„Vrouwen? Met alleen mannen is het al moeilijk genoeg!" Kleding gevraagd Commissie 0WR0 vergadert Leusdenaar Kees Hundepool gekozen tot gouverneur van de Lions Elitair gezelschap? Daar erger ik me ook aan" „In ons land moet het allemaal zo nodig chique zijn' Voorlichting Dagmavo en havo „Het wordt hoog tijd dat de Lions wat meer in de publiciteit komen. Het grote publiek heeft een totaal verkeerd beeld van onze organisatie. Voor een deel is dat trouwens onze eigen schuld." Aan het woord is LeusdenaarKees G. Hundepool, 55 jaar oud en uitgever van twee periodieken op het gebied van zakenreizen en luchtvracht. Kees Hundepool werd onlangs gekozen tot „gouverneur" van het district 110 B van de Nederlandse Lions. Gouverneur van de Lions wil zeggen dat men LEUSDEN - Het gesprek met Kees Hundepool vindt plaats in zijn smaakvol ingerichte woning aan de Esdoornhof in Leusden- centrum. Het huis is zodanig verbouwd dat er een ruimte is ontstaan van waaruit de heer Hundepool zijn zakelijke be slommeringen kan leiden. Uit alles blijkt dat Kees Hundepool erg internationaal georiënteerd is. Niet vreemd als men bedenkt dat Hundepool voor zijn maand bladen de hele wereld bereist. Omdat Hundepool een zelfstan dige ondernemer is staat het hem vrij zijn zakelijke aktiviteiten te kombineren met zijn beslom meringen met de internationale Lionsorganisatie. Wat de Llons- organlsatie precies is en wat ze doet maakte de heer Hundepool tijdens het interview duidelijk. Waar komen de Lions eigenlijk vandaan, is onze eerste vraag. „De Lionsorganisatie is in de eerste wereldoorlog in de Verenigde Sta ten ontstaan", zo begint het ant woord „De naam Lion is trouwens al ouder, de details weet ik echter niet In een boekje over de Lions dat we aan het eind van het ge sprek meekregen lezen we later dat de naam Lions" al in het midden van de negentiende eeuw gebruikt werd als naam voor een mannenclub die zich onder meer bezighield met „goed burger schap" Onderling hulpbetoon stond in die tijd primair. De Lionsor ganisatie zoals we die heden ten dage nog kennen werd opgericht in oktober 1917 te Dallas (Texas) De eerste Nederlandse Lionsafdeling kwam in 1951 tot stand in Amster dam. Op dit ogenblik zijn er in Nederland 225 clubs met ruim 6400 leden. Waf willen de Lions mei hun organisatie7 „De Lions is een zogenaamde serviceclub. Wij willen ons dienst baar maken. Ons motto is dan ook „we serve", oftewel „wij dienen". Wij helpen de medemens die in nood verkeert of problemen heeft. De Lionsclub is trouwens niet de enige organisatie met zo'n doel stelling. Er zijn er veel meer. De Rotary en de Round Table zijn ook voorbeelden van bekende service clubs." Zijn er dan geen verschillen tus sen de diverse organisaties? „Die zijn er wel Alleen is het verschil vaak wat subtiel. De doel stellingen zijn identiek. Om toch een verschil aan te geven moet ik voorzichtig zijn met mijn uitspra ken. Ik wil niemand voor zijn hoofd stoten. Het verschil tussen ons en de Round Table is de leeftijdsgrens die de Round Table heeft getrok- gedurende één jaar voorzitter is van een district. Nederland kent overigens drie van deze districten. Het district 110 B, waaronder ook declub Leusden resorteert, telt zo'n 2200 leden verdeeld over 72 clubs. Als het aan Kees Hundepool ligt gaater binnen de Nederlandse Lions wat veranderen aan de opbouw van de organisatie. „Als de doelstelling van de internationale Lions strikt genomen wordt krijg je een prima club. Jammer genoeg is dat nu niet