Science fiction-fantasydie het van de fraaie effecten moet hebben Vuurwerk en mooi weer bij LTV Lookhorst Blues Brothers in movie-cyclus „Two of a kind": de mens heid is zo slecht nog niet „KRULL" VAN PETER YATES: „Uncommon Valor" Postduiv Tijdens opening UT '84 DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1984 kijk op de film (door Bert Vos) „Krull", 1984, USA, regie Peter Yates: produktie. Ron Silverman; scenario Stanford Sherman; camera Stephen Grimes; Supervisor visuele effecten Derek Meddings; visuele effectenopna men; Paul Wilson, optische effecten opnamen: Robin Browne; speciale ef fecten John Evans en Mark Meddings; modellen Terry Reed (supervisie); ani matie Steven Archer; camera: Peter Suschitzky; montage Ray Lovejoy; mu ziek James Horner; Met Ken Marshall, Lysette Anthony; Freddie Jones. Fran- cesca Annis e.v.a. Genre SF/Fantasy Te zien in Grand, Amersfoort Het valt niet mee om een goede science fiction- of fantasy-film te ma ken. Er zijn maar weinig regisseurs èn scenario-schrijvers die er echt in slagen ons te overrompelen, te ver rassen. Na de „Star Wars-cyclus" hebben andere filmmakers In dit genre niet veel nieuws meer te bie den en vallen onherroepelijk in een clichématige aanpak bij gebrek aan voldoende fantasie. „Brainstorm" was In zekere zin origineel te noe men en op dezelfde manier is dat deels ook het geval met „Krull" van regisseur Peter Yates. In zoverre, dat hier sprake is van een qua effecten en visuele aanpak fascinerende film, die echter voor het overige vervalt in een verhaaltrant, die in de vijftiger jaren niet zou misstaan. Want jon gens wat zitten er weer een clichés in deze film! Het voorspelbare karakter van „Krull" maakt de film een stuk minder genietbaar, ondanks het feit, dat de effecten (op enkele uitzonde ringen na) fascinerend genoeg zijn De Emerald Seer probeert in de toekomst te kijken Scène uit „Krull". Het gezelschap ongeregeld dat het Beest klein moet krijgen Scène uit „Krull". Een aanval van Slayers, een kruising tussen monsters en de robot-soldaten uit „Star Wars", in een scène!1 „Krull" van Peter Yates. i om vaak te blijven verrassen. Maar het zal duidelijk zijn, dat een film niet alleen kan bestaan uit goede visuele effecten, hoe knap ook gemaakt on der leiding van specialist Derek Med dings. Het verhaal speelt zich af op een ver in de ruimte gesitueerde planeet. „Krull" genaamd, bevolkt door een zeer gevarieerd gezelschap kreaturen en mensen, levend in een soort middel eeuws decor vol burchten, ridders en jonkvrouwen. Die planeet, die het toch al niet gemakkelijk heeft door de onder linge vetes van de verschillende kas teelheren. wordt getroffen door het be zoek van een geheimzinnig buiten aards „ruimteschip" met aan boord een bijzonder moordlustig en kwaadaardige groep vechtjassen, de Slayers ge noemd. die onder leiding staan van een almachtig soort Beest De verpersoon lijking van het kwaad dus, dat uiteraard bestreden dient te worden door een held in de figuur van ridder Colwyn (Ken Marshall) Temeer omdat het Beest er in is geslaagd Colwyn's bruid Lyssa (Ly sette Anthony) te ontvoeren Met be hulp van een zooitje ontsnapte gevan genen die toch niets te verliezen heb ben, een plezierig gestoorde tovenaar en de helderziendheid van de Emerald Seer, bijgestaan door een Wijze Man en een eenogige Cyclops, wordt de hand schoen tegen het Beest opgenomen en begint de speurtocht naar de zwarte burcht van de onverlaat, die elke dag bij zonsopgang van plaats verandert Scenario-schrijver Stanford Sher man is niet verder gekomen dan het aan elkaar njgen van nogal voor de hand liggende clichés, pseudo-mythische vormgeving, al dan niet verklaarde ge makkelijke mystiek, zoals de zwarte weduwe in het web, die haar leven in het hart van het web moet doorbrengen omdat ze haar eigen zoon heeft gedood (lees: opgegeten). Kortom er is niets origineels van ge maakt waardoor „Krull" tenminste een geheel eigen sfeer uit zou kunnen stra len Er wordt fiks gevochten tussen rid ders en Slayers en de bruid van Colwyn is trouw aan haar verloofde tot in de uiterste