Ot Junior Harry Zwarts wint voor eigen publiek Tankstation geopend SIHNM Seizoen in volle gang voor de Heuvelcrossers In Ronde van Leusden VRIJWILLIGERS VAKATUREBANK Opbrengst Uitslagen Ons Genoegen Singel ruiter in de prijzen Nimmerdor op dreef Achterveld Leusden „Leuk" Ot VRIJDAG 15 JUNI 1984 LEUSDEN - Woensdag 13 juni is voor Leusdenaar Harry Zwarts zeker geen ongeluksdag gewor den. In tegendeel! Uitgerekend in zijn eigen woonplaats en voor eigen publiek slaagde de 18- jarige wielrenner erin om de eer ste overwinning in zijn wielercar- rière te behalen. „Ik had het echt niet verwacht," zei de overgeluk kige winnaar na de koers. „Ik wilde natuurlijk zo goed mogelijk presteren maar dat ik er werkelijk in zou slagen om nota bene in Leusden voor het eerst, sinds ik met wielrennen ben be gonnen, de eindzege te pakken, had ik niet durven dromen. Voor al als je bedenkt dat de organisa tie voor mij. als enig Leusdens wielren-junior in de gelederen van de Ren en Toerclub Amers foort, dit jaar de junioren verko zen boven de amateurs. Het is dan ook voor mijn club leuk dat ik de ronde van Leusden win nend wist af te sluiten". Ruim 80 junioren kwamen in Leusden aan de start en zorgden voor een sterk deelnemersveld. Vanaf het begin lag het tempo zeer hoog Mede veroorzaakt door de straffe wind die de wielrenners op het lange rechte stuk van de Ha- mersveldseweg tot aan de streep in de rug hadden Toch zagen een - De winnaars van de Liefhebbers/Veteranen op het erepodium. drietal junioren kans, Marcel Gerrit sen, T. Muis en R. Rutgers, om in de eerste fase van de strijd die 50 ronden zou duren (70 km) aan de meute te ontsnappen. Harry Zwarts: .Ik zat voorin het peleton en bedacht me geen moment om het gaatje dicht te rijden en me bij de koplopers te voegen Ik wilde geen enkele slag missen. Oplet tendheid was wel geboden zeker als jongens als Gerritsen en Muis zich in de kopgroep bevinden." Snel hadden de heren elkaar ge vonden want in een mum van tijd keek de grote groep tegen een enorme achterstand aan. Na 10 ronden had het viertal een halve minuut voorsprong. Keihard knal den de vluchters door met het gevolg dat ze na 20 ronden het peleton al bijna achterhaald had den. Even bleven de koplopers slim achter de meute hangen, óm te voorkomen dat de premies die de middenstand van Leusden weer beschikbaar had gesteld, aan hun neus voorbij zouden gaan. Halfweg koers streken ze tenslotte op het „verslagen" peleton neer. „Ik was geenszins benauwd dat ik m'n medevluchters uit het oog zou ver liezen maar het was zeker met een renner als een van de gebroeders Muis oppassen geblazen." Een maal probeerde de Giessenburger weg te komen. Marcel Gerritsen en Harry Zwarts reageerden alert en nepen de vluchter snel tot de orde. Meteen maakte een aantal cou reurs van de gelegenheid gebruik om uit het peleton weg te springen. Veel potten konden deze jongens waaronder de andere „Muis" niet meer breken. Meer als de 5e tot de 10e prijs viel er voor hen niet te halen Ze mochten van het leiden de viertal vrijelijk hun gang gaan. Om de zaak nog niet helemaal uit de hand te laten lopen en nog onoverzichtelijker maken dan ze al was, liet de jury de renners die een ronde achterstand hadden twee ronden voor het einde om de reste rende tien prijzen sprinten. In de zelfde ronde sloeg Harry Zwarts „zijn slag" „Ik had er een tandje bijgezet en dacht nu of nooit want op een sprint moest ik het tegen mijn medekornuiten en vriend Mar cel Gerritsen niet aan laten komen. Kort voor een bocht sprong ik weg. Ze zaten waarschijnlijk te stuk om het gat te dichten Ik ging vol door en de voorsprong groeide zo snel dat ik alras