X I Tijd begint te dringen voor SOHA Twee keer goud IÉ 1 JIL ir Verdien nu 15 gulden kontant ien jaar imnesty i Leusden: frijdag ichrijfdag Pand aan Heggerank moet binnenkort verlaten worden; nieuwe accommodatie nog steeds niet gevonden Uitslag Europese verkiezingen via kabeltekst ■f Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden coeN BGRG Geen krant ontvangen? NACHT VAN L0CKH0RST FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant (njumw, rrwtlel' gaan wumg met 15rK0KTlH(r OP VERTOON VAN DEZE ADVERTENTIE bMémdit (Mwfa/icL.djiè profited rui! Gmtsbz Iwjtf in 6fo&'dwun, si/m-bmlwcL wckawJha)/! Hoofdredakteur m MARNIX KREIJNS r+T Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Cenlrum Telefoon 033-941495 bgg (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.15 per kwartaal Uitgave BDU BV rkrant WOENSDAG 13 JUNI 1984 16e JAARGANG NO. 13 vervolg op pagina 5 *- I 4 >vi VflNDGN Elektrotechnisch Installatiebureau Rozendaallaan 11 Tel. 033-941235 - Nico Haasbroek over lokale omroep Mininatuurtje - Projektleider opende nieuwbouw Don Bosco5 Fietsvierdaagse toch geslaagd 5 Kantongerecht Amersfoort 61 - Ingezonden 8 Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Alle Lockhorsters (senioren) worden zaterdag a.s. om 20.00 uur op het tennispark verwacht voor het midzomernachttennis- festijn. Tennissen, roulette, sjoelen, rad van avontuur, blackjack, tennls- demonstratie, enzovoort. Tevens huldiging kampioenen. Hapje, drankje, sfeertje, 'n Onverbiddelijke happening. Evenementencommissie leusder gij krant gemeente Leusden ICjLjl Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 40 cent per mm Bij kontrakten belangrt|ke korting Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur geopend Zaterdags gesloten Rozendaallaan 9 Leusden-C. Oil pand moei SOHA binnenkorl verlaten. Harderwijk, Markt 20 Enmelo, Stationsstraat 108 Nijkerk, Singel 14 Amersfoort, Utrechtsestraat 10 Bameveld, J. v Schaffelaarstraat 14 DoekeEisma Lijst 4 1. versterking van de democratie en het respect voor de mensenrechten 2. zorgvuldig beheer van het bedreigde milieu 3. versterking van de economische en monetaire samen werking democraten '66 LEUSDEN - Op donder- lag 14 juni worden de ver- ilezingen voor het Europese 'arlement gehoudf. De uit- ilag van deze verkiezingen rordt eerst op zondag 17 uni na 19.00 uur bekend lemaakt. Dit houdt verband net het feit, dat in sommige lan de EEG-landen pas op rondag wordt gestemd. Om e voorkomen dat in die lan- len het stemgedrag van de [lezers wordt beïnvloed Joor de uitslagen in landen «aar eerder gestemd is, mo- jen de resultaten niet eerder ipenbaar worden gemaakt lan nadat in alle EEG-landen Ie stembussen zijn geslo- len. Om een en ander te «aarborgen is in de Wet Eu ropese VekieZingen een arti- tel opgenomen dat de leden ran stembureaus en betrok- ten ambtenaren verplicht tot jeheimhouding van de uit slag zolang de stemming niet in alle EEG-landen is geëindigd. Omdat er dus donderdagavond niets te melden valt, zal het ge meentehuis in afwijking van hetgeen bij alle andere ver- kiezlngente doen gebruike lijk is, niet voor het publiek geopend zijn. Om de bevolking toch zo snel mogelijk over de uit komsten van de Europese «erkiezingen te informeren, lullen deze zondag 17 juni ranaf 19.00 uur via het kabel- tekstprogramma (kanaal 4+ bekend worden gemaakt Bij het bureau Voorlichting in het gemeentehuis zijn op don derdag 14 juni uitslagformulie- ren verkrijgbaar, waarop de Leusdense verkiezingsresul taten genoteerd kunnen wor den Voor degenen die niet op ht nieuwe kabelnet zijn aangeslo ten en