Spaanse ontboezemingen Het strijdlied is weer in j* eventig jaar „Stem des Volks" v 7" Collectes in juni Commissie Welzijn vergadert Mevrouw Grootendorst (78) haalde toch het B-diploma Jeugdvoetbal uitslagen Achterveld JUNI 1984 Loep op Leusden iktiea.i.: Marnix Kreyns; agen: Dick Bijl, Caspar van Hans Verhorst. ntje voor Bertus is blom en zijn echtgenote «n een etentje verdiend. Bij rante Clemente aan de jmmerstraatin »rdam. Binnenkort kunnen lommen daar aan een [je plaatsnemen. jingals volgt: Vrijdagavond lertus Blom, die aan de enweg in Achterveld fit, een wat vreemd wrgwerp in het weiland naast iuis liggen. Bij onderzoek en het twee grote balonnen i, waaraan een pakketje 9f|bevestigd. Bertus nam het naar huis, maakte het open jnd een groot stuk papier, op stond geschreven 'om irde vinder een diner met <9« ard Ross bij Ristorante w «nte, Haarlemmerstraat 9 te ,ar«ferdam". grap, dacht Bertus eerst maar voor de zekerheid Ihij toch maar even het ieropvanhet rdamse eethuis. En, jawel, is serieus. imiddag was er inde rdamse immerstraat een braderie st, waarbij een aantal en waren opgelaten. Dat 16.30 uur gebeurd en r later lagen twee inen aan de Hessenweg in erveld. niwenpraat inert u zich het berichtje van je week in deze rubriek, dat rernamen uit het clubblad Ie Binnensportvereniging den? Voorzitter J. van ik van de BVL schreef daar folgend seizoen zullen we neer kunnen genieten van rtuozespel van de ngen van de muziekschool, wel van het gekrakeel en de êlpraatvande «enraad.' week zouden we u graag minwijzen op een bericht, dat zen in „Geloof en kerk", het van R.K. parochie Sint Daarin heeft pastor Han lattum een stukje aï hreven, dat welhaast een en oord lijkt op het berichtje nt» leneer Van Maurik. Om die ach Eigenlijk ligt het aan de man, die in 1977 het A-diploma aan mevrouw Grootendorst uitreikte. Die zei namelijk tegen de toen ook al bejaarde zwemster, dat ze het B-diploma nooit zou halen, omdat ze daan/oor niet goed genoeg zwom. En dat heeft mevrouw Grootendorst uit de Kwintlaan in Leusden-Zuid niet op zich laten zitten. Ze moest er zeven jaar lang voor oefenen, maar zaterdag is het haar dan toch gelukt mevrouw Grooten dorst heeft het B-diploma gehaald. Alle fans van mevrouw Grootendorst, die zelfs met spandoeken langs het binnenstad van Bavoort stonden te kijken, hielden even de adem in, toen de zwemster bij het onderwater-zwemmen te vroeg boven kwam. ..Terwijl ik daar toch altijd heel goed in ben, maar net met het examen kwam ik te vroeg boven. Heb ik het nog maar een keer gedaan en toen ging het wel goed En dus kon haar het B-diploma worden uitgereikt. Dat mag, gezien het bovenstaande, dus zeker een flinke prestatie genoemd worden. En dan moeten we er nog bij vertellen, dat mevrouw Grootendorst vóór haar zeventigste eigenlijk nooit zwom. ,,lk kon het niet Maar toen was ik een keer met mijn kleindochter in het zwembad en toen dacht ik: waarom ook niet? Toen heb ik me opgegeven en zo is het begonnen. Nu is mevrouw Grootendorst al weer jarenlang een trouwe klant van zwembad Bavoort. Ze is er iedere morgen te vinden en dat houdt haar jong. Een C-diploma zou dat er tezijnertijd ook nog eens in zitten?Nee", zegt mevrouw Grootendorst beslist, ,,nu vind ik het welletjes. Het was dat die man zei, dat ik het nooit zou halen. Maar eerlijk gezegd: ik was zaterdag na afloop wel flink moe JL er t