besefte dat er niets meer mis kon gaan Ver voor de streep ging Harry Zwarts al recht op de fiets zitten en stak zijn armen zege vierend in de lucht om zijn overwin ning in de ronde van Leusden uitbundig te vieren. Het Leusdense publiek had er een dankbaar ap plaus voor over. De uitslag was: 1. Harry Zwarts (Leusden), 2. Marcel Gerritsen (Hooglanderveen), 3 T. Muis (Giessenburg), 4 R Rutgers (Naarden), 5. E. Nieuwenhuizen (Leiden), 6 J de Haas, 7. H Heidema, 8 G. Tukker (Hillegom), 9 P Kleinholt (Velp), 10. J Muis (Giessenburg), 11. A. v.d Pouw, 12. H Hietbrink (Eerbeek), 13 E. Stevenson (Bergambacht) 14. J v Ravenstein. 15 A Hopman. 16. P ter Schure (Amsterdam), 17. E.v.d. Made (Utrecht), 18 E de Vries (Purmerend), 19 R. Kok, 20. R Schalier (Kampen). LIEFHEBBERS Bij de gecombineerde liefhebbers/veteranen ronde over 40 km was het koersverloop weinig anders. In een zeer vroeg stadium vlogen uit het 120 renners sterke De start van de junioren waaronder zich de latere winnaar, de uit Leusden afkomstige Harry Zwarts, bevindt. veld twee man weg. Nieuwbakken Leusdenaar E. Smit en D. Sassen uit Uithoorn gingen er als een haas vandoor. Het tempo lag zo hoog dat al zeer snel de eerste afvallers, vielen te noteren. R. Hup uit Kam pen sloot zich nog bij het vluchten de duo aan Alle andere moedige pogingen van achtervolgers liepen op niets uit Ook Paul Ossendrijver slaagde er niet in om het peleton te laten aansluiten. „Ik zat met de start achter in het peleton en voor dat we er erg in hadden en eventu eel wat konden uitrichten waren de heren weg en met een man als Hup die al vele wedstrijden heeft ge wonnen kun je het dan verder wel vergeten. In een moordend tempo denderde de kopgroep gedurende de gehele ronde over het Leusden se wegdek. Langzaam maar zeker werd d£ voorsprong groter omdat de heren in de kopgroep uitstekend samenwerkten terwijl in de grote groep, die als een lange sliert door de straten trok, niemand bij machte was om de krachten te mobiliseren. De renners Hup, Sassen en Smit waren en bleven weg. De sprint van de kopgroep werd zoals venvacht gewonnen door routinier Hup die met een groot verzet, net voor Leusdenaar Evert Smit over de streep flitste. D. Sassen moest met een 3e plaats genoegen nemen. Voordat het uitgedunde peleton in een massa-sprintdeoverige prijzen ging verdelen kwam G. Draayer als 4e onder het finishdoek door. De sprint van het peleton werd gewon nen door Amersfoorter Jan Sand- bnnk net voor de gebroeders Os sendrijver die hun naam als „de De Liefhebbers in de race om een ereplaats in de Ronde van Leusden gebroeders Planckaert" weer vol ledig waarmaakten. De uitslag was 1J. Hup (Kam pen), 2. E Smit (Leusden), 3. D Sassen (Uithoorn), 4 G Draayer, 5. J. Sandbrink (Amersfoort), 6 Paul Ossendrijver (Achterveld), 7. Johan Ossendrijver (Leusden), 8 B Blom (Wilnis), 9. J. v.d Weyden (Nieuwkoop), 10. W. Vlaanderen (Maarssen), 11. J Blijleven, 12 R. d. Wilde (Epe), 13 J v.d. Heyden (Opheusden), 14 E Gerritsen (Hooglanderveen), 15. A. v Megen (Zevenaar). TRIMMERS De (plaatselijke) trimmers vorm den het voorprogramma van de ronde van Leusden die de Ren- en Toerclub Amersfoort in samenwer king met de Leusdense midden stand organiseerde. Ongeveer 40 trimmers waagden zich in de strijd. Wederom bleek dat tegen de cou reurs van Ben Kok weinig in te brengen was. Ook hier lag het tempo zo hoog dat het merendeel van de deelnemers de streep niet haalden omdat ze voortijdig door de jury uit de ronde werden gezet E. Heurneman uit Barneveld won de eindsprint voor dorpsgenoot J Kelderman die op zijn beurt E Kuyt uit Zwartebroek achter zich liet G. Oudshoorn uit Leusden eindigde