I; IE Herdenking sterfdag Willem van Oranje Finalisten mixed dubbel league Antropoloog sprak voor NCVB-dames Toneelgroep Thalia brengt komedie van T. Williams JVP hield wervelende modeshow n Impala gym uwtrappen Vroeg-op-sport nog alleen op zaterdag Dauwtrappen op de fiets Eur. kampioenschap zwartkruitschieten Hockey-junioren naar Olympische Jeugdspelen Eerste plaats voor majorettes Ondanks regen prima stemming avondvierdaagse Vanaf juni fpONDERDAG 24 MEI 1984 leusder km Hit plaatselijk nieuws 3 lal iktie en administratie: Dor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum Op Jagen geepend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot luur Teletoon: 033-941495 innementsgeld: 60 per jaar; 80 per half |aar, '5 per kwartaal lUwiii iten bezorging: >nnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan "op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag 18.30 en 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u to opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- toestel 44 iSTELLEN FOTO'S: meeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u «tellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij uitbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met Wjke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per ■plaar (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 cm). W ook contant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9, den-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- 'u de gewenste foto( s) thuis. leusder krant is een uitgave van de bdu- tenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Uit de voorronde van de bowling mixed league hebben acht koppels zich voor de finale geplaatst, die zaterdag 26 mei vanaf 12.00 uur gaan uitmaken wie zich bowling kam pioen mixed dubbel 1984 mag noemen. De dubbels zijn 1 Rie de Ridder/ Jan de Ridder 18897 pins, 2. Jetty Dekker/Ruud Dekker 18572; 3 Joyce van Putten Ramon Singer- ling 18429; 4. Dime van Beek/Aad van Duyl 18364; 5. Yvonne de Jongh/Rob Veenbrink 18343; 6 Lia Vink/John Hofstede 18297; 7 Cis- ca Groenveld/Cor Beuse 182918. Monique Jansen/Boy Jansen 18274 Er ging heel wat rekenwerk aan vooraf voordat de finalisten bekend waren omdat de formule, handicap en bonus, vele koppels lang in het onzekere liet. Later op de dag houdt de Bowlingbond Leusden ook nog een intern Trio Toernooi. De prijzen voor beide evenemen ten en die van het seizoen '83/'84 worden op de feestavond uitgereikt (aanvang 20.00 uur) die in het Ros Beijaart het seizoen op een waardi ge wijze zal afsluiten met een ruime zangervaring die tevens in diverse andere koren zingen. Onder leiding van Gerard Wij- nands zingen: Ada Bijlsma, Wilma Huurdeman en Riet Wijnands, so praan. Jacqueline van Heusden, Froukje Loning en Leotien van Wieringen, alt. Kees van Burgste den en Jan Huurdeman. tenor Jaap Klop en Kees Smit, bas Instrumentaal afgewisseld Ada Bijlsma (blokfluit) en Kees Smit (gitaar). Wethouder G. van Woudenberg en de heer W. Schoonderbeek, vice-voorzitter van de Oranjever eniging zullen de inleiding en het slot verzorgen. mooie natuurgebied. Na afloop donderdagavond zal weer een défi lé worden gehouden De deelne mers zullen dan. begeleid door de muziekkorpsen DWS. en Lisiduna een rondgang door het dorp ma ken De start is om 20 00 uur bij het Kerstenssportpark. De route is als volgt: Klettersteeg - Hessenweg - voor huize St. Jozef langs - Hes senweg - Verjaagde Ruiterweg - Walter van Amersfoortstraat - Pa ter Stormstraat - Jan van Arkelweg - Hessenweg, ontbinden bij Ons Gebouw. Scherpenzeel. kanonschutters van het Vestingmuseum Naarden en