verschuivingen inde Tour handhaafden zich Mini-tour leverde weer veel strijd op dag: gele en groene truidragers SMW Caröfef tpstukken houden koers goed onder controle Tourprogramma ssaspurts moesten winnaar aanwijzen Tour de Junior Donderdag 2 augustus: 18 45 uur. wegwedstrijden over 4 en 6 ronden Vrijdag 3 augustus: 09 30 uur: persoonlijke tijdrit over 1500 meter 18.45 uur: wegwedstrijden over 4 en 6 ronden Zaterdag 4 augustus: 13 00 uur: wegwedstrijden over 4 en 6 ronden. 20 00 uur: grote prijsuitreiking in ,,Ons Gebouw start van de ploegentijdrit. Het ligt vast aan mij, maar ik heb de indruk dat de belangstelling voor de Tour de Junior zich in de afda ling bevindt van een flinke Alpen col. Oorspronkelijk was het evene ment bedoeld als een week vakan tiebesteding voor de Achterveldse jeugd en wat later mede voor jon gens en meisjes uit omliggende plaatsen. Met min of meer een on der-onsje van de deelnemers en vooral hun supporterende ouders, vrienden en buren. Daarom is het jammer, dat de jeugdtour haar lo kale karakter geheel en haar regio nale betekenis nagenoeg heeft ver loren. Ook de opzet is steeds pro fessioneler geworden. Echte bin ding met het thuisfront bestaat nu alleen nog via de recreantenkoers op zondagm,ddag en vooral bij de mini-Tour op woensdagochtend voor Achterveldse kinderen van 4 tot 12 jaar. Daar komen ook de plaatselijke moeders nog voor op de denkbeeldige tribune en met een lach en een traan fietst de „ho pe des vaderlands'' de sterren van de hemel voor een medaille en een paar pakjes suikervrije kauwgom. De (ogenschijnlijk?) geslonken belangstelling voor het internatio nale jeugdwielerfestival staat niet op zichzelf. Ook voor de Tour de France, waarvan het Achtervelds spektakel een afleiding in Madu- rodamformaat is, werd de interesse duidelijk minder. De Tour de Fran ce van nu is niet meer de Ronde van Frankrijk met een goed vader lands accent door de legio Neder landse successen in het recente verleden. Zelfs de Leusdense TV- verslaggever Heinze Bakker als opvolger van Mart Smeets had kennelijk meer snipper- dan werk dagen. Hoe vaak heeft u hem ge zien of gehoord? De 27e Tour de Junior is de laat ste met Wout Meinten als tourbaas Volgend jaar neemt Johan Ossen drijver de scepter en microfoon over Hoe lang nog zijn eenmaal per jaar een week 's avonds de be langrijkste straten en wegen van Achterveld voor nagenoeg alle ver keer afgesloten. Alleen de Tour de Junior krijgt vrije doorgang van de versterkte politiemacht Het aantal rennertjes is teruggelopen tot ruim honderd in iets meer dan 20 ploe gen, maar erger is dat na het recen te afhaken van Batavus nu ook Hol land-Utrecht geen eigen ploeg meer in de koers brengt. Daarmee verloor de Achterveldse Tour twee sponsors met meer dan een kwart eeuw trouwe dienstI Dat is bijzon der tammer, maar de ti/den worden moeilijker en de centjes schaars. (446) PC Marco Stegeman, de Leusder Krant renner die maandag tweede werd. ACHTERVELD - Woens dagmorgen mochten de Ach terveldse kinderen hun wie- Iertalenten en stuurmans kunst etaleren tijdens de tra ditionele Mini-tour. Ongeveer 50 Achterveldse jongens en meisjes namen dit jaar aan het ludiek fietsevenement deel. Keihard werd gestreden om het felbegeerde ere metaal. Want niets is mooier om onder toeziend oog van je ouders en straatgenoten tot de snelsten in je leeftijdsklas se te horen en na afloop van de rit op het ere-podium te worden gehuldigd. De kinde ren die op het ere-schavot verschenen waren: 4 jaar: 1 Laura Versteeg. 2 Dave Boer- sen, 3 Bas v Roomen 5 jaar: 1Erna Bomers. 2. Marjan Kerkhof, 3. Coen Bergsma 6 jaar: 1. Jeroen van de Hengel. 2 Niek Tessels, 3 Jarno van de Burgwal 7 jaar: 1 Ellis Kerkhof, 2. Jasper van Middelaar, 3. Gerda van de Hen gel 8 jaar: 1 Pefra v.d. Hengel, 2 Kevin van Bemmel, 3 Harold Kok 9 jaar: 1 Anja Kerkhof. 2 Ramon van Roomen, 3. Marcel Eggenkamp. 10 jaar: 1Pefer de Vaal, 2 Dick Voorburg, 3. Wlbo Plijnaar. 