Bijna 1000 deelnemers bij zwemvierdaagse Bowling Bond Leusden huldigde kampioenen lees Coenen uit Leusden winnaar Roller-Marathon sbaan genoemd tar Jan Bannink De Heuvelcrossers behouden bokaal Jaarlijkse braderie op De Biezenkamp Bedrijfs voetbal- programma Jan Broekhuizen nieuwe voorzitter Uitslagen Leusder Troef Marian Smink met haar pony in de prijzen Wedstrijden Pony Club Treekerruiters Ot O* LEUSDEN - Ongeveer 1000 eusdenaren zijn maandag- vond in zwembad Bavoort an de negende editie van de ationale zwemvierdaagse egonnen. Het fraaie weer jrgde voor een grote toe- op en voor lange rijen wachtenden op de paden langs het bad. Toch rekent de organisatie die in handen is van de zwembadstichting en LZ&PC de Haaien dat het deelnemertal nog flink zal stijgen omdat ook vanavond nog gestart kan worden. De bedoeling is om vier avonden achtereen een afstand van 500 meter te zwemmen Kinderen tot 10 jaar en 65-plussers kunnen met 250 meter volstaan. Tussen 18.00 en 20.00 uur kan er gestart worden. De kosten bedragen 7.50 per kaart. Naast het zwemmen vindt er op de lig- en speelweiden van het zwembadterrein een uitgebreid en afwisselend randgebeuren plaats. Het springkussen en de glijbaan bieden vooral de jongeren veel vertier. Een fietscrosstrial van de Heuvelcrossers en een zwemban denrace stonden gisteren al goed in de belangstelling Vanavond staat een demonstratie van radio grafisch bestuurde boten op stapel terwijl ook een demonstratie hand- boogschieten, met de mogelijkheid voor iedereen om zelf eens pijl en boog te hanteren, op de nominatie staat Woensdag zal het spuitvoetbal met de Leusdense brandweer voor het nodige spektakel zorgen. Don derdag verzorgt de Leusdense sportschool Ju-sei-do diverse de monstraties. Vrijdag tenslotte kan er weer stuivertjes gedoken wor den Tevens laten een aantal lucht- geweerschutters van KNSA op de slotavond een staaltje van hun kunnen zien. Zowel op donderdag als vrijdag is er een bloemenstal- letje aanwezig Het programma biedt voor elk wat wils. Wie de vierdaagse volbrengt ont vangt een fraaie medaille en de moeite van een frisse duik waard. JSDEN - Afgelopen zondag d onder ideale omstandig- len in Amersfoort voor de ste keer een roller-marathon wel een rollathon georgani- rd. Gezien het aantal deel- ners was het een groot suc- Om 12.30 uur was de start voor de jeugd t/m 14 jaar. De winnaar hiervan was de Leusde- naar Cees Coenen. Cees, 13 jaar oud, beoefent sinds een jaar het rollerskates als hobby. Van begin af aan lag Cees op kop, op de hielen (of moeten we hier zeggen op de wielen) ge volgd voor enkele leeftijdsge noten. Cees wist zijn voor sprong te behouden. De dertig rondes van 700 meter (dus 21 km) legde hij af in 55 mi nuten. Een geweldige prestatie. De tweede plaats werd behaald door de 12-jarige Marco Maring uit Utrecht. De derde prijs was voor Denis Boersma uit Amers foort, 11 jaar oud en lid van Roller- skating Amersfoort Bij de roller marathon van 42 km deed onder andere de Nederlands Kampioen Rollathon rijden Paul de Koning uit Capelle a/d IJssel mee. Hij be haalde in Amersfoort de derde plaats, Jeroen Bakker de tweede plaats en John Oron uit Rotter dam werd winnaar in deze catego rie. Deze jongens wisten op de rollerskates een fantastische snel heid en vaardigheid te tonen aan het publiek. De winnaar John Oron wist de afstand van zestig rondes van 700 meter af te leggen in de formidabele tijd van een uur en tien minuten. belangstelling voor de onthulling van de naam van de ijsbaan. >DEN - Onder grote belang- ng onthulde mevrouw Ban- afgelopen zaterdag de van het park, gelegen aan oek van de Noorderinslag s Groene Zoom waarop de ib Zwanenburg, F.C.V. de elcrossers en de Postdui venvereniging Leusden hun do micilie hebben. Na het wegtrek ken van het doek, werden