„Mijn bek viel open toen k de ellende hier zag" Fietsvierdaagse toch een geslaagd gebeuren Demonstratie balletschool Ie—Bden hrnnt 'rojektleider Van Hees opende uitbreiding Don Bosco Commissie Financiën vergadert Emmaüs gangers in A'veld LEUSDEN Ruim 180 deelnemers Jubileum Speeltuin De Zonnebloem Bloemschik wedstrijd en expositie weetindejemm WOENSDAG 13 JUNI 1984 plaatselijk nieuws vervolg van voorpagina LEUSDEN - Ondanks de niet al te gunstige weersomstandighe den viel de belangstelling voor de Leusdense fietsvierdaagse niet tegen. Ruim 180 Leusdena- ren namen vorige week aan de tweede editie van het fietseve- nement deel. Een aantal waar mee de organisatie, de Trim- en Toerclub Leusden, dik tevreden was. „Natuurlijk kan het beter maar gezien de omstandighe den mogen we zeker niet mop peren", gaf een van de organi satoren volmondig toe. „Finan cieel springen we er redelijk uit. We zijn allang blij dat nog zo veel mensen het "slechte" weer getrotseerd hebben zodat alle moeite en tijd die we als or ganisatie in het evenement ge stoken hebben, niet voor niets is geweest. Gezien het feit dat we dit jaar net zoveel deelnemers trokken als vo rig jaar. toen we uitzonderlijk mooi weer hadden, bewijst dit des te meer dat de fietsvierdaagse in Leusden bestaansrecht heeft We zullen dan ook zeker in 1985 het fietsevenement organiseren. Mis schien op een ander tijdstip, mis schien met een kleine uitbreiding wat betreft de lengte van de rou tes, maar in grote lijnen gaan we op de ingeslagen weg voort", al dus de voorzitter van de Trim- en Toerclub Leusden. Vier van de vijf avonden moesten de deelnemers bij het beginpunt, het restaurant van zwembad Ba- voort, verschijnen Een avond nasr keuze konden ze vrij af ne men Maandag bleven de meeste mensen thuis en dat was gezien de regen die gedurende de ge hele middag met bakken naar be neden kwam zetten, best te be grijpen. Toch gingen de eerste avond ruim 80 fietsers op weg. Over een gedeelte van de Heuvel rug was de route uitgestippeld Gelukkig was het dinsdag een stuk beter. Het aantal inschrijvin gen groeide gestaag en deed de "natte" maandag snel vergeten Richting Nijkerkerveen ging deze avond de wielerkaravaan op pad Woensdag stond de "berg etappe" op het programma door de fraaie omgeving van Ameron- gen terwijl donderdag Scher- penzeel en Woudenberg aange daan werden De laatste avond pedaleerde het vierdaagse gezel schap naar Achterveld om via Ter- schuur en Hoevelaken weer naar Leusden terug te keren. Aan de finish lag voor de volhouders een herinnering klaar. De 30 km tocht was het meest in trek. De ervaren "coureurs" ko zen veelal voor de 60 km. Uit de vele positieve reacties van de deelnemers konden we opmaken dat ze genoten hadden van de prachtige ritten door Leusden en omgeving en aan een volgende fietsvierdaagse zeker weer zou den meedoen. Trim- en Toerclub Leusden weet wat ze te doen staat. heersmaatschappij Bloe mendal BV; 13. Verkoop grond in Claveren- blad/Wildenburg van Bouw bedrijf Van Buuren, 14. Verkoop grond in Claveren- bladAA/ildenburg aan Van Ruitenbeeks Bouwbedrijf BV; 15. Verkoop grond Claverenblad- /Wildenburg aan Hertzingers Bouwbedrijf BV; 16. Verkoop Hamersveldseweg 92 en 92 aan de heer L. F W Buurlage; 17. Gasaansluiting bedrijven/wo ningen Ambachtsweg, ont- werp-raadsvoorstel en 49e begrotingswijziging Alge mene Dienst bijgaand; 18. Krediet voor aankoop van 15 stuks alarm-ontvangers; 19 Eerste