marketentsters van OKK Hilver sum. Vooral de openingsceremo nie wordt een bijzonder fraai schouwspel en een unieke gele genheid voor filmers en fotografen om het schot van hun leven te schieten. LEUSDEN - Antropoloog Mie- dema uit Driebergen vertelde tijdens de jongste ledenverga dering van de afdeling Leusden van de NCVB over zijn leven en werken op het eiland Soemba. Miedema was daar van 1970 tot 1983 voor Propelmas (Projekt Maatschappelijke Dienstverle ning). Miedema vertelde onder meer dat Soemba qua oppervlakte een derde van Nederland is en circa 350 duizend inwoners telt. Er zijn tijdens zijn periode voor vrouwen cursussen gestart in het land- bouwtrainingscentrum. Later wer den er ook lessen voor mannen op touw gezet, omdat die vonden dat ze niet achter konden blijven. De antropoloog had het ook over de bestrijding van de ontbossing op Soemba. Daartoe zijn. zo legde hij uit. speciale bomen ge plant (de Luicena) die vuurbesten- dig zijn, De boom is tevens een voedselbron voor het vee. omdat de bladeren veel proteïne bevat ten. Na de pauze mochten de NCVB- dames vragen stellen aan antro poloog Miedema. die door hem op vlotte en aangemane wijze wer den beantwoord LEUSDEN - Deze week zal op veel plaatsen In ons land de herdenking plaatsvinden van de 400-ste sterfdag van Willem van Oranje. Het gemeentebestuur en de Oranjevereniging van Leus den hebben besloten ook hier In Leusden aandacht aan te beste den. Op zaterdag 26 mei zal daarom in de St Jozefkerk een zang- en muziekavond worden gehouden De aanvang is 20.30 uur. ledereen is welkom. De toegang voor deze herdenking is gratis. „Het Leusder- spul" al een uitgebreid programma aanbieden. „Het Leusderspul" is een klein gemengd kamerkoor dat begin dit jaar is opgericht Het bestaat voornamelijk uit mensen JSDEN - In het kader van brengen we de naam „Im- onder de mensen" is de jym van de Vulos-lmpala nnen met het geven van nstraties. Als eerste was erzorgingstehuis „Llsidu- lan de beurt. Op 14 april jl. daar door de secties rit- i. jazz, RSG, dames sr. en de springgroep onder grote be langstelling een 1V2 uur durende show gegeven. Dit werd door de bewoners zeer op prijs gesteld. Afgelopen dinsdag was het be jaardentehuis ,,'t Hamersveld" het decor voor deze groepen. Het pro gramma was hier enigszins gewij zigd Want door de geringe hoogte van de zaal kon helaas de spring groep hier niet optreden. Dit gemis werd volledig goed gemaakt door de andere groepen en de individue le optredens. Elke nummer werd door de toeschouwers met enthou siast applaus beloond. De meisjes en dames die optraden in, bij deze show passende kleding, hadden er zelf ook veel plezier in. Impala is van plan met deze demonstraties ook het volgend seizoen door te gaan, steeds met een wisselend programma. Zo denkt men ook aan optredens van meisjes en jongens sectie gymnastiek en aerobic- dance. DEN - De Nederlandse van Plattelandsvrouwen, ng Leusden, sloot 15 mei Kom haar seizoen af met iervelende modeshow, die de leden verzorgd werd. genot van een kopje/kof zelfgebakken tractatie de indeling van de avond igezet en werd er een jury smd. ging uit van sportieve, ele- en originele kleding. De lady-speaker van deze avond, Regina van Kooten, had voor een toepasselijke achter grondmuziek gezorgd en voor verdere versiering. Regina was gekleed in een jurk in Rococo-stijl, een kunststukje van May van de Poel Wat er ver der aan handwerk, brei- en naai werk getoond werd was fantas tisch. Ook de accessoires waren niet vergeten. En, zoals bij iedere ISDEN - Voor de 18e keer Stichting Jeugd en Jonge- rk op Hemelvaartsdag (31 iet dauwtrappen