amenvatting voorontwerp- treekplan is verschenen a Spaanse ontboezemingen Paardensportevenement Den Treek op manege siHNrr leusder krant 26 november inspraakavond in Leusden U Volière vernield Postduiven vlogen een ware rampvlucht vakantie drijven laniseren irtmiddagen ZELFWERK ZAAMHEID i DONDERDAG 19 JULI 1984 plaatselijk nieuws JSDEN - Van het vooront- van het nieuwe streekplan je provincie Utrecht is een nvatting verschenen. Wie _jp de hoogte wil stellen van ■langrijkste punten van het ïlijke beleid dat de provin- |l voeren hoeft nu het hele plan niet meer door te le- ten komt op de inspraak dien toch beslagen ten ijs. In wordt de inspraak- maandag 26 november i in De Korf (aanvang jjrontwerp-streekplan zelf i enkele weken geleden aat uit een beschrijving ruimtelijke ontwikkeling die |bvinciebestuur het meest ge- I vindt, een toelichting, vol jens waarop die beleidsuit- £n zijn gebaseerd; en de plankaart. Daarop is aange- I waar volgens de provincie ^bouwplannen kunnen wor- erealiseerd, waar industrie- Ing mogelijk is. welke gebie- or agrarisch gebruik be- I blijven en welke vanwege arde als natuurterrein ont- en worden. 1 voorontwerp is de tweede ip de weg naar een nieuw plan voor Utrecht Vorig jaar werd de eerste gezet, toen provin ciale staten het basisrapport vast stelden. Wat daar aan uitgangs punten en doelstellingen in stond is nu concreet uitgewerkt in het voorontwerp-streekplan Dat zal worden gevolgd door het ontwerp- streekplan Maar eerst wordt over het voorontwerp uitgebreid overleg gevoerd met gemeenten en andere instanties Bovendien krijgen de inwoners van de provincie gele genheid tot inspraak. Nadat de resultaten van inspraak en overleg zijn verwerkt verschijnt in de eerste helft van 1985 het ontwerp- streekplan Dit wordt twee maan den ter inzage gelegd. Gedurende die periode kan iedereen er be zwaarschriften tegen indienen bij provinciale staten Later kunnen die tijdens hoorzittingen mondeling worden toegelicht. Het is de bedoe ling dat de staten in 1986 het streekplan vaststellen. De samenvatting van het voorontwerp-streekplan kost 2,50 Zij is te bestellen bij de Centrale Bibliotheek van de Provin cie Utrecht, Achter Sint Pieter 200, Postbus 18100, 3501 CC Utrecht; telefoon (030)-321632. De samen vatting is eveneens verkrijgbaar op de gemeentehuizen en ligt boven dien ter inzage in de openbare bibliotheken. Bij de provinciale bi bliotheek is ook het complete voorontwerp-streekplan voorradig. De kosten hiervan zijn 15,- Voor inlichtingen kan men altijd de afde ling voorlichting op het Provincie huis bellen Het voor Leusden meest op vallende punt van het voorontwerp-streekplan Is het feit, dat de provincie géén wo ningbouw ten zuiden van de Schoolsteegbosjes wil. Leusden wil echter op langere termijn (na 1990) in het gebied ten zuiden van de bosjes wel woningen realiseren als daar behoefte aan is. Deze visie heeft de gemeente neergelegd in het in ontwikke ling zijnde structuurplan, dat de groei van Leusden in de toe komst aangeeft. Omdat de Leus- dense visie niet overeenkomt met die van de provincie schreef het college van B&W in april jongstleden een brief naar Gede puteerde Staten om zijn veront rusting uit te spreken. Momenteel ligt op de gemeente huizen in de provincie ook het ontwerp-intentieprogramma stilte- gebieden provincie Utrecht ter in zage Hierin geven Gedeputeerde Staten van Utrecht, het dagelijks bestuur van de provincie, hun voor lopige standpunt over de instelling van een aantal stiltegebieden Men kan tijdens de inspraakavonden over het streekplan ook een reactie op dit ontwerp-intentieprogramma geven HTT! JSDEN - Sportieve Recrea- h-pusden organiseert in verband oen* >k 's <en<; Leus. '33 met de vakantie wat minder aktivi- teiten De Vroeg-Op-Sport van 9.00 tot 10 00 uur op zaterdagmor gen wordt voor een tijdje stopgezet Het is weer bosbessentijd! Op grote schaal worden de bessen, die een paarsachtig blauwe kleur afgeven geplukt om er jam of sap van te maken of om ze zomaar op te eten Fotograaf Janus Visser snapte