wijziging van de be groting 1984 van het Regio naal Sociaal Werkvoorzie ningsschap Amersfoort en omgeving; 20. Goedkeuring jaarrekening 1983 Groenstichting Roze- ndaal; 21. Uitbreiding formatie afdeling Sociale Zaken en Huisves ting; 22 Sluiting. LEUSDEN - Op 16 mei aan staande is het 20 jaar geleden dat speeltuin De Zonnebloem door de toenmalige burgemeester, de heer Buining, werd geopend. Het bestuur van de stichting speeltuin De Zonnebloem heeft besloten om aan deze gebeurtenis de no dige aandacht schenken Mede in verband met de huidige weersomstandigheden zijn de op stapel staande aktiviteiten ver schoven naar 25 augustus LEUSDEN - Op 14 juni organi seert de Koninklijke Maatschap pij Tuinbouw en Plantkunde af deling Amersfoort en Omstre ken voor de eerste maal een Bloemschikwedstrijd voor ama teurs. De werkstukken, die door de deelneemsters aan deze wedstrijd zijn gemaakt, worden tentoongesteld in het bezoe- kerscentrum van de Stadskwe- kerij aan de Heiligenbergerweg. Daarbij is tevens een expositie met schilderijen, aquarellen en et sen van respectievelijk, J. Nie- weg, Mevr. E. Meijer-Spilsbury en Ton Kwinkelenberg. De opening van de tentoonstelling zal zijn, vrijdagmorgen 15 juni om 11 uur, door de heer H.P.J Kole, bestuurslid van de K.M P.T. afde ling Amersfoort en omstreken. De deelneemsters aan deze wed strijd komen uit Amersfoort. Leus den, Hoogland. Hoevelaken en Achterveld De openingstijden zijn, vrijdag 15 juni van 11 00-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur en zaterdag 16 juni van 11 00-16.00 uur. Voor meer informatie kan men terecht bij mevrouw Van Herwijnen, tele foon 723310 LEUSDEN - Balletschool Els Loot gaf zaterdag een demonstratie in De Kort. Op de foto de jeugdige balletdansed/es die zich van hun beste kant lieten zien. Er kon genoten worden van klassiek-, jazz- en lapdancen. 'gebouw aan de Kastanjelaan dat SOHA zou willen betrekken. (van één onzer medewerkers) EUSDEN - De uitbreiding an de technische school Don Bosco" werd vorige eek vrijdag met enig offi- eel vertoon geopend door en projectleider van de di- »ctie "bouwzaken" van het linisterie van onderwijs en etenschappen, de heer .F.J. van Hees. "Toen ik er voor de eerste keer ivam kijken viel mijn bek pen, zoveel ellende zag aldus de heer van Hees zijn toespraak tot de vele snodigden. ledereen die bij i vernieuwing van de uit leiding van de technische ;hool aan de Leusdense jdeweg betrokken is ge- eest bleek het er vorige eek vrijdag roerend over »ns dat het juist de betre- fende ambtenaar is geweest die er voor gezorgd heeft dat de school, ondanks alle be zuinigingen bi de overheid, toch verbouwd kan worden. Pater Arie Maat had het op een gegeven ogenblik over de heer van Hees als de "Rijksknopendoorhakker". De verbouw van de technische school en de gelijktijdige uitbrei ding heeft veel voeten in de aarde gehad. Alle partijen waren het er over eens dat de school al in 1966 verbouw had moeten worden. Op dat moment werden er bij de school een aantal houten noodge bouwen gezet die op het moment van plaatsing al afgeschreven wa ren. Niemand maakte zich daar echter zorgen over, de gebouwen zouden immers maar een jaartje nodig zijn. Het liep echter alle maal anders. Uiteindelijk was het de heer Van Hees die hier en daar wat knopen doorhakte. Tom Poes "Ze noemen me op het ministerie bij tijd en wijle wel "Tom Poes", zo gaf de heer Van Hees toe. Wel licht dat het uiterlijk