O* oernooien Roda '46 ielen in de smaak ickhorst verliest weer BVL sluit seizoen af Jeugdspelers sterk op Avanti dubbeltoernooi gen Leusdenaren „Pedaalridders" Individuele uitslagen Impala-wedstrijden Bedrijfsvoetballers doen het redelijk chterveld tweemaal finalist Uitslagen AMBC-rit Uitslagen Leusder Troef Uitslag dames schietclub Wielerclub organiseert kastelenrit SDEN - De toernooien die afgelopen weekend op de vel- van de v.v. Roda'46 gespeeld werden, zijn een groot rtief) succes geworden. Zaterdag kwamen talentvolle >ren op de mat in het zeer sterk bezette internationale oernooi. Het fraaie voetbalweer zorgde er mede voor dat jeugdtoernooi vlekkeloos verliep. Victoria Boys werd sterke winnaar. Een dag later lieten de veteranen ("ver glorie") een staaltje van hun kunnen zien, tijdens het ike en unieke Roda's "Tikkie terug Toernooi". Het weer tondag de organisatie een klein beetje in de steek maar ion de pret nauwelijks drukken. Opvallend was het feit op beide dagen de oranjehemden uit Achterveld zich ekend manifesteerden. Zowel de "jonkies" als de Ijes" uit Achterveld wisten zich voor de finale te plaat- Een uitstekende prestatie van de Achterveldse voetbal- aties. inioren zaterdag beten de al in het 2e internationale A1 ooi Helaas was de interna- i inbreng slechts tot één elf tal beperkt omdat de tweede Britse club op het laatst van de reis naar Nederland om financiële redenen afzag. In Achterveld kreeg de Engelse formatie een uitstekende vervanger. Want dat outsider Achterveld in dit ijzer- sterke deelnemersveld de finale zou bereiken had zelfs geen voet balkenner durven voorspellen. Maar toch gebeurde het. Als num mer twee van poule B haalden de Achtervelders in de halve finale de ongeslagen winnaar van poule A. het Haarlemse Geel-Wit. met 1- 0 onderuit. De junioren van Roda'46 moesten daarentegen in de andere halve finale tegen Vic toria Boys met 2-0 het loodje leg gen. De finale werd tenslotte door de Boys uit Apeldoorn met 3-0 ge wonnen. Achterveld werd verdien stelijk tweede en kon op een sterk gespeeld toernooi terugblikken. Acht clubs, waaronder St. Marga rets uit Engeland waren 's mor gens met een schone lei begon nen In alle hevigheid barstte de strijd op de grasmat los. Maar nimmer lieten de arbiters de zaak uit de hand lopen In poule A kwam Geel-Wit uit Haarlem prima voor de dag. Zonder nederlaag sloten de Haarlemmers de voor ronde aan kop af. Roda'46 bleef met 3 punten daar enigszins ach ter. DTS'35 uit Ede en St Marga rets bleven met 2 resp 1 punt op de onderste twee plaatsen ste ken. Victoria Boys uit Apeldoorn was in poule B ongenaakbar voor invaller Achterveld dat met 4 pun ten op een keurige tweede plek beslag legde. HMSH uit Den Haag en SC Eendracht uit Am sterdam wisten slechts 1 punt te bemachtigen. Voor de volledig heid de uitslagen en standen op een rijtje. Eindstand Poule A; Geel-Wit 6 punten Roda'46 3 punten DTS'35 2 punten St. Margarets 1 punt Eindstand Poule B Victoria Boys 6 punten Achterveld 4 punten HMSH 1 punt SC Eendracht 1 punt 7e en 8e plaats: St Margarets - SC Eendracht 0-1 5e en 6e plaats: DTS'35 - HMSH 0-2 Halve finales: Victoria Boys - Roda'46 2-0 Geel-Wit - Achterveld 0-1 3e en 4e plaats: Roda'46-Geel-Wit 1-2 Finale Victoria Boys - Achterveld 3-0 De eindstand: 1. Victoria Boys 2. Achterveld 3 Geel-Wit 4. Roda'46 5. HMSH 6. DTS'35 7. SC Een dracht 8. St. Margarets VETERANEN Het veteranen toernooi dat zon dag op het Buiningpark de ge moederen bezig hield werd een plezierig sportfestijn dat bij alle aanwezigen, spelers en publiek, bijzonder goed in de smaak viel De gehele dag was de gezellig heid troef. De regen die later op de dag van het "Tikkie Terug Toernooi" een natte bedoening maakte, kon de sfeer en de am biance