reden, maar ook om de vrouwvriendelijkheid van deze rubriek weer een beetje op te krikken, nemen wij het verhaaltje van Van Hattum hieronder over: „Vaak wordt er door ons mannen smalend gereageerd als vrouwen ergens over praten. Het woord vrouwenpraat, heeft de bijklank van: onbetekenend, niet ter zake doende. In de kerk kan de vrouw geen ambt bekleden, in de maatschappij is het een zeldzaam verschijnsel dat ze een openbaar ambt bekleedt. In het jodendom mag de vrouw niet deelnemen aan de studie van Gods Wet. Een rabbijn legde mij eens uit waarom. Ze hoeft het niet, zei hij, want de wet wil mensen leren als rechtvaardigen te leven. Nu heeft rechtvaardigheid alles te maken met barmhartigheid, dat is het leven doorgeven, beschermen en ervoor opkomen, 'n Vrouw heeft dat al van nature in zich en hoeft het dus niet meer te leren! Als in maatschappij en kerk vrouwen niet aan het woord komen, moeten mannen zich op zijn minst afvragen: hoe zit het bij ons met de menselijkheid? Ik ben wel eens bang, dat wij mannen dan tot de ontdekking zullen komen, dat we ons zouden moeten schamen voor onze moeders. Als in de Bijbel vrouwen aan het woord komen, gaat het altijd over het leven, het menswaardig leven. Het waren vrouwen, die moesten gaan verkondigen dat de Heer was verrezen!! En Maria dan? Dat is toch ook een vrouw? Nou dan!! Denk erom mannen." Worteltjes en solidariteit Het voorstel om 114 volkstuinen aan te leggen langs de Asschatterweg leverde vorige week in de gemeenteraad de nodige grappen en grollen op. Die begonnen toen de PvdA opmerkte om in plaats van de lokatie langs de Asschatterweg volkstuinen op bepaalde plaatsen in de bebouwing van Leusden aan te leggen. Wethouder Jan Wagenaar, die tijdens de raadsvergadering loco-burgemeester mocht spelen omdat J. W. M. Rademaker met vakantie is, reageerde door te zeggen dat volkstuinen tussen de bebouwing niks is. „Dan moetje schildwachten gaan aanstellen omdat anders je wortels uit de tuin worden getrokken. En wie gaat nou wachtlopen bij volkstuinen?", aldus Wagenaar. Waarop Henk van der Sloot (CDA) riep, met een knipoog naar onze Kantlijn: „Het konijntje van de Wetering misschien?" Toen het gelach was weggestorven was het de beurt aan wethouder Gijs van Woudenberg. „Het voorstel van de PvdA om volkstuinen in de bebouwing te realiseren heeft natuurlijk te maken met de solidariteitsgedachte van de partij. Heel Leusden kan dan immers profiteren van de boontjes, sla!, worteltjes en wat er nog méér op zijn tuintje wordt bebouwd", orakelde Gijs die dus met „profiteren" doelde op mensen met lange vingers. Corri Verduin van de Partij van de Arbeid kwam als laatste aan het woord, toen de lachers na Gijs zijn woorden waren bedaard. Corri: „Wat de wethouder suggereert is zogezegd onvrijwillig meeëten, Gemeentehuis Het wonder van de lente waar ik maar over blijf door zeuren voltrekt zich ook, zij het bescheiden, aan de vier ouwe perenbomen in de voormalige boomgaard aan die gracieuze bocht van de Asschatterweg. Hun bloei is minder uitbundig dan vorige jaren, 't lijkt of ze treuren om die rommel om hen heen, om die al jaren onaffe Biezenkamp, die met water gevulde bouwput, een paar bouwketen en aan de overkant de meer dan snelle bouw van de aanleunwoningen. Dat wor den geloof ik kunststofwonin gen, ik zie alsmaar plastics en piepschuim erin verwerkt en dan hup hup betonblokken