p krant Oprichten Oudheidkundige Vereniging aktiepunt van Culturele Raad Leusden fel Niet meer dan f 15.000,- voor inrichting vrouwencentrum Piratenmiddag bij Blijhof Vernielingen in boerderij Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Jeente wil jsentijds" 2/3 deel "idiëren lichts twee werklozen voor half aan de slag 1i 1.8: n usder ■ant College blijft bij voorstel Aanvragen koninklijke onderscheidingen Inbraak Wegwijzer SCHOOL BOEKEN? 11012 KlftlNDlüL IllNIltSHOI FOTO-KOPIE FOTO-KOPIE L NODIG? Leusder Krant Geen krant ontvangen? DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1984 16e JAARGANG NO. 30 tino onzer verslaggevers) DEN - Het oprichten in Oudheidkundige ing in Leusden is één punten die voorkomt ogenaamde voorlopi- lijst van de Culturele ïusden in oprichting, in het leven roepen Oudheidkundige ^ving wordt onder meer aan het scheppen expositieruimte, het sren van tentoonstel- h samenwerking met oudheidkundig museum Fle- hite in Amersfoort, het gelijk tijdig met deze exposities aanbieden van lesbrieven aan de lagere scholen en het (doen) vervaardigen van een videopresentatie over Leus den. Stichting Culturele Raad Leus den i o bood onlangs de aktielijst vergezeld van de concept-statuten van de stichting aan het college van burgemeester en wethouders aan Het college, dat zich kan vinden in de aktielijst en de statuten, wil nog geadviseerd worden door de raadscommissie welzijn en onder wijs en door de Planadviesgroep. De Stichting Culturele Raad Leusden (SCRL). waarvan de op richting al meer dan een jaar ter sprake was. zal geen overkoepe lend orgaan van de plaatselijke verenigingen en instellingen zijn. Naar de stellige overtuiging van de SCRL vindt op dit terrein gemiddeld genomen voldoende samenwer king plaats. De Culturele Raad zegt huiverig te zijn voor te veel over koepeling en ziet voor zichzelf geen taak weggelegd op dit gebied. De raad. die geen adviesorgaan wil zijn, heeft verder uitgesproken niet te willen treden in belangen van andere, reeds bestaande orga nisaties. ..Hij wil slechts bestaande aktiviteiten beoordelen en zoeken naar witte vlekken in het bestaande aanbod, dat wil zeggen dat de raad voornemens is te ontdekken welke latente wensen er ten aanzien van het culturele leven in Leusden en onder Leusdenaren leven", aldus de aanbiedingsbrief van de SCRL bij de concept-statuten De Cultu rele Raad zal overigens steeds rekening houden met het feit dat Leusden zeer dicht tegen Amers foort ligt en dat deze buurgemeente veel voorzieningen en aktiviteiten biedt, waaraan ook door Leusde naren wordt deelgenomen. POPFESTIVAL Op het voorlopige aktielijstje van de Culturele Raad i.o. staat, behal ve de oprichting van een Oudheid kundige Vereniging, verder nog culturele vorming in het onder wijs (een notitie over dit onder werp is in voorbereiding); het onderzoek van hoe kan worden ingespeeld op de be hoefte voor culturele achter gronden van culturele minder heden in Leusden; het inspelen op de behoefte aan ondersteuning van het plaatse lijke jongerenwerk; het aktiveren van de ,,1%- regeling" en mogelijke andere regelingen op cultureel gebied; onderzoek verrichten naar een initiëren van festival voor (ama- teur)popgroepen. Dit aktieprogramma zal in de komende maanden nader worden uitgewerkt Over geld beschikt de Culture le Raad i.o. reeds. Het batig en al jaren onaangetast saldo van Stichting Sociaal Culturele Sa menwerking Leusden (SCUL), die onlangs werd opgeheven, is ten goede komen van de Culture le Raad. De SCUL werd in januari 1980 opgericht door de geza menlijke Leusdense service clubs, te weten Nederlandse Ta felronde, Tafel 128 Leusden, de Lions Club Leusden en de Rota ry Club Leusden C.A. Verder is het revenu van de inmiddels ter ziele stichting Leusden 1200 ook in het bezit gekomen van de Culturele Raad. De gemeente be heerde het geld dat was overge bleven, sinds het verscheiden van die stichting, die in het kader van de viering van Leusden 1200 jaar was opgericht. De Raad van State buigt zich morgen over de Schoolsteegbosjes, dat is aangewezen als beschermd natuur gebied maar waar tegen bezwaren zijn Ingediend pag. 3 Sport: voetbalcompetitie '84-'85 begint interessantpag. 