Woontoren: uitzondering die de regel bevestigt" Nieuwe toegang tot de H'hof Zwembad doet geen beste zaken ir imeente en stedebouwkundige in verdediging Pleister op de wonde is aantal verkochte abonnementen f 99 I EL Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden 90 50 90 50 -jjjjieen krant ■■Ontvangen? Bleusder krant O f? krant DONDERDAG 26 JULI 1984 16e JAARGANG NO. 26 (Van één onzer verslaggevers) EUSDEN - De woontoren in het zuiden van De nershof moet het herkenningspunt worden dat elke neente in feite behoort te hebben. De woontoren is Bendien de uitzondering die de regel bevestigt, dat sden inderdaad een landelijke gemeente is met laagbouw. een plan gemaakt en dat willen we naar Hij noemde als alternatief wethouder ...Dat gaat ten koste van de gemeenteraad laten zien Kijken voor een torenflat veel woningen het vele openbaar groen dat wij in wat die er van vindt," aldus Wage- naast elkaar, dus in laagbouw De hoofdcentrum De Hamershof nog gedacht hebben Niet ver van de plaats waar de toren zou moeten komen, is bijvoorbeeld een park gedacht waar men kan zitten, lo pen, spelen of anderszins bezig is Een derde argument voor een woontoren, dat uit de woorden van de wethouder naar voren kwam, heeft te maken met de financiële haalbaarheid van het plan Wage naar beweert dat H2 financieel een zware dobber wordt als de woonto ren wordt vervangen door laag bouw Hij benadrukte dat de grond in het zuidelijk gedeelte van De Hamershof erg duur voor de ge meente is geworden In de eerste plaats omdat het al jaren onge bruikt is en in de tweede plaats vanwege de reeds gerealiseerde infrastructuur (parkeerplaatsen, straten, toegangen). Wagenaar ,,Het is natuurlijk niet de bedoeling dat de gemeente uiteindelijk veel geld moet gaan toeleggen op het hoofdcentrum. Ik wil niet dezelfde kant opgaan als met winkelcentrum De Biezenkamp. dat een zeperd bleek omdat er een miljoen gulden op toegelegd is." VEEL NADRUK Wat de gerezen bezwaren be treft tegen het flatgebouw, zegt de wethouder dat hij het jammer vindt dat deze woontoren nu al zo veel aandacht krijgt ,,lk ben bang," aldus Wagenaar. ,,dat de rest van het H2-plan aan iedereen voorbij zal gaan Datzouikjammervinden, omdat er zulke leuke andere zaken in het plan worden genoemd Ove rigens is de wethouder van open bare werken en ruimtelijke orde ning van mening, dat er zeker vraag zal zijn naar de woningen in de toren. ..Ik weet zeker dat er genoeg oudere mensen in Leus den zijn die hun dure huis willen verkopen om te gaan wonen in een mooie flat. Deze mensen kunnen vervolg op pagina 3 zijn oe twee belangrijk- argumenten die de ge- ite Leusden en stede- vkundige Frans van der aanvoeren ter verdedi- I van het plan om in het en van woon- en winkel rum De Hamershof een nflat te bouwen van 12 a ■erdiepingen. Gistermor- werd het plan, waarvan roontoren een onderdeel tan de pers gepresen- 1. De uitleg volgde daags et bekend worden van de raren die nu reeds tegen A roontoren zijn gerezen. r bezwaren zijn geba- d op een artikel in deze I van vorige maand, in al melding werd ge kt van het woontoren or de presentatie gistermor- van het plan, aangeduid met tekenden wethouder Jan Wa- lar en stedebouwkundige [O s van der Werfdie verbonden K) n werkgroep KOKON en ook itwoordelijk voor het ontwerp 'e bestaande Hamershof Aan ren onderdeel van bestem- ;plan Tweede Fase, onthiel- Sedeputeerde Staten destijds goedkeuring „Waarschijnlijk de provincie dat plan toenter- >n: PANNEKOEKEN- RESTAURANT ,T JAGERSHUYS" oor de lekkerste pannekoeken oudenbergseweg 15 ist- Tel. 03404-13013 ieopend: di. t/m zo., ran 12.00-20.00 uur. anneer u voor isdag- resp. donder- -gavond 18.00 uur de jusder Krant niet hebt tvangen, bel dan ze hoofdagent nsdag en donderdag ssen 18 30 en 19.30 r). Tel. 033-940691. anneer hij - om wat pr reden dan ook - ;t te bereiken is, kunt ;ontakt opnemen met ze inspekteur worging, overdag te eiken onder tel.nr 120-16141. tijd te ambitieus", liet wethouder Wagenaar zich tijdens de presen tatie ontvallen. Ambtelijk werd H2 van goedkeuring onthouden van wege procedurele redenen Men komt er niet omheen, maar in de nieuwe visie voor het H2- gebied wordt de aandacht getrok ken door de woontoren. Op de plek waar nu nog het terrein van aanne mersbedrijf Van Schoonhoven ligt, zou dit flatgebouw moeten verrij zen. Op dit moment wordt gedacht aan zestien verdiepingen, waarvan de begane grond, de eerste en laatste verdieping niet voor bewo ning zullen zijn De resterende dertien lagen zouden aan zo'n 25 grote flatwoningen (huur en/of koop) ruimte moeten bieden Van der Werf: ,,lk denk aan kleinere woningen op de eerste verdiepin gen en grotere, luxere op de boven ste verdiepingen. Zo'n 200 vierkan te meters per woning moet er wel inzitten. De flats in de bovenste lagen worden exclusiever omdat het natuurlijk zéér exclusief is om zo hoog te wonen en een wijds uitzicht te hebben. Hoe hoger, hoe interessanter in feite." In de top van de geplande woontoren wordt een soort attractie gedacht Dat kan een restaurant zijn, een saunacen trum of iets anders speciaals, waar mensen op afkomen. Wethouder Wagenaar verklaarde gistermor gen vóór de woontoren te zijn, ofschoon hij niet gecharmeerd is van hoogbouw Wagenaar. ,,ln Leusden missen we een duidelijk herkenningspunt Leusden heeft geen sky-line (profiel, red Je kunt de woontoren vergelijken met een diamantje in een gouden ring." De wethouder benadrukte dat het im mense flatgebouw een uitzonde ring is en er geen plannen leven om Leusden met meer van dergelijke gebouwen te verrijken ,,Er is nu Chinees-Indisch restaurant in Hamershof stuit op verzet van groep omwonenden pag. 3 Maandag gaat voor de 27ste maal in Achterveld de Tour de Junior van start. Vandaag een uitgebreide voorbeschouwing pag. 4 Utrecht en Gelderland streven naar twee waterschappen pag. 5 Filmnieuwspag. 