O* ipala-dames missen de boot inde van Leusden dit ar zonder amateurs Haaien flink in de prijzen De Swartesteegh wint Meent kroegentoernooi siwi Bedrijfsbowlingstrijd ten einde Pierre Kisters nam als oefenmeester van SV A'veld afscheid Jeugdtrainer Roda '46 voortijdig naar KNVB Wil Snapper winnaar van Super Cup BVL Degradatie en kampioenschap De Eemelaar nsdag 13 juni 0T0-K0PIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant fcns kringkampioenschappen Hofstede wederom kampioen Zwartkruit o* USDEN - De dames van >alclub Impala zijn er niet in agd om het kampioen van de 3e klasse C te en. De beslissingswed- tegen Takt, noodzakelijk t beide teams gelijk geëin- waren, werd in Amersfoort Bokkeduinen met 7-12 ien. Met lede ogen zagen de dames de laatste kans op I aan hun neus voorbij Een grote tegenvaller aan- de Leusdenaren weken reen de titel voor het grij- hadden maar nimmer in staat waren om de beslissende tik uit te delen. De wedstrijd tegen Takt ging weinig hoopvol van start. Twee strafworpen leverde zeer vroeg in het duel een 0-2 achterstand op. Grien Greefhorst scoorde met een achterwaartse worp 1-2 maar met twee treffers had Takt het antwoord snel gevonden (1-4). Doelpunten van Petra Wethly en Wil van de Burgwal bracht Impala terug in de strijd (3-4). Wederom mocht Takt van de arbiter twee strafworpen die feilloos benut werden en de rust stand op 3-6 bepaalden Na de pauze moest Impala snel iets te rugdoen om de marge niet al te groot te laten worden Wat men ook probeerde, er was geen doorko men aan omdat de Takt-dames nogal professioneel te werk gingen waartegen de arbiter te lankmoedig optrad Ook Hetty Tesselskon inde aanval met een .ingepakte" hand geen potten breken en werd meer malen zonder pardon vastgegre pen Takt trok zich van niets en niemand wat aan en bracht middels twee doelpunten de stand op 3-8, voordat Wil v.d. Burgwal en Hetty Tessels eindelijk teqen<;roorden ISDEN - Volgende week sdag (13 juni) gaat voor de te maal de ronde van Leus- in start. Evenals voorgaan- x en berust de organisatie in van Ren- en Toerclub sfoort die samen met de lense middenstand de wie- de (financieel) mogelijk o C' talles is bij het oude geble te /oor het eerst sinds 1977 er geen amateurs aan de Dit jaar heeft de organisa- voorkeur gegeven aan ju- Wielrenners in de leeftijd jaar die over het algemeen :t( naar de rijen der amateurs tappen als de tijd daar is. Iz erige categorieën zijn on- lii derd gebleven. Zowel trim- als veteranen/liefhebbers zullen op het parcours met start en finish aan de Hamersveldse- weg weer te zien zijn. Het programma luidt aldus: 18.00 uur: Trimmers, 10 ronden (15 km) 18.30 uur: Liefhebbers/veteranen, 28 ronden (40 km) 19.45 uur: Junioren. 50 ronden (70 km) Aan de trimmersronde kan ieder een deelnemen die 16 jaar en ou der is. Het dragen van een valhelm is echter verplicht. Het inschrijfgeld bedraagt 6,- per persoon, gelijk tijdig te voldoen bij inschrijving en afhalen rugnummer in het Ros Beyaart om 17.15 uur. Een dag kaart van de KNWU is bij de 'prijs inbegrepen waardoor alle trimmers verzekerd zijn. Na de trimmers, die 10 ronden lang het publiek mogen vermaken komen de liefhebbers en veteranen aan de beurt. Onder het 100 man sterke peleton treffen we een aan tal plaatselijke favorieten Jac. Wessel, Jos Kerkhof, Harry Brou wer, Evert Smit, Eddy Dijkhuizen, Gerard en Henk van 't Klooster en de gebroeders Ossendrijver. Tesa- men met R. van IJzendoor (Tiel), M. Wagensveld (Woudenberg), W Vlaanderen (Maarssen), M Rade maker (Zeist), H. Hijmissen en W Dompselaar (Harderwijk) zorgen ze voor een ijzersterk deelnemers veld De Leusdenaren zullen er al les aan doen om voor eigen publiek te schitteren. De junioren sluiten de ronde van Leusden af met een wedstrijd over 70 km. Slechts eén Leusdenaar heeft de ondankbare taak om in zijn eigen woonplaats de kastanjes uit het vuur te halen Dorpsgenoot Harry Zwarts zal het niet gemakke lijk krijgen want de overmacht is groot. Marcel Gerritsen uit Hooglander veen. H. Koning (Hoevelaken), D. Walstra (Woudenberg) en de Amersfoorters M. v.d. Brink, B. Broekhuizen, J. Mispelaar en R Semper hebben veel in hun mars en zorgen voor geduchte tegen stand. In totaal gaan ongeveer 60 junioren van start in de 8e ronde van Leusden. Het achter ons liggende hockeyseizoen kan voor de topformaties van MHC Leusden wel niet lal naar wens zijn verlopen, de totale balans van een verenigingsjaar ziet er toch uitstekend uit. Niet Jdan tien teams werden kampioen. Bij de senioren gingen de Veteranen A en B met de hoogste eer A De MHC-jeugd vergaarde maarliefst acht titels. Meisjes A1, A2, C1,C5enD1 en de jongens A4, C3 en Ja/de het tiental vol en het succes compleet. Veel spelers van de kampioenselftallen kwamen onlangs nog o bijeen en gingen maar al te graag gezamenlijk op de foto. Rozendaallaan 9 Leusden-C. ISDEN - De jaarlijkse lampioenschappen van tt zijn afgelopen vrijdag in nersfoortse sportfondsen- in start gegaan. Ook de waren met een afvaardi- an de partij. Maar liefst 12 üles sleepten de Leusde in de wacht. Yolanda van ik en Paula Zondervan in het provinciale geweld uitstekend voor de lp de 100 m vrije slag (m.o. *rd Yolanda 2e terwijl Pau- en 3e plak beslag legde. In hndervan, haalde een zil- bronzen plak. 1.20.4 en 1.24.7 rafelden beide meisjes de sprintafstand af. De 100 m rugslag leverde voor Yo landa een gouden plak op want in 1.33.6 bleef ze het hele veld voor. Als klap op de vuurpijl be haalde Yolanda nog een gouden medaille door in een nieuwe clubrecordtijd (134.6) als eerste aan te tikken. Paula Zondervan maakte het Haaien-succes com pleet door net achter haar team genote als tweede (1.35.4) te fi nishen. Bij de jongens zag Richard de Smit zijn trainingsijver met ere-me- taal beloond. Op de 100 m vlinder slag. (J '72) kwam hij op 'het hoogste plaatsje van het erepodium terecht. Lonneke. Kat viste op de 100 m vlinderslag (m '68) in 1.13.5 een zilveren plak uit het water terwijl Annechien Helsdingen twee maal de brons veroverde. Op de 100 m vrije slag en 100 m vlinderslag (m '72) pakte de Leusdense in 1.13.5 en 1.26.4 een 3e plaats Ook Ronny Baars wist zich bij de heren in de prijzen te zwemmen. Een bronzen plak op de 100 m vlinderslag (1.02 9) was zijn deel. De strijd op de 100 m school slag (j.o. 10 j) was ongemeend spannend Zowel Caspar Renkers als Ruben Tolboom lieten de klok op 1.43.3 stilstaan maar na enig overleg kenden de tijdwaarnemers Ruben de 3e prijs toe en werd Cas par op de vierde plaats geposteerd. Chester Marsman stond op de 200 m vrije slag (j '69) zijn mannetje door in het sterke deelnemersveld als 3e in 2.16 te eindigen Trainer Jules Baars was bijzonder content over de prestaties van zijn pupillen. ..Zoveel medailles (12 stuks) had ik echt niet verwacht. Vooral de pres taties van beide meisjes, zonder ie mand overigens tekort te doen, zijn uitstekend te noemen. Een leuke beloning voor een seizoen keihard trainen, aldus