SB Torenflat in hartje dorp Schoolverlaters zorgen voor chte stijging van werkloosheid Voltooiing uitbreidingsplan Tweede Fase in aantocht Twee jonge autodieven aangehouden Boete voor rijden onder invloed Vandaag in de Leusder Krant tondje langs de bouw in Leusden leusder krant Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Nieuwe planiu Geen krant ontvangen? ffl krant DINSDAG 24 JULI 1984 16e JAARGANG NO. 25 Hoofdredakteur MARNIX KREIJNS Redaktie en administratie Rozendaallaan 9 Postbus 11 3830 AA Leusden-Centrum Telefoon 033-941495 b.g.g. (03420-16141 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement f 16.15 per kwartaal Uitgave BDU BV Bezwaren tegen hoogbouw in „De Hamershof" 9 an één onzer verslaggevers) r rf LEUSDEN - Een vijftigtal lUSdenaren heeft bij het I [illege van burgemeester en B:jthouders zijn bezwaren inbaar gemaakt tegen het 1 ;an om een woontoren van '0'aalf a dertien verdiepingen art bouwen ten zuiden van De tmershof. In een brief aan t Kt college schrijven de crusdenaren, dat ze met ver- g jstering kennis genomen sirbben van de ideeën om )ojogbouw in het centrum sein de gemeente te realise- 't 1(1. „Het lijkt ons zinvol", aldus de e ielschrijvers. ,,u erop Ie wijzen n V dat de uitgangspunten waarop de grote uitbreiding van Leusden heeft plaatsgevonden, onzes inziens on verkort moeten worden gehand haafd Deze uitgangspunten hiel den onder meer in dat Leusden zijn landelijk karakter zou behouden Het zal u duidelijk zijn, dat uw plannen grote schade zullen toe brengen aan het toch al zo kwets bare gebied van de Gelderse Val lei". Zij zijn van mening dat de gemeente onmiddellijk dient te stoppen met de voorbereiding van dit soort „slechte" plannen. „Voort zetting van deze planontwikkeling achten wij een uiting van kwader trouw", wordt aan het college van B&W te verstaan gegeven. De brief is vergezeld van de handtekenin gen van mensen die achter deze brief staan. Een kopie van het .uiting H2: (Van e«n onzer verslagge vers) LEUSDEN - Er beslaan plannen om In het centrum van het dorp een torenflat van wellicht twaalf dertien verdiepingen te realiseren. Dezo woontoren zou moeien komen te slaan In hal zr<ge heten gebied „H2", da zuiden van de Har ligt. „H2" zou volgei bestaande plann- -<q plaats moe' Uit de krant van 1 juni jongstleden. schrijven is richting Gedeputeerde Staten in Utrecht gegaan. Afhanke lijk van het antwoord van het dage lijks bestuur van Leusden. wordt bekeken of verder aktievoeren no dig is. De groep Leusdenaren is in de pen geklommen na een artikel in de Leusder Krant van 1 juni jongstle den. In de publicatie werd melding gemaakt van het overigens prille plan om een torenflat te bouwen ten zuiden van woon- en winkel centrum De Hamershof. Deze zo geheten woontoren zou moeten komen te staan in het gebied H2. dat verder plaats moet gaan bieden aan woningen in laagbouw, kanto ren, winkelruimtes met daarboven woningen en een bijzonder ge bouw (gedacht wordt aan een poli- tieburo al dan niet in combinatie t SUSDEN/AMERSFOORT -De erkloosheid in Leusden is de irige maand licht toegeno- en. De stijging is voornamelijk wijten aan het aantal school- irlaters dat zich bij het ar- heeft laten inschrij- tekn. In Leusden zijn per eind rd«i 870 mensen geregistreerd s werkzoekenden tegen 762 in maand mei. it een overzicht van het Ge estelijk Arbeidsburo in Amers- port blijkt dat in juni 487 man nen en 383 vrouwen uit Leus den werkloos waren. In het rayon Amersfoort, waartoe Leusden behoort, liggen die aantallen respectievelijk op 6139 en 3979. Het totaal aantal