i: Parkeerterreinen handhaven Politieburo of politieburo/brandweer-kazerne Woningbouw langs Hamersveldseweg en Burg. Van der Postlaan „Hulpvaardigen" bij diefstal veroordeeld De Geut in juni PvdA organiseert discussieavond over lokale omroep De Vallei vierde feest leusder ki Frühschoppen op het Groot Achterveldplein Frühschoppen Activiteiten KPJ A'veld Oudpapier aktie DWS VRIJDAG 1 JUNI 1984 plaatselijk nieuws irvolg van pagina 1 gebied ,,H2" bestaat uit wo ningbouw langs de Hamers- veldseweg vanaf ,,De Hamers- hof' tot aan de hoek met de Van der Postlaan en langs de Van der Postlaan van de Hamers- veldseweg tot aan het punt tegenover Clarenburg. In het meest zuidelijke gedeelte van ,,H2waar zich nu dus het „Praathuis" van Van Schoon hoven en de boerderij van de familie Los bevinden, zijn ook nog een tweetal vijvers ge dacht. Een opmerkelijk detail in ,,H2" is tenslotte nog de plaats direkt ten zuiden van het aktivi- teitencentrum „De Korf" Daar in wordt niet alleen rekening gehouden met enige uitbreiding van „De Korf", maar is ook een doorsteek voor autoverkeer ge dacht van de Burg van der Postlaan naar de Smidse STUDIE De plannen voor ,,H2" verke ren momenteel nog in een zeer vroeg stadium. In feite gaat het om een voorstudie voor het ontwerp. De ideeën van Van der Werff zijn enkele maanden geleden een keer getoond in een zogeheten „bartalk", een informele bijeenkomst voor Inafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. olk lerschijnt elke dinsdag en donderdag. loofdredakteur: Warnix Kreyns Redaktie: Boudewina de Boer Caspar van Loo evering kopij en advertenties: or het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, lor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur aktie en administratie: ~h lamoor Leusder Krant. Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum Op ■"^Trkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tol f.00 uur. Telefoon: 033-941495 bon nemen tsgeld: 62,60 per jaar, 31.80 per half jaar. 16,15 per kwartaal ichten bezorging: s abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond IOO uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan «lakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag ien 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u fitakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 141. toestel 44 IABESTELLEN FOTO'S: De meeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u «bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij toruitbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld. met uidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, »glna waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per fcemplaar (formaat 13 x 18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 25 cml. J kunt odk contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, ■tusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- «ngt u de gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- antenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De Geut zal deze maand in het teken staan van de Rock and Roll. Zaterdag 2 juni wordt dan ook voornamelijk Rock and Roll gedraaid. Op woensdag zijn liefhebbers van deze muziek na 22.00 uur wel kom. Vóór 22.00 uur krijgen de Rock and Roll-cursisten les. De beginners en gevorderden wor den 15 juni in de gelegenheid gebracht hun diploma te beha len. De grote Rock 'n Roll manifesta tie komt als afsluiting van het sei zoen op zaterdag 30 juni, compleet met bands, video, kraampjes, bar becue en oldsmobielshow Vrijdag 18 en 22 juni disco van 20.30 tot 01 00 uur. Elke middag behalve op maandag van 14.00 uur tot 17.00 uur open, met op ma 11 juni en zo. 24 juni video Verder is er op zaterdag 9, 16 en 25 juni een Reggea'New Wave avond. Na deze maand is het jongeren centrum twee maanden gesloten om 1 september weer officieel open te gaan met een band. Voor verdere informatie: OJJC ..De Geut", Zwarteweg 29, tel. 033- 946848. ACHTERVELD - Het voorheen binnengebeuren van de Früh schoppen" in ,,'d Ouwe Peer- destal" gaat naar buiten, want op zondag 3 juni tussen 11 30 en 14.00 uur is er het „Vroegepotje" halen op het „Groot Achterveld plein" De „Hinterfelder Musikan- ten" met kapelmeester Willem von Stoutenborch, met spreker Johan nes Janszen en Gastheer Petrus von Uhm zullen dan vrolijke Oos tenrijkse en andere werelddelen- muziek op de eeuwenoude klinkers naar voren brengen. De toegang is gratis. ACHTERVELD - Zondag zal er weer Frühschoppen zijn. De aan vang is om 11.30 uur. Indien de weersomstandigheden dit toela ten zal het Frühschoppen wor den gehouden buiten op het Groot Achterveldplein, gelegen naast hotel Roskam. Kan het door de weersomstan digheden niet buiten worden ge houden, dan zal het plaatsvinden in d'Ouwe Peerdestal. De Hinterfel der Musikanten zullen weer aan wezig zijn om het geheel met vrolij ke Oostenrijkse muziek op te luiste ren. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De plaatselijke af deling van de PvdA organiseert aanstaande donderdag (7 juni) een discussieavond over het on derwerp „lokale omroep". De PvdA heeft drie deskundigen uit genodigd, die vanuit verschillen de invalshoeken over de lokale omroep zullen spreken. In het forum zitten Nico Haasbroek (ex- VARA-medewerker en nu direk- teur van Radio Rijnmond), Jeltje van Nieuwenhove (media- specialiste uit de PvdA-Tweede Kamerfractie) en Wolter van de Hoek (voorzitter van de stichting Omroep Leusden). Een aantal vraagstukken, beho rend bij het fenomeen „lokale om roep" zal aan de orde komen Wie geeft de zendmachtiging uit en aan wie9 Wie financiert de lokale om roep en hoe? Wat zijn de mogelijk heden voor reclame? Bovendien wil de PvdA. zoals in het ledenblad staat aangekondigd, in de dis cussieavond ook spreken over de vraag, hoe de onafhankelijkheid van de lokale omroep gegaran deerd kan worden. De discussieavond wordt gehou den in de schuur van de Hakhorst, Waarden 25a, en begint donder dag om 20 15 uur ACHTERVELD - Zaterdag zal in verband met de oud- papieraktie van de muziekver eniging DWS weer een container worden geplaatst op het Groot Achterveldplein. Allen die hun oud papier op willen ruimen kun nen dat in bedoelde container komen deponeren. Zij die door bijzondere omstan digheden niet in de gelegenheid zijn het oud papier zelf te komen brengen kunnen dat vóór vrijdag avond 19.00 uur telefonisch mee delen aan W van Hamersveld, telefoon 03425-1688 en W. Wou ters, telefoon 033-941197. Inwo ners van Stoutenburg en omgeving kunnen hun oud papier eventueel deponeren bij W Wouters, Hes senweg 95 te Stoutenburg. ACHTERVELD - Na reeds een aantal leuke sport- en andere activiteiten achter de rug te heb ben, heeft de KPJ nog een aantal activiteiten voor de boeg. Op 3 juni zal deelgenoemen wor den aan het voetbaltoernooi te Mijdrecht. Er wordt deelgeno men aan het voetbaltoernooi te Langbroek/Cothen. Van 22 tot en met 24 juni komt de KPJ uit Twello in verband met het uitwisselingsprogramma in Achter veld op bezoek De afsluitings avond wordt gehouden op 1 juli Deze zal weer plaats vinden bij Ida Er zal dan weer een barbeque worden gehouden. Het vlees is gratis maar de drank moet wel worden betaald. Discotheek van Loon zorgt deze avond weer voor de muziek. In verband met het uitwisselings programma gaat Achterveld dan van 31 augustus tot en met 2 september een tegenbezoek bren gen aan de KPJ te Twello. Aan het eind van het seizoen zal er ook weer een verandering in het bestuur komen. Gerda Jonksman stopt er dan mee. In haar plaats komt Rina Herder in het bestuur Ook voorzitter Wim van de Tweel neemt afscheid Voor hem wordt nog een nieuw bestuurslid gezocht Kandidaten voor bestuurslid kun nen zich vanaf heden opgeven. Zij behoeven geen voorzitter te wor den daar deze functie dan al bezet is. Op 15 september zal er weer een grote feestavond worden gehou den met de leden en oud-leden Die dag bestaat de KPJ afdeling 15 jaar en men wil dit niet ongemerkt voorbij laten gaan LEUSDEN - De christelijke kleuter- en lagere school De Vallei bestaat dit jaar tien jaar. Genoeg reden om dit aan de vooravond van de samensmelting tot één basisschool uitgebreid te vieren ot zoals schoolleider Rikus Renting het verwoordde: feestelijk door te brengen en te gedenken. Vrijdag 25 mei werd de feestweek afgesloten met een grote markt. Tot drie uur was er gewoon school maar daarna waren er voor groot en klein allerlei sport- en spelaktiviteiten georganiseerd, waaronder een rad van avontuur, een luchtkussen en een kindermarkt. Er konden., inkopengedaan worden en er werd genoten van zelfgemaakte hapjes. Een kleine greep uit al die aktiviteiten die de feestweek tot een geslaagd lustrum maakten gebouw „De Koningshof" imte voor een pleintje inge- Jnd imersveldseweg zou verder met woningbouw moeten worden ingevuld doeling dat het college van B. en W aanstaande dinsdag voor de eerste keer over de voorge stelde invulling van „H2" van gedachten wisselt. Wanneer de invulling van „H2" concreet aan de orde gaat komen is nog volstrekt onduidelijk. De plannen moe ten niet alleen nog op hun financiële haalbaarheid wor den bekeken, maar ook moe