3 nieuwe fietsroutes van de VW Amersfoort Kantlijn Al negen maanden Aardig gebaar Aardig gebaar (2) Aardig gebaar (3) Jazz-cursus Sun Power Toch een halve ton Loep op Leusden Is die gemeentelijke schote lantenne niet in strijd met de plaatselijke verordening? Als ik het goed begrijp krijgt Leusden Sky Channel gratis voor veertigduizend gul den Bij een eventuele spoedige aanleg van het fietspad ver geet Wagenaar gemakshalve, dat ook de provincie niet zit te springen om dat pad Net als de centrale- antennekabel moeten de fiet sers maar via Stoutenburg naar Achterveld, vindt men in Utrecht. Zonder geluidsmuur langs de Groene Zoom vinden de om wonenden de situatie erg ge vaarlijk voor hun kinderen, lees ik. Zou het dan niet beter zijn om bij de gemeente aan te dringen op een kindermuur Gelukkig worden warenhuis en postkantoor snel gebouwd, want die oranje gevel van het benzinestation kleurt afschu welijk bij dat schitterende ge meentehuis. Het warenhuis zal worden in gepakt door woningen en win kels, maar sommige midden standers vrezen, dat zij wor den ingepakt Roy Robbemond voelt zich meer een jeugd- en jongeren werker dan een beheerder, zegt hij in een interview. Dat kan ik me voorstellen, maar kunnen de raadsleden zich dat ook? De torenflat zal in eerste in stantie uit dertien verdiepingen bestaan Insiders beweren, dat hét oor spronkelijke plan over 10 ver diepingen sprak, maar dat de wethouder er drie bovenop heeft laten zetten om het CDA de gelegenheid te geven er nog wat af te knabbelen Door al die geluidsmuren heeft de raad gewoon die ene ge mist. Oogkleppen- en oordoppen- politiek. Als de Dienst gemeentewer ken die bloembakken in de geluidsmuur vol rode rozen zet, krijgt ze vast alle lof en complimenten van de PvdA De gemeentelijke voorlichting gaat een kabeltekst-uitzending met de uitslagen van de Euro pese verkiezingen verzorgen, lees ik. VRIJDAG 15 JUNI 1984 de ambulante handelaren in de werkgroep ECW, wees er dinsdagavond meteen al op: er is in Leusden geen ruimte voor twee markten, dan gaat één van de twee markten binnen de kortste keren kapot. Waarbij ook nog moet worden aangetekend dat er in de direkte omgeving van Leusden-centrum wekelijks al zo'n vijftien markten gehouden worden. Driekwart jaar woont meneer Van Turnhout nu al tot zijn volle tevredenheid in zijn nieuwe huis aan de Kuperssingel. Die tevredenheid houdt echter op bij het tuinhekje, want wat zich aan gene zijde daarvan afspeelt, daar begint meneer Van Turnhout onderhand een kind van te krijgen. Al negen maanden heeft de Kuperssingel op de plaats waar Van Turnhout woont geen verharding. ,,U kunt zich wellicht voorstellen wat dat betekent als het, zoals nu, enkele dagen flink geregend heeft: één groot modderbad dat je deels ook mee het huis in brengt. Niet dat ik met mooi weer zo veel beter af ben een passerende auto of een licht briefje doen dan zandwolken ontstaan waar men in de Sahara jaloers op zou worden,'' schrijft ons de heer Van Turnhout. In hetzelfde schrijven brengt hij ons ter kennis, dat alle contacten met de gemeente Leusden - tot en met een bezoek aan het spreekuur van wethouder Wagenaar aan toe - niet hebben mogen resulteren in een fatsoenlijke bestrating. En daarom worden we uitgenodigd om de situatie zelf eens te bekijken. Dat hebben we gehad en inderdaad: het ziet er daar aan dat stukje Kuperssingel allerbelabberdst uit. Vraag aan gemeentevoorlichter Hans van de Brink, hoe dat zit. Van de Brink: „Er ligt daar