„Populometer" moet helpen bij prijsvraag Districtstitel wordt bij Lookhorst verspeeldl 4 Zusters Ursula en Engelmunda middelpunt van St. Josephfeesi "355 Gemeente ziet af van eigen bijdrage „Blijhof Wandelen in Den Treek ÓM GEBR.DE VORB.V. Roda- zondag tegen V0P tt Vergadering Planadvies groep op 21 augustus 15.000 aan geld gestolen Jaarlijkse rommelmarkt DWS op 25 augustus KPJ start met trekker- trekwedstrijd Urbibouw- keet in brand En wijst op komst 25.000ste Geen spreekuur j Woensdagmorgen was er ook al i feest toen het de beurt aan de be- woners van huize St.-Joeseph, j Sine Cura en Wagenberg, was om beide zusters te gelukwensen. Een groot aantal bewoners was in de recreatiezaal van het huis aan wezig toen zuster Maathuis de beide jubilerende zusters namens Echtscheidings- groep MDE/FI0M Opspattend grind plaatselijk nieuws DINSDAG 14 AUGUSTUS 1984 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Burgemees ter J. W. M. Rademaker heeft gistermiddag de zogenaam de populometer in gebruik gesteld. Dit instrument, dat op de muur naast de ingang van het gemeentehuis is be vestigd, dient ervoor om Jan en alleman er op te wijzen dat Leusden de 25.000ste inwoner nadert. Tevens kan de populometer een hulp middel zijn bij de deelname aan de prijsvraag die de ge meente heeft uitgeschreven rond de komst van de 25.000ste. ..Het is natuurlijk als een grapje bedoeld." zo begon de burgemeester gistermiddag voor het gemeentehuis zijn toespraakje Zijn gehoor be stond uit ambtenaren, drie raadsleden en de pers, die waren samengestroomd om de ingebruikname van de po pulometer (populos is Grieks voor bevolking) bij te wonen. Burgemeester Rademaker legde uit waarom er zoveel feestelijke tam-tam om de komst van de 25.000ste inwo ner wordt gemaakt: ,,We heb ben de inschrijving van de 5000ste. de 15.000ste en 20 000ste ook gevierd. De 10 000ste inwoner kon des tijds niet op feestgedruis ont haald worden, omdat die werd ingeschreven tijdens de sa menvoeging van Leusden en Achterveld". De burgemeester wees er op, dat de 25.000ste geen positieve gevolgen heeft voor het salaris van de Leus- dense ambtenaren, maar wel voor de getalsverhouding in de gemeenteraad. Na de verkie zingen in 1986 wordt het aantal raadsleden van negentien naar eenentwintig opge schroefd De burgemeester maakte na zijn toespraakje het bestaan van de populometer „officieel" door een rode schijf in de meter te stoppen die het juiste (afgeronde) aantal inwoners op dat moment aanwees Bij een stijging van tien Leusde- naren zal er wederom een schijf in de kolom van de popu lometer verdwijnen Het instru ment is overigens gemaakt door Toon Karelse en Joop van Houten, ambtenaren van de dienst gemeentewerken. Voor de vervaardiging van de ludiek bedoelde meter ge bruikten zij bestaand, oud ma teriaal. „Het heeft ons geen cent gekost," merkte de burge meester opgelucht op. PRIJSVRAAG In verband met de binnen kort te verwachten komst van de 25 000ste inwoner houdt de gemeente, zoals deze krant al op 2 augustus meldde, een prijsvraag De bedoeling daar van is dat de juiste geboorte datum van de 25 000ste moet worden geraden. Deelname staat open voor iedere inwoner van Leusden. De winnaar ont vangt een kadobon van hon derd gulden. Bij meer goede inzendingen wordt geloot Deelnameformulieren kunnen worden afgehaald bij de recep tie in het gemeentehuis. Daar staat ook een bus voor het deponeren van de formulieren nadat ze zijn ingevuld De in zendtermijn sluit op 24 augus tus om 17.00 uur Het aantal inwoners be droeg maandag 13 augustus 24.907, volgens opgave van de gemeente. De „magi sche" 25.000ste wordt begin september verwacht, maar het kan ook eerder of later zijn. Dat hangt natuurlijk af van het aantal verhuizingen naar elders, vestigingen in Leusden, sterfgevallen en geboortes in de komende Burgemeester J. W M. Rademaker bij de zogenaamde populometer naast de ingang van het gemeentehuis weken. Hoe de loop van de bevolking zich ontwikkelt, is af te lezen op de gisteren in gebruik gestelde populome ter naast de ingang van het gemeentehuis. 