omputer primeur bij Open ernooi LTV Leusden aardensport evenement en Treek had weer mee Hockeyveld uitgerold zaalvoetbalcompetitie wordt Voorlopige indeling Bejaarde bromfietser gewond im 400 deelnemers Uitslagen Leusder Troef Inbraak, niets vermist DINSDAG 24 JULI 1984 JDEN - Het open Cl, C2 en tern ooi van Lawn Tennis 'niging Leusden dat vanaf dag 28 juli tot en met zon- 5 augustus op het riante 'spark aan de Valleilaan ge en wordt, mag zonder irijven tot één van de tste tennistoernooien in de gerekend worden. Vooral de D-klasse is de belang- ng overweldigend. Niet .,er dan 111 heren zorgen bij flnkelspel voor een omvang- Jaeelnemersveld. Tellen we ,;nog de inschrijvingen van ames en heren in de ove- •spelsoorten bij op dan ko- we op zo'n 400 tennissers, itaal moeten op de 8 gravel j$ verharde tennisbanen van g/alleipark 411 partijen ge- □ld worden hetgeen de toer- commissie onder aanvoe- van Hans Meeuwesen han dvol werk geeft om het toer- in goede banen te leiden Innen de gestelde tijd af te en. Toch heeft de organisatie dit jaar, voordat er nog maar één bal ge slagen is, al een paar streepjes voor op de technische commis sies die in het verleden de drie voorgaande edities van 'open- Leusden' hebben mogen organi seren. Ten eerste biedt de on langs gereed gekomen lichtinstal latie, die aan de vooravond van het toernooi (vrijdag 27 juli) offi cieel door bondsgedelegeerde Chris Rekké in gebruik wordt ge steld. extra uitwijk- en speelmoge- lijkheid. Op vier banen kan bij kunstlicht tot 's avonds 23.00 uur gespeeld worden. Een ander nieuwtje is het feit dat de wed strijdleiding voor het eerst ter zijde wordt gestaan door een computer die het nodige reken werk en de gehele administra tieve rompslomp voor zijn reke ning neemt. Voor zover ons be kend is het verwerken van de toer- nooigegevens met behulp van de computer nog nooit in het district Utrecht van de KNLTB vertoond. Het automatiseringsbedrijf IAP uit Hoevelaken staat borg voor deze vriendelijke geste en regionale primeur. Als alles naar wens verloopt hoopt de LTV Leusden in 1985, als men het tienjarig bestaan van de ver eniging viert en het vijfde open toernooi houdt, wederom van de diensten van de computer gebruik te maken Tevens ligt het in de bedoeling om in het (dubbele) lustrumjaar het evenement met een (invitatie) B- klasse uit te breiden. Of de LTV Leusden in haar opzet slaagt om de regionale top volgend jaar naar Leusden te krijgen valt nog met geen enkele zekerheid te zeggen. Daarover weten we pas over een aantal maanden meer als de nieuwe tenniskalender wordt vast gesteld. PROGRAMMA Voorlopig vestigt de toernooilei- ding alle aandacht op 'de klus', zoals bondsgeledegeerde de heer Rekké het jaarlijkse toernooi in het voorwoord van het program maboekje zo fraai omschrijft, die zaterdag 28 juli met de eerste wedstrijden van start gaat. Om 9 00 vangen in het weekend de wedstrijden aan. Doordeweeks begint men met de partijen om on geveer 15.00 uur en zullen tot 23.00 uur (vier banen) voortduren. Op zondag 5 augustus staan de finales gepland. Om 12.00 uur worden de finales in het dubbel spel gespeeld terwijl om 14.00 uur de enkelspelfinales in het wed strijdschema genoteerd staan. De prijsuitreiking vindt om ongeveer 17.00 uur plaats. De kantinecommissie draagt ook een belangrijk steentje aan het welslagen van het tennis-gebeu- ren bij. Iedere avond kunnen de deelnemers en publiek in het zo geheten 'muurcafé' zich uitste kend vermaken en hun dorst les sen. Ook de overbekende LTV Leusden-bitterballen zullen dagelijks weer de ronde doen. Op woensdag en vrijdag kan er ge- gebied duidelijk op. Maar voor het opdoen van routine leende deze wedstrijd zich uitstekend. Met een videocamera werden de verschillende spring-rubrie- DEN - Onder uitstekende