X laad: ouderbijdrage school- wemmen niet terugbetalen Raad in 't kort Weinig belangstelling voor „Leusderspul" Playback- show uinvuilaktie is beëindigd Gironummer Rode Kruis ben zo terug, Joop! eluidwerinq Middenweg raadscommissie 0W/R0 Ontruimingsbevel voor SOHA-kantoor lag klaar oorstel van PvdA-fractie slechts gesteund door D'66 Vandaag in de Leusder Krant Leusder Krant op vrijdag leusiflei" krant CXÊUJI5ËEVE SQUASH VOUWBRIL Eetavond en cursus vrouwenkafé UT IC Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden ffl fkemmee- opisop! Meerderheid voor 114 volkstuinen FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant KWEKERIJ G. STUIVENBERG •fHt" ■fr pkrant DINSDAG 29 MEI 1984 16e JAARGANG NO. 9 (Van één onzer verslaggevers) JSDEN - Een voorstel van de PvdA-fractie om de ten on- hte ontvangen ouderbijdrage voor het schoolzwemmen ■fig te betalen, heeft het niet gehaald in de gemeenteraad. VVD en GPV/SGP keerden zich donderdagavond tegen voorstel dat slechts gesteund werd door D'66. Loco-bur- ieester Jan Wagenaar stelde vast dat de gemeente nu et afwachten of ouders naar de rechter stappen om langs weg de betaalde bijdrage voor het schoolzwemmen te- te eisen. ingang van het schooljaar 1/1983 werd, zoals bekend, in ider van één van de bezuini- soperaties een bijdrage van ouders van één gulden per per keer voor het deelnemen aan het schoolzwemmen ge vraagd. Via de inspectie van het lager onderwijs heeft de staats secretaris van Onderwijs echter laten doorschemeren het oneens te zijn met het heffen van de ou derbijdrage. Met ingang van het komend schooljaar zal de bij drage van één gulden voor het schoolzwemmen dan ook verval len. De gebruikelijke vervoersbij- drage blijft gewoon van kracht. Namens de PvdA-fractie merkte Ans van Kemenade in de raads vergadering op, dat de ouderbij drage twee jaar lang onterecht is betaald. ..Voor sommige gezin nen is dat al die tijd een grote fi nanciële belasting geweest Zij verdienen het om het ten on rechte betaalde terug te krijgen", aldus raadslid Van Kemenade. De PvdA kreeg steun van de fractie van D'66. Die gold ook voor de suggestie van de Leusdense so ciaal-democraten om de 40 dui zend gulden, die de gemeente nu ergens vandaan moet halen om het schoolzwemmen te bekosti gen, niet te bezuinigen op de on derwijsbegroting. CDA en GPV/SGP keerden zich tegen het voorstel om de ouders hun geld terug te geven, evenals de VVD. Lily van Amerom van deze fractie merkte op dat het terugbetalen van de ouderbijdrage alsook het niet-bezuinigen op de onderwijs begroting consequenties zouden hebben voor de hoogte van het bedrag per leerling, dat de ge meente aan de scholen jaarlijks uitbetaalt. Ans van Kemenade Wethouder Gijs van Wou denberg (onderwijs) hield de PvdA-fractie voor dat destijds het de raad was die besloot de ouderbijdrage voor het school zwemmen te heffen. Zijn col lega van financiën, Fons Um- mels, liet weten, dat het PvdA- voorstel om de ouderbijdrage terug te betalen aan de ouders haaks staat op de suggestie om de 40 duizend gulden, die het zwemmen de gemeente nu gaat kosten, niet te bezuinigen op de onderwijsbegroting. LEUSDEN Op woensdag 30 mei is Hennie Huisman met de KRO playbackshow te gast in De Klaveet te Achterveld. Er zal een show te zien zijn die duurt van 20.00 tot 22.30 uur. Met deelnemers uit Achterveld en omstreken gaat Hennie Huis man dezelfde show maken als op televisie. De winnaar van deze avond zal over drie weken te zien zijn op tv. In de deskun dige jury zitten onder andere Rudy Falkenhagen en Ab Hof stee. Tijdens deze avond zijn er nog di verse andere showelementen, waaronder de sound-mixer-test en een optreden van de bekende band-parodist Jochem van Gel der Als extra attractie is er één van de artiesten die op tv in een eerder uitgezonden show gewon nen heeft en in de Klaveet wordt dat een optreden van Edith Piaff of Michael Jackson. Er zijn nog kaarten te koop bij De Klaveet. Telefoon: 03425-1337 SDEN De rjaarstuinvuilaktie in de ge- nte Leusden is afgelopen, de inwoners van Leusden i\ dan ook een dringend be- gedaan om geen vuil meer torten op de speciaal daar- gecreëerde plaatsen. De dienst gemeentewerken konstateert steeds vaker dat tuinvuil permanent wordt ge