„Breakdance" „Dona Flor en haar twee echtgenoten" f ROTOL Aktie na onrecht in „Thunder" Nieuw programma van Filmhuis Appelmarkt Michael Caine in effectvolle .Deathtraj WIM VAN ROOMEN ZUIVELHUIS FILMHUIS APPELMARKT I -8$ Uk 9® K - WP'! mMÊÊÊM 160 450 Zilvervliesrijst j verse Tof u 275 165 We hadden het deze week te druk om een advertentie te bedenken. O P Beeld en geluid Wassen en koelen Eigen Technische Dienst HAMERSVELDSEWEG 6A - LEUSDEN - TEL.033-9433S amersveldseweg 5( tel. 033-941259 de Biezenkamp 7, tel. 033-940282 Leusden-C. —^i DONDERDAG 24 MEI 1984 kijk op de film (Van de fllmredaktie) AMERSFOORT - Voor de strikte liefhebbers van moderne dans en muziek is het wellicht interessant om de film „Breakdance" te gaan zien, die vanaf deze week In Grand In Nederlandse première gaat. Het is het (Amerikaanse) filmdebuut van regisseur Joel Silberg, die voor producenten Golan Globus van Can non Film al eerder enkele speelfilms regisseerde ..Breakdance" gaat over een nieuwe rage in de Verenigde Sla- ten, een unieke vorm van straatdansen, dat onder de naam ..Breakdance" ook internationaal is doorgebroken Het ver haal van ..Breakdance is duidelijk on dergeschikt gemaakt aan de muziek en vooral de dans en dat betekent, dat de film vooral gericht is op een jong pu bliek. dat duidelijk met name voor die onderdelen komt Een bruisende film, waarin van energie overlopende jonge lui knappe staaltjes dans-acrobatiek vertonen in hun poging om een befaam de choreograaf te overtuigen van de kracht en schoonheid die van het ..Breakdance" uitgaat De hoofdrollen worden vertolkt door Lucinda Dickey, Adolfo ,,Shabba-doo" Quinones en Michael ..Boogaloo Shrimp" Chambers „Breakdance" kan als het „ver volg" op „Flashdance" worden ge zien, die ook In Nederland redelijk veel publiek trok. Met andere woor den: het ziet er naar uit, dat we méér van dit soort moderne musicals te gemoet kunnen zien De aktiefilm „Thunder" gaat in Cinema de tweede week in. Het Is het verhaal van een jonge Indiaan, die na een afwezigheid van enkele jaren terugkeert naar huis om te trouwen en tot de ontdekking komt, dat een Indiaanse begraafplaats moet wijken voor moderne gebouwen, een duidelij ke schending van het verdrag tussen de regering en zijn stam. Thunder neemt dit niet, maar als de autoriteiten niet naar rede willen luisteren, neemt Thunder het recht in eigen hand. Mark Gregory speelt de hoofdrol in deze door Larry Ludman geregisseerde film, die thuishoort in het genre „First blood": keiharde aktie na aangedaan onrecht HOTBUBBLEGUM OP HERHALING Voor de liefhebbers van dit onuitroei bare genre, gaat in Cinema de zoveel ste „Hot Bubblegum"-film in première volgens het beproefde recept pikant en vol muziek uit de zestiger jaren. Deze puber-pikanterie slaat vooral bij de jeugd erg aan. zo blijkt uit de successen van de vorige „Bubblegums", zodat het te verwachten is. dat ook deze preten tieloze film eenzelfde succes zal oog sten En meer is er eigenlijk niet over te zeggen (Van de filmredaktie) AMERSFOORT - In het Filmhuis Appelmarkt draait vanaf zaterdag tot en met dinsdag (aanvang 20.00 uur) van regisseur Bruno Barretto „Dona Flor en haar twee echtgenoten", gebaseerd op de gelijknamige roman van Jorge Amado. In de hoofdrollen Sonia Braga (als Dona Flor), Jose Wilker en Mauro Mendonca. Flor is een aardig meisje dat getrouwd is met een charmante, oversexte niets nut. Vadinho genaamd. Terwijl ze kook lessen geeft om een sfeer van waardig heid aan haar sociale status te geven brengt Vadinho zijn tijd hoofdzakelijk door in casino's en bordelen. Hij slaat Flor zonder pardon en uiteindelijk komt hij door zijn losbandigheid om het leven. Flor's tweede huwelijk is precies het tegenovergestelde van haar eerste Ze trouwt met een heel vervelende, maar wel respectabele apotheker, maar haar vrienden hebben hier meer vrede mee dan met haar vorige huwelijk En ook haar moeder ziet nu meer mogelijkhe den voor Flor om op de sociale ladder omhoog te klimmen Deze echtgenoot is misschien wel saai, maar hij is eerlijk, respectabel, trouw en een goede kost winner. Kortom alle kwaliteiten die de voorganger helemaal niet bezat Hij is een kruising van Peter Sellers en Fer nando Rey. Flor heeft eindelijk rust; een gezonde en een veilige toekomst staan voor de deur Niettemin is het voor Dona Flor on mogelijk om haar onverantwoordelijke echtgenoot van wie ze ondanks de slechte kwaliteiten