standigheden zijn af- n zondag op het terrein iarden- en ponycentrum reek aan de Buurtweg de je selectie- en promotie- trijden van de Nederlandse van Rij en Jacht Ver- ngen van het district Cen- gehouden. De Stichtse Rij icht Vereniging viel de eer ïurt om deze belangrijke .ficatiewedstrijd te organi- Ti. Vfhet fraaie ruitersportcom- 1 van de heer F. van Heugten het de gehele dag een n1e van belang. Van 's mor- rlH vroeg tot laat in de middag voor het publiek, dat de naar het paardensportcen- Ne had weten te vinden, veel r tleven. Het spring-gedeelte 1,0 de selectiewedstrijden 3,td het meest in de belang- ng maar ook de dressuur- n Ven kregen veel bekijks, total de ruiters en amazones i de Z-klasse aan de kwalifi- M-eisen moesten voldoen met hun viervoeters een ntetje van hun kunnen zien. In verige klassen (B,L en M) de strijd er niet minder om. /erschil in klasse en erva- Dr tussen de combinaties viel IS;een leek op paardensport- De waterbak, één van de vele hindernissen ken opgenomen zodat iedere deelnemer na afloop van de wedstrijd op de televisie kon zien waar het voor hem of haar nu echt fout ging. Van eigen fouten kan je nog altijd het beste leren. Ongeveer 150 deelnemers na men aan de verschillende on derdelen mee. Het kampioen schap van de NBVR vindt op za terdag 26 augustus in Lunteren plaats. De uitslagen van de spring- en dresuur wedstrijden waren als- volgt.: SPRINGEN Klasse Z 1Peter Hoving uit Driebergen op Thomsom na barrage foutloos in 40.3 sec 2 D. v.d Vegt uit Zwolle met LEUSDEN - Een 77-jarige man uit Amersfoort liep vrijdagavond kneuzingen op nadat hij in botsing was gekomen met een auto. De bejaarde man reed op zijn brom fiets de kruising Voor het opdoen van routine leende de wedstrijd zich uitstekend barbecued worden terwijl er te vens voor muziek gezorgd wordt. De commissie is er alles aan gele gen om het de deelnemers zo aangenaam mogelijk te maken om de bekendheid die het toer nooi van de LTV Leusden in de regio geniet nog verder uit te dra gen. De wedstrijden blijven natuurlijk de hoofdmoot van het evenement waarvoor een groot aantal plaat selijke favorieten heeft ingeschre ven. Zowel bij de dames en heren treffen we in de diverse catego rieën veel kanshebbers aan. Bij de heren enkel C1 zijn de finalis ten, De Graaf en Vissers, weer aanwezig, maar bij de dames is in de C2 categorie de titel vacant. LTV Leusden-talent Eline Maas zou wel eens in de voetsporen van clubgenote Constance Ploeg kunnen treden. Of ze haar aspira ties waar kan maken moet nog blijken omdat de concurrentie op de loer ligt. Over de mogelijke fi nalisten in de andere klassen en spelsoorten valt weinig zinnigs te zeggen. Het weer, de laatste weken het meest besproken onderwerp in ons kikkerlandje, kan een belang rijke stempel op het toernooi druk ken en alle mooie plannen in een ruk omver gooien. Maar ook daar houdt men bij Leusden rekening mee. Mocht de nood werkelijk aan de man komen dan kan de wed strijdenreeks in het finale-week end in Tennis en Squash Centrum Leusden afgerond worden. Alles is tot in de puntjes geregeld. Wat de organisatie betreft kan het 4e open-Leusden-tennistoernooi al bij voorbaat niet meer stuk. Hamersveldseweg/Burg de Beau- fortweg op, waarbij hij te laat de auto, bestuurd door een Leusde- naar, ontdekte. Na behandeling in het ziekenhuis kon de bromfietser naar huis. LEUSDEN - In de kantine van tennisvereniging Leusden werd vrijdagnacht ingebroken. De da- der(s) kon(den) kennelijk niets van zijn (hun) gading vinden, want er wordt niets vermist uit de tenniskantine. LEUSDEN - Ook de voorlopige indeling van de zaalvoetbal competitie seizoen 1984/1985 is inmiddels openbaar gemaakt. Opvallend is dat de drie Leus- dense zaalvoetbalclubs-Pon Voorwaarts, FC Opstelten, Lisi- dunahof, volgend seizoen