Vagenaar vindt tijdelijke oorziening niet nodig angs Groene Zoom Asschatterweg: Retspad en aardgas aansluiting combineren Uitslag type-examen scholieren Tweedehands boeken bij Tussentijds Containers voor tuinvuil Aktie gescheiden betalen Geslaagd Forumavond leusBlen krant emeentehuis 5 juni dicht Voorlichting over gasbedrijf in Leusden DWS haalt voor rommelmarkt goederen op Geslaagd dauwtrappen op de fiets Voorwaardelijke gevangenisstraf voor weigeren bloedproef DE LEUSDER KRANT Bord ONDERDAG 7 JUNI 1984 plaatselijk nieuws een onzer verslaggevers) fUSDEN - Aanwonenden de Groene Zoom uit de Claeverenblad/ Benburg hebben bij wet- der Jan Wagenaar aange- egen op het aanbrengen een tijdelijke voorziening te voorkomen dat kinde- uit de wijk op de Groene im onder een auto zullen ten. Nu er door alle gehar- nog steeds geen ge lsmuur langs deze weg is ilaatst, vinden de aanwo- iden de situatie voor hun Jeren erg gevaarlijk. Wet- ider Wagenaar is er echter van overtuigd, dat de latie zo gevaarlijk is, dat er elijke maatregelen moe- worden getroffen. Mus bleek ti|dens de vergade- van de raadscommissie enbare Werken en Ruimtelijke sning" van dinsdagavond slleden. Hoewel het onder- jals zodanig niet op de agenda de commissievergadering nd. informeerde het CDA- dslid Henk van der Sloot naar itand van zaken Commissie- rzitter Jan Wagenaar liet weten, de provincie aanvankelijk te nen had gegeven, dat men in stemmen met een minder hoge yidswerende voorziening dan lelijk is voorgeschreven. Zoals De situatie langs de Groene Zoom. Vooral voor kinderen erg gevaarlijk, vinden de aanwonenden. LEUSDEN-Op vrijdag 15 ini zijn alle afdelingen van gemeente-secretarie en dienst gemeentewerken esloten. De avondopen- lelling van de afdeling Bur- erzaken komt die dag te ens te vervallen. Voor het [oen van aangiften Burger de Stand, zoals geboorten n overlijden zal van 8.30- 30 GELEGENHEID ZIJN. 5e expositie van het Gasbe- rijf Centraal Nederland kan fe dag in het gemeentehuis ormaal worden bezocht. bekend zou er vlak naast de wonin gen langs de Groene Zoom een geluidsmuur moeten komen met een hoogte van bijna vier meter. Daar hebben de aanwonenden be zwaar tegen gemaakt Een muur met een hoogte van twee meter lijkt hen beter, maar het probleem is dat die hoogte niet voldoet aan de eisen die de wet stelt ten aanzien van een geluidswerende voorzie ning op die plaats. Wagenaar stel de dan ook vast dat het de aanwo nenden meer gaat om een voorzie ning ter verhoging van hun privacy en ter bescherming van de kinde ren. Maar daar zal de provincie dan wel toestemming voor moeten ver lenen. Na het aanvankelijke ..ja" van de provincie kwam er een telefoontje uit Utrecht, dat men de zaak toch nog even wilde bekijken En dus gebeurde er niets, tot ongenoegen van de bewoners, van wie een aantal eergisteravond de commissievergadering bezocht Zij trachten wethouder Wagenaar er van te overtuigen, dat er voor de veiligheid van de kinderen op korte termijn iets moet gebeuren. De wethouder ziet dat echter niet zit ten. Wagenaar tot de aanwonen den. „Er is bij u niets bijzonders aan de hand. De situatie langs de Groene Zoom is niet anders dan op tientallen andere plaatsen in de gemeente. Als we tijdelijke voorzie ningen bij u gaan treffen dan kun nen mensen op allerlei andere plaatsen in de gemeente daar ook terecht om gaan vragen.'' Ook het aanbod van de aanwonen den om zelf met door de gemeente ter beschikking gesteld materiaal een afscheiding aan te brengen, wees Wagenaar van de hand. „Als daar iets geplaatst wordt, dan moet het er ook een beetje uitzien. We kunnen daar niet zo maar wat planken gaan aanbrengen," aldus de wethouder. Het enige wat Wagenaar wilde toezeggen was dat hij bij de provincie zou aandringen op een snelle uitspraak over de minder hoge muur. Wagenaar: „Ik hoop dat die beslissing snel komt en dat er ondertussen geen onge lukken gebeuren. Ik zou me dat verschrikkelijk aantrekken, maar ik kan er ook niets aan doen dat het allemaal zo gelopen is." Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Hoofdredakteur: Marnix Kreyns Redaktie: Boudewina de Boer Caspar van Loo Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 Abonnementsgeld: I 62,60 per jaar, 31.80 per half jaar; 116.15 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan <ontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u Kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 16141. toestel 44 NABESTELLEN FOTO'S: De meeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 *25 cm). kunt ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont vangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het Gasbedrijf Centraal Nederland (GCN) heeft de gemeente laten weten, dat wellicht in een gezamenlijke operatie een fietspad langs de Asschatterweg én de aansluiting van de woningen langs de weg op het aardgasnet kan worden gerealiseerd. Dat heeft wethouder Jan Wage naar (WD, Openbare Werken) dinsdagavond medegedeeld tij dens de vergadering van de raads commissie „Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening". Volgens de wethouder kon dit voorstel van het gasbedrijf de realisering van hel fietspad tussen Leusden en Ach terveld wel eens bespoedigen. Wellicht, zo redeneert Wagenaar, zijn grondeigenaren eerder bereid om een stukje grond ten behoeve van het fietspad Ie verkopen, wan neer daar aansluiting van hun huis op het aardgasnet tegenover staal. De gemeente is op dit moment bezig met het verwerven van de benodigde gronden voor de aanleg van het fietspad. Men heeft alle be trokkenen aan beide zijden van de weg aangeschreven. Daarop ko men nu de reakties binnen. Wage naar: „Sommige positief, andere vragen om meer informatie". Op dit moment is het nog ie vroeg om te zeggen ol er voldoen de medewerking van grondeigena ren is om tot een spoedige realisa tie van hel fietspad te komen. Eén probleem is er in ieder geval: de stichting „De Boom", waarvan ook grond aangekocht zou moeten worden, is niet erg enthousiast. Hel Achterveldse raadslid Henk Os sendrijver (CDA) drong er bij Wa genaar op aan om met het bestuur van „De Boom" nog eens om tafel te gaan zitten Wagenaar zei daar geen enkel bezwaar tegen Ie heb ben. ACHTERVELD - Een aantal leerlingen van de Achterveldse ba sisscholen hebben 23 mei examen gedaan in machineschrijven. Een schooljaar lang hebben ze les ge had op woensdagmiddag. De cur sus werd gevolgd bij de Seegers opleidingen te Achterveld. Zoals elk jaar zijn er ook nu weer een aanlal leerlingen die hel examen niet gehaald hebben. Er moesten dit jaar vi/f kandidaten worden afge wezen. Ze krijgen echter nog een kans. Deze maand mogen ze nog een keer examen doen Voor hel praktijkexamen slaagden 7 leerlin gen en voor hel basisexamen 6. De geslaagden zijn: Basisexamen: Manuelle Jansen, Angelique van Ruitenbeek, Petra v.d. Hengel. Je roen T olboom, Jolanda Boersen en Martin de Vaal. Praktijkexamen: Edwin Prinsen 135 aanslagen; Bianca van Burgsteden 165 aan slagen; Bert Tolboom 165 aansla gen, Karin van Houten 175 aansla gen: Amoud Smit 155 aanslagen: Danielle van Dijk 180 aanslagen. Kees v.d. Breemer 135 aanslagen LEUSDEN - Dinsdag na Pink steren vind de opening plaats van de winkel in tweedehands boeken, die In het kader van het krlngloopprojekt