organise- foor deze gelegenheid is ■en prachtige ochtendwan- uitgezet welke door jong I gelopen kan worden. De rindt plaats vanaf het jon- centrum „De Til". Er kan rt worden tussen 5.00 en ur 's morgens. Deelnemers zijn 1.50 per persoon. Tijdens de wandeling wordt kof fie of thee met koek aangeboden. Ook zal er na de tocht in de Til gelegenheid zijn tot het gebruik van een ontbijt met koffie, soep en broodjes. De kosten daarvan zijn 3.00 per persoon Deelnemers die van het ontbijt gebruik willen maken worden vriendelijk verzocht dit op te geven voor 30 mei bij De Til of telefonisch 941826 Weer een prachtige gelegenheid om met vrienden, kennissen, club of elftal een mooie en leuke ochtendwan deling te maken en hopelijk met goed weer afhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. schijnt elke dinsdag en donderdag. ofdredakteur: mix Kreyns daktie: idewina de Boer spar van Loo modeshow, ontbrak het bruids paar niet. Er ontstond grote hilariteit toen bleek dat de bruidegom niet zo "snorvast" bleek te zijn. Dat de jury het moeilijk had spreekt voor zich zelf. Magda van Rij, die deze avond voor het laatst in de afde ling was, loste dit namens de jury elegant op door alle dames over de meest uiteenlopende dingen te complimenteren. Maar allereerst dankte zij de twee jongste manne quins voor hun optreden. De pre sidente, Ina Bakker, dankte een ieder voor de inzet en medewer king en sprak de wens uit ieder een weer te ontmoeten in het nieuwe seizoen. Dit begint op 28 augustus met een fietstocht. Maandag trotseerden de wandelaars de overvloedige regen LEUSDEN - Gebrek aan be langstelling voor de dinsdagses sie van de onlangs in het leven geroepen Vroeg-op-sport activi teit, noopt de heer Gressie. de organisator van de sportieve re- kreatie in Leusden, om er op dinsdag 29 mei een punt achter te zetten. „Gemiddeld kwamen drie mensen dinsdags in alle vroegte naar de gymzaal In Leusden-zuid om aan het sport- uurtje deel te nemen. Een te gering aantal om daarmee door te kunnen gaan," liet de heer Gressie weten. „Het uurtje op zaterdag gaat volgens schema gewoon door, hoewel het enthousiasme voor dit uurtje ook nog niet erg groot is. Maar met een paar deelnemers meer moeten we het zomerseizoen kunnen volmaken voordat we in het na|aar weer naar de binnensport- accommodaties verhuizen", aldus de heer Gressie. In het wintersei zoen gaat dan voor het derde jaar de sportieve rekreatie van start terwijl de lunch-ti|d-sporl en de midweek-sport nieuwe rekreatieve sportactiviteiten zijn die de heer Gressie komend najaar gaat ont plooien Voorlopig zal hij iedere zaterdag van 09.00 tot 10.00 uur in den Treek te vinden zijn om daar met zijn Vroeg-op-sporters sportiel bezig te zijn. De kosten bedragen ƒ3,- per keer Het vertrekpunt is de gymzaal in Leusden-Zuid ACHTERVELD - Door de K.P.J. wordt ook dit jaar weer het dauw trappen per fiets georganiseerd Dit dauwtrappen zal plaatsvinden op donderdag 31 mei. Hemelvaarts dag ledereen die graag fietst kan aan deze tocht meedoen. De af standen zijn 25 en 40 km De te rijden routes zijn door een mooi natuurgebied uitgezet. De start en finish is bij de Moespot. Vertrek is gepland tussen 5 00 en 6.00 uur 's morgens. Tijdens de tussenstop kan men genieten van broodjes en koffie. ACHTERVELD - Maandag avond ging voor de 7e maal de Achterveldse avondvierdaagse van start, georganiseerd door de plaatselijke avondvierdaagse commissie. Ook dit jaar was er weer een grote deelname. Niet minder dan 602 deelnemers gin gen maandagavond van start. Dit waren er 13 minder dan vorig jaar. Ondanks de neerplensende regen ging men opgewekt van start en heerste er tijdens de wandelingen een vrolijke stem ming. Er wordt gelopen de 5, 10 en 15 km. Niet alleen was er een flinke deelname uit Achterveld, ook uit Leusden was er een flink aantal deelnemers. De routes zijn uitgezet in de wijde omgeving van Achterveld door het VRIJWILLIGERS VACATUREBANK LEUSDEN 'ering kopij en advertenties: het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur ST'JGBEUGEL 32. 