ge drieën in het Rayon Veluwe zijn ingedeeld. Voor Pon en Lisidu- nahof is dat niet nieuw maar voor de mannen van FC Opstel ten is dat toch een kleine ver andering aangezien ze de laat ste twee jaar in de veteranen klasse van het Rayon Utrecht uitkwamen. De reden van deze overstap is ons niet bekend. Het feit dat een groot aantal wed strijden in de buurt worden af gewerkt (Amersfoort, Nijkerk, Leusden heeft waarschijn lijk de doorslag gegeven om van koers fe veranderen. Want over een echte veteranenklasse be schikt het rayon Veluwe niet. j Wat dat betreft moeten de Leus- denaren weer van onder af aan beginnen. Ingedeeld in de 3e klasse A, de laagste klasse na het verdwijnen van de 4e klasse i.v.m. het instel len van de hoofdklasse, zullen ze onder andere de strijd met de Sport Organisatie Lisidunahof moeten aanbinden hetgeen de onderlinge rivaliteit alleen maar ten goede komt. Voor het eerst zal er komend seizoen een echte Leusdense zaalvoetbalderby plaatsvinden. Iets wat in geen ja ren is voorgekomen. De overige ploegen komen voor het meren deel uit de Keistad en Lelystad. De 3e klasse A ziet er in zijn totali teit als volgt uit: 3e klasse A: Serana (Lelystad) Chirurgijnhuis (Amersfoort) Eggcnkamp Ass. (Amersfoort) Lisidunahof (Lcusden) Gemisporl (Lelystad) Alpha (Lelystad) Telgterhoek (Ermelo) FC Opstelten (Leusden) Wiro Hopstaken (Amersfoort) Het zaalvoetbalteam van Pon Voorwaarts is in de 2e klasse C in gedeeld. De promotie naar de le klasse misten de "Ponncrs" op een haar maar in deze klasse, met de vele ex-3e klassers, moet het gerou tineerde Pon-team in staat zijn om het schoonheidsfoutje in een keer LEUSDEN - Donderdagavond 19 juli werden er weer klaverjas- wedstrijden gespeeld, georga niseerd door Leusder Troef. De uitslagen zijn als volgt: 1Mevr. Grimberg 5834 pnt. 2. Hr. Palland 5111 pnt. 3. Hr. Mulder 4957 pnt 4. Mevr. Beekhoven 4920 pnt. 5. Hr Bolt 4915 pnt. 6. Mevr. Poul 4824 pnt. 7. Hr Triel 4793 pnt. recht te zetten. Alleen Minne Breurs is een bekende opponent, terwijl ook Veldwijk al langer op dit nivo meespeelt. De 2e klasse C wordt door de vol gende ploegen bezet: Nw Azië (Amersfoort) Pon Voorwaarts (Leusden) Veldwijk (Ermelo) De Minne Breurs (Harderwijk) De Plank (Hoevelaken) Putten Kamerbeek Groep (Amersfoort) Veensche Boys (Nijkerkervcen) WAC'81 (Amersfoort) Of de Leusdenaren echt een rol van betekenis kunnen spelen valt gezien het aantal nieuwe teams en de nieuwe opzet van de zaalvoetbal competitie met nog geen enkele ze kerheid te zeggen. De toekomst zal het moeten leren. 8. Mevr Bolt 4736 pnt 9 Hr v.d Berg 4723 pnt. 10. Mevr. Becks 4697 pnt Stand 3e week - 3e periode 1Mevr. Grimberg 2. Mevr Buhrer 3. Hr. Palland 4. Hr. Plattel 5. Mevr. Pouli 6. Hr. v.d. Berg 7. Mevr. v.d. Berg 8. Hr Mulder 9. Mevr. v.d. Heiden 10. Mevr. Becks 14953 pnt. 14778 pnt 14409 pnt. 14345 pnt 14118 pnt 13946 pnt. 13936 pnt. 13903 pnt. 13884 pnt. 13767 pnt Suprice V na barrage 4 stratpunten in 39.4 sec., 3. mej. W. Lisman uit Utrecht op Sabnna L zonder barrage 3 stratpun ten in 84.2 sec Klasse M 1Peter Hoving uit Driebergen op Sovereign II na barrage 4 stratpunten in 48.6 sec.; 2. mej. Bannink uit Soest met Pitou. Klasse L 1 Nico Toonen uit Soest met Poseidon T na barrage foutloos in 45.8 sec.; 2 mej. E. Goedkoop uit Hilversum op Lord William foutloos in barrage in 46.3 sec 3. mevr. L. v.d Grift uit De Meern op Doe Maar foutloos in 51 5 sec. Klasse B 1 hr. R. J Kos uit Amersfoort op Waltheer in 38.6 sec foutloos; 1 mej M. v. Heugten uit Leusden met Atlantis, foutloos in 45.8 sec. en ^ejhon Kool, jeugd DRESSUUR B 1 proef 1H Hagenbeuk met La Boelle 135 pnt; 2. mevr. Du Bois uit Soest met Pithy. 