nog geen definitieve bestrating omdat vlak achter dat stuk Kuperssingel nog gebouwd werd. Dan heeft het geen enkele zin om goede bestrating neer te leggen, want die wordt dan door het bouwverkeer kapot gereden. Het enige wat je dan kan doen is wat noodmaatregelen treffen, zoals het strooien van gravel, maar kennelijk is dat niet afdoende." Maar de gemeentevoorlichter heeft goed nieuws voor meneer Van Turnhout en de zijnen. Van de Brink: „De woningbouw is „Uitslag Europese verkiezingen via kabeltekst". Onder die kop brachten wij u jongstleden woensdag het bericht, dat de afdeling Voorlichting van de gemeente Leusden van plan is om aanstaande zondag via het informatiekanaal van de Centrale Antenne Inrichting de uitslag van de Europese verkiezingen te geven, voor zover deze betrekking hebben op de gemeente Leusden. Die verkiezingen zijn weliswaar gisteren gehouden in Nederland, maar in een aantal andere landen van Europa kunnen de kiezers pas aanstaande zondag een hokje komen rood maken. Om te voorkomen dat de uitslag van de landen, waar reeds gestemd is, het kiesgedrag in de landen, die nog aan bod moeten komen, zou kunnen beïnvloeden, mag overal pas zondagavond de uitslag bekend gemaakt te worden. Nu wil de gemeente Leusden een aardig gebaar maken naar de CAI-abonnees door de uitslag van Leusden-ook gespecificeerd per wijk - gelijk zondagavond op het net te zetten. Dat lijkt inderdaad een aardig gebaar, maar wij van de Leusder Krant zijn er niet zo erg gelukkig mee. Wij zijn van mening dat de gemeente daarvoor het informatiekanaal helemaal niet mag gebruiken en als ze het wel doet de plaatselijke persorganen regelrecht beconcurreert. Ineen brief heeft de hoofdredakteur van de Leusder Krant afgelopen woensdag aan het college van B. en W. zijn bezwaren tegen de voorgenomen uitzending uiteen gezet en het college dringend verzocht de publikatie van de uitslag via het kabelnet niet te doen plaatsvinden. In zijn brief wijst de hoofdredakteur er op, dat de gemeente met de voorgenomen uitzending zou handelen in strijd met artikel 12, lid 2 van de Machtigingsvoorwaarden voor aanleg, instandhoudingen exploitatie van Centrale Antenne Inrichtingenen Gemeenschappelijke Antenne Inrichtingen. In dat tweede lid wordt bepaald dat de machtiginghouder uitsluitend gerechtigd is om van het informatiekanaal gebruik te maken voor het doen van „korte mededelingen, welke direkt verband houden met de exploitatie van de inrichting". Naar wij menen - en wij worden daarin gesterkt door de opvattingen van een deskundige van het Ministerie van WVC - kan een verkiezingsuitslag niet worden begrepen onder „korte mededelingen, welke direkt verband houden met de exploitatie van de inrichting". Evenmin trouwens als de regeling van de huisvuilophaaldiensten het lokale weerbericht maar dit terzijde. Het mag dus niet, vinden wij, en sterker nog: het moet ook niet. Wanneer een gemeente zich gaat bezighouden met berichtgeving over bijvoorbeeld een verkiezingsuitslag via de televisie, dan houdt zij zich bezig met aktiviteiten, die in ons land Direkteur Even iets recht zetten. In de krant van jongstleden woensdag is iets helemaal mis gegaan met het onderschrift bij deze foto. Het onderschrift op zich klopte al niet, maar door een zetfout werd de heer rechts in beeld ook nog eens voordriekleur' uitgemaakt. En dat was natuurlijk echt niet de bedoeling. Voor de goede orde dus links op de foto de heer J Raaijmakers, voorzitter van het bestuur van