Nieuw wereldrecord op Europees schiet- kampioenschap Roda-slotdag een geslaagd festijn Fietscrossers op dreef Jeugdtoernooi Leos een topper van nivo Gans- en Bosmanbokaal voor Roda-zat. Leusder Troef DINSDAG 5 JUNI 1984 De kanonniers uit Naarden bij het openingsschot LEUSDEN - Het eerste open Eu ropees kampioenschap zwart- kruitschieten - sportschieten met antieke wapens of replica's daarvan, geladen met buskruit en loden kogels - is letterlijk en figuurlijk een daverend succes geworden. Aan de wedstrijden op de schietbanen aan de Kolo- bel van Rooyenweg te Leusden werd door circa 170 schutters uit elf landen deelgenomen. Daaronder 22 Nederlanders. De organisatie van de titelstrijd be rustte bij de Kon. Ned. Schut ters Associatie en de uitvoering was in goede handen van leden van de schietvereniging Leus den. De officiële opening vond op He melvaartsdag plaats onder de best denkbare weersomstandig heden In feite ook nodig, want vochtig weer en buskruit verdra gen elkaar slecht. Aan de opening werd extra glans gegeven met het optreden van de Stadstrompet- ters van Amersfoort, een detache ment Artillerie uit de vesting Naar den, de schutterij van de SV Scherpenzeel en Marketentsters uit Bussum Alles bijeen een zeer kleurrijk geheel De openingsplechtigheid begon met het verzoeken om aandacht door de heer D.W Zoetmulder.de Leusdense voorzitter van het or- De schutters van de SV. Scherpenzeel zorgden voor een enorme rookontwikkeling LEUSDEN - De slotdag die de voetbalvereniging Roda'46 afgelopen zaterdag op het Burgemeester Buiningpark organiseerde, voldeed aan alle verwachtingen. Overdag konden de inmiddels traditioneel geworden duels tussen de zondag- en de zaterdag-afdeling zich in een goede belangstelling verheugen wat de ambiance rondom de altijd 'beladen'' duels ten goede kwam. De feestavond die zo als gewoonlijk het sluitstuk van het seizoen vormt werd goed bezocht en viel bij alle aanwezigen goed in de smaak. De slotdag van Roda'46 was dan ook in alle opzichten geslaagd en een heus "af scheid'' van een enerverend seizoen. Het eerste onderdeel van het uitgebreide programma was de wedstrijd tussen de dames van de zaterdag en de zondag om de Bosman-bokaal. Wederom konden de zaterdagdames de trofee uit handen van de ex-Roda-voorzitter in ontvangst nemen nadat ze het duel met 3-2 hadden gewonnen. Jannie van Meeteren opende voor de zaterdagploeg de score maar Ellen Osnnabrugge maakte snel gelijk. Marjan Leyenhorst zorgde ervoor dat de zaterdagdames met een 2-1 voorsprong konden gaan rusten. Na de pauze bracht Hetty Tessels de balans weer in even wicht (2-2) en brak de wedstrijd volledig open. Jannie van Meete ren schoot tenslotte de zondag-dromen om voor de eerste maal de Bosmanbokaal te pakken, aan duigen door in de slotfase haar tweede en tevens winnende treffer te scoren. (3-2) Na het attractieve "damespotje" werd de finale van de Rodapenal- tybokaal afgewerkt. Vier junioren hadden zich uit de voorronde in de finale geschoten Perry Wen- del, de bekerhouder, was er niet in geslaagd om tot de eindstrijd door te dringen waardoor, voordat er nog maar één elfmetertrap ge nomen was, het zeker was dat de beker een nieuwe eigenaar zou krijgen. Wilfred Herder, Paul de Hek, Henri de Weerd en Harry Epskamp waren dit jaar de ..ac teurs" die de strijd aanbonden en de keepers Gert Osnabrugge en Marcel Daatselaar tussen de pa len troffen De eerste serie van vijf leverde nog geen winnaar op om dat zowel Wilfred Herder als Paul de Hek alle strafschoppen wisten te verzilveren. De zesde penalty bracht de uiteindelijke beslissing doordat Paul de Hek een "mis ser" maakte en daardoor verdien stelijke tweede werd achter Wil fred Herder die de bokaal voor een jaar in de prijzenkast kan zet ten. Henri de Weerd en Harry Epskamp bleven met 4 resp 2 treffers enigszins achter. Alhoe wel het voor beide jeugdspelers al een hele prestatie was dat zij zich voor de finale hadden weten te plaatsen. Het duel tussen de reserves van beide afdelingen werd ditmaal