altijd het geval", aldus de kersverse gouverneur. ken voor haar leden De maximum leeftijd is bij hen veertig jaar De Rotaryclub heeft vooral oudere le den, zij trekken wat sneller de podemonnaie als er ergens gehol pen moet worden Bij de Lions staat de zelfwerkzaamheid centraal De Lions proberen aan geld te komen door allerlei aktiviteiten te organi seren die geld opleveren." Eliteclub Het pubbek ziet die serviceclubs als gezelschappen van mensen die tot het zogenaamde establishment behoren, eliteclubs dus. „Ik snap best dat men er zo over denkt. Jammer genoeg gaat dat beeld voor wat betreft Nederland misschien ook wel op. Ik zeg wel eens dat wij het land zijn met de kleinste clubspeldjes. Hoe chiquer, hoe mooier. Ik heb daar eigenlijk de pest aan. Veel Nederlandse Lions- clubs zijn clubs van vrienden, ter wijl dat eigenlijk nooit de bedoeling is geweest In de eerste plaats moet het streven er op gericht zijn om alle beroepen vertegenwoor digd te hebben in je club. Als er iets georganiseerd moet worden heb je dan alle deskundigheid in huis Een goed opgebouwde club heeft dan ook allerlei specialismen in eigen kring. Jammer dat het in de praktijk niet opgaat. Ook in Leusden niet. In de Verenigde Staten en in een land als Australië is die situatie totaal anders. Ook in Nederland zou een Lionsclub een afspiegeling moeten zijn van de samenleving Er is dus nog wel een taak voor je weggelegd als gouverneur „Je zou zeggen van wel. Het lukt me echter nooit om de hele opbouw van de Lionsorganisatie even te veranderen De mensen staan te veel op een voetstuk. Begrijp me goed, er zijn landen waar het best goed is dat de Lionsclub daar een wat elitair karakter heeft. In ontwik kelingslanden bijvoorbeeld Ik heb er geen bezwaar tegen dat de kopstukken daar deel uitmaken van de Lionsorganisatie. Zij jatten tenslotte het geld van de armen, laten ze het via de Lions dan ook maar weer uitgeven." Hiermee zijn we eigenlijk bij het hoofdstuk „politiek" aange komen. Hoe zit het eigenlijk met „politiek" en „Lions"? Kees Hundepool is daar erg kort over. „De Lions Club International" is een organisatie die zich op geen enkele wijze met politiek inlaat. We accepteren dan ook rustig een Lionsclub in Zuid-Afrika en onder houden daar goede kontakten mee. We gaan altijd met een grote boog om „politiek" heen. Vandaar dat je ook over de hele wereld Lionsclubs aantreft. Een uitzonde- dereen die dat wilde kon laten zien of horen wat zij of hij presteerde. De manifestatie is nu al een paar keer met succes gehouden in eetcafe Hakhorst Er bleef voor de Lions zelfs geld over omdat we een percentage kregen van de ver kochte artikelen die geëxposeerd werden In die tijd is trouwens ook het idee ontstaan om een orkest te formeren. Zelf ben ik een groot muziekliefhebber die zelf ook graag muciseert Ik heb ooit eens een half jaar in het Miller sextet gespeeld Ik wist dat Pardi Leopold die voor de oorlog in de Millers had gespeeld, hier in de buurt was komen wonen We hebben Pardi weten op te sporen. Hij had er best zin in om een aangelegenheidsor kest te formeren Samen met nog een aantal anderen vormen we nu het jazzorkest ,,De Swint Profs" Je zou ons het huisorkest van de Leusdense Lions kunnen noemen. We treden zo nu en dan echter ook wel bij andere gelegenheden op. Spierziekte De Swing Profs en de Leusden se Lions zijn de laatste tijd erg in het nieuws geweest door hun inspan ning voor de landdag voor spier ziekte" in Crailo Is dat een aktiviteit van de