de Haaien-coach. (5-8) Impala kwam beter in het spel maar de achterstand was te groot om Takt nog de eindzege te ontnemen. Grien Greefhorst en An- nemiek v.d Gun wisten in de slotfa se de doelvrouwe van Takt nog te passeren Vier gave Takt-treffers op rij maakten in de slotfase aan alle illusies een eind De laatste mogelijkheid van Impala om een kampioenschap te vieren, ging in rook op. Volgend seizoen zullen de dames onder de nieuwe naam Leusder Handbal Vereniging" van voren af aan moeten beginnen. ACHTERVELD - Bij de inhaal wedstrijd op Hemelvaartsdag tussen de Eemelaar en 't Schilt uit Woudenberg ging het er om wie degraderen moest. Het werd helaas de Eemelaar, dit omdat 't Schilt slechts drie winstpunten nodig had om in de 4e klasse te kunnen blijven. De 4-4 uitslag was voor de Achtervelders on voldoende. Kampioen in hun afdeling is geworden het heren B team door hun overwinning op 't Schilt C. De heren Piet Noortman, Gerrit van Bekkum, Wijnand Brink en Jan Jehee wonnen elk hun single. Alleen de dubbels gingen verloren zodat er een eindstand van 4-2 werd bereikt. Onbereikbaar voor hun tegen standers zijn de damesteams A en B, die nu reeds met nog een wed strijd te spelen de kampioenstitel bereikt hebben. Zij kunnen zich op maken voor de promotiewedstrij den, die wel met belangstelling zul len worden gevolgd. Het is een goed competitieseizoen geweest met 4 kampioenen en bovenal pret tige wedstnjden. Dit alles wordt sa men met de tegenstanders gevierd in het Eemelaar clubhuis. De uitslagen waren: dinsdag 29 mei - dames Manger Cats E- Eemelaar A 1-3 Eemelaar B-Volta B 4-0 Eemelaar C-AltaE 2-2 zaterdag 2 mei - senioren de Kamp A-Senioren A 1-4 Senioren B - Leusden D 3-2 Leusden C- Senioren C 4-1 Senioren D - Jarino Sport A 0-5 heren: HerenA-OdijkA 2-4 Heren B-'t Schilt C 4-2 Manger Cats D- Heren C 5-1 jeugd: Baarn B - Junioren A 2-3 Zondagcompetitie 31 mei 't Schilt I-Eemelaar I 4-4 Eemelaar II-Leusderpark 3 4~a Handbaldames verloren beslissingsduel om kampioenschap. LEUSDEN - Het eerste „kroe gentoernooi"' dat afgelopen zon dag onder auspiciën van café- bar „de Meent" op de velden van Roda '46 afgewerkt werd, is een groot succes geworden. De on derlinge krachtsverschillen tus sen de teams lagen in sommige gevallen nogal wat uiteen maar organisator en sponsor Henk Post vond dat niet zo n bezwaar. „ledereen was vrij in de keuze van zijn spelers daarom kon het gebeuren dat een aantal teams over goede spelers beschikte terwijl andere ploegen wat min der begaafde voetballers in de gelederen hadden. Het ging uit eindelijk om de sfeer en de gezel ligheid. In dat opzicht is het toer nooi dan ook volledig geslaagd en voor herhaling vatbaar." Acht ploegen verdeeld over twee poules gingen in de voorronde met een schone lei van start. In poule 1 waren café ..de Meent" en .,'t Ha- mersveld" (Jet en Piet) uit Leusden samen met cafe ,,Le Nez" uit Amersfoort en een formatie die speelde onder de naam Buunk on dergebracht. Café ,,de Swartesteegh" en ca fetaria Midi uit Leusden bonden in poule 2 de strijd aan tegen ,,de gro te Slock" (Amersfoort) en café sporthal „Kerkelanden" uit Hilver sum In poule 1 was team Buunk veruit de sterkste terwijl in poule 2 ,.de Swartesteegh" (een elftal dat hoofdzakelijk bestond uit spelers van Roda-zondag 3) furore maakte Le Nez en Midi nestelden zich op een eervolle tweede plek en had den de ondankbare taak om in de kruisfinales tegen de beide poule winnaars aan te treden. In