5 Wat deed Gijs? (foto) Zie Loep op Leusden, de rubriek die terug is van vakantie pag. 6 Oud Nieuws (7) pag. 6 Servicepagina met weekenddiensten, pag.7 Doktersdienst: tel. 944600 onzer levers) 4 - B. en W. stellen oor om de initiatief- ussentijds' voor 2/3 ibsidiëren in het te- e begroting. Daar- r dit jaar een be- gemoeid van Het resterende et tekort wordt ge- xd door de kerken in. Aldus blijkt uit een voorstel van het college van B en W. aan de raad, zoals dat aanstaande maan dag (13 augustus) aan de orde komt in de vergadering van de raadscommissie 'Welzijn en On derwijs' De vrijwilligersorgani satie 'Tussentijds' spant zich in voor mensen zonder betaald werk Vanuit het trefcentrum aan de Stijgbeugel worden verschil lende activiteiten ontwikkeld, zoals werkgelegenheidspro jecten, een vrijwilligers-vacature- bank, sport- en spelactiviteiten, cursussen, een bibliotheek, een informatie- en ontmoetingscen trum en andere maatschappelijke activiteiten. De initiatiefgroep heeft een breed maatschappelijk draagvlak, omdat er onder meer door de plaatselijke kerken en het Humanistisch Verbond in wordt geparticipeerd Vorig jaar ontving 'Tussentijds' een startsubsidie van 1 2000,- plus nog een ex ploitatiesubsidie voor het laatste kwartaal f 1375, - Gelet op de pogingen van Tussentijds' om mensen zonder werk een zinvolle tijdsbesteding te bezorgen is deze initiatiefgroep van grote maat schappelijke betekenis in deze tijd van laag-conjunctu'ur", aldus B en W., die dan ook bereid is dit jaar opnieuw in het exploitatiete kort te subsidiëren De gemeente doet dat voor twee derde deel. ter wijl de gezamenlijke kerken de rest voor hun rekening nemen. Het bedrag dat het college nu als subsidie voorstelt aan de raad is lager dan wat 'Tussentijds' had gevraagd. B en W. zijn echter van mening dat schoonmaakkos ten niet subsidabei zijn en die zijn er dan ook uitgehaald. De vergadering van de raadscom missie 'Onderwijs en Welzijn' wordt maandagavond vanaf 20.00 uur gehouden in de commissieka mer van het gemeentehuis, 't Erf 1 joor jongeren mislukt (Van een onzer verslaggevers) oper ^ISDEN - Het werkervaringsproject in Leusden voor jze jongeren tot 23 jaar is mislukt. Het college van Jjmeester en wethouders heeft besloten geen aktivi- meer te ontwikkelen in het kader van dit project. iOk van dit besluit is de minimale interesse van de -en. „Er is onevenredig veel energie, tijd en geld Qftsteerd in het project. De resultaten zijn zodanig geen vrijheid kunnen vinden met het project door n", aldus B W van Leusden. ;t voorjaar van 1983 [de gemeente werkloze tot 23 jaar een kans 1 bij bedrijven en instel- en halfjaar ervaring op met behoud van hun Gemis aan ervaring eel jongeren erg nade- sollicitaties Het garingsproject zou hen jntje in de rug kunnen v/oorjaar 1983 werden hand van een adres van de Kamer van ndel en Fabrieken alle iet Handelsregister in- iven, Leusdense be- benaderd door de ge- In een brief werd het waarom van het project ld en werd aan de be- gevraagd eventueel een werkervaringsplaats be schikbaar te stellen. In totaal reageerden 62 bedrijven posi tief op dit verzoek. Daarna schreef de gemeente circa 240 werkloze jongeren aan die het zelfde verhaal kregen te horen plus de vraag of ze interesse hadden deel te nemen aan het project Van 22 jongeren ont ving de gemeente een positie ve reactie. TOETSING Tot zover was Leusden nog redelijk tevreden over haar ini tiatief, maar de klad kwam erin toen de toetsingscommissie niet van de grond wilde komen Deze commissie dient de werkervaringsplaatsen te beoordelen, bekeken worai onder meer of het werk in feite niet geschikt is voor een vaste kracht. In Leusden werd pas begin dit jaar de toetsingscom missie geïnstalleerd, die in fe bruari de aangeboden werkervaringsplaatsen onder de loep nam Tien plaatsen werden uiteindelijk goedge keurd. Inmiddels, zo laten B W weten, was zo veel tijd verstre ken dat he* nodig was de jongeren opnieuw te polsen naar hun interesse voor het project. Een koude douche kreeg de gemeente toen bleek dat slechts vier jongeren rea geerden van wie er twee op dit moment werkervaring voor een half jaar opdoen In een schriftelijke mede deling aan de raadscommis sie welzijn en onderwijs schrijft het dagelijks bestuur van Leusden dat het niet nader in wil gaan op het mislukken van het werkerva ringsproject. Wellicht dat komende maandag, tijdens de openbare vergadering van de raadscommissie, meer inzicht wordt verschaft in de slechte afloop van het project. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI lijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- 'berichten en losse advertenties 40 cent per mm - /rakten belangrijke korting rheitjes 1.29 per regel (43 cent per mm), lummers 75 cent per stuk 4GSTIJDEN VAN ONS KANTOOR itoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dage- 9.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur qeopend gs gesloten LEUSDEN - Een leegstaande boerderij aan Klepelhoek is doel wit geworden van vernieling en diefstal. Deuren en dakpannen van deze boerderij, die eigen dom van de gemeente is, worden vermist, terwijl het binnenwerk grondig vernield is. De schade wordt geschat op circa 10 dui zend gulden. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het college van B. en W. blijft op het standpunt staan dat de in richting van het Vrouwenont moetingscentrum niet meer dan 15.000,- mag kosten. Een bespreking van dit on derwerp in de collegeverga dering van jongstleden dins dag heeft op dit punt geen wijziging van het voorstel ge bracht. Wel is de redaktie van het verhaal enigszins aange past. Zoals bekend heeft de Vrouwen raad Leusden voor de inrichting van het in oktober in de kelder van het gemeentehuis te openen Vrou wenontmoetingscentrum (VOC) een subsidie van 23 680,- ge vraagd. Dit bedrag is gebaseerd op een begroting, die gelijktijdig met het subsidieverzoek bij de ge meente is ingediend. Die begroting laat zien, dat veruit het grootste bedrag benodigd is voor de aan schaf van meubilair. Daarmee is een bedrag van 10.500,- ge moeid. Andere grote oosten zijn geluids apparatuur 2 000.-). vaatwas- machine 2 500,-), kindermate- naal 1.500.-). servies en bestek 1.350,-) en een voorraadkoel- kast 1.000,-). Tesamen met nog een aantal kleinere posten kwam de Vrouwenraad op het genoemde totaal. Het college van B. en W. is echter van mening dat het allemaal wel een beetje minder kan. Vol gens een meerderheid van het college moet de Vrouwenraad het met 15.000,- ook voor elkaar kunnen krijgen. ,,Ons college acht het niet opportuun aan te geven op welke posten van de begroting zou kunnen worden bezuinigd, maar acht het zeker niet uitgesloten dat het totaalbedrag van de investering omlaag gebracht kan worden", al dus het voorstel aan de raad. Naar verluidt wordt de meerder heid in het college gevormd door de beide CDA-wethouders Ummels en Van Woudenberg en burge meester Rademaker VVD- wethouder Jan Wagenaar is tegen subsidiëring door de gemeente van de inrichting van het Vrouwenont moetingscentrum. De bespreking van het voorstel dinsdagmiddag heeft niet tot een inhoudelijke aanpassing geleid. Wel zal de redaktie worden aange past. De zin „Wij zijn van mening dat de Vrouwenraad recht heeft op een prikkel, die ertoe kan leiden dat een zekere versobering bij de aan schaf plaatsvindt" zal in het defini tieve voorstel niet terug komen Er was gisteren niemand van de Vrouwenraad voor commentaar bereikbaar. LEUSDEN- Ongeveer 75 kinderen in de leeftijd van 4 tot 8 jaar deden mee aan een piratenmiddag georganiseerd door Blijhof Met lappen stof. karton en papier toverden de kinderen zichzelf om tol ware piraten Via een speurtocht door park Princenhof gingen de piraten op zoek naar de kapitein die zich bi/ café de Swartesteegh verborgen hield Tussendoor werd nog een kort bezoekje aan de Leusder Krant afgelegd waar de piraten de medewerkers de..schrik op het lijf'jaagden De tocht ging verder op zoek naar de schatkist die uiteindelijk in de tuin van Vlijhof boven water kwam De middag werd tenslotte besloten met het nuttigen van een broodje Piraat rondom het kampvuur waar de kinderen konden nagenieten van hun spannende en zeker geslaagde middag. LEUSDEN - Het zou best kun nen dat sommige verdienstelijke Leusdense burgers, die in aan merking komen vooreen konink lijke onderscheiding, zo n on derscheiding niet krijgen door onbekendheid met de procedure van aanvragen. Er zijn - in grote lijnen - drie gelegenheden, waarbij koninklijke onderscheidingen worden uitge reikt: a. bij jubilea, als regel voor 40- en 50-jarige dienstjubilea van mede- LEUSDEN - Bij de rijkspolitie werd maandag aangifte gedaan van inbraak in lagere school De Wegwijzer aan de Biezenkamp. Het is nog niet bekend of er iets is gestolen, en zo ja wat is weg genomen, aldus de rijkspolitie. werk(st)ers van bedrijven, instellin gen of verenigingen; b. het bereiken van een bepaalde leeftijd of het neerleggen van een bepaalde functie; c. koninginnedag, bij welke gele genheid onderscheidingen worden toegekend aan voor de gemeen schap zeer verdienstelijke men sen. Een koninklijke onderscheiding wordt aangevraagd door de burge meester. Als iemand de burgemeester een suggestie wil doen voor het aanvragen van een koninklijke on derscheiding, is het zinvol contact op te nemen met de heer G.Stein, Gemeentehuis, t Erf 1, telefoon 941247, tst 219 Om voor een op koninginnedag-1985 uit te reiken onderscheiding in aanmerking te komen is het van belang vóór 1 september contact met de heer Stem op te nemen. Rozendaallaan 9 Leusden-C. PANNEKOEKEN- RESTAURANT „T JAGERSHUYS" voor de lekkerste pannekoeken Woudenbergseweg 15 Zeist-Tel. 03404-13013 Geopend: di. t/m zo.. van 12.00-20.00 uur. Wanneer u voor dinsdag- resp. donder dagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr 03420-16141.

Leusder Krant | 1984 | | pagina 1