Vestiging Albert Heyn in Leusden in belang van de consument" Pastoor Van Wee overleden Onderhandelen kan altijd, zegt Leusden m w w m m G. B. ter Weijden, hoofd onderzoek Schuitema Vastgoed: lersfoort wil schotelantenne overnemen p «P SP ap Platte grond vanaf vrijdag te koop tel Decoder van Sky viel in garantie Vandaag in de Leusder Krant Vakantie disco in De Kiaveet leusder krant Gesloten SCHOOL BOEKEN? coeN BGRG '-y Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden te .r- FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant BOEKHANDEL IIUIEHSIIOl Elektrotechnisch Installatiebureau Geen krant ontvangen? krant DONDERDAG 5 JULI 1984 - 16e JAARGANG NO. 20 Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwartaal Uitgave BDU BV 6'* De cijfers schragen de bewerin gen van de marktonderzoeker Het uit 1981 daterende onderzoek laat zien, dat 20% van de ondervraag den uit deze representatieve steek proef voor zijn kruidenierswaren in de eerste plaats naar de firma Hoogvliet in Woudenberg gaat Nog eens 10% zegt daar niet in de eerste plaats naar toe te gaan, maar er toch ook regelmatig te komen Albert Heyn haalt in dat zelfde onderzoek van een score van 5% aan primaire en 2% aan secundaire klanten. Bij het onder zoek van eind vorig jaar zegt 21 van de ondervraagden bij Hoog vliet te kopen, terwijl het percenta ge Albert Heyn-gangers daar 13 is Doordat de beide onderzoeken wat verschillend van opzet waren zijn de uitkomsten ook niet geheel ge lijk, maar de tendens is in beide hetzelfde. Veel meer afvloeiing richting discount dan richting AH. Voor Ter Weijden op zich geen verrassende uitkomst ..Er is in Leusden wel een discount-winkel en dat is de Boni. Die heeft echter het grote nadeel, dat ze veel te klein is. Bovendien is het daar achter vaak moeilijk parkeren Dus wie op prijs wil kopen - en dat zijn vervolg op pagina 3 (van één onzer verslaggevers) -EUSDEN - De vestiging van een supermarkt I Albert Heyn in het hoofdwinkelcentrum „De nershof' is niet in het belang van de Leusdense isument. Bovendien zal de afvloeiing van koop- cht niet of nauwelijks worden verminderd door i filiaal van 's lands grootste kruidenier in isden. Niet te ontkennen valt dat er in Leusden ruimte is voor meer supermarkt. Maar die nte zou moeten worden ingevuld door een Jrijf met een discount-formule en juist niet door i winkeltype zoals AH ze heeft. t is de mening van de heer J. zoek van Schuitema Vastgoed ter Weijden, hoofd onder- B.V. te Amersfoort. Ter Weijden treedt niet alleen uit hoofde van zijn funktie in deze op als woord voerder van de Centra organisatie, maar ook omdat hij al zo'n jaar of tien in Leusden woont en de plaatselijke situatie goed kent. Zijn opvattingen stoelt hij op de resultaten van verschillende onderzoeken, zo als die de afgelopen jaren in Leusden en ook elders zijn ge houden. Die onderzoeksresulta ten wil Schuitema stellen tegen over de uitkomsten van het on derzoek van het Centraal Insti tuut voor het Midden- en Klein bedrijf (CIMK), dat in opdracht van de gemeente Leusden re centelijk enig onderzoek rond de ntra Wahle, kort voorde opening in mei 1980. De brede gangpaden zijn een kenmerkend element van deze nakswinkel". komst van HEMA en Albert Heyn in de Hamershof verrichtte. Een tussentijdse rapportage van het CIMK-werk werd begin vorige maand openbaar gemaakt tijdens een vergadering van de werkgroep «Economische Zaken, Consumen tenbelangen en Werkgelegenheid" (ECW). Daar vertelde drs P van de Kam, als extern adviseur van de gemeente Leusden speciaal belast met de invulling van het gebied Hamershof-Noord, dat er momen teel nog zo'n 1000 vierkante meter ruimte zou zijn voor supermarkt in de Hamershof. Uit de enquête van het CIMK was verder naar voren gekomen dat een duidelijke meer derheid van de Leusdenaren (74%) een voorkeur zou hebben voor invulling van die ruimte door een Albert Heyn. Bij die uitkomsten wil Ter Weijden wel enige kantteke ningen plaatsen Maar vooraf zij vermeld, dat de Centra-organisatie helemaal niets tegen de vestiging van een HEMA-warenhuis in de Hamershof heeft, integendeel. Ook aan de kwaliteiten van collega grootgrutter Albert Heyn wil men niet in het minst tornen. Het gaat Ter Weijden er slechts om. dat volgens zijn onderzoekingen een nieuwe Albert Heyn-vestiging in de Hamershof