op een fraaie 5e plaats De overige Leusdenaren die de 15 km voltooi den waren: H Versteeg (9e), R. Hols (16e), B Simonis (18e) en F. Oudshoorn (19e). De 8e ronde van Leusden stond ondanks de niet al te gunstige weersomstandigheden en de con currentie van „koning voetbal" re delijk in de belangstelling De 8e ronde van Leusden werd door junior Harry Zwarts in ieder geval een geslaagd wielerfestijn. LEUSDEN - Voor de leden van Fiets Cross Vereniging „de Heu velcrossers" is het seizoen in volle gang. Er gaat geen week end voorbij of de Leusdenaren zijn wel ergens op een fiets- crossbaan te vinden om de krachten met de regionale fiets- crossers te meten danwel op eigen „piste" de onderlinge strijd om de clubtitels uit te vechten. Drukke tijden dus voor de jongens en meisjes van de Leusdense crossvereniging. Allereerst stond afgelopen zater dag de tweede clubwedstrijd op het programma. Keihard werd er om de eerste drie medailleplaatsen ge knokt. De balans na twee clubkam pioenschappen is: Open Klasse 7 jaar: 1Björn Spijker. 8/9 jaar 1. Michael Noordam; 2. Thijs Visser; 3 Igor Glëttli 10/11 jaar: 1 Ivar de Ruiter. 2. Ray mond Groenhuijzen; 3 Bea Maarse- veen 12/13 jaar 1 Eric Sipsma; 2. Alexan der Speksnijder; 3. Olav Glattli. 14 plus 1. Thijs Borsten; 2. Minke de Nooij. 3 Marcel Hoogland Junioren, 7 jaar: 1 Jacqueline de Wijs; 2. Edwin van de Berg, 3. Björn Spijker. 8 jaar: 1. Paul Brandsen, 2 Renée Timmerman. 9 jaar 1 Thijs Visser, 2. Igor Glattli; 3. Danny Spijker 10 jaar 1. Michael Noordam; 2 Bea Maarseveen; 3 Jeffrey Speksnijder. 11 jaar: 1 Eliane Noordam; 2 Ivar de Ruiter, 3. Marco Ravenhorst. 12 jaar 1 Dick Hoogland; 2 Michiel Zwanenburg; 3. Arnold Ploeg 13 jaar 1Olav Glattli; 2. Eric Sipsma. 14 jaar 1. Mare Mutsers; 2. Edwin Schimmel; 3. Ricardo Babb 15 jaar Minko de Nooij, 2. Marcel Hoogland; 3. Nick Glattli. 16 jaar 1. Arjan Spijker; 2. Marcel Helmich. 17 jaar 1Thijs Borsten en 2. Reinald Voorn. Zondag en maandag reden een aantal Heuvelcrossers aan de 2de Grand National in Vianen mee. Zowel experts als powder puffs kwamen aan de start. On danks de niet geringe legen- stand lieten de Heuvelcrossers zich in de voorste gelederen zien en wisten enkele klinkende pres taties neer te zetten. Thijs Visser (2de), Karin Lengers (2de) en Eliane Noordam (3de) slaagden erin om tot de A-finale door te dringen. In de B-finale kwamen Bea Maarseveen (3de), Thijs Borsten (3de), en Michael Noordam (2de) uitstekend voor de dag. Iets minder ver maar toch zeker het vermelden waard reikten Igor Glattli, Astnd van Zanten en Olav Glattli. Een plaats in de kwart finale was hun deel. Tenslotte namen onlangs twee teams van de Heuvelcrossers aan het BMX-team Trophy Toernooi in Eersel deel Team 1 bestaande uit Thijs Visser, Michael Noordam, Ka rin Lengers, Minko de Nooy en Ricardo Babb behaalde in totaal 354 punten. Thijs Borsten, Olav Glattli, Eliane Noordam, Dick Hoogland en Edwin Schimmel, te zamen team 2, fietsten 210 punten bijeen. De 564 punten die beide teams in totaal hadden verzameld, deed de Heuvelcrossers op een elfde plaats beslag leggen In het deelnemersveld dat maar liefst 124 teams telde, een prima prestatie van de Heuvelcrossers. LEUSDEN - Door Scouting Ne derland wordt een vrijwilligers- baan aangeboden voor een ad ministratief medewerk(st)er, om een eenvoudige boekhoudkun dige administratie bij te houden. Het is een baan voor 32 uur in de week, gedurende een jaar. Daar naast kan men voor eenzelfde periode nog iemand gebruiken die op het gebied van voorlich ting en public relations enige ervaring heeft. Omdat men een jubileumjaar tegemoet gaat. zijn er diverse promotionele akties