de ,,R. K. Stichting Don Bosco ter bevordering van het onderwijs te Leusden" Rechts de heer G. ATh Stevens, DIREKTEUR van de school. Beide heren werden gefotografeerd tijdens de opening van het nieuwe gedeelte van de school, jongstleden vrijdag zijn weggelegd voor de pers en de omroepen. De gemeente heeft echter geen zendmachtiging-en kan die ook nooit krijgen - maar gaat nu wel direkte concurrentie aan doen aan de Leusder Kranten onze collega de Amersfoortse Courant. En uiteraard zijn wij daar op tegen. Maar er is nog een derde reden, waarom wij aan de bel hebben getrokken. Wij vinden dat de gemeente de verkiezingsuitslag niet mag en niet moet publiceren via het kabelnet. Het buro Voorlichting van de gemeente denkt daar voorshandsandersover.Opzich is dat niet zo verwonderlijk. Er heeft de afgelopen jaren een storm van ontwikkelingen gewoed op het gebied van de media. Het kan u niet ontgaan zijn, dat de politiek zich in de achterliggende maanden en jaren uitvoerig met dit onderwerp heeft bezig gehouden. Dat heeft niet alleen geresulteerd in de behandeling van een Medianota door de Tweede Kamer, maar tegelijkertijd in een heleboel verwarring. Naast de luttele zekerheden die er zijn - zoals het gegeven dat het bedrijfsleven zich op dit moment niet mag bezighouden met omroep op lokaal nivo-zijnerookeen heleboel onzekerheden. Bijvoorbeeld over de vraag, wat kabelexploitanten nu wel en niet mogen doen met hun zogeheten „informatiekanaal". En dat zou de redaktie van deze krant nu toch graag eens willen weten. Ook om die reden onze brief aan Burgemeester en Wethouders. De hoofdredakteur had het college gevraagd om vóór vanmorgen 10.00uuropzijn brief te reageren. Dat heeft het college inmiddels gedaan door de hoofdredakteur uit te nodigen voor een gesprek met gemeentesecretaris Reijer van Gooi en de chef van het buro Voorlichting, Hans Hermans. Dat gesprek vindt vanmiddag (vrijdag) plaats en is in de eerste plaats bedoeld om beide partijen in de gelegenheid te stellen de standpunten nader toe te lichten. Hans Hermans kon gisteren nog niet zeggen of de brief van de Leusder Krant voor het college aanleiding zal zijn om de verkiezingsuitslag niet via het kabelnette publiceren. Hermans: „We beraden ons over die vraag. En zullen daarover dus vóór zondagavond een besluit moeten nemen." Van dat besluit is afhankelijk of wij ons genoodzaakt zien om ons te wenden tot de Direktie „Radio, Televisie en Pers" van het Ministerie van WVC, zoals wij het college hebben laten weten. We houden u op de hoogte. Jazzliefhebbers te Leusden, opgelet! De RMA, regionale muziekschool voor Amersfoort, Soest, en Hoevelaken gaat voor jazzliefhebbers een cursus organiseren in theorie en praktijk van enkele jazzstijlen: blues, swing, mainstream, bebop, jazzrock, latin. Een belangrijk onderdeel van deze cursus is de akkoordenleer van de jazz en er wordt ook aandacht besteed aan het improviseren. Om plezier van de lessen te hebben, moet men wel een instrument redelijk kunnen bespelen. Misschien heeft u de Teleac-cursus „Let 's swing" gevolgd? Deze muziekschoolcursus sluit daar ook op aan! De cursus, die onder leiding staat van Jan Ament, bestaat uit een basisserie van 12 lessen op woensdagen van 20.00 tot 21.30 uur. In het muziekschoolgebouw, Muurhuizen 1te beginnen op 5 september. Het cursusgeld bedraagt 80 gulden. Voor verder geïnteresseerden wordt na deze basisserie een vervolgcursus georganiseerd. Op de introduktiebijeenkomst op 23 juni