van de heer Van Hees er wat toe bijdraagt dat men hem de bijnaam heeft gege ven. Voornaamste oorzaak van de bijnaam, die altijd met waardering wordt uitgesproken, is het feit dat de heer Bommel, tegenspeler van Tom Poes. wel eens uitroept "Verzin een list" "Tom Poes" Van Hees is de listenverzinner bij de directie bouwzaken op het on- derwijsministerie. Vrijdagmiddag tijdens de openingsbijeenkomst van de technische school werd wel duidelijk waarop men juist de betreffende ambtenaar van het ministerie had gevraagd om de uitbreiding te openen De heer Van Hees heeft het zichzelf niet gemakkelijk gemaakt. Ondanks het feit dat hij eerdaags met pen sioen gaat heeft de heer Van Hees er hard voor geknokt om de benodigde vergunningen bij de di verse ministeries los te krijgen. Dat de technische school aan de dodeweg uiteindelijk heeft beslo ten om de school te verbouwen en uit te breiden in plaats van nieuw te bouwen doet de heer Van Hees veel deugd. "Je zult zien. Straks zitten vooral de grotere gemeen ten met veel occasions. Overal in het land zul je straks lege school gebouwen zien staan met een bordje te koop of te huur", zo voorspelde de rijksambtenaar. Problemen Ook in inspecteur voor het lager beroepsonderwijs, de heer D van Dreumel, ging in zijn toespraak in op de problemen waarmee het on derwijs heden ten dage te kam pen heeft en de narigheid die nog voorde deur staat "In mijn lange loopban heb ik nog niet zoveel problemen gehad als de laatste tijd", zo verzuchtte de onderwijsinspecteur. Een aantal problemen somde de heer Van Dreumel achtereenvolgens op Terugloop van leerlingen, ver andering van rechtspositierege ling voor het onderwijspersoneel, vernieuwingen in het onderwijs, bezuinigingsmaatregelen. alle maal zaken waarmee leiding en personeel van de school mee te maken heeft in deze tijd. De in specteur vond een compliment voor het schoolbestuur, directie en personeel dan ook zeker op zijn plaats, omdat men kans heeft gezien een fraaie, vernieuwde school te realiseren. "Don Bosco is nu beter voorbe reid op de moeilijke tijd die nog De projektleider (links) en de driekleur van Don Bosco. komen gaat", aldus de heer Van Dreumel. Salesianen De technische school Don Bosco is opgericht door de congregatie van de Salesianen van Don Bosco. Op dit ogenblik geven er geen Salesianen meer les op de technische school. Wel zijn er nog altijd drie Salesianen als perso neelslid aan de school verbon den Ook langs andere weg lopen er nog verbindingen van de con gregatie naar de school. Vier Sa lesianen zijn als bestuurslid nauw betrokken bij de school. Ook de terreinen zijn voor het grootste deel eigendom van de stichting "Leusderend", een stichting die in het leven is geroepen door de Salesianen om de gebouwen en terreinen te beheren. De leider van de Salesinanen in Nederland, provinciaal pater N. Meyer zei nogal getroffen te zijn door een kop in de Leusder Krant waarin stond dat voor Don Bosco "Het salesianentijdperk voorbij is"."Toch zit daar wel een kern van waarheid in", aldus de Pro vinciaal der Salesinanen. "Het proces van terugtrekken gaat door Deels omdat er minder men sen toetreden tot de Salesianen en deels omdat we ons ook met andere zaken bezighouden", zo verklaarde Pater Meyer zich na der. Pater Meyer zei het echter te zullen betreuren als ook de idea len van Don Bosco zich zouden verwijderen van de technische school. "Don Bosco betekent niet alleen