'eHÉra n® SliS '"-W LEUSDEN - De tenniskam pioenschappen van het district Utrecht zijn zaterdag en zondag op het tennispark van LTV Look horst van start gegaan. Veel wedstrijden konden er in het voorweekend niet gespeeld wor den omdat veel dames en heren elders in de regio hun (tennis-) verplichtingen hadden. Maan dag kwam de strijd om de titels van het district Utrecht pas echt in volle gang. De organisatie van dit tenniseve- nement berust in handen van de tenniswedstrijdcommissie van het district Utrecht van de KNLTB. Voor het eerst overigens' „Voor gaande edities vonden altijd op hetzelfde tennispark plaats en wer den altijd door eén persoon geor ganiseerd," vertelt een van de or ganisatoren; „toen de man in kWP<^tlP VOrin iaar oon niint arhtor zijn organisatorische werkzaamhe den zette, hebben we besloten om voor de districtskampioenschap pen een nieuwe formule te beden ken. Voortaan zal het districtsten nistoernooi telkens op een ander tennispark gehouden worden Lockhorst viel de eer te beurt om als eerste gastheer op te treden," aldus de districtsman Alleen in de B- en C- klasse wordt er om de hoogste districtseer gestreden. Volgend jaar komt mis schien ook de D-categorie aan bod, maar geheel zeker is dit nog niet Bijna alle kopstukken van zowel de B- als C-categorie hebben zich voor het kampioenschap in Leus den aangemeld. In totaal komen ongeveer 250 deelnemers in actie. Tesamen zorgen ze voor zon 270 wedstrijden Iedere dag vangen de partijen om ongeveer 11.00 uur aan en duren tot laat in de avond voort In het finale week* 19 augustus) beginnen^ den om 10 00 uur R0J van vijf verwacht menf prijzen te kunnen uitreik] Voor de echte tennis] valt er zonder enige twif het Buiningpark te gel. deelnemers in met na- klasse staaan borg voo*ni ressante en op hoog krachtmetingen Ook /a' klasse zal de strijd in aMe losbarsten Of de favctei hoofdrol kunnen spelerïd geen enkele zekerheid el. De krachtsverschillen i.15 zodat de dames en he^je uiterste zullen moeten de finale door te dringern op te eisen. Een bezoeulL tenniscomplex van dei. horst op het Burgern*'01 ningsportpark is dan oooe moeite waard. st it 1 enl zi) dei 3 LEUSDEN - Jongerencentrum ,,De Til" organiseerde dinsdag een puzzelwandeltocht voor de jeugd. In tegenstelling tot het aantal bezoekers die maandag de film Annie kwamen bekijken, viel het deelnemersaantal voor deze tocht wat tegen. De zo enthousiaste kinderen, verdeeld in groepjes, werden per auto naar het bos gebracht waar allerlei spelletjes gedaan werden en een vragenlijst beantwoord moest worden Via de pijlen kwamen de deelnemers weer terug bij de verzamelplaats. In ,,De Til" vond de prijsuitreiking plaats Iedereen kreeg een prijsje, maar de hoofdprijs ging naar de ploeg, bestaande uit Esther. Jose. Hanneke Marietta en Anka. LEUSDEN - De Planadvies groep, een gemeentelijk advies orgaan voor sociaal-culturele en welzijnszaken, vergadert dinsdag 21 augustus voor het eerst na het zomerreces. Deze vergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de commissiekamer van het ge meentehuis. De agenda ziet er als volgt uit: 1 Opening 2. Verslag van de vergadering van 19 juni 1984 3. Mededelingen 4 Eigen bijdrage Blijhof 5. Investeringssubsidie Vrou wenontmoetingscentrum 6. Statuut Stichting Culturele Raad Leusden 7. Subsidie TussenTijds 8. Taakomschrijving beroeps kracht de Geut 9. Gedachtenwisseüng plan- groep sport 10 Rondvraag 11. Sluiting LEUSDEN - Uit een woning aan Waterhoen is zaterdag voor 15 duizend gulden aan contant geld en cheques gestolen. De diefstal is vermoedelijk tussen 12.00 en 13.30 uur gepleegd, tijdens afwezigheid van de be woners. Er werden geen sporen van braak aangetroffen. Het ge stolen geld en cheques die in het koffertje zaten, vormden de omzet van een winkel. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Speel- en recreatie- vereniging Blijhof hoeft van het college van burgemeester en wethouders geen eigen bij drage te leveren in de kosten voor het aanpassen van haar clubgebouw en -terrein. Ster ker, de gemeente wil 'Blijhof' een bedrag van 7500 gulden ge ven op de eerder verstrekte subsidie van 23.500 gulden voor de werkzaamheden aan het gebouw en terrein. Een en ander is het gevolg van een gesprek dat het college heeft gehad met het bestuur van de speel- en rekreatievereniging. Daaruit kwam naar voren dat de kas van 'Blijhof' nauwelijks een eigen bijdrage in de herstelwerk zaamheden kan betalen. B W eisten aanvankelijk een bijdrage ACHTERVELD - In verband met het feit dat zuster Ursula 60 jaar geleden en zuster En gelmunda 40 jaar geleden was geprofest werd, dit feit afgelopen zaterdag in het moederhuis van de zusters van St.