chrijfdag Amnesty erd sc hrijf-e staf ette Rock and Roll cursus in de Geut ten einde feeks verkeersmaatregelen gevraagd (([[[[[[[icrt 1 ■eusder kraan e brief aan commissie 0WR0 LEUSDEN Schotel op dak gezet Musical van De Wegwijzer 3 FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE NODIG? Leusder Krant fttex weekindegemmte/ Tijdelijke toevloed van tekst verwerking? K1/1/1 El< KWIK STAARTJE DINSDAG 19 JUNI 1984 plaatselijk nieuws kvan een onzer jyerslaggevers) JlEUSDEN - De schrijfdag fan de groep Leusden van Amnesty International jongstleden vrijdag is zo'n succes geworden, dat ge sproken kan worden van een 'schrijf-estafette'. Van 's morgens tien tot 's avonds waren er voortdurend men sen aan het schrijven in de bovenzaal van boerderij 't Claeverenblad. Op sommige Voor zijn medewerking kreeg burgemeester Rademaker een presentje van de Amnesty-groep. Iurgemeester mr J W. M. Rademaker opende de schrijfdag van de tienjarige groep 'Leusdenvan Am- esty International. 01716018momenten was het zelfs zo druk, dat ook naar de benedenruimte moest worden uitgeweken. De schrijfdag was de laatste in een serie activiteiten, waarmee de groep Leusden van Amnesty In ternational zijn tienjarig bestaan herdacht Na de ook al zeer ge slaagde boekenmarkt in De Til en kele weken geleden, koos men als afsluiting voor een typische Amnesty-activiteit het schrijven van brieven ten behoeve van poli tieke gevangenen Burgemeester mr. J. W M Rademaker had ge hoor gegeven aan de uitnodiging om de eerste brief te schrijven Naar schatting een kleine twee honderd Leusdenaren volgden vrijdag zijn voorbeeld. De belangstellenden konden kie zen uit vier brieven ten behoeve van gevangenen in respectievelijk Peru. Syrië. China en de Sowjet- Unie. In totaal konden aan het eind van de dag ruim 225 brieven aan de autoriteiten in de ge noemde landen op de post wor den gedaan Daarnaast verstuur den de bezoekers van de schrijf dag ook nog eens zo'n honderd voorgedrukte briefkaarten in het kader van de actie van Amnesty International tegen het martelen De leden van de groep Leusden van Amnesty ontvingen de bezoe kers van de schrijfdag met koffie, thee en gebak. Volgens een woordvoerder van de groep toon den de bezoekers ook veel be langstelling voor het aanwezige informatiemateriaal. Men vond het vooral verheugend dat ook nogal wat mensen, die nog niet zo erg bekend waren met het werk van Amnesty International, de gang naar 't Claeverenblad maak ten. Met name voor de jeugdige be zoekers was er vrijdag een quiz. De eerste drie prijzen, die daar mee gewonnen konden worden, gingen naar Wim Koetsveld. Ria Abbring en Sander van Norren. LEUSDEN - Vrijdagavond 15 juni was er voor de Rock and Roll-cursisten een ..afdans- avond" georganiseerd. Hiermee konden de cursisten en leraren een succesvol seizoen afsluiten. Er zijn 2 cursussen geweest. Een cursus beginners en een cursus gevorderden. Op deze avond wa ren er prijzen beschikbaar ge steld voor de paren die het beste konden dansen. De jury vond het ook deze keer heel moeilijk om de paren te beoordelen. Toch zijn zij er in geslaagd om de volgende lijst samen te stellen. Voor de Cursus Beginners had den zich tien paren gemeld Hier van hebben zeven paren op 15 juni afgedanst De eerste prijs was voor: Irene Princen en Ben Jans sen Tweede prijs. Ellie Huizenga en Fnts Wildenberg Derde prijs Tanja van Leeuwen en Ben Jans sen. De volgende paren kregen geen beker, maar zijn ook met een hoog aantal punten geslaagd: An ne Marijn Kok en Frits Hammerson, Ellie Huizenga en Freddy Rietman. Truusje Kleten en