5 Servicepagina pag. 7 DOKTERSDIENST: tel. 943300. De maquètle van het ontwerp voor H2 in De Hamershof (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Winkelcentrum De Hamershof krijgt aan de Ha- mersveldseweg een toegang er bij. Het ligt in de bedoeling van de gemeente om de passage tussen supermarkt Boni en de winkel van Jensma door te trek ken naar de Hamersveldseweg. Tevens wordt er gedacht aan de aanleg van vier of vijf parkeer plaatsen voor auto's. Om de passage te verlengen en de toegang tot het winkelcentrum op die manier te bewerkstelligen, zal de sloot ter plaatse gedempt moeten worden. De gemeente heeft dit plannetje ontwikkeld naar aanleiding van de roep om een betere toegang tot De Hamershof aan de kant van de Hamersveldse weg. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het slechte zo merse weer van de voorbije weken heeft - en dat is niet verwonderlijk - zijn invloed gehad op de bezoekersaan tallen van openluchtzwem bad Bavoort. Sinds de acht weken dat het buitenbad open is, passeerden nog geen 25-duizend mensen de toegangshekken. Vergeleken met dezelfde periode vorig jaar bedraagt de achteruit gang circa 20-duizend bezoe kers. „Het is voor het zwem bad geen catastrofe, maar geweldig is het natuurlijk al lemaal niet", aldus Henk van Zoeren van de Leusdense zwembadstichting desge- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBOUI 'erschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- en. I amilieberichten en losse advertenties 40 cent per mm /..ij kontrakten belangrijke korting eusderheitjes 1,29 per regel (43 cent per mm). osse nummers 75 cent per stuk IPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR. •ns kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- ks van 9 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur geopend aterdags gesloten Een akelig beeld tijdens de zomer voor een zwembadleidmg. een leeg bad zoals het maandagmiddag te zien was in Leusdens zwembad Bavoort vraagd. Een pleister op de wonde is volgens Van Zoeren het aantal verkochte abonnementen dat op ongeveer 2500 ligt. ,,De opbrengst daarvan is natuurlijk een belangrij ke inkomenspost". aldus Van Zoe ren die de bedrijfsleiding van zwembad Bavoort voert. Een abon nement voor volwassenen kost 50 gulden, kinderen tot 15 jaar betalen een tientje minder. Van de 25- duizend bezoekers die tot nu toe een duik hebben genomen, kwa men er 17-duizend op vertoon van hun abonnementskaart binnen. In het door Van Zoeren verstrekte bezoekersaantal zijn de Zwemvier- daagse en het verenigingszwem- men buiten beschouwing gelaten .Andere zwembaden willen nog wel eens die zwemmers er bij optellen om zodoende een fors aantal bezoekers te kunnen mel den. Wij doen dat niet", verklaart Van Zoeren TOP-WEEK Volgens zijn opgave was een top-week tot nog toe die van 18 tot en met 24 juni ,.Toen registreer den we 6800 zwemgasten. Vorig jaar hadden we overigens een top- week van 13-duizend bezoekers", aldus de zwembadbedrijfsleider. Ofschoon Bavoort" beschikt over een binnenbad, kan het bezoekers- verlies niet daarmee worden opge vangen omdat het bad gedurende de zomer gesloten is. Erg tevreden is Van Zoeren over de belangstelling voor de mini-golf, een recreatie-attractie die sinds vorig jaar op het terrein van het zwembad te vinden is. Voor de mini-golf wordt entree geheven; vanaf medio april tot deze week passeerden 600 mensen de kassa. ..Volgens de berekeningen zijn de opbrengsten van de golfbaan meer dan kostendekkend", laat Van Zoe ren weten. PRIJZEN Dat geldt uiteraard niet voor het buitenbad van „Bavoort dat overigens al jaren met verlies draait. Vermoedelijk zal het ver lies dit jaar groter zijn dan in 1983, en daar is het weer mede debet aan. Van Zoeren: „Het zwembad is tot begin september open, dus we hebben nog een dikke maand te gaan. Maar me dio volgende maand zijn de schoolvakanties om, dus erg veel beter wordt het waarschijn lijk niet meer". Hij verklapt dat de zwembadstichting een voorstel naar de gemeente zal sturen over de hoogte van de prijzen. „De prijzen voor abonnementen en losse kaartjes zullen niet om laag gaan. Of ze omhoog gaan, zeg ik niet", zegt de zwembad man die overigens weinig keus heeft met de toegangsprijzen. Weinig of veel bezoekers pret beleef je altijd in een zwembad.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1