stort. De afvoer hiervan werkt sterk kosten verhogend, terwijl de tuinvuilaktie juist kostenbe sparend moet zijn. Ook wordt steeds vaker ander af val dan tuinvuil aangetroffen op de tuinvuilstortplaatsen, hetgeen weer sterk milieuvervuilend werkt. Het tuinvuil kan nu op de door de weekse dagen van 9 00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur ge bracht worden op de gemeente- werf, Hamersveldseweg 105. Dit mag ook op zaterdagmorgen van 9.00 tot 12 00 uur. Dit is koste loos. Bovendien kan grof vuil tot een gewicht van maximaal 30 kilo op de ophaaldata voor grof vuil aan de gemeentedienst worden meegegeven. Voor het ophalen van grote en/of zware stukken dient kontakt opgenomen te wor den met de reinigingsdienst, tele foon 941594. sluidwermg in kwestie langs de Middenweg. néén onzer verslaggevers) SDEN - In de raadscommis- 'penbare werken en ruimte ordening van 5 juni zal wet- ier Jan Wagenaar uitleggen het komt dat er nu gewerkt aan de bestaande geluid- ng langs de Middenweg. Hij ie dit mee in de raadsver- fing van afgelopen donder- nadat enkele raadsleden eerder hierover hadden eschoten. fns de wethouder is er een misverstand aan het groeien over de geluidwering langs de Midden weg. "Er is niks bijzonders aan. Er ligt zelfs een raadsbesluit aan de werkzaamheden ten grond slag. Ik zal het een en ander in de commissie nog eens voor u op een rijtje zetten", aldus de wet houder tijdens de raadsvergade ring. Zoals bekend is de aarden geluidwering langs de Midden weg, ter hoogte van Toermalijn en Lepelaar, voor de helft afgegra ven en worden er nu tegen de overgebleven aarde betonnen de len geplaatst. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het had niet veel gescheeld of het kan toor van Stichting Opvang en Herstel Alcoholici (SOHA) in Leusden was op last van de gemeente ont ruimd. Het bevel hiertoe lag reeds klaar en de eigenlijke ontruiming had vorige week dinsdag moeten plaatsgrij pen. De ingeroepen hulp van de Raad van State heeft voorkomen dat SOHA dak loos werd. De stichting heeft nu tot en met 14 juli de tijd gekregen elders onder dak te vinden. Een en ander werd donderdagavond na de raadsvergadering door loco-burgemeester Jan Wa genaar meegedeeld. Sinds begin februari is de stichting gehuisvest in een woning aan de Heggerank in Leusden. Het SOHA-kantoor is echter in strijd met het be stemmingsplan, dat geen kantoren toelaat. De ge meente sommeerde de stich ting dan ook het pand te ver laten voor medio maart jongstleden. Aan deze oproep heeft SOHA geen ge hoor kunnen geven. Reden voor de gemeente om de ont ruimingsprocedure in te zet ten. De stichting, die sinds 1981 bestaat, heeft vanaf die tijd nog geen definitief onderko men gehad. Huisvesting was er aan de Arnhemseweg, Ha mersveldseweg, in de domi neeswoning te Leusden-Zuid en nu aan Heggerank, SOHA is in Leusden op zoek ge weest naar geschikte huis vesting, maar heeft tot nog toe niets kunnen vinden dat betaalbaar is. Loco-burgemeester Wage naar benadrukte donder dagavond dat de gemeente graag bereid is te bemidde len, maar zeker niet in de buidel zal tasten om SOHA onder dak te helpen. LEUSDEN - De gemeenteraad is, zoals verwacht, unaniem ak koord gegaan met het voorstel van B&W om 355 duizend gul den uit te trekken voor de aan leg van een zandkunststofveld op het Leusdense hockeycom- plex. Het kunstveld komt in de plaats van de twee geplande na- tuurgrasvelden voor de hoc keyers. Donderdagavond werd het col lege van B&W van alle kanten lof toegezwaaid voor het voorstel en de uitwerking ervan. Zelfs de Par tij van de Arbeid, die B&W altijd heel kritisch volgt, deed mee in de complimentenstroom Bij monde van Corri Verduin liet de fractie wel aantekenen twijfels te hebben over de kwaliteit van het beoogde kunststofveld. Geslaagde avond vierdaagse Achterveld pag. 3 Mininatuurtjepag. 3 Rodatoernooien succespag. 5 Overig sport nieuws pag. 5 'Geheimen van bomen' en 'En Ik ben de conducteur': nieuwe boekenpag. 