op mekaar en over een paar we ken kunnen de mensen er in. Het zal wel goed zitten want de bouwer heeft een goede naam in 't dorp, maar de luitjes in de bestaande woninkjes zijn niet zo blij. het uitzicht dat zij hadden is weg Misschien treu ren die perelaars daar ook om. Het zou, geloof ik. nog niet zo gek zijn om in de plaats van de bedrijfsgebouwtjes die daar zouden komen en waar, dacht ik, niet zoveel belangstelling voor is, een paar dagwinkeltjes te maken, maar ja, dat heeft te maken met bestemmingsplan nen en zo meer en dat gaat soms niet zo vlot. Het zou de Biezenkamp als wijkcentrum compleet kunnen maken Ik luisterde per ongeluk een gesprekje af tussen twee da mes ot beter gezegd, vrouwen, want men spreke in onze geë mancipeerde maatschappij niet meer vandames", netzo min als er nog ..heren' schij nen te bestaan. In het verleden dacht ik, als er over „heren" werd gesproken, aan betrouw bare onkreukbare personen. Ik heb ze wel ontmoet in het persoonlijk en zakelijk verkeer Maar ik twijfel zo zachtjes aan ..heren". D'r vallen er zoveel om, in het politieke, zakelijke en gewone leven, er worden door Heren uit de bovenlaag van de maatschappij zulke rot streken uitgehaald dat het wel gewone mensen lijken. Ik luisterde dus per ongeluk die twee vrouwen af, ze had den het over boodschappen doen en dat je nu in 't dorp toch bijna alles kopen kunt wat je nodig hebt, en toen zei er een dat ze de Biezenkamp zo aar dig vond, nog een beetje dorps, ze kwam uit een grote stad en juist dat kleine trok haar aan zonder het uitdagen de en verlokkende van een groot winkelgebied. En toen stond ik voor het op een na oudste gemeentehuis, binnen werd er gesloopt, betimmerin gen en andere spullen werden naar buiten gedragen en aan de ramen hingen biljetten met in grote letters, verhuurd. Kreeg ik weer dat beetje wee moed dat me overvalt als ik iets in het dorp zien verdwijnen Zelfs om die onbewoonbaar verklaarde woning met dat half-ingestorte rieten dak en de verweerde muren daar aan de Zwarteweg Het was een schil derijtje, natuurlijk weg met de rommel. En nou dit gemeentehuis: vele malen mocht ik er zijn, spannende en leuke dingen meegemaakt, oeverloos ge praat en onverwacht genomen besluiten aangehoord. In die tijd kreeg je na de koffie nog een glaasje van de een of ander, en stonden er sigaren en sigaretten op de tafel. Het was de tijd dat je de raadscom missieleden en ambtenaren bijna allen persoonlijk kende. Het was de tijd van de stoere, wat autoritaire burgemeester Buining, die er persoonlijk op toezag dat er in de barre winter van '65-'66 niet over de Beau- fortweg werd gereden. Door de strenge vorst was de klinker- bestrating opgevroren en re paratie zou te duur uitkomen. Buining met z'n wandelende encyclopedie, secretaris Brou wer naast zich. Weinig men sen hebben geweten dat Brou wer in de barre oorlogstijd veel mensen verborgen en voortge holpen heeft die de Duitsers zo graag in de klauwen hadden gekregen. In die tijd was men nog zuinig op de gemeenschaps gelden. Als ik zie hoe er nu af en toe mee wordt omgespron gen met instemming van de raadsleden, lijkt het erop alsof er ergens een ezeltje staat dat aan z'n achterzijde dukaten produceert Totdat de oplos sing in m'n brievenbus valt! Nu weer rioolrecht plus al die an dere „rechten" van de laatste tijd, ooit eens samengevat in de onroerend-goedbelasting maar nu weer herrezen, zo kan je leuke dingen doen. Ik sta nog voor het gemeentehuisje te mijmeren, burgemeester Schneiders, die naar Almelo ging. Als ik over Almelo hoor en lees heeft-ie misschien wel spijt. Burgemeester Van der Post die hevig in de clinch kwam met de plannen om over het kanaal te gaan bouwen en met de Biezenkamp-affaire Vrolijke en heel tragische gebeurtenissen in dat raads- zaaltje. 