,Bij nat weer voel ik ine in mijn element" Prioriteitenlijst Sport Leusden Eemnes winnaar van slagvaardigheidsdag wemavond- ierdaagse jefhebber Paul Ossendrijver in Ronde van Leusden Wadlopen vanuit Leusden Straten autovrij Overzicht van bedrijfsvoetbal Irie medailles oor Impala NATIONALE j/jT Uitslagen Leusder Troef ACHTERVELD/LEUSDEN- j inavond strijkt voor de ;htste achtereenvolgende I >er de regionale wielerelite I Leusden neer om de strijd de ronde van Leusden aan I binden. Naast de Tour de I inior, die in de zomervakan- I Achterveld zelfs een week ng in de ban van het wiel- nnen brengt, Leusdens I ootste wielersportevene- I ent. De bekende (Batavus) I ertocht die eveneens veel ledaleurs" van buiten trekt, ten we voor het gemak even jiten beschouwing. Nu wil- n we al onze aandacht ves ten op de coureurs die in de imermaanden bijna weke- ks plichtmatig hun rondjes den lande om de kerktoren stsen in de hoop een paar ijpstuivers bijeen te trap- >n om tenminste de onkos- I n van de reis terug te ver enen. Alleen een plaats bij teersten in het klassement I i het winnen van een pre- I lespurt levert een finan- eel succesje op.. Voor het gros is het wielrennen n dure liefhebberij want het deel- I fmersveld telt tegenwoordig zo el sterke ..kleppers" dat je als i 'reek)renner van goede huize jet komen om telkens in de I orste gelederen te eindigen. I fitervelder Paul Ossendrijver eft bij de liefhebbers aan den 1 /e kunnen ondervinden hoe ge- g de krachtsverhoudingen in het ote peleton zijn. Toch lijkt hij zijn aai na twee leerzame jaren ge- nden te hebben want zijn presta- I s van het voorseizoen liegen er alom. Uitgerekend op de dag dat a hem over zijn hobby ..het wiel- nnen" wat nader aan de tand elden, behaalde Paul zijn groot- a triomf door als winnaar in de nde van Hornaar over de streep Hitsen. Reden genoeg om de nog nge wielrenner, die eind deze aand de overstap naar de ama- urs maakt, aan de vooravond van 8e ronde van Leusden eens in I i schijnwerpers te zetten en aan t woord te laten Op 19 februari 1963 zag Paul OSSENDRIJVER HET EERSTE LEVENSLICHT. Tot op de dag van vandaag is hij in Achterveld aan de Klettersteeg blijven wonen. Gebo ren en getogen in ..Tourdorp" Ach terveld is danook zeker op Paul van toepassing Nadat hij de kleine kinderschoenen ontgreoeit was meldde hij zich als lid bij e Sportver eniging Achterveld aan. Gezien de ligging van zijn ouderlijk huis een vanzelfsprekende (sport)keuze ,.lk ben in de jeugd begonnen en raakte tenslotte in het 2e elftal verzeild", weet Paul zich nog te herinneren. ..Ik zeb zelfs ook nog een paar keer reserve gestaan bij de Achterveldse hoofdmacht", voegt hij er nog snel aan toe. Maar des te langer ik bij de senioren speelde des te minder plezier kreeg ik in het voetbalspel Op de mentaliteit zoals die op de voetbal velden heerste knapte ik langzaam maar zeker af. Dat kwam ook door dat ik via mijn broer Johan steeds nauwer bij het wielrennen betrok ken raakte Na een tijdlang op zondag zowel gevoetbald als ge fietst te hebben, wist ik het zeker en hakte ik de knoop definitief door. Wielrennen wordt mijn sport en zei het voetbal voorgoed vaarwel LEUSDEN - In verband met de ronde van Leusden worden de bewoners van Hamersveldseweg, Hohorst- laan, Zwarteweg, Prunus laan, Berkenlaan, Princen- hoflaan