Leusdense Lions? ..Die Landdag is een hele grote gebeurtenis die we echt niet met de 25 Leusdense Lions aankunnen. Het gaat hier eigenlijk om een - Kees Hundepool na zijn installatie tot gouverneur van de Lions ml Postiljon-motel in Zwolle. Foto Paul de Srm bijeenkomst van de Vereniging Spierziekte Nederland (VSN). De Landdag van de Vereniging Spier ziekte Nederland (VSN). De Land dag zoals de vereniging die elk jaar organiseert was aanvankelijk be doeld als een eenvoudige leden vergadering Nu is de Landdag uitgegroeid tot een bijeenkomst voor mensen, vooral jeugdigen, die lijden aan spierdistrofie Op die Landdag wordt er van alles voor de zieken georganiseerd. Allerlei or ganisaties, instellingen en vereni gingen werken aan de voorberei ding van de Landdag mee Als Lionsclub Leusden zijn we betrok ken geraakt bij de organisatie van de Landdag op 26 mei 1984 in het legerkamp Crailo te Bussum. Wij werken voor dit projekt samen met de Lionsclub Amersfoort. Eemland, Hoevelaken en Hoogland. Iedere Lionsclub neemt een stukje van de organisatie voor haar rekening Al hoewel bijna iedereen geheel be langeloos meewerkt moest er toch nog zo'n kleine vijftigduizend gul den opgebracht worden. Ook daar hebben de Lions zich garant voor gesteld In Leusden hebben we een aantal jazzconcerten georga niseerd om aan geld te komen. Het is trouwens een hele klus om zo'n landdag te organiseren Er komen op zo'n dag tegen de 1900 men sen. Het grootste deel beweegt zich voort per rolstoel. Er wordt dan ook een heel draaiboek gemaakt voor die dag. Hoevelaken doet bijvoorbeeld niets anders dan het transport organiseren Ik kan je echter verzekeren dat dat een gi gantisch karwei is Wat gaat de Leusdense Lions club doen nu de landdag achter de rug is? ,,Dat is niet in de eerste plaats mijn zaak. Piet Dijkema is op dit ogenblik voorzitter van de Leus dense afdeling. Hij wordt geacht een jaar lang de club als het ware te trekken De ambtstermijn van Dij kema loopt trouwens ten einde. Jan Meijer, een gepensioneerde kolo nel der cavalerie gaat het p dentschap overnemen Eénvs w belangrijke taken van een p j dent is overigens het zien m> i krijgen van alle leden voo Ie aktiviteiten. Zoals je dat bi] organisaties kent, hebben we bij de Lions leden die zich weli proberen te drukken." Nu Kees Hundepool is g zen tot gouverneur van een de drie Nederlandse distri I wacht hem een drukke tijd. wordt er van hem verwacht! tijd dat hij gouverneur is? „Op de Nationale Conve een soort landelijke ledenve n dering die op 2 juni a.s. in J wordt gehouden, wordt he! leid van de Nederlandse L voor het komende jaar bel gemaakt. De drie gouvern 'c, maken dan bekend voor groot projekt we ons dit gaan inzetten. Verder moei gouverneur de grote lijn li J gaten houden." h ring daarop vormen de Oostblok landen. Men ziet de Lionsclub daar als een Amerikaanse, kapitalisti sche organisatie die om die reden niet welkom is." Moeilijke bevalling Hoe kun je eigenlijk lid worden van de Lions? ,,Je kunt je nergens aanmelden als lid, als je dat zo bedoelt Het lidmaatschap van de Lionsorgani satie is te beschouwen als een moeilijke bevalling Er gaat heel wat tijd overheen voordat iemand toe kan treden tot de organisatie. Je kunt alleen lid worden als je daarvoor uitgenodigd wordt door de plaatselijke club. De leden van de plaatselijke club beslissen over het lidmaatschap op voordracht van één of meer leden Als ieder een het erover eens is dat iemand gevraagd moet worden om lid te worden