't is voor mij een beetje het symbool van de op-, of is het de neergang, van het dorp. Toen het gemoedelijke, nu de harde cijfers: zoveel inwoners, zoveel kubieke meter woon ruimte, zoveel meter openbaar groen, zoveel meter sportvel den en zoveel meter walletjes en als alles klopt zijn we pas gelukkig in 't dorp. En nu denkt de dorpsover- heid hoe we nog gelukkiger kunnen worden, hoe de status en grandeur van het dorp te verhogen. Met een aansluiting op het Europese wegennet en een sporthal die z'n weerga niet zal vinden in ons brave land en ons op zal stoten in de vaart der volkeren. Wat kun nen we nog verwachten om die vaart bij te houwen? Ik vermoed in het verzinnen van nog wat „rechten" Ik zal eens te rade gaan bij George Orwell's 1984. dan moet ik vlug zijn. want het jaar is zo om. Heel redelijk zou zijn. een groenheffing. of een loslopende-kattenheffing Er is nog een andere mogelijkheid, maar daar durf ik ternauwer nood aan te denken: Zou het niet mogelijk zijn wat minder vlot met de florijnen om te springen? Er komen duistere wolken aan het zwerk, maken de uitbundige voorjaarsgeu ren wat donkerder en ik rep me onder dikke regendroppels naar huis. of beter: stelen. Daar staat de PvdA niet achter. Als u wat over de solidariteitsgedachte van ons wil weten, raad ik u aan onze grondbeginselen eens te lezen", aldus Corri die met het woord „grondbeginselen" al dan niet bewust aardig in stijl bleef. Werken in de natuur Wie beschikt over werklust, laarzen, werkkleding en een lunchepakket kan de komende maanden nog een hoop goed werk verrichten. Werk in de natuur wel te verstaan, dat wordt gecoördineerd door het Stichts Landschapsbeheer. Velen zullen deze overkoepelende organisatie van Utrechtse natuurwerkgroepen kennen van het wilgen knotten. Uit één dezer dagen verspreid foldertje blijkt echter dat het SLB nog meer doet dan knotten. En dat ook bij die andere aktiviteiten de medewerking van vrijwilligers zeer nodig is. Het programma voor de komende maanden ziet er als volgt uit: Zaterdag 2 juniVergrassing tegengaan op het heideterrein nabij Leusden. Zaterdag 30 juni: Trilveen in stand houden door ongewenste boomopslag te verwijderen nabij Maarsseveen. Zaterdag 28 juli: Hooien van graslandjes nabij Westbroek. Zaterdag 25 augustus: Rietland uitbreiden nabij Loosdrecht. Zaterdag 22 september: iRSFOORT - „De periode 1901 -1913 behoort tot één van de belangrljk- óperken uit onze geschiedenis. Belangrijk vooral op sociaal gebied. Het «tijdperk, waarin de arbeidende stand zich meer en meer bewust werd nrecht en van zijn macht." Zo wordt in één van de standaardwerken de ist van het socialisme in ons land beschreven. Een opkomst, die met gepaard ging. Een van de wapens In die strijd was het lied, het strijdlied, willen werk, we willen brood, we willen leven, we schuwen de dood", el plaatsen in ons land komen arbeiderskoren tot stand, die veelal de „De Stem des Volks" krijgen, zich verenigen in de Bond van