en Bavoortseweg verzocht om vanavond tus sen 17.30 en 21.30 uur hun auto op eigen terrein te par keren danwel op parkeerge legenheid in de naaste om geving te stallen. Tijdens de ronde zijn de hierboven ge noemde straten met de auto niet bereikbaar. „IK MELDDE ME IN 1982 bij de Ren- en Toerclub Amersfoort en vroeg een liefhebberslicentie bij de bond aan. Zonder licentie begin je niks. Echte wielrenervaring had ik nauwelijks en enig idee of er voor mij wel een plaats in het peleton weggelegd was, had ik niet. Ik kon alleen maar afgaan op de raadge vingen van Johan die al langer in het wielerwereldje meetrapte en het klappen van de zweep kende. Van hem heb ik veel geleerd. Ik had voor de lol wel eens aan een trimmersronde meegedaan en een paar prijsjes gewonnen (2e in Bar- neveld en 4e in Leusden) maar om nou te zeggen dat daar de oor sprong van mijn wielerloopbaan ligt gaat me teverIn 1982 werd het pas menens en is hij het wielrennen serieus op gaan vatten. Sindsdien gaat hij samen met zijn broer op pad en niet zonder succes. Alras vormen de gebroeders Ossendrij ver een gevreesd tandem. „We worden in het peleton van de lief hebbers en veteranen weieens „de gebroeders Planckaert" genoemd omdat we vaak dicht achter elkaar weten te eindigen." AMATEURS Vanaf 22 juni zal Paul zijn boon tjes zelf moeten doppen om dat hij vanaf die datum in de rijen der amateurs zijn opwachting gaat ma ken. Waarom deze overstap vroe gen we aan hem? „Ik studeer aan de HTS in Utrecht bouwkunde. Na twee jaar theorie moeten we in het derde studiejaar stage lopen om praktijkervaring op te doen. Hier door krijg ik meer tijd om aan wielrennen te besteden. Gemid deld train ik een uur per dag en schrijf voor 2 soms 3 koersen per week in. De trainingsarbeid zal zeker opgeschroefd moeten wor den omdat een amateurronde tweemaal zo lang is en een veel betere conditie vereist Het ver schil tussen een liefhebber en een amateur zit hem hoofdzakelijk in de tijd die men voor de sport over heeft of op kan brengen. Een kwestie van vrije tijd dus In de koers zijn afgezien van de lengte er slechts weinig verschillen Bij de liefheb bers en veteranen is de koers vaak erg levendig omdat het peleton bij WOENSDAG 13 JUNI 1984 LEUSDEN - De bedrijfsvoetbal competitie in de regio Amers foort ondervindt de laatste we ken hinder van de nogal natte weersomstandigheden. Een aantal velden waren onbespeel baar zodat de geplande duels afgelast moeten worden. De ranglijsten van sommige klas sen geven daardoor een enigs zins scheef beeld van de wer kelijke stand van zaken en krachtsverhoudingen. Bijna alle Leusdense bedrijfsfor- maties zijn na een goed begin sterk teruggevallen Alleen Pon 2 speelt met 6 uit 4 in de 3e klasse een rol van betekenis. De overige teams (Pon 1Bank Giro Centrale en Lisidunahof) moeten voorlopig met een plaats in de onderste re gionen genoegen nemen. De stand in de klassen waarin de Leusdense bedrijven uitkomen is: 1e klasse Spoorzicht 4-6 Soesterkwartier 3-5 Tankwerkplaats 1 4-4 ZA Musketier 1 4-3 Pon Voorwaarts 1 4-3 Karei de Stoute Boys 3-1 3e klasse GA'70 4-8 Pon Voorwaarts 2 4-6 Zon Schild 4-4 Bouwfonds 3-2 Bank Giro 4-2 Chemco 3-0 4e klasse ZA Musketiers 2 4-7 Tankwerkplaats 2 4-6 Foxboro 2 4-5 TD Verzamelplaats 2 4-3 Lisidunahof 4-3 Intradal 2 4-0 Voor deze week (12 t/m 15 juni) staan de volgende duels op de rol 1e klasse: 13 juni. Pon Voorwaarts - ZA Mus ketier, (Zuiderinslag). 