beide gevallen kwamen de nummers 2 duidelijk tekort. De finale tussen de torenhoge favorieten, de Swartes teegh en Buunk, werd nipt (1-0) door eerstgenoemde gewonnen De strijd om de derde plaats werd met gespeeld omdat de spelers van ,,Le Nez" aan het einde van hun latijn waren en waarschijnlijk meer zin hadden in een biertje. Midi kreeg de 3e prijs als ware in de schoot geworpen, 's Avonds reikte Henk Post van ,,de Meent" in zijn etablishement de prijzen uit aan de hand van de volgende eindstand 1. de Swartesteegh; 2. Buunk; 3. Midi; 4. Le Nez; 5. Kerkelanden; 6. de Meent; 7. 't Hamersveld; 8. de Grote Slock. De schietclub in Leusden organi seert jaarlijks een wedstrijd met echte en of namaak (maar dan toch nog dure) antieke wapens. De krachtbron om de daarbij door gaans gebruikte loden kogels van hier naar ginder te schieten, is een mengsel van zwavelsalpeter en houtskool. Spul, dat vroeger bus kruit genoemd werd en nu meer en meer zwartkruit. Met als logisch gevolg, dat het SVL-evenement de titel van zwartkruitwedstrijd ver wierf Eerst gewoon, al spoedig landelijk en door de deelname van buitenlanders internationaal. Elke tak van sport kent allerhande kampioenschappen, maar bij het zwartkruitschieten had men tot voor kort het instellen van een Europese titelstrijd over het hoofd gezien of vergeten Wel erg vreemd, omdat buskruit - bij de oude Chinezen al veel langer in gebruik - reeds in de 13e eeuw bij het kanon-, geweer- en pistool schieten gebezigd werd. De fout werd hersteld en in het long weekend van eind mei en begin juni vond op de vroeger zo grote stille Leusderheide voor de allereerste keer een Europees kampioen schap zwartkruitschieten plaats Kenmerkend voor deze tak van de schietsport zijn knallen en rook en met een deelname van circa 170 man aan nostalgie lijdende schut ters uit nagenoeg heel West- Europa, was daaraan in Leusden dan ook bepaald geen gebrek. Vooral niet aan het begin en het einde van de verder vreedzame strijd om de punten, toen dankbaar gebruik kon worden gemaakt van de mogelijkheden van een antiek echt kanon. Zonder overdrijving kan worden gezegd, dat het ding - ondanks zijn vergevorderde leeftijd - veel betere prestaties leverde dan een heel wat jeugdigere com puter Oud is zeker niet per definitie af stands (439) PC LEUSDEN - Ook de bedrijfs- bowlingcompetitie '83-'84 be hoort weer tot het verleden. Za terdagavond werd het seizoen met een feestavond definitief af gesloten. Wederom bracht Meu- belstoffeerderij Hofstede het sterkste bedrijfsbowlingteam op de been en mocht voor de twee de maal de wisselbeker, beho rend bij het Bedrijfsbowlingkam- pioenschap van Leusden uit handen van Korf-manager Gerrit van Tiel in ontvangst nemen. Niet minder dan 38 ploegen van een groot aantal bedrijven uit Leus den en omgeving waren in septem ber aan de competitie begonnen Veertien weken gooiden de deel nemers er lustig op los De eén iets beter dan de ander maar een inge bouwde „handicap" zorgde ervoor Richard de Smit haalde goud op de 100 m vlinderslag J '72. ACHTERVELD - In verband met het feit dat trainer Pierre Kisters na vijf jaar als oefenmeester bij SVA werkzaam te zijn geweest, er mee opgehouden is, werd zondagmid dag een afscheidsreceptie gehou den met daaraan verbonden een voetbalwedstrijd. Deze wedstrijd, tussen het huidige elftal en dat van 1977 werd door het eerste gewon nen met 3-1 Daarover berichtten we jongstleden dinsdag Na afloop van de wedstrijd werd trainer