konsekwenties, zodat het bijna ontroerend is. zoveel naïviteit en ro mantische onschuld Het is aan de effecten-makers te dan ken. dat „Krull" ondanks de miserabele uitwerking van het basis-verhaal visu eel erg fraai oogt en daardoor nog enige body krijgt Regisseur Peter Yates, toch niet de eerste de beste als regisseur van „Bullltt", „The Deep" en „Breaking Away" is er heiaas niet in geslaagd om van „Krull" een overtuigend en vooral vernieuwend stuk SF-fantasy te maken. En dat is jammer, want de basisgedachte achter „Krull" bood Yates alle mogelijkheden om af te re kenen met oude mythes, tot op het bot afgekloven mystiek, geijkte le venspatronen en bordkartonnen personages. Waar George Lucas bij voorbeeld wonderwel slaagde, daar faalde Yates. „Krull" blijft steken In een heel fraai getekend sprookjes boek dat we al honderden keren heb ben bekeken. Ken Marshall als Colwyn in „Krull" met de Glaive, een mythische refa krachten, vergelijkbaar met het zwaard van king Arthur. AMERSFOORT - De oorlog in Viet nam, de problemen en de discussie die het heeft opgeroepen leeft nog steeds In Amerika. Ook de film „Un common Valor" van Ted Kotcheff gaat daarover. De zoon van kolonel Jason Rhodes (Gene Hackman) is niet teruggekeerd uit Vietnam. Na tien jaar kan Rhodes met de onzeker heid niet meer leven. Talloze naspeu ringen hebben tot niets geleid en toch blijft de kolonel geloven dat zijn zoon nog leeft. -QfWI J&9, mef>ftbev»§(v-. de piloot van de Amerikaanse Lucht macht een foto van wat de piloot veron derstelt een geheim krijgsgevangenen kamp in Laos Nu is het de tijd voor Rhodes om zelf in aktie te komen en met geld van een oliemagnaat, wiens zoon ook vermist is. gaat hij op zoek naar vijf Vietnam veterwj hem de levensgevaarlijk; kamp willen onderriem; een zware training en ree naar Bangkok Daar dienst roet in het eten den in beslag genomen 3É van een oudere Chtn/w^5 laar en zijn twee dotes3' weer bewapend en deC"n op als hun gids doorü'* Laos 1 Uiteindelijk vinde" waar een ware oorlog w» ten. AMERSFOORT - In de Movie Cy clus op dinsdag draalt de onsterfelij ke film „The Blues Brothers", een muzikaal spektakel met John Belus- hi en Dan Aykroyd. Jake Blues, net ontslagen uit de Joliet gevangenis, en zijn broer Elwood gaan terug naar het weeshuis in Chicago waar ze werden groot gebracht. Zuster Marty vertelt dat het weeshuls spoedig ge sloten zal worden wegens een enor me belastingschuld. Zij weigert ech ter geld aan te nemen van de broers, bang dat het van diefstal afkomstig is. Jake wil het orkest, dat belde broers vroeger leidde, nieuw leven inblazen en met de opbrengst van hun optreden het weeshuis van zijn ondergang te redden. Een voor één trommelen ze de ex- orkestleden op. Hierbij komen ze in conflict met diverse echtgenoten en de politie Een en ander leid" tionele achtervolging wi Elwood een spoor van ter zich laten Het lukte groot succes een optre; Het benodigde geld ver'-C een aanbod van een pia-^ pij te accepteren die C;C een voorschot geeft G?' weten ze het belasting'-.- ken om de schuld vanK voldoen. De politie diev- op de hielen zit, weel oS delijk te pakken te krijgeP van de Joliet gevangen^ detineerden onthaald 5 dioos concert, uitgevof® vangenen. Jake en Elw Brothers Band e n 1 51 spel werden de ditl meerd die vanmorpK eerst de baan op r enkelspel is inmidde^ finale gevorderd. Zcc vinden vanaf 10 iw plaats. LEUSDEN - Pos. eniging Leusden hk een jonge duiven»! St. Ghislaln H. ovenr van 220 kilometer, tt motregen werden i 14.00 uur gelost. E»< duiven In concours» vlot naar huls kwanlt G. Dieters maakte de uitslag door dee plaatsen te bezettenr De eerste duit ar 16.49.31 uur. Delaaxl nende duif arrrr. 18.08.30 uur. De pril als volgt verdeeld: I G. Dieters 12, 4,8,1 44. 48, 52, 64, 65, 72 G. Lambrechts 3,16 Comb. Vrij-Bra. 5,6,!* W. Kok Zn, 7.51.' H. Lambrechts 9, 47,: Peters-Bransen 10, 73. H. vd Hoek 11,12. lj| T, v. Valkengoed 14.' J Pouw 15.16, 31. A. v. Valkengoed 19. A. F Dieters 20. 34, J J, Voorburg 22, 26,7i N Hofland 25. 42. 