door de zaterdag met 4-1 gewon nen. De smadelijke 1-7 nederlaag die zaterdags tweede garnituur op de vorige slotdag opliep werd enigszins uitgewist. Bij de rust was de stand 1-1. In de tweede helft namen de volgelingen van Brian Eibers en Wim Kreikamp he heft in handen Drie gave treffers waren het gevolg en legden de basis voor de uiteindelijke 4-1 zege. GANS BOKAAL De strijd om de "Gans bokaal" tussen de standaardformaties van de Roda-zondag en zaterdag werd een leuke en sportieve pot. Beide elftallen traden vrijwel volle dig aan. Bij de zondag was voor good-old Eef van Dongen een plaats in de basis ingeruimd om na een halfuur voorgoed van het veld te stappen. Vijf jaar lang heeft de 37-jarige Leusdenaar in de selecties van Roda'46 gezeten nadat hij al diverse clubs (Blauw wit. Quick) versleten had Verlo ren gaat Eef van Dongen niet voor de plaatselijke voetbalclub. Als trainer van een van de jeugdse- lecties blijft hij Roda trouw. De wedstrijd was het aankijken meer dan waard. Vooral de zater dag-elf liet in de eerste helft een paar leuke aanvallen zien waarbij Fokko van Leijenhorst veelal de hoofdrol vertolkte Terecht sloten de pupillen van trainer Beumer de eerste vijfenveertig minuten met een 1-0 voorsprong af Een fatale afspeelfout van een van de vleu gelverdedigers bracht Ronald de Haas in stelling die vervolgens keeper Osnabrugge kundig om speelde en de bal simpel in het doel schoof: 1-0 Vele kansen hielpen de voorhoedespelers van de zaterdag vaak knullig om zee op zodat een grotere achterstand de zondag-elf bespaard bleef. Na de thee had de zondag beduidend meer in de melk te brokkelen, maar echt gevaarlijk werden de heren zelden. Met Peter Knijff en Eric Jan Sleeking voor Dick van 't Klooster (gaat lager voetballen) en Eef van Dongen (stopt) was de ploeg aggressiever in de slag ter wijl ook middenvelder Bert Stau- bach zich meer in de frontlinie vertoonde Toch bleef de zater dag-combinatie met pijlsnelle counters en goed opgebouwde aanvalsacties levensgevaarlijk Fokko van Leijenhorst bezorgde Jos Vrijhoef een uiterst lastige middag. Slechts één gave voorzet werd door invaller Frank Vissers met het hoofd doeltreffend afge rond hoewel keeper Gert Osna brugge bij deze inzet niet geheel vrijuit ging- 2-0. In dezelfde mi nuut was de Roda-zondag terug in de wedstrijd. Bert Staubach strafte een onoplettendheid in de zaterdag-defensie van dichtbij met het hoofd af: 2-1 Plotseling kreeg de zondag haast en gooide alle (sportieve) middelen in de strijd om de gelijkmaker te force ren. Het mocht niet lukken omdat doelman Berry Buunk van geen wijken wist In de slotfase bouwde de zaterdag de voorsprong via een penalty tot 3-1 uit Peter Knijff nam binnen de beruchte lijnen Ronald de Haas wat al te hard handig over de knie. Zonder par don maakte De Haas zelf van de gelegenheid gebruik door de bal snoeihard langs de kanslose Gert Osnabrugge in de touwen te knal len en aan alle onzekerheid een einde te maken De Gans-bokaal bleef derhalve in Roda-zaterdags bezit en maakte na het winnen van de Bosman-bokaal (dames) en de ruime 4-1 zege van zater- dag-2 het succes van de Roda-za- terdag compleet Voor de Roda- zondag rest niets anders om vol gend jaar eens flink revanche te nemen. FEESTAVOND Het clubhuis kon de feestgangers maar net herbergen tot groot ge noegen van de evenementencom missie Voorzitter Ben de Haan blikte in een woord tot de aanwe zigen kort op het afgelopen sei zoen terug. "Het kampioenschap van de zaterdag en zondag-3 vie len tesamen met de vier jeugd kampioenen in positieve zin op", aldus de Roda-voorzitter. De di verse toernooien waren eveneens sportieve hoogtepunten De toe komst zag er wat minder zonnig uit. Financieel en organisatorisch gaat Roda'46 moeilijke tijden te gemoet. Tot in de kleine uurtjes bleven de Roda-leden gezellig bij een om zich op de decibels van discotheek "De Dom" naar har telust uitte leven. in de 1e divisie en het team van Jong Oranje. Uitslag was 4-1 voor Vollkei. maar dit was minder be