toch zondagvond willen «eten hoe de verkiezingen in Leusden zijn verlopen, staat op zondag vanaf 19 00 uur een televisie-toestel opgesteld voor eén van de ramen bij de hoofdingang van het ge meentehuis. EUSDEN - Om op zinvolle wijze tt feit te herdenken, dat in sze gemeente tien jaar gele- fcn een Amnesty-groep werd pgericht, heeft de groep beslo- sn op vrijdag 15 juni van 10 tot 1 uur in Het Claeverenblad, 'ink 16, een schrijfdag te orga- •seren. LEUSDEN-Dubbel feest op donderdag 7 juni jongstleden. Twee echtparen vierden het heuglijke feit dat ze 50 jaar geleden in het huwelijk traden. Op de bovenste foto het in Amsterdam getrouwde echtpaar Phillipus van Akkeren en Anna Ristjouw, die vanaf 1976 in Leusden woonachtig zijn. Daan/oor hebben beiden jarenlang zendingswerk gedaan in onder andere Indonesië. Hieronder het echtpaar Jan Willem Drost en Jannetje van de Heuvel die 50 jaar geleden in Leusden trouwden. De heer Drost, die ondermeer bosarbeider is geweest en zijn vrouw hier samen op de foto met de burgemeester voor de ereboog. LEUSDEN - Zal de SOHA (Stichting Opvang en Herstel Al coholici) na 15 juli haar werkzaamheden nog kunnen uitvoe ren? Deze vraag houdt al geruime tijd de gemoederen binnen de stichting bezig. Zoals bekend moet het kantoor aan de Heg gerank waar de SOHA op dit moment gehuisvest is, uiterlijk 15 juli aanstaande ontruimd zijn. Dit heeft de gemeente on langs definitief te kennen gegeven. De reden daarvoor is dat het gebruik als kantoor van de rijtjeswoning aan de Hegge rank in strijd is met het bestemmingsplan "De Wetering" dat geen kantoorvestiging toelaat in die woning. SOHA heeft dus nog wel wat tijd om uit te zien naar een ander onderko men, maar de ontruiming zelf is onafwendbaar. Een gesprek met drie medewer kers van de stichting, te weten de heren G.B. van den Hoek, al gemeen direkteur, en R. Gouds waard, oud-voorzitter en mede werker en mevrouw A.M.G. Eij- genraam, psychologe geeft wat meer inzicht in de werkzaamhe- Het schrijven voor vrijlating van gewetensgevangenen vormt een belangrijk onderdeel van het werk van Amnesty International Even als elders wordt daartoe elke maand door de Leusder-groep een schrijfavond georganiseerd. Deze mag zich verheugen in een toenemende belangstelling Nu - ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de groep - zal er dus niet alleen op de avond, maar zal er de gehele dag aan het schrij ven voor gevangenen kunnen worden deelgenomen. De te schrijven brieven kunnen worden overgenomen van ge reedliggende voorbeelden. De burgemeester Mr J W M. Ra demaker heeft zich bereid ver klaard om 10 uur het startsein te geven door als eerste een brief te tekenen. De pen kan daarna van den van de stichting en wat er allemaal gaande is rond het om streden gebruik van de woning. ,,ln 1981 werd de Stichting SOHA in het leven geroepen met het doel mensen met alcoholpro blemen te helpen. Daarbij wordt hand tot hand gaan. Men zou het een estafette-schrijfdag voor de gehele bevolking kunnen noe men. De inhoud van de brieven zal mede aansluiten op de campagne tegen martelen, die sedert april j I. door Amnesty wereldwijd wordt gevoerd. De leden van de Leusder-groep zullen de gehele dag in Het Clae verenblad aanwezig zijn voor het geven van informatie over het Am- nesty-werk. Er wordt verder een video-film gedraaid en er wordt een quiz gehouden Ook wordt zorg gedragen voor kinderop vang. De belangstellenden worden -om dat het voor de groep een bijzon dere dag is - ontvangen met koffie en gebak. niet alleen hulp geboden aan de verslaafde zelf maar wordt ook de omgeving erbij