wegwerpinvestering ievaarlijke verkeerssituaties Braderie Biezenkamp wordt steeds groter Kfethouder Ummels meent: .Schotelantenne is geen Achterveld worden aangepakt EHBO cursus in september I lewstlen krant ladsleden vinden gang van zaken onjuist Container 't Palet Kantongerecht Amersfoort ONDERDAG 21 JUNI 1984 plaatselijk nieuws 3 ■IJSDEN - „Het college van jemeester en wethouders is delegatie te buiten gegaan r zonder overleg met de ge- nteraad te besluiten een otelantenne te kopen", aldus fractievoorzitster van de A mevrouw C. Verduin in de laderlng van de commissie nciën. Zoals bekend Is de otelantenne die onder meer ontvangst van de Engelse merclële zender Sky Chan- mogelijk maakt, deze week Ie dak van het gemeentehuls laatst. De antenne kost de ieente 40.000,- „Zeker wegwerpinvestering", nt wethouder Fons Ummels. dens de vergadering van de missie Financiën liet een aan- aadsleden duidelijk blijken dat et volstrekt oneens was met de II van zaken rond de aanschaf Je omstreden schotelantenne, louder Ummels had in een ere vergadering de commis- den om hun mening gevraagd bewuste vergadering werd elijk dat de meerderheid van ommisie niet stond te juichen 3t idee om een schotelantenne te schaffen. Met name Corri luin vroeg zich af of de wethou der nu wel bereid was om de antenne te betalen, de commissie dacht er toch anders over? Ook Harm Offereins (SGP/GPV) zei zich verbaasd te hebben over de voortvarendheid waarmee het De heer Parson (VVD) tilde min der zwaar aan de beslissingen die B. en W hadden genomen. „Tech nisch gezien is er geen enkel pro bleem als Sky Channel ons niet bevalt kunnen we de antenne ge bruiken voor de ontvangst van an dere zenders", aldus de heer Par son. Wel gaf ook de heer Parson toe dat de hele discussie rond de aanschaf van de antenne erg on duidelijk was geweest. AMERSFOORT Ook na enige discussie en nade re uitleg van de zijde van wethou der Ummels bleef Corrie Verduin (PvdA) bij haar mening dat de uitgave voor de antenne niet ge sanctioneerd moet worden „Er is nog niet eens gepraat over de normen voor toelating op de ka bel", aldus mevrouw Verduin Bo vendien zat het mevrouw Verduin niet lekker dat er onvoldoende con tact was geweest met de gemeente Amersfoort om te komen tot een gemeenschappelijke aankoop van de shcotelantenne. ,,Er is wel de gelijk gepraat met de gemeente Amersfoort" was het antwoord van de wethouder." ,,de reactie van Amersfoortse zijde was erg nega tief. Zij lieten ons weten nog lang niet toe te zijn aan de kwestie Sky Channel", aldus wethouder Um mels in antwoord op de opmerking van Corrie Verduin. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De braderie op het winkelcentrum „De Biezen kamp" wordt steeds groter van opzet. Tussen 14.00 en 22.00 uur stonden er gisteren tientallen kramen en attracties op het win kelcentrum zelf en op een doel van het er naast gelegen par keerterrein. Dankzij het mooie weer hadden de Biezenkamp- winkeliers en de andere braderie-deelnemers niet over belangstelling te klagen. Meteen vanaf het begin trok een con stante stroom bezoekers door het winkelcentrum. Zoals dat op braderieën ge bruikelijk is hadden de winke liers op straat kraampjes inge richt met daarin aanbiedingen en spelletjes. Uiteraard waren er vele mogelijkheden om de in wendige mens te versterken. Met de warmte van gisteren is het niet vreemd dat vooral het door „De Swartesteegh" ingerichte terras en de man met het ijsco karretje alle eer werd aange daan. Maar ook de barbecue van Fred Timmer, de lekkernijen van bakker Hans van den Hoven, de visversnaperingen en het snoepgoed vonden gretig aftrek. Behalve de Biezenkamp- ondernemers en andere nering doenden waren er ook informa tieve kramen. Zo was de Rijkspo litie aanwezig met een stand, waarin informatie werd gegeven over de