siNMrr iugdtenniskamp slaat goed aan Kunstgrasveld ingewijd oetbalcompetitie egint interessant Vlotte start Eemelaar open tennistoernooi iterveld - Roda '46 op 9 september Fietstochten TussenTijds „Roda'46" Jeugdvoetbal Achterveld jssusdense tennisbal Antilopen houden rommelmarkt Uitslagen Ons Genoegen Kunstgras (2) Toen ik onlangs nog eens een blik heb geworpen op het nieuwste sportveld van de hockeyclub, was ik aangenaam verrast. Het spul heeft wel een paar stuivers gekost, maar het resultaat is er dan ook naar Het automobielbedrijf aan het Valleikanaal ter hoogte van 't Sluis je is weliswaar nog niet verdwenen, maar het trekt nu minder sterk de aandacht dan voorheen en wie er niet naar kijkt, ziet het zelfs niet meer. Pech had ik toen bleek, dat het clubhuis dicht was. Ik kon dus niet bij de daar eventueel aanwezi ge computer en mijn zak- rekenmachientje lag thuis zodat ik het voorgenomen rekenwerk ter plekke en uit het blote hoofd moest verrichten Met vermenigvuldigen en delen heb ik altijd al moeite gehad, optellen gaat redelijk, maar aftrekken is het leukst. Dat kwam op het namaakgazon echter niet of nauwelijks aan de orde. Het project is, op de officiële ingebruikneming na, spelensge- reed en dat betekent, dat circa 6.000 m2 knalgroen kunstgras vlot is aangebracht Een kunst op zich zelf Of de desbetreffende leveran ciers tot de bedrijfsgroep woningin richting behoren, tot de woning- of wegebouw, is mij niet duidelijk ge worden. maar tijdens de bouwvak kersvakantie ging het karwei rustig door. In de groene 6 000 m2 werd ongeveer 650 strekkende meter boterbloemgele belijning verwerkt - zeer ten genoege van de lijntrek kers) bij de hockeyclub - en het gehele veldoppervlak is met 140 ton (dat is 140 000 kilogram!) uitge- zeefd grof zand ingestrooid Enerzijds om de mat vlak op de ondergrond te houden en ander zijds omwille van de juiste structuur van de 2/2 lange grassprieten Langs de zijlijnen is het hockey- akkertje versierd met tweemaal vier lichtmasten met in totaal twintig lichtpunten - de club wordt vast een goede klant van de PUEM - en twee dug-outs van weer- en wind vaste kunststof. Er is ook ruimte voorhanden voor flinke tribunes en om onnodig loop- en zoekwerk te voorkomen is het hele veld van een houten omlijsting voorzien Binnen kort volgen ook nog de van elders bekende reclameborden, zodat u ziet dat aan veel. zo niet alles, is gedacht Wat tenslotte niet zicht baar is (dat staat anders zo romme lig) is de drainage van het veld d m v anderhalve kilometer kunst stoffen buis. die helaas (nog) niet geschikt is voor een vorm van centrale verwarming (447) PC Roda'46 zaterdag Roda'46 - Hoogland 14 30 Roda 2 - Hoogland 2 12.30 Roda 3-Woudenberg 3 14.30 Roda 4 - Woudenberg 4 12 30 ACHTERVELD - De Achter- veldse jeugdvoetballers namen deel aan de NKS sportkampen te Wanssum (I) en Borculo. Boven al vierde de blijheid en het en thousiasme hoogtij en volgden dan de sportwedstrijden. Maar ondanks weinig slapen bleken de oranje-witten wel te kunnen sporten want de jongens werden derde van de zeven ploegen, de dames junioren bleven ongesla gen en de meisjes eindigden als derde; uitstekende resultaten. Zesentwintig jeugdvoetbalsters met de leidsters J. Gerritsen, M Schouten en H v.d. Velde trokken naar het mooie NKS kamp te Bor culo De dames junioren speelden tien voetbalwedstrijden hetwelk ne gen overwinningen opleverden te gen SV Bernardus uit Hazerswou- de, Blauw Zwart uit Wassenaar, Haarsteeg, Herpen, Molenschot, de Lier en het Limburgse Baexum (en twee reserve-elftallen) en één gelijk spel. De meisjes die het vaak moesten opnemen tegen veel zwaardere ploegen trokken zich hiervan wei nig aan en van de tien wedstrijden werden er slechts twee verloren waaronder één tegen een Italiaan se ploeg; twee wedstrijden