Warenhuis heeft in voorlopig ontwerp andere plaats gekregen Bouw Hamershof-noord start deze herfst Schaakclub verlaat Buiningpark Rodeo in de Hamershof ^Trrr.'.rrri' Winkeliers willen markt in Hamershof CIMK-rapport zou ruimte voor Albert Heyn- supermarkt aantonen Jeugddienst in de Dorpskerk Demonstratie balletschool plaatselijk nieuws DONDERDAG 7 JUNI 1984 mm m m 0 m De tussentijdse rapportage is W I I W RO. Het college heeft zich nog niet over deze voorlopige onder zoeksresultaten kunnen buigen. Dat zal gebeuren in de B. en W.- vergadering van aanstaande dinsdag. Dinsdagavond (12 juni) kunnen de onderzoeksresulta ten dan besproken worden in de reeds geplande vergadering van de werkgroep Economische Za ken, Consumentenbelangen en Werkgelegenheid (ECW). PROCEDURE Wat de verdere procedure voor Hamershof-noord be treft deelde Van de Kam mee dat medio juli het definitief ontwerp gereed zal zijn. De rest van de zomer kan dan be nut worden voor verder on derhandelen met de gebrui kers en de financiers en voor het selecteren van een bouw maatschappij. In augustus of september kan de afronding van een en ander plaatsvin den in een vergadering van de raadscommissie. Deze herfst kan vervolgens gestart worden met de bouw. - Zo moet de noordzijde van 't Erl er uit gaan zien. Op de begane grond bevinden zich de ingang van de supermarkt en een aantal winkelunits. Daarboven zijn in vier bouwlagen woningen gedacht. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - In het winkelcen trum „De Hamershof" wordt aanstaande zaterdag een paar- denrodeo gehouden, leder groot of klein mens, dat'het aandurft op een paard te gaan zitter, kan er aan meedoen. Het paarden- festijn vindt plaats tussen 11.00 en 16.00 uur en wordt gehouden op 't Erf, tegenover het ge meentehuis. LEUj9t)EN - Op zondag 10 juni weer een jeugddienst in de Dorpskerk. De aanvangstijd is 18 30 uur Het thema van deze dienst is: „Kijk uit met wat je zegt". De voorganger is ds. J. W. B Smit uit Odijk. Muzikale medewerking wordt verleend door „Jechonja" uit Nijkerk. LEUSDEN - De balletschool van Els Loot geeft aanstaande zater dag een demonstratie in de Korf. De aanvang is 20.00 uur De toe gangsprijs bedraagt voor belang stellenden 5,00. Er zal klassiek, jazz en tapdansen worden ge toond. in het bestaan van de schaakclub en kreeg daarvoor uit handen van de heer De Jager (wedstrijdleider huiscompetitie) de bijbehorende beker uitgereikt. De bekers voor de categorie 2 t/m 5 werden gewonnen door Bert Uneken, Radboud Berg, W.SchoutenenN vd Meel,terwijl voorzitter Van Santen de bokaal voor de meest waardevolle bonds- speler (6 uit 7) in ontvangst mocht nemen. De heer M. Roozenburg werd als nieuw bestuurslid geko zen Showroom/kantoren Supermarkt Winkelunits >--.7 7 ikr 7 1 /err rtiniLi:Cl i\■rrrr^tv Parkeerplaats i.T.L" i Benzinestation tSÜÏ •t Erf (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De winkeliers van het hoofdwinkelcentrum „De Ha mershof" zouden graag een weekmarkt binnen hun winkel centrum willen hebben. De be langenvereniging van het win kelcentrum heeft op 5 maart jongstleden een aanvraag voor een vergunning voor het houden van een weekmarkt ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders. Deze aanvraag is voor advies doorgezonden naar de werkgroep Economische Za ken, Consumentenbelangen en Werkgelegenheid, waar ze aan staande dinsdag (12 juni) behan deld zal worden. In hun brief aan het college schrijven de winkeliers, dat hun gedachten uitgaan naar een ochtend- of middagmarkt op het plein 't Erf De belangenvereniging laat in het midden of de weekmarkt van het parkeerterrein naast De Biezenkamp verplaatst zou moe ten worden naar het hoofdcentrum, of dat men een tweede weekmarkt zou willen inrichten. De