voorkoming van misdrij ven. Voor de jeugd was vooral de aanwezigheid van de vrijwillige brandweer een grote attractie. Op een terreintje naast het par keerterrein mochten jongens en meisjes eens proberen een brandslang te hanteren met be hulp van verschillende brand weerlieden. college te werk was gegaan. Hij wilde van de wethouder wel eens horen waarom er zo'n haast be tracht was. Wethouder Ummels kwam met een verklaring. Siemens heeft aan drie gemeenten in Neder land een aanbod gedaan om een schotelantenne te kopen. Het ging hier om een koopje. De antenne kost normaal het dubbele bedrag van wat wij er voor moeten betaleni Siemens heeft ons het aanbod gedaan uit erkentelijkheid voor het grote aansluitingspercentage op de kabel, dat men in Leusden heeft bereikt," aldus de wethouder ledaktie en administratie: antoor Leusder Krant, Rozendaallaan 9, Leusden-Centrum Op srkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot I 00 uur Telefoon 033-941495 I ilevering kopij en advertenties: 'oor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, I oor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur. bonnementsgeld: I 62,60 per jaar; 31,80 per halfjaar, 16,15 per kwartaal. lachten bezorging: Is abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 3 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan )ntakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag ssen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691Bij geen gehoor kunt u )ntakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 5141, toestel 44. Op de hoek van de Ruurd Visserstraat en de Hessenweg zal een spiegel geplaatst worden. i een onzer verslagge- EUSDEN/ACHTERVELD - nen korte tijd zal het colle- van B. en W. komen met rstellen om enkele ver- rsknelpunten in Achter aan te pakken. In de vergadering van de raads commissie „Openbare Werken en Ruimtelijke Orde ning" van jongstleden dins dag heeft wethouder Jan Wa genaar (VVD) laten horen om welke punten het gaat en wat er aan verbeterd kan worden. Concrete voorstellen om die )nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. /erschijnt elke dinsdag en donderdag. ioofdredakteur: Mamix Kreyns Redaktie: Boudewina de Boer Caspar van Loo verbeteringen uit te voeren volgen in een later stadium, nu de leden van de commis sie er in eerste instantie mee in hebben kunnen stemmen. Het eerste knelpunt in Achter veld. dat dinsdagavond aan de orde kwam, was het kruispunt Jan van Arkelweg/Pater Stormstraat. Omwonenden hebben de gemeen te gevraagd om een reconstructie van dit punt Die reconstructie zou moeten leiden tot een tweetal T- splitsingen achter elkaar met daar tussen een verhoogd gedeelte. Ambtelijk medewerker De Jager maakte in de commissievergade ring duidelijk, dat een reconstructie in die vorm er niet gaat komen. Het is uiterst ongebruikelijk om in door gaande wegen drempels te leggen en bovendien zou de te korte af stand tussen beide T-splitsingen de verkeersveiligheid niet ten goe de komen. Wel is het gemeentebe stuur bereid om van het kruispunt een voorrangskruising met stop- verplichting te maken. Een tweede knelpunt is enige tijd geleden door het Achterveldse raadslid Gerrit Valkhof (VVD) in de gemeenteraad aan de orde ge steld. Hij wees er op dat de aanslui ting van de Ruurd Visserstraat op de Hessenweg tot problemen voor het verkeer leidt Wie vanuit de Achterveldse nieuwbouw de Hes senweg nadert heeft nauwelijks uitzicht op deze drukke, doorgaan de weg. Wie linksaf richting Barne- veld wil moet met zijn auto zo ongeveer halverwege de rijbaan oprijden om te zien of er van rechts verkeer aankomt. Wethouder Wagenaar erkent dat het uitzicht op dit punt onvoldoende is De gemeente gaat in overleg met de aanwonenden bekijken of het uitzicht verbeterd kan worden In de tussentijd zullen een stopbord