wordt de betreffende per soon gevraagd of hij eigenlijk wel wil toetreden. Het aspirant-lid krijgt dan ruimschoots de tijd om kennis te maken met de Lionsclub alvo rens hij besluit om definitief lid te worden Van de kant van de Lions club is dat eventuele lidmaatschap niet meer zo vrijblijvend. Als men eenmaal iemand gevraagd heeft is er voor de club geen weg meer terug." Kees Hundepool geeft toe dat de hele procedure ook wel eens tot teleurstelling leidt. Zelf heeft de heer Hundepool ook wel eens een misser gemaakt. „Op een gegeven ogenblik kwam er iemand bij me aan de deur die dolgraag Lion wilde worden. In een gesprek overtuigde de man, die vergezeld was door zijn vrouw, me ervan dat hij de geknipte per soon was om lid te worden van de Lions.Ik heb de toen de man voor gedragen. De vergadering ging met de voordracht akkoord, zodat de betreffende man lid kon worden Na een jaar bedankte hij echter weer Hij had gedacht veel bruikba re relaties te kunnen aanknopen binnen de Lionsclub. Dat er door de leden hard gewerkt wordt om via akties geld in te zamelen viel hem waarschijnlijk erg tegen. Zelf heb ik de fout dan ook nooit meer begaan om iemand die zich zelf aanmeldt voor te dragen." Padvindersclubje De Lionsclub is een echte mannenclub. Waarom worden er geen vrouwen toegelaten tot de organisatie? „Veel vrouwen zeggen dat de Lions een soort padvindersclubje is. Misschien hebben ze wel gelijk. Veel Lions hebben vroeger ook een funktie vervuld binnen de scou- tingsorganisatie. Of dat toeval is weet ik echter niet. Feit is dat je in alle service-clubs veel oud padvinders aantreft. Dat er tot op heden geen vrouwen worden toe gelaten tot de bijeenkomsten van de Lions is een feit, de Lionsclub is een echte mannenorganisatie Dat heeft vooral historische redenen Toen de Lions opgericht werden was er geen sprake van dat er vrouwen mee zouden doen Dat is tot op heden zo gebleven. Ik moet er ook niet aan denken dat er vrouwen mee zouden gaan doen in de Lionsclub. Zo'n formule zou naar mijn mening nooit slagen. Het is al moeilijk genoeg om kerels ergens achter aan te krijgen." Leusden Hoe zit de Lionsclub in Leusden in elkaar? ..Leusden heeft een Lionsclub die bijna vijf jaar bestaat. Op 16 juni aanstaande vieren we ons eerste lustrum. De club in Leusden telt op dit ogenblik 25 leden. Om helemaal eerlijk te zijn, ik ben van mening dat ook de club hier niet optimaal van samenstelling is Het komt nog te vaak voor dat iemand voorgedra gen wordt als lid omdat hij deel uitmaakt van een vriendenclubje. Mijn ideaal is om, net als in Ameri ka, in de eerste plaats te kijken naar het beroep van de betrokkene. Of hij dan later een vriend van me wordt zien we later wel. Absoluut noozakelijk is dat echter niet." Waarmee houdt de Leusdense j Lionsclub zich zoal bezig? „We timmeren niet altijd langs de weg waar het om aktiviteiten gaati die we in eigen kring houden. Iedere Leusdenaar heeft, denk ik, al wel eens wat gemerkt van de i aktiviteiten die de Leusdense Lions op touw zetten. LEUSDEN AAR-1 DIG VAARDIG, is zo'n aktiviteit Wij vonden dat er op cultureel gebied niet veel te doen was in Leusden, terwijl we wisten dat er op cultureel gebied door allerlei inwoners op een behoorlijk niveau gepresteerd werd. We hebben toen een mani festatie georganiseerd waarop ie- (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De raadscommis sie Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening (OWRO) komt aanstaande dinsdag (5 juni) voor