Spannend slot Tour de Junior wacht ■eusder krant Ron Verwey sterke winnaar Toursplin ters DINSDAG 7 AUGUSTUS 1984 Sport - De eindwinnaars in het geel. Ron Verwey, Michael van der Wolf en Mirjam Boekhout. Een kijkje op de eindsprint van de laatste etappe bij de 12 jarigen Tourspeaker Beijer in gesprek. - Groene trui dragers. Michael van der Wolf. Mirjam Boekhout en Henny de Rooy - De drie besten 14-jarigen op de foto met Petra de Bruijn. ACHTERVELD - Zaterdag liep de Tour de Junior, het internatio nale jeugdwielerfestijn, ten einde. In de loop van de middag moes ten de meisjes en jongens nog eenmaal aan de bak, voordat 's avonds tijdens de traditionele prijsuitreiking in het rennerskwartier (Ons Gebouw) de coryfeën van de 27ste Tour de Junior gehuldigd konden worden. Schalkwijker Ron Verwey is er uiteindelijk toch vrij gemakkelijk in geslaagd om bij de 14-jarigen de Tour de Junior op zijn naam te schrijven. Maandag sloeg hij tijdens de eerste weg wedstrijd zijn grote slag. Te zamen met een tweetal medevluchters nam hij, onder het mom van de eerste klap is een daalder waard, een grote voorsprong (16 sec) op de concurrentie. Wat tweevoudig Tourwinnaar Henny de Rooy nog probeerde om de gele trui te ver overen liep, ondanks enkele verwoedde pogingen, op niets uit. De (tijd)winst die hij in de slotfase van de Tour boekte was ontoerei kend om Ron Verwey, de kopman van de ijzersterke Impex-Mono- floformatie, van de hoofdprijs - de gele trui - af te houden. Meer dan een groene trui zat er voor de talentvolle renner uit Schiedam niet in. Bij de andere leeftijdscatergoriën waren de kaarten wat betreft de verdeling van de prijzen(tricots) al eerder zo goed als geschud. Al leen bij de 13-jarigen kon er in de stijd om de toppositie van alles gebeuren. Marco Sakkers uit Soest die in het begin van de week zijn gedurfde uitlooppoging met het geel beloond zag worden, moest in de laatste wedstrijd toch nog het hoofd buigen. Tegen het (sprint)geweld van Michael van de Wolf, die de ene na de andere etappe winnend voltooide, was Marco niet opgewassen. Lang zaam maar zeker verdween zijn voorsprong als sneeuw voor de zon. Ook in de tijdrit moest de Soestenaar een paar tellen inleve ren. Een volle seconde had hij aan het begin van de laatste om loop nog op de oprukkende Mi chael van de Wolf over, zodat voor het ergste gevreesd moest worden. Het (bange) vermoeden kwam uit. Er was voor Marco geen houden meer aan. De ontke tende Michael van de Wolf was niet meer te stuiten Met krachtige pedaalslagen sprintte hij zaterdag naar de etappe-zege, die hem te vens, dankzij de drie seconden bonificatie, het geel naast het groen opleverde. Marco finishte midden in het peleton en zag zijn droom om het geel te behouden op het scheiden van de markt in rook opgaan. Maar met een eer volle tweede plaats in het eind klassement kan hij als beginnend coureur tevreden zijn. Een beter debuut in de Tour de Junior is nauwelijks denkbaar Mirjam Boekhout, het rappe meisje uit Odijk, eiste bij de 12-ja- rigen zowel de gele als groene trui op. De groene trui had ze al enige dagen in bezit voordat ze samen met Stephan van Veldhoven in de tijdrit(vrijdag) haar slag door een achterstand van 4 seconden op de leider van het klassement, Niels van der Steen uit Hoogland, De drie besten bij de 12 jarigen vrijdagavond, geflankeerd door de tourmissen en Petra de Bruijn in een voorsprong van 1 seconde om te buigen. Vrijdag en zaterdag schudde ze tenslotte ook Stephan van zich af en zette ogenschijnlijk moeiteloos orde op zaken door tweemaal als eerste over de