werlozen in het rayon Amers foort komt daarmee op 10.118 tegen 9104 in de maand mei. Deze stijging komt na vijf maan den van een lichte daling van de werkloosheid. Omdat de schoolverlaters voor een ongunstig werkloosheids cijfer hebben gezorgd, laat het Gewestelijk Arbeidsbureau in een overzicht zien hoe de werk loosheid er uitziet onder de ex- schoolgangers. In Leusden gaat het om 53 jongens en 61 meis jes. Het totaal in het rayon Amersfoort ligt op 1108 geregi streerde schoolverlaters, van wie de stad Amersfoort meer dan de helft voor haar rekening neemt, namelijk 549 jongens en meisjes. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur) Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-16141. LEUSDEN - Ondanks een mis lukte achtervolging is de rijkspo litie er toch in geslaagd twee autodieven aan te houden. Het zijn twee minderjarige jongens uit Leusden die afgelopen vrij dagnacht op Porfier een Opel hadden gestolen. Na de diefstal werden de jon gens in de auto gesignaleerd door een patrouille van de Leusdense rijkspolitie Door zijn opvallend rij gedrag trok het duo de aandacht van de surveillance die vervolgens probeerde de auto, waarvan nog niet bekend was dat die gestolen met een brandweerkazerne). De woontoren zou overigens bovenin een restaurant moeten krijgen, van waaruit de gasten een mooi uitzicht zouden hebben over de School steegbosjes. VOORSTUDIE De plannen voor het gebied H2 was. aan te houden. Dit lukte niet omdat de jongens zich met de auto snel uit de voeten maakten Het politiebusje kon de Opel niet bij houden Niet veel later trof de patrouille de wagen leeg aan in de buurt van het Princenhof-park. Om dat het vermoeden bestond dat de twee jongens zich in het park ver scholen hadden, werd een politie- speurhond er in losgelaten, echter zonder resultaat Recherche-onderzoek maakte het mogelijk twee jongens, beken den van de politie, de volgende dag op het bureau te ondervragen moeten gezien worden als een voorstudie voor het ontwerp plan en verkeren zodoende nog In een vroeg stadium. Stede- bouwkundige Frans van der Werff is belast met de planont wikkeling. Hij tekende ook voor het ontwerp van De Hamershof. Mininatuurtjes: zwarte vlier pag. 3 Op de pedalen met Aat Daale pag. 4 Hockeyveld wordt uitgerold pag. 5 Sportnieuws pag. 5 Tijdens het verhoor gaven zij toe de Opel vrijdagnacht gestolen te heb ben De jonge Leusdenaren ont kenden iets van doen te hebben met vernielingen aan auto's en diefstal van een Mini een weekend eerder. LEUSDEN - Een jaar voorwaar delijke ontzegging van de rijbe voegdheid en 1000 gulden boete kreeg een 43-jarige Leus- denaar van de Utrechtse politie rechter mr. H.W. van Doorn om dat hij op 14 oktober van het vo rig jaar onder invloed van te veel alcohol achter het stuur had gezeten. Officier van justitie mevrouw mr. Y.A T Kruyer eiste zes maan den ontzegging van de rijbe voegdheid en 1000 gulden boete Maar omdat verdachte op de zit ting aannemelijk had gemaakt dat hij geen stevige gewoontedrinker is en op zijn werk in grote proble men zou raken wanneer zijn rijbe wijs zou worden afgenomen, hield de politierechter het bij een voor waardelijke ontzegging 0 k o n o r m ?f jeugdhonk van de gereformeerd'hervormde kerk met op de achter- Winkelcentrum De Biezen kamp wordt uitgebreid met acht winkel Vorige maand ging de symbolische eerste paal voor het nieuwe ..Inbreiden' noemt men nieuwbouw In bestaande wijkdelen. Op de hoek ond het eerste Leusdens medisch centrum in aanbouw. bedrijf si mits en zes premiekoopappartementen. SBBO-complex de grond