ters-Zandverenigingen in Nederland. mersfoort wordt „De Stem des op 14 juni 1914 opgericht, rschijnlljk is", vertelt voorzitter N. de Roos, „dat gebeurt In De laan begin van de Arnhem- Zekerheid daaromtrent be lter niet, zo min als er veel s over het koor uit de vóór -■ pus de na- oorlogse periode zijn. Het moeten enkele M uit de afdeling Amersfoort a SDAP en de Amersfoortse inbond geweest zijn die het hebben genomen. Het lld- chap was niet zonder gevaar, er werd met broodroof ge- 1 als men het waagde om lid te n van „dat rooie koor". Bij "9 alleen bleef het niet en bij de sigarenmakers, een P, dat toen In Amersfoort veel uitgeoefend, vielen ontslagen. PAASHEUVEL" ond n n sn rad herinneren ons, dat de heer pieters, die 35 jaar lang voorzit- evé 9eweest ons een jaar of tien :p05 5(1 vertelde, dat „De Stem des et* belangrijke bijdrage heeft *0 aan de opbouw van de arbei- OOi beging, plaatselijk en landelijk wO bet zich laat aanzien zal men bij ngS ^begin in Amersfoort niet alleen ioe" 08 dreiging met broodroof, maar ook door de ontwikkeling van de internationale toestand, met moeilijkhe den te kampen hebben gehad Want 14 dagen na de oprichtingsvergadering werd in Serajewo de aanslag op de Oostenrijkse aartshertog Frans Ferdi nand en zijn echtgenote gepleegd, de aanslag die leidde tot de eerste wereld oorlog. Vermoedelijk zal de mobilisatie het koor „in de kiem" hebben ge smoord, zullen de werkelijke aktiviteiten eerst in de twintiger jaren onder voorzit terschap van de heer Rekké begonnen zijn „Vanaf het begin - waar dat dan ook mag zijn - is de heer H van Rheenen dirigent geweest, dat geble ven tot 1938." Uit mondelinge overleveringen weten de oudere leden van „De Stem des Volks" dat er landelijke zangfestijnen gehouden zijn op de Paasheuvel in Vierhouten, in het begin van de dertiger jaren een van de belangrijkste centra van de socialistische beweging in ons land WEER OP DE WEG OMHOOG Aan het eind van de dertiger jaren moet de Amersfoortse „De Stem des Volks", die toen haar onderkomen had in het Volksgebouw - nu Amershof aan de Snouckaertlaan, zo een 120 leden hebben geteld, die enthousiast en vol strijdbaarheid hun bijdrage leverden aan 1 mei-bijeenkomsten en verkie zingsavonden, in 1936/1937 zelfs een „arbeidssymfonie" uitvoerden. Schril steekt daar de periode rond 1979 af, toen men nog maar 16 leden telde, een aantal, dat sindsdien weer is gestegen. „We hebben nu 15 sopranen. 10 alten, 4 tenoren en 4 bassenIn enkele jaren dus weer een behoorlijke aanwas, waaronder ook wat jongeren Voorzitter mevrouw De Roos verklaart dat uit het feit. dat de toestand weer moeilijker wordt, er weer „gestreden" moet wor den. „De tijd vraagt het gewoon." Door die tijd is ook het „strijdlied" weer in de belangstelling gekomen, wordt bij op tredens - zoals onlangs in het verpleeg huis „Birkhoven" - om „strijdliederen" gevraagd En vooral ook bij de nieuwe leden is de tendens „het strijdlied", begint „De Stem des Volks" weer stem des volks te worden. Het lijkt erop, dat die gedachte ook in de socialistische beweging weer meer veld wint, het belang van het „stnjdlied", dus van „De Stem des Volks' weer meer wordt ingezien En als in een krantenverslag over de laatste 1 mei-bijeenkomst staat, dat „De Stem des Volks" zich 2x heeft laten horen op deze dag", dan hopen de koorleden dat dat meer letterlijk dan figuurlijk bedoeld is. Want „De Stem des Volks" is in de na-oorlogse periode lang niet altijd als een wapen gezien, was dat wapen wellicht zelf ook niet meer. vandaar dat het repertoire ook populaire en geestelijke liederen, als missen, en operettenummers, zoals bijv. „lm weissen Rössl" omvat. Nummers, die men met name brengt tijdens de optredens in bejaarden- en verpleeghuizen, bij bejaardensociëtei ten, zoals recentelijk in het Van Rand- wijckhuis en in de bejaardensociëteit in de Nieuwstraat. „Na de vakanties ho pen we weer meer optredens te oaan verzorgen in de tehuizen met een meer gevarieerd programma. We zijn gewel dig blij met onze dirigent mevr. A M. Holtkamp uit Laren, die zelf ook erg enthousiast is, meestal ook solistisch optreedt met piano-begeleiding." OP 2 JUNI RECEPTIE Het „steekt" de leden van „De Stem des Volks" toch wel. dat men om financiële redenen - na een kortere periode in een kleuterschool aan de Paulus Borstraat „waar we voor nop pes terecht konden" - voor de repetitie avonden van Amershof naar „De Scha kel" aan de Soesterweg moest verhui zen. „Want we horen in Amershof". En daarmee wordt dan meer de idiële, de gevoelsmatige, band bedoeld, want „in de Schakel" is het hardstikke leuk en gezellig." Voor belangstellenden en geïnteresseerden - „want we kunnen best nog wat leden, in eerste instantie heren en jongeren gebruiken" - staat de deur van de Schakel elke maandag avond van 20 00 tot 22.00 uur wagen wijd open. Informatie kan ook verkre gen worden bij de secretaris, mevrouw G. van Dijk. Curacaolaan 40c te Amers foort. Als op zaterdag 2 juni - van 15.00 tot 17.00 uur - „De Stem des Volks" ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan recipieert. dan doet men dat wel in Amershof. Daar zal 's avonds ook een gezellig samenzijn worden gehouden, waarop de leden, die 25 jaar lid van het koor zijn - mevr. N van Amstel - der Nederlanden, mevr JA Bohnen- Westerdijk, mevr Hos en de heer H. Wieggers - in de bloemetjes zullen worden gezet. Tijdens dat samenzijn zullen onge twijfeld herinneringen worden opge haald aan de periode, vlak na de oorlog toen de heer Pieters de animator was, die de zaak bij elkaar heeft gehouden", toen men een poosje ook een kinder koor - „de Kleine Stem" - en een meisjeskoor heeft gekend. Dan zal ook de naam van de heer L.S. Verbeke uit Hilversum nog weieens vallen „Hij heeft heel wat voor ons koor gedaan, was anderzijds zo bescheiden, dat hij bewust vlak voor zijn 12V2 jarig jubileum wegging." Ook de jaarlijkse zanger feesten zullen dan de revue passeren, de zangersfeesten, die bij toerbeurt in Geldermalsen, Leerdam, Renkum. Bor ne, Rhenen en Amersfoort worden ge houden. hoogtepunten in het vereni gingsleven zijn. Graag had Amersfoort dit jaar ter gelegenheid van het 70-jarig jubileum dit zangersfeest georgani seerd. maar men was elders reeds te ver met de voorbereidingen gevorderd. Wat bij het 70-jarig bestaan niet kon, kan wel als de Amersfoortse „De Stem des Volks" 75 jaar bestaat. Want het staat vast, dat „De Stem des Volks" ook over 5 jaar zeker nog gehoord zal worden. (Na het gereedkomen van dit artikel bleek ons, dat al op 24 maart 1892 in Amersfoort een gemengde arbeiders- zangvereniging „De Stem" is opge richt Het lijkt min of meer aannemelijk, dat de in 1914 opgenchte „Stem des Volks" daaruit voortgekomen, c.q. er de voortzetting van is.) Leden van de „Stem des