in de Roda-kantine en het plezier van de deelnemende elf tallen niet bederven. Lustig blaasde de boerenkapel erop los en bracht de aanwezigen in het bomvolle clubhuis aangenaam vertier terwijl de herenvoetballers in de regen alles in het werk stel den om een eervolle plaats te be halen. In Poule 1 werd NSV'46 met vlag en wimpel poulewinnaar voor de veteranen van de Roda- zondag (4 punten). FC Opstelten e_n, RVC uit Rijswijk kwamen niet verder dan een 3e en 4e plaats. In Poule 2 was Achterveld niet te stuiten. VVZA, Roda-zaterdag en Hooglanderveen moesten het ant woord schuldig blijven. Eindstand poules: Poule 1 NSV'46 6 punten Roda-zondag 4 punten FC Opstelten 2 punten RVC Rijswijk 0 punten Poule 2 Achterveld 5 punten VVZA 3 punten Roda-zaterdag 2 punten Hooglanderveen 2 punten De onderlinge duels om de defini tieve eindklassering leverden de volgende resultaten op RVC - Hooglanderveen 2-1 FC Opstelten - Roda-zaterdag 1-3 Roda-zondag - WZA 2-4 NSV'46-Achterveld 0-0 (NSV wint na strafschoppen) De eindstand werd als volgt: 1, NSV '46 2. Achterveld 3. WZA 4. Roda-zondag 5. Roda-zaterdag 6. FC Opstelten 7. RVC 8. Hooglan derveen Aan het einde van de wedstrijden reeks reikte "Buutreedner" Pierre Knoops de prijzen (eieren) aan de aanvoerders van de elflallen uit. Snel had de voormalige postbode de lachers op zijn hand. Na de prijsuitreiking bleven de deelne mers nog enige tijd gezellig bijeen om van de sportieve gebeurtenis sen nog eens lekker na te genie ten, voordat het hele spel weer in de loop van de avond zijns weegs 9'ng. )EN - Voor de derde maal een moesten de dames en van Lookhorst 1 afge- zondag met een neder- enoegen nemen. Na het begin van de competitie Buiningparkers wel erg ggezakt. Het is te hopen Leusdenaren in het ver erloop van de competitie log kunnen keren. echt ging Lockhorst bij op bezoek om voor het gen het zevende team in idperk te treden. De wed- Leusden vond begin deze maand vanwege de regen geen doorgang. Beide teams traden el kaar dan ook onbevangen tege moet, maar al snel bleek dat Lock horst weinig in te brengen had. Alleen Hans Vial wist zijn enkel spel winnend af te sluiten. In 2 sets behaalde (6-0, 6-1) de Lock- horst-heer de single-zege van het seizoen De overigen moesten de eer aan hun tegenstander laten, zodat Lockhorst met ruime ach terstand (3-1) aan de dubbels be gon. De herendubbel leverde nog een succesje op. Meer was er niet te halen. Aan de 6-2 nederlaag viel niet ontkomen Utslagen LTV Lockhorst: Zaterdag 26 mei: Senioren: Lockhorst A - Blaricum B 4-1; Ne- derhorst B - Lockhorst C 3-2; Lockhorst D - Soestcrberg B 5-0 Veteranen: Veteranen A - lduna B 4-1 Heren: Heren A - Laren A 3-3; OSM - He ren B 0-6; Heren C - Vreeswijk B 1- 5 Jeugd: Jongens 17A - Manger Cats A 6-2; Jongens 15A - Weldam A 4-4; Ju nioren A - Vleuten C 4-1 Zondag 27 mei: Senioren: lduna 7 - Lockhorst 1 6-2; Lock horst 2 - lduna 5 1-7 Heren: 't Laer - Heren 1 Soestcrberg - Heren 2 Heren 3 - Randenbroek 2 0-6; Junioren 1 - Strokei 2 7-1 1 Iftal Onlangs presenteerde de Amersfoodse Ren- en Toeristen- Pedaalridders" de ploeg die dit wielerseizoen de blauw-witte de 'en gaat verdedigen. In de Amersfoodse wielrenploeg, die dit het eerst geheel door Schimmels Hout BV gesponsord wordt, izich een aantal Leusdense coureurs. Negen wielrenners om 'e zijn, vedegenwoordigen Leusden in de Amersfoodse wiel- ife. Paul Ham, Ton Brons, Ged Mosterd, Robed Jan Herder, vol rpstra, Nico de Vries, Ed Dijkhuizen, Jacob Breimer en Coos V mp maken deel uit van de ploeg die wekelijks in een groot r C jpenkoersen in het land afgevaardigden in het peloton heeft. is hebben een aantal renners in de nieuwe outfit" successen Veteraan Jan Sandbrink en Marcel en Eved Jan Gerritsen 3fl'seds overwinningen