vergadering van de werk groep ECW, waarin het verzoek van de Hamershofwinkeliers aan de orde komt wordt gehouden in de commissiekamer van het ge meentehuis, 't Erf 1 De aanvang is om 20.00 uur. In die vergadering komt ook het bijgestelde CIMK- rapport aan de orde. De volledige agenda voor deze openbare bij eenkomst ziet er als volgt uit 1 Opening 2. Vaststelling verslag vorige ver gadering 3 Mededelingen met betrekking tot: - warenhuis - inrichting kelder gemeente huis - hoofdcentrum H2 - evaluatie ECW - overleg portefeuillehouders ruimtelijke ordening en economi sche zaken Gewest Eemland op 7 juni - oprichting Ontwikkelingsin stituut provincie Utrecht 4 Verzoek belangenvereniging Hamershof inzake weekmarkt 5. Promotie/acquisitiebeleid pro vincie Utrecht 6. Rondvraag 7. Sluiting. Het realiteitsgehalte van het plan schijnt verder te worden on dersteund door een nieuw CIMK- rapport, dat in opdracht van het college van B. en W. juist dezer dagen door het CIMK (Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf) wordt vervaardigd. Het CIMK deed in 1978 en 1981 reeds eerder onderzoek naar de winkelbehoefte in Leusden. Die vorige onderzoeken worden nu met recente onderzoeksgege vens geactualiseerd. Juist afge lopen dinsdag heeft het CIMK een tussenrapportage bij de ge meente afgeleverd. Volgens Van de Kam heeft het CIMK becijferd dat er in de Hamershof wel dege lijk plaats is voor nog een super markt. De aankondiging van de komst van een Albert Heyn-su- permarkt veroorzaakte nogal wat onrust bij de exploitanten van de reeds aanwezige supers in De Hamershof, die van mening zijn dat er voor nog zo'n zaak in het hoofdwinkelcentrum geen plaats meer Is. Het recente CIMK-onderzoek zou anders uit wijzen. - De platte grond van Hamershof-noord. Licht-grijs is één bouwlaag; donkergrijs meer dan één bouwlaag. LEUSDEN - De ontwikkelin gen omtrent de gemeentelijke kantine op het Burgemeester Buiningpark volgden elkaar be gin deze week bijzonder snel op. Maandag werd in de commissie Welzijn/Onderwijs nog meege deeld dat de Schaak Vereniging Leusden een eigen gedeelte am bieerde omdat de onderhande lingen met Antilopen en TTCL niet helemaal naar wens verlie pen. Een dag later wijzigde de situatie zich compleet toen op de algemene ledenvergadering van SVL de schakers na uitvoerige discussie tegen middernacht be- sloten om het gebouwtje voor goed de rug toe te keren. Dit laatste was mogelijk omdat men erin geslaagd was om een tweetal vervangende zaalruimten binnen Leusden te vinden die bijna volledig bij de eisen van SVL aan sloten. Alleen op de huidige dins dagavond konden ze niet terecht Op woensdag, donderdag of vrij dag waren in „de Kom" en/of „Ko ningshof" wel zalen beschikbaar Na enig geharrewar of misverstand bij de stemming bleek de meeste voorkeur voor de donderdag in de Koningshof te bestaan omdat de andere avonden als minder gunstig gekwalificeerd werden. Een contri butieverhoging zal de stijgende (huur)kosten moeten opvangen Voordat het punt clubakkommo- datie aan de orde was waren een groot aantal punten in sneltrein vaart de revue gepasseerd. Alle jaarverslagen en notulen werden in orde bevonden Sportief gezien was het een succesvol jaar. De promotie naar de 1e khsse van SVL-1 en het handhaven van de overige teams in de SGS- competitie zijn zonder meer goed te noemen, aldus de bondswed strijdleider. Harry Vossebeld werd de jongste clubkampioen (19 jaar) is welke categorie de woningen ge bouwd gaan worden. De gedach ten gaan er nu het sterkst naar uit om deze drie-kamerwoningen in de premiehuur-sfeerte realiseren Dat zou betekeken dat de woningen, die vanaf twee punten in het ge bouw met liften bereikbaar zullen zijn, ongeveer 600,- per maand zouden moeten gaan