enkele plukkers op landgoed Den Treek OTTERVELD - In verband BJe vakantietijd en andere Eindigheden kunnen de le- H an de bejaardensoos een weken geen gebruik ma- ■^n Ons Gebouw. Teneinde lép van de bejaardensoos gelegenheid te stellen om hun wekelijkse kaartmid- behouden, besloten een aantal Achterveldse onderne mers in hun bedrijf een kaartmid- dag te organiseren. De leden van de soos worden op de navolgdende middagen door navolgende bijdrijven uitgenodigd voor een kaartmiddag: De Roskam op 26 juli, De Klaveet op 2 augus tus. De Vor op 9 augustus. Cafeta ria de Berken op 16 augustus en Kela op 23 augustus. De aanvang is telkens om 13.30 uur. Indien het op 16 augustus slecht weer is zal het kaarten plaats vinden in de Roskam. Heeft men problemen met vervoer naar de Klaveet dan kan er telefonisch con tact worden opgenomen met cafe taria de Berken, telefoon 03425- 1326. en :S m B len ifhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. NS-schijnt elke dinsdag en donderdag. DE im 8 ifdredakteur: nix Kreyns Ja kt le: jdewina de Boer »par van Loo 1455 rering kopij en advertenties; het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur g, aktie en administratie: )or Leusder Krant. Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op Jagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot tuur Telefoon 033-941495 Ltij nnementsgeld: 60 per jaar .80 per half jaar .15 per kwartaal ;hten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond 0 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan akt«op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag an 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u akt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420- 1, toestel 44 3ESTELLEN FOTO S: meeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u astellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij 'Uitbetaling op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld. met lelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, na waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5.- per (ïplaar (formaat 13x18 cm) en f 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 cm). unt ook contant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9. »den-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont- |t u de gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- tenkombinatie te Barneveld. Amersfoort aktueel SOCIAAL CULTURELE INFORMATIEMARKT Op 1 september wordt er in de stadshal van de Flint een uitgebreide informatiemarkt gehouden. De offi ciële opening van de markt is om 10.30 uur en de markt draait door tot 16.00 uur. In talloze kramen zullen sociale en culturele verenigingen of stichtingen van Amersfoortse bo dem iets van hun activiteiten laten zien. Het scala loopt van Dichters kring tot het FNV. Sommigen van hen presenteren zich in de vorm van een optreden zoals bijvoorbeeld Het Amersfoorts opera en operette ge zelschap, De vrouw theater groep en Okapi met een modeshow. Tussen het publiek bewegen clowns en Toermalijn om de kinde ren te vermaken. En voor de leeftijd lozen zijn daar het Gheselscap Goet Ende Fyn. Het mag een voorrecht genoemd worden dat de dichter Hans Dorresteln, aan de vleugel voor een hoogtepunt wil zorgen, later op de middag wordt hij opgevolgd door Rob van Houten. Al deze activiteiten worden enthousiast ingeluid door de LEUSDEN - Een buitenvoliere bij een woning in de wijk Noord- wijck is het doelwit geweest van vernieling. Daarbij werd een van de vogels, een Japanse nachtegaal, gedood en wisten andere vogels te ontsnappen. De vernieling aan de volière werd geconstateerd door iemand die de planten in de woning water kwam geven. De bewoners zijn met vakantie. showband Oranje, lopend vanuit de binnenstad. De werkgroep Uit-markt Amers foort, heeft zich geen moeite ge spaard, om de inwoners van Amers foort een plezierig en actief winter seizoen te kunnen beloven. Hetgeen bewezen zal worden door het veelzij dig aanbod van cultuur en gemeen schapszin. Zij hoopt dat deze markt tot een