bij de heren op hun naam staan terwijl de 'onique de Bruin en Angelique Jekel eveneens een paar keer 302' i de eindklassementen te vinden waren De Leusdense cou- v smen nog niet in de voorste gelederen voor Maar wat niet is, anc tornen, is een veel gebruikt gezegde. Er staan nog genoeg koersen en klassiekers op de wielerkalender om een prijs in de slepen. Woensdag 13 juni komen o.a. een aantal Pedaalrid- v Leusden toe om aan de ronde van Leusden deel te nemen Moto is voor het clubhuis aan de Havenweg genomen. LEUSDEN - Ter afsluiting van het biljartseizoen '83-'84 orga niseert de Binnensport Ver eniging Leusden morgen de jaarlijkse slotavond. Niet alleen staat tijdens de finale-avond het einde van het biljartseizoen centraal. Maar ook het feit dat de BVL-leden voor het laatst in de vertrouwde omgeving van de lokaliteit aan de Zwarteweg bij een zijn, zorgt voor een „nostal gisch" tintje. Redenen genoeg om er een gezellige avond van te maken. Want als alles vol gens plan verloopt zal BVL in augustus bij de aanvang van het volgende seizoen het nieuwe clubhome, in de kelder van het gemeentehuis, in gebruik gaan nemen. Nadat het lang onzeker bleef of BVL nog wel in de kel der van het gemeentehuis te recht zou kunnen, is ,,de ver huizing", na het positieve be sluit van de gemeenteraad, in een stroomversnelling ge-aakt. Voor de bouwvakvakantie moet de inrichting van de kelder ge reed zijn. BVL heeft dan nog een maand de tijd om de biljart zaal In gereedheid te brengen. Voordat het zover is staat er nog één en ander in de ,,oude" lokali teit te gebeuren. De slotavond, een klaverjastoernooi en de finale van de huiscompetitie in het drie banden toernooi staan nog op sta pel Tijdens de finale-avond, woens dag 30 mei, zullen de kampioe nen van de huis- en de sponsor competitie tegen elkaar, ineen li- bre en een bandstoot partij, in het strijdperk treden. Tussen de par tijen door worden alle aanwezigen op een plezierige manier bezig gehouden Aan het einde van de avond worden de prijzen aan alle poule-winnaars en kampioenen van het afgelopen seizoen uitge reikt. Om 19 30 uur wordt de eer ste wedstrijd gespeeld (libre). Het klaverjastoernooi staat voor woensdag 6 juni op de rol. Alle leden worden verzocht om ook hierbij aanwezig te zijn Om 20.00 uur zal de kaartavipnd beginnen. Plaats van handeling is afhanke lijk van het aantal spelers. Het driebandentoernooi tenslotte zal op een nog nader te bepalen da tum worden afgewerkt. COMPETITIE De competitie in het distrikt Eem- land heeft BVL geen kampioenen opgeleverd, alhoewel enkele teams op de helft van de rit aardig in de kampioensrace lagen Al leen het vijfde team slaagde in de C5B-klasse erin om in de voorste gelederen te eindigen. Een tweede plaats eiste BVL-5 op BVL-1 pakte in de C1-klasse een derde plek en moest het eerste team van plaatsgenoot BV '75 en B '67 uit Amersfoort voor laten gaan. BVL-2 en BVL-3 kwamen er in de C2-klasse niet aan te pas Met een plaats in de onderste re gionen moesten de BVL-biljarters genoegen nemen. BVL-4 was voor iedere tegenstander een las tige opponent maar verder dan een plaats in de middenmoot kwam BVL's vierde garnituur niet Kortom, een competitie seizoen zonder echte hoogte- en diepte punten. ACHTERVELD - Vrijdagavond 11 mei werd door de sectie ta feltennis van de sportver eniging Avanti het 2e dubbel- toernooigehouden. Op verzoek van de leden werd besloten een volledig roulerend systeem toe te passen. Hierdoor zijn er zoveel mogelijk verschillende partners als te genstanders met gelijke kansen voor iedereen en waarbij ook de gezelligheid op de eerste plaats staat. Het is een zeer enerverend toer nooi geworden waarbij het on derlinge krachtsverschil mini maal was. Het roulerende