11 jaar: 1. Marlin de Vaal, 2 Okko Huis man, 3 Janet van Drie Winnaars 7-jarigen: v.l.n r Jasper van Middelaar. Ellis Kerkhof en Gerda van den Hengel truidrager Niels van der Steen deed dat wel maar kwam op de streep een tikkeltje te kort om outsider Manfred Kuiper van zijn overwin ning af te houden. Stephan van Veldhoven kreeg met de 3e prijs loon naar werken. Ook bij de 13-jarigen lijkt alles een bekeken zaak Alleen Eric Dekker en Remco de Groot hadden t.o.v een dag eerder op het ere podium stuivertje gewisseld. Mi chel van de Wolf was bij de massa sprint in deze groep wederom een klasse apart. hfc van de gele trui zich prima in de voorste gelederen wist te handha ven. Remco de Groot uit Rotterdam won eveneens zijn tweede medail le. Eric Dekker nam als derde op het ere-podium plaats. Michel Knjger van de Leusder Krant kwam met een aantal lotgenoten op enige achterstand over de meet. Uitslag 2e etappe 13-jarigen: 1. Michael van de Wolf 18.12 2. Remco de Groot 18.13 3. Eric Dekker 18.14 Algemeen klassement na 2 etap pes: 1Marco Sakkers 0.42.41 2. Michael van de Wolf 0.42.52 3. Remco de Groot 0.42.54 4. Eric Dekker 0.42.56 Alg. Puntenklassement na de 2e dag: 1. Michael van de Wolf 18 2. Marco Sakkers 6 Remco de Groot 6 4. Eric Dekker 5 5. Marco Bakker 2 - Werner Nijboer 2 -. Harry Senten 2 8 René Kroes 1 „KLEPPERS'' De 14-jarigen trokken zich van de invallende duisternis en plotse ling neervallende regen weinig aan en maakten er een levendige koers van. Te pas en te onpas probeerde renners uit de hoofdmacht te ont vluchten. Maar door het tempo van de „klep pers" voor in het peloton mislukte iedere uitlooppoging bij voorbaat. Willy Lotgennk won de sprint van het peloton. De kopstukken Henny de Rooy (groene trui) en Ron Ver- wey (gele trui) moesten met een 2e en 3e prijs genoegen nemen Uitslag 2e etappe 14-jarigen: 1. Willy Lotgerink 28.38 2. Henny de Rooy 28.39 3. Ron Verwey 28.40 Alg. Klassement 14-jarigen na 2 dagen: 1. Ron Verwey 1.02.38 2. Martin van Steen 1.02.40 3. Marcel Vijverberg 1.02.41 Henny de Rooy. 4. Johan van der Drift 1.02.42 5. Willy Lotgerink 1 02.57 Alg. Puntenklassement: 1 Henny de Rooy 14 2. Ron Verwey 8 Danny Overgaag 8 4. Jan Brands 6 -. Willy Lotgerink 6 6. Marcel Meyer 5 7. Marcel Vijverberg 4 -. Henry Vermeulen 4 9. RenéMinnebo 3 Martin van Steen 3 11Ronald Boertien 2 - Mathijs van de Meer 2 13. Johan van der Drift 1 Algemeen Ploegenklassement: 1. ImpexMonoflo-Barneveld 2 35.2 2. Honeywell Bull Opleidingen - A'foort 2.36.01 -. Mikro Markt - Amersfoort 2.36.01 4. Ampp Bouwsystemen b.v. - Huizen 2.36.02 5. Kela Wooninrichting-Achterveld 2.36.03 6 Coen van den Berg - Leusden 2.36.24 7. Sweda International - Amersfoort 2 36 25 8 Frejo Metaalwaren b.v. - Soest 2.36.26 -. Jonker Hoevelaken b.v. - Hoevela ken 236.26 -. Voorbij s Beton - Wilnis 2.36 26 •ITERVELD - Onder publieke belangstelling eale weersomstandig- werd gisteren de der- appe van de Tour de ir verreden. Bij de jong- |wee categorieën bleef vbij het oude omdat de lukken van het klasse- |de zaak volledig onder controle hielden. Alleen bij de 14-jarigen steeg de span ning ten top toen twee ron den voor het einde van de koers groene truidrager Hen ny de Rooy door Jan Brands voorbij gestreefd werd. Maar in de finale stelde De Rooy orde op zaken door in de eindsprint zeer overtuigend zijn eerste overwinning veilig te stellen. Bij de 12-jarigen was het weder om Mirjam Boekhout die als groe- netruidraagster vele punten bijeen- sprokkelde en die voor de neus van Stephan van Veldhoven wegkaap te. In de massasprint om de etap pezege liet ze zich niet zien. Gele- Zaterdag wordt de eindbalans opgemaakt. Er zullen de komen de dagen nog heel wat zweet druppeltjes bij de renners en de organisatie vloeien, voordat het zover is. (Bij het ter perse gaan van deze krant waren helaas de bijgewerk te klassementen nog niet be schikbaar). Michel van der Wolf als eerste over de streep gisteravond gisteravond in