rond deze gebeurtenis op han den. De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden zoekt ie mand die een bestuursfunktie binnen de vereniging wil aan vaarden. Men denkt daarbij aan de funktle van voorzitter voor de regionale afdeling. Uiteraard kan deze vereniging nog meer men sen gebruiken die affiniteit heb ben met de problematiek van de slechthorende. Om fietscrossende leden van hun vereniging te trainen en te begeleiden heeft de fietscross- vereniging Schothorst behoefte aan een enthousiast persoon die - bij voorkeur - bekend is met wielersport. Als suggestie denkt men aan een beschikbaarheid op woensdagmiddag of anders een avond per week. Vanzelf sprekend vindt deze aktivitelt plaats in de wijk Schothorst en in geval van wedstrijden elders. De VVB Leusden verstrekt graag nadere inlichtingen over genoemde vakatures. LEUSDEN - De Pinkster Zen dingscollecte die gehouden is ten gunste van de Gereformeerde Zen- dings Bond heeft het bedrag opge bracht van 2.252,50 „Tryfosa", de Hervormde Vrouwen Vereni ging dankt allen die hieraan heb ben bijgedragen. ACHTERVELD - Door de leden van schietvereniging Ons Geno gen werd voor de eerste maal in het zomerseizoen geschoten op de buitenbaan te Scherpenzeel. In deze onderlinge wedstrijd werd geschoten met geweer op 100 meter. Er waren 15 schutters aanwezig. Het was W. J. Lager- weij die eerste werd met 95 pun ten. De overige uitslagen waren: 2. H.J. van Ruitenbeek 91 3. A. van Daatselaar 88 3. J Voskuilen 88 3. J. van Hamersveld Jz 88 6. W. v.d. Kletersteeg 87 6. G. van Hamersveld Jz 87 6 J. E. van Hamersveld 87 9. P.Smink 84 10. J. Voorburg 83 11. W Voskuilen 81 12 A. Vlug 77 13 B.v d. Hengel 66 14. T. Bokma 60 15. J. Steenkamp 59 Zaterdag 16 juni 20.00 uur; Disco Drive In Show. De Klaveel Zondag 17 juni 14.00 uur: Disco, De Klaveel Zondag 17 juni 16.00 uur: Soos De Moespot Zondag 17 juni 20.00 uur: Disco Eagle Drive In Show De Moespot Maandag 18 juni 20.00 uur: Volksdansen, De Moespot Dinsdag 19 juni 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem. Ons Gebouw Woensdag 20 juni 9.00 uur: Handwerkhobbyclub, De Moespot Donderdag 21 juni 13.30 uur: Bejaardensoos. Ons Gebouw Donderdag 21 juni 20.00 uur: Soos, de Moespot Maandag 18 juni 20.00 uur: Vergadering commissie financiën, commis siekamer gemeentehuis. Dinsdag 19 juni 20.00 uur: Vergadering OW/RO - verkeer, commissie kamer gemeentehuis. Dinsdag 19 juni 20.00 uur: Vergadenng Planadviesgroep, gemeente huis. (VAN EEN ONZER VERSLAGGE VERS) LEUSDEN - Wethouder Jan Wagenaar (VVD, Ruimtelijke Or dening en Economische Zaken) heeft gistermiddag de officiële opening verricht van het TOTAL selfservicestation aan de Mulde- rij, nabij het gemeentehuis. De wethouder deed dat door zijn I auto te laten wassen in de zoge heten „carwash", die deel ult- maakt van het tankstation. Het TOTAL-station is het eerste 1 selfservicestation in de gemeente Leusden Ook een autowasserette I was er tot gisteren in Leusden nog niet Te zamen met zes medewer kers - waarvan twee full-timers - 1 gaat de heer Cassander het benzi nestation beheren. Bij het selfservicestation kan men terecht voor super- en nor- maalbenzine, dieselolie en mengs- mering. Ook is er een TOTAL- shop, waar onder meer autobeno digdheden, frisdranken, en bier, speelgoed, snoep, sigaretten en bloemen verkrijgbaar zijn. Het TOTAL-station is van maan dag tot en met vrijdag geopend van 7.00 tot 22.00 uur. Op zaterdag en zondag kan men er tussen 8 00 en 22.00 uur terecht. Ter gelegenheid van de opening verzorgde „Lisidu- na" gisteravond tussen 19 00 en 20.00 uur bij het tankstation een muzikale show. De feestelijke ope ning luidde tevens een periode in, waarin de klanten van het benzine station gebruik kunnen maken van diverse voordeelaktiviteiten. Vaak zijn dingen, die niet grapj bedoeld zijn, maar door omstand heden zo overkomen, het leuk Zoals onlangs hier nog gebeur en daarom kom ik nog even ter op de Europese zwartkruitkai pioenschappen, die op de Leusdt heide werden gehouden Een d vóór de officiële titelstrijd - schutters waren druk aan het tr nen - hield de Tankwerkplaats a de andere kant van de Kolonel v, Royenweg een „open dag". 