foetbalcompetitie seizoen 984-1985 attractiever j/einig veranderingen bij oda en Achterveld Verassingen op jeugd clubkampioenschappen LTV Lockhorst liusdense wielrenners op dreef :!drijfsvoetbal ?idert einde Triplette- toernooi voor Jacobs afdeling Utrecht le L f Uitslagen Leusder Troef Oud papieraktie Impala geslaagd SDEN/ACHTERVELD - Met ing van het komende sei- zal de voetbalcompetitie in Ideling Utrecht een stuk at- iever worden. Dat is ten- ;te de bedoeling van het af- igsbestuur die onlangs bij jvaststellen van de nieuwe etitie-indeling (84-85) besloten om in een aantal laardklassen versterkte ©tie en degradatie in te n. Het aantal promotie- en datie plaatsen wordt gro- aardoor de competitie tot laatste fase aantrekkelijk jannend blijft. In sommige Hen duurt het seizoen zelfs duel langer omdat een be- I ngsduel moet uitmaken 'e i club de al bekende pro- indi en degradenten mag \c volgen. Kortom, tot het Jl toe zal de spanning erin lit voor Roda '46 en Achter- het nieuwe seizoen bete kent, zullen we aan de hand van de indelingen nader bezien. De Roda-zaterdag zal volgend jaar voor het eerst in de hoofdklassse, de laatste schakel tussen afdeling en hoofdbond. uitkomen. Als de butant staat de zaterdagelf van trainer Richard Beumer geduchte tegenstand te wachten. De con currentie is niet mis. De Hoofd klasse wordt door de volgende clubs gevormd: Advendo '57 - Ederveen Baarn Benschop CSV Vitesse - Breukelen Eminent Boys - Utrecht Hercules - Utrecht Hoevelaken Montfoort Musketiers - Eist Roda'46- Leusden Veensche Boys - Nijkerkerveen VOP - Amersfoort De kampioen promoveert naar de 4e klasse van de KNVB. Blijkt aan het einde van de competitie dat er niet één maar twee clubs naar de afdeling Utrecht degraderen dan komt ook nummer twee van de eindranglijst voor promotie in aan merking. De onderste drie degra deren naar de 1e klasse. Wat de promotie betreft is er geen ver schil ten opzichte van vorig jaar De degradatie is daarentegen wel veranderd, (drie clubs i.p.v. twee). In totaal zijn vier maximaal vijf plaatsen beschikbaar die voor de 12 hoofdklassers in een hogere danwel lagere klasse zullen resul teren. Over de kansen van de Roda-za terdag zullen we het nog maar niet hebben omdat we de sterkte van de Leusdenaren nog niet kun nen vergelijken met de opponen ten omdat een groot aantal clubs totaal onbekend zijn. Alleen we ten we dat de degradant is uit de 4e klasse KNVB, VOP uit Amers foort is samen met Roda '46 de promovendus van de 1e klasse. De overige clubs spelen al langer in de hoofdklasse. Hoevelaken en Veensche Boys zijn sterke streek genoten die al vele seizoenen achtereen in de kop van de hoofd klasse meestrijden. De meeste andere tegenstanders komen uit de omgeving van de stad Utrecht. ZONDAG In de zondagafdeling zijn Roda '46 en Achterveld na de promotie van de oranjehemden weer 'ou derwets' herenigd. Het belooft dan ook met inbegrip van de nieuwe regeling een zeer inte ressant jaar te gaan worden. Beide teams spelen in de 1e klasse A die in zijn totaliteit er als volgt uit ziet: Achterveld Actif - Hilversum Amsvorde - Amersfoort Barneveld BFC - Bussum Gooische Boys - Hilversum Hooglanderveen Laren Olympia - Hilversum Roda '46 - Leusden WZA - Amersfoort Zuiderzeevogels - Lelystad De kampioen promoveert naar de hoofdklasse terwijl de nummers 2 van de 1e klasse A en B, in een onderling treffen