-Joseph feestelijk herdacht. van 10 duizend gulden, maar de gemeenteraad bepaalde dat het college nog maar eens met 'Blij hof' moest gaan praten over de hoogte van de bijdrage Dat gesprek is dusjnnciiddels ge weest en in een voorstel aan de gemeenteraad laten B W weten: „Na ampele overweging hebben wij besloten dat uitvoering van ons eerdere voorstel (het vragen van een eigen bijdrage van 'Blij hof', red.) een onevenredig be slag zou leggen op de eigen mid delen van de vereniging. Wij achten in het geval Blijhof een voorraad liquide middelen van 5 duizend gulden te verdedigen". Om dit kapitaaltje te behouden en onder meer vanwege een aan staande dakreparatie van van 3500 gulden hebben B W beslo ten de raad voor te stellen 'Blijhof' een aanvullende subsidie van 7500 gulden te verstrekken. alle aanwezigen van harte verwel komde: „Beiden heeft u zich inge zet voor het welzijn van de mede mens. We hopen dat u beiden nog vele jaren in ons midden zullen blijven, dit in een goede gezond heid". Namens bestuur, directie, personeel en bewoners werd een mooi bloemstukje aangeboden waaraan een enveloppe met in houd. Na de presentatie van een kopje koffie werden de zusters toege sproken door de directeur, de heer Hilhorst: „Ik heb mijn vakan tie even onderbroken omdat ik dit een heel belangrijk feit vond om hier aanwezig te zijn. Zestig en veertig jaar geleden geprofest. Dit is een hele tijd, bijna een genera tie verschil. Wat is er *)j leven gebeurd Veel heft'. jaren meegemaakt. Veelei anderd ook in het relee ven. Dat u dit feit ma?' een teken dat u er gee hebt gehad. v® U was 60 en 40 jaar gers' jong en wilde zich tod fc Huize St.-Joseph zou nffi! bestaan als de zusters:, ren geweest. We zijn h;®J( er hier in het huis nogn zijn, zowel werkenden®' tenden". Im 3 1 Vervolgens wenste dirtie horst zuster Ursula en/s< gelmunda het allerbestq| komende jaren. AMERSFOORT - Het groeps- maatschappelijk werk van Maat schappelijke Dienstverlening Eemland (MDE) start in samen werking met het FIOM (buro voor alleenstaande ouders) me dio september een gespreks groep voor mensen die verwik keld zijn in een scheiding of kortgeleden hun huwelijk ont bonden hebben. Deze groeps- aktiviteit is bedoeld voor hen die moed en energie nodig heb ben om een 'nieuwe start' te maken. Voor inlichtingen en aanmeldin gen kan men kontakt opnemen met het groepswerk van MDE, te lefoon 633924 en vragen naar Anna Kentie of Tine van Leersum Aanmelden dient voor 7 septem ber te gebeuren. Zuster Ursula (links) en zuster Engelmunda werden woensdag gefeliciteerd met het feit dat zij resp 60 jaar en 40 jaar geleden geprofest waren. di JC sp BISHAMON ELECTROPALLETTRUCKS EN ELECTROSTAPELAARS TILLEN VEEL EN KOSTEN MINDER Zaterdag 25 augustus zal de muziekvereniging weer de jaar lijkse rommelmarkt houden op het terrein van de familie Hup- pelschoten aan de Jan van Ar- kelweg. De aanvang is om 10.00 uur. De opbrengst van deze rommelmarkt komt geheel ten goede aan de muziekvereniging voor de aanschaf van nieuwe muziekinstrumenten voor de grote groep jeugdleden die mo menteel In opleiding zijn. Men hoopt dat ook dit jaar weer velen deze rommelmarkt zullen bezoeken en dat er veel gekocht zal worden. Degenen die nog spullen hebben die zij willen opruimen en die geschikt zijn voor de rommelmarkt kunnen bellen naar de onderstaande adressen. Men zal dan zo spoedig mogelijk komen om de spullen op te halen Zelf brengen kan ook De adres sen zijn: Jos Hoefkens, Kerkdijk 43, tel. 03425 - 2083, Willem Wou ters, Hessenweg 95, Stouten- burg, tel. 033 - 941197; en Jurrien Hilverts, Grebbewijk 6, Leusden C, tel 033-945882 ACHTERVELD - Op maandag 13 en dinsdag 14 augustus zijn de Horsterweg, De Poitweg en de