3e klasse: 14 juni: Bank Giro Centrale - GA'70. (terrein HVC) 14 juni: Pon Voorwaarts 2 - Zon Schild (Zuiderinslag) 4e klasse: 13 juni: Lisidunahof - ZA Muske tiers 2, (Bavoortseweg 99). LEUSDEN - Onlangs heeft het bestuur van de Sportstichting Leusden de "prioriteitenlijst sportvoorzieningen 1984" sa mengesteld aan de hand van de verlangens die onder de Leus dense sportclubs leven. De lijst ziet er als volgt ui: 1e prioriteit Aanleg 2 hockeyvelden of 1 kunst grasveld op Valleipark Renovatie 4 tennisbanen op Kerstenssport- park Achterveld. Vergroting gymnastieklokaal in Achterveld Aanleg buitenmanege in Achter veld. Aanleg schietaccommodatie Leusderhei Aanleg korfbaltrainingsveld op Burg. Buiningsspark. Diverse voorzieningen ten behoeve van fietscrossbaan. 2e prioriteit Verbetering douche-installatie in sporthal de Korf; Ramen dichtma ken in sportzaal Groenhouten. 3e prioriteit Verbeteringen in overdekt zwem bad t.b.v. "de Haaien": dieper bassin, verbreding perrons, ver betering toeschouwersaccommo datie. eigen clubruimte Parkeer voorzieningen bij tenniscomplex Valleilaan Aanleg grasbaancir- cuit van 600 m t.b.v motorcross. Nader te bepalen Renovatie 3 tennisbanen op het Burg. Buiningpark Binnenma- nege t.b.v ponyclub "Nieuw Ha- genauwe". De rangschikking per categorie is volstrekt willekeurig voegen de samenstellers van het "verlanglijstje" er uitdrukkelijk aan toe Opvallend is het feit dat de sport stichting dit jaar aan de lijst an dere rangorden toegekend heeft en afgestapt is van de classifica ties zeer urgent, urgent, minder urgent en wenselijk. Tevens moet opgemerkt worden dat een aantal zaken genoteerd onder prioriteit 1 inmiddels door B en W gehonoreerd (kunstgras MHC) en/of onderwerp van ge- sprekzijn (vergroting gymzaal Achterveld, trainingsveld Antilo pen, fietscrossbaanvoor- zieningen, schietaccommodatie Leusderhei). [gelopen zaterdag organi- erde Impala-gymnastiek een lekamp R.S.G. (ritmische iort gymnastiek) tussen de renigingen Impala G.V. Bilt- iven en Excelsior uit Nijkerk. werd in 2 categoriën ge- frkt, te weten de beginners >or wie het vrijwel een eerste nnismaking met wat fdstrljdsportlnhoud was, en n categorie gevorderden. pala had in beide categoriën n aantal meisjes en sleepte van zes te verdelen tnedailles er e mee naar "huis" Helaas nden de meisjes de wisselbe- r niet hier houden. Tot op het itste moment was het span- nend en lagen de totalen van de drie verenigingen erg dicht bij el kaar. Het was dan ook een kwes tie van tiende punten, maar G.V. Bilthoven wist via de laatste oefe ning van Martien Westland de be ker voor zich op te eisen Impala werd tweede en Exelsior er vlak achter derde. Individueel waren de prijzen als volgt verdeeld: Gevorderden: 1. Ingrid Bleeker, G.V Bilthoven, 21,67 pnt2 Marije Bot, G V Bilt hoven,21,46 pnt.; 3. Yvonne v.d. Berg, Impala. 