uitmaken wie de kampioenen mag vergezellen. De onderste twee van de ranglijst de graderen naar de 2e klasse. De nummers voorvoorlaatst van beide eerste klassen spelen een beslissingswedstrijd om één plaats in de 1e klasse. De verlie zer degradeert. Vergeleken met voorgaande jaren een fikse uit breiding van het aantal belang rijke plaatsen. Gezien het aantal streekderby's die ook komend seizoen weer op het programma staan zal de strijd vanaf het begin in alle hevigheid losbarsten. De krachtsverschillen zijn gering. Een uitgesproken fa voriet valt op voorhand niet te noemen. Achterveld en Olympia zijn de nieuwkomers uit de 2e klasse terwijl BFC uit Bussum de degradant uit de hoofdklasse is. De andere ploegen spelen al lan ger op eerste-klasniveau. De meningen over het toch wel abrupte besluit van de afdelings bestuurders zijn over het alge meen eensluidend positief. Goed voor de spanning en het publiek, waren de reacties. En daar is het nou juist allemaal om begonnen. iele edi vit IDEN/ACHTERVELD - De ijn waarbinnen de voetbal van club kunnen verande- onlangs verstreken (1 Welke gevolgen de ,5! isferperiode" voor de dense voetbalformatie gehad, zijn we even nage- De totale balans ziet er als uit. oda-zondag heeft wat be treft het aantal wisselingen de drukste periode achter de rug. Eef van Dongen (trainer) en Dick van 't Klooster (lager) hou den het voor gezien en gaan het bij Roda'46 op een ander vlak proberen. Bert Staubach ver ruilt de zondag- voor de zater dagafdeling terwijl Ruud Tol boom overschrijving naar Ach terveld heeft aangevraagd. Te genover dit verlies staat de komst van Bobby Schoordijk (WZA) en de terugkeer van Hil- debrand v.d. Meer (IJsselmeer- vogels) en Ben Schuurman die weer op het oude nest is neer gestreken. Van de Roda-zaterdag komen Dick Smit en Ricky Buunk over. Wilco Bettink komt vanuit de ju nioren de selectie van Roda-zon- dag trainer Rob Ton versterken die aan zijn tweede seizoen bij de rood-zwarten begint. Zoals gewoonlijk valt er vanuit Achterveld weinig transfernieuws te melden. G. Hak is de enige die noodgedwongen een punt achter zijn voetballoopbaan zet. Als lei der naast de nieuwe trainer Jan Drost uit Nijkerkerveen zal de Achtervelder zeer nauw bij het standaardteam betrokken blijven. J Koot (KDS) en R. Tolboom (Roda-zondag) vullen de Achter- veldse selectie aan Voor het ove rige blijft alles bij het oude zodat Achterveld met nagenoeg de zelfde spelers maar met een nieuwe "trainersstaf" in de (her- Bert Staubach de enige aanwinst van de Roda-zaterdag overde) 1e klasse gaat uitkomen. Het kampioenschap van de 1e klasse met daaraan verbonden de promotie naar de hoofdklasse heeft Roda-zaterdag niet veel nieuwe spelers opgeleverd Al leen Bert Staubach van de zon dag is de nieuweling in het zater- Jan Drost, de nieuwe trainer van Achterveld daggezelschap. De komst van Er- win Snijders (Sparta Nijkerk) ging ter elfder ure niet door. Op het scheiden van de markt verkoos de in Leusden woonachtige ex-sc Amersfoort-speler het Amers- foortse Quick boven hoofdklasser Roda-zaterdag. De winst in persoon van Bert Staubach wordt gecompenseerd door het verlies van topscorer Ro nald de Haas die te kennen heeft gegeven om lager te gaan voet ballen en (voorlopig) uit de selec tie is verdwenen. De al eerder ge noemde Ricky Buunk en Dick Smit hebben zich bij de Roda-zon- dag aangemeld. Alle andere