traditionele lijn zal groeien. stadswandelingen door Oud- Amersfoort Op zondagmiddag 22 en 29 juli en 5 en 12 augustus bestaat weer de mogelijkheid onder leiding van een VW-gastvrouw een wandeling te maken door de Middeleeuwse cen trum van Amersfoort. De wandeling start om 12.00 uur bij het Postkan toor aan de stadsring. Het duurt ongeveer twee uur, inclusief een koffiepauze bij restaurant Huis op de Kamp. De kosten bedragen 3,- per persoon, kinderen tot en met 12 jaar betalen slechts 1,50. De koffie Is niet bij de prijs inbegrepen. Leden van de WV kunnen op vertoon van de VVV-service pas met hun familie Kabel Na lange, zeer lange voor bereiding is het dan zover Donker gekleurde, met zwarte snorretjes getooide landgeno ten hebben talloze sleuven ge graven. voortuintjes gedeelte lijk gesloopt en tenslotte dikke en dunne groene kabels in de greppels verborgen. En toen gebeurde er een hele tijd niks. Ik ging zo hier en daar eens kijken of er schot kwam in de lang verbeide en naar het later bleek, opgedrongen uitbrei ding van de TV- mogelijkheden. Wat ik zag en er soms bijna over struikelde waren slordig ingelegde trot toirtegels en kabelhaspels op de meest vreemde plaatsen neergelegd of zomaar achter gelaten Toen was de grote dag daar Snerpende boren maakten gaten, kabels werden doorgetrokken het plechtig ogenblik brak aan dat de hele wereld voor ons zou open lig gen De niet zo jonge TV-kast kreeg het zwaar te verduren, na een klein uurtje schroeven en schakelen door bekwame daar toe opleide lieden was het resultaat bedroevend De bei de Hilversummers trilden en de drie Duitsers hadden een soort luxaflexscherm voor het beeld. België en Sky Channel lieten verstek gaan. omdat er niet meer knoppen op de kijk kast zaten, werd het een ein deloos geschuif en gedraai, tevergeefs, daar gingen onze hooggespannen verwachtin gen Beroerder had het niet gekund, daar gingen die fraaie drama's uit de USA Olieba ronnen en wijnbaronessen die hun hele achterban tiranni seerden, allemaal fraai ge vormde en geklede lieden, kennelijk uit de ..betere klas se" En we zitten al wekenlang in spanning met het zweet in de handen, want op het moment dat er een vliegtuig met van die achtenswaardige lieden naar beneden dreigt te storten wordt de film gestopt tot het najaar. Hoe loopt dat nu af met die boze en brave lieden, boze lieden zijn meestal donker ge kleed en goede hebben wat lichtere kleding, is me opgeval len Als in oktober meneer Siemens het gedmet onze kijkkast niet heeft opgelost zit ten we maar mooi. Maar zie, als de nood het hoogst is, is de redding nabij, tegen midder nacht worden de beelden beter en wat biedt de vaderlandse TV? Eenzelfde serie als Dallas en hoe dat allemaal verder heten mag, wat onze filmma kers niet voor elkaar kunnen krijgen, een van hebzucht en egoïsme druipend familiedra- me, wordt ons zomaar door het vaderlandse bedrijfsleven in de schoot geworpen. Hoofdrol spelers zijn de captains of in dustry, bijgestaan door figuren uit de overheidssfeer. De mil joenen rollen net als in Dynasty over het scherm. Omdat het beeld nog steeds trilt lijken het er nog meer. Ik stel me voor dat bij veel kijkers het water in de mond loopt of de haren recht overeind gaan staan bij dat geschuif, d'r wordt net zo ach teloos over gesproken of het niks is. Soms lijkt het of de spelers niet rolvast zijn, ze zijn nogal eens wat vergeten. Er springt er één uit, een soort JR-figuur, hard en meedogen loos. er vloeit nog geen bloed, maar dat komt misschien nog wel. We kijken eigenlijk liever naar Derrick of ,,Onze ouwe" dan ergeren we ons niet zo aan dat smijten met gemeen schapsgeld. Maar nog immer trillen er vreemde beelden over de Duitse kanalen en maken het kijken tot een kwelling. ,,Je kunt beter een nieuwe kijkkast kopen,zei de kabeldeskundi- ge ..En jij kan beter je kabel houen, ik heb er niet om ge vraagd!" zei ik vriendelijk. .Mot je bij de gemeenteraad wezen zei hij weer En zo gaat dat. van hier tot Maas tricht. Je meent gelukkig te zijn met wat je hebt en dan komt de