Bob Astino. Ale xander ta Cock en Bregit v Heuke- lom. Voor de Cursus Gevorderden hadden zich 6 paren gemeld Het beste paar - wat dus de eerste prijs kreeg - was: Janine van Opijnen en Thijn van Campen De tweede prijs werd uitgereikt aan Wendie Bre- werton en Robbi Doornekamp De derde prijs was voor. Amalia Meij- ners en Peter Meijners. Ook bij deze groep was het puntenverschil gering ue volgende paren hebben dan ook met succes hun diploma gehaald Anne Marieke Mulder en Kees Bol. Delly Negelen en Ron Roodbergen. Debby Negelen en Ed van Aarst. Namens deze paren wordt dank toegezegd aan de lera ren en de jury die ervoor gezorgd hebben dat de twee cursussen met goed gevolg afgesloten konden worden Ook dank voor Nicole en Henk en Diane en Richard voor de lessen die zij de Beginners- en Gevorderdengroep gaven Volgend jaar zullen er opnieuw cursussen gegeven worden. Tezij- nertijd zullen de data van aanvang bekend gemaakt worden. Aange zien de belangstelling voor deze Rock and Roll-avond enorm groot was. moesten verschillende be zoekers buiten gesloten worden Daarom op 30 juni opnieuw een Rock and Roll evenement Ook dit keer bij De Geut Daar is iedereen van harte welkom om zich die dag te vermaken met de Rock and Roll bands, demonstraties, kraampjes en de barbecue LEUSDEN - Vrijdag 22 juni voe ren de leerlingen van de zesde klas van scholenkoppel 'De Wegwijzer' hun afscheidsmusi- cal 'Koeken voor de Koning' op. Vrijdagmiddag wordt er voor de leerlingen van het scholenkoppel gespeeld, 's avonds begint om 20.00 uur de voorstelling voor de ouders, belangstellenden en ge nodigden. Ook oud-leerlingen zijn van harte welkom in De Korf De toegang is voor iedereen gratis. an een onzer erslaggevers) ,C EUSDEN - Een drietal Leus- snse vrouwen heeft in een tiet aan de raadscommissie penbare Werken en Ruim- Sijke Ordening (OWRO) ge- aagd om een groot aantal erkeersmaatregelen. De lie vrouwen, die zich eer- er inzetten voor de actie 5 itop de knipperlichten' la- n in hun brief merken, dat oor hen de discussie over werkingstijden van de rkeerslichtinstallaties op n onbevredigende wijze is <j en e afgelopen. Met name aan de vooravond van de grote va kantie willen de dames Dirks, Heijman en Heneweer nog eens een aantal voor kinderen gevaarlijke ver keerssituaties onder de aan dacht van de commissiele den brengen. De schrijfsters vragen hun brief vanavond in de extra vergadering van de commissie OWRO te be handelen. In de vergadering van de raads commissie van 14 mei jongstle den werd onder meer aan de hand van snelheidsmetingen een Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Hoofdredakteur: Marnix Kreyns Redaktie: Boudewina de Boer Caspar van Loo Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 Abonnementsgeld: 62.60 per jaar 31,80 per halfjaar. f 16.15 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 16141toestel 44 NABESTELLEN FOTO'S: De meeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij vooruitbetaling op giro. 871441 t.n.v BDU bv te Barneveld. met duidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost 5.- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en f 10.- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cml. U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont vangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. tussentijdse stand van zaken op gemaakt van de werkingstijden van de verkeerslichten, die - zoals bekend - al dit hele jaar in discus sie zijn De drie vrouwen waren vorige maand bij de commissie vergadering aanwezig, maar wa ren door het naar hun gevoel ta melijk abrupte einde vair de be handeling van het agendapunt niet in de gelegenheid om dat gene naar voren te brengen, dat zij hadden willen melden. Van daar nu hun schrijven, waarin zij een aantal concrete situaties aan de orde stellen Concreet doen de drie vrouwen in hun brief de volgende voorstellen: 1 Verlenging van de werkings tijden van de verkeerslichten op de Noorderinslag/Rossen berglaan. Middenweg/Asschatter- weg en Groene Zoom/Burg De Beaufortweg, zodat deze in ieder geval overdag en in de vooravond werken. Dit zou vóór de vakantie gerealiseerd dienen te worden en de werkingstijden van de andere verkeerslichten zouden hierbij aangepast kunnen worden Het huidige schema voor verkeers lichten in acht nemend, stellen wij het volgende schema voor ma t/m do 7 00 u - 21.00 u vr 7.00 u-22.00 u za 8.00-20 00 u zo 9 00-20.00 u 2 Het aanbrengen van midden- geleiders om het oversteken van het langzame verkeer te verge makkelijken en te beveiligen - op de Middenweg bij de kruising met de Asschatterweg - op de Noorderinslag bij de krui sing met de Rossenberglaan én - op meer wegen, waarde situatie dit vraagt, zie ook deel 3. blz 2 van het verkeersplan van D.H.V. 3. Het treffen van maatregelen om het gemotoriseerd verkeer vanaf de Randweg er op te atten deren. dat het de bebouwde kom nadert Dit voorstel geldt natuur lijk ook voor andere wegen die naar de bebouwde kom leiden 4. Aanpassing van de vormge ving van de wegen en kruispun ten. zodat de snelheden van het gemotoriseerd verkeer lager wor den. 5. Realisering van een .tunnel voor het langzame verkeer onder de Groene Zoom ter hoogte van de Burg De Beaufortweg 6 Het tot stand brengen van een vrije verkeersafhankelijke groene golf op de Noorderinslag 7. Het gebruikmaken van de technische mogelijkheden om de verkeerslichten zo optimaal mo gelijk te laten werken. 8 Het laten functioneren van de verkeerslichten met een ruimere marge, wanneer er flexibele rege lingen zijn aangebracht; zie ook het D H.V.-rapport van maart '80, blz. 65. Wij denken dan aan het volgende schema: ma t/m do 7.00 u - 22 00 u vr 7.00 u - 24 00 u) za 8 00 u - 24.00 u) i.v m. het weekend zo 9.00 u- 24.00 u) 9. Het controleren van de nale ving van de verkeersmaatregelen, b.v controle op te hard rijden en het door rood rijden, daarbij ge bruikmakend van de technische mogelijkheden zoals snelheids meters en roodlichtcamera's. 10 Het bestuderen van de moge lijkheden tot het leveren van een bijdrage aan de verkeersopvoe- ding AGENDA De extra vergadering van de commissie OWRO begint van avond om 20.00 uur in de com missiekamer van het gemeente huis. Onder voorzitterschap van wethouder Jan Wagenaar (VVD, Ruimtelijke Ordening) wordt de navolgende agenda afgehan deld: 1. Opening 2. Inventarisatie vragenstel lers - woordvoerders 3. Wijziging splitsing J. v. Ar- kelweg/Pater Stormstraat. 4. Verkeersknelpunten Ach terveld. 5. Aanleg rechtsafstrook Heili- genbergerweg. 6. Rapportage verkeertellin- gen 7. Brief VAC-reactie gemeente 8. Parkeervoorzieningen Ach terveld 9. Geluidsvoorzieningen Do- deweg 10. 2e herziening bestem mingsplan Den Treek (Leus- derheide) 11. Rondvraag 12. Sluiting Rozendaallaan 9 LeusdenC. LEUSDEN Dinsdag 19 juni 20.00 uur: Verga dering OW/RO, verkeer, commis siekamer gemeentehuis. Dinsdag 19 juni 20.00 uur: Verga dering Planadviesgroep, commis sie kamer gemeentehuis. Vrijdag 22 juni 20.00 uur: Musical De Wegwijzer, De Korf. Smidse 1 Vrijdag 22 juni 20.00 uur: Af scheidsavond 6e klassers. 