toernooi bleek na afloop zeker voor herhaling vat baar. Daar vanwege dit systeem de punten individueel werden ver werkt was de uitslag 1e. Ronald van Donkersgoed 2e Edwin Snijders 3e. Gerard van Valkengoed. Op 18 mei werden door de sectie tafeltennis de clubkampioen schappen voor de senioren ge houden. De deelnemers waren in poules ingedeeld waarbij het af- valsysteem gehanteerd werd. Tij dens deze wedstrijden is wel naar voren gekomen dat de jeugd de laatste tijd duidelijk sterker is ge worden. Dit bleek wel uit het feit dat Edwin Snijders als jeugdspe ler een zeer verdiende derde plaats opeiste door in de strijd om de 3e en 4e plaats te winnen van Jan Grotenhuis. De strijd om de hoogste plaats ging tussen F. v.d Pol en Wil Baaiman. Hierbij bleek dat de techniek van Fred in diens voordeel was en zo clubkampioen 1984 werd. Dank zij de zeer goede organisatie van het duo Erik de Jong en Erik van Hamersveld verliep alles vlot en geheel volgens schema. Zeker een woord van waardering hier voor. Ook een compliment voor de heer Voskuilen die als enige toeschou wer aanwezig was, mede om zijn zoon Wim aan te moedigen Ho pelijk zullen er in de toekomst meer supporters aanwezig zijn, hetgeen de spelers zeker zal sti muleren. De toegang is gratis en iedereen is van harte welkom. LEUSDEN - Afgelopen zaterdag, 26 mei, hield de ritmische en R.S.G.-afdeling van de gymnas tiekvereniging Impala haar on derlinge wedstrijden. Na een volle "korf" in april voor dezelfde wedstrijden van de af deling gymnastiek van de kleine hoeveelheid publiek een-tegen valler. Doch, niet uit het veld geslagen, draaiden alle meisjes hun wedstrijd, 's Ochtends werd het programma van rit misch afgedraaid. In tegenstel ling tot op landelijke wedstrij den, waar de jury de resultaten van de hele groep bekijkt en beoordeelt, werd er nu naar alle meisjes individueel gekeken. De meisjes moesten de onder delen voortbewegen, bal, touw en lenigheid afwerken. Sommige deelneemsters raakten door de druk van het wedstrijdge- beuren wel eens even de volgorde van de oefeningen kwijt, maar dat werd weer snel opgevangen. Over het algemeen werd er goed ge draaid en alle oefeningen zagen er leuk uit. Er waren ook leuke muziekjes gekozen om de oefe ningen op te draaien, zoals de Rondo Rousseau van Berdien Stenbergen voor de ouderen en de titelsong van de t.v. serie Pippi Langkous voor de kleintjes. Nadat iedereen de vier onderde len had gedaan was er voor de prijsuitreiking een kleine demon stratie van de springgroep van Im pala en een ritmische oefening, uitgevoerd door een groep van 8 meisjes. Beide oefeningen wer den met groot applaus ontvan gen. Het spannende moment kwam toen de voorzitter van de ver eniging Joost Bruyn de eerste drie prijzen in iedere leeftijdsgroep ging bekendmaken Buiten mededingen deden mee bij de meisjes tot 10 jaar Ellis van 't Klooster (29.25 pnt en eerste) Ellen van Dijk (28.75 pnt en tweede) Anne-Kristien van Zadelhoff (idem) bij de meisjes vanaf 10 jaar: Mariska Bunnig (31 80 pnt en eer ste) Angela Bunnig (30.40 pnt en tweede) Bij de prijsuitreiking bleken de prijzen als volgt verdeeld: bij de meisjes tot 10 jaar: 1 Anke Smits met 29.00 pnt. 2. Paula Zondervan met 28.75 pnt 3 Petra Talapessy met 28.50 pnt bij de meisjes vanaf 10 jaar: 1Aukje van Kooy met 30.35 pnt. 2. Coosje Roetman met 29 60 pnt 3 Maaike Geutjes met 29.10 pnt. Na een korte lunchpauze kwa men de meisjes van de afdeling R.S.G. (Ritmische Sport Gym nastiek) op de vloer. Er waren 2 categorieën: een ca tegorie C voor de meisjes die dit jaar voor het eerst met R.S.G. zijn begonnen, en een categorie B met de gevorderde meisjes. In de categorie C werden de vol gende oefeningen gedraaid: zonder gereedschap, ballet en lint. Vooral de