de smeedijzeren sierletters die de naam "Jan Bannink Park" vormden zichtbaar. Het idee om ter nagedachtenis van de voormalig hoofduitvoerder van de firma Schoonhoven de naam Jan Bannink aan het park te verbinden is van het college van de gemeente Leusden afkomstig Gezien zijn grote verdiensten voor de ijsclub en de fietscrossvereni- ging - door zijn toedoen is de crossbaan tot stand gekomen - is het park naar de heer Bannink vernoemd. De heer Van Leeuwen secretaris van de ijsclub stelde de bewoners van het "natuurpark" aan de aan wezigen voor voordat voorzitter Lantink het woord nam. In zijn speech stond de ijsclub-praeses even bij de vraag stil wat een steen nu eigenlijk precies bete kent Een gedenksteen, een ge denkteken een monument of een blijvende herinnering? Na de onthulling van de naam liet de Postduivenvereniging 80 dui ven los. Als bewijs van vrede tus sen de drie clubs die ondanks uit eenlopende belangen het uitste kend met elkaar kunnen vinden. Burgemeester Rademaker nam als laatste het woord. ,.Het ver noemen naar de man die zo ont zettend veel voor de bewoners van dit park gedaan heeft is het mooiste sluitstuk wat maar denk baar is," aldus de burgemeester. ,,Een dankbare herinnering aan Jan Bannink, de inspirator van dit geheel" LEUSDEN - De uitslagen van de gespeelde klaverjaswedstrijden van Leusder Troef zijn alsvolgt: Uitslagen 1 Mevr. Bolt 5586 pnt 2 Hr Moor 5319 pnt 3Hr. Nijhuis 5280 pnt 4 Mevr. v.d Heiden 5043 pnt 5 Hr. Bolt 4906 pnt. 6 Mevr. Nijhuis 4837 pnt 7 Mevr. Pouli 4803 pnt Stand 11e week-2e 1 Hr Moor 2 Hr. Popma 3 Mevr. Nijhuis 4 Hr. Mulder 5 Mevr. v.d. Berg 6 Hr Nijhuis 7 Mevr Pouli 8 Mevr De Ridder 9 Mevr Bolt 10 Hr. v.d. Berg periode 50916 pnt. 50587 pnt 49948 pnt 49665 pnt 49609 pnt. 49148 pnt 49111 pnt 48812 pnt 48776 pnt 48647 pnt LEUSDEN - De bedrijfsvoetbal competitie in de regio Amers foort is alweer ruim over de helft. Nog drie volle ronden en een aantal inhaalwedstrijden hebben de heren voetballers voor de boeg. De komende week staan voor de Leusdense bedrijfsvoetbalteams de vol gende duels op het programma: 1e klasse. 20 juni Pon voorwaarts - Tank werkplaats (Zuiderinslag). 3e klasse. 21 juni: Bank Giro Centrale - Pon Voorwaarts 2, (Zuiderinslag). 4e klasse 19 juni Tankwerkplaats 2 - Lisidu- nahof (recreatieterrein Birkho- ven). De wedstrijden beginnen om 19.00 uur en duren 2 x 30 minu ten LEUSDEN - De competitie of be ter gezegd de "huisleague" van Bowling Bond Leusden zit er al enige tijd op. Tijdens de jaar lijkse feestavond in 't Ros Beyaart sloten de Leusdense bowlers het seizoen officieel af. De huldiging van de diverse kampioenen en het in het zon netje zetten van leden die zich verdienstelijk hadden gemaakt vormden de hoofdmoot van het (feest)programma. Bowler John Hofstede die als een van de weinigen in ons land het presteerde om 12 keer ach tereen alle pins in één beurt om te gooien (300 pins in 1 game) kreeg voor deze uitzonderlijke en unieke prestatie een gouden herdenkingsspeld en oorkonde naast de gebruikelijke ruikers. ,,Het record is tot op heden nog niet officieel erkend maar het zal niet lang meer duren voordat dit "hoogstandje" in de boeken zal worden bijgeschreven", liet een van de bowlingbondbe- stuurders desgevraagd weten. Na het terecht voor het voetlicht halen van John Hofstede ging nieuwbakken voorzitter Jan Broekhuizen over tot het uitreiken van de prijzen aan degenen die in de bowlingcompetitie het nodige bijeen gegooid hadden In de hoofdklasse werd het team van Le Due/Splinters, die alle pe- riodetitels wist te winnen (5 stuks) de gedoodverfde "overall-cham pion". De titel in de 1e klasse ging naar Garage Doornekamp. Vol gend seizoen gaan de "Doorne kampers" de hoofdklasse ver sterken. Drie periodetitels waren voldoende om promotie