O* Leusden won ruim, maar geen promotie Hockeydames kwamen één punt tekort Felicitatie en bokaal voor Roda kampioenen sIliSBMMH Verrassing van dames Eskenazi Jonkman PC Treekerruiters hielden selectiewedstrijden BDU Tour de Force Avanti hield onderlinge wedstrijden gymnastiek Basis- en kleuterschool hielden sjoelwedstrijden Uitslag dames en junioren schieten Jeu de boules LEUSDEN - Het zit de Mixed Hockey Club Leusden dit seizoen sportief gezien nou niet bepaald mee. In tegen deel zelfs. Na de teleurstel lende prestatie van de heren (degradatie naar de 2e klas), konden de dames het jubi leumjaar nog enigszins goed maken door promotie af te dwingen. Voor beide teams van de hockeyclub ging het op het nippertje mis. De heren liepen een paar weken terug het vuur uit de sloffen om het dreigende onheil te voorko men Maar ondanks de formida bele eindsprint werden de hoc keyers op doelsaldo geklopt. Af gelopen zondag slaagden de da mes er net niet in om het beoogde doel te bereiken. Eén punt kwamen ze tekort om als winnaar van de nacompetitie alsnog een plaatsje in de 2e klasse te verwerven. De laatste krachtsinspanning van de dames in dit zenuwslopende seizoen, een ruime 4-0 overwinning op Pascal Toutenhoofd op de solo toer. Evergreen, was niet voldoende om het "Leustrum" ook nog met sportief een succes te bekronen. Nauwelijks had het beginsignaal van de arbiters geklonken toen de eerste treffer van de confrontatie tussen Leusden en Evergreen uit Maassluis te noteren viel Furieus schoot Leusden uit de startblokken, met de wetenschap dat slechts een ruime overwinning de deur naar de 2e klasse op een kier zou houden De eerste beste aanval leverde een strafcorner op. Mirjam van Santvoort sloeg op maat naar Matty Ankerman aan die de bal even keurig stillegde voordat ze de bal keihard langs de keepster en de verdedigers in het doel sloeg 1-0 Een hoopvoller begin hadden de pupillen van trai ner Kipp zich niet kunnen voor stellen en dit paste volledig in het draaiboek Leusden ging door en had in deze aanvangsfase Ever green volledig in de tang Het was een mirakel, dat de dames uit Maassluis zonder verdere gevol gen het eerste kwartier doorkwa men. Want wat kreeg Leusden een serie kansen, om het duel al in een zeer vroeg stadium te be slissen. Vooral Marjet van Lin- schoten had het geluk gedurende de hele wedstrijd niet aan haar zijde. Evergreen creëerde weinig Scrimmage in het duel Leusden-Evergreen Trainer Beumer ontvangt een legpenning van voorzitter De Haan LEUSDEN - De receptie die het bestuur van de v.v. Roda '46 ter gelegenheid van het kampioen schap van de Roda-zaterdag hield, is afgelopen vrijdag een gezellige happening geworden. Zowel de spelers van de kam pioensformatie als het bestuur konden een behoorlijk aantal fe licitaties in ontvangst nemen. namens het gemeentebestuur van Leusden feliciteerde wet houder van sportzaken de heer G. v. Woudenberg de plaatse lijke voetbalclub met het suc ces. Afdelings-bestuurder de heer O. v. Willigenburg over handigde aan aanvoerder Berry Buunk de vaan behorend bij het kampioenschap van de 1e klasse A. Ook hadden een aan tal afgevaardigden van regio nale en plaatselijke sportclubs de weg naar de Roda-kantine weten te vinden om hun geluk wensen over te brengen. Uit handen van Roda-voorzitter Ben de Haan kregen de spelers en de begeleiding van de zater dagformatie een fraaie herinne- ringsmedaille uitgereikt, terwijl hij in zijn speech de hoop uitsprak dat de heren over een jaar we derom achter de tafel zouden kun nen plaatsnemen om een vol gende titel te vieren Want dat een club als Roda en een dorp als Leusden een KNVB-ploeg waard is weten we maar al te goed, al dus de Roda-praeses. Cees Leije- naar (jr.) onderstreepte de woor den van de voorzitter door, vooraf gaand aan de overhandiging van een bokaal namens de Roda-zon- dag er gekscherend op te wijzen dat er een klem foutje was ge maakt bij het graveren van het kleinood. Er