om 11.00 uur inde muziekschool wordt verdere informatie gegeven en kan men zich inschrijven. daar nu afgerond en dus kan de bestrating er in. Dat moet nog voor de bouwvakvakantie gebeurd zijn." - Zeker weten? Van de Brink: „Zeker weten". Of we u even zouden willen wijzen op de aktiviteiten van de drive-in discotheek „Sun Power". Normaal gesproken wijzen wij de indieners van dergelijke verzoeken naar onze advertentie-afdeling door, maar voor Age van Hemel en René Marinus maken wij een uitzondering. Omdat deze beide scholieren, die de drijvende krachten achter „Sun Power" zijn, hun disco-avonden verzorgen onder het motto „1/3 voor de derde wereld". Van alle inkomsten van „Sun Power" gaat een derde naar de NOVIB en dan met name naar een coöperatief veeteeltprojekt voor de Masai - nomadenstammen. Vandaar dat wij u er met plezier op wijzen, dat „Sun Power" ook de geluidsinstallatie bij discussie-avonden kan verzorgen en dat voor klasse avonden speciale tarieven worden berekend. Het telefoonnummer van „Sun Power": 941013. Het is toch nog een halve ton voor een hele toon geworden. Althans, dat wordt het vanzelf. Dat meldt ons Ben Muller, de voorzitter van de werkgroep LOF '84, die zich - zoals u weet - inspande om een bedrag van 50.000,- bijeen te krijgen voor de broodnodige restauratie van het kerkorgel van de R.K. Sint Jozefkerk aan de Hamersveldseweg. Onlangs berichtten wij u dat bij het afsluiten van de aktie het streefbedrag net niet was gehaald. Men was blijven steken op een bedrag van 46.000,-. Maar toen kwam er een gift van een stichting, die het bedrag met nog eens 3000,-verhoogde. „Zodat," aldus Ben Muller, „we nu op 49.000,-zitten. Dat geld staat op de bank en tegen de tijd dat de orgelbouwer aan het werk gaat, is het vanzelf 50.000,- geworden." Zodat het toch nog een halve ton voor een hele toon werd. sdaktie a.i.: Marnix Kreyns; jdragenFrits van Breda, Jan t, Janus Visser Vorige week meldden wij u dat belangenvereniging „De afemershof' het college van B. w i W. heeft gevraagd een sekmarktte mogen gaan Wt >uden in het >ofdwinkelcentrum. Wij-en ilen met ons - dachten toen dat t er de Hamershof-winkeliers vo|n te doen was om de isdagmarkt van De ezenkamp naar 't Erf rplaatst te krijgen. Maar neen. 00 riiddels weten wij beter: de e tmershof-winkeliers willen een eede weekmarkt in Leusden, ast die op dinsdag bij De ?n1ezenkampdus. _w Dat is ons duidelijk geworden lens de vergadering van de rkgroep „Economische ken, Consumentenbelangen Werkgelegenheid", waar dit derwerp op de agenda stond, college wil namelijk eerst advies van de werkgroep orens te besluiten de mershof-winkeliers geen •stemming te verlenen. Maar advies zal nog even op zich ani|en wachten, want eerst moet subgroep „Detailhandel" van Jwerkgroep ECW er zich nog ^brgaan buigen. )ndertussen durven wij )rspellen, dat die tweede wil ekmarkt in Leusden er niet nt. Op de Hamershof- 'ich jur! ikeliers na is iedereen er op nac en: wethouder Wagenaar, de 01 rokken ambtenaren, de 1u,(f keiiers van De Biezenkamp ast but not least de rktkooplieden zelf. De heer den, vertegenwoordiger van ten win win De forumavond, die afgelopen woensdag in het kader van de Europese verkiezingen werd gehoudenheeft niet zo erg veel mensen naar de deel van Groot-Krakhorst gelokt. Ongetwijfeld had het forum te kampen met heftige concurrentie van de televisieuitzending van het Kamerdebat over het regeringsbesluit inzake de plaatsing van de kruisraketten en van het