6 DOKTERSDIENST: Hemelvaart: 033-944223 In verband met He melvaartsdag zal de Leusder Krant op vrijdag 1 juni ver schijnen in plaats van donderdag. Kopij en advertenties moe ten wel, zoals ge woonlijk vóór uiter lijk 12.00 uur op woensdag 30 mei bij ons binnen zijn. Redaktie en administratie LEUSDEN - In de Rode- Kruis krant (uitgave mei 1984), die inmiddels huis- aan-huis in de gemeente Leusden in verspreid, is het gironummer en de naam van de bank van de Afdeling Leusden van het Rode Kruis foutief vermeld. De bijdra gen kunnen per bank of giro gestort worden op het vol gende juiste rekeningnum mer: 950257400 bij de Bondsspaarbank Midden- Nederland te Leusden. Het gironummer van ue bank is. 310031. lekkere SQUASH zomerbroek van Texshop kan ik niet aar laten lopen. Pasvorm en kleuren steengoed. Oja, en ik n er natuurlijk meteen zo'n leuke SQUASH vouwbril bij maar f 5,-. Te gek hè? Tot zo dan. Ineke. Onafhankelijk IBOUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden puu 'erschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- den. familieberichten en losse advertenties 40 cent per mm dij kontrakten belangrijke korting. [■eusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk PENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR, hs kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- ks van 9 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur geopend, laterdags gesloten --V„ Nd (nj aoJiÊotrp vwaJtjt SQUASH my^dsêhdótg Harderwijk, Markt 20 Ermelo, Stationsstraat 108 Nijkerk, Singel 14 Amersfoort, Utrechtsestraat 10 Bameveld. J.v Schaffelaarstraat 14 Een meerderheid van de ge meenteraad hechtte goedkeu ring aan het voorstel om ruim 68 duizend gulden beschikbaar te stellen voor de aanleg van een tweede volkstuinencomplex aan de Asschatterweg. PvdA en CDA-fractievoorzitter Evelien Blom stemden tegen dit voor stel. De tegenstemmers lieten nog- maal weten, nadat ze dat eerder in de raadscommissie hadden ge daan, niet tegen de volkstuinen te zijn als wel tegen de gekozen plaats, tegenover het bestaande volkstuinencomplex. Zij vinden dat de 114 tuintjes niet in een landschappelijk gebied thuisho ren, maar meer tegen de stede lijke bebouwing van Leusden aan De locatie vormde, evenals de hoogte van de aanlegkosten, een bezwaar voor Harm Offereins van de GPV/SGP-fractie Hij stemde uiteindelijk toch vóór het voorstel. „Omdat ik er namelijk niet tegen wil zijn. Nu al wordt mij aangewre ven dat ik iets tegen volkstuinen heb, terwijl dat pertinent niet waar is", aldus legde Offereins uit. Rozendaallaan 9 Leusden-C. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN-In tegenstelling tot het gelijknamige alcoholhoudende vocht van een der plaatselijke slijters kan het gemengd koor ..Leusderspul'' zich voorhands nog niet in een al te grote belangstelling verheugen De opkomst bij een eerste optreden van het uit ervaren zangers en zangeressen bestaande koor was zaterdagavond in ieder geval niet erg groot. Leusderspul.trad zaterdagavond op in de Sint Jozefkerk aan de Hamersveldseweg. De aanleiding lot deze gebeurtenis vormde de vierhonderdste sterfdag van Willem van Oranje In het openingswoord van de avond verwees wethouder Gijs van Woudenberg daar ook naar. De bijeenkomst in de Sint Jozefkerk was een inilialief van hel gemeentebestuur en de plaatselijke Oranjevereniging Het ..Leusderspul" stond onder leiding van Gerard Wijnands De toto toont het muzikale intermezzo tijdens de zangavond. Ondanks de vreugde van het zien en wederzien van nieuwe en oude ge zichten, is er het gemis van enkele bekenden, die om voor mij onduide lijke en/ol onbegrijpelijke redenen niet meer tot ons komen Vlerzinnen 1 - Scherpenzeel Hebt u soms vragen en/ol klachten betreffende bepaalde groeiende groe ne zaken of mijn persoon, dan zou ik deze gaarne van u vernemen, opdat er misschien een oplossing voor gevonden kan worden. Openheid wordt hogenlijk gewaardeerd. LEUSDEN - Op maandagavond 4 juni om 19.30 uur is er In het vrouwenkafé een eetavond met soep, stokbrood en andere lek kere hapjes. Daarna is er voor wie dat wil een stoomcursus fietsbanden plakken (hiervoor dient de eigen fiets meegeno men te worden) en autobanden verwisselen. Voor de eetavond kan men zich opgeven tot en met vrijdag 1 juni bij: Ans, telefoon: 943552 of bij Cita, telefoon: 943438. De kosten zijn f 2,50. Het vrouwenkafé is ie dere maandagavond open vanaf 20.30 uur in de Schuur van de Hakhorst.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1