de eerste aktl- vitelt Is die definitief van start gaat. Joke Bender is druk bezig om een gedeelte van een der lokalen in het TussenTijds gebouw aan de Stijgbeugel een gezellig aanzien te geven. Het is de bedoeling dal men voorlopig iedere dinsdagmorgen van 9-12 uur geopend is. Wellicht kan in het najaar - als Tussen Tijds in de behuizing van hel nieuwe jeugdhonk ondergebracht is - een ruimere openstelling plaatsvinden Dit is natuurlijk mede afhankelijk van de belangstelling. Omdat ook partikulieren hun overtollige boe kenbezit kwijt kunnen aan de boe kenwinkel, kan men rekenen op een wekelijks wisselend aanbod. Tot slot kan nog vermeld worden dat de aangeboden boeken bijzon der vriendelijk geprijsd zijn LEUSDEN - Het Gasbedrijf Centraal Nederland (GCN) orga niseert binnenkort voor haar ver bruikers in Leusden, Achterveld en Stoutenburg een aantal Infor matiedagen. Met deze Informa tiedagen wil het GCN een groot aantal gasbesparingsmogelijk heden onder de aandacht bren gen. Burgemeester mr. J.W.M. Rademaker zal op woensdag middag 13 juni om half drie de opening verrichten. Energiebesparing is een zinvolle zaak. Het is een mogelijkheid om de stijgende woonlasten te beper ken Hel GCN wil door het geven van voorlichting haar verbruikers hierbij behulpzaam zijn. Op de gas- rekening valt vaak best wat te be sparen. Met eenvoudige maatrege len kan al veel worden bereikt Tijdens de informatiedagen wor den besparingsmogelijkheden, zo als isolatie en energiezuinige toe stellen getoond. Bovendien kan men er gratis folders krijgen met informatie over energiebespanng. Er zijn voorlichters van het gasbe drijf aanwezig om vragen van be zoekers te beantwoorden. Ook voor een toelichting op de gasnota kan men terecht Iemand die een erg hoog gasverbruik heeft, wordt aangeraden zijn nota mee te ne men. De intormatiedagen worden ge houden in het gemeentehuis van Leusden van woensdag 13 tot en met vrijdag 15 juni 1984, van drie lot negen uur. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het gemeentebe stuur overweegt om op een aan tal plaatsen in de gemeente per manent containers neer te zetten voor het storten van tuinvuil. Wethouder Jan Wagenaar (VVD, Ruimtelijke Ordening) heeft dit dinsdagavond medegedeeld in de vergadering van de raadscom missie „OWRO" De wethouder zei, dat inwoners van Leusden tuinvuil blijven storten op de plaat sen, die tijdens een speciale tuin- vuilaktie daarvoor aangewezen waren. Terwijl de aktie al weer enige tijd is afgesloten, moet de dienst gemeentewerken nog regel matig hier en daar tuinvuil gaan verwijderen. Weliswaar kan iedere zaterdagmorgen bij de werf van de dienst gemeentewerken tuinvul worden afgegeven, maar dat blijkt niet voldoende. Vandaar de ge dachte om permanent containers te plaatsen. ACHTERVELD - De muziekver eniging is momenteel weer in het bezit van een opslagplaats waar de goederen voor de rommelmarkt ge borgen kunnen worden. Daar het in de bedoeling ligt ook dit jaar een rommelmarkt te houden kan DWS weer heel wat spullen gebruiken. In de komende weken komen de le den van de vereniging langs om spullen die men kwijt wil op te ha len. Dit zal dan zijn op de donder dagavond. De opbrengst van de rommel markt is bestemd voor aanschaf en onderhoud van muziekinstrumen ten en uniformen. Een grote groep jeugdleden is momenteel in oplei ding en zullen binnenkort van uni form en instrument moeten worden voorzien. Is men niet thuis, geen nood, ze komen dan nog een keer. Men kan ook bellen of de goederen brengen naar Jos Hoefkens, Kerk dijk 43, Achterveld, telefoon 03425- 2083. Willem Wouters, Hessenweg 95. Stoutenburg, tel. 