en een spiegel worden geplaatst in een poging de verkeersveiligheid te bevorderen. Ook de aansluiting van de Jan van Arkelweg op de Hessenweg blijkt regelmatig problemen op te leveren. Met name het uitzicht voor verkeer vanaf de Jan van Arkelweg naar rechts is niet altijd even goed Vooral wanneer de parkeervakken voor boekhandel Vos bezet zijn, kunnen er problemen ontstaan Daarom overweegt de Dienst Ge meentewerken om die parkeer plaatsen daar weg te halen en eventueel wat te verschuiven Tenslotte wil men ook ingrijpen op het kruispunt Eemelaarseweg/ Jan van Arkelweg. De verkeerson- veilige situatie aldaar zou verbe terd kunnen worden door het tref fen van een voorrangsregeling met stopverplichting. Daarbij wordt de Eemelaarseweg secundair ge maakt aan de Jan van Arkelweg. Bekeken moet nog worden, wat de verschillende maatregelen gaan kosten. IABESTELLEN FOTO'S: De meeste In de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u abestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij ooruitbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld. met luidelijke vermelding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, agina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per lemplaar (formaat 13x18 cm) en f 10.- voor luchtfoto's (formaat 20 25 cm). I kunt ook contant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, eusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- angt u de gewenste foto('s) thuis. E LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- antenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De EHBO vereni ging Hamersveld zal in septem ber weer een EHBO cursus ver zorgen. Op donderdag 28 juni is er van 20.00 tot 21.00 uur in de school De Heerd gelegenheid inlichtingen in te winnen en zich ie laten inschrijven voor de cur sus. Deze wordt gegeven op de don derdagavond en bestaat uit 20 lessen van twee uur Er zullen een arts en een kaderinstructeur als begeleiders aanwezig zijn. Het examen zal in de laatste week van februari 1985 plaatsvinde De deel nemers moeten 16 jaar of ouder zijn. Het cursusgeld bedraagt ƒ115,50 inclusief instructieboek en oefenverband. Het Lesgeld dient bij de inschrijving te worden voldaan. Voor nadere inlichtingen kon men bellen. 941836. LEUSDEN - Bij 't Palet, open bare lagere school in Leusden- Zuid zal op maandag 25 juni de laatste papiercontainer van dit schooljaar staan. Na de vakantie hoopt de school op dezelfde manier door te gaan. Alle gulle gevers worden door de school bedankt voor hun bijdrages AMERSFOORT - In een pluim- veebedrijf in Terschuur waren op grote schaal inentingen ver richt door iemand, die geen die renarts was en dus volgens de wet onbevoegd om dit soort handelingen uit te voeren. De directeur van het bedrijf moest zich hiervoor verantwoorden op de strafzitting van het kan tongerecht Amersfoort van 14 juni. Hij voerde aan, dat de eis dat alleen een dierenarts de inentingen mag verrichten, al jarenlang ter discussie staat vanwege het feit dat het een on uitvoerbare zaak is om één man te laten inenten als voor de ex port grote aantallen dieren klaar gemaakt moeten worden. Daarom hadden zijn medewer kers dan ook meegeholpen. En niet voor de eerste keer, zoals de officier aan de hand van het dossier constateerde. Hij vond dan ook een waarschu wing op zijn plaats dat hij in dit soort gevallen met zijn eis tot 1 10.000,- boete kan gaan. Hij eiste nu f 3000,-, waarvan de helft voorwaardelijk. De kan tonrechter matigde deze eis wat en veroordeelde tot f 2000,-; eveneens de helft hiervan voor waardelijk. In een kampwinkel van de cam ping "Het Speulderbos" in Barne veld was sterke drank verkocht zonder dat de beheerder daar een vergunning voor had. Zowel de bedrijfsleidster, die de inkoop ge regeld had, als de beheerder op wiens schouders