restaurant aan Smidse op verzet van groep omwonenden CAI-rubriek 150 tot 170 woningen uitbreiding Hamershof in veel groen waaronder een „Leusden mist een sky-line park „Start bouw warenhuis dit jaar" leusiler krant Jvangersschapsgymnastiek Voorlichting ter voorkoming van misdrijven Wethouder Wagenaar: Motorrijder reed toch Vernielingen aan auto's Kop-staart-botsing DONDERDAG 26 JULI 1984 plaatselijk nieuws F i één onzer verslaggevers) EUSDEN - De voorgenomen tiging van een chinees- sch restaurant aan de Smid naast het ABN-kantoor, stuit n i/erzet van omwonenden. Zij zen stank-, vuil- en parkeer- rlast en zien daarom het I aurant liever niet dan wel ngaan. De groep, zo n dertig _jsen, zal vermoedelijk in een ^onersvergadering bekijken de vestiging van het etablis- ïent tegengehouden kan Nden. ~~~e exploitatie van het chinees- ;ch restaurant is een initiatief mevrouw S. F. Chan-Wong. Zij in het pand aan de Smidse, irin voorheen de amusement- 12 hal zat, een exclusief chinees- indisch restaurant beginnen zon der afhaalcentrum Omdat de keu ken uitgerust moet worden met een luchtafzuiginstallatie, waarvan de afvoerpijp slechts via de boven het pand gelegen woning naar het dak toe kan, is mevrouw Chan-Wong er zelfs toe overgegaan om de boven woning aan te kopen Met de huidi ge bewoner is een financiële rege ling gesloten. De bewoners rondom de Spijker plaats in De Hamershof hebben de plannen met schrik aangehoord Stank en vuil vrezen zij van de afvoerpijp uit de keuken, parkee roverlast door de auto's van de gasten van het restaurant. Eén van de omwonenden, de heer W Konij nenberg: „Het is nu al zo moeilijk EUSDEN - Op maandag 30 KJ start een nieuwe cursus ngerschapsgymnastiek. De It rang is om 19.45 uur. cursus is bedoeld voor rl iwen die in oktober of in de t eerste week van november een kind verwachten. Opgeven voor de zwangerschapsgymnastiek kan bij het kruisgebouw aan de Rozengaarde of telefonisch: 941218. Het pand aan de Smidse waarin mevrouw Chan-Wong een exclusief chinees-restaurant wil vestigen Omwonenden zien dat niet zitten Eerder was in dit pand een gokhal aktief die eveneens op verzet van omwonenden stuitte voor de bewoners in De Hamerhof om voor hun auto een parkeer plaats te vinden" Een andere angst die Konijnenberg uitspreekt is die voor een kakkerlakkenplaag. Hij zegt „Als het restaurant rijstba- len gaat opslaan, heb je zo kakker lakken overal". VERGUNNING De bezwaren tegen de voorge nomen vestiging van het chinees- indisch restaurant komen op een moment dat de gemeente net de aanvraag voor de bouwvergunning in de plaatselijke kranten heeft gepubliceerd, en bovendien on langs de aanvraag voor een Hin derwetvergunning ontving. Die ver gunning is noodzakelijk voor de aanleg van de afzuiginstallatie met afvoerpijp De aanvraag is momen teel in behandeling bij de gemeen te A. Terpstra van makelaardij Schoeman, is bemiddeld heeft bij de verhuur van het pand aan de SMidse, geconfronteerd met de bezwaren van de omwonen den, zegt: „Die afzuiginstallatie moet er komen; daar kun je als restaurant-eigenaar niet om heen. Wat de parkeeroverlast betreft kan ik alleen maar zeg gen: wanneer er een winkel in plaats van een chinees-indisch restaurant in het pand was geko men, zouden er ook meer auto's worden aangetrokken.'' Als er geen kinken in de kabel komen verwacht makelaar Terp stra dat het restaurant tussen 1 september en 1 oktober open zal gaan. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Nog dit jaar zal gestart worden met de invulling van het gebied Hamershof- noord, waar onder meer een wa renhuis, een supermarkt en een postkantoor zijn gepland. Wet houder Jan Wagenaar bevestig de dit gisteren desgevraagd. Hij moest er aan toevoegen dat er nog géén bouwer voor het pro ject is gevonden. „Maar ik heb goede hoop dat het spoedig ge beurt", aldus de wethouder. Zoals bekend heeft Leusden met de HEMA en Albert Heyn overeen stemming bereikt over de vestiging van een warenhuis en een super markt in De Hamershof, aan 't Erf. Sinds het bekend worden van dit nieuws is echter niets meer verno men over de start van de bouw van beide zaken. „De Leusdenaren kunnen volgend jaar Kerst-inkopen doen bij de HEMA", liet Wagenaar onomwonden weten ACHTERVELD - In verbanC met het toenemende aantal mis drijven wordt door de politie reeds geruime tijd voorlichting gegeven ter voorkoming van de ze misdrijven. In verband hiermee is momen teel ter hoogte van boekhandel Vos aan de Hessenweg een vitri ne geplaatst waarin een aantal folders zijn aangebracht. Deze hebben betrekking op onder andere het voorkomen van inbraken. Registratiekaarten voor fietsen, bromfietsen, waardevolle voor werpen en goederen. Deze folders zijn gratis verkrijg baar bij de plaatselijke politie, van Oldenbarneveltstraat 36, telefoon 03425-1607 Bij afwezigheid kunnen de be treffende folders afgehaald worden aan het groepsbureau der Rijkspo litie in Leusden-Zuid. or Peter Noorland ETEKST 'ie op de Leusdense CAI ingesloten is heeft op het o' led van Teletekst nogal mogelijkheden. Niet al- i de Nederlandse Tele- !t kan worden bekeken, die van de Duitsers („Vi- text") en van de Neder- Istalige Belgen. De laat- uii beschikken over maar euvtiig pagina s, maar ze Die- er,over het algemeen toch ^lijk wat nuttige en ook ™'lsante informatie. De ";sers hebben zelfs twee tekst-programma's naast lar. Het eerste is dat van —D/ZDF, te ontvangen via »i programma's WDR 1ZDF l£ NRD 3. WDR 3 zendt een -rede eigen Videotext- (.gramma uit, met veel re- üunale informatie. Wat geen wonder is, want dit program ma is met name voor de deel staat Noordrijnland- Westfalen bestemd, voor welk Bondsland de WDR de omroep is. ARD/ZDF bieden landelijke informatie. Erg nuttig is Teletekst/ Videotext als het gaat om programma-informatie. Wat komt er vanavond in Hier en Nu, waar gaat die film op Duitsland 2 over, en wat voor natuurfilm is het eigenlijk die de Belgen uit zenden? Jammer alleen dat Belgen en Duitsers pas zo laat met hun reguliere teletekst- programma's starten: dat van Nederland begint zo gauw het testbeeld in de lucht komt en blijft steeds aktueel. OLYMPISCHE SPELEN De zaterdag beginnende Olympische Spelen zorgen ui teraard voor een stortvloed van televisie- en radioprogramma's over de meeste te ontvangen eitiiafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. leturschijnt elke dinsdag en donderdag. Dat: chl edi Isii oiyrofdredakteur: mtamix Kreyns venedaktie: mirDudewina de Boer caspar van Loo var hdevering kopij en advertenties: ar het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, )r het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur daktie en administratie: itoor Leusder Krant. Rozendaallaan 9. Leusden-Centrum Op kdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 30 uur Telefoon 033-941495 lonnementsgeld: •2,60 per jaar 11,80 per half jaar; 6,15 per kwartaal ichten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagavond lz<00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan 'itakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag sen 18 30 en 19 30 uur) tel 033-940691Bij geen gehoor kunt u ,n critakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420- en vf 41toestel 44 nerp' cor.f li*'VBESTELLEN FOTO'S: deel meeste in de Leusder krant gepubliceerde foto's kunt u ^bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's), bij ndeoruitbe,alin9 op giro: 871441 t.n.v. BDU bv te Barneveld, met versJ(!e,''ke verm®'ding van gewenste foto. aantal, nummer van krant, spe^'na waar°P de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5.- per haal amP,aar (formaat 13x18 cm) en f 10.- voor luchtfoto's (formaat 20 zlch5cm). annf! kunt ook contant betalen op ons kantoor. Rozendaallaan 9. ^jnUSden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ont eer '19f u de gewenste foto('s) thuis, t tvf iensi LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- t-en:ntenkombinatie te Barneveld. netten. Zaterdagavond rond middernacht begint het al, vol gende week bieden zowel Ne derland als Duitsland en België sportieve ontbijttelevisie. De Duitsers beginnen om zes uur, de Nederlanders om zeven uur en de Belgen pas om half acht. Wie snel uitslagen wil weten is zeer gediend met Teletekst/ Videotext, en die zal dan ook steeds zeer aktueel blijven. De Belgen hebben al aangekon digd dagelijks van vier uur 's morgens tot half twee 's nachts in de lucht te blijven. En ook in eigen land en in Duitsland zul len de redakties overwerk gaan verrichten. WAAR BLIJVEN ZE? De tweede Franstalige radio zender en de Tweede Kamerlijn ontbreken nog steeds op de kabel, net als Hilversum 2. In Amersfoort wordt het steeds op het niet beschikbaar zijn van de juiste apparatuur gegooid, maar het gaat allemaal wel lang duren. Die Tweede Kamerlijn kan nu gemist worden, er wordt toch niet vergaderd, maar dat Hilversum 2 niet te ontvangen is kan toch eigenlijk niet. Overi gens is deze zender via een omweg toch wel weer te ont vangen, echter niet altijd. Het geluid van Hilversum 2 is name lijk aan het testbeeld van de tv-zenders Nederland 1 en 2 geplakt. En aangezien via de kabel het geluid van die zen ders door middel van de radio kan worden weergegeven haalt men die zender toch in huis. Echter wel met onderbrekin gen, als het bulletin voor slech thorenden 's middags om één uur wordt uitgezonden, of als er op beide netten tv- programma's zijn. En dat is 's avonds typisch het geval. SKY CHANNEL Music Box vind ik het allermooi ste van Sky Channel Wat de ma kers van die videoclips al niet bedenken. Een zeer breed skala aan menselijke fantasieën trekt da gelijks tweemaal twee uur lang aan oog en oor voorbij. Hoogtepunten van de laatste dagen; ..News' van Golden Earring, met veel fraai te kenwerk, ..Man of Fire" van Roger Taylor en voor ..Jokerman" van Bob Dylan, waarbij de tekst wordt meegeprojekteerd Overigens is Sky Channel niet van plan te gaan betalen aan exploitan ten van kabelnetten Sommige net ten blijken om geld te hebben gevraagd en willen de program ma's niet doorgeven voordat Sky Channel hiertoe overgaat. In mi|n ogen krankzinnig die netten wor den door de abonnees betaald, en niet door de exploitanten Indien ze slecht beheerd worden en er finan ciële problemen ontstaan kan men moeilijk televisiestations hierop aanspreken Moeien ze in Hilver sum, Duitsland en Brussel soms ook gaan betalen? WAVERSE MAST LIGT NOG De vorig jaar tijdens een hevige storm ingestorte 300 meter hoge zendmast in het Belgische Waver wordt misschien niet herbouwd Het is van deze toren dat onze CAI