af te dwingen. In de 2e klasse A wer den de Proppeschieters kam pioen en in 2 B greep het team van S en K de hoofdprijs. Beide teams promoveren naar de 1e klasse en nemen dan de plaatsen van het Brugteam en de Splits in die uit de een na hoogste klasse degraderen De prijzen voor de hoogste game en pinfall van het seizoen '83-'84 gingen naar: Game: Hoofdklasse. Boy Acosta (268) en Coby Brandsen (229): 1e klasse: Dick Deelen (236) en Wilma Hey- meskamp (228); 2e klasse A: Jaq. Groeneveld (221) en Anya Toxopeus (202); 2e klasse B Han Scheggetman (236) en Pauline v.d. Klashorst (189). Pinfall: Hoofdklasse: Le Duc/Splinters 72 498 pms (gemiddelde p.p 172.61). 1e klasse Garage Door nekamp 62.237 pins (gemiddelde p.p 148 18); 2e klasse A: Garfield 57,549 pins (gemiddelde p.p 137.02), 2e klasse B S K 59.720 pms (gemiddelde p.p 142.19) TOERNOOI Ook de prijzen van het afsluitings- toernooi (Trio Toernooi) werden op de slotavond uitgereikt. De 3e plaats van jeugdspeler Dick van de Harst die menig ervaren bow ler voor bleef was uitstekend te noemen. Na de prijsuitreiking bleven de le den van de bowling nog lang bij een om zich op de muzikale tonen van Domino-Four plezierig te ver maken. Wie denkt dat het seizoen nu echt afgelopen is en de bowlers de bal len voorgoed in de koffer houden heeft het mis. Tot aan de zomer vakantie vinden er nog een aantal activiteiten plaats Iedere maan dagavond van 20.00-22.00 uur staat het "Promotion bowlen" op stapel Zowel met-leden als leden kunnen aan dit evenement deel nemen. (Inschrijven vanaf 19.30 uur). Het jeugdbowlen zal de ko mende maanden geactiveerd wor den. Er bestaan plannen om in de voorjaarsvakantie (1985) een bowlingtoernooi voor lagere scho len te organiseren Jeugdleden die belangstelling voor de bow- lingsport hebben nodigt de bow- lingbond uit om in september een training op de zaterdagochtend bij te wonen. De toeloop bij de senio ren is daarentegen zo groot dat de Bowling Bond Leusden volgend jaar meer banen zal moeten gaan huren. Naast de vaste maandag en dinsdagavond gaat de "Bond" ook banen op de woensdagavond bezetten De toekomst zien de Leusdense bowlers dan ook zeker met ver trouwen tegemoet. ACHTERVELD - Ponyclub 'De Lunaruiters" organiseerde in Renswoude zaterdag 16 juni een concours hippique. Van de P.C. De Singels was het Marian Smink die met haar pony Bianka van de Drieslag in de prijzen viel. Ze behaalde in de B-dressuur 123 punten en daarmee een tweede prijs. Zij heeft nu vijf winstpunten in totaal wat betekent dat ze de volgende wedstrijd in L-dressuur zal starten BOWLING - Tijdens de laatste algemene ledenvergadering van de Bowling Bond Leusden heeft Victor Visser de voorzittershamer overgedragen aan Jan Broekhui- j zen De functie als wedstrijdsec- i retaris neemt Wim van Harsselaar komend seizoen voor zijn reke ning VOETBAL - Niet alleen de heren maar ook de dames van Sport Or ganisatie Lisidunahof trappen er rustig op los Onlangs speelde het dames-team een wedstrijd voor de ziekenhuiscompetitie van het rayon Eemland tegen Barneveld Binnen vijf minuten keken de Lisi- dunahof-speelsters tegen een 0-2 achterstand aan en zag het eral somber voor ze uit Barneveld had de smaak te pakken en ging stug door In de rest van de wedstrijd moest keepster Gea Mulder de bal nog 11 maal uit het net halen Geluk kig konden de Leusdenaren de eer redden (1-13). De heren uitko mend in de regionale bedrijfscom- petitie deden het een paar dagen later aanmerkelijk beter door het team van Intradal met 3-0 te ver slaan. Een fraaie 3e plaats op de ranglijst is voorlopig hun deel. BADMINTON - Badmintonclub Leusden houdt donderdag 21 juni de algemene ledenvergadering. De agenda telt 16 juni de alge mene ledenvergadering. De agenda telt 16 punten Om 20.00 uur zal de vergadering