overheid je vertellen datje nog gelukkiger moet worden Kan je 's avonds van het ene naar het andere knoppie rennen om als het geluk en leed van de ganse wereld te aanschou wen Ik ben maar gaan fietsen en heb me verbaasd en ver wonderd over de uitbundige groei van groen en kleuren. De zogenaamde Eurowo ningen zijn bijna overwoekerd door het groen, de watergan gen maken de indruk er al eeuwen te liggen Krom ge groeide bomen en het dichte struweel laten romantische doorkijkjes zien. Het water is, zacht gezegd, smerig, je kunt het soms ruiken en toch is er veel leven. Het zonlicht tovert lichte plekken en schieten er vissen heen en weer Eenden en waterhoentjes komen uit het halfduister van de wallen en maken rimpelingen in het stille water. Ik probeer de vo gels te ontdekken die bedrijvig in de takken bezig zijn. Er is er een van wie ik z'n gezang niet thuis kan brengen, 't Is een vreemdeling zeker En nog is ons kabeltje niet goed, en we hebben recht op alles wat in de stratossfeer zweeft aan voor lichting en amusement, dat heeft althans de overheid ge zegd. En we hebben al zoveel rechten, ik voel me behaaglijk bij al die rechten Kan je na gaan: rioolrecht, afvalstoffen- recht, onroerendgoedrecht, zuiveringsrecht, kabelrecht, schotelrecht en zo nog een paar Ik heb ook weieens ge hoord van onrecht, maar dat komt in ons brave dorp niet voor. We zien met belangstel ling uit naar nieuwe rechten gratis meewandelen. Indien men van plan Is met meerdere personen te gaan wandelen, dan wordt men verzocht dit even vooraf door te geven aan de WV op het stationsplein 28. telefoon 033- 635151. SPECIAAL POSTSTEMPEL AMERSFOORT GROEISTAD In de stempelmachine van het postkantoor Amersfoort zullen van 3 september tot en met 1 oktober 1984 bijzondere stempelvlaggen - zoals de PTT de extra stempels noemt - worden gebruikt met de tekst „Amersfoort Groeistad". LEUSDEN - De Stichtse Rij en Jacht Vereniging organiseert aanstaande zondag (22 juli) op het ruitersportcomplex van de heer F. van Heugten aan de Buurtweg een groots paarde- sportevenement. Een zeer be langrijke wedstrijd overigens. Voor de ruiters van de Stichtse Rij en Jacht Vereniging, die sinds dit voorjaar op het paarden- en ponycentrum Den Treek hun domicilie hebben, is het de laatste mogelijkheid om zich te kwalificeren voor de fina le van het kampioenschap van de Nederlandse Bond van Rij en Jachtverenigingen die tot één van de grootste onderbonden van de Nederlandse Hippische Sportbond gerekend mag wor den. Niet alleen zal deze dag in het teken staan van de kwalifica tie voor het kampioenschap van de NBVR, ook is deze wedstrijd belangrijk voor de combinaties die dit jaar nog punten moeten verzamelen voor de promotie naar een hogere klasse. Zowel bij de spring- als dressuurwed- strijden wordt in vier klassen gestreden. De drie klassen L, M en Z zijn belangrijk voor de selectie De deelnemers aan de B-klasse strij den enkel en alleen voor de felbe geerde promotie Niet minder dan 150 ruiters zullen aan de wedstrij den deelnemen Iets meer dan de helft komt bij de dressuurwedstrij- den in actie De overige nemen aan het sprmggedeelte van de (kwalifi- catiejwedstrijd deel Ongeveer 50 combinaties komen in de ring om de deelname aan de finale van NBVR-kampioenschap veilig te De manege op het ruitersportcomplex Den Treek. stellen. Er staat voor de ruiters en amazones die voor het merendeel uit het centrum van het land. maar ook verder weg komen, heel wat op het spel en zullen dan ook hun beste beentje met hun viervoeter moeten voorzetten om één en an der te verwezenlijken Het belooft een bijzonder spannend en fraai paardesportgebeuren te worden op en rond Manege Den Treek aan de Buurtweg We zijn bijzonder blij dat we nu een vaste stek hebben waar we onze wedstrijden kunnen houden," liet een van de mensen van de Stichtse Rij en Jacht Vereni ging weten We hebben de laatste jaren heel wat afgezworven We zijn ooit op de Leusderhei begon nen en daar nu in feite op terugge keerd Alleen de akkommodatie die we hier bij de heer Van