't Palet, W. de Zwijgerlaan 1 Maandag 25 juni 20.00 uur: Ver gadering CMUWRO, commissie kamer, gemeentehuis typen, vermenigvuldigen, kopiëren, sneldruk, direct mail, rapportvervaardiging uitbesteden: vaak dé oplossing centrum voor tekstverwerking bv N Bergstraat 10 Amersfoort 033 631824* LEUSDEN - Gisteren is de schotelantenne op het dak van het gemeentehuis geplaatst. Het is de bedoeling dat tegen het einde van de maand met behulp van deze schotel het signaal van Sky Channel op het CAI-net wordt gebracht. Zoals bekend ontvangen de abonnees deze commerciële Engelse tv-zender er gratis bij. De Leusder Krant en pasgeboren baby's Wat dat met elkaar te maken heelt? Alles' Bi| de Leusder Krant kunt u nameli|k geboortekaartles bestellen om de nieuweling in 't gezin bekend te maken bi] familie en bekenden In ons kantoor liggen boeken met voorbeelden klaar. U kunt ze meenemen om thuis de kaart, die u leuk vindt uit te zoeken Voor wat het lettertype betreft heeft u de keus uit hand- of machineletters Op onze buitenwegen kunnen we nu overal de kwikstaart tegenkomen. We kennen in Nederland verschillende soorten; de gele, de engelse gele, de noorse gele, de witte kwikstaart, en de rouw- kwikstaart. De meeste soorten zijn hier alleen maar doortrekkers en daarom bepalen we ons bij de witte kwikstaart, die hier een algemene broedvogel is. Hij wordt hier vaak ook akkerman netje genoemd en in an dere streken van het land ook wel bouwmannetje, landmetertje, paarde- wachter of ploegdrij- vertje. We behoeven geen orni tholoog te zijn om hem te herkennen; hij heeft een merkwaardige, sprongs gewijze manier van vlie gen, het markant zwart en wit getekende vogel tje "kwikt" onophoude lijk met zijn lange staart, trippelt bedrijvig voor ons uit en als we het te dicht naderen, vliegt het een tiental meters op om dan weer driftig verder te lopen. Het zoekt bij voor keur zijn voedsel op de grond, voornamelijk vlie gen. Daarom zien we ze meestal dicht bij de boer derij, want waar vee is daar zijn vliegen. Maar ook op waterplanten, kroos en wier in de slo ten jagen ze op water insecten en hun larven, muggen, spinnen en weekdieren. Een uitgeproken voor keur voor nestelgelegen heid heeft de kwikstaart niet. Een holte of een gat in een aarden walletje, in een boomstronk, een holte in een muur, een hooiberg, in klimop of wingerd of een oud nest van een andere vogel soort; het is hem alle maal goed. Van het nest wordt ook al niet veel werk gemaakt. Wat mos, bladeren en halmen wor den op een slordig hoopje gelegd, daar een kommetje in gemaakt en dat gevoerd met haar, wol en veren. Daarin komen vijf of zes grijswitte eieren met bruingrijze stippen, die voornamelijk door het wijfje worden bebroed. Als ze na ongeveer veer tien dagen uitkomen, worden ze nog twee we ken gevoerd. Meestal twee broedsels per jaar. Een respectabel aantal vliegen, muggen en wa- terinsekten moeten dan worden aangesleept. Daarom houdt de boer van zijn akkermannetje. In augustus vormen de kwikstaarten zwermen, die soms uit honderden vogels bestaan en ver blijf houden in de omge ving van water. Ze over nachten dan tussen het riet. In sdeptember of ok tober verlaten ze hun ge boortegrond om te over winteren in de landen om de Middellandse Zee., vaak ook verder tot in centraal Afrika. Sommi gen overwinteren ook hier. Eind februari, begin maart kunnen we hem weer terug verwachten om dan weer met zijn wippende staart en zijn sierlijke trippel op de dunne pootjes een sie raad van onze waterkant en met zijn lieflijk klin kende "tsujik" de vro lijke bewoner van onze streken te zijn. G. van L.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3