Huurder op de bres voor hand having van bestaande wijk-CAl emeente „worstelt" met wegdek van Laapeerseweg Programma wijziging van Sky Channel ZOMER NU 49; m 3D sstaande antennesysteem opruimen is aantasting huurcontract" Auto's open gebroken Inbraken in scholen Amerikaanse licht gewond Na de zomer Geheimzinnige vis sterfte in Valleikanaal Vandaag in de Leusder Krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden JTi FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur: MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,15 per kwartaal Uitgave BDU BV rkrant DINSDAG 17 JULI 1984 16e JAARGANG NO. 23 r u ki ec (Van één onzer verslaggevers) DEN - Het is niet ondenkbaar dat één of meer 'lense huurders, in navolging van een groep trichtenaren, naar de rechter stappen om te voor- RS6n dat ze gedwongen worden om hun bestaande <ope aansluiting op een centrale antenne in te i voor de veel duurdere aansluiting op het ge- 342:1elijk kabelnet. ^ijkt uit een brief die enaar G.M.A. de heeft gestuurd naar aarskantoor Wijnand -p.aselen in Amersfoort, ZCe huurwoning van De QliJt aan Herikshof 12 in r heeft voor een beleg- De Leusdenaar schrijft )X makelaarskantoor de ante zou moeten dwin- et bestaande antenne- »m, waarvan hij ge- 110 )He; )u maakt, in werking te la- 'eeiDoet u zulks niet, dan n9 u volgens ondergete- n mede aan de totstand- erkeig van een toestand, 9e huurder zal nopen tot be:jmen van gerechtelijke l2l9én", aldus De Weerdt 'ate brief aan Van Haselen. iew' het gebruiken van de hrijving 'huurder' laat braerigens in het midden eve:elf óf anderen mogelijk ingefle rechter zullen stap- en •Ter J V-erdt huurt sinds april 1974 iber t v. t VCK de woning aan Herikshof in de wijk de Wetering. Tot op heden heeft hij steeds 48 gulden per jaar betaald, zijnde de gebruiksver- goeding voor het antennesys teem. Deze wijk-CAl werd tien jaar geleden aangelegd toen ko pers/beleggers van woningen te zamen besloten in zo'n kabelsys teem te investeren. De kosten werden destijds omgeslagen per woning en bedroegen gemiddeld 500 gulden per woning. De beleg gers namen dit bedrag in de stich- tmgskosten van de huurwoningen op en vervolgens verwerkten ze het in de kale huur Nu de gemeente in volle gang be zig is met de aanleg van een ge meentelijk kabelnet hebben De Weerdt en andere bewoners van huurwoningen aan Herikshof en Bolderikhof te horen gekregen dat hun onderkomens dienen te wor den aangesloten op het nieuwe CAI-systeem De aanlegkosten tot het aansluitpunt bij tv en radio ko men voor rekening van de ver huurder (belegger), maar het abonnement en eventuele ver dere aansluitkosten moeten de huurders betalen. Verrekening en verlaging van de servicekosten, De wijk de Wetering waarin de huurwoningen aan Heriks- en Bolde rik hof zijn gesitueerd Eén van de huurders heeft bezwaar tegen de gedwongen aansluiting op de gemeentelijke kabel waarin de 48 guiaen gebruiksver- goeding is opgenomen, zal plaatsvinden zodra de eerste ter mijn van de inning van abonne mentsgelden via de gemeente aan de orde is. aldus kregen de huurders aan Heriks- en Bolderik hof te horen. AANTASTING Geconcludeerd kan worden", zo schrijft De Weerdt in zijn brief aan Van Haselen, ,,dat u zal ophou den met verhuur van het be staande kabelsysteem Dit kan als een aantasting van de huurover eenkomst worden gezien. Im mers. het kabelsysteem maakt deel uit van het gehuurde en kan niet zonder toestemming van huurder daarvan worden losge koppeld. U suggereert dat één en ander - misschien - voor de huur der gunstig kan uitpakken, maar de praktijk leert dat huurders er haast altijd op achteruit gaan" De Weerdt rekent vervolgens het Amersfoortse makelaarskantoor voor, dat een abonnement op de gemeentelijke CAI voor dit jaar 148 gulden bedraagt, voor 1985 168 gulden en voor 1986 zelfs 186 gulden De Weerdt. ,,Deze bedra gen moeten door de huurder wor den voldaan. Ik wil wel eens we ten waaruit dan de gesugge reerde verrekening en verlaging bestaat, welke u voorstelt. Dat kan natuurlijk de 48 gulden per jaar zijn welke u niet meer doorbe rekent, maar dat spreekt vanzelf, daar u de doorgifte van tv- en ra diosignalen via het bestaande systeem door uw beslissing ern stig frustreert" ONRECHTMATIG