3833XE LEUSOEN. tri 033-913901 LEUSDEN - Speciaal voor de nieuwe wijken heeft het Rode Kruis behoefte aan kollektanten voor de periode van 28 mei tot 11 juni. Vanzelfsprekend zet de Vrijwilligers Vacaturebank Leusden zich in om te bemiddelen. Naast dit incidentele werk, waarmee slechts een paar uur gemoeid is, bestaat er behoefte aan ekstra begeleiding in de schoolbus die tussen Leusden en Amersfoort naar de L.O.M. school rijdt. Kinderen willen wel eens uit de band springen, maar de chauffeur heeft zijn aandacht nodig voor het verkeer. ke wijze dan ook - kennis en Inzicht hebben t.a.v. deze pro blematiek. Het is niet ondenk baar dat deze job in de toekomst een betaalde baan oplevert. Dit is slechts een greep uit het vakaturebestand van de V.V.B. Men kan er op dinsdag-, woensdag- en donderdagoch tend terecht voor verdere infor matie. Telefonische: 943901. LEUSDEN - Op 31 mei en op 1 en 2 juni organiseert de schiet vereniging Leusden het Euro pees kampioenschap „zwart kruitschieten" op de Leusder- heide. Voor de allereerste keer wordt deze titelstrijd gehouden en Leusden kreeg de primeur. Het is een grote verdienste voor de Leusdense sportschutters, dat zij dit evenement namens de Koninklijke Nederlandse Schut ters Associatie (KNSA) mogen uitvoeren. Dat gebeurt min of meer als de vijfde editie - en is tevens een erkenning daarvan - van de jaarlijkse SLV- wedstrijden op de Marinebanen aan de Kolonel Van Rooyenweg. Zwartkruitwedstrijden zijn krachtmetingen met antieke wa pens (en replica's) en je zou ook kunnen zeggen, dat de deelne mende schutters pakweg honderd jaar terug in de tijd zijn gedoken. De oude geweren en pistolen worden schot voor schot geladen en verba zingwekkend is nog steeds de tref zekerheid van de loden kogels op de schietschijven. Deze nostalgi sche wijze van het beoefenen van de schietsport - knallen en kruit damp zijn daarvan de markante exponenten - trekt vooral de laat ste jaren een groeiend aantal en thousiastelingen Een officiële titel strijd kon daarom niet uitblijven. Alle 21 zwartkruit-onderdelen (14 individuele en 7 voor teams) staan in Leusden op het programma Extra is een Dutch Match", een lokale uitvinding van met vrij- percussiegeweer schieten op af standen van 100 tot en met 300 meter. Op donderdag 31 mei om 11 00 uur wordt het kampioenschap ge opend door generaal-majoorT Ru- dolphie, de commandant van het Corps Mariniers. Van 13 00 tot 17.00 uur volgen de eerste wed strijden. Op de tweede dag wordt geschoten van 09 00 tot 18.00 uur en op de slotdag van 09.00 tot 17.00 uur. Om 18 00 uur volgt ter plaatse de prijsuitreiking Tot de „oudere deelnemers" behoren on der meer de Amersfoortse stads- trompetters, schutters (van circa honderd jaar geleden) van de s.v Voor assistentie bij wielerwed strijden - o.a. de Ronde van Leusden op 13 juni - zoekt de Ren- en Toerclub nog een aantal vrijwilligers die gedurende het zomerseizoen op donderdag avonden behulpzaam willen zijn. Stichting SOHA, die zich bezig houdt met opvang en begelei ding van alcoholici en hun ge zinsleden, kan nog diverse vrij willigers gebruiken die - op wel- LEUSDEN - De junioren B1 van de MHC Leusden houden zaterdag de eer van de provincie