van de doktersfamilie gedurende de laatste vijfentwintig jaar. Alle sprekers hadden kenne lijk de opdracht gekregen om het niet te lang te maken en de toon van de toespraak luchtig te houden. Het werd daardoor een waar feest in de tuin van Klein Hamersveld, zoals de doktersvilla heet. Er was van alles aan gedaan om het openbaar spreekuur een echt feest te doen wor den In de tuin zelf zorgde de ambtenarenformatie "Ham mer and Field" voor de muzi kale omlijsting. Halverwege het spreekuur kwam muziek gezelschap Lisiduna langs voor een korte aubade ter ere van de jubilaris. Bij de start van het feest hadden een kleine honderd duiven van le den van de postduivenver eniging het luchtruim geko zen om het geheel een extra accent te geven. Het organisatiecomité had de eerste acht "kinderen" weten op te sporen die met assisten tie van dokter Lantink vijfen twintig jaar geleden ter we reld waren gebracht. De baby's van toen, Adrie, Gerda, Jeanette, Ans, Vin cent, Albert, Corrie en Nettie, boden uit naam van de pa tiënten een aantal cadeaus aan. Het belangrijkste ge schenk dat door al de patiën ten van dokter Lantink was gesponsord bestond uit een zestiendaagse reis naar We nen en een rondreis door de Balkan. SCHAATSEN ,,lk heb nergens kunnen le zen dat u een grote voorliefde heeft voor het schaatsen", zo begon Frans v.d Vlugt van de Leusdense IJsvereniging zijn korte toespraak Toch heeft de populaire Leusdense huis arts meegedaan aan de elf stedentocht en de alterna tieve elfstedentocht in Fin land. Dokter Lantink is al ja renlang voorzitter van de Leusdense schaatsclub. ,,U zult dat ook nog wel even blij ven", zo voorspelde de heer Van de Vlugt ,,Het is name lijk een onuitgesproken regel binnen de schaatsclub dat een aftredend bestuurslid zelf zijn opvolger moet meebren gen." Twee Leusdense wijkver pleegkundigen, die in hun dagelijks werk veel met dok ter Lantink te maken hebben, hadden hun gevoelens op pa pier gezet in de vorm van een fraai en humoristisch gedicht Hierbij kwam de grote liefde van dokter Lantink voor de verloskunde naar voren. Ook het consultatiebureau voor zuigelingen werd door Lan tink altijd met veel liefde voor de kleintjes bemand De snel heid waarmee wel eens werd gewerkt was zelfs de goed getrainde verpleegkundigen wel eens te veel. ,,Toen Lan tink op een keer kans zag om zestig zuigelingen in een uur te controleren werd het ons teveel", aldus de wijkzusters Er werd toen een vergadering belegd waarbij Lantink werd gevraagd zijn snelheid wat te minderen. Wim Möhlman, José Huur- deman en Josien Herder traden zaterdagmorgen ver momd als haan en twee hennen op. Allerlei eigen schappen van de heer Lan tink werden tijdens het op treden op de hak gekomen, dit onder grote hilariteit van het publiek. Verder werd het woord gevoerd door vertegenwoordigers van de EHBO-vereniging en de kruisvereniging Leusden. TWENTE Dokter Lantink heeft er nooil een geheim van gemaakt dal hij een grote liefde heeft voor het Twentse land, waar hij vandaan komt. Speciaal voor Lantink en zijn gezin werd door de mensenmassa dan ook als slotlied het Twents volkslied gezonden De slot regel van het lied En moge ons hart in de vreemde ook staan, ons hart blijft toch altijd in Twente, gaat echter niet meer voor de volle honderd procent op voor dokter Lan tink. ..Na dertig jaar verblijf buiten Twente sluit ik me nu aan bij de oude Hamersvelder met zijn witte klompen, zoals die vroeger op het spreekuur kwam. Het zal wel zo wezen, ik heb het gehoord, was een typische uitspraak voor de Hamersvelder. Al met al wist je dan nog niet wat de man of vrouw nu eigenlijk bezig hield", aldus dokter Lantink in zijn bedankwoord. Het was doodstil in de tuin van het dorpshuis toen dok ter Lantink ten overstaan van zijn patiënten ver