Beroepskracht mag nog jaar in De Geut blijven rovincie honoreert Leusdense erkgelegenheidsprojekten niet etsvierdaagse nat van start Brandweer krijgt nieuwe alarm ontvangers Heb je 'm al, Fred? Commissie ABZ vergadert Vandaag in de Leusder Krant trant gemeente Leusden lO^Jl Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden BDU m r+T Cai-expositie in Achterveld FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant KWEKERIJ STUIVENBERG hul^ut Geen krant ontvangen? PINKSÏER BOFFER TUR&0 SaJfopette. Crtxa tjyd en Aduieïptfe 139,- riNMTmitf Gemeentehuis op 15 juni gesloten krnnt DINSDAG 5 JUNI 1984 - 16e JAARGANG NO. 11 Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.15 per kwartaal Uitgave BDU BV één onzer medewerkers) fUSDEN - De beroeps- :ht die in het open jeugd- jongerencentrum „De lt" sinds 1 augustus 1983 kzaam is, mag nog een in het jongerencentrum ren werken. wordt door de gemeente ongen dat de betreffende ttionaris ook initiatieven plooit in de richting van andere jeugd- en jonge- «erk in Leusden. Met na- wordt hierbij gedacht aan groepering JUID in sden-Zuid en de Moespot chterveld. ens de vergadering van ommissie welzijn en on- vijs, die maandagavond li gehouden, werd duide- dat geen van de fracties waar zal maken tegen het rstel dat aan het eind van naand ind e raad behan- Izal worden. or wal betreft De Geut is er eind gekomen aan een lange de van onzekerheid over de elijkheid om Roy Robbemond jeheerder van De Geut in financiële beleid in De Geut zelf, er toe leidt dat het jongerencentrum een deel van de kosten van de beheerder voor haar rekening kan nemen. BEROEPSKRACHT NODIG dienst te kunnen houaen. De heer Robbemond was namelijk voor de periode van één jaar aangesteld in het kader van een wettelijke maat regel. Het kwam er op neer dat het Gewestelijk Arbeidsbureau het grootste deel van de salariskosten voor haar rekening nam. De perio de van één jaar is nu bijna ten einde. Het arbeidsbureau is alleen bereid de salariskosten nog voor een half jaar voor haa rekening te nemen als de gemeente garan deert dat de heer Robbemond daarna in vaste dienst wordt geno men. De gemeente Leusden is dat laat ste overigens niet van plan „Het jeugdwerk is een zaak van vrijwilli gers" zo heeft de meerderheid van de gemeenteraad uitgesproken. Alhoewel steeds is gezegd dat de beroepskracht voor de Geut slechts één jaar zou kunnen blij ven. wordt het dienstverband met nog één jaar verlengd. Belangrijk ste reden voor de verlenging is het feit dat het met De Geut de laatste tijd juist erg goed gaat Men vreest dat met het verdwijnen van Roy Robbemond als beheerder het jeugd- en jongerenwerk in De Geut in elkaar stort. STAP TERUG Evenals alle andere raadsleden die maandagavond in de commis sie vergadering aanwezig waren toonde ook Evelien Blom (CDA) zich verheugd over het raadsvoor stel om Roy Robbemond in dienst te houden. „Toch is het eigenlijk een stap terug", zo meende me vrouw Blom. Mevrouw Blom doelde hierbij op het feit dat nog niet zo lang geleden de ambulant jeugd- functionaris die in dienst was bij de jeugdraad, werd ontslagen uit be zuinigingsoverwegingen. Via een andere weg komt er nu toch een beroepskracht voor in de plaats. „Ik hoop maar dat we een goede beslissing genomen hebben, an ders is het allemaal weggegooid geld," aldus de fractievoorzitster van het CDA. Evenals mevrouw Bosma (VVD) dat eerder had verklaard, zou ook het CDA erg graag zien dat het De fractie van de Partij van de Arbeid zal geen bezwaar maken tegen het aanblijven van een be heerder in De Geut. Jan Jacobs (PvdA) vroeg zich har dop af of het wel juist was om te verlangen dat het jeugd- en jonge renwerk geheel op vrijwillige krach ten draait „Hoe je het wendt of keert, bij zoveel vrijwilligers in Leusden is een helpende hand in de vorm van een beroepskracht nodig," zo meende het socialisti sche raadslid. De andere fracties gingen niet in op de suggestie van de heer Jacobs om de beroeps kracht in dienst te laten treden van de Geut De beheerder blijft in dienst van de gemeente en zal waar nodig ook moeten assiteren bij andere jeugd- en jongerenactiviteiten. Omdat over dit laatste nog enige onduide lijkheid bestaat pleitte de heer Oo- stra (D'66) er sterk voor om zo snel mogelijkeen behoorlijke taakom schrijving op te stellen voor de huidige beheerder van De Geut. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De vrijwillige brandweer krijgt binnenkort een vijftiental nieuwe alarmontvan gers. Daarmee is een bedrag gemoeid van f 23.400,-. De alarmontvangers van de brandweer moeten na ongeveer zeven jaar worden vervangen om dat de betrouwbaarheid ervan dan onvoldoende wordt en de on derhoudskosten te hoog worden De afschrijvingstermijn van der gelijke installaties is dan ook be paald op zeven jaar. Bij de opstelling van de begroting voor dit jaar is al rekening gehou den met de noodzaak tot vernieu wing van de ontvangers. Er is een bedrag van f 25.000, - voor ge reserveerd. Door concurrentie zijn de kosten van alarm-ontvangers inmiddels echter niet onbelangrijk verlaagd, zodat nu met een be drag van f 23.400,- volstaan kan worden. De gemeenteraad zal tijdens zijn vergadering aan het eind van deze maand ge vraagd worden dat bedrag te vote ren. Industrieterrein krijgt aardgaspag. 3 Mininatuurtjepag. 3 Aktie Lof '84 afgerondpag. 3 Don Bosco opent vrijdag nieuwbouw pag. 5 Sportpag. 6 en 7 In verband met Pink steren verschijnt de Leusder Krant vol gende week op woensdag en vrijdag. Advertenties en re- daktionele bijdragen moeten dinsdag, res pectievelijk donder dag vóór 12 uur in ons bezit zijn. Redaktie en administratie Leusder Krant. ACHTERVELD - In verband met de aanleg van het nieuwe radio- en tv-kabelnet in Achterveld wordt in "Ons Gebouw" van dinsdag 5 juni tot en met vrijdag 8 juni een expositie gehouden waar onder meer gekeken kan worden naar alle 11 tv-programma's en geluis terd naar de 21 radio-program- ma's die via het nieuwe systeem worden doorgegeven Daarnaast biedt deze expositie allerhande informatie over de technische as pecten. De openingstijden zijn van 19.00 uur tot 21.00 uur. In het kaï-informatieboekje wordt maan dag 4 juni als aanvangsdatum van de expositie genoemd; deze da tum vervalt echter Ik welen leuk dat ie staat! Opgevouwen past ie gemakke lijk in mijn tasje. Het luxe etui is gratis. Inderdaad, ik bedoel die opvouwbare SQUASH zonnebril. Kost maar f 5,- bij aan koop van SQUASH zomermode. Ja, alléén bij Texshop. Hennie Rozendaallaan 9 Leusden-C. heeft schokkend nieuws... Zie elders bij de rubrieksadvertenties. TE HUUR: OerMdachapp«n - materlolen en nog veel meer AMERSFOORT Industrieterrein de isseJt Vanadium weg 19 Tel. (033) 633182 HILVERSUM Tel (035) 41375 Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Harderwijk, Markt 20 Ermelo, Stationsstraat 108 Nijkerk, Singel 14 Amersfoort, Utrechtsestraat 10 Bameveld, J. v. Schaffelaarstraat 14 iadmeesterstoren in het zwembad 'Bavoort' is aan vernieuwing toe. De provincie wil echter geen 'je leveren in de financiering daarvan. (van een onze verslaggevers) LEUSDEN - De gemeente Leus den krijgt op dit moment geen geld van de provincie voor de uitvoering van een viertal werk- gelegenheidsprojekten. Het verzoek om een bijdrage uit het provinciale fonds 'Bevordering werkgelegenheid' voor deze vier projekten is door het col lege van Gedeputeerde Staten van de hand gewezen. De provincie beschikt sedert enige tijd over een fonds 'Bevor dering werkgelegenheid', waar mee projekten die de werkgele genheid kunnen bevorderen, kun nen worden ondersteund. Ge meentes kunnen op dit fonds een beroep doen. Daarnaast is er bij de provincie een fonds 'projecten bijzondere groeperingen'. Met het geld uit dat fonds kan de provincie een bijdrage leveren aan het ont wikkelen van initiatieven om erva ring te latn opdoen door nieuwko mers op de arbeidsmarkt, tot on dersteuning van plaatselijke of re gionale werkgelegenheidspro- jekten en tot advisering aan star ters van nieuwe bedrijfjes. Uit beide fondsen is op dit moment een totaalbedrag van ruim drie kwart miljoen gulden beschik baar. Met dat geld zal de provin cie vijftien door gemeentes inge diende projekten ondersteunen. Daarbij zijn niet de vier projekten, die de gemeente Leusden had in gediend. Leusden vroeg geld voor de bouw van een nieuwe badmeester storen in het zwembad f 59.500,de bouw van een nieuwe kleedaccommodatie bij het zwembad f 393.000,—); de herhuisvesting van een autobe drijf f 150.000,—) en de ver bouw van een boerderij ten be hoeve van een recyclings-projekt f 