niet op zijn plaats is ONDERBEWINKELING De onderzoekingen op grond waarvan Ter Weijden zijn uitlatin gen doet zijn er een tweetal, die betrekking hebben op Leusden In de eerste plaats is er een zogehe ten „Imago en koopstroomonder- zoek", dat in april 1981 door vier MEAO-studenten in opdracht van Schuitema en onder begeleiding van Ter Weijden in Leusden werd gehouden Daarnaast zijn er de resultaten van een telefonisch on derzoek dat het NIPO in november 1983 in opdracht van Centramarkt Wahle in Leusden hield Bovendien grijpt Ter Weijden tijdens het ge sprek af en toe ook terug op onder zoekingen, die door zijn afdeling elders in den lande ziin gehouden. De naspeuringen van de MEAO- studenten en het NIPO geven Ter Weijden geen aanleiding om de door het CIMK vastgestelde onder- bewmkeling op het gebied van supermarkten in Leusden aan te vechten. Die is er en ligt inderaad in de orde van grootte van 1000 vierkante meter Maar over de in vulling van die vierkante meters denkt de Schuitema-woordvoerder anders dan drs. Van de Kam en in zijn kielzog het gemeentebestuur van Leusden. Ter Weijden. „Wij vinoen het echt heel jammer, dat daar een Albert Heyn komt Het is een ongelukkige keus zoals uit onze onderzoeken blijkt. Die tonen duidelijk aan dat er een veel hogere afvloeiing van koopkracht is naar discounters dan naar Albert Heyn." Pastoor Cornells van Wee. De foto werd vier jaar geleden genomen vooreen interview in deze krant ter gelegenheid van zijn 55-jarige priesterjubileum. LEUSDEN - Op 90-jarige leeftijd is maandag pastoor Cornelis van Wee overleden. Hij was van 1944 tot en met 1967 pastoor van de St. Jo zefparochie van Hamersveld (Leusden). Pastoor Van Wee werd op 24 februari 1894 geboren in Hoogland. Op 31-jarige leeftijd werd hij tot priester gewijd, waarna hij kapelaan was in Rossum, Oldenzaal en Hilver sum. In 1944 kwam Van Wee naar Hamersveld als pastoor waar hij tot zijn emeritaat bleef. Daarna vestigde hij zich in Leusden. Volgens B ter Bek- ke pastor van de St. Jozefpa rochie. was pastoor Van Wee niet de man die er behoefte aan had grootse en opvallende daden te verrichten „Hij was meer de man die trouw en accuraat zijn plicht deed en zich toelegde op het individue le pastoraat; hij wilde graag aan de mensen nabij zijn en hen met raad en daad bij staan", aldus pastor Ter Bek- ke Pastoor Van Wee wordt vrijdag (morgen) begraven op het parochiekerkhof. Voorafgaande is de uitvaart dienst die om 10.30 uur be gint. i één onzer verslaggevers) -EUSDEN/ -ERSFOORT - De ge- _ente Leusden staat in icipe positief tegen- sr het verzoek van buur- -neente Amersfoort om _praten over de overna- van Leusdens schote- tenne. „Als Amersfoort t ons wil onderhande- -kunnen we allicht eens -sferen", aldus de ge rente. Leusden ont- udt zich van verder Timentaar, omdat de istad zich nog niet heeft meld. J6 e Amersfoortse beheerscom- -Psie voor de stads-CAl hechtte in deze week haar goedkeuring aan de kosteloze doorgifte van Sky Channel aan de abonnees Gelijk tijdig werd de gemeente geadvi seerd onderhandelingen met Leus den te beginnen over de overname van de schotelantenne. Amersfoort wil deze antenne mogelijk plaatsen op het dak of op het terrein van het Gas-, Water- en CAI-bedrijf aan de Eemstraat-Oost. De Leusdense abonnees van de centrale antenne zouden in feite van deze operatie niks hoeven te merken, omdat het Sky Channel-signaal in plaats van uit Leusden dan vanuit Amersfoort komt De signalen van de andere zenders komen zoals bekend via een kabelverbinding ook uit de buurgemeente waar een grote ont- vangstmast staat op De Berg. Vorige week donderdag konden de Leusdense CAI-abonnees voor het eerst kijken naar het program ma van Sky Channel dat elke dag van vijf uur 's middags tot midder nacht wordt uitgezonden. Leusden had in die weken daarvoor via een bliksemaktie de benodigde schote lantenne en andere apparatuur aangeschaft voor de som van 40 duizend gulden. Naar verluidt ging het om een aantrekkelijke deal waardoor er snel besloten moest worden Sky Channel deed zelf ook nog een duit in het zakje door voor niks de decoder te leveren Dit apparaat is gekoppeld aan de schotel en zet de (gecodeerde) signalen afkomstig van de satelliet om in beeld en geluid. Normaal gesproken krijgen alleen die ge meenten of kabelexploitanten