Volks" op een repetitieavond. Graspollen uitsteken op droog terrein nabij Leersum. Zaterdag 27 oktober: Wilgen knotten nabij De Bilt. Zaterdag 24 november: Houtwal zagen nabij Utrecht. Op een werkdag van Stichts Landschapsbeheer wordt met vakkundige begeleiding van 9.30 tot 14.30 uur gewerkt. Niemand, zo schrijft het SLB, hoeft bang te zijn dat hij of zij zich niet nuttig kan maken, want er wordt zelfs regelmatig met groepen lagere schoolkinderen gewerkt, die met handzaagjes heel wat presteren. Stichts Landschapsbeheer zorgt voor de gereedschappen,een aanvullende ongevallenverzekering, koffie en tussen de middag soep. Dus wie beschikt over werklust, laarzen, werkkleding en een lunchpakket kan zich melden bij het SLB, 030- 765534. Peter Houtman, Jan de Jong, Frans ter Maten, Vincent Kraan, Ron Blom of Joep Bonenkamp beantwoorden graag eventuele vragen. LEUSDEN - Burgemeester en wethouders van Leusden heb ben voor de maand juni vergun ning verleend voor het houden van de volgende collectes: tm 10 juni Het Nederlands Rode Kruis; t/m 24 juni Prins Bernard Fonds. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De raadscommis sie „Welzijn en Onderwijs" komt aanstaande maandag (4 juni) voor de maandelijkse vergade ring bijeen. Vanaf 20.00 uur wordt er onder voorzitterschap van wethouder Gijs van Wou denberg (CDA) vergaderd in de commissiekamer van het ge meentehuis, 't Erf 1. 1. Opening. 2. Notulen 3. Mededelingen. 4. Aanstelling beroepskracht „De Geut 5. Subsidieverzoek Open School. 6 Brief d.d. 28 maart 1984 van de Maatschappelijke Dienst verlening Eemland inzake het welzijn van de woonwagenbe woners in deze regio. 7. Korting op gemeentelijke sub sidies van eventuele giften van externe fondsen 8 Nadere vaststelling exploita tievergoeding 1982 t.b.v. rk lagere scholen - Onze Wereld en - Sint Jozef te Achterveld 9 Extra huisvesting „Kinder- landschool" ex artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920. 10. Brief d.d. 27 maart 1984 van de Anne Frankstichting. 11. Adviesnota openbaar onder wijs (schoolraad) 12. Rondvraag. 13. Sluiting. Jeugdvoetbaluitslagen Achterveld Meisjes Achterveld-Scherpenzeel 5-0 Meisjes Huizen-Achterveld 0-5 Meisjes Scherpenzeel-Achterveld 0-7 Meisjes Achterveld-Huizen 3-0 Meisjes Achterveld wint eerste prijs Achtervelc|E1-Lunteren E1 1-5 Valleivogels E1 - Achterveld E1 4-1 Achterveld F2-Valleivogels F2 0-7 Valleivogéls F1-Achterveld F1 10-0 Achterveld F2-Lunteren F2 2-1 Lunteren F1-Achterveld F1 2-5 Valleivogels D2-Achterveld D1 1-0 Achterveld D1-ValleivogelsD1 4-4 Lunteren D2-Achterveld D2 4-0 Lunteren D2-Achterveld D1 1-7 Valleivogels wint de eerste prijs. Lunteren A1-Achterveld A2 5-1 Meisjes Markelo-Achterveld 0-7 Replay De tijd schijnt rijp voor een experiment Met weer een ander type hockeyveld. Voor zulke zaken is er altijd geld, De les van 't grasvliesveld wordt slecht gekend. De Inslag houdt met zijn winstelement De Korf rendabel, werd ons eens verteld. Er kwam puur winst, maar wel in 't rood vermeld: Twee-en-een-half miljoen, of daaromtrent. Het Leusder Hockey vraagt een veld van klasse, Hoewel dit hockey zélf een klasse daalt. De Raad wil dit keer op z'n tellen passen, Want in 't verleden is teveel gefaald. Maar tegen kunstgras schijnt geen kruid gewassen, Wordt het de sport, die het gelag betaalt Joost

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7