De Weerdt wijst in zijn brief naar een arrest van het Gerechtshof in Den Bosch waarin een Maas trichtse woningbouwcorporatie werd gedwongen de bestaande centrale antenne niet te vervan gen door de stads-CAI. De zaak was aanhangig gemaakt door een groep huurders die geen aansluiting wilde op de veel duurdere Maastrichtse kabel. De Weerdt meldt ten overvloede dat hij geheel achter het stand punt van de huurders uit Maas tricht staat. De Leusdenaar maakt verder ge wag van een mogelijke onrecht matige daad betreffende het opruimen van het bestaande wijk- systeem op het moment dat de gemeentelijke CAI gebruikt kan worden. De Weerdt: ..Als destijds is afgesproken, dat vernietiging van de investering (het antenne systeem, red.), die gratis aan de gemeente is overgedragen, door deze laatste op elk willekeurig moment kan worden ingezet, dan zijn beide partijen te zamen en elk afzonderlijk in gelijke mate aan spreekbaar door de huurders we gens onzorgvuldigheid ten op zichte van de huurders in de na bije toekomst. Immers, in zo'n ge val zouden belegger en gemeente zich achter elkaar kunnen ver schuilen en zou altijd de huurder voor de eventuele kostenverho ging opdraaien". Ter verduidelij king: na de aanleg van de be doelde centrale antenne in 1974 is het systeem 'om niet' overge dragen aan de gemeente Leus den die verder voor het onder houd zorgde. Het is De Weerdt overigens onduidelijkheid dat de belegger huur kan vragen voor een centrale antenne die ze op voorhand heeft weggegeven en waarover ze kennelijk niets meer heeft te zeggen. ,,Aan de andere kant", vervolgt de briefschrijver, ,,is het welhaast ondenkbaar dat de gemeente de om niet verkre gen centrale antenne kan vernieti gen, zonder dat degenen die daarin hebben geïnvesteerd nog maar iets in de melk te brokkelen hebben". GROEPSABONNEMENT Volgens De Weerdt is er slechts één alternatief voor het voorko men van eventuele gerechtelijke stappen en dat is het nemen van een 'groepsabonnement' door de beleggers De huurders zouden dan de variabele kosten, die hier uit voortvloeien, voor hun reke ning kunnen nemen, „net zoals weleer' aldus De Weerdt. Hij noemt het voorbeeld van 'Kloos terhof', een complex van zestien woningen waarvan de bewoners de aanleg van de kabel voor eigen rekening hebben genomen. De bewoners betalen 33 gulden per jaar aan variabele kosten. ,,Als u dit laatste beoogt, zal ik geen moeite hebben met uw voorstel in te stemmen", verklaart De Weerdt aan makelaarskantoor Van Haselen. Zie ook pagina 3 Leusdenaar G. de Weerdt gooide de knuppel in het CAI-hok. Maar hoe gaat het nu verder? pag. 3 Binnenkort barsten de Leusdense tennis toernooien weer los. Een voor beschouwing op pag. 3 Miniatuurtjes pag. 3 •Autonieuws, pag. 4 Boeken- recensies pag. 5 De vierde aflevering van „Oud Nieuws" pag. 5 LEUSDEN - In de nacht van donderdag op vrijdag werden au to's opengebroken op Azuriet, Dio- net, Sandenburg, Zuylenburg en Elatinehof. In totaal ging het om zes auto's, waaruit in hoofdzaak radio apparatuur werd gestolen Enkele wagens werden alleen vernield Op Zuylenburg werd die nacht ook een Mini gestolen met het kenteken 50-VJ-04 lapt. Er is voor dit jaar geen geld gereserveerd voor een volledige reconstructie van de weg. Er is wel een beetje geld vrijgemaakt voor het betalen van het aller noodzakelijkste onderhoud. Punt is of dit bedrag toereikend is om ook de vorige week aangerichte schade aan het wegdek te bekos tigen. Omdat de financiën een erg belangijke rol spelen in de mate waarin de Lapeerse weg opgelapt moet worden, zou het niet on denkbaar zijn dat de weg wordt gerooid en er tijdelijk onverhard bij blijft liggen. Als er weer geld is, zou vervolgens de reconstructie kunnen plaatsvinden. Vermoedelijk buigt de raads commissie openbare werken en ruimtelijke ordening zich in au gustus over het onderwerp Laa peerseweg. LEUSDEN - Zowel in kleuter school de Wip-Wap aan Rozen- gaarde als in lagere school De Holm aan Lingewijk werd vorige week ingebroken Donderdag ver dwenen uit de Wip-Wap volgens de politie een platenspelerversterker en cassetterecorder. Uit De Holm werd vrijdag niets vermist, maar werden er wel vernielingen in het schoolgebouw geconstateerd. LEUSDEN - Een Amerikaanse