Koningin Julianaweg/Asschat- terweg tussen de brug over de Modderbeek en de Zandbrinker- moien van een slijtlaag voor zien. In verband met opspat tend grind wordt automobilisten aangeraden de komende dagen hun snelheid op deze wegen te beperken; dit zowel in hun ei gen belang als dat van de ove rige weggebruikers. LEUSDEN - In verband met zijn vakantie komt het wekelijkse spreekuur van wethouder Wage naar tot en met vrijdag 7 septem ber te vervallen. In spoedeisende gevallen kan via het secretariaat van burge meester en wethouders een af spraak met de burgemeester wor den gemaakt Altijd Inrulltrucks 's Zaterdags geopend van 9.00 tot 12.00 uur 's avonds na 7 uur tel. 03461-1858 of 05170-4002 Dc electropallettrucks zijn leverbaar in 16 verschillende typen en wel: waar de be stuurder op kan staan en waar hij achter kan lopen Zo is daar de meest eenvoudige pallet truck, die heft dmv, een pompende be weging van de disselboom Electrisch ver rijdbaar kan deze truck voor velen een uitkomst dus de juiste keus worden ge noemd. De pallettrucks zijn uiterst modern uitge voerd. electrisch hydraulisch heffend in vermogens van 1800 tot 3500 kg en altijd GROOT IN DAAD MAAR KLEIN IN FORMAAT De handvenijdbare. electrisch hydraulisch heffende stapelaars zijn er in hefvermo gens van 5001/m 1200 kg Uitgerust met bestuurders-staanplaats zijn de stapelaars met verschillende masten, hefhoogten van 3000 t/m 5500 mm. een duplex of tnplex mast. in capaciteiten van 9001/m 2000 kg WIE OP DETAILS LET ONTDEKT DE KWALITEIT 3791 PM Achterveld (U). Tel. (03425) 1541 Importeur voor Nederland: Door het bestuur van de K.P.J. is een activiteiten programma vastgesteld voor het komende seizoen. Zaterdag 25 augustus zal het eerste evenement plaats vinden: de trekker behendig heidswedstrijden. Zondag 26 augustus zal er weer een voet- baltournooi worden gehouden. Er zal hieraan worden deelgeno men door drie heren- en een da mes elftal. Na afloop zal de prijsuitreiking tijdens een gezel lige disco plaatsvinden bij Rien Coenders in café Buitenlust. LEUSDEN - Tijdens het afge lopen weekend is er brand ge sticht in een keet van Urbibouw aan de Zuiderinslag. De brand weer moest er aan te pas komen om het vuur te blussen. Naar schatting is er voor enkele dui zenden guldens schade aange richt. De keten van de bouw maatschappij waren al een paar maal eerder doelwit van brand stichting. Eenmaal brandde het verkoopkantoor geheel uit. In het weekend van vrijdag 31 au gustus een en twee september zal in het uitwisselingsprogramma een tegenbezoek worden ge bracht aan de K P.J. te Twello Op 8 september zal er in de Moespot weer een discoavond worden ge houden m.m.v. Black Power. De openingsvergadering voor het winterseizoen zal op 14 septem ber plaatsvinden in de Moespot Tijdens deze vergadering zullen de voorzitter en de secretaresse hun functie neerlegge volgers zullen deze werk overnemen terwv twee nieuwe bestuursr intrede in het bestuur Na afloop van de verg-: er bingo worden gespe;_ Op 15 september za' haar 15 jarig bestaan v het programma zal no»3 richt volgen, daar ee-.oc nog moet worden uitg^di oud-leden zijn deze 01 harte welkom LEUSDEN - Woensdag 15 augustus speelt de zondag selectie van Roda '46 een oefenwedstrijd tegen het Amersfoortse VOP in het kader van de voorbereiding op het seizoen '84-'85. Voor trainer Rob Ton en leider Cees Leyenaar is opponent VOP, die in de zaterdagaf deling de laatste jaren fu rore maakte en in twee jaar tijd van de tweede klasse naar de hoofdklasse^ afdeling is doorgeg een uiterst interest j genstander om deb' lectie met de nieiP- zichten in de perso" Ben Schuurman, Dio.| Ricky Buunk, Wilco' en Bobby Schoor#* VVZA) uit te tester) spelers de oefenmetff1 Bunschoten in het brengen is nog niel&J Evenmin is het zeker' op volle oorlogsste- Leusden zal versc Want voor de Rod»' dag is de ploeg uilf stad komend seizo* geduchte concurrtfl een nog onbekendee stander. Uit dat oogfy zien is het niet aanrC dat de nieuwbakken c klasser nu al het puru zijn tong zal laten zie'c zijn troeven uit zal 5t De wedstrijd begr' 19.00 uur en zal op£ ningpark worden gen'

Leusder Krant | 1984 | | pagina 2