kosten. Er zullen dan nog wel echter enkele contingenten gevonden moeten worden om deze bouw in de gesub sidieerde sfeer te kunnen doen plaatsvinden. Daarom is ook de mogelijkheid van gehele of gedeel telijke realisering in de vrije sector nog niet van de baan. In de noord-zuid poot van Ha mershof-noord (tussen het ge meentehuis en het benzinestation) krijgt het nieuwe PTT-kantoor zijn plaats. Boven het postkantoor komt kantoorruimte, die men van plan is voor perioden van vijf jaar te verhu ren. Er wordt namelijk rekening mee gehouden, dat de PTT in de toekomst behoefte zou kunnen hebben aan meer ruimte en dan wel met de verdere invulling van Hamershof-noord verbonden zijn. Het zit aangeplakt tegen de bebou wing van de noordzijde van 't Erf. Daarvoor heeft Smit een markante gevelwand ontworpen. Op de be gane grond is de supermarkt van Albert Heyn gelokaliseerd. Aan de frontzijde van de supermarkt ko men enkele kleinere winkelunits. In het verbindingsstuk tussen waren huis en supermarkt zijn enkele gro tere winkelunits gedacht. De Albert Heyn krijgt een in- en uitgang aan 't Erf en daarnaast een entree in een passage, die 't Erf met de aan de noordzijde achter de supermarkt aan te leggen parkeerplaatsen gaat verbinden. 38 WONINGEN zou gebruik gemaakt kunnen wor den van de bovengelegen, telkens voor korte perioden verhuurde kan toorruimte De bebouwing van Hamershof- noord wordt voltooid met een ge bouw in de uiterste noordpunt. Daarin kunnen een showroom en/ of kantoorruimtes worden onderge bracht Tussen dit gebouw en de CIMK-RAPPORT Volgens drs. Paul van de Kam, de DHV-medewerker die momen teel speciaal belast is met Hamers hof-noord, is het nu gepresenteer de voorlopig ontwerp realistisch Niet alleen hebben warenhuis en supermarkt al hun invulling gekre- achterzijde van de supermarkt een parkeerplaats gedacht. gen, ook de toekomstige gebrui kers van de winkelunits zijn bij wijze van spreken al met naam en toe naam te noemen. Er hebben zich zoveel kandidaten uit tal van bran ches voor de winkelunits gemeld, dat de invulling daarvan geen enkel probleem zal opleveren /an één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het is de bedoeling om nog deze herfst van art te gaan met de bouw van Hamershof-noord, waarin een arenhuis, een supermarkt, een PTT-kantoor, winkels en wo ngen een plaats zullen krijgen. In opdracht van het raadsge- tnd ingenieursburo DHV heeft de Leusdense architect Chris uit een voorlopig ontwerp van Hamershof-noord getekend, at jongstleden dinsdag getoond is aan de leden van de ladscommissie „Openbare Werken en Ruimtelijke Orde- ing". Het meest opvallende in dat voorlopig ontwerp is dat et warenhuis van de HEMA een andere plaats heeft gekregen ii niet zal worden „ingepakt" met woningen, zoals eerst de edoeling was. Het warenhuis heeft nu een aats gekregen aan de uiterste astzijde van 't Erf, achter de bl- iotheek en recht tegenover het imeentehuis. Het warenhuis Ide gehele westzijde van 't Erf an vutten en komt in het ver- 19de te liggen van de winkel- isat „De Komenlj" van de be- tande Hamershof. De ingang in het warenhuis is op de kop n „De Komenij" gedacht. Nu het warenhuis niet met wonin gen zat worden „Ingepakt" is met de Koninklijke Bijenkorf Be heer overeengekomen, dat de Leusdense HEMA in twee bouw lagen wordt gerealiseerd. De grond zal over enige tijd worden verkocht aan de exploitant van deze franchlse-HEMA. De reali sering van de HEMA Is een apart bouwproces. Het warenhuis zal echter visueel Boven supermarkt en winkelu nits komen woningen Op dit mo ment zijn er 38 woningen in vier bouwlagen in het plan opgenomen Dal aantal staat echter nog niet exact vast, terwijl evenmin duidelijk

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5