toeriste, verblijvend op camping Bokkeduinen, werd vrijdag gewond door een aanrijding op de kruising Asschatterweg/Laapeerseweg Zij reed op haar fiets in de richting van Leusden-centrum toen zij werd ge schept door een slippende motorrij der. Deze, de 19-jarige F van P. uit Lunteren, was iets te snel de bocht in de Asschatterweg bij de Laap eerseweg ingegaan. De Ameri kaanse moest naar het ziekenhuis, maar kon na behandeling terugke ren naar de camping AMSTERDAM/LEUSDEN - Het programma van Sky Channel, de Britse commerciële satelliet zender, wordt na de zomer ge wijzigd. De kijkers krijgen meer series, drie dagen per week een speelfilm en minder popmuziek voorgeschoteld. Sky Channel is sinds een paar weken ook door de abonnees van de Leusdense centrale antenne te ontvangen. Een andere wijziging, die in okto ber ingaat, is de uitbreiding van de zendtijd met een half uur per dag Momenteel zendt Sky Chan nel van vijf uur 's middags tot een uur na middernacht uit In de herfst wordt dat van vier uur 's middags tot half een 's nachts. Met ingang van 1985 wordt op nieuw uitbreiding van de zendtijd verwacht Een opmerkelijke wijziging in het programmapakket is het terug brengen van de twee uur popmu ziek (videoclips) aan het eind van de dagelijkse zendtijd Het pro gramma van Sky Channel begint nu telkens met twee uur muziek filmpjes en eindigt daar ook mee. Door het aflopen van het contract met Music Box, die de videofilm- pjes verzorgt, zal in de herfst nog maar één uur muziek aan het eind van de avond worden gebracht De liefhebbers hoeven echter niet te wanhopen omdat Music Box vermoedelijk binnenkort een ei gen satellietzender in gebruik neemt Patrick Cox, directeur van Sky Channel, verklaarde onlangs dat het goed gaat met de satellietzen der Het bedrijfsleven gaat zich meer interesseren voor de be schikbare advertentieruimte, al dus Cox. Volgens de laatste gege vens bereikt Sky Channel nu on geveer 1,6 miljoen huizen in Eu ropa, waaronder 835 duizend in Nederland Ons land heeft daar mee de meeste aansluitingen. Op de tweede plaats komt Zwitser land met 405 duizend aanslui tingen Diverse modellen, kleuren en merken Normaal 69,-, 79,- en 89,- Veenendaal, Hoofdstraat 10 Ermelo, Stationsstraat lUB Nijkerk. Singel 14 Amersfoort. Utrechtsestraat 10 Bameveld, J v Schaffelaarstraat 14 Rozendaallaan 9 Leusden-C. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Bij de gemeente is de vraag nog niet beantwoord of de Laapeerseweg in haar ge heel hersteld moet worden of slechts waar nodig. Vorige week werd de weg op sommige plaatsen ernstig beschadigd doordat metershoge populieren langs de kant met wortel en al door de storm omver werden geblazen. De boomwortels lie pen onder het wegdek door waardoor de omvallende popu lieren hele stukken asfalt en zand meenamen. In totaal gingen tijdens het nood weer negentien bomen langs de Laapeerseweg om Achteraf wordt gezegd dat het sneuvelen van de jarenoude populieren niet eens zo verwonderlijk is, omdat de bomen stonden tussen de weg en een slootje waardoor ze weinig houvast hadden in de grond met hun uitwaaierende wortelstelsel De gemeente zit nu met de vraag hoe het wegdek van de Laapeer seweg, dat al jaren in een slechte staat verkeert, moet worden opge- LEUSDEN - Provinciale Waterstaat onderzoekt mo menteel de oorzaak van de massale vissterfte in het Val leikanaal die eind vorige week werd geconstateerd. In het water dreven toen hon derden dode vissen. Volgens de rijkspolitie is de vis sterfte niet het gevolg van botulis- me of een illegale gierlozing In beide gevallen hadden deskundi gen van de provincie dit al vastge steld moeten hebben Het gaat dus om een andere verontreiniging van het water, maar tot gistermiddag was de oorzaak nog niet bekend. en losse advertenties 40 cent per mm kontrakten belangrijke korting 1,29 per regel (43 cent per mm) nummers 75 cent per stuk. PENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR ns kantoor. Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- I g *s van 9.00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur geopend aterdags gesloten eg in beeld zoals de omgewaaide bomen die vorige week aanrichtten dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1