Sky Channel donderdag op CAI Werkgroep: grotere sportzaal in Achterveld kan in 1985 m Drie bezwaarschriften tegen 114 volkstuinen A_ Aanslag rioolrecht valt verkeerd bij vier inwoners... Plattegrond begin juli verkrijgbaar lapport naar haalbaarheid aan B&W aangeboden leusder krant Belangen veehouderij geschaad Afscheids concert T. Vistix" Rijontzegging voor weigeren bloedproef Politie hield alcoholcontrole Vandaag in de Leusder Krant C06N BGRG BDU m rT"i n Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant Elektrotechnisch Installatiebureau Hoo'fdred&kteur MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 1 f 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 bgg (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.15 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DINSDAG 26 JUNI 1984 16e JAARGANG NO. 17 EUSDEN- Het programma an Sky Channel, de Britse ommerciële satellietzen- r, is komende donderdag p de Leusdense kabel te ntvangen. Vanaf vijf uur 's iddags kunnen de abon- ees van de Centrale An- nne Inrichting op kanaal 40 ky Channel op hun beeld- uiszien. j gelegenheid van de eer- te ontvangst van deze sa- llietzender in Leusden ordt een speciaal item voor e Leusdense kijkers uitge- inden. Om vijf uur worden door Sky Channel verwel- amd en krijgen zij dia's van eusden, begeleid door ge- iroken woord, voorgescho- Id. Deze vorm van verwel- >ming van nieuwe Sky hannel-kijkers viel eerder idere gemeenten te beurt, e gemeente geeft komende mderdag een officieel itje aan de de eerst ont- ingst van de Britse sateliet- nder. Om half vijf die mid dag zal wethouder Jan Wa genaar een paar woorden zeggen tot een aantal geno digden, waarna om vijf uur het televisietoestel wordt in geschakeld, afgstemd op Sky Channel. De eerste beelden van de sa tellietzender in Leusden val len samen met het debat in de Tweede Kamer die dag over de zogeheten Pinkster beschikking van minister Brinkman (WVC), waarin voorwaarden zijn opgeno men vor het toelaten van buitenlandse zenders op de Nederlandse kabel. Eén van de belangrijkste voorwaar den is dat de programma's niet van Nederlandse onder titels mogen worden voor zien. Politiek gezien is het CDA het met deze beper kende maatregel eens, ter wijl de VVD haar twijfels er over heeft. De programma's van SKY Channel voldoen aan de voorwaarden, gesteld in de Pinksterbeschikking van Brinkman. De schotelantenne, waarmee Sky Channel wordt ontvangen, werd vorige week op het dak van het gemeen tehuis geplaatst LEUSDEN/ACHTERVELD - Twee inwoners van Leusden en twee van Achterveld heb ben de gemeente schriftelijk kenbaar gemaakt dat ze be zwaar maken tegen de aan slag rioolrecht die onlangs bij hen in de brievenbus is gevallen. Twee bezwaarden weigeren vooralsnog het be drag van veertig gulden voor deze gemeentelijke belas ting te voldoen. Dit jaar heeft de gemeente Leusden het rioolrecht inge voerd waardoor belasting kan worden gevraagd van inwo ners die een aansluiting heb ben op het gemeentelijk riole- ringsnet Voorheen was het rioolrecht opgenomen in de onroerend goedbelasting. die dit jaar - door de invoering van het rioolrecht - is verlaagd De opbrengst van onroerend goedbelasting plus rioolrecht is echter groter dan wanneer alleen de o.g.-belasting gehe ven zou worden. De invoering van het rioolrecht is gekozen omdat Leusden met de onroe rend goedbelasting aan het plafond zat en dus geen verho ging van het tarief meer kon doorvoeren Het viertal dat bezwaar maakt tegen de aanslag riool recht, heeft met name met de achterliggende reden van de invoenng van deze gemeente lijke belasting moeite. Gespro ken wordt van volksverlakke rij" en „onbehoorlijk bestuur", omdat Leusden uiteindelijk meer geld incasseert dan wan neer slechts de onroerend goedbelasting wordt geheven De brieven waren gea dresseerd aan het college van B&W en aan de gemeen teraad en staan daarom op de lijst van ingekomen stuk ken, behorende bij de raad- stukken. Burgemeester en wethouders vragen donder dag de gemeenteraad de af handeling van de vier brie ven in hun handen te stellen. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Begin juli zal in Leusden een nieuwe, bijge werkte plattegrond verschijnen. Drie jaar geleden kwam de laat ste editie van de gemeentelijke plattegrond op de markt. Deze was destijds binnen een mum van tijd uitverkocht. Lange tijd heeft Leusden het daarom met nood-plattegronden moeten doep die vrij snel gedateerd wa ren door de voortschrijdende nieuwbouw. In opdracht van de gemeente heeft uitgeversmaatschappij Suurland Vademecum de nieuwe plattegrond vervaardigd (in kleu rendruk) Het is de bedoeling deze grondtekenmg van Leusden op 1 juli te koop aan te bieden. De prijs zal rond de vijf gulden liggen. Later deze zomer zullen de bak ken met plattegronden aan de in valswegen van de gemeente wor den vervangen door verlichte exemplaren waarin de platte grond in het glas is gedrukt Tot die tijd zullen in de bestaande bakken de nieuwe edities van de grondtekening worden opgehan gen. (Van één onzer verslaggevers) HTERVELD - Werkgroep Sportzaal Achterveld is van sning dat het mogelijk moet zijn in 1985 een grotere ortzaal in Achterveld te realiseren. Is dit niet het geval dan de werkgroep bevreesd voor een aantal negatieve ontwik- lingen als ontwrichting van het Achterveldse binnensport- renigingsleven, het in gevaar komen van de bestuurbaar- id van deze verenigingen en het tot stilstand komen van de omotie van de binnensport. Dit staat in een rapport van ae rkgroep dat ze gemaakt heeft er de haalbaarheid van een nieuwde sportzaal in Achter- Afgelopen vrijdag werd or werkgroeplid Annie van k een exemplaar van het rap- rt overhandigd aan het colle- van burgemeester en wethou- rs. ,,lk hoop dat deze rapporta- tot resultaat mag hebben dat 985 de eerste steen kan wor- n gelegd voor de vergrote ortaccommodatie in Achter- Id", aldus Annie van Dijk tot college. Werkgroep Sportzaal Achterveld rd in 1983 gevormd, nadat reeds der in grote en kleine verbanden dies waren verricht naar de mo- ijkheid de bestaande sportzaal de W. van Amersfoortstraat te beteren of te vergroten. In de rkgroep namen plaats Avanti, Achterveld, LTV De Eemelaar, gemeente, de Nederlandse )rt Federatie plus deskundigen belangstellenden uit de sport- onderwijswereld. De gemeente de geld beschikbaar om een jelijk onderzoek te doen naar de ilbaarheid van een grotere irtzaal in Achterveld De huidige ommodatie heeft namelijk te krappe vlaktematen en is te laag (voor badminton en volleybal). De maten van de zaal voldoen boven dien niet altijd aan de door de verschillende sportbonden gestel de eisen waardoor bepaalde ver enigingen niet „thuis" kunnen spe len. Daarnaast is er vrijwel geen ruimte voor toeschouwers. Een grotere accommodatie lost deze problemen op en kan meteen het hoofd bieden aan de mogelijke verwachting van meer aktiviteiten in de binnen- dan in de buitensport. DE MOGELIJKHEDEN In het rapport van de werkgroep worden drie mogelijkheden ge noemd die het verlangen naar een grotere sportzaal kunnen bevredi gen: vergroting zaalruimte van de huidige accommodatie de bestaande accommodatie vergroten door aanbouw de huidige zaal afbreken en een volledig nieuwe bouwen Van de eerste mogelijkheid zegt de werkgroep dat die niet voldoen de in dé behoefte voorziet „De accommodatie dient multifunctio neel gebruikt te kunnen worden Een beperkte vergroting van de huidige zaal voldoet niet aan die behoefte", aldus de werkgroep. Van de derde mogelijkheid vindt ze het volgende: „Behalve dat dit alternatief een relatief hoge inves tering zal vergen, dient dan ten opzichte van de huidige accommo datie van kapitaalvernietiging ge sproken te worden De inspectie van het onderwijs zou hiertegen grote bezwaren kunnen hebben Blijft over mogelijkheid twee: de bestaande sportzaal aanzien lijk vergroten door er een stuk aan te bouwen. De werkgroep spreekt haar voorkeur uit voor deze mogelijkheid, omdat de „bijruimtes" in gebruik blijven en zelfs wat worden uitgebreid in samenhang met de vergrote zaalruimte die qua afmetingen 22x34 meter zou moeten zijn. BEHEER De huidige sportzaal in Achterveld die te klem is De werkgroep stelt in haar rap port, waarvan de opstelling bege leid is door de N.S.F.. dat door zelfwerkzaamheid van de gebrui kers van de nieuwe sportzaal het beheer kan worden overgenomen van de gemeente Daardoor, zo meent de werkgroep, kunnen de exploitatiekosten worden gedrukt en hoeft de gemeente slechts jaar lijks een klein exploitatietekort bij te passen Omdat iemand aan spreekbaar moet zijn voor het be heer van de accommodatie zal er een rechtspersoon in het leven moeten worden geroepen. In de rapportage van Werk groep Sportzaal Achterveld is ook een exploitatietekort opge nomen, waaruit blijkt dat er een tekort zou optreden van bijna 31 duizend gulden per jaar tegen een tekort van ruim 33 duizend gulden in 1983 voor de huidige Achterveldse sportzaal. Onafhankelijk IBOUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden pyu Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 40 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm) Losse nummers: 