53 Buters-Elverding 28,5, H. Bransen 29, 35,771 W. Vrijhoef 32, 68.75, Blom-Tijmensen 38.6 Olijfje als Debbie LTV Lookhorst voorzitter M. de Boer ontvangt van de Engelse afvaardi ging een trofee voor de meest belovende tennis(st)er van het toernooi AMERSFOORT - In „Two of a kind" spelen John Travolta en Olivia Newton John na „Grease" opnieuw samen. Het is geen musical maar de film van John Herzfeld is een roman tische komedie waarin een jongen en een meisje zonder het zelf te weten het voortbestaan van de mensheid In handen hebben. Travolta speelt Zack Melon, een mis lukte uitvinder en Olivia is bankbedien de die ervan droomt ooit eens een be roemd actrice te worden. Zij komen met elkaar in kontakt, wanneer Zack een amateuristisch bankoverval pleegt op haar bank. Intussen heeft het Opperwe zen besloten dat de mensheid corrupt is op het bot en dat alleen een tweede Zondvloed de oplossing biedt Om deze drastische maatregel te vermijden stelt een koppel engelbewaarders voor een test uit te voeren waaruit moet blijken dat de mens-heid zo slecht nog met is. Zij kiezen Debbie en Zack als hun proef- John Travolta als Zack konijnen. Als zij erin slagen een groot persoonlijk offer voor elkaar te brengen, dan zal het mensdom blijven bestaan De engelen krijgen een week de tijd „Two of a kind" is te zien in het Grand- theater LEUSDEN - Met het nodige vuurwerk en ceremonieel Is af gelopen maandag de vijfde edi tie van het Internationale Jeugd Tennistoernooi van Lockhorst onder voortreffelijke weersom standigheden van start gegaan. Het tweejaarlijkse toernooi had zich na al die sombere dagen van de laatste weken geen beter be gin kunnen wensen. Burgemeester Rademaker was door de organisatie van Lock horst gestrikt om de opening te verrichten. In het Nederlands en het Engels, sprak de burgemees ter de deelnemers en de vele aanwezigen die langs de banen van het tennispark hadden plaatsgenomen toe. „Ik hoop dat het toernooi In het teken van de verbroedering zal staan en een sportlef tennlsfestljn zal worden, waarbij het deelnemen voor een leder belangrijker Is dan het win nen." „Het winnen Is slechts voor een enkeling weggelegd. Er kunnen maar weinig zegevieren", voeg de de Burgemeester er nog aan Leusden zouden beleven. Uit han den van twee Engelse meisjes mocht de praeses een fraaie trofee in ontvangst nemen die aan het eind van het toernooi aan de meestbelovende tenniss(t)er zal worden uitgereikt. Ook de Hengelose Tennis Club kwam niet met lege handen. Met veel plezier zijn we als Hengelose tennisclub op de uitnodiging om aan dit fantastische jeugdtoernooi ingegaan „Als blijk van waarde- nng bieden we Lockhorst, waar mee we al jaren uitstekende con tacten onderhouden, volgens goed Overijssels gebruik, een kado aan in de vorm van een krentemik." LTV-voorzitter M. de Boer vlaggen in top. De Lockhorst- voorzitter wenste dat alle deelne mers een fijne en sportieve week in Maandagmiddag moesten de jongens en meisjes al aan de bak. De 96 deelnemers uit Grubben- vorst, Hengelo, Engeland (Suffolk) en Leusden en omstreken moesten er meteen flink tegenaan. In 24 poules waren de kinderen naar leeftijd onderverdeeld Aan de hand van de resultaten in het enkel- Veel publiek tijdens de openingsstunt toe voordat hij zijn rede met de woorden „Ik verklaar het Interna tionaal Jeugd Tennistoernooi voor geopend" volgens de Olympische traditie afsloot. Terstond luidde Leusdens eerste burger met zijn laatste woorden de openingsstunt, het wegschieten van een groot laken waarop het clubembleem van Lockhorst met het woord „Welkom" duidelijk te ontdekken viel, in. Als een komeet verdween het laken uit het zicht maar het vuurwerk dat na de „lan cering" volgde hield de toeschou wer noq enige minuten naar de strak blauwe hemel gericht. Voorzitter Martin de Boer had. voor dat Burgemeester het jeugdtoer nooi zowel letterlijk als figuurlijk in beweging zette, de menigte toege sproken en welkom geheten. On der de klanken van de stadstrom- petters uit de Keistad gingen de Een afvaardiging van HTC uit Hengelo biedt een krentemik aan.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 6