eigenlijk beelden van BRT 2 en de RTBF (Franstalig Belgié) zou moe ten ontvangen Nu ontvangt men de beelden vanaf het verre Luik. en die zi|n niet vaak van goede kwali teit Als die zendermast niet wordt opgebouwd (80 tot 90% van de Belgen is op de kabel aangesloten, daarom vindt men die dure mast met krachtige zenders eigenlijk overbodig) zou het hiervoor ge bruikte kanaal volgens mij beter kunnen worden gebruikt voor het doorgeven van de programma's van satellietstation Music Box". Die zijn al beschikbaar en kunnen zonder meer met onze eigen scho tel ontvangen worden. Trouwens. Music Box blijft nog tot eind dit jaar via Sky Channel uitzenden, dan is het toch afgelopen. LEUSDEN - Ondanks een ont zegging van de rijbevoegdheid was een jongen uit Leusden toch op een motor geklommen en gaan rijden. Op de Noorderinslag trok hij de aandacht van de rijkspolitie toen hij op het achterwiel kwam aanscheuren. De jongen werd aangehouden en kreeg vervol gens een proces-verbaal. LEUSDEN - Op twee plaatsen werden in de nacht van maandag op dinsdag geparkeerde auto's vernield. Van een wagen op Ela- tinehof moesten de ruitenwis sers en spatlappen het ontgel den. Een auto op de Prinses Irenelaan werd rondom bekrast. LEUSDEN - Vijf auto's waren dinsdag betrokken bij een kop- staart-botsing op de~Doornse- weg, tussen kamp Waterloo en de kolonel van Rooyenweg. Een automobilist uit het Zeeuwse Tholen had een rij wachtende auto's voor het verkeerslicht bij de kolonel van Rooyenweg te laat in de gaten. Er ontstond alleen materiële schade. vervolg van pagina 1 we in Leusden niet helpen op dit moment De woontoren kan wél aan de wens voldoen," is de me ning van Wagenaar Stedebouw- kundige Frans van der Werf vindt dat de mensen waar de wethouder het over heeft, op de bovenste verdiepingen kunnen wonen, ter wijl de lagere etages bestemd kun nen worden voor alleenstaanden of mensen die het minder breed heb ben. Van der Werf verdedigt „zijn" woontoren door te zeggen, dat ieder centrum zijn „hoogte-punt" nodig heeft. Van der Werf „Deze toren is dat, maar men moet dit gebouw als een uitzondering in Leusden zien Het is een landelijke gemeente met veel laagbouw. Dit wordt nu bevestigd door bij uitzon dering een toren te realiseren Uit zonderingen bevestigen inderdaad de regel." DUIVENTIL Wethouder Wagenaar zei het al: het H2-plan heeft meer te bieden dan alleen de woontoren die nu al omstreden is. Behalve de ongeveer 25 woningen in de ze flat wordt er gedacht aan 150 a 170 woningen in licht gestapelde vorm (a la bestaande Hamers hof) en als 2/1-kap. In stapel bouw kunnen 100 tot 120 wonin gen komen in het verlengde van de Grutterij en aan de zuidzijde van de grote parkeerplaats nabij de Centra. Op de begane grond wordt gedacht aan winkels, be drijven of kantoorachtige bedrij ven, die niet aan een voetgan gersgebied komen. Het is de bedoeling de straat ervoor ge woon toegankelijk te laten voor auto's, (brom)fietsen en voet gangers. Wethouder Wagenaar verduidelijkt: „Er zijn nu winkels in De Hamershof die te lijden hebben van het feit dat hun klanten niet met de auto tot aan de deur kunnen komen. Deze winkels moeten het namelijk hebben van mensen die vlug even iets kopen en meteen weer weg zijn. Je moet ze vergelijken met een duiventil: er vlug in en er weer vlug uit. Dat kan alleen maar als men met de auto dicht in de buurt van zo'n winkel kan komen." In totaal wordt voorlopig gedacht aan zo'n 2000 tot 2500 vierkante meters bedrijfsoppervlakte in H2. Door de winkels te plannen