21,33 pnt. Beginners: 1. Nanda Kruithof, Exelcior,6.86 pnt., 2. Anke Smits, Impala,6,80 pnt.; 3. Petra Talapessy, Im pala,6,67 pnt.; 4. Anne-Kirstien v. Zadelhoff, lmpala.6,56 pnt.; 5. Maaike Gentjes, lmpala.6.46 pnt.. 6. Coosje Roetman, Impala,6,33 pnt. LEUSDEN - Voor de vierde maal organiseerde de jeugdtak van de Rekreatie Jeugdbegelelding Voorlichting Accommodatie commissie district Utrecht van de KNLTB afgelopen zaterdag een bal- en slagvaardigheids dag. Wederom had de organisa tie de Leusdensde tennishal als haar domicilie gekozen. Niet omdat één van de Leusdense tennisclubs als winnaar van de vorige editie de opdracht had om als mede-organisator op te treden. Nee dat niet. De cen trale ligging van Leusden en de uitstekende accommodatie van Tennis en Squash Centrum Leusden (voorheen de Inslag) waren de hoofdredenen om de tennisvaardigheidsdag weer in Leusden te houden. De bedoeling van de dag was ten- nistalentjes in de leeftijd van 8 tot 12 jaar, die nog geen competitie ervaring hebben, vertrouwd te maken met bal- en slagvaardig heid, door ze op speelse wijze een tiental oefeningen met bal en rac ket te laten doen. Iedere club bin nen het district Utrecht (110 clubs) had zich voor dit evene ment kunnen inschrijven. Niet minder dan 42 clubs, waaronder Leusden en Lockhorst gaven aan de oproep gehoor en stuurden vier beginnende jeugdspelers (2 jongens en 2 meisjes) naar de di strictsdag toe. In totaal gingen 168 kinderen in alle vroegte aan de slag. De jongens en meisjes tussen 8 en 10 jaar werden op balvaardig heid getest terwijl de deelnemers van 10 tot 12 jaar de slagvaardigs- heidsoefeningen moesten afwer ken. Hoewel het in de eerste plaats ging om het verkrjijgen van tennisvaardigheid en het recrea tieve element een belangrijke rol speelde, konden de kinderen er niet met de pet naar gooien. Voor de beste drie clubs vielen er be kers te verdienen. De eerste vijf van de eindrangschikking plaats ten zich voor de nationale bal en slagvaardigheidsdag die 23 juni in Nieuwegein gehouden zal wor den. De jongens en meisjes deden dan ook hun uiterste best om een prijs danwel een finaleplaats in de wacht te slepen. Nadat iedereen de tien spelletjes had afgewerkt kon de eindbalans in de loop van de middag opgemaakt worden Er werden dit jaar geen individuele klassementen opgemaakt, omdat de organisatie de fout die ze vorig jaar beging in de haast een on juiste uitslag bekend maken, ten alle tijde wilde voorkomen. Het gaat tenslotte om de clubprestatie en niet om het resultaat van het meisje of de jongen, was het argu ment dat men aanvoerde om van individuele prijzen af te zien. Tennisclub Eemnes die vorig jaar de grote pech had door na hertel ling net buiten de prijzen te vallen, nam dit jaar keurig revanche door met vlag en wimpel op de eerste plaats beslag te leggen. Een prima prestatie van de jeugdspe- lertjes van Eemnes. Griffesteyn uit Zeist en 't Spieghel uit Bussum kwamen met een 2e resp. 3e plaats ook uitstekend voor de dag. 't Slot uit Zeist en Maarssen- broek maakten het vijftal finalisten compleet. Voorzitster van de RJVA-commissie Utrecht me vrouw G. Bouman reikte na afloop de prijzen uit en maakte de vol gende eindstand bekend: 1Eemnes 375 punten 2. Griffesteyn Zeist 365 punten 3. 't Spieghel Bussum 358 punten 4. 