Pierre Kisters op de schou ders genomen en zo naar de kleed kamers gebracht Voor er afscheid van de scheidende trainer werd genomen, werd hem als laatste daad verzocht om de loten van de loterij te trekken. De taart ging naar de jeugdige M. Rutte, een fruit schaal werd gewonnen door me vrouw Steenbeek-Kraats en de wedstrijdbal was voor mevrouw Kalshoven-Van Putten Vervolgens was het de voorzitter van de vereniging C. van Marwijk die de heer Kisters toesprak. Hij LEUSDEN - Op woensdag 30 mei hield biljartvereniging Leus den zijn jaarlijkse sluitings avond van het seizoen. Zoals gebruikelijk werd er door de kampioen van libre en bandsto ten gestreden om de super cup, aangeboden door schoonmaak bedrijf Voortman. Dit jaar waren het Wil Snapper en Gerrit de Bruijn die moesten uitmaken wie Super Cup winnaar 1984 zou worden. De eerste partij werd een zege voor Wil (59 tegen 47 caramboles met een moyenne van 2.28). De tweede werd een spannende en goede partij bandstoten die uitein delijk werd gewonnen door Gerrit de Bruijn. Nu moest de rekenma chine uitkomst brengen en dat re sulteerde in een overwinning voor Wil: Wil. te maken 59+35=94 ge maakt 59+30=89=94,6 Gerrit, te maken 56+35=91 gemaakt 47+35=90.1 Helaas waren er dit jaar niet zo veel leden aanwezig die bovendien het traditiegetrouwe koude buttet. klaargemaakt door de dames bil- jartsters van BVL. moesten mis sen. De prijsuitreiking welke door voorzitter J. v. Maurik met een passelijk woord werd omlijst was voor het seizoen 1083/1984 als volgt Libre huiskompetitie: 1 A. Verrijp, 2. W v Oostrum; 3. E. Klok; 4. J. Beekink; 5. G. Jansen; 7. S. Arns. Libre Sponsorkompetitie: 1 W. Snapper; 2. J. v. Gemert; 3. A. Verrijp; 4. H. Manders sr. Bandstoten huiskomp.: 1 W Snapper; 2. J te Roller; 3. G de Bruijn; 4. C v. Zomeren; 5 R. Dresselaerts. Bandstoten huiskomp.: 1. G. de Bruijn, 2 J Beekink; 3. F stond even stil bij hoogte en diepte punten die er in die vijf jaren waren geweest Hij dankte hem voor zijn inzet en bood hem namens de vereniging een smeedijzeren bui tenthermometer aan. Ook kreeg hij een lijst waarop een aantal foto's van het promotiegebeuren waren vastgelegd De echtgenote kreeg een mooie bloembak aangeboden Vervolgens kwam de aanvoerder van het 1e elftal aan het woord Hij dankte hem voor de geweldige samenwerking die er was geweest. Namens dit elftal werd hem een mooie herinnering van de promo tiewedstrijd Achterveld-K V.V A aangeboden alsmede een horloge met inscriptie De leider van het 2e elftal A. Hak overhandigde de scheldende trainer een mooie sporttas. Tevens werd ook de lei der van het 1e elftal met zijn echt genote in de bloemetjes gezet. Dit in verband met het feit dat W Houtveen niet meer als leider van het 1e elftal zal optreden. De heer Kisters dankte voor de aan hem aangeboden attenties „Vijf jaar ben ik als trainer bij Achterveld werkzaam geweest Ik heb altijd op een fijne manier met de jongens getraind zeker ook met de lagere elftallen. Er waren dieptepunten maar het hoogtepunt, de promotie, zal ik niet vergeten. Jammer dat het geen kampioenschap is geworden, maar het belangrijkste is behaald. Ik heb in die jaren bij Achterveld veel geleerd Dank voor alles en ik wens S.V.A. veel succes toe." de Bruijn; 4 L Punt; 5. J. v. Gemert. Eerste dames kampioen Libre Joy ce Beekink. Super Cup winnaar W. Snapper. De Sponsors dit jaar waren Karwei- hoek, W Snapper en Schoon maakbedrijf Fr Voortman. dat alle teams een even grote kans