100.000,—). Volgens gemeen- tevoorlichter Hans Hermans be treft de 'herhuisvesting autobe drijf' de autosloperij, die thans naast het hockeypark langs het Valleikanaal is gevestigd. Het ge meentebestuur zou dat bedrijf graag verplaatst zien. Voor het recyclingsprojekt heeft de gemeente momenteel niet een bepaalde boerderij op het oog. Het gaat om een projekt, waarin in eerste instantie vijf mensen met behoud van hun uitkering aan de slag zouden kunnen. Het idee komt uit de koker van de werk groep 'Tussentijds' en de ge meente is best bereid om er medewerking aan te verlenen bij voorbeeld door vestiging van het projekt in een pand dat eigendom is van de gemeente. Voor deze projekten had de ge meente graag een bijdrage uit ilSDEN - Maandagavond de Leusdense fietsvier- onder niet al te gunstige sjomstandigheden van regen die gedurende de e middag met bakken tege- tar beneden kwam zetten, pelde niet veel goeds. Te- te avond klaarde het geluk kig op hetgeen de organisatie van de Trim en Toerclub Leus den uitermate tevreden stemde. Ruim 80 deelnemers konden derhalve nog worden ingeschre ven voor de eerste 30 of 60 km tocht die over een gedeelte van de Utrechtse Heuvelrug uitgezet was. Vanavond staat het tweede tra ject op de rol en wie zin heeft om deel te nemen kan zich alsnog tussen 18.00 en 19.00 uur bij het restaurant van zwembad Bavoort (Burg Buiningsportpark) laten in- schnjven. Het inukvrijfgeld be draagt voor kinderen t/m 12 jaar 2,50 en voor volwassenen 5,- waarvoor een ieder aan het einde van de week een fraaie herinnering ontvangt. Iedere avond is een andere route door de natuurrijke omgeving van Leusden uitgestippeld. Onderweg zijn materiaalwagens aanwezig om pechvogels onmid dellijk bijstand te verlenen. Tnm en Toerclub Leusden heeft alles tot in de puntjes geregeld en rekent erop dat jong en oud vanavond in grote getale op de fiets stapt. één van de provinciale fondsen ontvangen. Dat gaat nu echter niet door. Van sommige projekten is het provinciaal college van oor deel dat het gewoon te veel geld kost en daardoor een te groot be slag legt op de beschikbare gel den Van andere projekten vindt men de hoeveelheid werk die het oplevert, niet in verhouding staan tot de kosten. Tot de projekten, die wel geho noreerd zijn, behoren enkele uit Amersfoort. Zo wordt uit ge noemde fondsen een bijdrage geleverd aan de uitbreiding van het Sportfondsenbad en de her bouw van het torentje van de El- leboogkerk. Ook ondersteunt de provincie een plan van de ge zamenlijke bouwbedrijven in de regio Amersfoort om jonge mensen een kans te geven in de bouw. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De raadscommis sie Algemene Bestuurszaken (ABZ) komt aanstaande donder dag (7 juni) voor een vergade- ting bijeen. Vanaf 20.00 uur wordt er onder voorzitterschap van burgemeester mr. J.W.M. Rademaker vergaderd in de commissiekamer van het ge meentehuis, 't Erf 1. De agenda voor de vergadering vermeldt: 1. Opening en inventarisatie van vragen, 2. Mededelingen en ingekomen stukken - informatie vanuit ver tegenwoordigingen; 3. Verslag vergadering 10 mei 1984 4. Reactie CDA-notiiie inzake personeelsplan. 5 Verordening geluidmeetdienst gemeente Leusden. 6 Aanschaf 15 alarm-ontvangers ten behoeve van de brand weer; 7. Rondvraag; 8. Sluiting. I OnathankelijK BOU BUSPEr nieuwsblad QJ 'erschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- len. amilieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. 'ij kontrakten belangrijke korting. ■eusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). ■osse nummers: 75 cent per stuk. IPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR )ns kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage rs van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend, aterdags gesloten. LEUSDEN - Op vrijdag 15 juni zijn alle afdelingen van de ge meente-secretarie en de dienst gemeentewerken gesloten. De avondopenstelling van de afde ling Burgerzaken komt die dag tevens te vervallen. Voor het doen van aangiften Burgerlijke Stand, zoals ge boorten en overlijden, zal van 8.30-9.30 gelegenheid zijn. De expositie van het Gasbedrijf I Centraal Nederland kan die dag I in het gemeentehuls normaal I worden bezocht.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1