meet te flitsen. De gele en de groene trui waren haar beloning voor een weekje keihard werken LEUSDER KRANT De renners van de Leusder Krant deden wat in hun vermogen lag. Een echte rol van betekenis in het ploegenklassement konden de vier heren niet spelen. Een 16e plaats, ruim 2 minuten achter de winnende Impex-monofloforma- tie, was hun deel. Toch viel er af en toe een succesje te noteren. Marco Stegeman kwam in de jongste leeftijdscategorie het beste voor de dag. Tweemaal mocht hij het ere-podium bestij gen, terwijl een 5e plaats in de eindrangschikking een prima re sultaat genoemd kan worden. De 13-jarige Michel Krijger uit Bilt- hoven ging het stuk minder goed af Voor hem was deelnemen al leen al een hele eer. Veelal kon hij het hoge tempo van de klasbak- ken voor in de groep niet bijbe nen. Geen schande overigens. Een 22- ste plaats van de in totaal 29 renners was voor hem het hoogst haalbare. Bij de 14-jarigen waren Peter de Groot uit Rotter dam en Gerbrand Kranendonk uit Putten voor de Leusder Krant in de slag. Peter was met twee derde plaatsen en een plaats in de top-tien (9e) prima op dreef Gerbrand eindigde kort daarach ter op een 14e stek. PRIJZEN REGEN De jaarlijkse grote happening na de Tour de Junior - huldiging van talrijke renners en uitreiken van massa's prijzen - heeft ook dit jaar gezorgd voor een stampvolle zaal van Ons Ge bouw. Prachtig op tijd begon tourbaas Wout Meinten met een hartelijk welkom aan allen. On middellijk daarna nam hij af scheid van de 14-jarigen, die volgend jaar te oud zijn gewor den om mee te mogen fietsen. Wout besloot zijn voorwoord met dank aan iedereen voor al les en toen begon de grote 'uit verkoop'. Mevrouw Valkengoed had er wel licht op gerekend, want zijn zat in de zaal toen haar adoptie-renner goed bleek voor de fiets als hoofd prijs van de loterij voor tijdelijke stiefmoeders. Vlot verliep ook het voorstellen van de renners en de ploegen, waarmee de prijzenre gen goed op gang kwam en je zou rustig mogen stellen, dat geen van de deelnemers met lege han den Achterveld heeft verlaten. Wie onverhoopt met fietsen niets had gewonnen kon in de grote lo terij zijn geluk nog eens beproe ven. Allerhande prijzen verander den van eigenaar, zoals de indivi duele en ploegentijdritten, voor de bestgeklasseerde meisjes (Mir jam Boekhout won voor het eerst als meisjes een gele trui sinds het begin van de tour in 1947!) en voor het ploegenklassement, dat in handen kwam van Infotec Bar- neveld. Opvallend was, dat de ploegen van beide ondernemin gen, die ook dit jaar voor een on berispelijke tour-administratie hebben gezorgd, tweede zijn ge worden Honneywell Buil Oplei dingen als je het rijtje van boven naar beneden leest en Infotec Co- pyservice van onder omhoog! De Leusder Krant, als altijd beschei den, finishte met haar ploeg als 16e van de 24 teams. Er waren voorts prijzen voor de strijdlustigste renners, voor de grootste pechvogels, voor orde en sportiviteit en voor alles en nog wat. De Achterveldse Oei-Oei- club van vreemde vogels zorgde voor prachtige boeken over de O S te L.A. Twee jarigen werden voor dat feit gehuldigd en nu deel den ook de tourmissjes zelf in de kussen en bloemen. Een prettige afwisseling voor Constance en Jo- landa. Kennelijk raakte tourbaas Meinten door het hele gedoe da nig vermoeid, want hij vroeg bur gemeester J.W.M. Rademaker - de man aan de microfoon tijdens de westrijden heet Rademakers met een S en is dus iemand - om hulp voor het uitreiken van de nog resterende prijzen. Dat gebeurde als volgt: een groene trui (winnaar puntenklassement) ging