Utrecht hoog als ze op de eerste officiële „Jeugd Olympische Dag" op het nationale sportcen trum Papendal de krachten met de andere provincies mogen me ten. Als winnaar van de voorronde die vorig jaar in Veenendaal werd gehouden, plaatsten de jongens zich voor dit gigantische sportge beuren. Om 9.00 uur wordt er een begin met het omvangrijke programma gemaakt. Om ongeveer 10 00 uur- na het binnenmarcheren van de ploegen uit de provincies - zal de olympische vlam ontstoken worden waarna het sport-festijn in alle he vigheid zal losbarsten. Wielrennen, voetbal, handbal, hocky, judo. zwemmen, atletiek, turnen en ruitersport, zijn de takken van sport die het publiek voorge schoteld krijgt. De NCRV-televisie verzorgt van 14.00 tot 18.00 uur een rechtstreekse uitzending De Leusdense hockeyers zijn in poule 1 ondergebracht Groningen, Drenthe, Gelderland, Zuid-Holland en Noord-Brabant maken met Utrecht poule 1 compleet. De wed strijden duren 25 minuten De win naar van de poule zal in de grote finale om de „Olympische Jeugdti- tel" mogen strijden ACHTERVELD - Zaterdag werd door de Majorettes van muziekvereniging D.W.S. deel genomen aan het festival geor ganiseerd door muziekvereni ging Excelsior te Cothen. Het was voor de eerste maal dat de majorettes alleen, dus zonder het muziekkorps, aan een derge lijk festival deelnamen. Er werd deelgenomen in de 3e Divisie onder leiding van Mis Majorette Stevelien Blotenburg. Ondanks het feit dat men wel wat last had van zenuwen werd er toch een hele goede prestatie geleverd Aan oit festival werd door 29 groe pen deelgenomen. Door de jury werd gelet op de stokbehandeling, houding opstelling, synchronisatie, organiliteit en prestatie De bege leiding bestond uit mechanische muziek zodat de synchronisatie heel belangrijk was. Het Achter veldse majorettekorps behaalde een eerste prijs met 121 punten. Ook Miss Majorette Stevelien scoorde goed. Zij behaalde 23.6 punten. Zaterdag worct door het muziekkorps van D.W.S en de Majorettes deelgenomen aan het festival in de Veluwehal te Barne veld. AMERSFOORT - Na de suc cesvolle produktie van Sartre s „Met gesloten deuren", waar mee toneelgroep Thalia twee eenaktertrofeeën in de wacht I sleepte, speelt zij eind mei een rasechte komedie van de Ameri kaanse schrijver Tennessee Wil- liams, getiteld: „Een kwestie van aanpassen". De regie is in han den van Jan Veelo. In „Een kwestie van aanpas sen" worden menselijke proble men en tekortkomingen, met name waar deze de liefde betreffen, op een luchtige manier getoond. Rampzalige ontwikkelingen tijdens de wittebroodsweken en een kwaadwillige verlating vormen de belangrijkste ingrediënten van de ze komedie. Hoofdpersonen in het stuk van Thalia zijn twee jonge echtparen die in een relatiekrisis verkeren en bovendien financieel volkomen aan de grond zitten De ze vier mensen vegen op komische en ontroerende wijze de scherven bij elkaar, waarbij ook een opmer kelijk stel schoonouders een be slissende rol speelt Voorstellingen van „Een kwestie van aanpassen" zullen te zien zijn op de volgende data: dinsdag 29 mei in De Korf, Leusden, aanvang 20 15 uur en woensdag 30 mei in De Flint, Amersfoort, aanvang 20.15 uur Kaarten zijn in de voor verkoop verkrijgbaar, vanaf een week voor de voorstelling op de volgende adressen in Leusden Foto Muns. Biezenkamp 15. tel. 033-947080 en in Amersfoort De Zonnehof, Zonnehof 8, tel. 033- 633034 of kassa Theater De Flint, tel. 033-726094. Kaartverkoop aan de zaal begint een half uur voor de aanvang van de voorstelling. Prijs ƒ7,50. CJP en Pas 65 ƒ6.-

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3