in het verlengde van de Grutterij, ontstaat er volgens stedebouwkundige Van der Werf een as tussen de nabijge legen bestaande Koningskerk en 't Erf. „Een as die karakteristiek is vooreen hoofdcentrum. De huidige parkeerplaats nabij de Centra wordt zodoende het hart van het centrum en gunt iedereen boven dien een blik in De Hamershof, aldus Van der Werf die zich heel goed kan indenken dat de parkeer plaats bij gelegenheid wordt ge bruikt voor een kermis of ander evenement. POLITIEBURO In het H2-gebied is ook ruimte beschikbaar voor een nieuw politie- buro al dan niet in combinatie met een brandweerkazerne Deze ge bouwen zijn gedacht op het nu braakliggend terrein waar jaarlijks de kerstboomverbranding wordt gehouden, en waarvan burge meester en wethouders onlangs nog een dorpsweide wilden maken. Of het terrein inderdaad wordt be nut voor de bouw van een politiebu- ro met brandweerkazerne is de vraag Het is nog steeds onduidelijk of de rijkspolitie wordt veranderd in provinciale politie en zo ja, wat daarvan de gevolgen voor Leusden zijn, De brandweerkazerne kan vol gens wethouder Jan Wagenaar eventueel ook verwezenlijkt wor den bij de toekomstige, nieuwe gemeentewerf, waarvan de plaats nog niet bekeno is Wat gebeurt er met het terrein als zowel het politie- buro als de brandweerkazerne daarop geen plaatsje krijgt? Wet houder Wagenaar: „Het terrein krijgt de bestemming bijzondere doeleinden. Ik zou me dus kunnen voorstellen dat dan daar een biblio theek wordt gebouwd, of misschien een muziekschool. Ik noem maar wat. Een bieb zou niet eens zo gek zijn; de boerderij waar de biblio theek nu inzit zouden we voor een mooi prijsje kunnen verkopen aan bijvoorbeeld iemand die er panne koeken gaat bakken en verkopen." HAMERSVELDSEWEG Een ander opmerkelijk onder deel uit het gepresenteerde plan is een reeks van Z'1-kapwoningen langs de oostzijde van de Hamers- veldseweg tussen de Burg. Van der Postlaan en de Eysinkplaats. Ook zijn dergelijke huizen geprojec teerd in de bocht van de Burg. Van der Postlaan, tussen het kruispunt met de Hamersveldseweg en dat met Clarenburg De boerderij die nu in die bocht ligt, zou dan moeten verdwijnen, De bedoelde 2/1 - kapwoningen zijn in het uiteindelij ke plaatje van H2 opgenomen, maar staan niet bovenaan het lijstje van wat er eerst gerealiseerd moet worden. Bovendien dient er een en ander procedureel in orde gemaakt te worden. „De eigenaren van grond langs dat stukje Hamers veldseweg hoeven zich niet met een ongerust te maken," aldus Wagenaar. VIJVER In het ontwerp van stedebouw kundige Van der Werf is tevens een nieuwe auto-ingang tot het hoofd centrum opgenomen Volgens de tekening is die gepland tussen aktiviteitencentrum De Korf en het braakliggende terrein Momenteel ligt daar een fietspad. Naast deze toegang is een vijver geprojecteerd voor de „aankleding" Aan de over kant van de nieuwe toegang, dus aan de andere kant van de Burg. Van der Postlaan, zijn parkeer plaatsen gedacht Het stedebouwkundig ont werp voor het H2-gebied, zoals dat aan de pers werd gepresen teerd. zal naar verwachting in december aan de raadscommis sies worden voorgelegd De raadsleden, die al informeel van het plan kennis hebben geno men, kunnen dan hun op- en aanmerkingen kwijt. Uiteindelijk dient H2 vervat te worden in een bestemmingsplan. Wethouder Wagenaar hoopt dat in 1986 be gonnen kan worden met de in vulling van het gebjed. De be doeling is het in fasen te doen. Stedebouwkundige Frans van der Werf

Leusder Krant | 1984 | | pagina 3