033-941197 Jurrien Hilverts. Grebbewijk 6, Leusden, tel. 033-945882. ACHTERVELD - Door de KPJ werd op Hemelvaartsdag weer het dauwtrappen per fiets geor ganiseerd. Er kon worden ge start tussen 5.00 en 6.00 uur. De deelname overtrof de verwach tingen. Niet minder dan 105 deel nemers gingen van start. Er was een mooie route uitgezet. Vanuit Achterveld ging het rich ting Terschuur. Vandaaruit richting Appel, Voorthuizen. Driedorp. Bar neveld, via binnenwegen richting Scherpenzeel en weer naar Ach terveld. De weersomstandigheden waren deze morgen heel goed en door de deelnemers werd er volop genoten van de mooie natuur. De route die was uitgezet zou 40 km bedragen Maar het bleek dat er nog 10 km bij waren gekomen zo dat er 50 km werd gefietst. LEUSDEN - Zoals bekend, Is een aantal Inwoners van Leus den bezig met de aktie geschei den betalen. Deze aktie houdt In, fat er van de gasnota's een bedrag van 5,70 apart wordt betaald aan het Gas bedrijf en wel vla het storten van dit bedrag op het postkantoor te Leusden. Een en ander Is al enige maan den, met enig demonstratie ver toon. gebeurd. Het bedrag van 5,70 staat als protest tegen de mogelijke plaat sing van 572 atoomraketten in Eu ropa. De eerstvolgende gescheiden betaling zal plaatsvinden op dins dag 12 juni om half vijf in het post kantoor aan de Torenakkerweg. In lichtingen: tel. 946685 en 945860 LEUSDEN - Uit koppigheid weigerde een 55-jarige Inwoner van Leusden de bloedproef op 4 juli van het vorig jaar. Dinsdag kreeg hij daarvoor van de Utrechtse politierechter, mr. A.N. Messchaert, tweeduizend gulden boete, een voorwaardelij ke gevangenisstraf van twee we ken en een voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid van tien maanden met twee jaar proeftijd. Het was de eerste keer dat de Leusdenaar voor het rijden onder invloed in aanraking kwam met de politie. Hij werd op zijn erf aange houden, nadat de politie hem had arhtprvolgd, omdat hij gevaarlijk zou hebben gereden Volgens de politiemensen was de man stom dronken. maar de verdachte ont kende dat. Hij weigerde te blazen, omdat hij dat onzin vond nu hij al op eigen terrein was Hij ging mee naar het politiebureau en werkte daar ook niet mee aan de bloed proef. Officier van justitie, mr. M.A.A. van Capelle, weer erop dat de politie niet vaak in een proces verbaal schrijft dat een verdachte „totaal dronken" is en „onsamen hangend geraaskal" laat horen „Je zult maar iemand tegenkomen die zo dronken is dat hij je niet eens ziet", zei de officier. Hij was van mening dat de Leusdenaar het recht op zijn rijbewijs had verbeurd en eiste een rij-ontzegging van 12 maanden waarvan zes voorwaar delijk, 2500,- boete en een voor waardelijke gevangenisstraf van twee weken Omdat het het eerste contaET "met justitie was en de verdachte zijn rijbewijs nodig heeft voor zijn werk, gaf de politierechter hem nog een kans en mag de Leusdenaar zijn rijbewijs nu nog houden VRIJWILLIGERS VACATUREBANK LEUSDEN _SVJBBEUGEL 32 3833 XE LEUSDEN. fel 033-91.3901 LEUSDEN - Door de Int. School voor Wijsbegeerte wordt op 8 en 9 september een week endcursus gegeven waaraan ook ouders van een gezin kun nen deelnemen. Daartoe is een opvang voor de kinderen van de ze cursisten In voorbereiding, waarvoor reeds een betaalde be roepskracht beschikbaar is. De ze heeft echter assistentie no dig: de gehele zaterdag en zon dagmorgen. Dit Is typisch een vacature voor een „kort verband vrijwilliger." De aktivlteltengroep Leusden van Amnesty International zoekt nog een aantal vrijwilligers om de diverse aktlvltelten verder uit te helpen bouwen. Dat het schenden van mensenrechten