klaarde hoe ook een huis arts vaak zijn twijfels heeft over wat goed en slecht is voor de gemeenschap en de mensen die daar deel van uitmaken. ,,lk ben tegen medicijnen, maar ook vóór medicijnen. Ik ben tegen de kleuter school maar vóór de be waarschool. Ik ben voor een bejaarden huis, maar ook voor kleine huisjes bij boerderijen. Ik ben vóór de prikpil, maar ook tegen de prikpil. Ik ben vóór de pil, maar ook tegen de pil. Ik ben tegen flats, maar vóór etagebouw. Ik ben voor het oude Ha mersveld maar ook voor Leusden met 80.000 inwo ners. Ik ben vóór sociale woning bouw, maar ook tegen so ciale woningbouw. Ik ben altijd ergens vóór en tegelijkertijd ook ergens te gen!" aldus dokter Lantink in zijn serieuze slotwoord, daarbij overigens gekleed in een carnavaleske dokter soutfit. Na het "openbaar spreek uur" kregen de honderden aanwezigen de gelegenheid om dokter Lantink en zijn gezin de hand te schudden. De kinderen van dokter Lan tink nodigden de aanwezi gen uit om een kopje koffie te blijven drinken. - De wijkverpleegsters overhandigden de dokter een geschenk - Lisiduna ontbrak ook niet op het feestje van de dokter - Namens de kruisvereniging kwam Jan Mandemaker de dokter een kado brengen De uitslagen waren: zaterdag 19 mei: Heren: CromwijkA-Heren A 3-3 Heren B-VEPB 6-0 (Heren B kampioen) Odijk F - Heren C 1 -5 Senioren: Helios A-Lookhorst A 1-4 Lookhorst B - Mijdrecht B 0-5 Lookhorst C - Randenbroek C 4-1 Oudege A - Lookhorst D zondag 20 mei: Lookhorst 1 - "t Laer 2 2-6 Randenbroek 2 - Lookhorst 2 7-1 Heren: Weldam - Heren 1 2-4 Heren2-Flehite4 0-6 Eemelaar-Heren3 0-6 Jeugd: Junioren 1 - Vergulde Wagen 6-2 (junioren 1 kampioen) Het wedstrijdprogramma van de ze week is: woensag 23 mei: 19.00 uur: Pon Voorwaarts - Spoor- zicht (Zuiderinslag) Leusden 19.00 uur: BGC - Zon Schild (Utrechtseweg 266, Amersfoort) 19 00 uur: Lisidunahof - Foxboro 2 (Bavoortseweg 2, Leusden) donderdag 24 mei: Pon Voorwaarts 2 - Bouwfonds (Zuiderinslag, Leusden). LEUSDEN - De bowlers van Bowlingbond de Korf hebben onlangs de wedstrijdenreeks van de vijfde periode hervat. In de hoofdklasse gaat het team van Le Due aan kop voor de bow- Iers van Kela-tapijt. In de 1e klasse is Garage Doornekamp zo goed als onbereik baar voor de concurrentie. TZN, Ros Beyaart en de Meatballs vol gen op ruime achterstand. In de 2e klasse A is het daarente gen ongemeen spannend Drie clubs namen tezamen de kopposi tie in (Proppeschieters. Garfield, Sea Lions) met 191/2 punt Dankzij een hogere pinfall hebben de Prop- peschieters de beste uitgangsposi tie op de vijfde periodetitel Bibob bezit in de 2e klasse B de beste papieren Met vijf punten voorsprong op S en K is er voor de ..Bibobbers" voorlopig geen vuiltje aan de lucht. Wekelijkse stand na 6 wedstrijdda gen In de 5e periode. KLASSE 2A 1 Proppeschieters - 10130 pins 19Vfe pnt. 2. Garfield - 9836 pins 191/2 pnt, 3. Sea Lions - 9613 pins 191/2 pnt. 4 The Dots - 9919 pins 17V2 Hoogste game dames: Ujda Hofstede -186 pins Hoogste game heren Jacq. Groene- veld - 220 pins HOOFDKLASSE 1 Le Duo - 12685 pins 211/2 pnt 2 Kela Tapijt - 12058 pns 21 pnt. 3. IVA - 12191 pins 19 pnt. 4 Strikes - 11351 pins 16 pnt. Hoogste game dames: Annemarie Arns - 170 pins Hoogste game heren Gus Schillemans - 236 pins 1E KLASSE 1 Gar. Doornekamp - 10953 pins 26 pnt 2. TZN - 10346 pins 20 pnt 3. Ros Beyaart - 10288 pins 19 pnt. 4 Meatballs - 10436 pins 17 pnt. Hoogste game dames. Y de Jongh - 193 pins Hoogste game heren: F. de Jongh -193 pins KLASSE 2B 1. Bibob bowling - 10188 pins 22 pnt. 2 S en K - 10413 pins 17 pnt. 3 Dieene - 9683 pins 161/2 pnt 4. Korfbowlers - 9547 pins 16 pnt Hoogste game dames M. v. Toren - 155 pins Hoogste game heren. H. de Winters - 198 pins ACHTERVELD - Door de AMBC wordt zondag 27 mei een