een vergadering bijeen. Onder voorzitterschap van wet houder Jan Wagenaar (VVD) wordt er vanaf 20.00 uur verga derd in de commissiekamer van het gemeentehuis, 't Erf 1. De agenda vermeldt de volgende punten: 1. Opening; 2. Inventarisatie vragenstellers/ woordvoerders; 3. Verslag van de vergadering van 8 mei jl.; 4. Mededelingen: voortgang grondaankoop ten behoeve van fietspad Asschatterweg; 5. Claverenblad/Wildenburg; 6. Kredietaanvraag bestem mingsplan Hamersveld 7 Presentatie stedebouwkundig ontwerp H2; 8. Groenplan Akkerhoeve- Noordwijck; 9. „Verordening geluidmeet- dienst gemeente Leusden"; 10 Onttrekking weggedeelten aan openbaar verkeer; 11Voorbereidingsbesluiten mersveid; "Paardenmaat; t Vor; 12. Verkoop panden Hamers* seweg 92 94, 13. Verkoop vrije sector kave u Claverenblad/Wildenburg e 14 Gasaansluiting bedn; woningen Ambachtsweg; 15. Rondvraag; 16. Sluiting. LEUSDEN - Vanaf vandaag (vrijdag 1 juni) kan iedereen tus sen 17.00 en 19.00 uur kleding (uitsluitend zomerkleding) afge ven bij mevrouw J. Klelne- I Koopsen, Rietgors 24 of bij me- vrouw R. Kleine-Bhugwansing, Claverenbladstraat 134. De kle- i ding gaat met een gratis vracht mee naar het „Lotjeshuis" in LEUSDEN - Met ingang van augustus hoopt men weer te starten met een eerste jaar Dag- Mavo en Dag-Havo in „Groot Krakhorst". Om een eerste leerjaar mavo en havo te kunnen starten dienen zich voor elke afdeling 40 leerlin gen in te schrijven. Tot nu toe meldden zich reeds 22 leerlingen aan voor de mavo en 27 voor de havo. In drie jaar wordt opgeleid voor het diploma mavo (C of D niveau) of voor het havo-diploma. Men moet om een van de diplo ma's te behalen zes van de vakken F2, Duits, Engels, Nederlands, Aardrijkskunde, Geschiedenis en Economie kiezen. Op vrijdagavond 8 juni vindt er in „Groot-Krakhorst" een voorlich tingsavond plaats over de Dag mavo en -havo in Leusden. De aanvang is 20.00 uur. Suriname, dat dringend om ren verlegen zit. Het „Lotjeshuis" is een kind huis waar ondervoede en vero loosde kinderen van 0 tot 5 worden verzorgd. Momenteel het voornamelijk baby's die n het ziekenhuis door een kmde te zijn behandeld worden doe wezen naar het Lotjeshuis verdere verzorging. Mede doe steun uit Nederland kan dit te blijven bestaan, hulp blijft de danks onfriisbaar. Meer inlichtingen kan men krijgen bij bovengenoemde da via de telefoonnummers 94643 945199. VRUWILLIGERS VACATUREBANK LEUS! ST'JGBEUGEL 32. 3833 XE LEUSDEN. M. 033-9& LEUSDEN - Binnen afzienbare tijd hoopt de W.O.L., vereniging voor welzijn ouderen te Leus den, over een eigen ontmoe tingscentrum te beschikken aan de Hamersveldseweg. Zo'n ruimte vraagt natuurlijk om een beheerder die „de touwtjes in handen houdt". Vrijwilligers ge noeg om te assisterenmaar naar de verantwoordelijke man of vrouw wordt nog gezocht: die kan zich melden bij de Vrijwilli gers Vakature Bank. Bij de Werk groep Buitenlanders zit men dringend verlegen om twee vrouwelijke vrijwilligers die op donderdagochtenden taalles willen geven aan buitenland Natuurlijk zijn er ook vrij gers die graag hun handen' wapperen. Nu beschikt de S| tuin stichting „de Zonneblo in Leusden-Zuid over een on komen dat dringend aan opknapbeurt toe is. De klu een dag of tien in beslag nen Het betreft voornamelijk de tenkant van het gebouwtje: het mooie weer op komst men al werkende bruin kur worden. De VVB Leusden is op dinsc woensdag- en donderdag tend geopend voor verdefi formatie.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 4