voetbal. Op do ene foto ziet u van links naar rechts de forumleden Aben (Europese beweging) Erasmus (PvdA), De Vries (voorzitter), Boot (CDA) en Jellema (VVD), die ondereen Euro-vlag toch enige belangstelling voor de aktiviteiten van het Europarlement trachten te wekken Op hun eigen wijze deden dat ook de leden van het Leusdense ambtenarenorkestHammer en Field", die u op de andere foto in aktie ziet. Van links naar rechts de heren Van Opijnen (gitaar), Slager (bas), Knipscheer (gitaar), Kool (drums) Van de Kamp (accordeon) en Van Dijk (trompet). 1 20 Europees i pir jg- 2 ll co i, gei >n P. )e zi lun r uits gav jn vi aard taten prijz -ruiti Donar Kem| In nauwe samenwerking met de VW Hllversum/'t Gooi heeft de VVV Amersfoort vorig jaar een serie van acht fietsroutes uitgegeven, waar van er vier in het Eemland waren gesitueerd. Vier routes, die uitwaaie rend vanuit Amersfoort, maar met verschillende mogelijke startpunten, bijna het hele Eemlandgebied om vatten. U kent ze misschien nog wel. „Route Bekenvallei"; „Route Gel derse vallei"„Route rondom Soest" en „Leusderhei". Dit jaar wordt de serie fietsroutes uitgebreid met drie nieuwe routes, met eveneens de VVV Amersfoort als startpunt. Het zijn stuk voor stuk weer hele bijzondere routes. Pulp De Hamershof. in kakelbonte pracht. Krijgt de allure van een kermisplein Een hoge toren maakt het eens zo fijn. Wie heeft dit plan in hemelsnaam bedacht? De skyline van het raadhuis wordt verkracht Door 'n schotel, die niet gratis blijkt te zijn Men krijgt gewoon Jan Wagenaar niet klein. Hij trekt aan alle touwtjes van de macht Niet één kommissie, die hem stoppen kan. Ook niet de Raad. want die kruipt in zijn schulp. De zenderkeus berust bij deze man. Zijn schotel serveert ons de reinste pulp. Dit is typisch weer een beleid van Jan - drie letterwoord - en dan met open gulp. Joost De nieuwe „Vuursche en Eempol- der" fietsroute voert zoals de naam al zegt, gedeeltelijk door de bossen van De Vuursche en langs kasteel Groene- veld in Baarn, en gedeeltelijk door de vogelrijke Eempolder De fietsers moe ten ook de rivier de Eem oversteken om in Spakenburg te geraken. Dat gebeurt met de pittoreske veerpont in Eemdijk, waar iedereen nog in klederdracht lijkt te lopen. Dan is er nog een nieuwe „recreatieve fietsroute Leusderhei". Deze is vorig jaar ontstaan als gevolg van het beleid van de provincie Utrecht om recreatieve fietsroutes in de hele provincie uit te zetten voor de Utrechtse bevolking. Hiervoor zijn bestaande fietspaden gebruikt, maar er zijn ook kilometers nieuwe fietswegen aange legd Tenslotte als bijzondere fietsroute mag worden genoemd de zg „Cirkel route". Deze verbindt als het ware alle hiervoor genoemde routes Het wordt dan ook mogelijk om zelf uw route te bepalen. Met route ,,x" kunt u nu via de cirkelroute bijvoorbeeld eindigen met route „y". Alle zeer fraai uitgevoerde route beschrijvingen zijn voor 1,25 te koop op de VVV Amersfoort. Zeven routes en een handige plastic map, die uw routebeschrijving droog houdt tijdens het fietsen, kosten 10,00. De plastic map afzonderlijk is 2,50. Betekent dit dat we binnenkort ons paspoort en rijbewijs op het kantoor van deze krant kunnen laten verlengen? Het komt trouwens goed uit, dat nauwelijks de helft van de bevolking is gaan stemmen. Meer kabelaansluitingen zijn er ook niet De Stichting Omroep Leusden, lees ik tot m'n verbazing, wil met televisie beginnen omdat er zoveel concurrentie is van de radio Bedoelt de