werden gelijk gespeeld. Ging het uitstekend met voetbal len in de Tour de Borculo, met meerdere spellen zegevierde de Achterveldse ploeg met het hoogst aantal punten. Veel vreugde en twee prachtige ere-trofeeën, een uitstekende sportweek Met de lei ders de gebroeders J en K. Voor burg nam een jeugdploeg deel aan het NKS sportkamp in het Limburg se Wanssum. waar de ploeg brons behaalde. DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1984 lek (Foto Ron Hoogendijk) LEUSDEN - De heren hoc keyers van de Mixed Hockey Club Leusden hebben hun eer ste (oefen)wedstrijd op kunst gras er inmiddels opzitten. Der de klasser Doorn trad afgelopen zondag als sparringpartner op. Het werd voor Leusden een ge weldig doelpunten festijn in een duel wat drie maal 25 minuten duurde. Met maar liefst 11-0 veegde de hockeyformatie de tegenstander van de (kunst) mat. Na de eerste periode stonden de mannen van Rob Weers al met 4-0 voor. In het tweede part bouwden de Leusdenaren de voorsprong tot 7-0 uit om tenslotte in het laatste gedeelte van de wedstrijd de eind stand naar 11 -0 te tillen de selectie was nog niet op volle sterkte maar door het inzetten van drie junioren en de aanwezigheid van doelman Frederik van der Lee en Routinier Frank Marree bracht coach Rob Weers toch een vrij sterke ploeg in het veld die de vergelijking met het team dat komend seizoen de terug keer naar de 1e klasse met ber- werkstelligen goed kan weerstaan. ..ledereen is bereid om er komend seizoen keihard tegenaan te gaan", liet Rob Weers weten. ,,Zo'n veld werkt motiverend en komt het spelpeil ten goede Vooral de straf- corner komt op het kunstgras veel beter uit de verf", stelt de hockey- coach tevreden vast. ,,Mijn ver wachtingen zijn dan ook hoogge- LEUSDEN - Zaterdag 1 sep tember houdt de korfbalclub An tilopen een grote rommelmarkt op het Erf bij winkelcentrum de spannen" Komend weekend komen de he ren zelfs tweemaal op het voluit geheten zandkunststofveld in ac tie. Zaterdag staat de wedstrijd tegen eersteklasser upward op de rol terwijl een dag later de Krom- houters uit Tiel - speelt indezelfde poule als de Leusdenaren - hun capaciteiten op het kunstgras ko men beproeven Hamershof (tegenover ge meentehuis). De opbrengst van de markt wordt gebruikt om ö.a. de inrichting van de Antilopen- kantine op het Buiningpark te financieren. Omdat het nog wel even duurt voordat het zover is, bestaat er nog gelegenheid om spullen, boeken en allerlei ande re zaken in te leveren. Mevrouw Versteeg (tel. 941101) is graag bereid om spullen in ontvangst te nemen. SDEN/ACHTERVELD - toj! oetbalcompetitie die ^p-en maand alweer van keutjaat belooft vanaf het vereen zeer interessante Tietje gaan worden. Ener- - shet gevolg van het feit 3 'n meer promotie- en de- :e¥ie plaatsen te verdelen j^nderzijds een conclu- we kunnen staven aan huid van onlangs bekend ng kte competitiepro- ta. n c-eerste team van Roda- eisf.g dat komend seizoen in de Dok-asse debuteert wacht met- jisnn zware beproeving als enoot Hoevelaken naar het park komt Een week later jypj de Leusdenaren naar J toe om tegen het overbe- AAlercules aan te treden. Bei- inenten draaiden vorig sei- ietrde top van de hoofdklasse rmoeten dan ook als sterke anders beschouwd wor- I alles behalve gemakkelij- i ontmoeten de volgelingen ler Richard Beumer de wat aekende tegenstanders zo- Vitesse (Breukelen), Ben- >n de Musketiers. Daarna Klnen naar Nijkerkerveen «.