de uiteindelijke verantwoordelijkheid rustte, moesten terechtstaan "Dit is niet leuk voor de middenstand van Barneveld, die weinig aan 20.000 toeristen heeft, als alles op de camping gekocht kan worden" vond de officier, die meedeelde dat hij samen met de politie van Barneveld dit soort problemen nauw in de gaten houdt om te pro beren oneerlijke concurrentie te voorkomen. Verdachte, die inmid dels geen kampwinkel meer be zat, maar een slijterij in een an dere gemeente was begonnen, kreeg te horen dat hij het zelf ook niet zou waarderen als iemand hem oneerlijke concurrentie zou aandoen door zich niet aan de vestigingsvoorwaarden te hou den Wat verdachte overigens ook niet kon waarderen was het feit dat hij de 63 flessen sterke drank die in beslag genomen waren niet terug kreeg "Dat is al een hoop geld" verzuchtte hij. Daar kwam dan nog een boete van f 750,-bij, waarvan f 500,- voorwaardelijk. Ook de bedrijfsleidster kreeg f 250.-boete "U heeft duiven en kippen afschu welijk behandeld door ze in plas tic zakken en dozen in uw auto te stoppen waardoor een gedeelte dood is gegaan", verweet de kan tonrechter een jonge, vrouwelijke verdachte, die in Barneveld een grote hoeveelheid pluimvee ge kocht had Het ging om 50 dode duiven en 9 dode kippen. Volgens het proces-verbaal had verdachte verklaard dat er al een heleboel dood geweest waren toen ze ze gekocht had, ..rnaar dat er nog wel meer dood gegaan zouden zijn omdat ze ze in de auto had moeten proppen". "Wat doet u met die vieze beesten?", infor meerde de kantonrechter "Op eten. Ze zeiden dat ze voor de slacht waren, anders zou ik ze niet kopen" De officier merkte op dat het hier niet om de reguliere markt ging. "Dit is geen smakelijk verhaal. Zelfs al ben je niet overdreven sentimenteel, dan is het nog geen manier van doen om dieren zo te vervoeren dat je moet afwachten wat er levend thuis komt om dan de rest te slachten". Een boete van f 200,- waarvan f 150,-voor waardelijk, met een proeftijd van een jaar "Stropers leveren de mooiste ver halen op de zitting", lachte de of ficier toen hij kleurrijke verhalen kreeg voorgeschoteld die als be wijs moesten dienen van de on schuld van zijn verdachten Een inwoner uit Bunschoten had met aalkisten gevist zonder geldige visakte volgens het proces-ver baal, maar volgens eigen zeggen "had hij de kistjes alleen maar op geraapt omdat ze de vorige dag met de storm waren aange spoeld" Helaas net op het mo ment dat twee verbalisanten aan gevaren kwamen, niet in uniform maar in sportkleding en daardoor onherkenbaar Boete f 50,- De heren De N en S. uit Amers foort zouden de jachtwet overtre den hebben door in de Bokkedui- nen wildstrikken te plaatsen. De verbalisant had ze er samen spe ciaal op af zien lopen en had ze tegen elkaar horen zeggen "er ligt er één in". "Ik ben toch gelijk weggelopen, die strikken waren niet van mij Ik wandel daar iedere dag en ik kijk altijd of ik gestolen fietsen zie. Ik heb er al drie bij hun rechtmatige eigenaar kunnen terugbrengen. En ik heb een keer een geweer gevonden en een fruitautomaat". Dat was mooi. maar daar ging het nu niet om, vond de officier. Hij gaf toe dat de bewijsvoering moei lijk is, maar haalde daarom een arrest van de Hoge Raad aan, waarin bepaald is ,,dat ook de ge dragingen van hen die zich in het jachtveld bevinden, meetellen bij de bewijsvoering". "Het ging in dat arrest om iemand die met een lamp op een strik ge schenen had en ook later van niks wist. Toch is hij veroordeeld. Daarom voel ik me in goed gezel schap als ik u beiden veroordeel, te meer waar één van u al een oude bekende is". Voor De N. f 250,- boete en voor S. f 250,-, waarvan f 150,-voor waardelijk omdat het voor hem de eerste keer was. j AMSTEL BIERjjg&tej fHHi JUia HTiMA

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3