stichting, dat zij niet op kan tegen de piraten- kwaliteit? Of vindt zij, dat zij betere tv- programma's kan maken dan die jongens en meisjes in Hil versum? Nee hoor Kantlijner, nou niet flauw doen. Televisie is véél aantrekkelijker voor de luiste raars, déarom. Dat de gemeente niet wilde betalen voor die snelfietsende ambtenaren is schandelijk. Doen die ambtenaren eindelijk iets snel, is het óók niet goed Paardebloem aan de Midden weg tegen een wat verdwaalde soortgenoot: ,,Hé, muur bloempje'" De gemeentelijke voorlich tingsdienst deelt mee, dat ambtenaren er niet voor wor den betaald om snel te fiet sen. Wielrenner Paul Ossendrijver: ,,Bij nat weer voel ik me in m'n element.Meer een fietsende zwemmer, die Paul. Kop:Wadlopen vanuit Leus den. Dat is mij wat te ver. Andere kop.Straten autovrij. Laat Wagenaar dat maar niet zien. Argument om die torenflat te bouwen,,Je hebt dan zo'n aardig uitzicht op de School steegbosjes Verdrietige ree bij het hek van het SBBO-terrein Bosjes?" Torenflat-bewoner in 1990 in een brief aan het gemeentebe stuur: Hierbij protesteer ik krachtig tegen uw voorgeno men plannen om van de Schoolsteegbosjes een stads park te maken en ten zuiden ervan woningen te gaan bou wen Als het gemeentebestuur wat minder haastig zou zijn ge weest, zou de centrale kabe lantenne natuurlijk prachtig mét schotel op die torenflat neergeplant kunnen wor den En tenslotte: kan de gemeen telijke voorlichting geen gratis zendtijd bij Sky Channel hu ren? Konijntje in de Wetering wil het laatste woord: ,,Het bewonen van een torenflat moet ik ten sterkste afraden. De praktijk heeft geleerd, dat beter ge bruik kan worden gemaakt van ondergrondse ruimten, zoals u dat ook in uw kelder-besluit reeds hebt aangeduid INGEZONDEN Natrappen Hierbij zeg ik mijn abonne ment van de Leusder Krant op per 1 juli. Nu was ik dat al van plan, vanwege een andere reden, maar na het laatste artikel van „interview op donderdag" heb ik er een reden bij. Uw journalist Caspar van Loo maakt in dit interview gebruik van de manieren van de zoge naamde „riooljournalistiek", d.w.z. dingen suggereren, cite ren uit „de wandelgangen", en daarmee een nieuwe waarheid aan het gebeuren geven. Ik doel op het feit dat hij sugge reert dat ik ontslagen zou zijn op grond van ondeskundigheid, of vermeende karaktereigenschap pen die men nodig zou moeten hebben om in Leusden in het jongerenwerk te zitten. Deze journalist heeft in elk geval wel lef in zijn donder om een jaar 5b later, op grond van geruchten, nog wat na te trappen. Nu wil ik de echte waarheid nog wel een keer herhalen: De reden waarom Roy „het werk" nu wel mag doen, is, o.a. dat hij wel in dienst van de gemeente Leusden is, en zodoende „bij stuurbaar" is, en ik indertijd in dienst was van de Jeugdraad Leusden, een particulier orgaan, buiten de invloedsfeer van deze gemeente. Een tweede reden was, dat er bezuinigd moest worden; als de gemeente nu op deze manier het werk toch wil laten doen door een beroepskracht, geeft ze ei genlijk toe een fout gemaakt te hebben. Toch schijnen enkele raadsle den al onraad te ruiken: Ik citeer Mw. Blom: „het is eigenlijk een stap terug". m Tenslotte wens ik Roy in elk'° geval veel succes toe; ik hoop dat hij met zijn sprong in het diepe een zwemdiploma heeft, want met een diploma H.B.O. Kultureel werk red je het in Leus den toch niet. De groeten van Pim van Esch, ex-Ambulant Functionaris Jeugdraad Leusden.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7