|Che Boys) voordat de „top- Ufjen buurman VOP op het park op het programma •uels tegen Eminent Boys, o, Baarn en Montfoort slui- 1 K serste competitiehelft af. rent r0grarnma van de zaterdag H-sse luidt in chronologische 81 als volgt grenPda '46 - Hoevelaken s in srcules - Roda '46 xia '46 - CSV Vitesse jnschop - Roda '46 ■R>da '46 - Musketiers »ensche Boys - Roda '46 >da '46 - VOP 20-10 Eminent Boys - Roda'46 27-10. Advendo - Roda '46 03-11 Roda '46 - Baarn 10-11: Inhaal-programma 17-11 Montfoort - Roda '46 ZONDAG Ook de standaardformatie van de Roda-zondag kan in de eerste maand op geduchte tegenstand rekenen De uitwedstrijd tegen Amsvorde op de eerste competitie dag (2 september) kan er nog mee door. De derby tegen Achterveld op het Kerstenssportpark en de eerste thuiswedstrijd tegen aartsrivaal WZA zijn natuurlijk van een geheel ander gehalte Na deze wervelen de competitiestart volgen wedstrij den tegen BFC (Bussum), Zuiderzeevogels, Olympia (Hilver sum) en Gooische Boys (Hilver sum) voordat de streekderby tegen Hooglanden/een en Barneveld de gemoederen in beroering brengen. Laren en Actif ontmoet de formatie van trainer Rob Ton aan het einde van de eerste comptitiehelft. De eerste helft van de zondagcompe titie 1e klasse A luidt. 02-09 Amsvorde - Roda '46 09-09 Achterveld - Roda '46 16-09 Roda '46 - WZA 23-09 BFC - Roda '46 30-09 Roda '46 - Zuiderzeevogels 07-10. Olympia - Roda '46 14-10 Roda'46 - Gooische Boys 21-10 Roda '46 - Hooglanderveen 28-10 Barneveld - Roda '46 04-11 Roda '46 - Laren 11-11 Inhaalprogramma 18-11 Actif-Roda '46 ACHTERVELD De oranjehemden van Achter veld komen na een jaar weer in de 1e klasse uit en kunnen even als beide dorpsgenoten vanaf het prille begin volop aan de bak. Hooglanderveen uit en Roda '46 thuis zijn voor de manschappen van trainer Jan Drost wedstrij den met een extra dimensie waarbij het publiek volledig aan zijn trekken komt. De ploegen uit het Gooi, BFC, en Olympia ko men aan bod voordat Barneveld eind september als gastheer op treedt. Actif, Amsvorde en Laren ontmoeten de Achtervelders voordat WZA, Zuiderzeevogels en Gooische Boys de eerste competitiehelft complemente ren. Het programma voor Achterveld luidt aldus 02-09: Hooglanderveen - Achterveld 09-09 Achterveld - Roda '46 16-09: BFC - Achterveld 23-09 Achterveld - Olympia 30-09 Barneveld - Achterveld 07-10 Achterveld - Actif 14-10: Amsvorde - Actif 21-10 Achterveld - Laren 28-10: Achterveld - WZA 04-11Zuiderzeevogels - Achterveld 11-11: Inhaalweekend 18-11: Achterveld - Gooische Boys Een zwaarder programma zo vroeg in het seizoen is voor de ploegen nauwelijks denkbaar. Weten de manschappen van Ri chard Beumer (Roda-zaterdag), Rom Ton (Roda-zondag) en Jan Drost (Achterveld) de eerste maand van de competitie goed door te komen dan ziet de (voet- bal)toekomst er vrij gunstig uit. Het geloof in eigen kunnen is dan tenminste volop aanwezig op het moment dat de „mindere goden" zich aandienen. Want als een goed begin van de voetbalcompe titie ooit belangrijk is geweest dan is dat om de al eerder ge noemde redenen komend sei zoen wel. Een goed begin is altijd nog het halve werk. ACHTERVELD - Door de leden van de schietvereniging Ons Ge noegen werden op de buiten baan te Scherpenzeel twee ron des geschoten met militair ge weer. De uitslag van de eerste ronde was: 1. J. E. van Hamersveld, 96pnt.;2. P. Smink 93 pnt3. W. J. Lagerweij 92 pnt3 A van Daatselaar 92 pnt 5. J van Rossum88pnt.;6. G. van Hamersveld Jz. 80 pnt.; 6. W. v.d. Kletersteeg 80 pnt.; 8 J. Steenkamp 78 pnt., 8. B. v d. Hen gel 78 pnt10. J. J. van Hamers veld 70 pnt11 W. Voskuilen 64 pnt. 2E RONDE: 1 P. Smink 95 pnt.; 2. W. J Lagerweij 94 pnt 3 G. Schimmel 92 pnt4 A. Vlug 88 pnt.; 5. A van Daatselaar 87 pnt.; 6. W v.d. Kle tersteeg 85 pnt.; 7. J. van Rossum 84 pnt.; 7. T Bokma 84 pnt.; 9 G. van Hamersveld Jz 76 pnt.; 10. J. J. van Hamersveld 71 pnt11 J. Steenkamp 70 pnt LEUSDEN - Werkgroep sport en spel van TussenTijds (voor mensen met veel vrije tijd) heeft voor 14, 22 en 30 augustus fiets tochten gepland. De afgelopen weken zijn er reeds vier van dergelijke tochten verreden. Deelnemers kunnen een