naar Mir jam Boekhout (12), Michael v.d. Wolf (13) en Henny de Rooy (14) en een geel tricot (winnaars alge meen klassement) had de burge meester voor alweer Mirjam Boek hout, idem Michael v.d. Wolf en voor de 14-jarige Ron Verwey. Deze laatste drie deelnemers kwamen voorts in het bezit van de eremedaljes van Prins Bernhard, resp. de Commissaris van de Ko ningin in Utrecht en de gemeente Leusden. - De Tour de Junior 1984 begon met 24 12-jarigen, 29 13-jarigen en 48 14-jarigen. Alle 12- en 13- jarigen reden de Tourweek uit. Bij de 14-jarigen haalden 47 meisjes en jongens de finish hetgeen te vens betekent dat exact 100 deel nemers de Tour de Junior voltooi den - Ereprijzen werden dit jaar ge schonken doorZKH Prins Bern hard, commissaris der konining in de provincie Utrecht, Gemeente Leusden, en de Koninklijke Ne derlandse Wielren Unie. - Geen van de deelnemers ging met lege handen naar huis. Een fraaie sporttas kreeg iedereen als beloning. - Microfonist Ton Rademaker die de hele week de wedstrijden van uit de auto voortreffelijk versloeg, moest op de slot-dag verstek laten gaan. Zijn plaats werd ingenomen door Chris Beyer uit Zaandam die op zijn geheel eigen wijze de slot rit van commentaar voorzag. Het was even wennen maar het uitein delijk resultaat mocht er best we zen. - Donderdag kreeg de Tourleiding bezoek van het wielercomité uit Assen. Vrijdag kwam Petra de Brum, die onlangs nog furore in de Tour de France maakte, een kijkje in Achterveld nemen. Haar carière was ooit in Achterveld be gonnen, liet ze commentator Ton Rademaker weten - De Tourmissen, Jolanda en Con stance, hebben in een week tijd heel wat werk verzet. Zelfs op de dag dat ze haar verjaardag vierde (zaterdag), gaf Jolanda acte de prescence. De winnaars konden dit uitermate waarderen. Petra de Bruijn startte haar wielrencarrière in Achterveld. in hotel De Roskam bijeen voor een gezellig kolk' kwamen Wout Meinten en zi/n vrouw tijdens het afscheid als tourbaas Hij kreeg verschillende cadeau 's Op de Tourcamping in Achterveld, waar sommige renners met hun familie tijdens de Tour de, verblijven, was het woensdag feest. Een ouderechtpaar, Antoon en Mien, was namelijk 2... getrouwd. En daarom waren er felicitaties, versieringen en een hapje plus een drankje. J 9&P M Wout Meinten, volgend jaar toeschouwer zie Kobkctm" i I huldigd. Prachtige woofij erkentelijkheid, mooie t en nuttige geschenken en zijn eega waren er vi: Ossenderijver namens neel' van het Tour-comilfj. heer Semper uit naam Wielerbond en van de^ lijke bewoners van de tourcamping Ook burg*; J.W M. Rademaker wsj geïnformeerd en niet zo', geschenk naar Achtervrj men. Wout werd er. vo: dat mogelijk was, verlege. lid van het lokale wielercomité, tour-chauffeur en motor-ordon nans. Alleen op de (race)fiets heeft Wout nog nooit aan de tour deelgenomen. Omdat er nu. in de persoon van Johan Ossendrijver, een zeer geschikte opvolger is ge vonden - Johan verhuisde mede daarom van Leusden naar Achter veld - treedt Meinten terecht af. De boog kan niet altijd gespannen zijn. Zaterdagavond, bij het afsluiten van de tour, werd Wout reeds ge- LEUSDEN/CENTRUM - Tijdens de prijsuitreiking van de 27e Tour de junior heeft tourbaas Meinten definitief de bekende pijp aan de al even bekende Maarten gegeven. Wout volgde destijds mede-oprichter Jan Schouten op ais tourleider en microfonist. Elf jaar lang heeft hij als zodanig een duidelijke stempel gedrukt op het Achterveldse wielerfestival voor de jeugd. Eerder nog was hij een paar jaar 'gewoon' bestuurs-

Leusder Krant | 1984 | | pagina 4