spe lers die in de selectie zaten gaan nog een jaar door. Trainer Ri chard Beumer gaat zijn derde achtereenvolgende seizoen bij de Roda-zaterdag in. LEUSDEN - Op 16 juni heeft gymnastiekvereniging Impala haar eerste oud-papieraktie ge houden. De aktie was een groot succes. De container van 6 ton was dan ook veel eerder vol dan dat verwacht werd. Er moest el ders naar opslagruimte gezocht worden maar ook hier ontstond snel plaatsgebrek. Om drie uur 's middags moest dan ook noodgedwongen het sein stop pen gegeven worden. De gymnastiekvereniging veront schuldigt zich tegenover alle Leusdenaren die vergeefs heb ben zitten wachten. Desalniette min zal ook dit najaar weer een oud-papieraktie gehouden wor den. De finalisten van het jeugdkampioenschap LTV Lockhorst LEUSDEN - Op de finaledag van de jeugdclubkampioen schappen van de LTV Lockhorst op het Burgemeester Buining- park vielen afgelopen zaterdag enkele verrassingen te noteren. Bij de sterkste jongens zorgde Rob Stuiver voor een enorme stunt door twee geplaatste spe lers keihard onderuit te halen. In de halve finale rekende hij met de als eerst geplaatste Mi chel van Vuuren af. In twee sets versloeg Rob Stuiver de toren hoge favoriet. In de finale deed hij het nog eens dunnetjes over door de als tweede genoteerde Remon van Beek te kloppen De 1e set moest Rob met 4-6 uit handen geven maar nadat hij de 2e set met 6-3 in zijn zak had was er voor Remon van Beek geen houden meer aan. Met nog een keer 6-3 moest hij tegen een "losgeslagen" Rob Stuiver voorgoed het loodje leggen die daarmee de terechte clubkam pioen werd. In de poule voor de sterkste meis jes bleef alles bij het oude Ge heel volgens verwachting kwa men Madeion Schoemaker en Gi- sela Bok in de finale terecht. De als nummer één geplaatste Made- Ion deed wat van haar verwacht werd door Gisela met 6-4 en 6-2 naar een nederlaag te spelen. De verliezerspoule, bestaande uit jongens en meisjes die hun eerste wedstrijd hadden verloren, werd bij de jongens gewonnen door Ro bert Loevendie en bij de meisjes door Claudine van de Vliet. Vin cent Koopman en Mirjam de Wilde moesten beiden met 6-2. 6- 1 het onderspit delven, In de B- poule eiste bij de jongens Jan Pie- ter Tuininga de titel op door met overtuigende cijfers (6-2,6-0) Ar nold Seldenrijk te verslaan. Het krachtsverschil bij de meisjes in deze poule was aanmerkelijk ge ringer. Tot het laatst toe bleef de tweestrijd tussen Tessa Ackers en Jasmin Wagenaar ongemeen spannend. Tessa hield haar zenu wen het langste in bedwang en won tenslotte met twee maal 7-5 de hoofdprijs. In de verliezers- ronde van deze pule zal Raoul Achterberg kans om van Bart Otto te winnen (6-4,6-3) terwijl Anne- lien Tijmensen bij de meisjes de sterkste bleek. In drie sets greep ze de volle winst (7-6,4-6,6-0). Veertien dagen nam het jeugd clubkampioenschap in beslag. In totaal werden ongeveer 120 par tijen gespeeld. Op de jaarlijkse feestavond die na afloop van de finaledag in het clubhuis gehou den werd, kregen de clubkam pioenen de prijzen uitgereikt. Te vens werden de acht teams die in de competitie het kampioenschap behaald hadden gehuldigd. ono SDEN - In de diverse wie len die in deze tijd van het ijna dagelijks in de regio en worden, laten de Leus coureurs zich steeds van zien en weten dan ook rlijk veel prijzen in de te slepen. ronde van Putten die vorige aterdag op de wielerkalen- oo