langrijk, daar het oefenelement voorop stond. Duidelijk te zien (en te horen) was hoe trainer-coach Jan Bargeman zijn meisjes in de wedstrijd liet experimenteren met schijnopstellingen- en penetraties en allerlei aanvalskombinaties liet uitvoeren. Voor de toeschouwers een boeiend en vaak verwarrend ge zicht. Zelfs de 2 gerenommeerde scheidsrechters, H Joosten en J. Vischer, tuinden er diverse malen nog in, daar ook Vollkei de schijn opstellingen hanteerde. Het lustrumtoernooi van Leos is in alle opzichten uitstekend verlo pen en de toernooicommissie heeft laten zien, dat de organisa tie ook van een tweedaags toer nooi prima verzorgd was en de meeste ploegen zullen volgend jaar graag weer terugkomen De volledige eindstand van het toernooi is alsvolgt: Jongens: 1. Dynamo 2. Zaan '69 3. Nederland B 4. Volleydo 5. Thomax 6. Vierhout Valbovo 7. Vollkei 8. Zevenhuizen 9. Leos 10. Dos Meisjes: 1Nederland B I 2. Eemland 3. Vierhout Valbovo 4. Thornax 5. Longa '59 6. Nederland B2 7. Zevenhuizen 8 Olympia 9. Dos 10. Leos LEUSDEN - De uitslagen van donderdag 31 mei gespeel klaverjaswedstrijden van Lei der Troef zijn als volgt: Uitslagen 1 Hr. Moor 2 Hr Hondorp 3 Hr. Zandvoort 4 Hr. Mensink 5 Mevr Becks 6 Hr. Nijhuis 7 Hr Plattel 5398 p 5103P 5073 p 5054 p 5034 p 4779 p 4731 p Stand 9e week 2e periode 1 Mevr. Nijhuis 41611P 2 Mevr. Grimberg 41280p 3Hr. Moor 41191 p 4 Hr Popma 40976P 5 Mevr. v.d. Berg 40844p 6 Mevr Becks 40692P 7 Hr. Mulder 40473P 8 Hr. Nijhuis 40368P 9 Hr Palland 40287p 10 Mevr. Huijskes 40054 P gen hebben graag gebruik ge maakt van de mogelijkheid om hier met hun selektiespelers- en speelsters te komen oefenen. Vrijdagmorgen om 10 uur begon nen, zowel bij de jongens als de meisjes, 10 ploegen, verdeeld in 2 poules aan het toernooi. Ge speeld werden 2 sets per wed strijd. Het einde van de eerste dag werd uiterst spannend afgesloten, omdat in alle 4 poules de boven ste 2 ploegen in punten gelijk stonden en deze bovendien de zaterdag daarop volgend,direkt tegen elkaar uit moesten komen om de 1e en 2e plaats in de poule. Zaterdag beloofde dus een span nende dag te worden en dat werd het ook Vanaf het eerste moment werden er rake klappen uitge deeld en na 4 zinderende wed strijden konden om 12.00 uur de eindstanden in de 4 poules wor den opgemaakt. Bij de meisjes wisten zich te plaatsen voor de kruisfinales Nederland B1 de sterke clubteams Vierhout Valbo- vol en Thornax, en het verrassend sterke Eemland team, welke was samengesteld uit speelsters van Vollkei, SW en Cito. Bij de jon gens plaatsten zich Dynamo, Zaan'69, Böhm Gottschalk Vol- lido en Nederland B. In de kruisfi nale viel technisch hoogstaand volleybal te zien, waarin het ver warmend was om te zien met welk een grote inzet de ploegen voor iedere punt streden Om 16.00 uur konden de finales beginnen. Bij de jongens ging de strijd tus sen Zaan'69 en Dynamo, waarvan Dynamo uiteindelijk de sterkste bleek te zijn en met 2-1 toernooi- winnaar werd. De 2 ploegen ont liepen elkaar niet zoveel en vooral de 3e set ging tot 12-12 gelijk op. Dynamo had echter net iets meer konditie over en maakte wat min der fouten, waardoor zij konden winnen Bij de meisjes werd het Eemlandteam met 2-0 door Ne derland B1 verslagen. Na in de 1e set een voorsprong van 7-2 te hebben genomen, was het duide lijk dat Eemland 2 toernooidagen in de benen had en kon Neder- ganisatie-comité. Vervolgens heette KNSA-voorzitter mr. E.G. IJspeert de bezoekers welkom, waarna de Commandant van het Korps Mariniers generaal-majoor T. Rudolphie de feitelijke opening verrichtte door het afschieten van een oud kanon. Dat gebeurde met een daverende knal en onder een enorme rookontwikkeling. Ook de heren IJspeert (met wat minder succes) en Zoetmulder maakten gebruik van de aanwezigheid van het stuk geschut en lieten zich duidelijk horen. Een slok bran dewijn van de marketentsters be sloot de k(l)eurige plechtigheid. De eerste toernooidag werd 's avonds beëindigd met een druk bezochte receptie voor officials en genodigden. De