de klasse van de 14-jarigen. De strijd bij de 14-jangen kan nog alle kanten op. Vele coureurs ko men nog voor beide tricots in aan merking. Henny de Rooy bleef door zijn etappe-overwinning in het groen maar het is lang niet zeker dat hij dit kleinood tot het laatst toe in zijn bezit zal houden. Ook voor het geel liggen veel renners in de race. Ron Verwey kon dit aan den lijve ervaren. De eerste plaats moest hij aan Martin van Steen afstaan die dankzij de 2e plaats achter Henny de Rooy vanavond in het geel mag starten. Willy Lotge rink, de etappeoverwinning van de vorige dag en de zoon van het echtpaar dat tijdens de Tourweek op de camping zijn 25-jarig huwelijk vierde, eindigde ditmaal op de 3e plek. Nog drie etappes en een indivi duele tijdrit hebben de Tour de Junior-renners voor de boeg. De dne besten woensdag bij de 13-jarigen rl|f jnTERVELD - De tweede dun de Tour de Junior bracht idt veranderingen teweeg, vos de ploegentijdrit over irtn die 's morgens op het i imma stond waren de sverschillen gering. Ook lk|e top van de individuele ;menten veranderde niets, J de gele en groene truidra- wedstrijden volledig fileerden. In alle leef- l'assen draaiden de etappe ,ei massaspurt uit. werd door de Im- formatie van kopman 5 truidrager Ron Verwey het ^afgelegd Honeywell Bull en 3Cuis Kraanen hadden 1 se- 1U langer nodig, terwijl Ampo a-woninginrichting twee tel- igzamer waren. De Leusder "klasseerde zich met vier se- n achterstand op de winnen- eg voor het klassement, eindstand: ïpex Monoflot - Barneveld 1 jneywell Buil Opleidingen - 0.02.42 orthuis Kraanen - Amersfoort z.t. Apo Bouwsystemen b.v - Huizen 0.02.43 I la Wooninrichting - Achterveld z.t. I jsder Krant - Leusden 0.02.45 I ;ro Markt - Amersfoort 0 02 46 Leda International - Amersfoort 0 02 47 jo Metaalwaren b.v. - Soest 0.02.48 Hker Hoevelaken b.v - Hoevela- z.t. ctra Frans Bosman - Soest 0.02.49 ïn van den Berg-Leusden z t. 30-bank - Achterveld z.t. mtersteeg Bakkenj - Stoutenburg 0.02.51 >rbij's Beton -Wilms 0.02.52 Miriam Boekhout, trots op de groe ne trui. - Cafetana,,DeArkel"-Achterveld z.t. 17 Kroeze Kwekerijen-Terschuur 0.02.53 18 Winkeliersvereniging Achterveld 0.02.54 - Infotec - Amsterdam z.t. 20. Slokker Bouwmaatschappij - Hui zen 0.02.55 21. Slagerij Van Wieringen - Achter veld 002.56 22. Schildersbedrijf Cees Blom - A'veld 0.03 03 23 Café-Bar „Buitenlust" - Achterveld 0.03.18 Wegens omstandigheden waren de etappes 's avonds met één ronde ingekort. De 12-jarigen en de 13-jarigen hadden nu maar dne ronden voorde boeg. De 14-jarigen werden voor vijf omloopjes door Achterveld weggeschoten. Bij de jongste groep was het weder om de rappe Mirjam Boekhout die als draagster van de groene trui de koers volledig beheerste. Alle ke ren wist ze de sprint van het peloton op overtuigende wijze te winnen. Het groente tricot kwam nog vaster om haar schouders te zitten. De gele trui bleef in het bezit van Niels van de Steen die ditmaal met een 3e plaats genoegen moest nemen. Tussen dit tweetal nestel de Ard Somsen (Eibergen) zich op een fraaie 2e plek. Uitslag 2e etappe 12-jarigen: 1. Mirjam Boekhout 20.42 2. Ard Somsen 20.43 3. Niels van der Steen 20.44 Algemeen klassement na 2 etap pes: 1. Niels van der Steen 0.47.37 2. Mirjam Boekhout 0 47.38 3. ARD Somsen 0.47.39 -. Marco Stegeman 0.47.39 5. Heidi Skubch 0.47.40 Alg. Puntenklassement 12- jarigen: 1. Mirjam Boekhout 17 2. Marco Stegeman 7 3. Niels van der Steen 5 4. Angela Smoorenberg 3 -. Stephan van Veldhoven 3 6. André Naberman 2 - Ard Somsen 2 8. Manfred Kuiper 1 -. Heidi Skubch 1 Patrick de Boer 1 13-JARIGEN Bij de 13-jarigen was het dinsdag van hetzelfde laken een pak. Nie mand slaagde erin om uit de hoofd macht weg te komen. Michel de Wolf was heer en meester in de sprint en schreef de tweede etappe op zijn naam. De leidende positie van Marco Sakkers kon hij echter niet bedreigen, omdat de drager

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5