de decoder gratis die meer dan tien duizend CAI-abonnees hebben. Leusden telt op dit moment tussen de drie- en vierduizend kabelge bruikers. In Amersfoort had een dergelijke snelle beslissing over de aanschaf van een schotelantenne niet kun nen plaatsvinden door het bestaan van de beheerscommissie voor de stads-CAl die alle gemeenteplan nen met betrekking tot de kabel eerst behandelt. Leusden beschikt (nog) niet over een dergelijke commissie Een woordvoerder van de ge meente Amersfoort verklaarde woensdag dat Amersfoort zelf een schotelantenne plus bijbe horende apparatuur gaat kopen als Leusden niet bereid is haar w In Leusden is Sky Channel al op de kabel. Amersfoort wil haar CAI-abonnees dit programma ook voorschotelen en is daarvoor bereid de schotelantenne plus bijbehorende apparatuur van Leusden over te nemen Oud Nieuws: De term carport bestond nog niet 3 Vakantieschema 84-'85 voor openbare scholen3 Op de pedalen met Aat Daale: deze zomer een aantal aardig beschreven fietsroutes door de regio. Vandaag: het fietspad langs het Vallei- kanaal Servicepagina Filmnieuws DOKTERSDIENST Tel. 943300 In verband met de aangebroken vakantietijd zal voor de vakan tiegangers, de thuisblijvers en degenen die een avondje gezel lig uit willen in De Kiaveet een disco-avond worden gehouden. Deze disco-avonden zullen in de maanden juli en augustus worden gehouden elke woens dagavond, aanvang om 20.00 uur. LEUSDEN - De nieuwe plattegrond van Leusden is vanaf vrijdag 6 juli aan staande verkrijgbaar. Hij wordt in eenoplage van 5000 exemplaren op de markt gebracht en kost 5,60. De plattegrond, uitge bracht door uitgeverij Suurland Vademecum, is vanaf vrijdag te koop in het gemeentehuis, boek handel Hamershof, het fi liaal van V6D in Amers foort en het kantoor van dezekrant. Een en ander heeft de afdeling voor lichting van de gemeente laten weten. Onafhankelijk IBOUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden Dtjy Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 40 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR i Pins kanl°or- Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- :J »jksvan9 00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De defecte Sky Channel-decoder voor Leusden is vervangen in de garantietermijn. De gemeen te heeft geen kosten hoeven te maken voor een nieuwe decoder. Dat heeft de afde ling voorlichting van de ge meente bevestigd. Vorige week donderdag avond bleek dat Leusdens nieuwste zenderaanwinst, Sky Channel, beelden zonder ge luid de huiskamers van de CAI-abonnees instuurde Oor zaak van deze geluidstoring was de defecte decoder die, gekoppeld aan de schotelan tenne. de signalen van de Sky Channel-satelliet omzet in beeld en geluid Maandag jongstleden werd de defecte decoder vervangen door een tijdelijk exemplaar van een bedrijf uit Dordrecht dat de decoders in licentie maakt voor Sky Channel. De tijdelijke decoder fungeert in afwachting van een nieuwe, geleverd door het Dordtse be drijf. De mededeling van de gemeente dat de decoder overgevlogen zou worden van uit Engeland bleek dus achter af niet juist. schotel over te doen. De Keistad is dan duurder uit omdat ze een hogere prijs zal moeten betalen dan waarvoor Leusden haar an tenne heeft gekocht. „Die ge meente heeft op een voordelige manier het spul kunnen aan schaffen blijkens de bedragen die aan de pers zijn doorgege ven. Normaal gesproken komt zo'n schotelantenne op een be drag van tussen de 50 duizend en 60 duizend gulden", aldus de woordvoerder. Hij zegt dat nog even overwogen is om het Sky Channel-signaal van Leusden te kopen. Dit signaal zou dan via de CAI-kabel, die tussen beide ge meenten ligt, doorgegeven kun nen worden. „Technisch is zoiets mogelijk, maar het kost veel geld", aldus de zegsman van Amersfoort. Rozendaallaan 9 Leusden-C. PANNEKOEKEN- RESTAURANT „T JAGERSHUYS" voor de lekkerste pannekoeken Woudenbergseweg 15 Zeist-Tel. 03404-13013 Geopend: di. t/m zo., van 12.00-20.00 uur. LEUSDEN - De oppascentrale (algemeen) is vanaf heden tot en met 13 augustus wegens vakan tie niet bereikbaar. Het Jongeren Advies Centrum, Langegracht II in Amersfoort heeft gedurende de maanden juli en augustus geen avondspreekuur. VAND6N Rozendaallaan 11 Tel. 033-941235. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1