eerste twee wa ren voor de R.S.G. erg belang rijk. De belangrijkste basison derdelen kwamen er in voor. De uitslag was als volgt: 1Ellis van 't Klooster met 22,25 pnt. 2. Maaike Geutjes met 21.65 pnt. 3. Coosje Roetman met 21.00 pnt In de categorie B werden de wed strijdoefeningen gedraaid. Hoewel het eind van het seizoen en de meisjes de oefeningen al wel erg veel gedraaid hadden werden ze toch goed en zorgvul dig uitgewerkt. Na drie onderde len (zonder gereedschap, bal en touw) konden ook hier de prijzen uitgereikt worden aan 1 Yvonne vd Berg met 22,10 pnt. 2 Renate Kuilboer met 21 75 pnt. 3. Mariska Bunnig en Mariêlle Pasman met 21 65 pnt De ritmische ploeg van Impala ACHTERVELD - Zondag werd door de A.M.B.C. een oriënta- tierit voor auto's en motoren georganiseerd. Er werd gere den onder een eigen reglement. Gestart kon er worden in de sport- en in de tourklasse. De uitzetters van deze rit waren de heer en mevrouw Henk en Jenny van de Roest. Er waren 33 deelnemende equipes. De winnaars waren: A. Klasse. 1. H Schopping, Hilversum met 37 strafpunten 2. J. Renkema, Amersfoort met 48 strafpunten 3. J van Loenen, Leusden met 63 strafpunten LEUSDEN - De bedrijfsvoetbal competitie is al weer enige we ken volop aan de gang. Lang zaam maar zeker wordt duidelijk welke ploegen dit jaar hoge ogen kunnen gooien en welke teams er alles aan moeten doen om het degradatiespook van het lijf te houden. De stand in de klassen waarin de Leusdense bedrijfsvoetballers fu rore maken is aldus: Bouwfonds Bank Giro Centrale Zon Schild Chemco 4e klasse Tankwerkplaats 2 TD Verzamelplaats 2 Lisidunahof 2-2 3-2 3-2 2-0 3-6 3-3 3-3 ZA Musketier 2 3-3 Foxboro 2 3-3 Intradal 2 3-0 Het programma voor deze week is: 1e klasse: 30 mei, Pon Voorwaarts - Soester- kwarler. (Zuiderinslag) 3e klasse: 29 mei, Pon Voorwaarts 2 -GA'70, (Zuiderinslag) 30 mei, Chemco - Bank Giro Cen trale. (terrein HVC) 3e klasse; 30 mei, Lisidunahof - TD Ver.za- melpl. 2 (Bavoortseweg 99) 1e klasse Soesterkwartier Spoorzicht Tankwerkplaats Pon Voorwaarts ZA Musketiers Karei de Stoute Boys 3e klasse GA'70 Pon Voorwaarts 2 3-5 3-4 3-4 3-3 3-1 3-1 3-6 3-4 LEUSDEN - De uitslagen van de op donderdag 24 mei gespeelde klaverjaswedstrijden van Leus der Troef zijn als volgt: Uitslagen: 1Mevr. De Ridder 5065 pnt. 2. Mevr. Huyskes 3 Hr. Huyskes 4. Hr. Nijhuis 5. Mevr v d. Berg Stand na 8 weken 2e 1. Mevr. Grimberg 2. Hr. Popma 3. Mevr. Nijhuis 4. Mevr. Huyskes 5. Hr. Mulder 6. Mevr. Buhrer 7. Mevr. De Ridder 8. Hr Huyskes 4968 pnt. 4940 pnt. 4818 pnt. 4778 pnt. periode. 37780 pnt. 37476 pnt. 36965 pnt. 36554 pnt. 36537 pnt 36508 pnt. 36502 pnt. 36374 pnt. B. Klasse 1. G Bos, Amersfoort met 101 strafpunten 2 J de Boer, Putten met 126 strafpunten 3. H.W. G. van Druten, Achterveld met 158 strafpunten 4. A. van Druten, Achterveld met 160 strafpunten 5. J. de Boer, Putten met 183 strafpunten 6 Nieskens, Weesp met 189 strafpunten ACHTERVELD - Door elf leden van de damesschietclub werd deelgenomen aan de onder linge schietwedstrijd. Het was Ria Vos, die vorige week op de derde plaats van onderen ein digde, die nu eerste werd met 89 punten. De overige uitslagen waren: 2. Anneke Oudshoorn 87 3. An Voskuilen 81 4 JeannetVos 80 5. Mien v.d. Burgwal 75 6. Iny Kok 74 6. Tiny Tolboom 74 8 Nel Tijmensen 73 9. Anja van Rossum 68 10 Annelies Huurdeman 67 11 Thea van Ruitenbeek 60 ACHTERVELD - Door de wieler club Houten wordt op zondag 3 juni een Kastelenrit georgani seerd. Men kan deelnemen aan de 45. 100 en 150 kilometer. De start en finish is in de Hessenkar. De tijden van inschrijven zijn voor de 45 km. van 10.00-12.00 uur, voor de 100 km. van 9.00-10.00 uur en voor de 150 km van 8.00- 9 00 uur.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5