route van circa 35 kilometers afleggen waarbij het wedstrijdelement is ver vangen door gezelligheid. Vertrek en eindpunt is het gebouwtje van TussenTijds aan de Stijgbeugel De start is omstreeks 10.00 uur Vier uur later zijn de fietsers weer terug. ^',cmnishaldirektie ontvingen de deelnemers aan het tenniskamp een fraai shirt. Peter Valkenhoef is er '5- ie kinderen blij mee Wat is het doel van een (jeugd) tenniskamp? ,,Het doel is om de kinderen die tennis leuk vinden en als hun hobby of vrijetijdsbesteding hebben een fijna sportvakantie- week te bieden waarbij het tennis sen als een rode draad door het omvangrijke activiteitenprogram ma heenloopt." antwoordt de Amersfoorter. „Onder deskundige leiding van een aantal trainers, waaronder uiteraard ikzelf, krijgen de kinderen tennisles. In drie groe pen zijn de kinderen naar leeftijd en speelsterkte onderverdeeld,zodat de jongens en meisjes volledig aan hun trekken komen en zich niet aan het nivo van elkaar hoeven te storen, ledereen krijgt op deze wijze, ongeacht zijn of haar tennis- kwaliteiten, voldoende aandacht Voor zowel getalenteerde als min der getalenteerde jeugdspelers is het tenniskamp opgezet. Maar het is niet alleen tennis wat er op het weekprogramma staat. Naast de tennistraining vinden er diverse an dere sportactiviteiten plaats, terwijl ook tijd is ingeruimd voor een brok ontspanning. Voor ieder spelon- derdeel kunnen punten verdiend worden. Degene die aan het einde van de week de hoogst score heeft komt in het bezit van een leuke herinnering Het is best mogelijk dat het meisje of jongen die als beste uit de bus komt, niet de meest begaafde deelnemer is waarmee ik wil duidelijk maken dat het tennisgebeuren in de vakantie week niet van doorslaggevende betekenis is. Het gaat er in de eerste plaats om dat de kinderen zich plezierig vermaken en een fijne week vakantie hebben." Als trainer is Peter Valkenhoef bij de tennisclub 't Spieghel in Bussum actief waarvoor hij ook enige malen in de competitie uitkwam. Volgend seizoen gaat hij bij Flehite in Amersfoort spelen. Twaalf jaar ge leden ben ik met tennis in aanra king gekomen. Ik was zo onder de indruk van het spel dat ik op een gegeven moment niets anders wil de dan tennissen TRAINING „In september ga ik in Leusden met een selectietraining beginnen, met het doel om de tennissport in de breedte op een hoger peil te Tennis is één van de aktiviteiten tijdens de sportvakantieweek brengen Kinderen die voor de bondstraining niet in aanmerking komen of buiten de boot vallen kunnen dan, mits ze over genoeg motivatie beschikken, bij mij te recht Er zijn al veel aanmeldingen binnen voor deze training, zegt Peter Valkenhoef. „De bond vindt het niet zo leuk. Kinderen die bij de bond training krijgen mogen van de KNLTB niet aan mijn training deel nemen. Doen ze dat wel dan wor den ze onmiddelijk door de bonds- trainer naar huis gestuurd Toch ga ik op de ingeslagen weg door. En gezien het aantal inschrijvingen wat binnen is. concludeer ik dat er animo is. Alleen degenen die echt iets willen bereiken laat ik toe Op 9 september vindj er een voorspeel dag plaats Later in de maand gaat de selectie-training van start „Financieel word ik er echt niet veel beter van. Ik ben al blij als ik in het eerste jaar quitte draai. Je hebt geen idee wat er allemaal bij komt kijken. Ik ben alleen al blij dat het me gelukt is ACHTERVELD - Het Eemelaar open toernooi in Achterveld ging het afgelopen weekend en maan dag en dinsdag heel vlot van start. Alle geplande partijen wer den keurig op schema afge werkt. De regen die zondag in de regio viel ging gelukkig buiten Achterveld om zodat het toer nooi normaal door kon gaan. Zo n 60 partijen werden er inmid dels afgewerkt. Zondag werd de eerste B-single gespeeld John Post won van Derk de