hadden om in de (halve) finale te komen. Voor zestien teams was een halve finaleplaats weggelegd waaruit tenslotte de beste acht in aanmerking kwamen voor de grot^ finale. Ondanks de lage handicap gooi de het team van Hofstede dermate goed dat het kampioenschap we derom een feit werd DKRV 2 legde beslag op de tweede plaats terwijl Chemco 2 met de derde pnjs naar huis ging De nummers 1 tot en met 3 verdienden een fraaie beker NKI (4e) en Pon 3 (5e) ontvingen voor hun prestatie een wandbord De totale eindstand zag er als 1 volgt uit 1 Hofstede 2358 2. DKRV 2 2267 3 Chemco 2 2233 4 NKI 2218 5 Pon 3 2187 6. Sphinx 2146 7. DKRV 1 2126 8. A. Verz. 2095 De belangstelling van de feest avond viel enigszins tegen of schoon het „huisorkest Dimmed Light er alles aan deed om er een gezellige boel van te maken In september gaat de bedrijfs- competitie weer van start. Bedrij ven die interesse hebben om mee te doen kunnen contact opnemen met de Korf. LEUSDEN - Na 1 jaar als hoofdtrainer van de jeugdafde ling van Roda'46 gefungeerd te hebben, stopt de uit Wouden berg afkomstige Henk van de Wetering met zijn werkzaamhe den bij de plaatselijke voetbal club. Een nieuwe functie als beleids medewerker jeugdzaken bij de Koninklijke Nederlandse Voet bal Bond heeft de Roda- jeugdtrainer doen besluiten om zijn inmiddels verlengde con tract voortijdig te beëindigen. Het bestuur van Roda'46 be treurt het ten zeerste dat de heer Van de Wetering zijn werk niet kan afmaken maar wil de oefen meester geen enkel strobreed in de weg leggen. „Het is voor mij een duidelijke positie-verbetering, aangezien ik als leraar geografie een onzekere toekomst tegemoet ga De fulltime baan bij de KNVB, als beleidsme dewerker, is voor mij een geweldi ge uitdaging en brengt een stuk zekerheid", aldus Van de Wete ring „Ik vind het erg jammer dat ik mijn werk bij Roda niet kan afma ken. Het eerste jaar heb ik veel moeten organiseren, waarvan ik komend seizoen de vruchten had kunnen plukken Inmiddels waren we al aan het selecteren geslagen In grote lijnen staan dejeugdselec- tieteams op papier. Mijn opvolger kan wat dat betreft zo aan de slag Op de vraag hoe het komt dat het zo laat in het seizoen pas bekend werd, antwoordt Van de Wetering „De sollicitatieprocedure r.am veel tijd in beslag en waarom ze nou precies mij die job aangeboden hebben valt niet met zekerheid te zeggen Het feit dat ik ruim 10 jaar al met jeugd omga en diverse bestuursfuncties heb vervuld Jeugdtrainer Henk v.d. Wetering verlaat Roda 46 (Woudenberg en Roda) heeft mis schien de doorslag gegeven Of Roda er nog in zal slagen zo laat in het seizoen een nieuwe jeugdoefenmeester aan te trekken die geheel binnen de profielschets van de voetbalclub past. is een open vraag. „We hebben wel enke le sollicitatiebrieven binnen, maar het loopt niet storm", liet scheidend secretaris Peter Martens weten die eerdaags Leusden voor de Rijp vervult „Misschien besluiten we wel tot een tussenoplossing als de man waarna we op zoek zijn zich niet tussen de kandidaten bevindt. Binnen afzienbare tijd moet alles geregeld zijn." Niet alleen jeugdtrainer Henk van de Wetering en secretaris Pe ter Martens zetten er een punt achter, maar ook voorzitter Ben de Haan legt op de eerst komende ledenvergadering zijn bestuurs functie neer. De komende maan den zal er bij Roda'46 driftig naar opvolgers gezocht moeten worden terwijl ook diverse commissies om mensen zitten te springen

Leusder Krant | 1984 | | pagina 11