1 gelegenheid daarvan zouden tw parachutisten een staaltje van hi bekwaamheid tonen. Na een vr val uit hun vliegtuig, zouden zij m hun valscherm een landing uitvo ren op een vooraf bepaalde ste Voor één van de beide para 's w, er niets aan het handje, maar ander verloor het doel uit het oc Hij zag de vlaggen en de drukte i de schietbaan voor het feesttem aan en kwam nagenoeg in t schootsveld van een oefenem Zwitser op de grond. Iedereen w blij, dat uiteindelijk om het incide smakelijk kon worden gelachen „Leuk" ding nummer twee ki nog snel gedeeltelijk worden ht steld en gelukkig voor de organis toren heeft niet iedereen gezie dat de Nederlandse driekleur ee met het blauw-boven omhoog gegaan Dan was er ook nog t mysterie met het openingskanc Oud weliswaar, maar daarom n< niet versleten. Het commam, Vuur" van een ter plekke aanv, zige generaal-majoor-een milit dus - werd prompt gevolgd dc een knal en een rookwolk, me toen de voorzitter van de schuttei bond - een burger - de grap wil herhalen, hield de vuurmond zich eerste instantie koest. Figuur gezegd stond het huilen hem nac dan het lachen, maar bij de o standers leek die stemming duic lijk andersom (440) ACHTERVELD - Op Twee Pinksterdag organiseerde landelijke ruitervereniging An lisweerd te Utrecht een co cours voor paarden. Door Mar< Schimmel, lid van de landelij rijvereniging de Singels, we aan dit concours deelgenome Met zijn paard Thora behaal hij in de B-dressuur 120 punten een winstpunt. Door dit ene win punt heeft hij nu voldoende win punten om bij een volgend cc cours in de L-dressuur te starti Bij het springen behaalde de combinatie eveneens een win punt LEUSDEN - De pony- paardruiters van de Landelij Rijvereniging en ponyclub Nil merdor hebben een druk pir sterweekend achter de rug. 2 terdag kwamen een aantal coi binaties bij een concours, ge< ganiseerd door de L.R. en P. Amelisweerd in de ring. De zi jes Heiwegen lieten met hun p ny's Polly en Nisjah een uits kende indruk achter en gav met een tweede plaats hun vi tekaartje af. Ook bij de paard vielen enkele goede resultaten noteren. Met de volgende prijz keerden de Nimmerdor-ruite huiswaarts: in de B-dressuur een 2e prijs v< Mayo Heiwegen met Polly 11 L-dressuur 2 e prijs Inga Heiweg met Nisnah 126 en 3e prijs Eveli Heiwegen met Rascal 128 punt< Uitslag paarden. B dressuur een pr. Mevr A. Couzy-v.d. Span n Ury 122, L dressuur een 6e Mej Eikelboom met Navarro 130. dressuur een 1e prijs Mej. A Daatselaar met Urbaan 123, dressuur een 3e prijs Mevr Hamoen-v.d Vliert Toska 120 en springen een 1e prijs A. Baars n Robin B, Op Pinkstermaandag ging de Leusdenaren in Hoogland veen aan de slag. Ook hier b ven de Nimmerdor-combinati niet met lege handen. De volgi de prijzen sleepten de Leus< naren in de wacht; B dressuur een 4e prijs Mart Kempes met haar pony Carol 121; L dressuur 2e prijs Inga H wegen Nisjah 1313e Eveline H wegen met Rascal 130; L Spi gen 2e Martine Kempes met Ca lien; Z springen 3e Joan Kempl met Toski, M. spr. Progressief Annemiek v.d. Burg met Donar Z spr Progressief Joan Kemp met Toski.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 6