betrokken. Een verslaafde is niet altijd zelf direkt gemotiveerd om een behandeling te ondergaan. Via de partner wordt die motivatie dikwijls gro ter". Aan het woord is G.B van den Hoek, algemeen direkteur van de Stichting. Een team van 23 medewerkers, bestaande uit be roeps- en ervaringsdeskundigen (dat zijn mensen die uit ervaring weten wat het is om verslaafd te zijn aan alcohol. Na een inwerk- periode zijn zij in staat om hulp verlening te bieden) is dag en nacht bereikbaar om in crisissi tuaties de eerste opvang te ver zorgen. Er zijn samenwerkings verbanden met verschillende vrij willigersorganisaties. Er worden met de cliënt gesprekken gevoerd bij de stichting, thuis of tijdens een opnameperiode in een klini sche setting. Van den Hoek gaat verder: „We zijn een organisatie gericht op Ne derland die geheel uit vrijwilligers bestaat, die belangeloos hun werk doen Natuurlijk beperkt het alcoholmisbruik zich niet tot een bepaalde gemeente, maar van de ruim 45 cliënten die we momen teel behandelen is 25 procent af komstig uit de gemeente Leus den. Vandaar dat we sterk op Leusden gericht zijn". IDEAAL NASTREVEN Van den Hoek weet waarover hij praat Zelf is hij gedurende enkele jaren verslaafd geweest. Omdat hij zich het lot van de alco holverslaafden sterk aantrok nam hij het initiatief tot de oprichting van een stichting om de mensen met die problemen te helpen. ,,Met die oprichting probeerde ik een ideaal na te streven om te ko men tot een goed georganiseerde hulpverlening."Niet zonder resul taat overigens, want de stichting hoopt binnenkort erkenning van de overheid te krijgen waarmee ze zich een plaats binnen de ge zondheidszorg kan verwerven. Mevrouw Eijgenraam: ,,Er wordt veel gebeld. Mensen willen zo maar eens praten, vragen om di- rekte hulp of laten zich informe ren. Twee keer per week komt er een groepje over de vloer. Verder proberen we op scholen voorlich ting te geven Vanaf de oprichting in 1981 heeft de SOHA geen vast onderkomen gehad. Via de gemeente was er ruim een half jaar huisvesting aan de Hamersveldseweg. De hoop was toen dat het voormalig ge meentelijk pand aan de Zwar- teweg zou vrijkomen, omdat de al daar gevestigde muziekschool en biljartclub onder gebracht zouden gaan worden in het gemeente huis. Dat ging echter niet door -de muziekschool bleef toch aan de Zwarteweg - en de SOHA vertrok tijdelijk naar de pastorie van de Hervormde Gemeente aan de Arnhemseweg Ondertussen werd er naarstig gezocht naar de finitieve huisvesting. De heer R Goudswaard heeft toen kontakt opgenomen met het gemeentelijk Buro Huisvesting. De gemeente had in eerste instantie geen be zwaar tegen de ingebruikneming van het pand aan de Heggerank. We zijn toen een huurovereen komst aangegaan voor een half jaar, waarvoor geen woonvergun ning nodig was". Half februari werd de SOHA ech ter geconfronteerd met het drin gende verzoek om dit pand ?o spoedig mogelijk te verlaten om dat het gebruik als kantoor in strijd is met de eigenlijke be stemming van woonhuis. Ook en kele buren tekenden bezwaren aan tegen het kantoor in het rij tjeshuis. De stichting zou hier niet op zijn plaats zijn en er is ook on voldoende parkeergelegenheid. Voor de gemeente was dit genoeg reden om de SOHA te sommeren het pand te verlaten. Op 22 mei jongstleden had de ontruiming al zullen plaatsvinden. Door het ad vocatenkantoor mr. G. J. Boven en mr. J.C de Goeij werd toen bij monde van advocaat de Goeij een schorsingsverzoek bij de Raad van State ingediend waarmee de stichting uitstel kreeg tot 15 juli.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1