Heugten hebben gevonden hebben we el ders nog nergens zo aangetroffen Het feit dat wi| als „Stichtse" deze alles beslissende wedstrijd hebben toegewezen gekregen is al een bewijs dat dit complex met een binnenmanege en een groot spring- en dressuurterrein aan alle eisen voldoet en een volwaardige ruitersportakkommodatie is. Vanaf 10.00 uur zal zondag met de wedstrijden worden begonnen die tot laat in de middag zullen voortduren Publiek is van harte welkom Hoe meer publiek des te leuker het wordt Nou, dat wordt nog wat voor de leden van de Leusdense sport clubs, die gebruik maken van wat de .gemeentelijk overdekte sport accommodatie op het Burgemees ter Buiningpark werd genoemd Eerder was dat gebouw bekend als ,,de (oude) Roda-kantine" en het wordt daain straks werken gebla zen als men weer uitgerust is van de vakantievermoeienissen. In het kader van de privatisering sport- voorzienmgen wordt het pand, na heel wat geharrewar, aan de ver enigingen overgedragen. Vooraf krijgt het nog een flinke opknap beurt Om alle eventuele risico 's te vermijden zullen de fundamentele werkzaamheden professioneel worden uitgevoerd en dan rest er nog meer dan genoeg zelfwerk zaamheid voor de gebruikers Inmiddels zijn een aantal tussen muren uitgebroken en een flink gedeelte van de kleedlokalen bleek overbodig De aldus verkregen ruimtewinst is onvoorstelbaar en daarom hardstikke leuk meegeno men Het gebouw lijkt intern bijna tweemaal zo groot als voorheen! Vroeger werd men lid van een sport-onderneming om te sporten. Dat is nu anders en alleen al omwille van het onkostenaspect is veel doe-het-zelf-werk hard nodig Destijds is dan ook afgesproken, dat de sporters hun handjes danig zullen laten wapperen Anders wa ren de plannen niet uitvoerbaar geweest Het lijkt mij bovendien erg plezierig, dat men straks kan zeg gen: ..Het heeft wel een beetje langer geduurd, maar wij hebben ons clubhuis goeddeels eigenhan dig in deze super-conditie ge bracht! Men had de herstellingen ook uit kunnen stellen, maar nu hebben is vele malen beter dan in de toekomst misschien krijgen ...PC LEUSDEN - Bij Postduiven Vereniging Leusden werden vo rige week donderdagavond de oude duiven ingekorfd voor een vlucht van 350 kilometer vanuit Soissons in Frankrijk. De kans was groot dat ze wegens de aanhoudende regen niet gelost zouden worden maar tot ieders verbazing kregen ze toch om 8.00 uur de vrijheid. De duiven- liefhebbers waren het er al over eens dat het 'n rampvlucht zou worden. Ondanks de regen die gepaard ging met een zuidenwind vloog de eerste duif toch nog 80 kilometer per uur. De eerste duif werd om 12.13.33 uur geklokt de laatste duif arriveerde om 13.45.46 uur. Veel duiven kwamen pas zondag aan of zijn nog niet op het hok gearriveerd. De uitslag was als volgt H v.d Hoek 1-3-18-32-41, Comb Blom- Sijmensen 2-31 -35, P Lambrechts 4-49; J Pouw 5-13-19. P Buters 6-12-21-33. A. F Dieters 7-42-43, Comb Peters-Bransen 8-27-30- 47-48; W Kok en Zn 9-39-44, G. Lambrechts 10; Comb Vnj-Bra 11 - 20-26-40-46, W. Vrijhoef 14-16-28- 37, G Dieters 15-22-23-24-45; T v. Valkengoed 17; H Lambrechts 25-48, A v Dusschoten 29, J. Voorburg 34, B Kuiter 36. In tegenstelling tot de oude duiven die wel werden gelost bleven de jonge duiven zaterdag thuis vanwege de regen. Zondag werden ze om 12.30 uur gelost voor een wedvlucht over 157 kilometer vanuit Strombeek. Maar ook deze vlucht werd een ware rampvlucht. Zondagavond was de helft van de 552 ingekorfde duiven nog niet thuis. De eerste duif werd geklokt om 15.31.25 uur en de laatste prijswinnende duif om 17.03.03 uur De eerste vijftig prij zen zijn als volgt A. F Dieters 1 -4-22-31 -46; J. Voorburg 2-14-42, Comb Vnj-Bra 3-7-26-28; Comb Buters'Elvereling 5-25-40; W. Vrij hoef 6-34, A v Valkengoed 8-12, W. Kok en Zn 9-36, J Pouw 10-24; Comb Peters-Bransen 11-30-37- 44; G Dieters 13-15-19-21-27-38- 43-45-49. G Lambrechts 16-39; H Bransen 17; H. v.d Hoek 18-20-29- 47-50; P Lambrechts 23-33-48, Blom-Tijmensen 32-35-41

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3