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur geopend Zaterdags gesloten (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Drie Leusde- naren hebben ieder afzon derlijk een bezwaarschrift bij de gemeente ingediend tegen het raadsbesluit om een tweede volkstuinen complex aan te leggen langs de Asschatterweg. Het drietal heeft tevens de afdeling rechtspraak van de Raad van State ge vraagd het betreffende raadsbesluit te schorsen. De bezwaarden, de heren Van Garderen. Van de Wolfshaar en Van Roomen, menen dal de aanleg van hel volkstuinencomplex de be langen van hun veehouderi|bedri|f schaadt Bovendien slokken de volkstuinen potentiéle bedrijfs- grond op en komt in hinderwet- positie in gevaar door de vestiging van een recreatief ob|ekt.' aldus de indieners van de bezwaarschriften die qua redaktie identiek zijn Onder dezelfde motivatie hebben zij de Raad van State verzocht het raadsbesluit te schorsen. Dat wil zeggen dat gevraagd wordt te ver ordenen dat de volkstuinen niet mogen worden aangelegd zolang de AROB-procedure tegen het raadsbesluit loopt. In de mei-vergadering van de Leusdense gemeenteraad werd besloten tot de aanleg van 114 volkstuinen aan de Asschatterweg a raison van 85 duizend gulden. De raad was niet eensgezind want PvdA en CDA-fractievoorzitter Evelien Blom stemden tegen het voorstel De PvdA-fractie en Blom vonden de gekozen lokatie van de volkstuinen een verkeerde, midden in een landschappelijk gebied. Daarnaast was de PvdA bevreesd voor hogere kosten dan de ge raamde 85 duizend gulden. De drie veehouders, die nu bezwaar hebben aangetekend tegen het raadsbesluit, worden op 24 juli gehoord door de raads commissie „Bezwaar- en Be roepsschriften" die het college van B&W zal adviseren of de bezwaren gegrond of ongegrond verklaard moeten worden. LEUSDEN - "Het is heel dom ge weest," zei een 46-jarige inwo ner van Leusden dinsdag tegen de Utrechtse politierechter, mr K.S. Bieger, over zijn bloed- proefweigeing op 16 oktober van het vorig jaar. De Leusde- naar trok die nacht om 4 uur de aandacht van de politie omdat er iets mis was met de motor van zijn auto. De agenten roken drank en lieten de man blazen. Hieraan werkte hij mee, maar op het polititbureau weigerde hij de bloedproef. "Ze begonnen te praten over een misdrijf, maar ik voelde me geen misda diger en toen heb ik dom gerea geerd." Officier van justitie, mevrouw mr. Y.A.T Kruyer, vertelde de ver dachte dat het Openbaar Ministe rie mensen die de bloedproef wei geren behandelt ais hadden ze een promillage tussen de 1,8 en 2,5. Ze eiste f 1500.-- boete, een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken en een rij-ontzeg- ging van negen maanden. Mr. Bieger legde de gevorderde boete en voorwaardelijke gevangenis straf op. maar een andere rij-ont- zegging. De Leusdenaar mag ne gen maanden niet rijden op zater dagen, zondagen en erkende feestdagen. LEUSDEN - De rijkspolitie heeft vrijdagnacht aan negen tien automobilisten een rijver bod opgelegd, omdat zij meer alcohol hadden gedronken dan is toegestaan. Tien van hen kre gen een proces-verbaal. Zij vormden de „vangst" tijdens een grootscheepse alcoholcon trole die door de rijkspolitie in Leusden, Woudenberg, Scher- penzeel en Renswoude werd ge houden. In totaal werden 350 auto's aangehouden. Veel wa gens werden bekeken op hun technische staat en die bleek bij drie auto's zodanig slecht te zijn dat de politie tot bekeuren moest overgaan. De Wegwijzer nam met musical afscheid van schooljaar pag. 3 Mininatuurtjes pag. 3 Slotfeest lagere school 't Palet pag. 5 Zwemvierdaagse eindigde „nat" pag. 5 Boekennieuws: een hele pagina leesvoer pag. 6 Sportpag. 7 55 LEUSDEN - De Leusdense/ Amersfoortse band ,,T. Vistix" bestaande uit: Robert (synthesi zer-zang), Bob (bas), Wilko (sax.-zang), Gerritjan (zang-gi taar), Adriaan (drum) is nog eenmaal te beluisteren en wel op donderdag 28 juni in ,,de Geut", Zwarteweg 27 Na een succesvolle periode met swingende mensen en tevreden publiek gaan de bandleden alle maal hun eigen weg. Dus nog eenmaal kun je komen genieten van de Ska-Reggae-wave, waar onder de eigen nummers: Cock fight, Misty morning, Living blind, Just at nine a.m. en vele andere Het concert begint om 20.00 uur en iedereen is welkom. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. Rozendaallaan 9 Leusden-C. KWEKERIJ STUIVENBERG staakt met het verteren van ad, maar planten blijven we kweken en verkopen. Groeten. Vierzinnen 1 Scherpenzeel. VRNDGN Rozendaallaan 11 Tel. 033-941235.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1