in boerde rij Groot Krakhorst beginnen. LEUSDEN - De fietscrosswed- strijd om de Bondsspaarbank bokaal is wederom door de F.C.V. Heuvelcrossers winnend afgesloten. In Soest op de baan van de FCV "de King Road Ri ders" bleef het "Heuvelcross- gezelschap" de overige deelne mers uit Zeist, Hilversum en Soest net de baas waadoor de beker voor de tweede maal in successie in Leusdense handen terecht kwam. De afvaardiging, die 17 man sterk was, sleepte een groot aantal ere-plaatsen in de wacht. Zes eerste, vijf tweede en vijf derde plaatsen crosten de Leusdenaren bijeen. De prijzen waren als volgt ver deeld: Open klasse tot 7 jaar: 2. Edwin van de Berg; 8/9 jaar 1 Danny Spijker, 3 Alfred de Jong; 10/11 jaar 2 Dennis Arreman, 12/13 jaar: 1. Michiel Zwanenburg;14 1 Marcel Hoogland, 3. Marcel Helmich. Junioren 9 jaar 1 Dimitry Borg- stijn, 2. Alfred de Jong, 3. Danny Spijker; 11 jaar 2. Dennis Arre man. 12 jaar: 1. Dick Hoogland; 14 jaar 1. Edwin Schimmel, 2 Mare Mutsers; 15 jaar 3. Marcel Hoogland, 16 jaar: 3. Marcel Hel mich 1Leusden 61 punten, 2. Soest 59 punten, 3 Zeist, 4 Hilversum. Zondag moesten de "cracks" in Lelystad de strijd om het afde lingskampioenschap aanbinden. Ook hier kwamen de Leusdena ren uitstekend voor de dag. Vooral Marcel Hoogland gaf met een 2e en een 4e plaats zijn visite kaartje af. De balans die de Heu velcrossers na een dagje crossen konden opmaken, zag er als volgt uit: Open klasse 14 jaar Berthold Maarseveen 6e, 15 jaar: Marcel Hoogland 4e. Junioren 9 jaar, finaleplaatsen voor Jerry Brandsen 8, Danny Spijker 4; 11 jaar, finaleplaatsen voor Dennis Arreman 4, Dick Hoogland 2e prijs; 12 jaar, finale plaatsen voor Michiel Zwanen burg 8, Danny Mosterd 2e prijs; 14 jaar, finaleplaatsen voor Eric Sipsma 4e, Edwin Schimmel 2e prijs; 16 jaar, finaleplaatsen voor Arjan Spijker 5e, Patrick Cozijnse 4e Powder Puffs; Jaqueline de Wijs 2e prijs, Bea Maarseveen 1e prijs. Experts 17 jaar Wilco Cozijnse 2e; 17 jaar. Hendry Roelvink 1e; 15 jaar Marcel Hoogland 2e. LEUSDEN - Op zondag 17 juni jongstleden zijn er B1 en L1 Dressuur selectiewedstrijden gehouden bij de P.C. ,,De Tree kerruiters" op Manege Den treek. De officiële wedstrijden vinden plaats in september. Be kers en Rozetten werden be schikbaar gesteld door Schil dersbedrijf v/d Pijpekamp te Amersfoort. Uitslag BL 1Maudy v/d Zouw 120 pnt. 2 Sandra Kassner 104 pnt. L1 1. Joris Vreeswijk 124 pnt. 2. NienkedeWit 118 pnt. 3. Marleen v Heugten 114 pnt. 4. Roswitta v/d Pal 113 pnt. 5. Diana Boshuis 112 pnt. Heidi Lith 112 pnt. 6. Aafke Fraiquin 111 pnt. Natasja Lith 111 pnt De braderie op de Biezenkamp vorig jaar een gezellige happening met veel bezoekers. Hier een beeld van het terras waar men van de talloze activiteiten even tot rust kon komen. WIELRENNEN Wielrenner Paul Ossendrijver weet na de winst in Hoornaar en de 6e plaats in de ronde van Leusden van geen ophouden Afgelopen don derdag pakte de Achtervelder de tweede overwinning binnen een week. In de ronde van Culemborg was hij zijn medevluchters aan de vooravond van het N K. wederom te vlug af. LEUSDEN - Op de Biezenkamp wordt evenals voorgaande jaren weer de traditionele braderie georganiseerd. Op donderdag 20 juni kan iedereen tussen 14.00 en 21.00 uur genieten van allerlei attrakties waaronder een luchtkussen, waarbij wereldre- cordbrekende sprongen maakt kunnen worden. ge- Er is een rad van avontuur, een coctailproeverij, een gezellig ca féterras, een ijskraam, barbecue, gasballonen, touwtje trekken, glas graveren. De brandweer zal voor deze gelegenheid een de monstratie geven- Scouting Ne derland heeft een sensationele touwbrug en er is een fotostudio uit het jaar 1900 waar men van zichzelf foto's in ouderwetse stijl kan laten maken.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7