133 pnt. B 2 proef 1. mevr. Du Bois wederom met Pihty 140 pnt, 2. mej M. v.d. Windt met Rocko 134 pnt. L 1 proef 1P. J. Kissen uit Laren (NH) met Fox 133 pnt; 2. A. van Basten met Orlando 132 pnt. L 2 proef 1. mej J. van Silfhout uit Ede op Wonderfull door twee juryleden samen beoordeeld met 257 pnt; 2 P. J. Kissen met Fox 250 pnt. M 1 proef 1mevr. J Meurs uit Ede met Goldline 132 pnt; 2. mej, D Nieuwenhuizen uit Huis ter Heide op het paard Mentor 127 pnt. M 2 proef 1. R. D. Sondy uit Muilerberg op het paard Soche Gregor 235 pnt; 2. M v Kalleveen uit Doorwerth op Odin 233 pnt. 2 2 proef Winnares werd hier mevr Duiser uit Baarn met Qui Vive. Zij behaalde 247 pnt. LEUSDEN - De aanleg van het zandkunst- stofveld op het Valleipark van Mixed Hockeyclub Leusden vordert met rasse schreden. Maakten we twee weken geleden reeds mel ding van het feit dat de grondwerkzaamheden (drainage, egalisatie, ver harding) waren afgerond, inmiddels zijn medewerkers van een tapijtfirma uit het zuiden des lands bezig met het leggen van de "kunst- grasmat". In stukken van 5 bij 60 meter wordt het kunstgrasveld in feite aan elkaar gelijmd, en lang zaam maar zeker zichtbaar. Eind deze week hopen de leggers klaar te zijn met hun werk. Het veld kan zo doende. ondanks de natte weersomstandigheden, ruim op tijd worden opgele verd. Het zandkunststofveld kost bijna 550 duizend gul den. De gemeente draagt 355 duizend gulden in de kosten bij. Het kunststof- veld komt in de plaats van twee geplande natuurhoc- keyvelden. - De bedrijfsvoetbal- in het rayon Amers- is alweer enige weken ach- rug. Toch is het zinvol om hand van de definitieve die onlangs in het gepubliceerd eindbalans op te ma- f.ni Mal, *rzi e klasse trok zoals be et Soesterkwartier zich competitie terug en is niet meer in de eind- opgenomen. Daardoor een van de eerste klas- degraderen. Spoorzicht Keistad werd derhalve kampioen terwijl Pon 'aarts op ruime achter tweede werd. lindstand van de 1e klasse |als volgt: :icht(kamp) 8-15 /oorwaarts 1 8- 7 Werkplaats 1 7- 6 usketier 8- 6 de Stoute Boys 7- 4 |2e klasse was Intradal veruit erkste en promoveert naar loogste klasse. Foxoboro in deze klasse het kind van 3kening. De eindstand 2e a: lal 1 10-16 fzamelplaats 10-11 fitrum Hoogland 10-10 link Zonwering 10- 9 10- 8 >ro 1 10- 6 De Leusdense bedrijfsformaties, de Bank Giro en de reserves van Pon. bleven in de 3e klasse met lege handen. Geen van de elftal len kon zich in de strijd om de koppositie mengen. GA'70 werd met vlag en wimpel kampioen en gaat volgend seizeon de 2e klasse versterken Het team van Bouwfonds uit Hoevelaken kon het daarentegen niet bolwerken en moet in 1985 met een plaats in de laagste klasse (4e) genoegen nemen. De eindstand van de 3e klasse: GA'70 (kamp) 10-17 Zon Schild 10-12 Pon Voorwaarts 2 10-11 Chemco 10- 9 Bank Giro 10-8 Bouwfonds 10-3 In de 4e klasse eindigde Lisiduna hof, in samenwerking met de DGK Leusden op een fraaie (gedeelde) derde plaats. Met 10 uit 10 kunnen de Leusde naren op een prima debuut in de zomeravondcompetitie terugkij ken. Het tweede elftal van de Musketier kon door geen enkel team van de eindzege worden af gehouden en hoefde slechts 1 punt af te staan. De (dikver diende) promotie naar de 3e klasse kon de heren in een vroeg stadium van de competitie al niet meer ontgaan. De eindstand 4e klasse: ZA Musketier 2 10-19 T ankwerkplaats 2 8-12 Foxboro2 10-10 Lisidunahof 10-10 TD Verzamelplaats 2 10- 4 Intradal 2 10- 1 De "echte" bedrijfsvoetballer kan zijn schoenen voorlopig in de wil gen hangen in afwachting van het feit of er in 1985 wederom een be- drijfscompetitie zal woden opge zet. Het gros van de spelers kan slechts van een paar weken abso lute (voetbal)rust genieten voor dat de bal bij de clubs weer in het rollen wordt gebracht en volks sport nummero één weer om alle hevigheid zal losbarsten.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5