niet minder dan 24 wedstrijd onderdelen - plus als extra door de Nederlander M. Wijni gewonnen Dutch Match over 10 200 en 300 meter - verliepen vl en van het buitje, vrijdag laat in< middag, had niemand last. 1 dens het toernooi verbeterdei Spanjaard J. Borja op het ondi deel Whitworth B het bestaant wereldrecord. Hij bracht het op! punten. De voorzitter van de KNSA, de heer E.G. IJspeert spreekt de belangstellenden toe. LEUSDEN - Zowel afgelopen donderdag als zondag kwamen crossers van FCV de Heuvel crossers bij KNWU-afdelings- wedstrijden aan de start. Belde keren werden de wedstrijden in de "polder" verreden zodat de Leusdense crossertjes vroeg op pad moesten om tijdig op de plaats van bestemming te zijn. Donderdag werd op de baan van fietscrossclub "De Naaf" in Lelystad gereden terwijl drie dagen later de "piste" van de FCV "Poldercross" in Almere- Haven het decor vormde. In Lelystad lieten de Leusdenaren een staaltje van hun kunnen zien door bijna in alle categorieën prij zen in de wacht te slepen. De prijswinaars waren: Upeii r\i<a&&e. 12/13 jaar:3e Alex. Speksnijder 14/+ 2e Mark Mutsers 1e Marcel Hoogland Finaleplaatsen voor Danny Spijker, Dennis Arremen en Kees Lengers. Junioren: 14 jaar: Powder Puffs- 8/9 jaar: 10/11 jr.: 14 Experts: 14 jaar: 13 jaar: 2e Mare Mutsers 1e Patrick Cozijnse 2e Jacqueline de Wijs 2e Bea Maarseveen 2e Astrid van Zanten 2e Marcel Hoogland 3e Berthold Maarseveen 2e Alex. Speksnijder. Alexander Speksnijd 6e 14 2e Thijs Borsten finaleplaats voor Reinald Voorn 7e Powder Puffs 12/13 jaar 10/11 jaar: 14 Junioren: 9 jaar: In Almere-haven kwamen de Heu velcrossers nog beter voor de dag. Twintig ere- en vier finale plaatsen waren het resultaat van een dagje keihard "trappen". Mi chael Noordam, Olav Glattli en Thijs Borsten kwamen zelfs twee maal op het ere-podium terecht. De resultaten, die meetellen voor het juniorenkampioenschap wa ren: Open Klasse: 8/9 jaar: 12/13 jr.: 1e Michael Noordam finaleplaats voor Igor Glattli 6e 3e Olav Glattli, finaleplaats voor 12 jaar: 13 jaar: 14 jaar: 15 jaar: 16 jaar Experts: 8 jaar: 9 jaar: 12 jaar: 14 jaar: 13 jaar: 16 jaar: 17 jaar: 1e Eliane Noordam 3e Bea Maarseveen 3e Astrid van Zanten finaleplaatsen voor Jerry Brandsen 4e ei Danny Spijker 8e finaleplaats voor Did Hoogland 5e 1e Erik Sipsma 3e Danny Mosterd 2e Edwin Schimmel 2e Minko de Nooy 1e Arjan Spijker 3e Marcel Hoogland 2e Thijs Visser 1e Michael Noordam 2e Olav Glattli 1e Marcel Hoogland 2e Alexander Speksnijder 3e Reinald Voorn 3e Thijs Borsten LEUSDEN - Twee dagen lang heeft het publiek in De Korf kun nen genieten van volleybal op topnivo. Jeugdploegen tot en met 21 jaar uit heel Nederland hebben van vrijdagochtend tot zaterdagavond gestreden om de 1e plaats en de wisseltrofee van de organiserende ver eniging Leos. Dit toernooi, waarvan de organisatie weer zoals vanouds perfekt in orde was, is langzamerhand uitge groeid tot een topper op nivo voor jeugdploegen. Ook de Ne derlandse Jong Oranje B ploe- Er waren fraaie akties aan het net te zien. land B terugkomen tot 7-8 en daarna geroutineerd de set afma ken Ook de 2e set moest dit en thousiaste en hard werkende team aan de Oranje speelsters overlaten. De wisseltrofee was voor Jong Oranje. De beide Leos- teams konden niet hoger komen als een 9e en 10e plaats. Enigs zins teleurstellend, maar het te kent wel het hoge nivo van het toernooi en de teams. Het publiek van Leos en volleyballiefhebbers uit de regio hebben 2 dagen lang kunnen genieten van technisch en taktisch hoogstaand volleybal, wat absoluut niet onderdeed voor het seniorenvolleybal uit de lande lijke competitie. Al met al een zeer geslaagd toernooi dat volgend jaar zeker weer voor herhaling in aanmerking komt. JONG ORANJE Zondag 3 juni werd er. ook in De Korf, om 14 00 uur een oefenwed strijd gespeeld tussen de dames- selektie van Vollkei, welke uitkomt Marja de Wild in de aanval tijdens de finale tussen Eemland en Neder land BI.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 6