't Slot Zeist 357 punten 5. Maarssenbroek 350 punten De jongens en meisjes van de winnende teams kregen naast de bokaal voor de club ook nog een medaille. Alle deelnemers kwa men in het bezit van een vaardig heids-diploma. USDEN - De avondzwemvier- igse, georganiseerd door embadstlchting Leusden en en PC ,,De Haaien", wordt houden van maandag 18 juni en met vrijdag 22 juni. Het embad is dan voor vrijzwem- n gesloten vanaf 17.30 uur. enals vorig jaar, toen er 1155 elnemers waren, hoopt men een grote opkomst, n dient vier avonden lang n afstand te zwemmen van Q meter per avond. Kinderen 10 jaar en 65-plussers zwem- n een afstand van 250 meter r avond. Voor de ouderen die tig hun baantjes willen trek- i voor de avondvierdaagse, staat de mogelijkheid dit te in in de morgenuren. n kan kiezen wanneer men wil Jinnen, maandag 18 of dinsdag juni. starttijden zijn tussen 18.00 en 00 uur. De medaille-uitreiking na vier avonden de vereiste af- nd te hebben gezwommen 'derdag 21 of vrijdag 22 juni. deze twee avonden kan een Tennisclub Eemnes werd kampioen tijdens de balvaardigheidstest. een uitlooppoging onmiddellijk rea geert. Amateurs laten een wegge sprongen groep of vluchter rustig hun gang gaan. Pas als de marge te groot wordt stellen ze orde op zaken. Ik ga het bij de amateurs gewoon proberen en zie wel hoe ver ik kom, stelt Paul nuchter vast. Mocht het om een of andere reden niet lukken dan keer ik zo weer terug naar de liefhebbers categorie." „Op het Nederlands Kampioen schap dat komend weekend op het circuit van Zandvoort verreden wordt hoop ik mijn liefhebberstijd- perk met een klinkende prestatie af te sluiten terwijl een plaats bij de eerste drie in de ronde van Leus den ook boven aan mijn verlang lijstje staat", blikt Paul op de ko mende wedstrijden vooruit Mocht het niet lukken da kan Paul niet zeggen dat hij met lege handen „afscheid" neemt want zijn erelijst je mag er zijn: Culemborg (8e). Kanaaleiland (5e), Scherpenzeel (4e), Hierden (8e), Hoogland (4e), Utrecht (5e), Klein Zwitserland (Amersfoort 5e), Heteren (10e), Herveld (2e), Auterlitz (4e) en als klap op de vuurpijl winnaar van de ronde van Hornaar. REGEN LEUSDEN - De uitslag van de af gelopen donderdagavond 7 juni gespeelde klaverjaswedstrijden van Leusder Troef is als volgt 1.Hr. vd Berg 5115 pnt 2 Hr. Plattel 5094 pnt 3. Hr. Popma 5090 pnt 4. Hr. Palland 4922 pnt 5. Mevr. Beecks 4786 pnt 6. Hr Bolt 4714 pnt Stand 10e week, 2e 1. Hr. Popma 2. Hr Moor 3. Mevr. Becks 4. Hr Palland 5. Mevr v.d. Berg 6. Mevr Nijhuis 7. Hr. Mulder 8 Mevr. Grimberg 9. Mevr. Huyskes 10. Mevr. de Ridder periode 46066 pnt. 45597 pnt. 45478 pnt 45209 pnt. 45122 pnt 45111 pnt 44845 pnt. 44780 pnt 44704 pnt. 44645 pnt. Op de vraag of het parcours in Leusden voor hem wel geschikt is, antwoordt hij: „De klinkers, de bochten en de vaak straffe wind op de Hamersveldseweg maken de ronde van Leusden tot een pittige omloop die veel stuurmanskunst en uithoudingsvermogen van de renners eist. Als het ook nog regent of net geregend heeft, is het hele maal oppassen geblazen. Per soonlijk zou me dat uitstqkend van pas komen alhoewel ik besef dat onaangenaam weer voor het pu bliek niet zo aantrekkelijk is om te komen kijken. Maar op een nat wegdek voel ik me in mijn element, laat Paul zonder blikken of blozen weten. Ik ben niet zo bang uitgeval len en ga er danook vol tegenaan. Toch hoop ik dat het een mooie zomeravond wordt en veel Leusde- naren het parcours langs de Ha mersveldseweg zullen bevolken. Een wielerronde zonder publiek is voor de renners weinig inspire rend." Op een enkele schaafwond na is de Achtervelder zijn wlelercar- rière tot op heden ongeschon