in. Noorderinslag/Groenhouten-noord'Klaverland worden 24 premiehuurwo ningen gerealiseerd. d: Van één onzer verslaggevers) ZO EUSDEN - Het is, anno zomer IS 14, rustig in Leusden. Niet in e laatste plaats door de tij- elijk stilgevallen bouwaktivi- iiten in de gemeente. Metse- e lars, timmermannen, betongie- jrs, zandwagenchauffeurs en ndere mensen op de bouw ebben vakantie waardoor de ele Leusdense bouwplaatsen r verlaten bij liggen.Deze loka- ties zijn er in hoofdzaak voor de realisatie van woningen, al wor den die langzaam maar zeker in aantal minder. Niet verwonder lijk als men bedenkt dat de vol tooiing nadert van bestem mingsplan Tweede Fase, dat sinds september 1977 wordt uit gevoerd. Tijdens deze zeven jaar heeft Leusden aan één stuk zo'n 4000 woningen gebouwd die voornamelijk bedoeld waren voor de mensen uit de regio. Wanneer de Tweede Fase is vol tooid - verwacht wordt begin volgend jaar - dan zullen de wo- ningbouwaktiviteiten op een la ger pitje komen te staan. Er staat voorlopig nog één nieuwe wijk op stapel, het Ruige Veld in het noorden van de gemeente, maar die zal in fasen worden ge realiseerd. Volgens de progno ses kan Leusden dan tot 1990 vooruit. Daarna moet aan de hand van de woningbehoefte bekeken worden of Leusden nog groter dient te groeien. Op dit moment bepalen we ons tot de huidige ontwikkelingen in de plaatselijke nieuwbouw. Zoals traditioneel tijdens de zo mer maakt de Leusder Krant een rondje door de bouw. Eén van onze verslaggevers en foto graaf Janus Visser keken her en der rond in Leusden. Langs de Asschatterweg, ter hoogte van winkelcentrum De Biezenkamp, bevinden zich twee bouwplaatsen. Het winkelcentrum zelf wordt uitgebreid met acht zo geheten bedrijfsunits en zes pre miekoopappartementen waaraan Bouwbedrijf Achterveld is begon nen. Aan de overkant vordert de realisatievan 24 aan leunwonin- gen voor bejaardentehuis 't Ha- mersveld. Aannemer Bloemendal hoopt ze voor het eind van dit jaar in te leveren, waarna heel wat be jaarden gelukkig zullen zijn met hun nieuwe woning. Vervolgens gaat het in de richting van de wijk Zwanenburg waar op de hoek van Clarenburg/Van der Postlaan het nieuwe gebouw van Streekschool Beroepsbegeleidend Onderwijs (SBBÖ) moet verrijzen Op 20 juni jongstleden werd symbolisch de eerste paal geslagen van dit pro ject. Over anderhalf jaar zal er voor het eerst les worden gege ven in het nieuwe schoolgebouw. Op een steenworp afstand van de SBBO-plek vinden we langs de Hamersveldseweg een kleine concentratie van bouwaktivitei- ten. Rondom de gerestaureerde, vier eeuwen oude boerderij 't Claeverenblad zijn reeds enkele van de twaalf vrije sectorhuizen opgeleverd. De rest nadert haar voltooiing, zodat Stichting Bouw team Leusden er bijna weer een project heeft opzitten Naast de boerderij met de twaalf woningen is het jeugdhonk van de gerefor meerd/hervormde kerk al een heel eind op schot. In dit gebouw gaan de kerkgenootschappen ak- tiviteiten ontwikkelen voor de jeugd Het jeugdhonk zal tevens onderdak bieden aan initiatief groep Tussentijds die uit de nood behuizing aan Stijgbeugel moet. vervolg op pag. 3 Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden IPUUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 40 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). Losse nummers 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur geopend Zaterdags gesloten Nieuwbouw in de bestaande wijk Groenhouten. Goedkope vrije sector en huurwoningen verrijzen in Claverenblad

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1