stond op: Roda-zon- dag kampioen '84-'85. ,,lk heb het plaatje met de inscriptie laten ver wijderen", liet hij weten voordat de aanvoerder van de Roda-zater dag de beker in ontvangst nam, en tenslotte op zijn beurt alle mensen die gedurende afgelopen seizoen aan het succes een steentje hadden bijgedragen, voor hun medewerking bedankte. DINSDAG 22 MEI 1984 Mirjam van Santvoort stuit op de keepster van Evergreen. mogelijkheden. Slechts een paar keer kwamen ze in de eerste helft in de buurt van het Leusdense doel Klasse-werk van keepster Simone Fokkema en goed ingrij pen van de Leusdense defensie onder aanvoering van de jeugdige Karin Reurslag, die als een erva ren hockeyster de gaatjes telkens wist te dichten, hield Evergreen van scoren af Leusden daarente gen stormde onophoudelijk op het Evergreen-doel. Keer op keer wa ren de dames dichtbij een treffer. Pascal Toutenhoofd soleerde handig door de Evergreendefen sie maar stuitte vervolgens op de benen van de keepster. Toch slaagde Leusden er voor de rust nog in om de score uit te bouwen. Op rechts pikte Marjet van Lin- schoten de bal op en glipte langs haar opponenten en omspeelde vervolgens de keepster om ten slotte het karwei door Mirjam van Santvoort simpel te laten afma ken: 2-0. KANSEN In de tweede helft moest Leusden het antwoord even schuldig blij ven op een ontketend Evergreen dat moedig probeerde om de aan sluiting te hervinden. Maar ook nu stond Simone Fokkema op haar post en hield haar doel schoon. Nadat Evergreen uitgeraasd was nam Leusden het heft weer in handen Er moesten meer goals gemaakt worden wilde men nog enige kans maken had trainer Pe ter Kipp zijn dames ingefluisterd. Welmoed Fokkema stond aan de basis van de derde treffer. Op het middenveld onderschepte ze de bal en stuurde onmiddellijk rechtsbuiten Marjan van de Belt de diepte in. Op snelheid werd de Evergreen-defensie geklopt zodat het voor de Leusdense aanvalster een koud kunstje was om de bal langs de doelvrouwe in het doel te deponeren: 3-0 Wat zich in de slotfase allemaal afspeelde voor het Evergreen-doel valt met geen pen te beschrijven. Oog in oog kwamen de Leusdense dames met de keepster maar de koel bloedigheid onbrak om er een echt doelpunten-festival van te maken. Nog eenmaal moest Ever green een doelpunt toestaan, toen wederom Matty Ankerman een van de vele strafcorners knal hard op de plank sloeg: 4-0. Ver der kwamen de dames van Leus den niet omdat ze te vaak door het overvolle centrum de weg naar het doel zochten en de bal in de melee smoorde. Ze hadden gedaan wat ze konden en moes ten nu maar afwachten hoe de an dere ploegen het ervan afbrach ten. Een kleine zege van Tempo was voor Leusden immers vol doende om te promoveren. Zover kwam het niet omdat Tempo in ei gen huis tegen alle prognoses in tegen Hermes niet verder dan een 1-1 gelijkspel kwam. De Leus dense stormloop op het Ever- greendoel was voor niets ge weest. De uitslagen: Leusden-Evergreen 4-0 Tempo-Hermes 1-1 Eindstand promotie-competitie Hermes 3 5 (5-1) Leusden 3 4 (6-2) Tempo 3 3 (4-4) Evergreen 3 0 (1-9) LEUSDEN - Mede door het lente-toernooi stagneert de competitie van de Leusdense jeu de boulesclub ,,De Hak- horst" iets. In de vijfde ronde werden alleen de wedstrijden in de B-poule helemaal afgewerkt. De spanning is hier groot, er werden drie van de vier wed strijden gelijkgespeeld. Alleen doublette Manuel/Van der Werve kwam tot winst tegen Stienen/Bisschops: 2-0 (13-7, 13-9). In poule A was eigenlijk de inhaal wedstrijd tussen Vossebeld jr. en Noom/Bouwer het belangrijkst. De punten werden hier gedeeld. Dat gebeurde ook bij Stuiver te gen Houkes/De Vos. In poule B dus drie gelijke spelen, waarbij de prestatie van de dames Eskenazi/Jonkman er mocht we zen: een gelijkspel tegen hetf2 riete doublette Bokhorst, dat nu toe nog geen punt verspe had. In poule C bleef de strijd tus Vossebeld sr. en Bokhorst 2 beslist Uitslagen: Poule A Stuiver-Houkes/De) 1-1 (13-9, 11-13); Vossebeld Noom/Bouwer 1-1 (10-13,13-4j Stand: 1. Groors/Kersseboorr, 7, 2 Dam 3-5, 3. Eskenazi/Jo man 3-4, 4. Schoonderwaldh 5. Vossebeld jr. en Noom/Bou 3-3, 7. Houkes/De Vos en Slu 5-3, 9. Van Asten/Verel 4-2 Poule B: Dames Eskenazi/Jo man-Bokhorst 1-1 (13-11, Bisschops/Stienen-ManuelA/a der Werve 0-2 (7-13, 9-13), fels-Spiering 1-1 (13-11, 1-13), Groot-Bep en Ton Jacobs 1-i 13,13-2). Stand: 1. Bokhorst 4-7, 2 Groot, Hans en Marjolein Jacc Manuel/Van der Werve 4-5,5,| schops/Stienen en Spiering 7. Ton en Bep Jacobs 4-4, 8 fels en dames Eskenazi/Jonkr 4-1. Poule C: Vossebeld sr -Bok)* 21-1 (13-3, 6-13). Stand: 1. Nieveen/Jacobs 3-6 Van Olmen/v.d. Brug 4-6, 3 I ke/Kees Bokhorst 3-5, 4. Kenn 4-4, 5. Buddenberg/Heuberget Boermans/Van der Laaken 3-3 v.d. Bremer/v. Dorp 3-2, 8 Vos beid sr. 4-2,9. Stevens 4-1 LEUSDEN - De selectiewedstrij den voor het vaardigheidsdiploma B-springen van P.C. Treekruiters, die zondag 20 mei op manege Den Treek gehouden werden, mo gen als geslaagd beschouwd wor den De ruiters werden door een jury van de N.P.C. beoordeeld op stijl en fouten. Er werd door de ruiters goed gereden, met als ge volg dat alle 23 combinaties door de selectie heen kwamen en in september voor een diploma mo gen gaan rijden. Tevens was er voor de minder gevorderde rui een oefenspringparcours. De uitslagen zijn: Selectie B Springen: 1 Diana Boshuis 2 Anda Hendriks 3 Natasja Lith 4 Tom Mulder 5 Linda Tillenmans Oefenspringparcours: 1 Juliette Terschegget 2 Maudi v.d. Zouw 3 0rely Robbemond 4 Daniélle v.d. Valk De Roda-zaterdagspelers worden gefeliciteerd door wethouder Van Woudenberg BARNEVELD - Op zaterdag 2 juni organiseert de BDU-Kran- tenkombinatie de BDU Tour de Force, onder auspiciën van de NRTU en de KNWU. Als de voor tekenen niet bedriegen wordt het weer een groots Veluws fietsfestijn. Er is nu al veel be langstelling voor dit evene ment, zelfs vanuit het buiten land. In groten getale komen onze zuiderburen op 2 juni naar Barneveld toe om daar het fraaie afwisselende natuurge bied van Midden-Nederland te fietsen. De sportieve fietsenthousiaste- lingen kunnen kiezen uit maar liefst vier afstanden: 40, 90,150 en 230 km. Het maakt daarom niet uit of men al dan niet een geoefend fietser is. Alle routes zijn zo uitgezet, dat een ieder van de overvloedig aanwezige natuur kan genieten. Barneveld is het begin- en eind punt van de BDU Tour de Force. Start en finish zijn de Markthal Rond de BDU Tour de Force zul len de nodige evenementen geor ganiseerd worden, die 2 juni tot een volledig dagje-uit kunnen ma- ACHTERVELD - Negen dames leden namen deel aan de onder linge schietwedstrijd. Het was ook nu weer An Voskuilen die eerste werd met 86 punten. Ria Vos die steeds bij de eerste twee plaatsen was had blijkbaar haar dag niet. Zij eindigde in de onderste regionen. De overige uitslagen: aantal punten 2. JeanneteVos 86 3 Anneke Oudshoorn 81 4. InyKok 76 5. Liesbeth Suermondt 73 6. Mien v.d. Burgwal 72 7. Ria Vos 71 8. Kitty van Hamersveld 69 9. Tiny Tolboom 65 Bij de junioren gaat het steeds in stijgende lijn. Tijdens hun instruc tieavond werden er hoge punten geschoten. Eerste werd Timo van Valken goed met 80 punten. De overige uitslagen waren: 2. Leo van Ruitenbeek 76 3 Rolf van Druten 60 4. ArnoudVlug 59 5. Fred Steenbeek 53 6. Laurens v.d. Ven 49 7. Ruudie van Daatselaar 47 .8 Michiel Peters 46 9. Gert Daatselaar 44 10 Jerry van Nimwegen 40 11. Willem Jan Jansen 34 12. Bert Schimmel 14 13. Richard Voskuilen 8 ken. De tochten zelf worden door de organisatie tot in de puntjes verzorgd. Niet alleen worden de routes bijzonder duidelijk uitge zet, zodat men niet voortdurend de kaart of de routebeschrijving hoeft te raadplegen, maar er is ook gezorgd voor EHBO en een service-dienst. De BDU Tour de Force wordt landelijk betiteld als één van de grootste en best geor ganiseerde fietsevenementen. Dit getuigt ook de deelname van de oud-Tour de France-winnaar Jan