den doorgekomen. Gelukkig maar zou iedere buitenstaander zeggen want er gebeuren al on gelukken genoeg in de wereld. Paul: „Het aantal valpartijen in de wielersport valt reuze mee, omdat de renners als geen ander weten waar ze mee bezig zijn. Een loslopende hond en het overstekende publiek leveren vaak meer gevaar op." Ondanks de wat minder aantrekkelijke kanten die de wielersport in zich heeft zal Paul vanavond veelvul dig in het eerste gelid van de LEUSDEN - Steeds meer Leus- denaren hebben ontdekt dat een dag doorbrengen op het Wad een welkome afwisseling is van de alledaagse bezighe den. Binnenkort vertrekt er weer een touringcar die voorna melijk bemand zal zijn met Leusdenaren, naar het Gro ningse Pieterburen. wielerkaravaan te vinden zijn omdat voor Paul Ossendrijver een eerste plaats in de ronde van Leusden een fantastische afslui ting van zijn liefhebberstijd zou betekenen. Op zaterdag 23 juni heeft de Or ganisatie Wadlooptochten Mid den-Nederland de eerste wad looptocht georganiseerd vanuit deze regio De bestemming van deze wadlooptocht is Simons- zand, een kleine zandplaat tussen Rottum en Schiermonnikoog. Er zal 4 tot 4V2 uur gelopen worden over deze oversteek die ongeveer 15 kilometer lang is. Bij Simons- zand zal een garnalenschuit de lopers weer terugvaren naar de haven. De boottocht duurt twee uur In de touringcar zijn nog en kele plaatsen vrij. Mensen die graag mee willen lopen (uiteraard onder leiding van gidsen die bij hun standaarduitrusting zijn voor zien van kaart, kompas, EHBO- spullen en portofoon) kunnen zich nog opgeven bij Ria Abels, tele foon 941886 of Sj Etten telefoon 940303. bloemetje gekocht worden op het zwembadterrein, als beloning voor de geleverde prestatie. Naast het prestatiegebeuren wor den er ook nog een aantal andere aktiviteiten georganiseerd, zoals springen op een enorm groot springkussen, bandenracewed- strijd in het water, demonstraties van verschillende sportverenigin gen waaronder radiografisch be stuurde boten, een helikopter Verder judo, karate, en aerobic- dans demonstraties, stuivertje duiken, fietscrossen en spuitvoet- bal. Hier kan iedereen naar ko men kijken. De toegang tot het zwembadterrein is gedurende de avondzwemvierdaagse (vanaf 18.00 uur) vrij. leder belangstel lende is welkom. De kaarten zijn in de voorverkoop f 6,00. Vanaf 18 juni zijn ze f 7,50 per stuk. SPORTSPLINT1RS BADMINTON - Badminton Club Leusden houdt op donderdag 21 juni de jaarlijkse algemene leden vergadering. De agenda telt 16 punten waaronder de verkiezing van bestuur. Pauline Bardok (se cretaresse) en Tjeerd van Bek- kum (penningmeester) stellen zich niet herkiesbaar Ineke van de Hoven en Fred de Boer worden voorgedragen als nieuwe be- stuurskandidaten. SCHAKEN De schaakver eniging Leusden heeft het afgelo pen seizoen in de competitie van het Sticht-Gooisch-Schaakbond behoorlijk gepresteerd Leusden- 1 werd kampioen en promoveert naar de 1e klasse Een 5e plaats was voor Leusden-2 in de 2e klasse weggelegd. Leusden-3 wist zich in de 3e klasse te hand haven (9e) terwijl het 4e tiental op de 8e plaats beslag legde De jeugd kwam eveneens met 4 teams in de competitie uit B 1 tot en met B 3 waren goede midden moters. Het C-team eindigde op een fraaie 2e plaats.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7