od, legde Gert Mosterd op plaats bij de amateurs Liefhebber Johan Ossen- iwam in Putten als 7e over op d in ha dag 21 juni kwamen de tijd i fers Ossendrijver in Drie- ïtranc aan de start. Nog eenmaal a ut Oi ni( t bezi teel' izzels te aul Ossendrijver laten zien dat hij in een oiaxenae vorm ver keert door in zijn laatste wedstrijd bij de liefhebbers en veteranen als 2e onder het finish doek door te flitsen. Johan Ossendrijver kwam met een 6e plaats eveneens uitste kend voor de dag. Een dag later debuteerde Paul bij de amateurs in de ronde van Apeldoorn. Meer als een plaats in het peloton zat er voor de Achtervelder niet in. Gert Mos terd liet zich wel in de voorste gelederen zien. Een 7e plaats in het ijzersterke deelnemersveld was zijn deel. Zaterdag 23 juni speelden de Leusdenaren in de ronde van Nij kerk een belangrijke rol. Johan Ossendrijver eindigde als 9e net voor Jos Kerkhof die als 10e over de streep ging. uerard van troos ter maakte het Leusdense succes compleet door als 15e te eindigen. In de ronde van Lichtenvoorde die afgelopen zondag op het program ma stond toonde Gert Mosterd vormbehoud met een fraaie 7e piaats. Komend weekend gat een aantal renners van de Pedaalridders en de ren- en toerclub Amersfoort aan wielerwedstrijden in Denemarken deelnemen. Op uitnodiging van een aantal Deense wielrenners, die onlangs in de wielerronde van Scherpenzeel meekoerste, reist een 10-mans formatie, waaronder de Leusdenaren Gert Mostert en Harry Zwarts (winnaar in Leusden), zaterdag naar het Skandinavische land af. De ploeg die de Hollandse driekleur gaat verdedigen bestaat uit 6 amateurs en 4 junioren. Naast de al eerder genoemde dorpsgeno ten maken Stef Bredewold, Peter en Rudie Huygens. Dick van Dalen, Gijs Bast, Ron Gerritsen, Henk Koning en Bert Broekhuizen de reis mee Zondag 1 juli moeten de heren reeds aan de bak. Een klassieker van 180 km waaraan veel inter nationale cracks meedoen staat als eerste op het programma. Dinsdag 3 juli nemen de Leusde naren en Amersfoorters voordat ze weer naar Nederland terugke ren nog aan een criterium in de buurt van Kopenhagen deel. >oekje waa EN - De bedrijfsvoetbal- langi "tie (zomeravondcompe- de regio Amersfoort be- een beslissend stadium pentafjken. Deze week begin- rdraaij elftallen aan hun ne- wedstrijd. Daarna staat 0 i volle ronde en een aan- aalwedstrijden op het nma voordat de eindba- lans precies opgemaakt kan worden. Toch kunnen we aan de hand van de tussenstand (t/m 8 juni na 6 duels) opmaken wie wel en wie niet de grootste gegadigden voor een promotie- dan wel de gradatieplaats zijn. De strijd om het kampioenschap in de 1e klasse gaat tussen Soester- kwartier en het Spoorzicht. De top-formatie van Pon Voor waarts uit Leusden heeft een te grote achterstand om zich in de strijd om de bovenste plaatsen te mengen. Een derde plaats is voor Pon het hoogst haalbare. De Musketiers is de belangrijk ste kandidaat voor de onderste plaats. De (tussen)stand in de 1e klasse: Spoorzicht 6-10 Soesterkwartier 5-9 Pon Voorwaarts 1 6-5 Tankwerkplaats 1 6-4 Karei de Stoute Boys 5-3 Z.A. Musketiers 6-3 In de 3e klasse vertegenwoordi gen de Bank Giro en het tweede team van Pon Voorwaarts de Leusdense belangen. Beide teams doen weinig voor elkaar on der en nemen met 6 punten een plaats in de middenmoot in. Zowel voor promotie als degradatie ko men de Leusdenaren niet in