nergens ter wereld onopgemerkt voorbij gaat, maar de aandacht trekt en aan de kaak gesteld wordt, betekent een grote steun voor de enkeling in een kwetsba re en machteloze positie. In Woudenberg Is een leefge meenschap voor gehandicap ten, Stichting De Heygraaff, waar men diverse vrijwilligers, kan ge bruiken om spelmaterialen voor deze groep te vervaardigen, o.a. aangepast speelgoed. Dit is slechts een kleine greep uit de 187 vacatures die voor iedere geïnteresseerde vrij ter inzage liggen bij de VVB Leusden. De Leusder Krant en pasgeboren baby's Wat dat met elkaar te maken heeft? Alles! BI) de Leusder Krani kunt u namelijk geboortekaartjes bestellen om de nieuweling In 't gezin bekend te maken bij familie en bekenden In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar U kunt ze meenemen om thuis de kaart, die leuk vindt, uit te zoeken. Voor wat het lettertype betrett heeft u de keus uit hand- of machlneletters. Rozendaallaan 9, telefoon 941495. Het kantoor Is op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur AMERSFOORT - Aan de R.K. Scholengemeenschap Eemland- college Zuid zijn de volgende kandidaten uit Leusden ge slaagd, voor het VWO examen 1984: Peter Boschman, Marjorieke Glau- demans, Francis Herder, Ronny Hoebe, Tanja Hubert, Carina Ja cobs, Wilbert v.d. Kar, Alexander Krekel, Roy Lieshout. Diana Oor, Fred Oudshoorn, Robbert de Pe- nasse, Anthon Tolboom, Wim Tol boom, Raphke Ummels, Michele v. Waterschoot, Jan Wery, Dorita v.d. Zee Geslaagden Havo: Marjon v. Dijk, Mart v.d. Meer, Bart Rademaker, Hendrik-Jan Rinkel, Robert Saltzmann, Iris v. Veen, Saskia Verhoeven. Als u het nogniet wist. dan weet u het nu: de kelder onder het gemeentehuis wordt ingericht. Tot onder meer een vrouwenontmoetingscentrum en een biljartaccommodatie. En het is niemand minder dan de UBA, de bouwer van het gemeentehuis, die ook deze eervolle opdracht in de wacht heeft weten te slepen. Kennelijk zijn direkteur De Reus en de zijnen daar zo content mee. dat men naast het gemeentehuis dit fraaie bouwbord heeft neergezet LEUSDEN - Aan de vooravond van de Europese Verkiezingen, op woensdag 13 juni, zal op de deel van boerderij Groot- Krakhorst aan de Bolderikhof een forum-diskussieavond wor den gehouden. Hij is georgani seerd door de drie grootste poli tieke partijen in de gemeente, samen met de plaatselijke afde ling van de Europese Beweging. Deze organisatie zullen ook met voorlichtingsstands aanwezig zijn, en het gemeentelijke ambtenaren-orkest „Hammer and Field" verleent muzikale me dewerking. Leden van het forum zullen zijn mevrouw Elise Boot (CDA), die al vijf jaar lid van het Europese Parle ment is, de heer Ton van Bemme- len (VVD), lid van de Eerste Kamer en voormalig sekretaris buitenland van deze partij, de heer Maarten van Traa (PvdA), sekretaris buiten land van deze partij, en de heer Henk Abels van de Europese Be weging Forum-voorzitter zal de heer ir. R. de Vries uit Leusden zijn Er zal gelegenheid zijn de forumle den vragen te stellen en met hen in diskussie te gaan Thema's die behandeld zullen kunnen worden zijn emancipatie, werkgelegen heid. energie, milieu, ontwikke lingssamenwerking en vervoer De forumavond begint om 20 00 uur. Belangstellenden zijn van har te welkom. Komende zaterdag vindt in winkelcentrum De Hamershof een bescheiden politieke markt plaats, waar de drie grote politie ke groeperingen en de Europese Beweging een kraam zullen in richten met informatiemateriaal. Ook zullen bestuurs- en fraktie- leden van de partijen aanwezig zijn. De politieke markt duurt van 13.00 tot 16.00 uur.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3