oriën- tatierit, de Grasrit, voor auto's en motoren georganiseerd. Er wordt gereden onder een eigen reglement. Er kan gestart wor den in de sport- en tourklasse. De uitzetters zijn de heer en me vrouw Henk en Jenny van de Roest. Inschrijven is vanaf 13.30 uur in hotel de Roskam. Er zijn ook nu weer prachtige prijzen te winnen Deze rit telt tevens mee voor het clubkampioenschap Tijdens het rekenen zal er weer een bingo worden gespeeld. Inschrijfgeld niet leden is f 12,50 en voor le den f 7,50. LEUSDEN - Kort voordat de dames van de hockeyclub Leusten aan hun laatste wedstrijd van het seizoen begonnen werd het oranje bordje,dat bezoekers naar de velden van het Vallelpark verwijst, door bekenden ontvreemd. Het bestuur van de hockeyclub zou het bij zonder op prijs stellen als deze "verzamelaar" het spiksplinternieuwe bordje weer op zijn plaats terugzet of bij de hockeyclub terug brengt. Kwiek voor o.a. geprogram meerd typewerk, rappor ten, bestekken, cursussen, direct mail, enz uitbesteden: vaak dé oplossing l J centrum voor tekstverwerking bv Bergstraat 10 Amersfoort 033 - 631824" al begon met een drie sets 9(4-6.7-5 en 3-6) voordat Michel Vial, in 2 sets afgedroogd werd (2-6, nu weer waren de dames om de balans in evenwicht en, om het duel open te Gisela Bolk pakte in 2 sets 6-4) haar opponente in ïmgenote Gre Markerink geduchte tegenstand elijk zag het er nog gunstig ze in de 1e ste via de aan het langste eind trok in de 2e set moest de LEUSDEN - Onlangs is, na een onderbreking van een jaar, de bedrijfszomeravondcompetitie weer van start gegaan. In vier klassen zijn de elftallen uit de regio Amersfoort onderge bracht. In de 1e klasse probeert het eerste van Pon Voorwaarts hoge ogen te gooien terwijl in de 3e klasse het tweede van de automo bielimporteur en de Bank Giro Cen trale de Leusdense eer proberen hoog te houden. In de 4e klasse komt het team van Lisidunahof uit. De nummers 1 van de 4e t/m 2e klasse promoveren, terwijl de num mers 6 van 1 e t/m 3e klasse degra deren. 3-6 moesten ze het onderspit del ven. De mixed-duooei van Michel Vial en Gisela Bolk bracht Lock- horst het tweede en tevens laatste punt (7-5, 2-6 en 6-2) omdat het duo Rob Vial en Gre Markerink met tweemaal 0-6 er niet meer aan te pas komen Ondanks de niet al te rooskleurige vooruitzichten voor Lockhorst 1 kon Lockhorst afge- loen weekend de eerste kampioen teams in de bloemen zetten. Op zaterdag viel het Heren B-team, bestaande uit H Holdorp, G Schoenmaker, K Koopman en Th van Dijk, deze eer te beurt terwijl op zondag junioren-1 (R. v. Beek, M Brandt, B Schoenmaker en W Rosboom) de titel behaalde. \s zaterdagmorgen bomvol in de tuin van de dokter DEN - De dames en he- Lockhorst 1 zitten in de aar de slagen vallen. Na irlaag van vorige week, n de Leusdenaren afge- ondag het opnieuw ont- Ditmaal was het 't Laar 2 '<horst-team de baas on- •et feit dat de Leusdena- tijds de uitwedstrijd nog il hadden weten af te slui- 2-6 nam 't Laer revan- Lockhorst dame op het beslissen de moment het antwoord schuldig blijven (5-7), om tenslotte in de 3e ste met 2-6 voorgoed het loodje te leggen De herendubbel gaf een zelfde beeld te zien Nu grepen de gasten met 6-7 de 1e set voordat Lock horst met 7-5 orde op zaken stelde. Maar ook hier ging de beslissende 3e set (2-6) en de partij naar de bezoekers toe. De dames van Lockhorst deden het niet veel be ter. Ook zij kwamen in de 2e set pas op toeren (6-1nadat de 1 e set met 5-7 verloren was gegaan De krachtsinspanning om weer langs zij te komen had waarschijhlijk teveel energie gevraagd want met van de gezamenlijke patiénten. een reis, wordt de dokter overhandigd Geamuseerd kijken de heer en mevrouw Lantink naar één haan en twee hennen

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5