aan merking. Voor GA '70 en Chemco lijken de bovenste en onderste positie wel weggelegd. De stand in de 3e klasse: GA'70 6-10 Zon&Schild 6-7 Pon Voorwaarts 2 5-6 BGC 6-6 Bouwfonds 5-3 Chemco 4-0 In de laagste klasse (4e klasse) komen de voetballers van Lisidu- nahof aangevuld met spelers van Dienstencentrum Gereformeerde LEUSDEN - Het jaarlijkse triplette-toernooi van de Leus dense jeu de boulesclub De Hak- horst is een succes geworden voor triplette Jacobs. Het drietal (Ton en Joost Jacobs en Ruud Noom) won in de finale met 13-7 van triplette Dam (Ruud en Tiny Dam en Coen Bisschops). De derde plaats was voor Guillaume en Bauk Spiering en Bep Jacobs. Het toernooi had een bijzonder spannend verloop. Na vier van de vijf ronden hadden nog acht van de negen tnplettes kans op de finale ronde. In die ronde zorgde het enige uitgeschakelde triplette (Snoek, Van der Bremer en Hetty Stienen) voor de grootste verras sing door het favoriet geachte tri plette Bokhorst met grote cijfers te verslaan 13-3. In de eerste halve finale won triplette Dam overtuigend van het drietal Manuel, Groos en Stienen; in de andere halve finale wees triplette Jacobs het trio Spiering terug. In de strijd om de derde plaats zegevierde triplette Spiering met 15-13 na een wel zeer span nende partij. Soms moet de maatlat er aan te pas komen. In de finale nam triplette Jacobs een kleine voorsprong op het favo riete triplette Dam. dat overigens al in de eerste voorronde van Jacobs had gewonnen. Jacobs bouwde de voorsprong uit en nam met 15-11 revanche. De wisselbeker was voor Ton Jacobs, Joost Jacobs en Ruud Noom De geslaagde bouledag werd afgesloten met een barbeque, waarbij Henk de Ridder voor de muzikale begeleiding zorgde. Eindstand: 1Ton en Joost Jacobs. Ruud Noom 2. Ruud en Tiny Dam. Coen Bisschops 3. Guillaume en Bauk Spiering, Bep Jacobs 4 Jan Groos, Hans Manuel en Thieu Stienen 5. Hans en Marjolein Jacobs, Robin Kennedy. 6. Rudolph en Roelof de Groot, Rita Kerseboom 7 Henk, Kees en Bauke Bokhorst 8. Miel en Ans Eskenazi. Max en Carla Jonkman 9. Charles Snoek, Arie van der Bremer en Hettie Stienen r* V. r V - Het jaarlijkse triplette-toernooi werd een spannende aangelegenheid. Kerken steeds beter in hun spel. Na een moeizaam begin zijn de Leusdenaren dank zij twee over winningen op rij, na een 3e plaats op de ranglijst opgeklommen. Met een beetje mazzel kan zelfs een tweede plaats gepakt worden. Het kampioenschap komt zo goed als zeker in handen van het tweede elftal van de Musketiers De stand in de 4e klasse is Z.A Musketiers 2 6-11 Tankwerkplaats 2 5-8 Lisidunahof 6-7 Foxboro 2 5-5 T D Verzamelplaats 2 6-3 Intradal 2 6-0 LEUSDEN - Donderdag 21 juni zijn weer klaverjaswedstrijden gespeeld van Leusder Troef. De uitslagen zijn als volgt: 1. Hr. Huyskes 5414 pnt 2. Hr. Mulder 5334 pnt 3. Hr. v.d. Berg 5301 pnt 4. Hr. Mensink 5297 pnt 5. Mevr. v.d. Heiden 5216 pnt 6. Mevr. Nijhuis 5131 pnt 7. Hr. Palland 4976 pnt 8. Hr. Popma 4932 pnt 9. Hr. Bolt 4913 pnt 10. Hr. Plattel 4872 pnt 11. Mevr. Becks 4870 pnt. Stand 12e week - 2e periode 1. Hr. Popma 55519 pnt 2. Hr. Palland 55455pnt 3. Mevr. Nijhuis 55079 pnt 4. Hr. Mulder 54999 pnt 5. Hr. Moor 54989 pnt 6. Hr. v.d. Berg 53948 pnt 7. Mevr. v.d. Berg 53801 pnt 8. Mevr. Becks 53513 pnt 9. Hr. Nijhuis 53148 pnt 10. Mevr. v.d. Heiden 53138 pnt 11. Hr Bolt 52942 pnt

Leusder Krant | 1984 | | pagina 7