ten er nog studies ten aan zien van de woningbehoefte - in „H2" zou globaal ruimte zijn voor zo'n 200 woningen - worden verricht. Als het tot uitvoering van de plannen gaat komen, dan zal dat on getwijfeld gefaseerd gebeu ren. AMERSFOORT/LEUSDEN - Voor de Utrechtse politierechter, mr K. S. Bieger, stonden vrijdag wat hij noemde „de hulpjes" van een crimineel uit Amersfoort. Twee van hen (22 en 23 jaar) kwamen ook uit Amersfoort. De derde (32 jaar) woonde in Zeven hoven. De jongste verdachte werd bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van 12 maanden waarvan 6 voorwaar delijk. Zijn stadsgenoot kreeg een voorwaardelijke gevange nisstraf van eén maand en een boete van 1250 gulden. De laat ste verdachte veroordeelde mr Bieger wegens „schuld heling" tot een boete van 1000 gulden waarvan de helft voorwaardelijk. De vonissen waren vrijwel con form de eisen van de officier van justitie, mr E. Wesselius; met uitzondering van het vonnis van de oudste Amersfoorter waarbij mr Wesselius naast dezelfde ge vangenisstraf een boete van 1500 gulden had geëist. Overi gens werd „de crimineel" enkele maanden geleden door de Utrechtse rechtbank veroor deeld tot een gevangenisstraf van 8 maanden waarvan 3 voor waardelijk. De zaak kwam aan het rollen toen de politie van Leusden na een tip ging kijken in een loods van de hoofdverdachte. „Toen ze de deur openden, konden ze hun ogen niet geloven. Binnen stond voor een kwart miljoen aan gestolen goede ren opgeslagen", vertelde mr Wes selius. De hoofdverdachte was krantenjongen en keek tijdens het krantenbezorgen niet alleen op de weg maar ook naast de weg Hij maakte zich schuldig aan diverse autodiefstallen. Maar ook de bouw materialen kwamen in zijn kraam zeer goed van pas. Nadat de politie deze man eenmaal had aangehouden bleek dat hij van veel kanten hulp gehad. Zaken tegen veel „hulpvaardigen" vielen volgens de officier van justitie moeilijk te bewijzen, waardoor er vrijdag „slechts" drie verdachten terecht stonden. Zo verweet mr Wesselius de jong ste Amersfoorter dat hij op 19 juni van het vorig jaar in Zandvoort een auto voor de hoofdverdachte had laten stelen en een valse aangifte had gedaan bij zowel de verzeke ring als de politie. Uiteindelijk lever de de hele actie de hoofdverdachte het meeste geld op Hij ontving van de verzekering 14.000"gulden De man die vrijdag terecht stond kreeg 1500 gulden voor de moeite Ook stal de jongste Amersfoorter samen met zijn stadsgenoot op 17 augustus van het vorig jaar in Leusden een groot aantal goede ren uit een auto. De buit werd naar de hoofdverdachte gebracht die er na verkoop 9000 gulden aan over hield. Het tweetal kreeg weer 1500 gulden. De inwoner van Zevenaar had tussen juli en september van het vorig jaar een gestolen speedboot van de hoofdverdachte gekocht Hij zou er 1750 gulden voor hebben betaald. „De man had zo'n eerlijk gezicht. Ik heb er echt niet bij stilgestaan dat er iets mis kon zijn", vertelde hij de politierechter Vol gens politie was de boot zeker 9000 gulden waard. „Ik weet dat u een strop van 1750 gulden heeft geleden maar dat lijkt me een heel goede bijkomende straf", stelde mr Bieger. Hij veroordeelde de man daarom tot de boete zoals die was geëist. e genoemde torenflat zou nets meer naar het zuiden ten komen te staan. Onge- op de plaats, waar nu >le volkstuintjes liggen het zogeheten „Praat- van de firma Van Schoon- >n In de werkgroep „Ruim- A e Ordening" van het in- A iakorgaan CML, waar ndagavond de plannen I„H2" werden gepresen- J, wilde gemeentewerken- cteur ir. Marius Pais niet reet zeggen, welke hoogte .oontoren zou moeten krij- Hij sprak slechts van een irkant gebouw van enige gle" en van een „naald in centrum". Pais liet blijken met Van de Werff eens te Voor deze boerderij is in de plannen voor H2 geen plaats meer zijn, dat het hoofdcentrum een afronding in de vorm van een flink hoog gebouw stedebouw kundig nodig heeft. Naar ver luidt gaan de gedachten daarbij uit naar een gebouw van zeker twaalf a dertien verdiepingen hoog. Het idee is om boven in de woontoren, waarin duurdere premiewoningen zijn gedacht, een restaurant of iets dergelijks onder te brengen, van waaruit men dan een fraai uitzicht zou hebben over de Schoolsteeg bosjes. De verdere invulling van het De bestaande parkeerplaatsen moeten worden gehandhaafd raadsleden. Binnen het college ders is er als zodanig nog niet van Burgemeester en Wethou- over gesproken. Het is de be- Op de plaats waar nu hetPraathuis staat is woningbouw gedacht.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3