Jong met 6-3 en 6-0 In de heren dubbel C gingen de eerste Eemelaarders onderuit Het duo Pruis-Wellans won van Henk Eek en Jan van Ooijen met 6-4, 6-4. In het heren enkel B won Van Wede van Scherpenzeel met 6-2, 6-2. Boelens versloeg Frits de Graaf met 6-2, 6-2. Bij het heren dubbel B wonnen Nieuwenhuis- Buitendijk in drie zeer spannende sets van het Barneveldse duo Jaap Beijer - Schumacker met 6-4, 3-6 en 6-3. In een spannende wedstrijd bij het gemengd dubbel B wonnen Akker mans - Lagerweij en Schumacker - Scherpenzeel met 6-3, 4-6 en 6-3 Het gemengd dubbel B-duo Eb- bens - Brinkman wonnen met 6-4, 2-6 en 6-1 van Bernsen - Boelen. Maandagavond was het weer een gezellige avond. Het is inmid dels een traditie geworden dat tij dens het open toernooi de bewo ners uit de omgeving van het sport park bij de Eemelaar worden uitge nodigd Van de uitnodiging werd goed gebruik gemaakt. Zoals voor gaande jaren werden de bezoekers ook nu weer getrakteerd op een gratis brandewijntje met suiker maal zitten. „Vanaf het moment dat ik wist dat ik in Leusden terecht kon ben ik er keihard tegen aan gegaan om het tenniskamp voor te bereiden en landelijke bekendheid te geven Ik wilde niets aan het toeval overlaten zodat ik me achteraf bij een even tuele mislukking zou kunnen ver wijten dat er te weinig ruchtbaar heid aan gegeven zou zijn. Affiches werden gedrukt en overal in de regio in de clubhuizen en sportac commodaties opgehangen. Adver tenties werden geplaatst in de meest gelezen tennisbladen. Kort om, kosten nog moeite heb ik gespaard om het eerste tennis kamp in het district Utrecht in de publiciteit te brengen Het resultaat bleef gelukkig niet uit Ondanks de hevige concurrentie die er op dit gebied in Nederland bestaat kreeg ik meer dan voldoende aanmeldin gen om twee weken (groepen) vol te krijgen. Ik ben ook zeer blij met het feit dat het helemaal loopt zoals ik me voorgesteld had Het tennis kamp beantwoordt volledig aan zijn doel, stelt een tevreden Peter Val kenhoef midden in de laatste week vast DEN - De sprotvakantieweken schieten de laatste jaren als toelen uit de grond. De voetbaljeugdkampen zijn daarvan het oorbeeld. Met veelal gelouterde profs als grote trepleister of r. ïiding van bekende trainers maken de voetbalkampen een :htige ontwikkeling door. De concurrentie is op dit front in righeid losgebarsten. De wielrensprot kent al langer een k jeugdvakantiefestijn. De Tour de Junior in Achterveld staat wetar bij de wielerjeugd inde belangstelling. Ook de andere zagen het nut van een vakantieweek in. Hockey, korfbal, II en nog vele andere sportkampen houden jaarlijks in ons ^me jeugdige sportbeoefenaren aangenaam bezig. In Leusden jaar een tenniskamp gehouden. We zijn er eens een kijkje men. NEK altijd al zoiets gewild, maar ik slaagde er om diverse redenen gewoonweg niet in om een tennis kamp van de grond te krijgen. Nu is het eindelijk met de medewerking van de nieuwe eigenaren van de tennishal dan toch gelukt om een tennisvakantiekamp in het district Utrecht op poten te zetten waar mee ik natuurlijk zeer blij ben," laat de enthousiaste initiatiefnemer we ten. In tegenstelling tot de vorige eigenaar zagen de heren Pruys, Ruis en Kleinveld, het idee om een jeugdtenniskamp in hun accommo datie, met zes binnen- en vier buitenbanen, te organiseren hele- lenwerking met de direc- me, het tennis en Squash £ii Leusden, voorheen de 'organiseerde de Amers- 3en tennisleraar Peter Val- erM een tenniskamp voor s or; een meisjes in de leef- i 10 t/m 16 jaar. Twee ichtereen kwamen onge- ntig kinderen naar Leus- r APm aan dit un'e^e tennis- |Yn >n de Leusdense ten- l eel te nemen. van mijn grootste wensen se in vervulling gegaan," me(*ï van tennis bezeten Peter >ef zijn verhaal. „Ik heb Irage

Leusder Krant | 1984 | | pagina 5