Janssen en een medewerk ster (Cary Peterson) van de Uitge verij Fiets uit Amsterdam, die op de 230 km route deel zal nemen in een speciaal ontworpen ligfiets Ook zal Uitgeverij Fiets op 2 juni aan iedere deelnemer(ster) het prachtige blad "Fiets" gratis uit reiken. STARTMOGELIJKHEDEN: 230 km starttijd 07.00-08.00 uur 150 km starttijd 07 00-09 00 uur 90 km starttijd 08.30-10.00 uur 40 km startijd 10.30-14.00 uur INSCHRIJFGELDEN: 230 km 11,- per persoon 150 km 10, - per persoon 90 km 10, - per persoon 40 km 5, - per persoon Alle deelnemers ontvangen een originele herinnering van de Tour de Force. Inschrijving is mogelijk op zaterdag 2 juni, vanaf 06.30 uur in de Markthal te Barneveld. Voor eventuele inlichtingen kan men dagelijks (tijdens kantoortijd) bellen naar de BDU te Barneveld, tel. 03420-16141, toestel 51 of 29 Veel belangstelling voor de Avanti wedstrijden ACHTERVELD - Zaterdagmid dag werden door de gymnas- tiekgroep van de sportver eniging Avanti weer de onder linge wedstrijden georgani seerd. De middag werd begon nen met een jazzdans door de meisjes van 6-10 jaar. Dit ging ACHTERVELD - Voor de leerlin gen van de 1e en 2e klas van de St. Jozefschool en de kleuters van de kleuterschool Hummel tjes Honk werden onderlinge sjoelwedstrijden georgani seerd. Bij de leerlingen van de basisschool werden de punten geteld terwijl bij de kleuters het aantal ingegooide stenen wer den geteld. Voordat vrijdagmor gen de prijzen werden bekend gemaakt en uitgereikt moest er eerst nog door twee kleuters worden gesjoeld omdat zij bei den hetzelfde aantal punten hadden behaald. De kleuters warén ingedeeld in twee groepep te weten de jongste en de oudste kleuters. De prijsuit reiking vond plaats m uc iMeuier- school. Winnaars van de kleuters werden. oudste kleuters- 1.Bennie Houtveen met 25 pun ten 2.Sebastiaan Blom met 23 punten jongste kleuters: 1.Diana Geerestein met 51 pun ten 2.Evert Jan Feit met 50 punten 1e klas. 1 llja van Loen met 204 punten 2 Bianca van Burgsteden met 201 punten 2e klas 1.Renata van Druten met 199 punten 2.Elles Kerkhof met 197 punten De nummers één ontvingen een beker, de als tweede geëindigden namen een medaille in ontvangst. onder leiding van Marion Nijen- huis. Vervolgens kwamen de wedstrij den voor de meisjes van 8-11 jaar en de jongens van 8-12 jaar. Er moesten vier onderdelen worden afgewerkt. Hoewel bij sommigen de zenuwen wel een rol speelden werd er heel goed gewerkt. Theo Snijders had hier de leiding over. Uit een en ander was wel op te maken dat sinds de laatste wed strijden er weer behoorlijke vorde ringen waren gemaakt. Na afloop Vogelnestje maken in de ringen hiervan vond de prijsuitrei plaats meisjes 1 Astrid Smink met 31.1 punt 2. Janine Tolboom met 30 5f* 3. Gabriëlle Jansen met 29 6 jongens 1Ramon v d. Berg met 30.7p 2. Dennis Snijders met 30.4p 3. Tonny Hessels met 29.7 pui De winnaars kregen een gou zilveren en bronzen medaill gereikt. Vervolgens werd er een jazz; opgevoerd door de meisjes 11-13 jaar Onder leiding van rion Nijenhuis werd een Fame gebracht. Hierna kreeg me wedstrijden van de meisjes-' groep en de jeugdturnsters groep, beiden onder leiding Bas van Vulpen. Na deze we: den waarbij ook vier onderc moesten worden afgewerkt den de prijzen uitgereikt, meisjes keurgroep 1 Adriani Kraan met 30.3 pur 2. Biancan van Burgsteden 30 punt 3. Tonny Hessels met 29.7 pi jeugdturnsters 1Laura Rabet met 32.3 pun' 2. Femke Rond met 29.6 pun' 3. Sonja Brouwer met 27.9 f* Onder leiding van Conny E* heim werd er nu een kleute' opgevoerd "Schip moet ze Met hulp van Sandra van de ker werd dit een geweldig si» Tot slot volgde er nog een dans door de Selectie i "Green-Red Gold", onder le van Marion Nijenhuis. Tot slot werd door de voorzd wisselbeker uitgereikt aan Rabet die het hoogste aantal ten had behaald De voor dankte alle medewerkster medewerkers voor hun waardoor het weer een g< middag was geworden

Leusder Krant | 1984 | | pagina 6