onderwijs, maar vertegen woordigt ook een opvoedingskli maat", aldus de leidsman van de Salesianen in Nederland. IN DE BRAND De officiële openingshandeling van de verbouwing en uitbrei ding van de technische school bestond uit een drietal han delingen. Allereerst werd de vertegenwoordiger van het mi nisterie gevraagd symbolisch de houten noodgebouwen in brand te steken. Verder moest een doorgang naar de uitbrei ding van de school met behulp van een schroevendraaier wor den geopend. Met het onthullen van een beeltenis van Don Bosco was de hele openings plechtigheid ten einde. De leerlingen van Don Bosco hadden in de morgenuren al op speelse wijze gebruik genomen van de vernieuwde school. Elke klas had zelf één of meer kermi sachtige attracties moeten ver zinnen waaraan de hele school vrijdagmorgen mee kon doen. Belarjgstellende ouders konden tijdens de kermis een kijkje ne men in de vernieuwde en uitge breide school. ESTAANSRECHT >ch zegt mevrouw Eijgenraam rik teleurgesteld te zijn: „We zijn izig om mensen van hun proble- en af te helpen door ze goede •geleiding te bieden. Binnenkort I de stichting participeren bin- n het bestuur van de stichting rslavingskliniek Utrecht. Onder den heeft de provincie onze stiging in Leusden erkend in de rm van subsidieverlening We iden daarom dat de SOHA be- lanrecht heeft. We moeten oral niet onderschatten hoe oot het alcoholmisbruik in Ne- rland is. 5 er nu voor 15 juli geen vervan- nde huisvesting voor de stich- g is gevonden dan zullen we noodzaakt zijn onze werkzaam- den te staken, en dat betekent mensen daar de dupe van zul- i worden." SOHA is van mening dat de jnten niet zonder meer verwe- n kunnen worden naar andere staande instellingen omdat die it met ex-verslaafden als hulp leners werken en minder aan- :ht schenken aan de direkte geving, de partner of familie ide cliënt. ZOEKEN Met wethouder Van Woudenberg is indertijd een rit door Leusden gemaakt op zoek naar geschikte panden. De kantoorruimtes die voor de stichting in aanmerking kwamen waren stuk voor stuk on betaalbaar Giften, donaties, col lectes en over 1983 een provin ciale subsidie van 10.000 gulden zijn de enige bronnen van inkom sten. Goudswaard: „In eerste instantie was wethouder Van Woudenberg verheugd met onze huidige vesti ging en tekende geen enkel be zwaar aan. Nu blijkt dus dat er wel bezwaren bestaan. Bovendien heeft de commissie Welzijn en Onderwijs in de vergadering van 5 maart jongstleden uitgesproken zich moreel verplicht te voelen de SOHA aan passende huisvesting te helpen. Op financiële steun van de gemeente kunnen we niet re kenen, wel op bemiddeling. Er zijn verschillende gesprekken ge weest met de betrokken wethou der en er zijn heel wat brieven de deur uitgegaan, maar tot nu toe zijn er nog geen positieve ontwik kelingen te zien. Het is ons ook onduidelijk wat die 'morele ver plichting' inhoudt". Onderwijl is de stichting bezig met een pand aan de Kastanjelaan waarvan de eerste verdieping uiterst geschikt is voor de stichting. Er is ruimte in te richten voor enkele spreekka mers, een vergaderruimte en een kamer voor arts, psycholoog of maatschappelijk werker. Graag (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Raadscommissie 'Financiële en Economische Za- j ken' (FEZ) komt aanstaande maandag (18 juni) voor de maandelijkse vergadering bij een. Deze laatste bijeenkomst voor de grote vakantie wordt gehouden in de commissieka mer van het