hield, te vergeten Eén van die slechte kwaliteiten demon streerde hij in de huwelijksnacht, toen Vadinho. terwijl zij slecht sliep, stiekem het echtelijk bed verliet en regelrecht naar de roulettetafel ging en naar een plaatselijk bordeel, in het gezelschap van zijn kameraden de neger Arigof, zijn boezemvriend Mirandao de gitarist Carlinhos en de dichter Clodoaldo. Va dinho was nu eenmaal een man die nooit de dag wist, laat staan de tijd Hij kende geen grenzen en geen discipline Hij was soms dagen van huis weg, gaf daar bij zijn terugkeer geen verklaring voor, maar hij was wel een geweldige minnaar En die minnaar mist Dona Flor in haar gezapig bestaantje. maar op zekere avond vindt ze Vadinho in haar slaapka mer, regelrecht teruggekeerd uit de hemel, en hij ligt spiernaakt op bed! Hoe moet ze die verschijning kwijtraken? Flor krijgt de droom die een ieder zich wenst. Aan de ene kant van haar bed ligt de waardige, vervelende echtge noot in het echt. die haar een perfect aanschijn geeft waarmee ze voor de dag kan komen, en aan de andere kant ligt haar droomechtgenoot die haar in haar verlangens bevredigt. Dona Flor die eerst nog weerstand heeft geboden aan de avances van haar eerste echt genoot, leert te leven met haar twee mannen. Een ideale oplossing voor haar problemen Tegelijkertijd helpt Va dinho zijn voormalige vrienden (on zichtbaar), zodat ze winnen aan de goktafels van het casino. Voor de verandering is dit een film uit Latijns-Amerlka (Brazilië) die geen sociale of politieke achter grond heeft, maar die een gewone komedie is. Maar voor een land op een continent waar kerk en staat zo'n machtige positie hebben en waar sexuele vrijheden argwanend wor- (Van de redaktie) AMERSFOORT - Het Filmhuis Ap pelmarkt heeft nu reeds haar filmpro gramma voor het komende seizoen na de zomervakantie rond. Vanaf september tot en met december staan zeventien speelfilms op het programma waaronder films van Fel- lini. Louis van Gasteren, Ingmar Bergman, Alain Tanner en Tarkows- ky. Een gevarieerd menu. De titels: September (aanvang 21 uur) 31-3 Liquid Sky - Zuckermann. 7-10: Sans Soleil - Marker; 14-17: Erendira - Guerra; 21 -24 Hans. het leven voor de dood - v Gasteren; 28-1 Bastille - v d. Berg Oktober (aanvang 21 uur) 5-8 El Sur - Erice; 12-15 Another Way - Makk. 19-22: La nave va - Fellini; 26-29. Die flambierte Frau - Akker. Scène uit. ,,Dona Flor en haar twee echtgenoten te zien in het Filmhuis. November (aanvang 20.00 uur) 2-5 Pixote-Babenco;9-12 Malevil-de Chalonge; 16-19; Mit starrem Bliek aufs Geld - Reidemeister; 23-26 Fanny en Alexander - Bergm.. 30-3: Nostalghia - Tarkowsky December (aanvang 20.00 uur) 7-10: Hotel New Hampshire - Richard son; 14-17 The Chosen - Kazdan; 21-24 Dans la ville blanche - Tanner. den gadegeslagen, betekent „Dona Flor and her two husbands" mis schien toch wel een uitschieter op het Zuid-Amerikaanse filmpatroon. Regisseur Bruno Barreto weet de interesse vast te houden in zijn ver haal en met een paar pennestreken krijgt het dorp waar Dona Flor leeft met de anderen iets karakteristieks. Sonia Braga geeft in haar rol van Dona Flor een vakkundige vertolking met veel facetten van haar kun Ze is heel erg mooi, maar kan op ander moment heel gewoon ov< men. Ze ziet eruit als een schil onder verschillende lichtomstai heden. De film is bovendien voorzien opwindende bossa nova muziek de beroemde Braziliaanse cor nist Francis Hime. Een film omdi zien met je echtgenoot en je vri AMERSFOORT - Wie een ingenieu ze thriller op prijs stelt, kan deze week terecht in Duo. waar Sidney Lumet's film „Deathtrap", gebaseerd op het gelijknamige toneelstuk van Ira Levin, opnieuw in roulatie gaat De hoofde worden gespeeld door Michael C Christopher Reeve in een andeti dan we tot nu toe van hem ge, waren LEUSDEN - x f - 1 4 «f - 5* A, A <- v %s! w Hier is de fauteuil waarop u heeft gewacht! Eiken met kussens in diverse stofmogelijkheden voor LIESHOUT INTERIEURVERZORGING MEUBELS SLAAPKAMERS TUSSEN „HAMERSHOF" EN „BIEZENKAMP" j Muesli 500 ml. 1 kg. 1 kg. (tahoe) biol. 250 gr 00K UW ADRES VOOR BIOLOGISCHE PR0DUKTEN Hamersveldseweg 10 (hoek Rozendaallaan) 3833GP Leusden-C.-Tel.033-947452 Maandag de gehele dag open. Woensdagmiddag gesloten. De Biezenkamp 17, Leusden, tel. 946260. Arnhemsestraat 26, Amersfoort, tel. 16081 Aanbiedinge geldig t.m. 3 mei a.s. de biezenkamp «SiriSM

Leusder Krant | 1984 | | pagina 8