gemeentehuis, 't Erf 1. Vanaf 20.00 uur wordt onder voor zitterschap van wethouder Fons Ummels (CDA) de navolgende agenda afgewerkt: 1. Opening en inventarisatie vragenstellers/woordvoerders 2 Mededelingen 3. Vaststelling verslag van de openbare vergadering dd. 14 mei 1984 4. Eindwijziging begroting tak van dienst gemeentewerken 1983; 5. Eindwijziging grondbedrijf 1983; 6. Aanstelling beroepskracht "De Geut"; 7. Subsidie ten behoeve van een Open School; 8. Nadere vaststelling exploita tievergoeding 1982, ten be hoeve van de R.-K. lagere school "St. Jozef" te Achter veld; 9 Nadere vaststelling exploita tievergoeding 1982 ten be hoeve van de R.-K lagere school "Onze Wereld" te Achterveld; 10 Korting op gemeentelijke sub sidies van eventuele giften van externe fondsen; 11 Kredietaanvraag bestem mingsplan Hamersveld; 12. Verkoop grond in Claveren- blad/Wildenburg aan be- zou de stichting daar intrekken om zodoende de ambulante zorg uit te breiden. Voor dit pand is echter financiële steun noodzake lijk. Daarnaast komt waarschijnlijk kleuterschool De Blokkendoos binnenkort vrij, maar daarover be staat nog geen duidelijkheid. Binnen de gemeente bestaat wel begrip voor de netelige situatie waarin de SOHA zich bevindt. D'66, PvdA en CDA staan positief tegenover het functioneren van de SOHA. In financiële steun heeft dat begrip echter nog niet gere sulteerd. Ondertussen dringt de tijd voor SOHA. Op de vraag wat de stichting nu gaat doen antwoordt Van den Hoek: „We volgen de of ficiële weg. Op de cliënten kunnen we natuurlijk moei lijk een beroep doen. Zij hebben het al moeilijk ge noeg. Wat we hopen is dat onze noodkreten naar het ministerie van Volksgezond heid en van Ruimtelijke Or dening en Milieu snel enig resultaat opleveren, of dat de gemeente een oplossing aandraagt of... dat er men sen zijn die ons financieel willen steunen". Wie dat wil of meer informatie wenst kan kontakt opnemen met de SOHA: 943722. LEUSDEN - Makelaardij Van Heteren opende vorige week donderdag haar poorten aan de Hamersveldse weg 7. Burgemeester Rademaker was voor deze gelegenheid aanwezig om de officiële opening te verrich ten. Na afloop was er een receptie waarbij een kijkje genomen kon worden in het opvallende kantoorge bouw. ACHTERVELD - Zaterdag 30 juni zullen de Emmaüsgangers weer een bezoek aan Achterveld brengen. Van 10.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 16.00 uur zullen zij op de parkeerplaats tegen over hotel De Roskam staan. Iedereen die gedragen kleding en schoeisel niet meer gebruikt, kan dit die dag bij de auto van de Em maüsgangers brengen. Zij zorgen er voor dat alle nog bruikbare goe deren terecht komen bij mensen die in grote nood verkeren LEUSDEN Woensdag 13 juni 14.30 uur: Voorlichting gasbedrijf, gemeente huis, 't Erf 1 Woensdag 13 juni 16.00-21.00 uur: Hoorzitting Rijkswaterstaat over aanleg geluidswal, De Korf. Smidse I Woensdag 13 juni 20.00 uur: Forumavond Europese verkiezin gen, Groot Krakhorst, Bolderikhof 18 Donderdag 14 juni: Europese ver kiezingen. Vrijdag 15 juni 10.00-22.00 uur: Schrijfdag Amnesty Int 10 jarig bestaan, 't Claeverenblad, De Brink 16 Maandag 18 juni 20.00 uur: Ver gadering commissie financiën, commissiekamer gemeentehuis. Dinsdag 19 juni 20.00 uur: Verga dering OW/RO-Verkeer. commis sie kamer, gemeentehuis. Dinsdag 19 juni 20.00 uur: Verga dering Planadviesgroep. Ge meentehuis.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5